1 QQ IC K?n Omwonenden protesteren tegen bouw schoolwoningen Uitbundige hockeyers lederven communiefeest A j roots opgezet jazzfestival ook dit jaar van de baan Positief onderhoud Dingus en gemeente Controles op illegale reclame borden ar na Tel inray's fijnhuis WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING ODEHUIS Graszoden-Kweekbedrijf DIRECT GAZON v.o.f. Pinksteren 1998 Topper van de week Nu: ƒ24.900,- .service inpakkers m/v gezocht Lini v.d. Lc eur AUTOLEASE Peel en Maas en Hemelvaart !2 NDERDAG 14 MEI 1998 Nr. 20 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG Tel. 0478-511510 PEEL EN MAAS r jslraat 68 - Postadres: Postbus 15800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 adres: peelenm@tref.nl - internet site: http//www.tref.nl/peel&maas/tpkrant nfil - I PATERSSTRAAT I9a VENRAY Ta. 0478 585958 Advertentieprijs: ƒ0,40 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar ƒ33,00 Abonnementsprijs buiten de regio ƒ47,00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) VENRAY Vijftien buurtbewoners protes teren in een gezamenlijke brief al op voorhand tegen de geplande bouw van twee schoolwoningen in Landweert. De bouw van de schoolwoningen, die deze maand van start had moeten gaan, loopt daarmee vertraging. Toch hoopt de gemeente de schoolwoningen in december van dit jaar gereali seerd te hebben. De schoolwoningen, van binnen ingericht als klaslokaal en in de toe komst eventueel te gebruiken als woonhuis, zouden eigenlijk met ingang van het nieuwe schooljaar 98-99 in gebruik worden genomen. Leerlingen van de basisscholen Landweert, De Vlaswei en De Kruudwis, scholen die kampen met ruimtegebrek, zouden vanaf septem ber in de extra klaslokalen worden ondergebracht. De buurtbewoners stellen in de brief te vrezen voor geluidshinder, verkeersoverlast en het verlies van groen. ONAANGENAAM De gemeente Venray is door deze ontwikkeling onaangenaam verrast. Voorlichtster Thea Koot: "In febru ari zijn er drie informatieavonden geweest over de bouw van de schoolwoningen. Op die avond zijn er enkele bezwaren geweest, waarna we het plan hebben aangepast. Aan de nieuwe bezwaren kunnen we weinig doen. De bouw van wonin gen, in dit geval, schoolwoningen brengt met zich mee dat er meer verkeer is, en dus geluidshinder, en Negatieve hoofdrol burgemeester Waals testende hockeyers van het jpioensteam van MHCV, met (un midden burgemeester Jos Is als ouder van twee spelers, ben zondagavond het commu- est van een Leunse familie jrrange nasmaak bezorgd. Ifamilie zat nog rustig na te taf een restaurant aan het [ledyplein toen de hockeyers aanhang binnenkwamen, ïkeels zou hel gezelschap ken- Ihebben gemaakt dat ze aan J wilden. Toen hel personeel ■se malen vroeg of het wat rus- Ikon werd daar geen gehoor aan en. fker nog, Waals ging, tot ver- ig van de familie, hangende een afrastering, een luidruchtig trek aan met de kampioenen, die op natuurlijk reageerden. Toen olgens gesuggereerd werd dat atafelende familie toch al klaar was en kon vertrekken, eindigde het communiefeest met een wel heel wrange nasmaak. "Wij gunnen iedere sportclub zijn kampioenschap en hebben er begrip voor dat dit gevierd wordt, zeker als dit uitje aangeboden wordt door de burgemeester. Maar de manier waarop wekte bij vele bezoekers de nodige irritatie op. Door luidkeels staan te schreeuwen en kenbaar te maken dat ze aan tafel wilden, getuigt ons inziens niet van enige smaak" aldus de familie. REACTIE Jos Waals betreurt in een reactie het ten zeerste dat de Leunense families de gezamenlijke maaltijd van Heren I van de hockeyclub, samen met trainer, coach en tien ouders, als storend hebben