PEEL EN MAAS CDA O-jarig jubileum Muziekvereniging Ons Genoegen Oirlo 'Wereldwijd beleggen in die sectoren waarin ik insen zie. Dat maakt voor lij beleggen interessant.' Het Veldeke haantje gaat vrijdag op de toren ^>5 Oldtimer oriëntatierit in Venray Geslaagd Doe mee aan de Anjerloterij bobank Spoken en heksen in Venray??? WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING TELEFONISCH SPREEKUUR Teng van den Heuvel Lentefeest Senioren Cursus Opvoeden Zo! Rommelmarkt Ysselsteyn Vacaturebank vrijwilligers- centrale Synthese 21 tot en met 24 mei jubileumfeesten jaar viert muziekvereniging JGenoegen uit Oirlo haar 90- I bestaansfeest. Ter gelegen- tan dit jubileum heeft een ial samengesteld jubileum- in het weekend van jelvaart, 21 tot en met 24 mei, I feestprogramma opgesteld Ivoor elk wat wils. Oirlo staat lagen in het teken van 90 jaar 'Genoegen, waarbij men ook mensen uit de regio hoopt te beten. |muziekvereniging werd opge- 1908. Toendertijd was er |r nog geen sprake van een jekvereniging maar -van een Kjdersclub. In die tijd werden matig clubtochten georgani- en er vonden overal in de j fietsfestijnen plaats. Niet n het wedstrijdfietsen was Igrijk maar ook het plezier erin, b| snel leidde tot een zangafde- linnen de fietsclub. Deze zang- Eng breidde zich in de loop der luit tot een serieuze zangver- |ng die regelmatig deelnam aan ■toernooien in de wijde omge- De leden van de club kwamen Irlo, Klein-Oirlo en Castenray. 11927 werd in een algemene ■vergadering van de zangclub pen om een fanfarekorps op te lenen al snel werd dat een feit. Jerden dat jaar 27 instrumenten Ischaft ter waarde van totaal ■5,35. Elk van de zes bestuurs- Ivan de toenmalige vereniging Een ƒ200,- uit aan de vereniging jit restant werd door giften in Ibijeengebracht. Men ging vlot let repeteren en nog geen jaar jmaakte de fanfare haar debuut Irlo tijdens de jaarlijkse sacra- Iprocessie op zondag 20 juli. pas het begin van allerlei acti- ien op muzikaal gebied voor de Ire en vanaf dat moment was de leen wezenlijk onderdeel voor prlose gemeenschap. Tijdens de fcde Wereldoorlog lag de zaak [Demobilisatie in 1939 zorgde Ir dat er te weinig leden actief Ken blijven als muzikant. In Iwerd nog geprobeerd om de I opnieuw op te starten doch [de bezetter verplichtte om de laan te melden bij de Duitse jurkamer werd dat gestaakt, 'e evacuatie en de bevrijding in 1944 bleken er vele instrumenten verloren gegaan te zijn voor de ver eniging, maar met vereende krach ten heeft men vrij snel de draad weer weten op te pakken. Eindjaren vijftig, begin jaren zestig liep het allemaal wat stroever met de vereni ging. Het dieptepunt werd bereikt in 1962 met een ledental van negen tien. Maar vanuit dat dal is de ver eniging vanaf die tijd weer omhoog gekropen. In 1964 werd de drum band opgericht die mooie successen wist te behalen. De drumband bereikte in korte tijd de hoogste afdeling. In haar bestaan is zij twee maal Limburgs kampioen geworden en eenmaal behaalde zij het lands kampioenschap te weten op 20 mei 1973 te Blokker Noord-Holland. De fanfare wist in 1979 de promotie te bewerkstelligen naar de superieure afdeling. En evenals de drumband heeft de fanfare in die tijd ook deel mogen nemen aan het Wereld Muziek Concours in Kerkrade alwaar men een mooie eerste prijs behaalde. De laatste jaren speelt de fanfare en drumband bewust in een iets lagere afdeling omdat de bezetting daarvoor niet optimaal is en omdat concoursen op een te hoog niveau ten koste kunnen gaan van het ple zier en de 'gewone' muzikale activi teiten in het dorp. Tijdens repetities en uitvoeringen wordt er