Sfrönt c*i 1/etvuiy Wilbert Janssen verrast toprenner in wielerklassieker NSO Modelstockcar races eugd Tong-il valt weer in de prijzen Loopgroep «De Barrier H.S.V. De Roerdomp Atletiek Vereniging Venray-Regio St. Christoffel Spio HSY <t Alvertje Motorcrossers Regio Venray Triathlon Vereniging Regio Venray Sjoelclub Venray Zaalvoetbal- nacompetitie Oud papier Moederdagactie Henseniusplein Wereldwinkel Venray Zin om te dansen? I EN MAAS donderdag 7 mei 1998 - Pagina 17 Wj :tiel gen imende zondag wordt er op model aar car circuit De Peel in Ysselsteyn de juni de NSO-wedstrijd van dit seizoen j( ganiseerd door De Peeldrivers. wedstrijden die meetellen voor de m; otie naar een hogere klasse in ver- me lende dakkleuren beginnen om n i)l)"ur- seni indagmorgen is er voor de deelne- de gelegenheid om te trainen vanaf (uur. Zondag 10 mei op circuit De Peel in Ysselsteyn Voor de rijders is dit hun laatste kans om hun stockcar optimaal te testen want over twee weken zullen op ditzelfde cir cuit de Europese kampioenschappen worden verreden. Aan deze kampioen schappen nemen maar liefst vijf landen deel en zullen er zo'n 100 rijders aan de start verschijnen. Meer nieuws hierover kunt u de komende weken lezen in dit blad. 'jkl i is de tijd om aan te sluiten bij lr®( igroep de Barrier, met nog de hele irvoor de boeg kun je wennen bin- deze kleine en gezellige groep. We n in deze tijd alleen in het bos. Dit oral voor de beginnende loper goed at de demping van de bosgrond de ■richten niet zo zwaar belast. Voor de S£ is het goed toeven bij loopgroep de ier. Een groep fanatieke en minder ueke lopers die elkaar twee tot drie per week vinden in hun gezamen- passie. Het hardlopen. Voor de een 'drijfveer om iets aan de gezond- °P ie doen en de ander durft zelfs te 'ai en dat hij alleen voor de koffie Jnleil Toch vinden we elkaar iedere ;weer om onder begeleiding van de er ons programma af te werken. De leer is het een interval met kort her- igen en de andere keer zijn de her- 8eu igen zes tot twaalf honderd meter De afwisseling is groot en zo de tijd altijd om. Zelfs voor nieu- ngen gaat dit altijd gemakkelijk, ■beginnende leden past de trainer '"programma aan terwijl de snelleren s.' eigen programma kunnen lopen. Zo "j it iedereen aan zijn trekken. Twee per week is er een interval training, en keer per week wordt er aan een gelopen. De zogenaamde duurtrai- etrainingen zijn op: ;oe11 ndag van 19.15 tot 20.30 uur vanaf ifé "de Barrier" derdag van 19.15 tot 20.30 uur f eetcafé "de Barrier" rdag van 16.30 tot 17.30 uur vanaf 2 mbad "de Sprank" ocht je interesse hebben om een te komen meetrainen dan bent je barte welkom. De eerste maand kun atis meetrainen en het verplicht je ets. Voor meer informatie kunt je bellen met Piet Dupont, telefoon 80. mei rdag 9 mei koppel te America. Er aaïs dt gevist van 14.00 tot 17.00 uur, t lid ater vijver. kul dag 10 mei selectie jeugd. Er wordt 04 ist op de vijver te Horst van 12.00 15,00 uur. ill idag 12 mei le Gemeentebeker ssums Ven. teven bij H. Hendriks voor de o eentebeker. Opgeven tot maandag gei lei 20.00 uur. G rvergunningen kunt u terecht bij de etaris H. Hendriks, Pastoor v.d. Istraat 48, Venray, tel. 582994 of engilde Van Grootel, Stationsweg, Wedstrijd Zaterdag 9 mei: Eerste competitiewed strijd voor pupillen te Deurne. Mededeling De pupillen die zich hebben aange meld voor de competitiewedstrijd in Deurne van aanstaande zaterdag dienen uiterlijk om 08.50 uur aanwezig te zijn op de baan. Van hieruit wordt om 09.00 uur vertrokken naar de wedstrijd. Aanvang van de wedstrijd