Venray viert Koninginnedag Kartclub geeft demonstraties Nacht van- Oranje-dansdag Smartlappendag/ koninginnedag Winkels open op koninginnedag Weer meer fietsers naar Venray? Koninginne dag in Wanssum Programma viering Koninginnedag Death Metal bij OJC Dingus op Koninginnedag Koninginnedag op het Schouwburg plein PEEL EN MAAS woensdag 29 april 1998 - Pagina 9 Op donderdag 30 april aanstaande viert Venray weer op de inmiddels bekende grootschalige wijze Koninginnedag. Onder Auspiciën van het plaatselijke Oranjecomite worden er weer veel activiteiten op touw gezet, die weer veel bezoekers naar Venray zullen trekken. In de Noord-Limburgse regio loopt Venray voorop in de grootscheepse viering van de koninginnefeesten, mede dankzij de medewerking van de plaatselijke middenstand, ver schillende verenigingen en sport clubs, de VVV en de gemeente. HERAUTEN In de ochtend trekken herauten te paard door Venray om de feestdag aan te kondigen. In het raadhuis wordt de officiële bul voorgelezen tijdens de feestelijke bijeenkomst van de Venrayse gedecoreerden. Hier zorgt de muziekschool voor de muzikale omlijsting van de ont vangst. Even over elven zal harmo nie Euterpe voor het bordes van het raadhuis haar aubade brengen aan de gedecoreerden, als muzikale Uitgebreid feestprogramma dank voor hun inzet voor de Venrayse gemeenschap. JEUGD ACTIVITEITEN Als vanouds is er ook dit jaar weer aandacht besteed aan allerlei activiteiten voor de jeugd. Het begint s' morgens al rond een uur of tien, met de groots opgezette kinder- markt op het Schouwburgplein en in de Schoolstraat, waar onze jeugdige kooplui hun waren aan de man zul len brengen. Een stukje verderop is er de straattekenwedstrijd op de Merseloseweg, tussen de Rabobank en de ING-bank. Deze wordt voor bereid door docenten van de Vrije Academie. Voor alle deelnemers is er een leuke herinnering. Er worden gratis huifkarritten gemaakt door het centrum, en de kinderen kunne ponyrijden op het Schouwburgplein. Ook de Venrayse horeca-onderne- mers zorgen voor diverse buitenac tiviteiten en amusement. De winke liers delen 's middags in het centrum ballonnen uit. F IETS VERSIEREN Ook dit jaar is het fiets versieren weer in het feestprogramma opge nomen. Alle kinderen worden uitge nodigd om hun tweewieler van fleu rig rood-wit-blauw en oranje te voorzien, en om 11.00 uur naar het raadhuis te komen om hun werk stukken te laten bewonderen door het Gemeentebestuur, het Oranjecomite en de genodigden. Voor iedereen is er een leuke herin nering. MUZIEK Bij een feest is er natuurlijk ook muziek. Tijdens de kindermarkt speelt het jeugdorkest van harmonie Euterpe onder de luifel van het Rabobankkantoor, en de hele dag zullen er joekskapellen door de Venrayse straten trekken met hun vrolijke deuntjes. Vanuit de kerkto ren dalen rond het middag de bron zen klanken van het carillon over het centrum neer en later in de mid dag kan elke zanglustige zijn talen ten uitproberen tijdens het Open Podium dat gehouden word in café de Bonte Koe aan de Hoenderstraat. SPORT Sportieve activiteiten ontbreken ook dit jaar niet op 30 april. Er zijn genoeg evenementen om te gaan zien. In de ochtend starten het zaal voetbaltoernooi in sporthal de Wetteling en het Oranjevoetbaltoernooi op de sport velden. Op het minigolfparcours bij restaurant Buitenkist begint om half tien het Koninginne-Golftoernooi, en op sportpark de Wieen organi seert MHCV haar jaarlijkse familie hockeywedstrijden. In danscentrum Janssen aan de Raadhuisstraat wor den de hele dag door danswedstrij den georganiseerd, waarbij ook het rolstoeldansen in de bijzondere belangstelling staat. Dit evenement krijgt natuurlijk extra cachet door de aanwezigheid van het Venrayse rol stoel-danspaar Sylvia Burgers en Paul Franken, die dit jaar zo succes vol vice-wereldkampioen werden in Japan. Een vertrouwd beeld op de Grote Markt zijn ook dit jaar weer de