Heb je het al gehoord? Gratis Telebankieren, alleen bij de Rabobank! Geijsteren houdt kunstwerk over aan manifestatie Zanggroep Young Sound uit Overloon brengt Contrast vulu Wang en haar opzienbarend debuut fmffïx in De Bonte Koe iraderie in Oirlo Circus Bavaria in Venray Kermis in Watjang?!? Astma Fonds zoekt collectanten Podiumfeesten en kermis Expositie bij Woningstichting Jeugddisco Veltum Noisy Stuff wint Op Ut Tuffelke Pa! EL EN MAAS donderdag 7 mei 1998 - Pagina 3 Donderdag 14 mei in De Witte Hoeve te Venray e laatste literaire avond van Literair Café Venray Regio dit seizoen belooft een hoogte- tte worden. Niemand minder de zo succesvolle Chinese rijfster Lulu Wang is de gast. e sinds dertien jaar in astricht woonachtige schrijf- debuteerde vorig jaar in ons j met het opzienbarendste It van de laatste jaren: het etheater, een jeugd in China, et boek is een slerk aulobiogru- jekleurd relaas over haar trau- jsche jeugdervaringen tijdens de pjA zeventig, de hoogtijdagen van ;nlturele Revolutie onder leiding lao Zedong. Lulu Wang is niet ineen bijzondere schrijfster, ze ik een boeiende en gezellige Sister. Ju Wang vertelt over haar leven et boek op donderdag 14 mei in "v^iVitte Hoeve te Venray. De muzi- 'w omlijsting wordt verzorgd door viS alonorkest Romance uit Venray. vang 20.30 uur. Donateurs heb- geieg! zoals altijd een aantrekkelijke ^!ctie. UITNODIGING ulu Wang is het enige kind van formal ilectuele ouders. Moeder is deraar geschiedenis en vader insioneerd hoogleraar aan de laire academie, beiden in jng. Toen zij zes jaar was brak ulturele Revolutie uit waaraan einde kwam na de dood van -Iin 1976. Na een universitaire iding kreeg zij op 25-jarige J tijd een baan aangeboden als f |ent Engels aan de universiteit Peking. Maar twee dagen na aanstelling werd ze uitgeno- IChinees te gaan doceren aan de tiding Tolk-vertaler in stricht. Twee maanden later .ide ze al in de hoofdstad van >EÏ burg waar ze gedurende tien les heeft gegeven. Na het ver- kanis jnen van haar roman Het etheater nam zij vorig jaar er ontslag om zich verder'te cl. bh* cl. bh* cl. bh ing, itei .v. van eekwi enray n deA i*) veili HjIi li l kante j insta* geïsc "warrri itsen. ihuis:l li :n ha •oteti rs, bit gebouv al P bim m Luiti Wang kunnen wijden aan het schrijven. Bovendien besteedt zij 'veel aan dacht aan de door haarzelf in het leven geroepen stichting Educa Mundum, die zich inzet voor het onderwijs aan kansarme kinderen in Derde Wereldlanden. CABARETTEKST Van kinds af is Lulu Wang verzot geweest op vertellen en schrijven van verhalen. Op 11-jarige leeftijd debuteerde ze al met een cabaret tekst die door het zang- en dansen semble van school werd uitgevoerd. Sinds haar drieëntwintig publiceert zij literaire werken in het Chinees. 'Mijn drang om te schrijven, mijn liefde voor de taal is zo groot dat ik. toen ik in Nederland arriveerde, er niet voor terugdeinsde de Nederlandse taal me zo intensief mogelijk eigen te maken', zegt Lulu Wang. Tien jaar geleden trok zij de stoute schoenen aan en begon aan het schrijven van haar eerste Nederlandse roman, hetgeen vorig jaar resulteerde in de lancering van hel dikke boek Het Lelietheater. COLUMNS Na het verschijnen van dit boek schreef zij talrijke artikelen en ver halen voor tijdschriften en dagbla den waaronder Dagblad De Limburger. Momenteel werkt zij aan haar tweede roman waarvan de werktitel luidt: De jazz van de blau we jasmijnen. Deze roman zal in het najaar verschijnen bij Uitgeverij Vassallucci. Maar zolang hoeft het literaire publiek in Venray niet te wachten op deze bijzondere vrouw. Lulu Wang. Donderdag 14 mei vanaf 20.30 uur in De Witte Hoeve. ëie+café "De Barnek" Maasheseweg 93, 5817 AA Venray Tel. 0478-580001 öirs week merru stokbrood met kruidenboter vooraf - sali salade