ervaren. "Voor deze gezamenlijke maaltijd was om 20.00 uur voor 30 personen, ruimte gereserveerd. Die reserve ring was echter niet stand gedaan waardoor de spelersgroep en hun ouders enige tijd aan de bar hebben moeten wachten. De uitbater erken de dit ongemak ook, door het gezel schap een consumptie aan te bie den" aldus Waals. Waals wijst erop dat noch hij, noch iemand anders de leiding had over deze groep. Ook de suggestie dat hij de maaltijd had aangeboden, is niet juist. "Ik was er bij als trotse ouder van twee zonen die met hun team, na een jaar hard trainen, van de 3e klasse naar de 2e waren gepromoveerd. Dat geeft aanleiding tot ontlading en vrolijkheid. En dat die vrolijkheid door anderen anders wordt beleefd is, alhoewel begrijpe lijk, jammer. Overigens heeft ieder een zich behoorlijk gedragen. Maar de sfeer van een communiefeest en de sfeer van een sportief kampioen schap is nu eenmaal een andere." Kleinschalig Jazzfeest in De Witte Hoeve komt ook in 1998 geen groot- eps jazzfestival in Venray. De misatie van dit evenement, anisclub Schieëpersland ray e.o., heeft besloten op rdag 27 juni een kleinschalig feest te houden in De Witte ve. Schieëpersland ziet af van grootse opzet vanwege het 'reken van een hoofdsponsor. vce jaar geleden fourneerde nog PTT Telecom een bedrag amen nabij de 25.000 gulden, dit geld wist de organisatie toen ars als Hans en Candy Dulfer. i*e Jannah en Tools Thielemans Venray te halen. Een jaar later. PTT Telecom, zich op het laat- moment terugtrok als hoofd tor moest het jazzfestival op de ep zelfs helemaal worden afge- I In 1997 is de jazzcommissie de kiwanisclub op zoek gegaan jCen nieuwe hoofdsponsor. Een zoektocht van ruim negen maanden leverde echter geen resultaat op. Vandaar dat de organisatie besloot terug te keren naar een kleinschali gere opzet van het jazzfeest, zoals dat ook in de beginjaren in Venray op touw werd gezet. NIET GELUKT Fred Renirie, voorzitter van de jazzcommissie, vindt het jammer dat het dit jaar in plaats van een jazzfestival een jazzfeest wordt. Maar ook niet meer dan dat. "We hebben ontzettend ons best gedaan om een hoofdsponsor te vinden. Dat is helaas niet gelukt. Daarom gaan we nu relatief kleinschalig herbe ginnen." Dit jaar dus geen optredens op verschillende podia, afwisseling van bands en kwantitatief en kwali tatief een jazzfestival dat klinkt als een klok. "Als de middelen daar voor niet aanwezig zijn, houdt het snel opADan moet ie iets anders ver- towkuilenweg 11, 5813 BH Ysselsteyn Tel. 0478-54 50 28 - Fax 0478-54 50 30 "all: directgazon@wxs.nl -Topkwaliteit graszoden. - Direct leverbaar vanaf de graszodenkwekerij. Meteen een mooi groen gazon. Afgehaald of bij u aan huis geleverd. Vlaag vrijblijvend naar advies en prijzen. zinnen. Vandaar ook onze keuze om op kleinere schaal een nieuwe start te maken." Fred Renirie wijst daar naast nog eens nadrukkelijk op de grondgedachte van het jazzfeest: het steunen van een of meerdere goede doelen. "De fondswerving ten behoeve van goede doelen die voor deze regio herkenbaar zijn, is altijd het uitgangspunt geweest. Die grondgedachte blijft overeind, ster ker nog, daar gaat het allemaal om." PROGRAMMA Jazzminnend Venray en omgeving kan op 27 juni dan ook genieten van een sfeervol jazzfeest in De Witte Hoeve. Op het programma staan optredens van onder andere het damestrio Ladies First, met onder andere de Venrayse leadzangeres Lynn Steverink, het James Trio, The Big Parade en een band die met Dixieland en New Orleans nummers aan het geheel een extra feestelijk tintje geeft. Kiwanis Venray hoopt aan het einde van de rit een leuk bedrag over te houden om daarmee