serieus gewerkt maar daarnaast staat ook de gezelligheid voorop. Momenteel telt de vereniging ruim 100 leden en dat betekent dat ongeveer tien procent van de Oirlose bevolking lid is van de muziekvereniging. Dat geeft ook aan dat de muziekvereniging een belangrijk element is in de Oirlose gemeenschap en dat wil de vereni ging graag zo houden. HET FEESTPROGRAMMA Donderdag 21 mei (Hemelvaart) Braderie op de Hoofdstraat in Oirlo van 11.00 tot 17.00 uur. Daarbij zijn er verschillende terras jes met muziek ingericht en zijn er diverse attracties voor de kinderen opgesteld. Vrijdag 22 mei: Seniorenmiddag in gemeen schapshuis De Linde van 14.00 tot 17.00 uur met onder andere een optreden van het seniorenorkest Venray, Pierre van Helden, Trien en Truuj en de ouderendansgroep Oirlo. Entree 2.50 inclusief kopje koffie. Door Soos Watjang is er speciaal een muzikale happening georgani seerd vanaf 20.00 uur met optredens van diverse muziekbands uit de regio. Zaterdag 23 mei: Kindermiddag in gemeenschaps huis De Linde van 13.30 tot 16.00 uur met een optreden van het Hots- Knots Jeugdspektakel en de prijsuit reiking van de kleurwedstrijd. Entree 2,50. 18.30 uur H. Mis in de H. Gertrudiskerk van Oirlo, die muzi kaal wordt opgeluisterd door de fan fare. Van 20.00 tot 21.00 uur is er een receptie in gemeenschapshuis De Linde met aansluitend een gezellige feestavond voor alle leden, oud leden, partners, Oirlonaren en ieder een die zich betrokken voelt bij Ons Genoegen. De avond wordt muzi kaal verzorgd door het dansorkest Calypso en ook zijn er optredens gepland van de Amazing Trumpets, Grad en Petran en Pierre Cnoops. Zondag 24 mei: Joekskapellenfestival van 14.00 tot 18.00 uur in gemeenschapshuis De Linde met medewerking van diverse muziekkapellen uit de regio. Inde Pedagogische Hogeschool [empel te Helmond is geslaagd tares basisonderwijs Helga n uit Oostrum. A A Bdstraat 12, tel. 581553 jatis parkeren voor de deur Aanplant eruit getrokken [lerdagmiddag kwam er een ling binnen dat drie jongens en Imeisjes jonge aanplant aan het Irschoon uit de grond aan het [en waren. De politie trof het liaan. Twee jongens van 15 Jbekenden aan de vernieling te fin deelgenomen. Het tweetal [zich nu melden bij het Halt en. De ouders zijn hiervan in |s gesteld. Op maandag 18 mei start in alle 55 Limburgse gemeenten de ver koopcampagne van de jaarlijkse Anjerloterij Limburg. Ook dit jaar zullen weer duizenden verenigings mensen in hun eigen omgeving de loten van de Anjerloterij Limburg 1998 te koop aanbieden. De prijs per lol is op ƒ1,50 gehandhaafd. Van elk verkocht lot ontvangt de verkopende vereniging zelf ƒ0,50. Er zijn dit jaar 100 aan trekkelijke prijzen te winnen, die zoveel mogelijk zijn aangepast aan de doelstellingen van het Anjerfonds. De hoofdprijs is een 21- daagse geheel verzorgde reis voor twee personen naar de Verenigde Staten. Verder zijn er te winnen cul- tuurreizen naar New York, Londen en Parijs. En verder een 3-daags geheel verzorgd arrangement in het Limburgse, waardevolle theaterbon nen, diverse dagtochten en 45 Anjerprijzen, dit jaar een keramisch kunstobject van Niek Hoogland uit Steyl. In 1997 werden er bijna 192.000 loten verkocht. Voor 1998 hoopt het Anjerfonds Limburg op een verdere stijging van de verkoop. Het totaal aantal beschikbare loten bedraagt 250.000 stuks. Het Anjerfonds Limburg, dat de Anjerloterij verzorgt, is samen met veertien andere regionale Anjerfondsen verbonden aan het Prins Bernhard Fonds te Amsterdam. De vijftien Anjerfondsen zetten zich in voor cultuur en natuurbe houd in ruime zin. Daartoe rekent het Anjerfonds naast