C Ierse computer-distributeur komt naar Yenray Overlast uit schoorsteen oude melkfabriek Bezoekerscentra 'Peelregio' gaan samenwerken S70 Open/Doedag voor honden bij Happy Tail Welkom op de boerderij tijdens Landelijke Fietsdag Jan Janssen opent 11- dorpenroute Boxmeer Een brief 'aan de toekomst' WSSË^^SSÈÈÊBÊËÉÊÊI, WGSgPTmiÊtBtt&émÊm. wSÊÈÊÊs WÊJMWM helpt ondernemers op Internet Jeugd-Bingo Veltum Fietstocht Astma Fonds Lezing Chiropractie Anti-racisme project op De Landweert Concept Ontwerp Productie Collecte NFSG Expositie cursisten tekenen en schilderen g eel en maas donderdag 7 mei 1998 - Pagina 9 Het Ierse bedrijf Irish Express argo heeft Venray in Noord- imburg geselecteerd voor haar irste strategische vestiging op Europese vasteland. Het edrijf tekende daartoe recent :n huurcontract van 5.000 m2 in hallen van Maessen op idustrieterrein Smakterheide. let bedrijf zal onder de naam rish Express Logistics BV gaan pereren vanaf juni 1998. ervvacht wordt dat het bedrijf innen een jaar naar schatting Metingen hebben niets aangetoond Het comité Milieustation heeft de gemeente Venray geklaagd ver stankoverlast uit de schoor- een van de oude melkfabriek, aarbij zou volgens de klagers ok pvc verbrand worden, olgens dhr. de Keijzer van het imité is de stank regelmatig niet harden, al moet hij erkennen at het de laatste tijd niet meer is lorgekomen. Het bedrijf Inlerstyling, dat ivestigd is in de oude melkfabriek :eft van de gemeente vergunning ikregen om schoon hout te stoken, jlgens de Keijzer wordt er echter et alleen hout verstookt. "Er zit in der geval kunststof in" aldus De eijzer die zelf in de kunststofbran- 100 mensen aan het werk zal heb ben en dat de Venrayse vestiging zal doorgroeien naar 15.000 m2. Het moederbedrijf Irish Express Cargo is gevestigd in Dublin (Ierland) en heeft vestigingen Ierland en het Verenigd Koninkrijk. Hel bedrijf is opgericht in 1972 en is gespecialiseerd in logistieke dien sten voor met name de IT-industrie. Supply chain management en added value services zijn belangrijke kern taken. Het bedrijf heeft in totaal ruim 1000 mensen in dienst en reali seerde een omzet van circa 255 miljoen in 1997. Irish Express Cargo koos voor Noord-Limburg mede vanwege de uitstekende ligging ten opzichte van en verbindingen met de klanten in de West-Europese markt. Venray kon op zeer korte termijn zowel tij delijke alsook permanente huisves ting bieden die bovendien voldoet aan de specifieke en kwalitatief hoogwaardige eisen die het bedrijf stelt. Het Commissariaat voor Buitenlandse investeringen in Nederland (CB1N. Ministerie van EZ), de gemeente Venray en de industriebank LIOF zijn zeer ver heugd met het besluit van Irish Express Cargo. Met zijn IT-gerela- teerde logistieke dienstenpakket pas het uitstekend in de Noord- Limburgse economische structuur. Na Arrow Electronics (Venlo) is Irish Express Cargo het tweede bedrijf in de IT-logistieke sector dat in 1998 voor Noord-Limburg kiest. che werkzaam is geweest. "Dat kun je ruiken". De Keijzer vermoedt dat er geplastificeerde platen verstookt werd. De stank is dan, bij een lage bewolking en westenwind, niet te harden. Thea Koot van de gemeente Venray laat desgevraagd weten dat er inderdaad klachten zijn binnenge komen. Er zijn echter regelmatig controles gehouden en metingen verricht. Daarbij heeft men echter geen overtredingen kunnen ontdek ken. "Voor ons is er geen reden om aan te nemen dat er iets gestookt wordt wat niet mag" aldus Thea Koot. Directeur Reintjes van Inter- styling was niet bereikbaar om com mentaar te geven. De Geschied- en Oudheidkundige ring Venray e.o. roept alle inraynaren op om medewerking te jrlenen aan een wel heel bijzonde- actie. Op 15 mei worden alle ederlanders in binnen- en buiten- md opgeroepen om in een brief aan toekomst hun dag - met alle :zigheden en belevenissen - te eschrij ven. Zo wordt 15 mei de best gedocu- lenteerde dag van de geschiedenis, e historische vereniging uit 'enray ziet het grote belang van dit nieke project in. Vooral voor de igen leefomgeving. Op basis van brieven van zoveel mogelijk ensen uit Venray zou later een rachtige geschiedenis van het iigelijks leven te schrijven zijn. De spelregels zijn heel eenvoudig. Een briefschrijven kan op veel verschil lende manieren; handgeschreven, getypt, maar ook digitale (e-mail), ingesproken of braille-teksten zijn welkom. Wilt u de toekomst iets vertellen wat absoluut geheim moet blijven, stuur dan de brief anoniem. Of zet boven de brief '50', dat bete kent dat de brief pas over 50 jaar toegankelijk is voor onderzoek. Boven elke brief moet vermeld wor den man of vrouw, geboortedatum, geboorte plaats, burgerlijke staat, woonplaats en beroep. De brieven kunnen tot twee weken na 15 mei worden opgestuurd naar: Brieven aan de Toekomst, Postbus 15598, 3503 AZ Utrecht, brie ven@open- luchtmuseum.nl. Vandaag, donderdag 7 mei, wordt et samenwerkingsverband ezoekerscentrum Peelregio opge- icht in het bezoekerscentrum Mijl p Zeven van het Nationaal Park De iroote Peel (Nedervoort/Ospel). In het samenwerkingsverband ezoekerscentra Peelregio gaan rganisaties participeren waar recre- nten en toeristen verschillende nderdelen van de natuur en cul- lurhistorie van de Peel kunnen Het gaat om het ezoekerscentrum Mijl op Zeven an Staatsbosbeheer te iederweert/Ospel; het Educatief entrum Truijenhof van de eemkundevereniging Medelo en /N Meijel te Meijel; het Heemhuis' van de leemkundekring H.N. Ouwerling Deurne; het Limburgs Ipenluchtmuseum 'Eynderhoof' an de gelijknamige stichting te iederweert/Eind; het latuurhistorisch Museum De Peel Asten en Natuur- en lilieucentrum 'De IJzeren Man' an de stichting Natuur- en Milieu- ducatie te Weert. Het Consulentschap Natuur- en lilieueducatie Limburg (TVN) is lördinator van het samenwerkings- ïrband. Het samenwerkingsverband ezoekerscentra Peelregio wil een ancrete bijdrage leveren aan de uurzame economische herstructu- iring van de regio door de aantrek kelijkheid van het gebied voor toe risten en recreanten te vergroten. Het samenwerkingsverband Bezoekerscentra Peelregio wil dit bereiken door de gezamenlijke pro motie te verbeteren. Ook wil het samenwerkingsverband de gasten in de streek gezamenlijk nieuwe vor men aanbieden om de natuur en cul tuurhistorie van de streek te bele ven. Het samenwerkingsverband Bezoekerscentra Peelregio wil een en ander doen in nauwe samenwer king met het toeristisch bedrijfsle ven, de toeristische promotieorgani saties en overheden. Bestuurder deelde klap uit Zaterdagavond omstreeks 21.45 uur fietsten twee jongen van 15 en 16 jaar over de Bonte Koestraat toen ze werden ingehaald door een per sonenauto. De auto raakte het ach terspatbord van een van de fietsen en vervolgens de andere fiets. Een van de jongens maakte daar over een opmerking tegen de bestuurde. Die antwoordde door een van de jongens een klap in het gezicht te geven. De jongens kon den aan de politie het kentekennum mer van de auto doorgeven. Het onderzoek in deze zaak is gestart. De bestuurder is ontboden op het politiebureau. Volvo S70 Show donderdag 7 mei t/m zaterdag 9 mei '98 Volvo S70. Een ongekende combinatie an comfort, kracht en sporti- vileil. De sensatie van de ultieme sedan. Nu te zien S70 R - S70 2.5 TDI - S70 2.5 - S70 2.5 T. Graag tot ziens! VOLVO Hans Kok Venlo BV. Venrayseweg 28, industrie-terrein Groot Boller - Venlo - tel. (077) 3821818. Op 10 vindt er in HondenCentrum Happy Tail in Ysselsteyn van 11.00 tot 17.30 uur een grandioze Open/Doedag plaats voor alle hon den. Mensen met en zonder honden kunnen op die dag genieten van demonstraties en er zelf met hun hond aan meedoen. Alle honden die ingeënt zijn en zich kunnen gedragen