1: 1 ISOL ONWERINGEN I Over mijn hypotheek beslis ik toch zeker zelf? Wat Deurne beweert klopt niet IIOOR ALLE SOORTEN Wa EN RUITEN- FRAIM GOTEN Snelle verlast bij Nijsen 'De Wachter' houdt de wacht Nieuwe uitnodiging voor politiek Schaeffers Meetapparatuur voor TOC-Venray MOEDERDAG de oude boeue 077 - 473 2098 Vrijwilligers gevraagd! KOPEREN 58 32 26 Niet roken op stembureaus Feestelijke modeparty Doden herdenking in America Rabobank EL EN MAAS woensdag 29 april 1998 - Pagina 5 Venrayse Fietsvierdaagse verdedigt eigen plan Ills de organisatie van fiets- daagse De Peel beweert dat lebben ingestemd met de door [tJTrU toegewezen data, dan ien zij verkeerde informatie". ;t die woorden reageert iluurslid Nol Verberkt van de Isvierdaagse Venray op de ichten in de media over de ie tussen de twee evenementen !ir toerfietsers in de regio, atuurlijk zijn wij het niet eens het in die vergadering geno- n besluit. De ons toegewezen a (van 18 t/m 21 augustus, liggen veel te laat in het sei- n. Wij zitten traditioneel in de ste week van de schoolvakantie dat willen we zo houden", forige week werd bekend dat de fietsvierdaagse De Peel en de Fiets4daagse Venray op exact dezelfde dagen worden gehouden. Volgens H. Berkers, bestuurslid van de in Deurne gevestigde organisatie van De Peel. is dat de schuld van Venray. Die zouden zich in novem ber vorig jaar hebben neergelegd bij de beslissing van de NTFU, de bond van recreatietoerfietsers. Die wees De Peel op grond van de oudste rechten op de toerfietskalender dins dag 28 lot en met vrijdag 31 juli toe. Voor nieuwkomer Venray was op die kalender plaats van 18 tot en met 21 augustus. Het Venrayse bestuurslid Verberkt is het niet eens met Berkers. Volgens hem heeft de Venrayse organisatie wel degelijk laten weten aan de NTFU het niet eens te zijn met het voorstel over de data op de toerfietskalender. Enkele dagen voordat het besluit genomen werd. heeft Venray schriftelijk laten weten vast te houden aan eind juli. Fiets4daag.se Venray vindt dat ze daar evenveel recht op heeft als Deurne. Venray heeft twaalf jaar als werk groep meegewerkt aan het succes van Fietsvierdaagse De Peel. Ook de deelnemers die in Venray starten zijn gewend aan de eerste week van de schoolvakantie. Na de brief is Venray gewoon doorgegaan met de voorbereidingen voor de laatste week van juli. "Met Kerstmis heb ben we al 5000 folders verspreid", zegt Verberkt. Het Venrayse evenement staat nu echter niet op de toerfietskalender, die veel fietsers gebruiken voor de samenstelling van hun fietsseizoen. Wat de gevolgen daarvan zijn voor het deelnemersveld durft Verberkt niet te voorspellen. Deels als com pensatie heeft de Venrayse organisa tie haar pijlen wat meer gericht op Midden- en Zuid-Limburg, nog een witte vlek op de toerfietskalender. Vorig jaar, het eerste jaar als zelf standige organisatie, trok de Fiets4daag.se Venray 3600 deelne mers. Dat waren er 1100 meer dan in 1996, toen Venray voor de laatste keer onder de vlag van Fietsvierdaagse De Peel voer. nONSWEG 13 VENRAY TEL. 0478-515010 Raad van State in uitspraak: lijsen Granico moet in juni van [jaar met een plan van aanpak len om de stank- en herrie- last te beperken. Dat heeft de ld van State laten weten naar jlei ding van een hoorzitting ir de klachten van de buurt, jge week. Toen al werd duide- dat de problemen snel aange- tt moeten worden. )e provincie Limburg mag de 2 iatie dus niet langer meer gedo- n. Nijsen Granico moet met een in van aanpak komen, wat zal irden opgenomen in de milieuver- nning. Daarmee