amateuristi sche muziekbeoefening ook letter kunde, toneel, dans, beeldende kunst, film en fotografie, weten schap, natuurbehoud, behoud van kleinere monumenten en culturele vorming. Het Anjerfonds Limburg heeft een jaarbudget van bijna I miljoen. De hoogte van dit budget wordt bepaald door de bijdragen uit het Prins Bernhard Fonds en door de opbrengst van de jaarlijkse Anjerloterij. Uw steun door het kopen van loten van de Anjerloterij is dan ook onmisbaar voor het functioneren van het Anjerfonds en daarmee voor uw eigen cultuur. Vernielingen aan school Het schoolbestuur van basis school De Meent aan de Kapelweg in Leunen deed aangifte van vernie ling aan de school. In de nacht van zaterdag op zondag werd omstreeks 03.30 uur een ruit van de directieka mer ingegooid. De scherven richtten ook schade aan aan het meubilair. RG ZelfSelect SectorFund kiest u zélf sectoren u belegt. Ziet u kansen in ncials of Telecom? Of meer in IT? RG •elect SectorFund biedt u de keuze uit r liefst tien verschillende sectoren. Zo u eenvoudig inspelen op ontwikke- n die specifiek voor een bepaalde t gelden. Beleggers in dit nieuwe fonds van Robeco ontvangen elk kwartaal het IRIS Sectorrapport, met daarin achter grondinformatie, vooruitzichten en con crete adviezen voor de verschillende sector fondsen. Tot 29 mei 1998 15.00 uur kunt u kostenloos inschrijven. Geïnteresseerd? Ga naar de adviseur van de Rabobank of kijk op internet: www.rabobank.nl. verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Venmy-Oostrum tel. (0478) 530250 peelmaas@tref.nl Zevenrode tel. (0478) 530 490 rabo128l@tref.nl 9^V NIEUWE OF GEBRUIKTE AUTO'S LEASEN ROVER DEALER "Smakterheide" Venray yTel. (0478) 581032 Fax 584571 De geruchten gaan al door Venray heen. Er komen heksen naar VenrayWanneer??? Van 27 tot en met 31 juli!!! Waarom??? Omdat het Kindervakantiewerk die week gehouden wordt en dit jaar het thema heeft: Spoken, Monsters en Heksen. Afgelopen woensdag. 13 mei, zijn de boekjes met aanmeldingsformu lieren uitgedeeld op de lagere scho len. De kinderen kunnen zich tot 20 mei opgeven! Hierna is geen aan melding meer mogelijk. Zorg dus dat de aanmelding op tijd op school is. Natuurlijk is het Kindervakantiewerk ook weer op zoek naar leiding. Zoals een hon derdtal kinderen vorig jaar gemerkt heeft, zitten wij zonder leiding zwaar in de problemen. Dit jaar zet ten we weer alles op alles om èrvoor te zorgen dat iedereen die zich aan meldt ook daadwerkelijk mee kan doen. Iedereen vanaf 15 jaar kan zich opgeven als leiding. Broers, zussen of ouders van kinderen die meedoen en zichzelf aanmelden als leiding zorgen er op die manier voor dat het desbetreffende kind gegarandeerd van deelname is. Laat ons dit jaar niet in de steek. Voor meer informatie of aanmel ding is ons secretariaat te bereiken tussen 18.00 en 19:00 uur via tel. 0478-587560. Vernielingen Namens openbare basisschool De Keg aan de Blauwververstraat werd woensdag aangifte gedaan van ver nieling van een acasiaboom op het terrein van de school Een 45-jarige Venraynaar deed aangifte van het bekrassen van zijn voor zijn woning aan de Vogel wikke geparkeerde auto. Diepe krassen zaten in de achterklep en voorpor tier. DONDERDAG 14 MEI 1998 - NR. 20 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG Op vrijdag 15 mei zal met een feestelijk programma de gouden haan op de Angelustoren van de Grote Kerk geplaatst worden. Om 18.30 uur worden alle Veldeke-leden en belangstellenden in de Grote Kerk verwacht waar deken Coenen allereerst de gouden haan zal inzegenen. In een feestelij ke optocht, voorafgegaan door de Koninklijke