is om 10.00 uur en zal gehouden worden op sport park De Djump in Deurne. Het reisgeld is vastgesteld op ƒ2,50, dit te voldoen bij vertrek. Het vervoer zal verzorgd worden door Blenk, Custers en De Neef. Trainster is L. Custers. Twan Lensen sterk winnaar van Stratenloop in Duitsland Tijdens een 5 km loop in Breidscheid te Duitsland is AV Venray-atleet Twan Lensen eerste geworden in de tijd van 15.51 min. Direct vanaf de start kwam er een afscheiding die bestond uit vijf man waaronder Lensen. Na zo'n 2 km zette Twan een versnelling in die door niémand kon worden beantwoord. Op de eindstreep was de voorsprong uitge bouwd tot 15 sec. Gymnastiekvereniging Limburgs kampioen in de E-lijn Zondag zijn in Helden de finales om het Limburgs kampioenschap geturnd in zowel de D- en E-lijn als de overbrug gingsklasse. De winnaar yan elke klasse mocht zich Limburgs kampioen noe men. Dat het een spannende wedstrijd werd, bleek wel uit de uitslagen. De onderlinge verschillen waren in sommi ge klassen erg klein. Onderstaand vol gen de uitslagen in de verschillende categorieën. Junioren cat. D: 14. Marieke v. Kreij; Aspiranten II kl. D: 15. Judith Koenen; 12. Miron v. Rijswijck; 11. Kim Coppus; 8. Myrthe Hoekstra. Aspiranten I cat. D: 19. Melanie Meyer; 16. Simone Beterams; 14. Loes v. Dijk; 4. Nena v. Hagen. Dames cat. E: 1. en kampioen van Limburg: Karin Albers; Aspiranten II cat. E: 15. Anneke O'Brien; Aspiranten I cat. E: 17. Maartje Schuyren; 14. Michelle Franssen; 12. Mireille Beterams; 11Mechteld Grootemaat; 6. Lesley Barentz. Overbruggingsklasse: 13. Ellen Geurts en 12. Saskia Grootemaat. Wedstrijdzwemmen Wij nodigen alle leden en ouders van jeugdleden uit voor de algemene leden vergadering op 14 mei 1998 om 20.00 uur. Deze vindt plaats in de kantine van SV Venray op sportpark De Wieën. Agendapunten: 1, Opening; 2. Goed keuring notulen vergadering 29 mei en 19 juni 1997; 3. Mededelingen; 4. Opgave punten'voor de rondvraag; 5. Bestuursverkiezing; het bestuur heeft de voorzitter van de sectie wedstrijdzwem men bereid gevonden om toe te treden tot het algemeen bestuur. Tegenkandi daten kunnen zich melden voor de alge mene ledenvergadering bij de secretaris; 6. Mededelingen bestuur; 7. Financieel jaarverslag 1997 en 2e helft 1996; 8. Verslag kascommissie en verkiezing nieuw lid kascommissie; 9. Continuering elementair zwemmen; 10. Jaarverslag secties september t/m december 1996 en 1997; 11. Begroting 1998; 12. Rondvraag; 13. Sluiting. Afdeling synchroonzwemmen SPIO winnaar verenigingscompetitie 1997-1998 De uitslag van de verenigingscompe titie over de vier competitiewedstrijden is wel reeds bekend. De winnaar van de verenigingscompetitie seizoen 19^7- 1998 is SPIO geworden voor NIMO uit Landgraaf en ZC Eijsden. De precieze uitslag is nog niet ontvangen. Wel heb ben we na de wedstrijd in Sittard een schitterende wisselbeker in ontvangst mogen nemen. Deze beker zal zaterdag voor iedereen te zien zijn tijdens de trai ning. Competitiezwemsters zorg dat je zaterdag aanwezig bent voor een groepsfoto. Zondag 3 mei is dus de 4e competitie wedstrijd te Sittard gehouden. De uit slag van deze wedstrijd luidt: Categorie 1: Anke Hendriks, le met 49.637; Yvon Hermans, 18e met 46.098. In totaal zwommen in deze categorie 39 zwemsters. Goed gedaan dus! Categorie 2: Karin van de Heuvel, le met 49.554; Melanie van Sambeek, 4e met 47.099. In deze categorie zwommen 22 meisjes, dus ook hier een pluim! Agegroup 1: Cinderella Goemans, le met 49.139; Amandine van de Ven, 4e met 47.752; Moniek Classens, 6e met 46.537. Netjes