woningwet wet ruimtelijke ordening Verkeersmaatregelen Kennedymars Kortmann Adviesgroep opent kantoor in Venray Lang wachten op een passende baan is er niet meer bij ^RATTINGENby: Gemeente huis gesloten Normalisering bouw- en milieucontroles Bekend making Praxis viert 20-jarig bestaan PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Unieke leeftijdsactie van Pearle agir EEL EN MAAS Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in tikel 41 van de Woningwet treft u iderstaand aan een overzicht van de de afgelopen week bij burgemees- en wethouders vanVenray ingeko- en bouwaanvragen. het bouwen van een garage/ber ging aan de Steegse Peelweg 26 te Leunen tnv Y. Greydanus, Steegse Peelweg 26; het bouwen van een carport aan de Vingerhoedskruid 54 teVenray tnv J. Blok,Vingerhoedskruid 54; het bouwen van een carport aan de Vingerhoedskruid 56 teVenray tnv R.J.M. Hermans, Vingerhoeds kruid 56; het bouwen van een serre aan de Lathyrus 35 te Venray tnv fam. Leja-Vullings, Lathyrus 35; het verbouwen van de woning en plaatsen van een dakkapel aan de Stationsweg 82 te Oostrum tnv P. jeuken, Stationsweg 82; het uitbreiden van de supermarkt aan de Kruidenlaan 159 teVenray tnv Plusmarkt Van Dijck, Kruidenlaan 159. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders heb- en in de afgelopen week voor nderstaande bouwplannen bouwver- inning verleend. donderdag 14 mei 1998 - Pagina 7 het vergroten van de bedrijfsruim te aan de Ysselsteynseweg 25 te Ysselsteyn tnv Houbensteyn Holding BV,Ysselsteynseweg 69; het bouwen van een carport aan de Beethovenstraat 43 te Venray tnv E.P.W.M. Jakobs, Beethoven- straat 43; het vernieuwen van de garage/berging aan de Langstraat 103 te Venray tnv L.W. Albers, Langstraat 103; het vergroten van de woning aan de Wolfskers I I te Venray tnv C.J.P.Janssen,Wolfskers II; het vergroten van de kantoor ruimte aan de Noorderhof 8 te Venray tnv Rhl, Haegens.Van Aar, Noorderhof 8; het vergroten van de woning aan de Urbanusweg 2 te Leunen tnv A.J.L. Reintjes, Urbanusweg 2; het bouwen van een woning aan De Leng 22 te Oirlo tnv A.G.P. Steeghs/A.P.J. Bos, De Leng 22; het plaatsen van een fietsenber ging aan de Kruidenlaan 238 te Venray tnv H.A.G.M. Vermeulen, Kruidenlaan 238; het bouwen van een pluimveestal en bedrijfsgebouwen aan de de Steegkamp 9 te Castenray tnv Janssen Pluimveebedrijven BV, Heesweg 9 te Meerlo; het verplaatsen en renoveren van de garage aan de Merseloseweg 155a te Venray tnv P.M.M. de Mulder, Merseloseweg 155a. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen recht streeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemeester en wethou ders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel bin nen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitge reikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw- aanvraag medewerking te verlenen. - het bouwen van een bijkeuken aan het Zevenblad 34 te Venray tnv F.L.J. Lipman, Zevenblad 34; De op de bouwaanvraag betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 15 mei I998 gedurende 2 weken voor eenieder ter inzage bij de afde ling publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 14 mei 1998 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen Vergunningaanvragen Een groot aantal bedrijven en richtingen is verplicht om krachtens eWet milieubeheer een milieuver- inning aan te vragen. In de milieuver- inning worden milieuvoorschriften pgenomen in het belang van de escherming van het milieu. Ie procedure kent 2 fasen: de fase van het opstellen van het ontwerp van het besluit; de fase van het opstellen van het besluit. j iedere fase wordt de beslissing op in aanvraag ingevolge de Wet milieu- iheer en de Algemene Wet estuursrecht