wordt tegemoet (omen aan de wens van de Riwonenden om de problematiek :laan te pakken. Tot nu toe hield Provincie het bedrijf de hand ven het hoofd door de situatie te logen Volgens Pierre Nijsen levert de (spraak geen probleem op voor nbedrijf. "Het ligt in de lijn waar- i wij moeten voldoen. Het 'raagde plan van aanpak zal in ii gereed zijn en zal ook worden gevoerd". Nijsen verwacht niet de uitspraak voor het bedrijf tot iblemen zal leiden. Klant over de rooie Donderdagmorgen omstreeks .15 uur geraakte een bezoeker van afdeling Sociale Zaken op het meentehuis wegens de afhande- ;van zijn zaak 'over de rooie'. gereedschapswagen van de huis ester werd het doelwit waarop de n zijn agressie botvierde. De gen liep behoorlijke schade op. 5: ;|Iben de politie arriveerde was de -—jan onvindbaar, maar zijn identiteit I bekend. De man zal worden Ihoord om aansprakelijk te worden steld voor de schade en voor een s verbaal terzake vernieling. Inhalen ïonderdagmorgen omstreeks 20 uur wilden twee meisje van en 12 jaar op het fietspad langs Henri Dunantstraat een voor hun Isende oudere man inhalen. Het ■jarige meisje raakte die man, am ten val en moest voor behan- ing van verschillende verwón- gen naar het ziekenhuis worden voerd. fet na die val werd het 11-jarige lisje ingehaald door een brom- |s, bestuurd door een 23-jarige «mer. Ook zij kwamen met kaar in botsing. Het meisje moest voor behande- 'g van schaafwonden naar het zie- nhuis worden vervoerd. De brom- fsbestuurder liep geen menswaardig letsel op. De zegen kwam van boven, toen wethouder Bert Kersten zaterdag middag het doek liet vallen van het door Piet Hermans vervaardigd beeld voorstellende 'De Wachter' op het terrein aan de Leunseweg, tegenover het politiebureau. De kunstenaar Piet Hermans ver telde van het ontstaan van dit beeld in opdracht van de wijk Zuid. Het beeld symboliseert een Franciscaan omdat die reeds 400 jaar verbonden zijn met Venray en die symbolisch als wachter van Venray kan worden gezien. Wethouder Bert Kersten wees op de goede gedachte wijken met beel den te verrijken waardoor het nog beter wonen is in Venray. De zuid kant van Venray zal een heel ander aanzicht krijgen als de unilocatie van het Raaylandcollege is gereali seerd, als het Inlervencollege ver huisd is, als het Zonnehuis gesloopt is en er vervangende appartementen voor in de plaats zijn gekomen en als sluitstuk wanneer ook de oude Biologische school verdwenen is. Er zullen naast appartementen ook woningen worden gebouwd voor jonge gezinnen. Kapelaan A. Woutering sprak bij de onthulling nog een gebed in het teken van De Wachter waarna hij volgens het aloude gebruik het beeld inzegende en de hoop uitsprak dat 'De Wachter' de wijk veel vreug de zou schenken. Hel was de eerste keer dat een door Piet Hermans gemaakt beeld - er staan er in Venray al verschillen de - werd ingezegend. Ondanks de regen speelde joeks- kapel Luuster Efkes uit Veulen onverdroten. De trotse voorzitter Leenders van de wijkraad verklaarde nog eens uit drukkelijk dankbaar te zijn voor de medewerking van het gemeentebe stuur aan de realisatie van dit beeld. Kunstenaar Piet Hermans legt de laatste hand aan de Wachter Afgelopen weekeinde werd het beeld onthuld door wethouder Kersten. SP: Snel oplossing voor gezin Janssen De familie Janssen en de Hulpdienst van de Socialistische Partij (SP) hebben opnieuw het col lege en de leden van de gemeente raad uitgenodigd om zelfde woon situatie van het gezin te komen bekijken. Bij een eerdere uitnodi ging kwam