gedaan! Agegroup 2: Hanneke Peeters, 15e met 48.096; Rianne Geven, 16e met 47.318; Lotte Dupont, 22e met 43.635. Rianne heeft haar D-diploma behaald. Gefeliciteerd! In dezelfde categorie hebben 3 zwem sters van SPIO buiten mededinging (dus voor een plaats in het klassement) mee- gezwommen. Cinderella Goemans behaalde 49.840; Moniek Classens, 47.206; Amandine van de Ven, 46.588. Cinderella, Moniek en Amandine heb ben alle drie hun D-diploma behaald. Proficiat! Agegroup 3: Tane Elstak, le met 57.107; Anne Janssen, 15e met 46.930; Kim Janssen, 16e met 45.881; Bianca Hofmans, 17e met 45.151; Lea Janssen, 18e met 44.489. Fina-jumoren: Antionette Nelissen, 9e met 54.547; Tessa Essing, 12e met 53.278. Tessa heeft haar B-diploma behaald! In deze categorie zwom Tane Elstak mee buiten mededinging. Zij behaalde 56.397 punten. Fina-senioren: Monica Clephas, 5e met 57.557; Anette Custers, 6e met 57.348; Harriët Flinsenberg, 8e met 56.472; Christel van Bracht, 9e met 55.898; Natasja Schuurmans, 10e met 55.623; Sandra Hermans, 13e met 53.197; Bregje Jansen, 14e met 52.950; Anja van Leuken, 15e met 50.661. Ereplaatsen over 4 competitiewed strijden De uitslag van de stand na 4 wedstrij den per categorie en per zwemster komt zo gauw die binnen is in deze krant te staan. Wel worden nu reeds de ereplaat sen vermeld. Categorie 1: Anke Hendriks, gouden medaille Categorie 2: Karin van de Heuvel, gou den medaille Agegroup 1Cinderella Goemans, zilve ren medaille, Amandine van de Ven, bronzen medaille Agegroup 3: Tane Elstak, gouden medialle Fina-senioren: Monica Clephas, bron zen medaille Een oogst aan medailles waar we zeer trots op zijn! Binnenkort meer hierover in dit blad. Zondag 10 mei oefenen voor de LK-B: solo Céline, duet Karin en Melanie, groep aanloopdiploma's, solo Sandra, duet Hanneke en Kim, groep wedstrijd diploma's. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Programma: Zaterdag 9 mei: Jubileum-Koppelwed strijd te America. Zondag 10 mei: Tweede Lentekoning te Wanssum. Er wordt gevist van 08.00 tot 12.00 uur. Dinsdag 12 mei: Eerste Gemeente- koningwedstrijd aan Het Wanssums Ven. Bijeenkomst om 18.00 uur. Er wordt gevist van 18.30 tot 21.00 uur. Vergunningen 1998 Vergunningen zijn ook verkrijgbaar bij H. Theeuwen, de Houskuilstraat 38 en Dierenspeciaalzaak Liagro, Meerlose- weg 3 te Wanssum en bij Dierengilde v. Grootel aan de Stationsweg 21 te Venray. Verdere inlichtingen bij de seer. H. Lensen, tel. 0478-587606. Overwinning werd niet in dank afgenomen Wilbert Janssen (36) uit Venray verrastte afgelopen zondag tijdens de Ronde van Brabant in Liessel (een hoog aangeschreven wielerklassieker) door in de slotfase Rik Elfrink, Nederlands beste renner bij de cyclo- sportieven (v/h B amateurs), te ver slaan. De overwinning van Janssen werd door de fans van Elfrink niet in dank afgenomen omdat hij de koers gestolen zou hebben. Het verhaal van Wilbert Janssen is echter anders. Met zijn 36 jaar is Wilbert Janssen uit Venray niet meer de jongste in het wie- Ierpeloton. Vroeger fietste hij verdien stelijk bij de junioren en enkele jaren geleden blies hij zijn hobby, samen met zijn vrienden Thei van Els en Martien Teunissen, en met steun van Chris Jeucken, nieuw leven in. Sinds dit sei zoen fiets hij voor Trillion-van Herten, een ploeg uit Beesel en koerst hij wed strijden bij de cyclosportieven. "In die categorie is Rik Elfrink abso luut de beste renner" zo doet Wilbert zijn verhaal. "Ook afgelopen zondag. Na zestig kilometer demareerde hij en niemand kon hem volgen. Ik waagde ook een poging en moest