bekendgemaakt loofdstuk 13 Wet milieubeheer en (deling 3.5 van de Algemene Wet estuursrecht). Besluiten Burgemeester en wethouders van e gemeente Venray maken bekend btzij vergunningen krachtens de Wet iilieubeheer hebben verleend aan: Maatschap Loonen, Wanssumseweg 17a, 5807 EA te Oostrum voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning op grond van artikel 8.4 Wet milieubeheer voor een rund- veehoudrij/landbouwproductiebe- drijf, gelegen aan de Wanssumseweg 17a te Oostrum; Custers Hydraulica B.V., Postbus 22, 5800 AA te Venray voor een oprichtingsvergunning op grond van artikel 8.1lid I onder a en c Wet milieubeheer voor een inrichting voor de productie van hydraulische hoogwerkers en alu minium steigersystemen, gelegen aan de Smakterweg ong. teVenray. Ie vergunningen worden onder plegging van voorschriften en/of leperkingen in het belang van de lescherming van het milieu verleend, let besluit en alle overige op de aan- raag betrekking hebbende stukken ggen ter inzage van 14 mei 1998 tot nmet 25 juni I998 (6 weken) in het emeentehuis, Raadhuisstraat I te 'enray, op maandag van 09.00 uur tot 7.30 uur en op de overige werkda- en van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie ublieksdiensten). Op telefonische (spraak (0478-523630) kunnen de tukken ook op een ander tijdstip "orden ingezien. iedurende bovengenoemde periode an bij de afdeling estuursrechtspraak van de Raad van tate een beroepschrift worden inge vend door: degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzich te van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; I. belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit. tot beroepschrift moet (in twee- <oud) worden gericht aan de Raad «n State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019, '500 EA 's-Gravenhage. to afloop van de beroepstermijn wordt de vergunning van kracht, tenzij "óór deze datum beroep is ingesteld 'n een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaron der een schorsingsverzoek) is inge diend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Verzoek tot intrekking van de milieuvergunning De Wet milieubeheer biedt de mogelijkheid tot intrekking van de milieuvergunning. Hiervoor geldt een bijzondere procedure die in paragraaf 3.5.6 van de Algemene wet bestuurs recht staat beschreven. Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij in het belang van de bescher ming van het milieu de vergunningen gedeeltelijk of geheel wensen in te trekken van: 1Maatschap Claessens-Jenniskens, Ysselsteynseweg 70, 5813 BM Ysselsteyn voor de milieuvergun ning voor een legpluimveehoude- rij, gelegen aan de Ysselsteynseweg 70 te Ysselsteyn. De gedeeltelijke intrekking geldt ten behoeve van de uitbreiding van de inrichting gelegen aan Aan de Bergen 2 te Heythuysen; 2. Maatschap Claessens-Jenniskens, Ysselsteynseweg 70,5813 BM Ysselsteyn voor de milieuvergun ning voor een legpluimveehoude- rij, gelegen aan de Ysselsteynseweg 70 te Ysselsteyn. De gedeeltelijke intrekking geldt ten behoeve van de uitbreiding van de inrichting aan de Banendijk 5 te Nederweert-Eind; 3. J.G.L. Janssen, Merseloseweg I62, 5815 AP Merselo voor de milieu vergunning voor een varkenshou derij, gelegen aan de Merseloseweg 162 te Merselo. De gedeeltelijke intrekking geldt ten behoeve van de uitbreiding van de inrichting aan Weverslo 6 te Merselo. Het ontwerp van de besluiten en alle relevante stukken c.q. gegevens liggen ter inzage van 14 mei 1998 tot en met 28 mei I998 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I teVenray, op maan dag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478- 523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Gedurende deze periode kan een