in het open baar, hebben de kans om te kijken of ze behendigheid, jacht of Hyball een leuke sport vinden. Ook kunnen de bazen van honden die nog wat opvoeding kunnen gebruiken, bekij ken en bespreken of een cursus bij Happy Tail iets voor hen is. Daarnaast kunnen bazen kijken naar blindengeleidehonden en SOHO honden. Zelf kunnen ze aan den lijve ondervinden hoe het is om te lopen met een blindengeleidehond. De dierenambulance is aanwezig om geïnteresseerde bezoekers ken nis te laten maken met hun werk. De dierenarts van Dierenkliniek Venray is graag bereik om advies te geven over de verzorging en gezondheid van uw hond en hem op de onder- zoektafel eens nader te bekijken. De Dierenbescherming en de Bond ter Bescherming van Honden vragen op 10 mei uw aandacht voor al hun werkzaamheden en zijn bereik om kritische vragen te beantwoorden. Er is ook de mogelijkheid om van gedachten te wisselen over alle voe- dingsvraagstukken. De trimster staat klaar met borstel en nagelknipper en veel kennis, zodat u met een goed vachtadvies naar huis kunt gaan. Het pension is te bezichtigen en u kun bespreken hoe uw hond de vakantie van zijn leven krijgt. De gedragsbegeleider is graag bereid om met u te praten over problemen die u met uw hond heeft. Ook kunt u dan kennisnemen van de mogelijk heden om met uw hond in de gedragsbegeleiding te komen of zelfs intern te laten heropvoeden door vakmensen. Voor de kinderen is er een speurk- wis en een kleurwedstrijd waarmee ze leuke prijsjes kunnen winnen. Rond 16.30 uur kunnen alle bazen Als ondernemer wilt u graag op Internet. Uw klanten moeten uw bedrijf dan wel snel en eenvoudig kunnen vinden. En u wilt zeker zijn van bezoek. Zonder hoge kosten. Dat kan. TrefPunt biedt ondernemers een toplocatie op Internet. Want TrefPunt combineert presentaties van ondernemingen met actuele lokale en regionale informatie over onder meer sport, cultuur en gemeentelijke activiteiten. Een levendige afspiegeling van uw eigen stad of regio op Internet, waar u zich als ondernemer eenvoudig kunt vestigen. Zo ontsnapt u niet aan de aandacht van klanten uit uw omgeving. Bij TrefPunt bent u aan het goede adres www.tref.nl/Peel &Maas Meer informatie? Vul de bon in en stuur deze (zonder postzegel) naar: TrefPunt Peel&Maas, antwoordnummer 14, 5800 VB, Venray, U kunt ons ook bereiken via tel. (0478) 58 27 27. fax: (0478) 51 09 16. e-mailadres: peelenm@tref.nl -Opvallende presentaties U heeft de keuze uit tal van opvallende presentatievormen, waaronder winkels .met betaalfunctie, Bezoekers van TrefPunt kun nen moeiteloos uw producten bezichtigen en kopen of nadere infor matie opvragen. Maar TrefPunt kent meer voordelen. De huren zijn opmerkelijk laag. En u kunt uw presentatie moeiteloos zelf samen stellen en wijzigen. Tot slot: TrefPunt is een initatief van de Rabobank. Dat maakt deskundige service vanzelfsprekend. TrefPunt. vertrouwd terrein op Internet Ja.: TrefPunt Peel&Maas Tref.nl en honden die daar zin in hebben strijden voor de titel 'Beste Huishond'. Daarvoor is een klein parcoursje uitgezet, waar ze moeten zitten. liggen, over een hindernis heen gaan, wandelen zonder trek ken. Gewone dingen, die voor een beetje opgevoede hond normaal horen te zijn. Dan is de grasmat vrij voor hon den die een kunstje kunnen. Te den ken valt aan op de achterpoten dan sen, blaffen op commando of dood liggen. Voor beide activiteiten zijn prijzen beschikbaar gesteld. Voor een natje en een droogje wordt uiteraard ook gezorgd. Een gedeelte van de activiteiten wordt binnen gehouden. Op zondag/moederdag bent u van harte welkom op HondenCentrum Happy Tail. Ysselsteynseweg 41, Ysselsteyn. Ter afsluiting van het knutsel- en spellenseizoen organiseert wijkver- eniging Veltum op woensdag 13 mei een leuke bingo- of kienmiddag voor de jeugd. Deze altijd weer spannende happening vindt