van advooado qel dvoeado qebakken spekii in spekjes en roqi - varkenskaasinedaillons cjevuld met paté of een runder-entrecote met ckampiqnonsroomsaus - chocolade dessert op vanille ijs met kersen Daqelijks geopend vanaf 12,00 uur. Ook beschikken wij over een speciale lunchkaart ƒ39.50 p.p. L/V,-',- UgHrJi 1-1.00 ffe. sï januari 1995 werd in het iantse Gemert een vierkoppige opgericht. Henriette van der Sander Lieftink (gitaar). Slits (bas) en Freek van de leleven (drums) luisterden voor naar de naam Suffix, nds die tijd is Suffix bezig een eigen repertoire op te bouwen, ier leden laten zich niet bewust n door andere bands, maar zijn bezig met-hel neerzetten van uk muziek waarover ze zelf tevreden zijn. Hun muziek is en puntig als een ongeslepen ant. maar met een ongejooflij- :hoonheid. Het hele menselijke iel wordt in hun muziek naar n gehaald. Haal. liefde, trots, er. verdriet, maar ook geluk en blijdschap komen allemaal aan indag 10 mei: Suffix, rock met scherp randje. Aanvang 20.00 entree ƒ5,-. arage •h ip P isdr 21 mei. Hemelvaartsdag, ™- Muziekvereniging Ons teutó w£en U'1 O'1"'0 een gi'ote bradc- ikama "gelegenheid van het 90-jarig aan "ten een groot aantal kramen top verschillende plaatsen een ikaie opluistering zijn. Voor de en08 leren zullen er speciale attracties ide tu ju rum jdeze nodigen wij u uit om op keld dag een kraam te huren. Hebt u met tesse, neem dan contact op met twhi Soest, tel. 0478-571596. Belgische circus Bavaria is lend weekeinde vier keer te mft onderen in een circustent op hel "J'n Christoffelkruid hoek Maasheseweg. Bavaria g'een geheel nieuw, internatio- programma met talentvolle s'en uit landen binnen en builen 'P". De clowns Pico Picolina :n "Is een rode draad door het fiimma. terwijl de dolkomische ghalzen Francesco en Maria u meenemen in een bijzondere eviSft. 0p het programma staan ver- acJobatische acts van het Duo c'-s en Miss Helena en dieren- s"ur door professor Bartel I i en di. De voc rstellingen zijn op de late» lende dagen en tijden: vrijdag 8 aanvang 16.15 uur; zaterdag 9 "anvung 15.00 en 19.00 uur en 11221 dag io mej aanvang 15.00 uur. 11601 "cuskassa is dagelijks open van - "'lot 13.00 uur. De spotlights en microfoons zijn afgesteld en de kleding hangt klaar. De duetten en solopartijen zijn her haaldelijk gerepeteerd en de vele helpers krijgen hun laatste instruc ties. Het draaiboek wordt nog op een paar punten aangepast en de begeleidingsband oefent nog een keer dat ene slotakkoord. De leden van zanggroep Young Sound kennen hun repertoire van buiten en oefe nen nogmaals hun pasjes onder lei ding van de choreograaf. Na de vele repetities van de laat ste weken zijn ze er nu helemaal klaar voor en dat geeft een goed gevoel! Ze hebben vier uitvoeringen van hel schitterende zangspektakel 'Contrast' voor de boeg te weten op 9, 10. 16 en 17 mei. 'Contrast' is een prachtige avond uit, vol zang en muziek in het gemeenschapshuis te Overloon. Aanvang 20.00 uur. Het eerste weekend was binnen een week tijd compleet uitverkocht. U kunt voor 16 en 17 mei nog wel enkele kaart jes krijgen a ƒ12,50 per stuk. De kaartjes zijn te verkrijgen bij Rabobank Peelrand. Kapsalon Toine, Slagerij Centen en Plusmarkt Verbeeten. allen in Overloon. Voor nadere informatie of reserveringen belt u met 0478-642120 of 0478- 642223. Laat Young Sound u verrassen... kom naar 'Contrast' Vijftig kunstenaars uit Nederland, België, Duitsland en Spanje exposeren zondag 10 mei in Geijsteren. De vierde Internationale Kunstmanifestatie, bedoeld voor het hele gezin, wordt geopend door VVV-directrice B. Bradley. Bradley onthult om 11.30 uur een kunstwerk dat is gemaakt door de Vierlingsbeekse kunstenaar Wim Geurts. Het werk wordt door de stichting Kunstmanifestatie Geijsteren, verantwoordelijk voor de