twee goede doelen te steunen: Theofaan, het centrum voor visueel gehandi capten in Grave en de Venrayse stichting die zich inzet voor de repa rtitie van het uurwerk op de toren van de Grote Kerk. Beide instellin gen krijgen de helft van de opbrengst. Kaarten a 15 gulden per persoon zijn onder andere al te koop bij het VVV/ANWB-kanloor in Venray. dat er groen moet verdwijnen." De gemeente Venray had deze maand al willen starten met de bouw van de schoolwoningen. Het beoogde ter rein aan de Boterbloem heeft echter de bestemming 'woonbuurtdoelein den', hetgeen betekent dat er geen schoolactiviteiten mogen plaatsvin den. Venray gaat bij Gedeputeerde Staten van Limburg vrijstelling aan vragen om zo toch met de bouw van de schoolwoningen te mogen begin nen. NOODPLAN Intussen wordt er gewerkt aan een noodplan om bij het begin van de nieuwe schooljaar de leerlingen van de drie basisscholen toch te kunnen onderbrengen. Zo zal de leegstand van andere Venrayse scholen wor den benut om de kinderen te plaat- De Provincie Limburg en de poli tie gaan de komende maanden optreden tegen illegaal geplaatste reclameborden en -vlaggen of con structies daarvoor. Bij de actie zul len zowel de bord- en vlageigenaren worden aangesproken, alsmede grondeigenaren, huurders, gebrui kers of pachters, die de illegale reclame-uitingen toelaten. Op over treders zal het zogenaamde 'lik-op- stuk'-beleid worden toegepast met de bijbehorende geldboetes. Sinds de komst van de Landschapsbeschermingsverordeni ng Limburg 1996 is het verboden om borden, vlaggen of constructies voor reclame te plaatsen of laten plaatsen in de buitengebieden. De verordening heeft als belangrijkste doel om het landschapsschoon in de meeste buitengebieden te bescher men. De provincie Limburg zal ook geen ontheffing verlenen voor plaat sing van reclameborden in die gebieden. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Alcoholcontrole In de nacht van woensdag op don derdag werd tussen 00.00 en 01.00 uur een alcoholcontrole gehouden in het centrum. 47 bestuurders moes ten de blaastest ondergaan. Voor een 5l-jarige bestuurder uit Veghel betekende dat een rijverbod en pro ces-verbaal inzake het rijden onder invloed. Op hem zal het snelrecht van toepassing worden verklaard. Gordelcontrole Donderdagmorgen werd aan de Langstraat door de politie een con trole op het dragen van de autogor del gehouden. Voor acht bestuurders betekende dat, dat ze een transactie in ontvangst moesten nemen voor betaling van 80 gulden. Bezoekers na sluitingstijd in café Een caféhouder aan de Paterslaan kreeg in de nacht van woensdag op donderdag om 02.40 uur proces-ver baal omdat op dat tijdstip nog acht bezoekers in zijn café waren. sen. Er worden in ieder geval geen noodlokalen gebouwd op school pleinen. In hoeverre de protesten van de omwonenden roet in het eten gooien bij de geplande bouw van de schoolwoningen is vooralsnog niet duidelijk. Voorlichtster Thea Koot: "We hopen ondanks alles in decem ber de bouw klaar te hebben. Maar het ligt er maar aan hoever de omwonenden willen gaan. Vechten ze de bouw aan tot bij de rechter, dan kan het nog wel enige tijd duren. Overigens krijgen de omwo nenden binnenkort in een brief ant woord van de gemeente op hun bezwaren tegen de komst van de schoolwoningen in Landweert." ook ae komende tcestdagen bent u van harte welkom! In een gezellige sfeer bieden wij voor elk wat wils: jij onze keukenbngade u ■ftM S verrassen me. geva .1, m kleurrijke gerecblcn^«|^| HOTEL ASTERIA VENRAY MAASHESEWEG 80A, 5804 AD VENRAY INL EN RESERVERINGEN: TEL 0478-511466 In ons restaurant op beide Pinksterdagen van 12 tot 22 uur zowel de