demonstraties, die door enthou siaste leden van de Venrayse Judovereniging worden gegeven. U kunt zelf ook actief meebewegen: vanaf 11 uur 's morgens kunt u uw beste beentje voorzetten bij de beklimming van de toren van de Grote Kerk. Het zijn veel trapjes naar boven, maar het uitzicht over het Peellandschap rond Venray is de inspanning zeker waard! SHOPPING De winkels in Venray zijn op 30 april geopend. U kunt uw shopping- tour afwisselen met het bekijken van of het meedoen aan de verschil lende evenementen. En als uw voe ten u af en toe een beetje in de steek laten, strijk dan even neer op een van de vele terrasjes en geniet van een koele verfrissing of een lekker hapje in het lentezonnetje. Want ook de horeca-ondememers zorgen voor gezelligheid en sfeer in het centrum. AVONDACTIVITEITEN In de avond organiseert Bridgeclub Venray haar Koninginne-bridgedrive in Hotel Asteria, en conform de traditie is er het afsluitende Oranjebal in Danscentrum Janssen, waarmee de festiviteiten op 30 april worden uit geluid. Het is eveneens bijna een traditie geworden, dat de zon schijnt op deze feestdag en het ziet er naar uit dat ook dit jaar het weer mee zit. Ter gelegenheid van de koningin nedag organiseert de commissie Buitenschoolse Activiteiten op don derdagochtend 30 april met behulp van een groot aantal vrijwilligers diverse festiviteiten. Hier kunnen alle Wanssumse kinderen in de basisschoolleeftijd aan deelnemen. Kinderen die op een school voor speciaal onderwijs zitten kunnen ook deelnemen. Voor de kinderen van groep 1 en 2 zal vanaf 09.00 uur een speurtocht met als thema een sprookje plaats vinden in het bos bij het sportcom plex de Broekberg. De kinderen van groep 3 t/m 8 worden met hun versierde fiets om 09.30 uur bij de basisschool ver wacht. Hierna vertrekken ze voor een rondrit door Wanssum. Route: School, Tiendstraat, St. Leonardweg, de Cuyperstraat, gou verneur Houbenstraat, Ien de Nej Erf, Agter de Hoven, Kapelstraat, Broekberg. Omstreeks 10.15 uur starten de spelen voor de kinderen van groep13 t/m 8 op het sportcom plex de Broekberg. De prijsuitrei king van de spelen en van de mooi ste versierde fiets wordt omstreeks 11.45 uur verwacht. Op 29 en 30 april is er weer twee dagen volop activiteit bij Dans Partycentrum Janssen aan de Raadhuisstraat 6 in Venray. Om te beginnen vertrekt men woensdag middag om 12.00 uur met de bus om een bezoek te brengen aan de TV studio's in Hilversum voor opnames van het bekende program ma Catharine, waarvoor trouwens nog enkele plaatsen beschikbaar zijn. 's Avonds vanaf 20.30 uur vindt voor de tweede keer de 'Nacht van Oranje' plaats, waar behalve live muziek van het bekende orkest Yersey, ook vrijblijvend deelgeno men kan worden aan een aantal typisch Hollandse activiteiten. Daarnaast is er nog een fraaie show te bewonderen van de latin-formatie All for One. Kaarten voor deze spe ciale avond kosten ƒ5,- in de voor verkoop en ƒ7,50 op de avond zelf. Op 30 april barst in alle vroegte alweer het dansgeweld los, want deze dag staat al vele jaren in het teken van de Oranje Danswedstrijden. Behalve een wed strijd voor kinderen in de categorie van 8-12 jaar is er wederom een rol stoeldanswedstrijd met natuurlijk deelname van het kampioenspaar Silvia Burgers en Paul Francken uit Venray. Voor het eerste is er dit keer tevens een danswedstrijd voor juni oren tot 25 jaar met deelname van paren uit een wijde regio van Maastricht tot Arnhem. Maar liefst 18 scholen zijn vertegenwoordigd. Het geheel wordt beoordeeld door een driekoppige jury. Aan het einde van een hopelijk wederom spannen de dag zal de prijsuitreiking rond 17.00 uur geschieden door een afvaardiging van het Oranjecommitte dat het organiseren van deze dag mede mogelijk maakt. Natuurlijk zijn ook toeschouwers van harte welkom op deze feestelij ke dag, waarbij verschillende dan sers zich speciaal kleden voor deze jaarlijkse happening. De