organisatie, aangeboden aan de gemeenschap. Het programma in Geijsteren bestaat uit vier onderdelen. Galerie Artoimago uit Uden presenteert in de kerk een selectie van werk van de Nederlanders Ad Verstijnen. Stijn Molenkamp, Ben Hens en Harm Rutten en van een aantal Zimbabwaanse kunstenaars. In de dorpskern kunnen de bezoekers kennis maken met het werk van vijf tig internationale kunstenaars. Vrijwel alle vormen van beeldende kunst zijn daarbij vertegenwoor digd. Voor de kinderen zijn artistie ke en creatieve dingen te doen, zoals grimeren en boetseren. De hele manifestatie wordt omlijst door muziek. In de kerk con certeert fanfare De Vriendenkring uit Overloon en bespeelt Jeroen van Kleef het orgel. Froukje en Ivonne Kuiper spelen duetten voor cello en piano. De Geijsterse muziekgroep Parelmoer heeft speciaal voor de kunstmanifestatie een lied geschre ven dat ze uiteraard zullen laten horen. Omdat het Moederdag is kunnen moeders meedingen naar een gratis kunstwerk, dat wordt aangeboden door de kunstenaars Emili Biarnes, Mieke Stikkelbroeck en Mieke van Uden. De kunstmanifestatie in het Maasdorpje duurt tot 17.30 uur. De entree bedraagt 2,50. Kinderen mogen gratis gaan kijken. Zakkenrollen Vorige week maandagmiddag werd uit de tas van een 71-jarige Venrayse, tijdens het boodschappen doen in een supermarkt aan het Henseniusplein, haar portemonnee gestolen. Daarin zaten ƒ100,- en persoonlijke bescheiden. Vorige week dinsdagmorgen was een zakkenroller actief in een super markt aan de Kempweg. Uit de tas van een 57-jarige Venrayse werd haar portemonnee met een bedrag van ƒ135,- en persoonlijke beschei den gestolen. Gewoon thuis bankieren, in alle rust en privacy, wanneer het u uitkomt. Zou het niet prachtig zijn, een directe ver binding met de bank? Thuis betaal- en spaartransakties doen wanneer u dat uit komt. Actuele rekeninginformatie opvra gen en communiceren met uw Rabobank via de elektronische postbus. Bij ons hoeft u géén abonnementskosten te betalen, dus maak nu kennis met Rabobank Telebankieren! Snel gemakke lijk en gratis. Rabo Telebankieren voor particulieren maakt het mogelijk. Bel of kom langs! verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venmy-Oostrum Zevenrode tel.(0478)530200 tel. (0478) 530300 peelmaas@tref.rtl rabol281@tref.nl „t zo"® 9 IV\£T Hoenderstraat 2, Venray tel. 512038 tol 1 ,6.00 5gangen verrassingsmenu f47.50 p.p. (Laat m wrvwmen dooi1 de specialiteiten van onze kak.) Ons weekmenu: - Salade van qerookfe eend - Sen licht gebonden kippesoep - Sen towmedos met node portsaus f A r\ ra - Sen fantasie ijs dessert p.p. tZ.JI/ Het kermisseizoen is weer begon nen en dat betekent als snel kermis in Oirlo. En kermis in Oirlo bete kent bands in OJC Watjang?!? Ook dit jaar zijn er weer vier bands bereid gevonden om ons te komen vermaken. Op zaterdag 9 mei zal de spits afgebeten worden door de regionale band Full of Fun. Deze jonge hon den maken hardcore/punk muziek onder het motto 'of het nog een beetje harder mag', en dat mag! Daarna is het de beurt aan pretpun- kers The Ex-Presidents. Deze heren hebben al menig podium van jonge rencentra in de buurt betreden en dat was altijd nog een succes. Hun ener gieke show zal in ieder geval aans laan bij jongelui die houden van muziek zoals de Heideroosjes die maken. Zondag 10 mei zal eerst Rabarber het podium betreden. Dit regionale drietal in een originele bezetting (drum. toetsen en zang), zal de gevoelige snaar raken met hun humoristische gevatte teksten. Begonnen op het Traayout van het Raaylandcollege, mogen ze nu Watjang?!? veroveren. Tenslotte zal de Brabantse forma tie Once in a Blue Moon op waardi ge wijze het kermisweekend afslui ten. Ze stonden al in 'het voorprogramma van bands als de Dijk en Rowwen Hèze en hebben daar een goede