ieder schriftelijk gemotiveerde beden kingen indienen bij het college van burgemeester en wethouders bedenkingentermijn). Deze kan hierbij verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Er bestaat geen mogelijkheid tot het inbrengen van mondelinge bedenkingen of een mon delinge gedachtenwisseling. Alleen degenen die bedenkingen heb ben ingebracht op de bovenomschre ven wijze en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instel len van beroep gerechtigd. Besluit Burgemeester en Wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij in belang van de bescherming van het milieu de milieuvergunning gedeeltelijk intrekken van: I. Maatschap Claessens-Jenniskens, Ysselsteynseweg 70, 5813 BM Ysselsteyn voor de milieuvergun ning voor een legpluimveehoude- rij, gelegen aan de Ysselsteynseweg 70 te Ysselsteyn. De gedeeltelijke intrekking geldt ten behoeve van de uitbreiding van de inrichting gelegen aan de Kampsteeg 29 te Meijel. Het besluit en alle relevante stukken c.q. gegevens liggen ter inzage van 14 mei I998 tot en met 25 juni I998 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkda gen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478-523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Gedurende bovengenoemde kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden ingediend door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzich te van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in twee voud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van deze termijn wordt de vergunning van kracht, tenzij v<<r deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA 's- Gravenhage. Het besluit wordt niet eerder van kracht dan nadat op dat verzoek is beslist. Venray, 14 mei I998 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen Het gemeentehuis is gesloten op donderdag 21 en vrijdag 22 mei (Hemelvaart). Geboorte- en overlij- densaangiften (van 21 tot en met 24 mei) dienen te worden aangegeven op maandag 25 mei. Normalisering bouw- en milieucontroles in relatie tot varkenspest Gelukkig lijkt de varkenspest einde lijk onder controle. De gemeente heeft zich in de afgelopen periode vol gens afspraak met de agrarische sec tor zo soepel mogelijk opgesteld. Op verzoek zijn noodbehuizingen tijdelijk gedoogd. Bekend is dat ook noodbe huizingen zonder voorafgaand ver zoek aan de gemeente zijn gereali seerd. Ook daartegen is niet opgetreden. Daarnaast zijn vanwege besmet tingsgevaar ook de normale bouw- en milieucontroles de afgelopen periode niet of nauwelijks uitgevoerd. Nu de toestand is genormaliseerd zullen uiteraard de gebruikelijke bouw- en milieucontroles weer wor den hervat.Voorts zullen de noodbe huizingen voor zover dat nog niet gebeurd weer moeten worden ver wijderd. Verwijdering noodbehuizingen Alle gedoogde dan wel illegaal opgerichte noodbehuizingen dienen thans binnen 3 weken te zijn verwij derd. Hierop zal door de gemeente na verloop van die drie weken worden gecontroleerd. Het vertrouwen bestaat dat de noodbehuizingen, nu deze niet meer voor het toegelaten doel benodigd zijn, binnen de genoemde termijn worden verwij- Op grond van het bepaalde in de artikelen 139 t/m 142 van de Gemeentewet maken burgemeester en wethouders van Venray hierbij bekend, dat de gemeenteraad van Venray in zijn vergadering van 28 april I998 heeft vastgesteld de 'verorde ning op de vaste commissies van advies aan burgemeester en wethou ders I998'. Deze verordening ligt voor eenie der kosteloos ter inzage in het gemeentehuis, kamer 0.21 Deze verordening treedt in werking met ingang van de dag waarop zij is bekendgemaakt. Venray, 29 april 1998 Burgemeester en wethouders voor noemd, drs.J.F.H.A.B. Waals, burgemeester