aanvang is om 10.00 uur. De gehele dag is er vrij entree. Donderdag 30 april is het weer tijd voor het levenslied. De dagelijk se sleur over vreugde en verdriet mag en kan weer bezongen worden in café de Bonte Koe aan de Hoenderstraat. Het is nu reeds voor de elfde keer dat de smartlappen gezongen kunnen worden door jong en oud. Over de populariteit van de smartlap hoeft vandaag de dag niet meer gepraat te worden, maar over deze unieke manier waarop deze echte Venrayse happening in de Bonte Koe plaats vindt des te meer. Het speciale aan de smartlappendag is, dat iedereen hier aan mee kan doen. De bedoeling is namelijk dat ieder die wil zijn eigen favoriete smartlap live mag zingen voor alle bezoekers. Dit alles onder begelei ding van ons eigen Bonte Koe smartlappenorkest. De presentatie van deze middag, die inmiddels een begrip geworden is in Venray en omstreken, zal wederom in handen zijn van Bruno Lucassen. Verder zal het orkest bestaan uit trouw gedien- den als: Cor v.d. Cruysen, Gerard Schutte, Otto Kooien en Hans van Els. Een presentje is er voor alle deelnemers. Mensen die zich van te voren opgeven, kunnen er zeker van zijn dat ze op het aangegeven tijdstip hun gekozen levenslied kunnen laten horen. Zing je een onbekend of nieuw lied, dan vernemen we dat ook graag (tel. 510137). Aanvang 16.00 uur. Op koninginnedag zullen de winkels open zijn van 10.00-17.00 uur. Het is voor het eerst dat op 30 april de winkels zo vroeg open zijn. Winkelcentrum Venray sluit zich met deze openingstijden aan bij de activi teiten die op Koninginnedag plaatsvinden. De leden van Winkelcentrum Venray zullen hun winkels met vlaggen versieren en hun etalages op fees telijke wijze inrichten. Een aantal winkeliers organiseert zelfs een ludieke Koninginnedagactie. Winkelcentrum Venray ondersteunt de activiteiten op ^Koninginnedag met een financiële bijdrage. 30 april zullen café Hulsman en café brasserie De Heeren van Aemstel in samenwerking met Harold Adventures weer zorgen voor een groot spektakel op het Schouwburgplein. Na afloop van de kindermarkt zal er een meters hoge kraan worden geplaatst waar vanuit iedereen die dat wil, onder des kundige begeleiding, de eerste kneepjes van het abseilen kan leren. De deelnemers worden in een bak naar boven gehesen waarna zij eerst van het mooie uitzicht genoten te hebben aan de meters hoge afdaling zullen beginnen. Deelname aan dit evenement is in principe gratis maar zal er een spontane bijdrage gevraagd wor den voor de Cliniclowns (zodat zij" die er niet bij kunnen zijn toch een vrolijke tijd zullen heb ben). Dit evenement zal plaatsvin den direct na de kindermarkt rond 13.00 uur. De Fietsvierdaagse Venray wordt gehouden van dinsdag 28 tot en met vrijdag 31 juli. Er zijn drie routes; 25,40 en 60 km. Meedoen kost nog steeds 20 gulden voor vol wassenen en 16 gulden voor kinde ren van 5 tot en met 13 jaar. Kinderen tot 5 jaar mogen gratis mee. Bij vooraf inschrijven krijgt u 4 gulden korting. Daginschrijving kost 7,50. Voorinschrijven is mogelijk bij de VVV-kantoren in Noord-Limburg en bij de VVV in Boxmeer. Ook Poels Tweewielers en de SNS Bank in Venray hebben deelnameformulieren liggen. Bij deze bank kunt u ook ale informa tie Over kamperen krijgen. 09.00 uur: Aanvang zaalvoetbaltoernooi in sporthal De Wetteling; 09.30 uur: aanvang koninginnegolftocrnooi bij restaurant Buitenlust; 10.00 uur: aanvang danswedstrijden in danscentrum Janssen aan dc Raadhuisstraat; 10.30 uur: aanvang Oranjevoetbaltoernooi in sportpark De Wieeën in Venray; herauten te paard kondigen dc feestdag aan; feestelijke ontvangst in het raad huis voor gedecoreerden en genodigden; 10.30-12.00 uur: straattekenen op de Merseloseweg, tussen Kempwcg en Kruitweg, georganiseerd door de Vrije Academie. Alle deelnemers krijgen een prijsje!;* 11.00 uur: aanvang hockeytocmooi in sportpark de Wieeen; 11.00-13.00 uur: kindcrrommelmarkt op het