flink op de pedalen om bij hem te komen. Daarbij reed ik zo'n 55 km per uur. In zijn wiel kon ik niets anders als volgen, Elfrink reed zo hard. Hij reed echter niet slim. Er stond veel wind en als hij tactischer gereden had, had hij mij er af kunnen rijden. In kon echter de ideale plek ach ter zijn rug houden." STIL "In Liessel moesten nog enkele lokale omlopen gereden worden. Onze voor sprong was een minuut veertig. Hij bleef maar doorrijden, tot vlak voor de finish. Voor de laatste bocht drong hij mij de' kop op, wat logisch was. Vervolgens demareerde hij achter mijn rug weg en nam twintig meter. In een uiterste inspanning kon ik dichterbij kruipen. Toen ik op vijf meter zat keek hij om, zag mij en moet toen mentaal geknakt zijn. Hij hield plots zijn benen stil. Ik wist niet wat mij overkwam, kon zo over hem heen rijden en als eerste over de finish gaan. BOE-GEROEP Nu zijn er in de wielerwereld onge schreven wetten. Een daarvan is dat men degene die al het kopwerk heeft gedaan ook laat winnen. "Ik had mij ook hele maal ingesteld op een tweede plaats maar als hij zijn benen stilhoudt, moet ik dat dan ook doen?" aldus Wilbert Janssen. De fans van Elfrink waren die mening wel toegedaan en na de finish werd er door hen van allerhande schuttingwoor den over hem heengeroepen. Ook bij de huldiging klonk boe-geroep "maar dat waren er maar enkelen". Toch had Wilbert Janssen er geen prettig gevoel bij. Dat kwam pas 's avonds nadat de ploegleiding van Wilbert contact had gehad met het team van Elfrink. De 24- jarige renner moest erkennen dat hij niet slim had gereden en Wilbert niets te ver wijten viel. VERBAASD Verbaasd was Wilbert daarom over een artikel, dinsdagmorgen in De Telegraaf. Hij zou massaal zijn uitge jouwd en bovendien enkel rake klappen hebben geïncasseerd waardoor hij e.en blauw oog zou hebben opgelopen'. "Waar ze dat vandaan hebben weet ik niet maar er klopt gewoon niets van" aldus de renner die dinsdagavond nog wel "dikke benen" had maar nog volop nagenoot van zijn triomf. "Want die nemen ze mij niet meer af'. Op Koninginnedag was de MON jeugd-motorcrossers te gast bij MC de Rijdende Wevers te Nistelrode. De club die al verschillende jaren geen eigen cir cuit heeft, had aan een locatie gelegen in Heesch een prachtige baan gecreëerd, waar Tommy de Bruyn bij de PW 50cc een sterke wedstrijd reed. Bij de 60 automaten werd broer Nicky 11bij de versnellingen werd Kevin Gielens 7e en Paul Eickmans 12e. Bij de 80cc groep B werd Rob v, Benthum 8e in het alge meen klassement; bij de A-groep werd Dennis v.d. Laar eerste na eenfel gevecht. Zijn broer Jimmy, die zijn derde wedstrijd bij de 80cc A reed, werd 9e. Bij de 125 jeugd reed Niek v. Benthum een sterke wedstrijd en eindig de als 4e. Bij de veteranen werd Ben Bruining 18e. In de klasse liefhebbers reed Bert v. Well een prachtige wed strijd. Na afwezigheid van enkele jaren eindigde de rijder uit Heide op een 16e plaats. Peter v. Hoof eindigde in de eer ste manche als 21e maar moest in de tweede manche de strijd staken wegens problemen. Op de eerste zaterdag van mei waren er wedstrijden op het prachtige circuit de Witte Ruysheuvel te Oss. In de klasse 125 werd Dirk Janssen 12e in de eerste manche; in de tweede manche moest hij de strijd staken wegens machineproble men. In dezelfde klasse werd Ruud Pijpers 19e en Patrick de Bruijn 33e. Bij de 250 promotie reed Marco Classens een mooie wedstrijd. Hij keerde met de derde beker huiswaarts. Voor Thijs Arts zat het niet mee. Hij werd 20e; Dave Jacobs 28e. Bij de 500 promotie werd Peter Pijpers 