Gezamenlijke Voor de 19e keer op 2e Pinksterdag Venrayse Automobiel-Bedrijven Korporaal Automonteur arC V^aanclüy M /wwiv, a. KONINKLIJKE LUCHTMACHT De Groep Geleide Wapens De Peel De thuisbasis van de luchtafweersystemen van de Koninklijke Luchtmacht. Met onze Patriot, Hawk en Stinger-wapensys- temen beschermen wij, als dat van ons verlangd wordt, het luchtruim, waar ook ter wereld. Al ons materiaal staat op wielen. Op een trekkend voertuig of aanhanger. Het voertuigenpark van de Groep Geleide Wapens De Peel bestaat uit verschillende soorten en maten en dient natuurlijk goed onderhouden te worden. Hiervoor zoeken wij jonge vrouwen en mannen die als automonteur onze werkplaats komen versterken. De opleiding start op 5 oktober 1998, maar voor het zover is dien je aan de volgende eisen te voldoen: - Nederlandse Nationaliteit (of bereid deze aan te vragen). - VBO-diploma, richting voertuigtechniek. - Leeftijd: 17 t/m 25 jaar. - De selectieprocedure met gunstig resultaat te hebben doorlopen. Na de militaire en vaktechnische opleiding ben je We bieden je een verbintenis aan van 4 jaar*. Naast het opdoen van de nodige werkervaring in binnen- en buitenland bestaat ook de mogelijkheid tot studeren zodat je na afloop van je contract voorbereid bent op een burgerbaan (waar we overigens ook in bemiddelen). Meer weten? Neem dan contact op met de afdeling Personeel van de Groep Geleide Wapens De Peel op telefoonnummer 0493 - 59 80 22. We beantwoorden je vragen en sturen je een informatiepakket toe. Ook als je in het bezit bent van een ander diploma (VBO, MAVO-C) nodigen wij je uit te informeren. *Vrouwen kunnen kiezen: 2, 3, of 4 jaar DAIHATSU Daihatsu"Van Gorp" Ven ray TOYOTA Toyota "Oostendorp" Keizersveld Venray NISSAN Nissan "Hansen b.v." Keizersveld Venray Peugeot "Nabuurs" Venray Fiat "G.H.V." b.v. Oostrum Opel "Atebe" Venray "WeJeBe" Blitterswijk De uiterst kritische autobezitter van de negentiger jaren eist dat automobiel- en garagebedrijven professioneel en klantvriendelijk te werk gaan. Dat ze van de aankoop van een auto een feest weten te maken en vervolgens grenzeloos service verlenen. Dat ze beschikken over de modernste apparatuur om auto's in topconditie te houden. De Venrayse Automobiel Bedrijven voldoen aan die eisen. Daarom zijn in Venray alle bekende automerken met sterke dealers vertegenwoordigd. Die zijn zich er allemaal van bewust dat de goede naam van ieder van hen het belang van allen is. Die weten wat ze aan elkaar hebben. Omdat hun cliënten weten wat zij aan 'hun garage' hebben. CrTROËN Citroen "Van de Weem" Venray Volkswagen Audi Venray ROVER AMV Smakterheide bv Venray van Haren Autobedrijven Venray-Boxmeer HYunom Hyundai "Herrmann" Venray Suzuki Auto Lenders" Venray Op 1 juni 1998 (tweede Pinksterdag) wordt in Merselo (gemeente Venray) voor de negentiende keer de 'Aid Merselse Dag' gehouden. Het organi serend comitÈ, onderdeel van de Muziekfeesten Merselo, heeft ook dit jaar weer gezorgd voor een zeer gevarieerd aanbod met voor elk wat wils. Het totale aanbod van muziek, oude ambachten, themapleinen, ten toonstellingen wordt gepresenteerd op een route van bijna twee kilome ter, met daarop meer dan 100 'aan dachtspunten'. Daarbij is het dorp afgesloten voor het moderne verkeer en voert voor een dag nostalgie de boventoon. Gregoriaanse Mis De 'Aid Merselse Dag' begint om 10.30 uur met een plechtige hoogmis. De gezangen zullen dor een koor van zangers uit de regio verzorgd worden in het Gregoriaans. En direct na de hoogmis staan koffie en Limburgse vlaai natuurlijk klaar! Oude ambachten Langzaam, maar heel zeker, ver dwijnen er aller lei oude hand werken. Vak lieden die nog het oude hand werk beoefenen proberen uit alle macht er voor te zorgen, dat de vele soorten oude handwer ken voor de komende gene raties behouden blijven. In Merselo zijn een groot aantal oude ambachten te bewonderen. Er zijn bewerkers van diverse metalen, zoals een loodklopper, de ciseleur en de kopersmid. Houtbewerkers zijn er zoals de hout draaier, de houtsnijder en de klom penmaker. De mosterdmaker, het boterkarnen, de pannenkoeken e.a. vormen de afdeling 'levensmiddelen oude stijl'. Ook de bakker laat het ambachtelijk bakken zien. Weer ergens anders zijn bewerkers van natuurproducten als vlas, riet en klei te zien. Hebt u botte messen of scha ren? Geen nood! Voor 3 (drie!) cen ten worden uw schaar door de scha rensliep geslepen. Ook zijn er diverse vormen van kunstnijverheid te zien, zoals de Delftsblauwe