schouwburgplein en Merseloseweg; 11.00-16.00 uur: torenbeklimming St. Pcirusbandenkerk. georganiseerd door VVV Venray: 11.00-16.00 uur- gratis huifkarritten voor de jeugd; opstapplaats Merseloseweg/hoek Deken Tie Ien straat; 11.15 uur: aubade voor de gedecoreerden, voor het bordes van hel raadhuis j door Kon. Harmonie Euterpe; 11.30-12 30 uur: concert jeugdharmonie Euterpe, onder luifel Rabobank; 12.30-13.30 uur: carillonconcert; 13.30-15.00 uur: gymnastiekdemonstratie op de Grote Markt, verzorgd door gymnastiekvereniging St. Christoffel; 14.00-16.00 uur: ponyrijden voor de jeugd op het Schouwburgplein; 14.30-16.00 uur: kart-demonstratie op het Henseniusplein; 14.00-17.00 uur: pantomimespeler op het pomppleintje en in het centrum; vanaf 14.30 uur: uitdelen van ballonnen voor de jeugd op de Grote Markt; 15.00-17.00 uur judo-demonstratie op de Grote Markt; 15.30 uur: open podium café dc Bonte Koe voor amateur-zangtalent; 19.30 uur: aanvang koninginne-bridgedrive in hotel Asteria; 20.00 uur: aanvang Oranjebal in Danscentrum Janssen aan de Raadhuisstraat: Tijdens de viering van koninginnedag worden ook diverse activiteiten georga- j niseerd door Horeca Venray. WMBM. AJÊ&SfÊmËm Alleen capaciteit horeca en fietsenstallingen puntjes van zorg voor Fiets4daagse Als de vooruitzichten niet bedriegen wordt de tweede Fiets4daagse Venray opnieuw een succes. De begroting is gemaakt op 3500 deelnemers, de routes kunnen maximaal 5000 fietsers aan. "De belangstelling is enorm", zegt woordvoerder Verberkt van de Venrayse stich ting. Het enige probleem aan de fietshorizon lijkt voor de Venrayse Fiets4daagse op te doe men als er zoveel deelnemers komen dat er geen plaats meer is op de terrassen en de fietsen niet meer veilig kunnen worden weg gezet. "Een luxe probleem, inderdaad", erkent Verberkt. "Voor het overige loopt alles naar wens. De gemeenten werken geweldig mee. Overal wor den straten en pleinen afgesloten waar dat nodig is. In Meerlo- Wanssum mogen de ambtenaren de dag dat wij doorkomen niet parke ren in de buurt van het gemeente huis. In Arcen heeft de burgemees ter toegezegd dat alle verkeersmaatregelen die nodig zijn genomen zullen worden. In St. Anthonis hebben ze zelfs aangebo den dat we van het gemeentehuis gebruik mogen maken". Met St. Anthonis en Arcen noemt Nol Verberkt meteen de twee nieu we satellietplaatsen in de tweede editie van de meerdaagse fietstocht voor recreatiefietsers. 'Sint Tunnis' vervangt Boxmeer en Arcen komt in de plaats van het kleine Meterik, dat vorig jaar eenmalig figureerde. De fietsers hebben nu als reisdoelen Bergen, Sint Anthonis, Horst en Arcen. Allemaal plaatsen die de fiet sers wat te bieden hebben. Ook een eigen technische werkplaats en een EHBO-post. De eigen materiaalwa gen van de organisatie rijdt ook gewoon rond. De grootste verandering wacht het wielerpeloton echter in Venray zelf. Door de verbouwing van de schouwburg is de organisatie moe ten uitwijken naar sporthal De Wetteling. Maar ook die locatie is niet helemaal obstakelvrij: de par keerplaats staat vol met wagens van kermisexploitanten. De Fiets4daag- se Venray heeft om die reden geko zen om 'achterom' te gaan bij de sporthal. "We beschikken over de hal zelf en over een vrij en verhard buitenterras van zo'n 500 vierkante meter", zegt Verberkt. De nieuwe locatie heeft in ieder geval als voor deel dat het kampeerterrein dat de organisatie elk jaar voor de deelne mers inricht op een steenworp afstand ligt. Hetzelfde geldt voor het parkeerterrein. Deelnemers die met de auto komen kunnen parkeren op het terrein, op de hoek Leunseweg- Zuidsingel. Foto boven: Jan Kreutz luidde ook vorig jaar de bel voor de start. Rechts op de fiets Erik Peters, voorzitter van VVV Venray. Hij zal dit jaar de ope ningshandeling verzorgen. Foto onder: Geparkeerde fietsen in de schouwburg. De schouwburg is dit jaar niet beschik baar en fietsenstallingen zijn nog een puntje van zorg voor de organisatie. (Foto's: Foto Hoedemaekers, Venray) Koninginnedag in Venray oudste vijfenzestig. En reken maar, dat ze er allebei even fanatiek voor gaan', lacht hij. Bolides Hij loopt naar de werkplaats van zijn bedrijf. In een hoek staan twee karts te wachten op het naderende weekeinde, wanneer er weer op de Peel wordt gereden. Het zijn ware wondertjes van techniek: compact gebouwd en gericht op pure snel heid. 