Harmonie Euterpe, zal de torenhaan vervolgens door het oude gedeelte van Venray trekken. Tegen half acht zal dan het plechtige moment plaats vinden waarbij de gouden torenhaan met medewerking van Schaeffers Dakbedekkingen BV en Kraanverhuurbedrijf Van Rattingen BV een plaats zal krijgen op de Angelustoren van de Grote Kerk op ongeveer 45 meter hoogte. De gouden haan is een geschenk van Veldeke Venray aan de Venrayse gemeenschap bij gelegen heid van het zilveren jubileum op 1 maart jl. Eind 1996 werd op de sacristie zolder de haan gevonden. Hij zag er verschrikkelijk uit, vol deuken en schrammen. Om achter de ouder dom van de haan te komen is archi varis Bernard Kruysen in het archief gedoken en heef! vanaf 1500 getracht de oorsprong te kunnen achterhalen. Tot op heden echter zonder resultaat, zodat de juiste ouderdom niet exact is vastgesteld. Veldeke bestuurslid Eduard Messemaeckers heeft, in het kader van het 25-jarig jubileum van Veldeke Venray, gezorgd dat de haan gerestaureerd kon worden. Kunstsmederij Ton van Baars en Zn., uit Asten heeft de haan hersteld en voorzien een veen nieuwe laag bladgoud. In de plechtige dialectmis van 1 maart jl. bij gelegenheid ven het zilveren jubileum, kon het klei nood onthuld worden en is daarna tentoongesteld. Vanaf vrijdag 15 mei zal de haan als een mooi symbool prijken op de Grote Kerk. Hij past bij Venray en bij de kerk. Hij is niet alleen een teken van waakzaamheid, maar ook een wachter in de nacht. Hij roept ons 's morgens zo vroeg mogelijk: 'Wakker worden, opstaan. De nieu we dag breekt aan!' Hopelijk is de oude torenhaan nog jong genoeg om Veldeke Venray wakker te kraaien en te roepen. Niet dat deze vereni ging ingeslapen is, maar een aan sporing op z'n tijd is altijd goed als het de doelstelling van de vereni ging betreft: Het instandhouden, bevorderen en opwaarderen van de volkscultuur in Venray. in het bij zonder de Venrayse taal. maandag 18 mei tussen 19.00-21.00 uur Bel: 510313 (Wiel Michiels) of 581238 (Ed Cadirci) In memoriam Vorige week donderdag is op 70- jarige leeftijd vrij plotseling Teng "Meester" van den Heuvel overle den. Teng van den Heuvel kwam begin 1952 als onderwijzer op de toenma lige Heseniusschool gevestigd in het gebouw van de huidige Kemphaan. In die periode voetbalde hij ook in het eerste elftal van Venray wat niet iedereen (een onderwijzer in korte broek), gepast vond. Later werd hij hoofd van deze school, een functie die hij elf jaar lang bekleedde totdat de school ging fuseren met de Luciaschool tot basisschool De Kemp. Na de fusie van de scholen stond hij tot 1986 weer voor de klas, wat hij nog altijd het liefst deed. In dat jaar maakte hij gebruik van de mogelijkheid om vervroegd uit te treden. Als geboren en getogen Venraynaar had alles over het verle den van Venray zijn interesse. Zijn inzet als vrijwilliger bij 't Freulekeshuus was haast vanzelf sprekend. Teng van den Heuvel is maandag jl. begraven na een plechtige uit vaartdienst in de St. Petrus' Bandenkerk. De Centrale van Ouderen verenigingen Venray organiseert donderdag 28 mei in de feesttent van de Muziekfeesten in Merselo een Lentefeest voor senioren. De middag duurt van 13.30 tot 16.30 uur en alle Venrayse 55-plussers zijn van harte welkom. De werk groep Lentefeest is erin geslaagd een aantrekkelijk en gevarieerd pro gramma samen te stellen met mede werking van onder andere het Peeltrio, De Smelebrothers, Volksdansgroep Venray en het Seniorenorkest. Onder leiding van Geert Mulders is ook het onmisbare Rad van Avontuur aanwezig. De entree bedraagt in de voorverkoop 5 guldeji-inclusief koffie en vlaai. Aan