7e. Ook zondags waren er wedstrijden in Oss. Op het circuit met veel hoogtever schillen eindigde Peter Verstegen bij de inters I25cc als 34e. Bij de 250/500 senioren kreeg Huber Simons in de eer ste manche problemen met zijn machi ne, in de tweede manche eindigde hij als 26e. Thijs Arts werd 23e. In de klasse 125 junioren werd Dirk Janssen 26e. Ruud Pijpers werd 27e; in de eerste manche viel hij uit met een defecte motor, in de tweede manche werd hij 24e. Mark Jacobs werd 33e en Patrick de Bruijn 41e. Komende zaterdag rijdt de jeugd te Neerijen en zondag rijden de nationalen hun wedstrijd te Oploo op het Radiocircuit. Trainingsweekend Zuid-Limburg Afgelopen weekend vond wederom het jaarlijkse trainingsweekend plaats. Dit jaar werd besloten naar Maastricht en omstreken te gaan. Een groot deel van de leden was verstandig en nam deel aan dit weekend. Hoewel het weer nietje van ht was, kan toch vastgesteld worden dat het trainingskamp voor de meeste leden geslaagd was. Uiteraard komt er volgend jaar weer een trainings weekend! Wedstrijden seizoen 1998 Het is reeds mei dus het is de hoogste tijd om te kijken welke wedstrijden je dit seizoen wilt doen. Vergeet niet om tijdig in te schrijven, want er bestaat altijd de kans dat je te laat bent en dus niet kan deelnemen. Als je niet weet welke wedstrijden je dit jaar wilt doen, kun je in de Tripost kijken naar de wedstrijden die de trai ners hebben aanbevolen. Voor de maand juni zijn dit bijvoorbeeld de volgende wedstrijden: 06-06 Eindhoven, 21-06 Arcen en 28-06 Nuenen. Je kunt natuur lijk altijd nog de wedstrijdkalender in de Triathlon Sport raadplegen. Programma zaterdag: 15.00-16.00 uur mountainbi- ken; 16.00-17.45 uur lopen: vaartspel zondag: 09.00-11.30 uur fietsen dinsdag: 19.15-20.15 uur zwemmen in de Sprank woensdag: 19.00-20.45 uur baantrai- ning. De uitslagen van het kermistoernooi in Tegelen: Dames B: T. Jenniskens 4e 109.70 gem.; T. Montijn 6e 104.70. Dames C: W. Peeters 2e 100.30; M. Jacobs 5e 95.55. Heren A: J. Jacobs 3e 129.35; H. Montijn 7e 118.90; B. Rongen 11e 108.35. Heren B: H. Rongen 9e 98.55. Heren C: S. Goumans le 96.50; W. Henraets 2e 95.95. Vrijdag 8 mei: 20.30 't Huukske 3-ZVV Venray 2 21.30 Venrode 2-CornputerWork 22.30 V.d. Heuvel-De Bonte Koe Zaterdag 9 mei: 14.00 ZVV Leunen-'t Trepke 2 15.00 ZVV Venray 3-Drukshop 16.00 ,'t Huukske comb.-Bonte Koe 2 17.00 Venrode-'t Trepke 18.00 FC Hento-ZVV Venray 19.00 Herberg De Peel-ZVCO Maandag 11 mei: 20.30 ComputerWork-V.d. Heuvel 21.30 De Bonte Koe-'t Huukske 3 22.30 Venrode 2-ZVV Venray 2 LANDWEERT I II Op woensdagavond halen de Zangers van St. Frans oud papier op in Landweert I II. U kunt uw oud papier vanaf 18.00 uur goedgebundeld aan de straat zetten. Alvast bedankt voor uw medewerking. Moederdag komt er weer aan. Voor de winkeliers en minimarkt-mensen van de Stichting Henseniusplein Promotion was dat aanleiding tot het organiseren van een leuke actie. Op vrijdag 1 en zaterdag 2 mei werden moeders met hun kinderen op het Henseniusplein gefotografeerd. Het resultaat daarvan kunnen de gefotografeerde vrouwen helemaal gratis in hun bezit krijgen. De foto's zijn namelijk op vrijdag 8 en zaterdag 9 mei te bekijken bij Foto Hoedemaekers, uiteraard aan het Henseniusplein. Wie er op staat, krijgt de foto gratis mee. Ook voor vrouwen die niet zeker weten of ze zijn gefoto grafeerd is het de moeite waard even een kijkje te nemen bij Hoedemaekers. Want niet iedereen werd gevraagd om te poseren voor een opname, zodat het best kan zijn dat men recht heeft op een gratis foto zonder het