indruk achter gela ten. Hun poprock-muziek wordt afwisselend in het Engels en in het Nederlands gezongen. Zeker een band om naar uit te kijken. Op zaterdag gaat de zaal open om 20.00 uur en op zondag om 15.00 uur. Beide dagen is de entree 5 gul den en dat is geen weggegooid geld... Van 11 t/m 16 mei organiseert het Astma Fond weer de jaarlijkse col lecte. Met de opbrengst ondersteunt het Astma Fonds mensen met astma, chronische bronchitis of longemfy seem. Door wetenschappelijk onderzoek, voorlichting aan patiën ten en hun omgeving en scholing van artsen en verpleegkundigen. Het Astma Fonds is dringend op zoek naar nieuwe collectanten. Er wordt dit jaar geprobeerd voor plaatsen en straten waar tot nu toe niet werd gecollecteerd ook collec tanten te vinden. Hiervoor is onder meer een landelijke wervingscam pagne ontwikkeld met posters en advertenties. Het Astma Fonds hoopt zo meer Nederlanders te bewegen een avondje tussen 18.00 en 21.00 uur actief te zijn met col lecteren. Ook in Venray (Oranje- buurt) Wijk Zuid en in de wijk Landweerl. Indien u in de week van 11 t/m 16 mei een paar uurtjes over hebt kunt u contact opnemen N. v. Gerven-de Vreede, Pr. Marijkestraat 17. tel. 584201 of met S. Bertijn, tel. 583474 (voor Landweert). Café 't Podium organiseert in samenwerking met John's Food Palace ook dit jaar weer de Podiumfeesten. De opzet van de feesten is dit jaar aanzienlijk veran derd. Zo zullen de muziekactivitei- ten zoals live optredens van band, puberpop en de Amsterdamse avond in het café plaatsvinden. De entree voor deze avonden is, uitgezonderd woensdag, gratis. Op het terrein tegenover 't Podium waar andere jaren de tent stond komt nu een echte kermis met grotendeels nostalgische kermisat tracties zoals draaimolen, zweefmo len, botsauto's, schietkraam, snoep- kraam en nog enkele andere leuke kraampjes. De kermisexploitanten zullen tijdens deze dagen kinder- vriendelijke prijzen hanteren (maxi maal ƒ!,-). Buurman John's Food Palace heeft tijdens de kermis een kinder menu in de aanbieding en voor de echte liefhebbers een kermismenu bestaande uit gebakken vis met sala de en frites. Samen met het nieuwe terras en gunstig gestemde weergo den kan dit alles tot gezellige fees ten uitgroeien. In een van de volgende edities is er meer aandacht voor de live optre dens tijdens de Podiumfeesten. Mini Playbackshow Tijdens de Podiumfeesten, op zaterdag 23 mei. zal er ook dit jaar weereen mini playbackshow plaats vinden. Dit jaar sta je op 't Podium in 't Podium. Na de leuke show afgelopen jaar dus nu weer. Kinderen t/m 14 jaar kunnen zich opgeven bij café 't Podium. Hier hebben ze formulieren waar je alle gegevens kunt invullen. Ook dit jaar zijn er enkele leuke prijsjes te win nen. In ieder geval is er voor ieder een een aandenken voor de getoon de inzet. De middag begint om ongeveer 14.30 uur. Bellen: 0478-581143 of kom gewoon even langs, op de Kruisstraat 2b. Auto over de kop Een 41-jarige bestuurder van een personenauto wilde vanaf een invoegstrook de Deumeseweg oprij den. Op dat moment naderde een personenauto bestuurd door een Venraynaar. De bestuurder schrok kennelijk en week uit om een bot sing te voorkomen maar zijn auto sloeg over de kop. De oorzaak van de botsing is nog niet duidelijk. Het ongeluk gebeurde woensdagmorgen omstreeks 07.00 uur. De bestuurder daarvan moest voor behandeling van licht verwondingen naar het zie kenhuis worden vervoerd. Na behandeling kon hij weer naar huis. Er ontstond een kleine file en in die file ontstond een kop/staart bot sing met lichte schade. De bestuur ders regelden onderling de schade. Vlaggen gestolen Een ondernemer aan het Henseniusplein deed bij de politie mededeling dat twee vlaggen met de nationale driekleur van zijn zaak waren gestolen. Woningstichting Noord-Limburg houdt momenteel een expositie van Henk Visser. De expositie vindt plaats in de hal van het kantoor van de Woningstichting, Plataanstraat 15 in Venray en wordt gehouden van 4 mei t/m 30 juni 1998. De openingstijden zijn: maandag t/m donderdag van 08.