normale a la carte-kaart als ook het 3 gangen-keuze-menu voor maar ƒ35,- p.p. Voor onze jonge gasten heerlijke kindermenu's en boeiende tekenfilms. Schuilen voor de zon Met vier tropische dagen-heeft Venray en de rest van Limburg een provinciale hittegolf achter de rug. Velen zochten dan ook beschutting onder de parasols van de terrasjes. De komende dagen wordt het met iets meer als 20 graden een stuk aangenamer Fijn loopweer dus voor de Kennedymars die dit weekeinde gelopen wordt. Akkoord lijkt nabij Het overleg tussen wethouder Driessen en Pieter Gijsbers, bestuursvoorzitter van OJC Dingus, over de toekomst van het Venrayse jongerencentrum is afgelopen week naar beider tevre denheid verlopen. Driessen en Gijsbers bespraken het rapport van twee intermediairs, die heb ben voorgesteld een aparte beheersstichting voor het pand op te richten. In die constructie zou Dingus hoofdgebruiker van het nog te ver bouwen pand worden. De Venrayse wethouder en de bestuursvoorzitter van Dingus gaven te kennen er nagenoeg uit te zijn. Discussiepunt om tot een volledig akkoord te komen, blijft vooralsnog de rol van Synthese. Het bestuur en vrijwilli gers gaven eerder al te kennen niets meer met Synthese te maken te wil len hebben. De handelwijze van Synthese heeft in het verleden meer maals de toekomst van Dingus auto Venray Leunseweg 47a Tel. (0478) 583 535 Koopavond: vrijdag tot 20.00 uur Volkswagen Passat Variant 1.8 Design, stuurbekrachtiging, centrale portiervergrendeling, elektrisch verstelbare ramen en spiegels, elektrisch scnuif/kanteldak, dakreling, "ekking, radiovoorbereiding, 155.880 km, bordeauxrood, 1994 Ruim 50 Volkswagens op voorraad! antwoord. T.A.S. Venray Postbus 363, 5800 AJ Venray Tel. (0478) 551600, Fax (0478) 588340 Ondersteuning in: - telefonische bereikbaarheid - storingsdiensten - boodschappendienst - ouderen alarmsysteem bedreigd, zo vinden bestuur en vrij willigers van Dingus. RISC, voor ganger van Synthese, zou in de ogen van Dingus drie jaar geleden zelfs verantwoordelijk zijn geweest voor het faillisement van het Venrayse jongerencentrum. "Desondanks zijn we optimistisch dat we er uitko men", zegt Gijsbers naar aanleiding van het onderhoud met wethouder Driessen. "Het enige wat wij willen is een duidelijke rolverdeling. Bovendien moeien wij in de toe- komsi het beleid zelf kunnen invul len," Over enkele weken hopen Driessen en Gijsbers tot een defini tief akkoord te komen. De kans daarop wordt door beiden op 90 procent geschat. Een 10-jarige jongen werd in een supermarkt aan de Kruidenlaan betrapt toen hij drie ijsjes zonder te betalen mee wilde nemen. De jon gen werd overgedragen aan de poli tie die hem na verhoor de medede ling deed dat met het Hall-bureau zal worden gekeken naar een alter natieve straf. werknet uitzendbureau voor een bedrijf in Venray. Het betreft licht werk voor lange tijd! Reageer snel: Tel. 077-3988989 of 077-3873531 Y\e* »©o ^Xe'te UUR FOTO- Ai" «.LU. SERVICE ÓÓK APS foto I video Palersstraat 10. Venray. tel. (0478) 58 44 85 tttVS MUgft op maat GEZELLENBAAN K 58134 FA YSSELSTEYN TEL. 0478-541945 FAX 0478-541876 EMAIL-adrev GOMMANSC'TREF.NL Volgende week verschijnt Peel en Maas in verband met Hemelvaart op woensdagavond. Daarom zijn de aanlevertijden van copij en advertenties gewij zigd. Sport-, verenigings- en kerk- berichten dienen maandagmorgen uiterlijk 9.00 uur in ons bezit te ziji- Adverlenties kunnen tot dins dagmorgen 10.00 uur worden aan geleverd. Accountants AA 'fj en belastingadviseurs Rühl Haegens van Aar vestigingen in Boxmeer,Venray, Reuver enVenlo Noorderhof 8,Venray Telefoon (0478) 58 43 33

Peel en Maas | 1998 | | pagina 1