schilder, het kantklossen etc. De ambachtslieden doen niks liever dan steeds maar weer demonstreren 'hoe dat dat vroeger ging'. En zij verbazen zich altijd maar weer over de geweldige interesse van het publiek en het grote aantal vra gen. Maar: hoe meer vragen, hoe lie ver! Muziek De Aid Merselse Dag hoort bij de Muziekfeesten Merselo. Dit betekent natuurlijk, dat er veel, en vooral veel soortige muziek te beluisteren zal zijn. Maar liefst zes orkesten zijn op verschillende plaatsen in het dorp te zien en te beluisteren. Dit betekent zo ongeveer op elke 250 meter weer een muziekgroep. Op het dorpsplein, voor een dag countryplein, speelt de countryband 'Wagon Trail'. Bij een aantal prachtig gerestaureerde zigeu nerwoonwagens speelt het zigeuner orkest 'Malac Banda' uit Wageningen. En wat is een Aid Merselse Dag zonder het B o e k e I s Kwartierke', dat zijn dia lectliedjes met soms onzinni ge, altijd komische en soms ter plek ke geömpro- viseerde tek sten op een terras ten gehore brengt? Er zijn joekska- .pellen, er lopen accor- deonisten rond, er is top-40 muziek bij de plaatse lijke horeca en natuurlijk de band 'V- Male' in de feesttent. Kortom, een gevarieerd aanbod. Tentoonstellingen Gedurende de hele dag zijn er op diverse plaatsen in het dorp diverse exposities te bewonderen. In de bij gebouwen van de gerestaureerde molen 'Nooit Gedacht' is een ten toonstelling 'Merselo van vroeger', waar door middel van foto's een beeld gegeven wordt van het vroege re Merselo. Bovendien is er het boek over Merselo, zijn oude boerderijen en zijn vroegere bewoners te verkrij gen. En de molenaar demonstreert natuurlijk de werking van zijn fraaie windmolen. In het voormalige patro naat sgebouw is een tentoonstelling oude kleding, poffers en mutsen, kortom kleding uit de tijd tussen 1850 en 1950, gepresenteerd duur museum "'t Museumke" uit Handel. natuurlijk alle gelegenheid om mee te dansen, al dan niet in countrykle- ding. De dansvloer ligt klaar voor iedereen! Al met al eenlust voor het oog, en niet alleen voor de country- liefhebber! Woonwagenplein Een ander plein aan de bijna twee kilometer lange route wordt omzoomd door uiterst fraai gerestau reerde en ingerichte woonwagens. De 'bewoners' van deze wagens pre senteren zich op 'zigeunerachtige' wijze. Muziek is er door het zigeuner- Weer ergens anders zien we een ten toonstelling van oude boerengereed schappen en gebruiksvoorwerpen. De imker en de turfsteker zijn graag geziene gasten en er zijn diverse, met veel vakmanschap onderhouden, oude stationaire motoren te bewon deren. Door het dorp rijden oldtimers waar de moderne auto voor even het veld heeft moeten ruime. U ziet fraai gerestaureerde en beschilderde custom-cars en de Stichting Historisch Transport is aanwezig met een aantal oldtimer vrachtwagens. Kinderen: kermisplein Voor de kinderen is er een kermis op een afgesloten plein. Terwijl pa en ma genieten van de zon en de muziek van het orkest, en tevens een oogje in het zeil houden, kunnen de kinderen zich amuseren in de kleine draaimo len of de trein. Of zij vermaken zich op het luchtkussen. Elders in het dorp kunnen de kinderen ponyrijden onder toezicht. Countryplein Een onderdeel van de Aid Merselse Dag zijn de themapleinen. Het ker misplein is al genoemd. Het dorps plein is voor een dag omgetoverd tot een heus countryplein. De entree wordt gevormd door een grote stella ge van houten balken en palen. Het lijkt wel Fort Merselo. Natuurlijk is er countrymuziek door de band 'Wagon Trail'. Er zijn demonstraties lassower- pen en duelschieten. Er is een com plete countryshow en de aankleding van het plein is natuurlijk volledig 'in stijl'. Er staan huifkarren, eenkeuken wagen en grote indianentent. Er treedt een grote groep countrydan- cers op. Voor de liefhebbers is er orkest 'Malac Banda' en entourage zijn natuurlijk aangepast. Vliegeren Op het sportpark naast de grote feesttent laten leden van de vlieger club Icarus hun talenten zien als het gaat om 'vliegeren'. Vliegers zijn te bewonderen in tientallen soorten en maten. Diversen Zonder volledig te zijn moet zeker nog de volksdansgroep 'de Hakkespits' genoemd worden. Deze groep verzorgd een aantal spontane optredens, en zal als originele brui loftsstoet door het dorp trekken. Ook Merseloos eigen volksdansgroep treedt op. Er is een 'laantje' met huisnijverheid, en zijn een tiental old timers en classic cars te bewonderen. Tussen dit alles door trekt de voerman

Peel en Maas | 1998 | | pagina 26