alleen Joost van de Vorle opdagen. Door een fout bij de inter ne post hadden de raadsleden de uit nodiging niet op tijd ontvangen. In een nieuwe brief aan het colle ge en de leden van de gemeenteraad heet de SP de politiek nogmaals welkom. Het bevreemdt de SP dat de eerste uitnodiging niet is aange komen. SP-voorman P. Geurts had de brief persoonlijk overhandigd aan een ambtenaar en nog extra gevraagd of het schrijven ook die dag nog in de postvakjes van de raadsleden terecht zou komen. De Venrayse ambtenaar had dat beves tigd, aldus de SP in een nieuwe brief. Daarin meldt de Socialistische Partij ook een nieuwe vergissing van de gemeente in de zaak Janssen. Een bezwaar tegen een op 10 maart genomen besluit, heeft het college Woninginbraken Het hengelen via de voordeur van de woning van een 39-jarige inwoonster aan de Kruidenlaan had succes. In de nacht van zondag op maandag was op die wijze toegang tot de woning verkregen. Ont vreemd werden geld, sieraden en een aantal cheques. De totale waar de is onbekend. Maandagmorgen hoorde een 48- jarige inwoonster gestommel in haar woning aan de Etudestraat. Ze deed de lampen aan en dat was het sein voor een ongewenste gast om te ver trekken. Ontvreemd werden geld en giromaatpasjes. Jongen stak plotseling over Zaterdagavond omstreeks 21.15 uur stak een 9-jarige jongen plotse ling de Oude Oostrumseweg over en lette onvoldoende op het verkeer. Een 23-jarige bestuurder van een personenauto kon de overstekende jongen niet meer ontwijken. Die werd geschept en moest voor behan deling van diverse verwondingen naar het ziekenhuis worden ver voerd. beschouwd als een bezwaar tegen een besluit van 15 januari. En dus als te laat ontvangen maar niet meer behandeld. Volgens de Socialistische Partij lijkt het structu reel dat in dit soort zaken actie van uit de burger moet komen. De SP kan dat niet rijmen met het klant vriendelijke imago dat de gemeente nastreeft. Er moet nu snel wat gebeuren vindt de SP en roept de gemeente op om op korte termijn met een oplossing te komen. Om te beginnen moet er maar eens duide lijkheid komen over de mogelijkhe den om een woning in de Hoge Beekflat aan te passen is. Daarover is half februari gesproken met de gemeente en de woningstichting. Die zouden de kansen onderzoeken en binnen vier weken zou het gezin Janssen antwoord krijgen. Bijna twee maanden later hebben ze nog niets gehoord, aldus de SP in haar brief. De familie Janssen (man. vrouw en één kind) woont al sinds 1996 in BRUNCH Vanaf 11.00 uur in ons sfeer volle restaurant onbeperkt smullen van een uitgebreid Moederdag buffet. 12 jaar per levensjaar I P.P. Tijdens de brunch is de kidscorner geopend. U bruncht en uw kinderen spelen onder begleiding (geschikt van 3-12 jr) HOTEL-RESTAURANT da's horeca met een warm hart reserveer snel Raadhuisplein 6 5944 AH ARCEN een woning aan Bingelkruid in Landweert. De bejaardenwoning is destijds aangepast aan de eisen van de heer Janssen, die in een rolstoel zit. Sinds z'n huwelijk wonen er echter drie mensen en dat is teveel. Zo moet de 13-jarige zoon op de vliering slapen. Al ruim een jaar is het gezin daarom op zoek naar een betaalbare huurwoning, die is aan te passen aan de handicaps van Mart en Feika Janssen. Mevrouw Janssen is reumapatiënte. Synthese, Ouderenwerk Unit Venray zoekt enthousiaste vrijwilli gers voor: Het activiteitencentrum voor Ouderen De Kemphaan. De werk zaamheden bestaan onder andere uit: bezoekers voorzien van een kopje koffie/thee, bezoekers ontvan gen, te woord staan en indien gewenst een praatje maken, tele foongesprekken aannemen/afhande len. Het woonzorgproject voor Ouderen, 'het St. Joriskwartier', ten behoeve van de dagopvang voor ouderen. De werkzaamheden bestaan onder andere uit: begeleiden en aanbieden van creatieve en ont spannende activiteiten, deelname aan vrijwilliger,soverleg, op vrijdag beschikbaar zijn. Heeft u belangstelling en kunt u minimaal 3 a 4 uur per week beschikbaar zijn, neem dan contact op met Synthese. Ouderenwerk Unit Venrav, Berswes 4 te Venray. tel. 0478-583100. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar Dakbedekkingen B.V. OOK VOOR UW In de 22 stembureaus in Venray geldt voor, de verkiezingen van de Tweede Kamer op 6 mei een rook verbod. Het is een landelijke maat regel van het ministerie van Binnenlandse Zaken en geldt voor alle stembureaus in Nederland. In de meeste gevallen zijn de stembureaus al ondergebracht in openbare gebouwen waar sinds 1990 al een rookverbod geldt. Het verbod is nu ook van kracht voor stembureaus die niet zijn ondergebracht in open bare gebouwen. Het ministerie heeft de gemeenten in Nederland ook tips gegeven om de toegankelijkheid van stembureaus voor lichamelijk gehandicapten te bevorderen. "De 22 stembureaus in Venray zijn ech ter niet allemaal even toegankelijk voor mindervaliden". zegt gemeen tevoorlichtster Thea Koot desge vraagd. "Die kiezers adviseren we dan ook om in het gemeentehuis te gaan stemmen." Volgens Koot kun nen de mindervalide kiezers hun auto op die dag vlak voor het gemeentehuis parkeren. Via de inva- lidenoprit kunnen zij gemakkelijk het stembureau bereiken. "Indien de kiezers niet in het betreffende kies district wonen, dienen zij wel hun stemkaart te laten omzetten", aldus Thea Koot. Vernielingen Een 28-jarige inwoner deed aan gifte dat in de nacht van zaterdag op zondag een band was lekgestoken van zijn aan de Pavanestraat gepar keerde personenauto. Een 43-jarige inwoonster van Oostrum deed aangifte dat de ach terruit van haar aan de Watermolen straat in Oostrum geparkeerde auto met een steen was vernield. In de nacht van zaterdag op zon dag was op de parkeerplaats bij de supermarkt aan de Veltumse Kleffen een afvalcontainer door vandalen geledigd. Het afval lag over de par keerplaats verspreid. Namens de Hermesgroep werd aangifte gedaan van vernieling aan het" busstation aan de Prins Bernhardstraat. Daar was een ruit kapot gegooid. Ook die vernieling vond plaats in de nacht van zaterdag op zondag. Recentelijk is het TOC-Venray op aangename wijze verrast met een schenking van Xerox Manufacturing (Nederland) BV: laatstgenoemde firma heeft hel kers verse technische opleidingscentrum hoogwaardige meetapparatuur geschonken, die onder andere inge zet kan worden in de opleiding Verspanende Technieken, die in hel najaar 1998 'bij het OC-Venray van start gaat. Xerox Manufacturing Nederland BV onderschrijft het belang van goed opgeleid technisch personeel en ondersteunt het initia tief om in de regio een goed geoutil leerd technisch opleidingscentrum op te zetten. Het Technisch Opleidingscentrum Venray (TOC- Venray) is een initiatief van een aan tal toonaangevende industriële bedrijven in Venray, de Industriële Club Venray. de gemeente Venray, de Kamer van Koophandel voor Noord- en Midden-Limburg en de Provincie Limburg. Daarnaast heb ben de Europese Unie en het Ministerie van Economische aan zienlijke financiële middelen ter beschikking gesteld. Het TOC-Venray is een kennis centrum. gericht op techniek, en eigendom van het industriële