drs.A.W.M.de Bever, secretaris Gratis- Wi ■My- W 1. een Buitenlust-dinerbon voor twee t.w.v. ƒ100,- 2. een Intra-tuin Venray bon t.w.v. ƒ100,- 3. een PC@STORE kadobon t.w.v. ƒ100,- Als u Kroon makelaardij opdracht geeft voor de taxatie van uw woning, kunt u zelf uw keuze maken uit bovenstaand menu. Gratis! Ook het adres voor de verkoop van uw woning fokmtiA tArts-' In verband met de Kennedymars op zaterdag 16 mei en zondag 17 mei aanstaande zullen de volgende verkeersmaatregelen worden geno- AFGESLOTEN VOOR ALLE VERKEER BEHALVE VOET GANGERS zaterdag 18.00 uur tot zondag 18.00 uur: rijbanen en fietspaden Schouw burgplein en Henseniusplein - Merseloseweg van Rabobank tot Schouwburgplein Kempweg van De Gouden Leeuw tot Schouwburgplein Leeuwstraat Henseniusstraat van Leeuwstraat tot Henseniusplein Schoolstraat van Marktstraat tot Schouwburgplein zaterdag 21.30 uur t 24.00 uur: Weverslo - Janslust Weversven Handrik Zandstraat Veldstraat van Schaapskuil tot Grootdorp Haag van Pas tot Grootdorp Grootdorp Kleindorp van De Steeg tot Grootdorp derd. De gemeente zou het betreuren wanneer daarvoor bestuursrechterlij- ke procedures nodig zouden zijn. Zo nodig zullen die echter worden toe gepast middels dwangsomsysteem. Wanneer de noodbehuizing is ver wijderd kan men dat telefonisch doorgeven aan de administratie van de afdeling Bouwen en Milieu, tele- foonnr. 523 624. Legalisering noodbehuizingen Mochten er situaties bij zijn, waarin men de noodbehuizing wil legaliseren, dan dient daarvoor binnen genoemde 3 weken een bouwaanvraag bij de gemeente te worden ingediend. Daarnaast is alsdan ook de aanpassing van de milieuvergunning aan de orde. De bouwaanvraag zal op de gebrui kelijke wijze worden getoetst aan bepalingen van welstand, Bouwbesluit en bestemmingsplan. Het indienen van een bouwaanvraag heeft alleen zin, indien sprake is van een uit welstands- en bouwtechnisch oogpunt goed gebouw. zondag 00.00 uur tot 05.00 uur: St.Apolloniastraat - Kapelweg tussen de kerk en St. Apolloniastraat zondag 00.30 uur tot 08.30 uur: Lovinckplein zondag 07.00 tot 18.00 uur: Langeweg tussen Fr.Michelstraat en Kempweg Hoenderstraat tussen Bontekoe straat en De Houten Hoek Merseloseweg tussen Westsingel en Schouwburgplein Rooseveltstraat Churchillstraat - Helfrichstraat tussen Merselose weg en Gerbrandystraat BEREIKBAARHEID ZORGCEN TRUM SCHUTTERSVELD: Het Schuttersveld blijft bereik baar via de route Westsingel - Hoenderstraat - Bergweg MAXIMUM SNELHEID 30 KM zondag 00.00 uur tot 15.00 uur: St. Jozeflaan tussen Maasheseweg en Loonseweg Voor eventuele nadere informatie over de verkeersmaatregelen kunt u contact opnemen met openbare wer ken, de heer W. Sassen telefoon 523590 WAO VAN SOEST B.V. Taxaties Advies onroerend goed Kruitweg 13, 5801 XR Venray Telefoon 0478-586408 Vandaag hapje en drankje gratis Praxis viert vandaag, donderdag 14 mei, het 20-jarig bestaan met een actie voor de klanten. Voor iedere klant die tussen 18.00 en 21.00 uur de Venray se vestiging aan de Gouden Leeuw 10 bezoekt, staat een hapje en een drankje klaar. Praxis ontwikkelde daarnaast een speciale feestkranl die tien keer uitkomt en waarin alle bijzonderheden nog eens staan vermeld. Een ding is zeker, de gerenommeerde doe-het-zelf keten laat haar verjaardag niet ongemerkt aan Nederland voorbij gaan. Voordeeltjes zijn er te halen dankzij de samenwerking met onder andere V&D, DA Drogisten, Avonturenpark Hellendoorn en vele anderen. Tijdens de 20 feestweken kunnen de klanten onder andere goedkoop naar Engeland met Stena Line en in de feestweken worden regelmatig cadeaus uitgedeeld. Daarnaast is er iedere twee weken een 'Party Topper', een bijzonder artikel tegen een zeer schetpe feestprijs waarbij