'We kennen vier klassen: de karts met 60cc, lOOcc en 125cc motoren, en een speciale Promoklasse, die ook gemotoriseerd is met 125cc krachtbronnen, maar dan gekoppeld aan een vijfversnel lingsbak. De andere karts zijn uitge rust met automatische transmissie. De topsnelheden van de mini-bol ides variëren van 60 voor de lichtste tot ruim 150(!) km per uur voor de Promoklasse. Veilig Ondanks deze hoge snelheden is karten een veilige sport. De karts hebben brede banden en een zeer laag zwaartepunt. 'Je zitvlak zit zo'n, twee tot drie centimeter boven de grond', grijnst Herrmann. Een blik onder de bolide illustreert hoe gering dat is. En dat bij snelheden tot 150 km 'Met de veiligheid is het wel OK', zegt de voorzitter. 'Het probleem kan hem zitten in de financiën. Een kart is in aanschaf relatief goed koop, zo'n twee- tot drieduizend gulden. De kosten beginnen pas door te tikken als je gaat racen. Benzine, veel banden en reiskosten. Reken maar gemiddeld vijfduizend gulden per seizoen. Maar ja, hobby's kosten nu eenmaal geld, en karten is en blijft fascinerend'. Koninginnedag Op Koninginnedag geven de Peelkarters demonstraties in Venray. Op het Henseniusplein is een race circuit uitgezet, waar de coureurs een proeve van hun kunnen ten beste zullen geven. Spektakel dus. 'Karten is een geweldige sport', zegt Herrmann. 'Bovendien een prima leerschool voor perfecte voertuigbe- heersing en rij technisch inzicht. Ga maar na, bekende coureurs uit de formule-1 als de broertjes Schumacher en niet te vergeten onze eigen Jos Verstappen zijn ooit op de kartbaan begonnen'! Populair 'Of de kartsport populair is? Reken maar! We hebben zelfs een ledenstop moeten afkondigen.' Aan het woord is dhr. W. Herrmann, voorzitter van de Peelkarters. De club telt momenteel zo'n 230 leden, afkomstig uit een grote regio rond Venray, tot in Duitsland en België aan toe. De club heeft zijn thuisbasis op het circuit de Peel, pal naast de basis van de Groep Geleide Wapens van de Koninklijke Luchtmacht. Herrmann, in het dagelijks leven directeur van het gelijknamige auto bedrijf in Venray, is een bevlogen pleitbezorgen voor de kartsport. 'Het is echt een sport voor jong en oud. Ons jongste lid is zes jaar, en de oud zijn talrijke evenementen op touw gezet op het gebied van dans en muziek, sport, doe-activiteiten en spektakel. Dit laatste onderdeel wordt voor een belangrijk deel inge vuld door. leden van kartclub de Peelkarters, die met hun bolides over het Henseniusplein snelle rondjes zullen draaien. Metal, Gothic Doom Death en nog meer Death Metal. Duidelijk? Als deze namen en muziekstijlen jouw iets zeggen, dan moet je op koninginnedag zeker in Dingus zijn. Er is geen voorverkoop en dé entree is pas bij de zaal, dus hou je hier niet van, kun je evengoed rustig in het café een pilsje drinken met nor male muziek. Wil je wel in de zaal gaan kijken, kostje dat ƒ12,50 en iedereen is vanaf 15.00 uur van harte welkom op de Hoenderstraat. firith Gorgor Jazeker! Het gaat weer loos! Zwaar, oud, zwart en dood metaal op koninginnedag. Vertaling: don derdag 30 april; Death Metal-festi- val onder de noemer Her Majesty's Secret Service. Zeven bands vanaf 's middags 15.00 uur. Te weten: Drowning in Tears, Mangled, Cirith Gorgor en i Extension uit Nederland en uit a Duitsland: Dew-Scented, Sleeping Gods en Crack Up. Brutal Death Metal, Grave Rock, Black Metal, 22 Melodische Thrash met Grunt, Deep

Peel en Maas | 1998 | | pagina 9