plaats in wijkgebouw 't Schöpke van 13.45 tot 15.30 uur. Alle kinderen uit de wijk in de basisschoolleeftijd kun nen hieraan deelnemen (dus ook niet-knutseldeelnemers). In totaliteit worden deze middag zeven kienrondes gespeeld met daarin telkens een drietal prijzen voor de winnaars. De entree bedraagt 1.50 voor leden van de wijkvereniging en 2,50 voor niet- leden. (e.e.a. incl. een beker limona de). Op zaterdag 16 mei houdt afde ling Venray/Horsl c.o. van het Astma Fonds voor de leden (en bij goed weer) een fietstocht. We ver trekken om 11.00 uur vanaf de kerk in Meterik (Horst). Er kunnen ver schillende afstanden gefietst wor den. De kosten bedragen 2,50 p.p. Opgave vóór 13 mei a.s. Inlichtingen en opgave bij mevr. M. Donders, tel. 0478-584066. Op maandag 11 mei om 20.00 uur verzorgt chiropractor B. Archambeau een lezing in de prak tijk in Venray aan de Patersstraat 60.Op maandag Op woensdag 13 mei om 19.30 uur verzorgt chiro practor E. Woliers een lezing in de praktijk in Venlo aan de Herungerstraat 144. Tijdens deze lezingen zal er uitleg gegeven worden over de behande ling van klachten als whiplash, hoofdpijn. |age rug, ischias, hernia en nekklachten. De toegang is gra tis. Vanwege hel beperkte aantal zit plaatsen dien belangstellenden zich telefonisch aan te melden: 0478- 581712 of 077-3522956. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar Op woensdag 6 mei is op basis school De Landweert een anti-racis- me project gestart. Het project duurt tot 19 mei. De slogan die veel gebruikt zal gaan worden en die ook op het lijf geschreven is van het Openbaar Onderwijs is: NIET APART. MAAR SAMEN. In de groepen zullen naast het hoofdthema ook de thema's worden uitgediept als lichamelijke verschil len, specifieke lichamelijke ver schillen, verschil jongens-meisjes, verschil vaardigheden/intelligentie, interesseverschillen, cultuurver schillen, verschil in religie en ver schillende gezinsvormen. Om het karakter van het school project te benadrukken vindt er een uitwisseling plaats tussen twee groepen. Groepen kijken dan bij elkaar wat er voor activiteiten, werkstukken e.d. er ondernomen of gemaakt zijn. De afsluiting van het project is gepland op 19 mei. Voor elkaar pre senteren de kinderen dan iets wat met het thema te maken heeft. Speciaal voor de ouders is er een inloopuur vastgesteld en wel op maandag 18 mei van 19.00 tot 20.00 uur. De ouders kunnen dan een kijk je komen nemen in een of meerdere klassen. Wereldkinderen In de periode na carnaval tot I april zijn de kinderen op De Landweert aan de slag geweest met een ander project: het inzamelen van geld middels acties van kinde ren om zodoende iets bij te dragen aan de situatie van twee geadopteer de kinderen uit de Filipijnen. Marvin en Cristina. Met enorm veel enthousiasme is er door de kinderen en leerkrachten gewerkt, wat gere sulteerd heeft in een bedrag van ruim ƒ4.000,-. Een gedeelte van het geld is beschikbaar gesteld aan pro jecten die Luuk Hageman, de con tactpersoon van Wereldkinderen in deze regio, begeleidt en steunt. Venray promotion Onderdeel hiervan is: de moge lijkheden benutten en uitbouwen voor fietsers, buitengewoon! Venray onderscheidt zich niet van anderen als het gaat over fietsdief stal of vernieling van fietsen. Als fietsers echter welkom zijn om ook in het centrum te lunchen of voor een kop koffie, melk of fris op terras om te rusten dan moet die gastvrij heid ook echt zijn. Hiermee bedoel ik geen onrustgevoel over de fiets die er dadelijk misschien niet meer staat. In vergelijkbare plaatsen zijn win kelstraten fietsvrij in verband met rolstoelers en moeders (oma's) met kinderwagen. Als fietsen van winkelen, recreëe- rend of winkelpersoneel niet meer in winkelstraten staan moet hier ook parkeergelegenheid voor geboden worden. Waarom minder betaalde rechten als een automobilist. Voor