de klant ook nog eens kans maakt op een reis. Ook wordt tijdelijk op een groot aantal artikelen 20 procent feestkorting gegeven. Na de opening van de eerste Praxis in Venlo zijn er sinds 1978 ruim 90 vestigingen bij gekomen. Praxis kent naast zijn gewone vestigingen nu twee megastores waarvan de grootste in Amsterdam Zuidoost staat met een vloeroppervlakte van ruim 11.000 m2. Sinds 19 april jl. heeft de Kortmann Adviesgroep, die vijf jaar geleden met een kantoor in Nuenen startte, nu ook een vesti ging in Venray. Vanuit het kan toor in het pand van Computer- work aan de Noorderhof 10, kan de adviesgroep haar klanten in Venray en omgeving nu nog beter van dienst zijn. De Kortmann Adviesgroep is gespecialiseerd in het geven van onafhankelijk advies op het gebied van hypothe ken, pensioen, verzekeren, bedrijfssparen, vermogensbeheer en financiële planning. Hiermee kunnen zij voor klanten hun financiële toekomstsituatie in kaart brengen en dus zeker stel len. De leiding van de vestiging in Venray is in handen van vennoot Marcel Bax. Bax heeft acht jaar erva ring in de financiële wereld. Bax benadrukt het belang van een goed onafhankelijk advies voor alle financiële zaken. 'De sociale en fisca le wetgeving verandert namelijk steeds sneller. De overheid laat meer over aan de consumenten als het bij voorbeeld gaat over pensioenen, ziek te, arbeidsongeschiktheid en nabe staanden. Banken en verzekeringsmaatschappijen spelen hierop in door dagelijks nieuwe pro ducten te introduceren. Producten die op het oog misschien hetzelfde lijken, maar grote verschillen voor iemands financiële situatie kunnen hebben. Particulieren en bedrijven zijn daarom gebaat bij een onafhankelijk advies, dat de beste oplossing garandeert', aldus Bax. De Kortmann Adviesgroep garan deert haar klanten die onafhankelijk heid doordat zij lid is van de NVA. Deze vereniging van onafhankelijke assurantie-adviseurs stelt hoge eisen aan de leden wat betreft vakbekwaam heid, professionaliteit, integriteit en onafhankelijkheid van verzekeraars. In Nederland mogen zich slechts circa 1000 kantoren lid noemen van deze vereniging. Aan de slag met Capac Uitzendbureau: Capac Uitzendbureau maakt deel uit van de Randstad groep en richt zich uitsluitend op grote ondernemin gen in de industrie, logistiek en distri butie waar structureel veel uitzend krachten werkzaam zijn. Capac Uitzendbureau is in januari 1997 van start gegaan en beschikt momenteel over meer dan 50 vestigingen in heel Nederland. Capac is nu al in de top-10 van uitzendbureau's binnengedron gen. Ook in Venray is er nu een Capac - vestiging geopend en wel bij Frans Maas Logistics Venray BV. Deze ves tiging is opgezet volgens de zoge naamde in-house constructie: Capac zorgt hier voor de instroom en bege leiding van tijdelijk personeel. Frans Maas Logistics Venray is één van de grotere werkgevers van Venray en omgeving. Daarom is er nu en in de toekomst volop behoefte aan nieu we medewerkers. Deze medewerkers zijn werkzaam in functies als testers van kopieer- en faxapparaten, in- en ompakkers en als sorteerders. Daarnaast heeft Capac ook veel werk voor hef- en reachtruckchauffeurs. Capac heeft zowel mogelijkheden voor korte opdrachten (bijvoorbeeld twee avonden per week), als voor lan gere perioden. Voor de vakantieperioden is Capac bovendien nog op zoek naar een groot aantal uitzendkrachten die op diverse functies (inpakkers, testers en in- en ompakkers) inzetbaar zijn bij Frans Maas Logistics Venray. Met name in de periode van juni tot en met augus tus zijn er veel vacatures beschikbaar. Belangstellenden kunnen rechtst reeks contact opnemen met Capac Uitzendbureau op telefoonnummer 0478-584970. Capac is geopend van maandag tot