te weten. De actie houdt overigens niet op met het gratis meegeven van de foto. De moeders die gekiekt zijn krijgen tevens een waardebon om op 8 of 9 mei een gratis moederdagboeket op te halen bij Bloemenhuis Angèle of bij September. Derde Europese Wereldwinkeldag Op zaterdag 9 mei viert Wereldwinkel Venray, samen met 2500 Wereldwinkels in Europa, de derde Europese Wereldwinkeldag in haar tijdelijk onder komen aan het Henseniusplein. Op het plein voor de winkel wordt een terras ingericht waar het publiek Kilimandjaro-koffie en Katiyo-thee kan proeven. Daarbij worden cake en koek, gemaakt van o.a. ingrediënten uit de Wereldwinkel, gepresenteerd. Kilimandjaro-koffie is de eerste volledig Afrikaanse koffie, waarvan de productie helemaal, dus ook het branden van de bonen, in Kenya heeft plaats gevonden. Katiyo-thee is afkomstig van de hellin gen van de oostelijke hooglanden in Zimbabwe en staat bekend als één van de beste van Afrika. Bovendien is deze thee ook volledig in Zimbabwe gepro duceerd, dus verbouwd én ingepakt. Daardoor wordt er daar meer werk en inkomsten geleverd. De Derde Europese Wereldwinkeldag op 9 mei vormt de afsluiting van de actie 'Handel met respect' van de Europese Wereldwinkels, verenigd in het Network of European Worldshops - NEWS-. Tijdens het actiejaar, dat liep van mei 1997 tot mei 1998, vroegen 2500 Europese Wereldwinkels in dertien landen aandacht voor menswaardige omstandigheden in onder meer de wereldwijde kledinghandel. Ook wordt herhaaldelijk overal in de wereld aan dacht besteed aan de strijd tegen de kin derarbeid. Op 17 januari is een Global March Against Childlabour (Wereldmars tegen Kinderarbeid) van start gegaan in Manilla (Azië): op 25 februari in Sao Paulo (Zuid-Amerika); op 21 maart in Kaapstad (Afrika) en begin mei zal in Londen de Europese start zijn van de mars om op 2 juni te finishen in Genève. In Genève vergade ren dan vertegenwoordigers van overhe den, bedrijven en vakbonden over een nieuwe conventie tegen kinderarbeid van de internationale arbeidsorganisatie ILO. Wereldwinkel Venray vraagt aan haar klanten op 9 mei in de winkel een duim afdruk af te geven als teken van solidari teit met de lopers van de Global March. Deze duimafdrukken dienen ook om bij de overheid te pleiten voor meer geld voor onderwijs voor kinderen in de ont wikkelingslanden, de beste manier om armoede te boven te komen. De Wereldwinkel is iedere dag open, ook tussen de middag, en is te vinden in het gebouw aan het Henseniusplein waar eerst 'De Limburger' gevestigd was, totdat de verbouwing aan de win kel op Henseniusstraat 3a klaar is. Reebok gedood Maandagmorgen omstreeks 05.00 uur kon een 36-jarige bestuurder van een personenauto een de Beekweg overstekende reebok niet meer ontwijken. Bij de botsing werd de bok gedood. Het kadaver werd op de voorgeschreven wijze afge voerd. Reebok gedood Zondagmorgen is een reebok op de Wanssumseweg door een nog onbekend motorvoertuigen aange reden. Het kadaver is op de voorge schreven wijze afgevoerd. Inbraak auto Maandagmorgen werd uit een op het Gouden Leeuwterrein gepar keerde personenauto van een 37- jarige inwoner van Zeewolde een draagbare telefoon gestolen. Wij, folkloristische dansgroep De Hakkespits Venray, zijn op zoek naar mensen die lx per 14 dagen willen volksdansen. Onze dansgroep heeft momenteel tien dansparen. Graag willen we versterking van de dansers, zodat ook voor de toekomst de Venrayse folk lore gewaarborgd blijft. Folklore, folkloristisch, wat is dat eigenlijk? Folklore betekent: volkskun de, kennis van zeden, gewoonten