ae feesttent kost een kaartje op 28 mei 7 gulden. Voor meer informatie of als u geen vervoer heeft kunnen regelen, kunt u bellen met Ad Hoogeveen, telefoon 0478-583592. Inbraak in bestelbus Vrijdagmorgen werd tussen 08.30 en 10.30 uur het portier van de bestelbus van een 26-jarige markt koopman uit Helmond opengebro ken. De bestelbus stond op het Henseniusplein. Uit de bus werd een mobiele telefoon ter waarde van ƒ1.000,- gestolen. Organisatie zoekt deelnemers Zondag 28 juni organiseert een delegatie van oldtimer club OTV Brabant-Limburg, in Venray een twaald dorpen oldtimer orienlatierit. De start en finish van deze rit vin den plaats op het parkeerterren van sporthal De Wetteling. Aan deze rit zullen gemiddeld zo'n 70 tot 80 oldtimers delenemen van allerlei pluimage. Zo zullen we er een Opel Kapitei '49, A-Ford, Borgward Isabella. Plymouth Chevrolet, Cadillac, Jaguar, Buick van 1918 en vele andere ontmoeten. Tussen 10.30 en 12.00 uur kan men deze pracht bewonderen en een praatje maken met de eigenaren omtrent herkomst, restauratie, etc. Omstreeks 12.00 uur gaat de eerste equipe van start voor de twaalf dor pen rit. De tocht, die ongeveer 60 km lang is. gaat over goed begaan bare wegen en de mooiste plekjes uit onze omgeving. Omstreeks 16.00 uur wordt de eerste equipe weer terug verwacht, waarna men deze prachtvolle stoet weer kan bewonderen. Een ieder die in het bezit is van een auto, ouder dan bouwjaar 1965 en aan deze rit wil deelnemen, kan zich opgeven tot en met 26 juni. 19.00 uur, tel. 0478-636610 of 0478-582371. Het Groene Kruis Noord-Limburg start op vrijdag 29 mei in Venray de cursus Opvoeden Zo! De cursus bestaat uit vijf bijeenkomsten van elk twee uur. De cursus is bedoeld voor ouders en verzorgers van kin deren van 0 tot 5 jaar. Het doel is ouders en verzorgers inzicht te geven in wat het effect is als zij hun kinderen prijzen, straffen en dingen verbieden. Voor meer informatie, telefoon (077)3209595. Zondag 17 mei is er een grote rommelmarkt ten bate van Gemengd Koor Vivace in gemeen schapshuis Smelehof. Puttenweg 2. De rommelmarkt duurt van 10.30 tot 18.00 uur. Vivace viert in hel najaar haar 75- jarige bestaansfeest. Dit feest wil men niet ongemerkt voorbij laten gaan. Voor de aanschaf van nieuwe uniformen en om de festiviteiten te bekostigen wordt deze rommel markt georganiseerd. Maar het is beslist geen rommel wat u voor een prikje kunt kopen. Waardevolle spullen worden geveild. Aanvang van de veiling is ongeveer 14.00 uur. De entree is ƒ2,-. De vrijwilligerscentrale van Synthese is regelmatig op zoek naar vrijwilligers voor diverse activitei ten. In Peel en Maas zal regelmatig een oproep hiervoor geplaatst wor den. BEGELEIDER KNUTSELllUR Synthese zoekt het organiseren en begeleiden van een wekelijks terug kerend "knutseluurtje" in wijkcen trum Vel turn, voor de jeugdgroep van 4 tot 9 jaar een vrijwilliger. De taken bestaan uit het voorbereiden van het programma en het uitwer ken van ideeën. De werktijden.zijn in overleg. Geïnteresseerden dienen affiniteit met de doelgroep te heb ben. Voor meer informatie over deze vacature kunt U contact opnemen met Synthese Venray. Bergwee 4. 5801 EG Venray. tel. 0478- 586245 (Kees Moerkerk of Karen Longstaff). Judo in de Hoenderstraat In de nacht van vrijdag op zater dag waren een aantal jongeren aan het judoën op de openbare weg van de Hoenderstraat. Een jongeman kwam ten val en moest voor behan deling van de opgelopen verwon dingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. Na behandeling kon hij weer naar huis.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 13