mensen die milieubewust zijn is het dan ook makkelijker om de auto thuis te laten hetgeen ook andere problemen verminderd. Hoofdaanleiding is niet dat mijn fietsen wel eens langdurig 'geleend' worden. Enkele maanden geleden zou het een item geweest kunnen zijn voor de plaatselijk van kleur of imago voorziene politiek. Met mij zou u heel veel mensen een plezier doen met bewaakte fiet senstallingen. Een vierde niet minder gunstige bijkomstigheid is dat een aantal mensen zich weer nuttig kunnen voelen omdat er werk voor hen is. Tijdens koopavond of bezoek van een ontspanningsavond in de schouwburg, bioscoop of bij de horeca geeft het ook een prettig gevoel te weten niet naar huis te hoeven lopen, geen nieuwe fiets te hoeven kopen en de politie geen onnodig werk te bezorgen. Sjraar Hendrikx Bromscooter gestolen Zondagavond omstreeks 23.00 uur meldde een 16-jarige inwoon ster van Castenray dat haar bij de Soos aan de Hoenderstraat geplaats te bromscooter van het merk Aprillia was gestolen. De waarde bedraagt ƒ3.000,-. Diefstal bromfiets Een 29-jarige Venraynaar deed aangifte van diefstal van zijn brom fiets van het merk Fantic die hij in de nacht van donderdag op vrijdag voor een café aan de Kruisstraat had neergezet. Twintig minuten later bleek die verdwenen te zijn. De waarde van de bromfiets bedraagt ƒ3.000,-. De kleur van de bromfiets is wit met rode kappen. Zin om eens een stal of kas van binnen te bekijken? Kalfjes of lam metjes te aaien? Zin om heerlijke (zuivel)producten te proeven of te genieten van dfroenten. bloemen of planten? Dat kan op zaterdag 9 mei tijdens de Landelijke Fietsdag tus sen 09.00 en 16.00 uur. Op deze dag zetten 160 boeren en tuinders in heel Nederland hun deuren open voor het publiek onder het motto: Landelijke Fietsdag Welkom op de boerderij. De openstelling van de agrarische bedrijven is een initiatief van de Stichting Public Relations Land- en Tuinbouw in samenwer king met de regionale landbouwor ganisaties. In Veulen kan men terecht bij Geitenkaasmakerij De Bokkesprong, Veulenseweg 61 Er is veel te zien op deze bedrij ven. Ook voor de jeugd. Kinderen kunnen er bovendien kleurplaten krijgen en voor jong en oud is aan trekkelijk informatiemateriaal beschikbaar. Op zaterdag 9 mei kan in het hele land worden kennisge maakt met de wijze van wonen en werken op de boerderij of tuinderij. Op de ene route is bijvoorbeeld een kaasboerderij open war de heerlijk ste zuivel wordt bereid. Op weereen andere route kan men terecht bij een rundveebedrijf die de melk aan de fabriek levert. Wellicht kan een stukje boerenkaas worden geproefd of worden genoten van een beker verse melk. Ook kunnen fietsers terecht bij akkerbouwbedrijven. Hier kan het hart worden opgehaald aan de machines en werktuigen die worden gebruikt bij het ploegen, eggen, zaaien, bemesten, verzorgen en oogsten van de gewassen. Weer andere routes komen langs tuin bouwbedrijven. Hier kan de teelt van bloemen, planten, groenten en fruit worden bekeken. Sommige routes leiden langs landbouwmusea waar diverse landbouwwerktuigen te bezichtigen zijn. Voldoende redenen dus om onder weg even af te stappen en de boer derijen en tuinbouwbedrijven ook eens van binnen te bekijken. De bedrijven die onderweg bezocht kunnen worden zijn duidelijk aan gegeven met de richtingborden 'Landelijke Fietsdag. Welkom op de boerderij/tuinderij'. Voor meer informatie kan men terecht bij de VVV/ANWB Venray, tel. 510505. HYACINTH PRINTING B.V. Reclameborden Type CE plaatjes Stickers Beletteringen Graveerwerk (traditioneel laser) Frontpanelen VOOR K W kunststofhekwerkbordjes fabrikant van Nederland r Exclusief fabrikant van: Bridge bieddozen Keyclips .ALITEITS ZEEFDRUKWERK Informeer naar de mogelijkheden: Niels Borst zijn team kunt u bereiken via: <e 040-2813005 - 040-2817175 Buiten werktijd: &06-53716857 