en gebruiken. Het doel van onze dansgroep is dan ook: de dansen met bijbehorende muziek, klederdracht, gewoonten en gebruiken van rond 1900 te laten herle ven en uit te dragen. Wij doen dit op uit nodiging door middel van optredens door het hele land en ook daarbuiten. Wij zijn een groep enthousiastelingen wat betreft de Venrayse volkscultuur. Dat willen we ook graag aan de Venrayse bevolking laten zien. Dit jaar bestaat De Hakkespits -15 jaar? Daarom organiseren we een Venrayse dansmiddag waar de volgende groepen aan zullen deelnemen: Aerobic demoteam Fitnesscentrum. Afrikaanse dansgroep Dinf, Dizzy showdanser.s. Green River Country Dancers, De Hakkespits, M.B.v.O. groep Landweert, Opanka Volksdansvereniging, Las Roscieras Spaanse folkloristische dans groep, Seniorenorkest en zitdansgroep Schuttersveld, allen uit Venray. Komt u eens kijken bij welke groep u zich het beste aan zal kunnen sluiten. Er is voor elke leeftijd wel een dansgroep! Wij wensen u veel kijkgenot. Deze Venrayse dansmiddag, wordt in samenwerking met de Kennedy mars- organisatie, gehouden in de tent op het Schouwburgplein te Venray, van 13.00 tot 17.00 uur op zaterdag 16 mei. Entree gratis. U kunt zich 's middags nog opgeven voor de Kennedymars en even naar volksdansen komen kijken. Wilt u nog meer informatie over De Hakkespits, bel dan 586260, Otto Pijpker. U komt toch ook? Crossbrommer teruggevonden Woensdagavond werd in record tijd een witte crossbrommer, die voor een café aan de Kruisstraat was neergezet, gestolen. Voor de bena deelde, een 29-jarige Venraynaar was het een groot geluk dat de crossbrommer in het Vlakwater onbeheerd werd aangetroffen. Hij heeft zijn brommer terug. Fietsertjes speelden autocoureur Woensdagmorgen rond het mid daguur speelden twee vriendjes met hun fietsjes 'autocoureurtje' op de Silversterweg. Een 7-jarige keer om of er verkeer naderde en verloor de controle over zijn fiets. Hij ten val en moest voor behandeling van ver schillende verwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. Na behandeling kon hij weer naar huis. Vernielingen Baldadige jeugd heeft in de nacht van zaterdag op zondag aan de Puttenweg een viskraam naar de overkant van de weg gereden. Hoe groot de schade is, kon niet worden medegedeeld. Een 32-jarige Venraynaar deed aangifte van het bekrassen van zijn aarTde Berenklauw geparkeerde personenauto. s tfgelopen weekend hebben negen '^veertien leden van Tong-il tijdens "elj laarlijks georganiseerde Anita v.d. ,p I Toernooi weer een prijs weten te "hr, akn. In de B-categorie Pupillen aaide Paul Jacobs een tweede plaats i pii >nze kleine dappere Kim van Houten derde plaats. Dit was een bijzondere statie mede omdat in deze categorie ins Igen en meisjes tegen elkaar moesten naj 'ij Aspiranten B-categorie behaalden b 'de Klein, Stef van de Laar en Nicky lUbli hoeven een eerste plaats. Kevin sn i Iers ging in dezelfde gewichtsklasse ,pg Stef van de Laar met een derde jaj "s huiswaarts. In de A-categorie haalde Lionel Goorts een welverdiende eerste plaats. Mark Flinsenberg die bij de Junioren tot 60 kg uitkwam eindigde op een derde plaats. Onze enige deelnemende Senior, John Rutten in de B-categorie -72 kg behaal de een tweede plaats. Onlangs zijn de Open Belgische Kampioenschappen stijl gehouden in Bilzen. Ons jeugdteam bestaande uit Dennis Saamena, Erik Blaauw en Daan Couwmans verloor van het team Koryo uit Rotterdam waar zij eerder dit jaar van wisten te winnen en moesten genoe gen nemen met de tweede plaats.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 17