bedrijfsleven. Haar activiteiten omvatten het promoten van de sec tor en het technische beroep, het demonstreren van nieuwe technolo gieën, het beschikbaar stellen van apparatuur voor prototype-productie en - zeker niet als onbelangrijkste - het tegen kostprijs beschikbaar stel- Donderdag, V rijdag en Zaterdag Behalve iets lekkers bij de koffie, een drankje en vele aanbiedingen, krijgt elke klant bij aankoop een charmant modecadeau. VAN OORSCHOT MODE Grotestraat 73, Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. len van (opleidings)faciIiteiten aan uitvoerders van technische opleidin gen. Gebruikers-contracten worden afgesloten met onder andere Gilde Opleidingen, LCB/TCL en Arbeidsvoorziening. Deze oplei dingsinstituten gaan technische opleidingen verzorgen in het TOC- Venray voor zowel studenten als werknemers en werkloos-werkzoe kenden. Verkoop en projectontwikkeling voor de relevante opleidingsproduc ten wordt voor eigen rekening en verantwoording verzorgd door met name PITT, BT Group etc. Het TOC-Venray wordt gevestigd in een bestaand fabriekspand aan de Smakterweg te Venray. Op dit moment vinden de verbouwactivi teiten plaats, die eind juli worden afgerond. Vanaf september 1998 is het TOC-Venray operationeel. De schenking van meetapparatuur door Xerox Manufacturing Nederland BV komt als geroepen omdat de beschikbaarheid van moderne meet middelen essentieel is voor markt conforme technische opleidingstra jecten. Op maandag 4 mei zal ook in America de traditionelé jaarlijkse dodenherdenking plaats vinden. Oud verzetsdeelnemers van de Zwarte Plak, Brabantse Peel en sympathisanten van deze groep organiseren jaarlijks deze plechtig heid om de gevallen (mede)strijders te gedenken. Bovendien heeft men tot doel om bij de bewoners van deze streek de herinnering levend te houden aan de offers die in de bezettingsperiode werden gebracht door de bewoners van de Limburgse en Brabantse Peel, die zich niet bij de onderdrukking en overheersing door de Duitse bezetters wilden neerleggen. Overlevenden, nabe staanden en sympathisanten van de leden van de verzetsgroep nemen om 19.00 uur deel aan een gebeds dienst in de parochiekerk van America. Na afloop van deze dienst zal om ongeveer 19.45 uur een sobere plechtigheid beginnen bij het verzetsmonument aan de Griendts- veenseweg met als afsluiting twee minuten stilte, gevolgd door een bloemlegging.In de nabij gelegen blokhut is er na afloop van de her denkingsplechtigheid gelegenheid om elkaar weer, in een ongedwon gen sfeer te ontmoeten en om herin neringen op te halen. Alle verzetsvrienden, familiele den. nabestaanden en sympathisan ten zijn daarbij van harte welkom. Ook op zaterdag bent u van harte welkom tussen 10.00-13.00 uur op onze kantoren in Leunen en Venray. Dat vinden wij ook. Al kunnen we ons voorstellen dat u in de jungle van aantrek kelijke aanbiedingen en mooie beloftes het spoor wel eens bijster raakt. Wij geloven niet in slogans als 'unieke kansen' en 'voor snelle beslissers'. Want een hypotheek is iets voor jaren. Misschien wel de belang rijkste financiële beslissing in uw leven. Voor ons staat u als klant centraal. Samen met u nemen we de tijd voor een helder en persoonlijk advies. Niet alleen nu, maar ook in de toekomst. Wij willen voor u een financiële gids en partner zijn. En....natuurlijk heeft het laatste woord! verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Venray-Oostrum Zevenrode tel. (0478) 530216 tel. (0478) 530 343 peelmaas@tref.nl rabol28l@tref.nl

Peel en Maas | 1998 | | pagina 5