Oud-wielrenner Jan Janssen, der tigjaar geleden winnaar van de Tour de France, opent Hemelvaartsdag de 11-dorpenroute in de gemeente Boxmeer. Samen met z'n echtgeno te Cora stapt Janssen op de fiets. In elk van de dorpen langs de route doen prominenten uit de gemeente Boxmeer hetzelfde. De route is uit gezet door de stichting Toerisme en Recreatie Overloon-Vierlingsbeek en is voorzien van bordjes. Bovendien is er op een aantal plaat sen een boekje te koop. waarin route en de bezienswaardigheden worden beschreven. Het boekje kost 4.95. De collecte voor het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten die onlangs werd gehouden heeft het mooie bedrag opgebracht van ƒ6.422.20 waarvan in Venray f3.862.25, Oirlo f297.60. Oostrum ƒ480.65. Leunen ƒ494,60. Veulen ƒ237.55. Castenray ƒ260.90. Merselo f 147.20 en Ysselsteyn ƒ641,45. De Venrayse organisatie van de ISBV dankt alle gulle gevers, maar ook de collectanten hiervoor mede namens de gehandicapte sporters. Een speciaal woord van dank gaal naar de jeugd van SVV. die met circa veertig jongens en meisjes mee op pad zijn geweest voor de mindervalidc sporters. Grote buit bij inbraak In de nacht van maandag op dins dag is door forcering toegang ver kregen tot een bedrijfsgebouw aan de Deurneseweg onder Ysselsteyn. Drie zadels en al het elektrische gereedschap werd ontvreemd. Het gestolen goed werd op een kruiwa gen naar de auto van de dader ver voerd. Ook de kruiwagen werd mee genomen. De schade wordt op ƒ20.000,- geschat. Aangifte werd gedaan door een 55-jarige inwoner van Ysselsteyn. Mogelijk dat getuigen iets hebben gezien. Zij worden dringend ver zocht contact op te nemen met de politie, tel. 531111. Vreemde zaak Maandagmiddag deed een Venraynaar melding dat hij zijn gestolen Aprillia bromfiets in de Grotestraat zag staan. Hij herkende niet alleen de bromfiets maar ook het verzekeringsplaatje. Toen de politie ter plaatse kwam was de bromfiets verdwenen. De gemiddelde Nederlander kent van de vroegere gemeente Vierlingsbeek en de huidige gemeente Boxmeer niet veel meer dan het Oorlogsmuseum in Overloon. Het Maasheggengebied kennen veel minder mensen en de 1500 ha bos rond Overloon, waarin een net van verharde fiets- en wan delpaden is aangelegd, is zelfs bij veel inwoners van de gemeente onbekend. De stichting wil daarin verandering brengen. De toeristi sche club is nog opgericht in de tijd dat Vierlingsbeek een zelfstandige gemeente was. Het werkterrein beslaat inmiddels de hele gemeente Boxmeer. Er bestaan vergevorderde plannen voor de oprichting van een nieuwe stichting, die het toerisme in het hele Land van Cuijk gaat pro moten. Op zaterdag 9 mei is het open huis in wijkcentrum 't Schöpke in Veltum. Venray van 14.00 tot 17.00 uur. In 1995 begon Marlies van Zeben met het geven van tekenlessen aan kinderen en volwassenen. De kinderen zijn vérdeeld in twee leeftijdsgroepen. Aan de hand van gerichte opdrachten werken zij met uiteenlopende materialen. Kijken, ontdekken, fantasie en vaardigheden worden geprikkeld en gestimuleerd. Uiteraard staat hierbij het plezier in tekenen en schilderen voorop. Bij de volwassenen wordt gewerkt aan de hand van drieweke lijkse thema's, waarin de cursist zich verdiept. Schetsen, informatie verzamelen, kijken naar en praten over kunst vormt een belangrijk onderdeel bij elk thema. Ieder werkt het thema op zijn/haar eigen manier en niveau uit in een techniek naar keuze. Gevorderden en beginners werken in één groep, ledereen krijgt indivi duele begeleiding. Mensen die voelen voor deze manier van werken kunnen contact opnemen met Marlies van Zeben. tel, 511689 of op zaterdag 9 mei komen kijken in wijkcentrum 't Schöpke, Veltumse Kleffen 62b van 14.00 tot 17.00 uur. Men kan zich dan ook opgeven voor de nieuwe cursussen in sep tember.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 9