en met vrijdag van 07.30 tot 18.00 uur. Jong zijn is eenieders droom maar tot 4 juli zou elke brildrager wel 100 willen zijn. Pearle aan de Grotestraat 15 in Venray houdt namelijk tot die datum een unieke actie voor mensen van 100 jaar of ouder, ledereen die deze memorabele grens is gepasseerd, kan namelijk gratis een bril uitzoeken. Daarvoor hoeft u slechts twee dingen te doen: bellen met Pearle (telefoon 0478-586115) - het vervoer wordt dan geregeld - en een bewijs van leeftijd meenemen. De aanbieding maakt deel uit van de nieuwe leeftijdsactie van Pearle waarbij iedere klant zijn of haar leeftijd in procenten korting krijgt op het montuur bij aankoop van een complete bril. 100-Plussers krij gen de bril dus zelfs helemaal gratis. Met de actie heeft Pearle de zilveren Esprix, een belangrijke reclameprijs, gewonnen vanwege de originaliteit en het sympathieke gehalte. Hoe ouder hoe beter dus, zeker in de komende twee maanden. VENRAY (.0478-582579 KANTOOR HENRI DUNANTSTRAAT 37 5807 ES OOSTRUM-VENRAY TELEFOON 0478-582579 FAX 0478-584210 AFVALOVERSLAG METAALWEG 7 VENRAY TELEFOON 0478-585002 Van het begin tot het einde kunnen wij u hulp bieden bij bouw- of verbouwwerkzaamheden: Mobiele kranen en machines voor graafwerkzaamheden Vrachtauto's voor aan- en afvoer materialen Puin en afval containers van 6 m' tot 35 m' open en gesloten Magazijn containers voor tijdelijke opslag Stratenmakers voor de nette binnenkomst Tevens kunnen wij diverse materialen leveren zoals zand, grind, rode en grijze split en in eigen compostering gewonnen groen-compost. Oorlogstuig geruimd De mannen van de EOC van de Koninklijke Landmacht waren dins dagmiddag weer actief om op acht plaatsen gevonden oorlogstuig op te ruimen. Daaronder was ook een 25 ponder rookgranaat. Het oorlogstuig werd aan de Boschhuizen tot ont ploffing gebracht. Bromfiets in brand gestoken Dinsdagavond omstreeks 20.55 uur werd de brandweer gealarmeerd voor het blussen van een in brand staande bromfiets aan de School straat. Passanten hadden gezien en gehoord hoe een naar schatting 17- jarige jongeman aan het schelden en schoppen was tegen die bromfiets. Hij stak de bromfiets in brand, bedacht zich kennelijk en haalde een emmer water bij een bewoner van de Schoolstraat. Hij goot die leeg over de in brand staande bromfiets maar het vuur doofde niet. Daarop rende hij weg. De brandweer kon de bromfiets van het merk Honda niet meer red den. Een verzekeringsplaatje werd niet gevonden. Buitenbeheer BV van de gemeente ruimde de resten van de bromfiets op. Naar de identi teit van de eigenaar stelt de politie een onderzoek in. File bij rotonde Ysselsteyn Net op de rotonde in Ysselsteyn liepen de remmen van een vrachtau to, beladen met kippen, vast. De vrachtauto kon niet van de rotonde worden verplaats en tot de monteur de remmen los had moest de politie het drukke verkeer omleiden. Er was sprake van filevorming en dat duur de van 06.49 tot 07.50 uur. Actie Bromsnor Dinsdagmiddag werd weer het project Bromsnor opgestart en dat betekende controle op bromfietsen. In korte tijd kregen vier bestuurders van bromfietsen proces-verbaal aan gezegd wegens het niet dragen van de helm. Terrasstoelen gestolen Een 30-jarige Venraynaar deed aangifte van diefstal van drie terras stoelen van het terras van zijn café aan de Kempweg. De diefstal vond plaats in de nacht van zondag op maandag. Poging inbraak auto Een 51-jarige inwoner van St. Anthonis deed zondagmiddag aan gifte van poging tot inbraak cq. dief stal van zijn op de parkeerplaats van de Bleek geparkeerde personenauto. Het kofferbakslot en een portierslot werden geforceerd. Er is niets uit de auto ontvreemd.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 7