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 08.30 tot '12.30 uur. Henk Vissers zomers landschap - 1998, acryl op doek, 80x100 cm Zaterdag 9 mei organiseert wijk- vereniging Veltum weer haar maan delijkse jeugddisco van 19.15 tot 22.15 uur in wijkgebouw 't Schöpke. De jeugd (vanaf een jaar of tien) kan hier weer terecht voor een avondje lekker swingen op de muziek van drive-in-discotheek Combined Forces met als dj's Yorick en Michel. Daarnaast staan er weer enkele gratis tafelspellen opgesteld. De entree voor deze maandelijkse activiteit bedraagt slechts 1.50 voor leden van de wijkvereniging en 2,50 voor niet- leden. De band Noisy Stuff is zondag 26 april jl. winnaar geworden van Op Ut Tuffelke, een open podium voor regionale bands in het Vierlingsbeekse jongerencentrum Gryphus. Het luidruchtige kwartet uil Meerlo verdiende met deze over winning het operiingsoptreden van Op De Töffel '98 en daarmee is het programma van het popfestival bekend. Naast Noisy Stuff zullen tij dens Op De Töffel '98 optreden: 7 Zuma 7. I Against I. Benjamin B. Nilsson, Supersub en Quazar. Op de Töffel '98 vindt plaats op zondag 28 juni op het Vrijthof in Vierlingsbeek. De entree voor het festival is geheel gratis. Goede vangst... Woensdagavond werden aan het Defensiekanaal twee 29-jarige vis sers uit Helmond gecontroleerd. Een van de vissers kon niet de vereiste vergunningen tonen en kreeg daar voor proces-verbaal. De politie ont dekte ook dat de visser een onher roepelijk vonnis tegoed had. Hij moest een openstaand bedrag van ƒ1.530,- betalen. Omdat dat vonnis onherroepelijk was werd de man meegenomen naar het politiebureau en daar ingesloten. Later kwamen zijn ouders het bedrag betalen en werd de man weer in vrijheid gesteld. s4ye*tda ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins. B. van Casteren-van Gils. R.E. Gabeler. H. Sehraven, F. Sehmeetz. M. van Tiel en J. Wittgen: za: H. SCHRAVEN Stationsweg 15a, tel. 581465 zo: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 582824 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen. P. Corver. P. Henkes. R. Keijzer. L. Keijser-Bors, G. van Loon. E. de Muinck Keizer. M. Verstraaten. J de Vocht: E. de MUINCK KEIZER Pr. Hendrikstraat 26, tel. 588800 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tol 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage I, tel. 581255 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: M. RAEDTS, tel. 583478 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VEN RAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden. W.H. de Vocht. R.C. Goedegebuure, V. Geurts. R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen R. EELDERINK en E. RUYMBEEK DIERENARTSENPRAKTIJK OOS TRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers. mevr. Van Eerten. mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren H. v. EERTEN Volen 2A, Heide tel. 0478-513727 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten. mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maan dag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: H. v. EERTEN Volen 2A, Heide tel. 0478-513727 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 06-54630234 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd. tijdens feestda gen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst, Gehandicapten Platform Venray. Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Frits Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Tfelefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 3