Oranje boven! Op donderdag 30 april zijn onze kantoren gesloten. 3"Met theater zijn allerlei ekke dingen uit te halen" 15 jaar De Hakkespits 'Onattic' in AMC Death Metal in OJC Dingus OJC Jera'70 Ysselsteyn Expositie in ziekenhuis Venrayse band Cleech in De Bonte Koe Doe mee met het Literair Café Harmonie-orkest Noord- Limburg geeft concert in Raaylandcollege L i ~o-u4-j.. ij.uv; fdginu i li,xj (dwaiL liJ.m) Pag J, EN MAAS woensdag 29 april 1998 - Pagina 3 C ia, ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins. B. van Casteren-van Gils. R.E. Gabeler, H. Schraven. F. Schmeetz, M. van Tiel en J. Wittgen: 30 apr.: B. v. CASTEREN-v. GILS Langstraat 106, tel. 585289 2 mei: dkt. v. TIEL-KNOPPEN Aronskelk 76, tel. 585900 3 mei: M. van TIEL Stationsweg 15a, tel. 581465 5 mei: dkt. v. TIEL-KNOPPEN Aronskelk 76, tel. 585900 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen. P. Corver. P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijser-Bors, G. van Loon. E. de Muinck Keizer, M. Verstraaten, J. de Vocht: 30 apr.: P. HENKES Helfrichstraat la, tel. 582200 2,3 en 5 mei: J. de VOCHT Henseniusstraat 13a, tel. 581878 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN tot I mei: DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 584877 8-15 mei: ST. ODA Passage I. tel. 581255 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: 30 apr.: S. BILLET, tel. 581458 2-3 mei: M. RAEDTS, tel. 583478 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VEN- RAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden. W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen W. de VOCHT en H. van WINDEN DIERENARTSENPRAKTIJK OOS TRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren A. RAAYMAKERS Horst, tel. 077-3981450 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten. mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maan dag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 582411 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel.513727 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd. tijdens feestda gen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst, Gehandicapten Platform Venray. Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Ttel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van deri Mtmckhof FYits Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10 .00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Rabobank Venray-Oostrum tel. (0478) 530200 peelmaas@tref.nl Zevenrode tel. (0478) 530 300 rabol28l@tref.nl Vijftien jaar geleden zijn enkele mensen bij elkaar gekomen en is De Hakkespits opgericht. Als doel werd gesteld om de Limburgse dansen en de Limburgse klederdracht van rond 1900 gestalte te geven. Er is veel veldwerk verricht om de dansen op papier te zetten en kostuums te maken, alsmede om de Venrayse gebruiken vast te leggen. Al vrij snel kwamen de eerste uit nodigingen binnen om de oude dan sen te demonstreren. Ons eerste optreden in de zomer van 1983 was in Terwinselen-Wijnandsrade, Zuid- Limburg. We waren met vier dan sparen, de rest van de kostuums was nog niet klaar. De dansgroep breid de zich in de loop der jaren uit tot tien dansparen en vijf muzikanten. Wij dansen, ook op de oefenavon den, o.p levende muziek. De Hakkespits is lid geworden van de overkoepelende organisatie: Federa tie van folkloristische groepen in Nederland. Zodoende kregen we de mogelijkheden om ook in hel bui tenland op te treden. In Nederland kwamen veel contacten tot stand met andere folkloristische groepen, waarmee ook regelmatig uitwisse lingen hebben plaatsgevonden. Deze hadden tot doel om eikaars culturele achtergrond te leren ken nen. Onze eerst uilwisseling was met 'de Amelanders'. De reis daar haar toe was voor ons een hele onderne ming. Inmiddels is het reizen in bin nen- en buitenland voor de Hakkespitsers heel gewoon. Per jaar verzorgen wij gemiddeld 25 optre dens, in Nederland en daarbuiten. Om ons 15-jarig bestaan te vieren, hebben we dansend Venray uitgeno digd. Twaalf groepen hebben hierop gereageerd en samen met hen bie den wij op zaterdag 16 mei een scala aan dansen aan het Venrayse publiek. Wij zijn ook zeer verheugd dat we mogen samenwerken met de Kennedymars, die op 16 mei 1998 eveneens 15 jaar bestaan. Onze dansmiddag begint om 13.00 uur en vindt plaats in de tent (van de Kennedymars) op het Schouwburg plein te Venray, en duurt tot 17.00 tand uur. Hoenderstraat 2, Venray tel. 512038 ',s «A 5gangen verrassingsmenu f47.50 p.p. .(Laaf u ytir*v\'enrudn dooi' de specialiteiten van onze Uol<.) Onze nieuwe verrassende menu kaart is klaar!!! Ook op 30 ópA, koninginnedag/ zijn wij vanaf 'ló.OO uuf geopend Op Koninginnedag speelt de Oirlose formatie 'Onattic' in het Allemans Café in Oostrum. 'Onattic is de laatste tijd regelmatig in de picture door Grangala du Zoks te Venlo en 'op ut toffelke' te Vierlingsbeek, en verder nog diver se optredens in de regio, speelt hoofdzakelijk eigen werk (in twee jaar tijd 30 eigen nummers!). Gooi twee gitaren, een bas en een drum stelletje in een potje en voeg daar een flinke scheut schitterende zang aan toe en je hebt een heerlijk 'Onattic' avondje. Hun muziek wordt omschreven als 'Grungy britpop' en hun teksten spreken voor zich: Stupid Girl, Follow my dick, Another dull day at work enz. Kortom, een optreden van 'Onattic' staat als een huis. Wie de koningin nedag van zijn leven wil hebben, kan vanaf 20.00 uur terecht in het AMC. 'Onattic' is: Ramon Brauer, zang Op vrijdag 1 mei is er in de Jera'70 een Beachparty. De Jera'70 wordt dan omgebouwd tot een echt strand met tropische temperaturen. Ook zijn er activiteiten zoals het bananenvangspel en natuurlijk lim- bodansen. Verder kun je genieten van exotische drankjes en lekkere muziek. Dus zorg dal je op I mei naar de Jera'70 komt en luchtige kleding meeneemt. Voor omkleed- ruimte wordt gezorgd. Aanvang 20.00 uur en de entree is gratis. Toegang voor iedereen vanaf 12 jaar. In het St. Elisabeth Ziekenhuis exposeert Wim Jenniskens tot eind mei een aantal zwartwit foto's. Wim Jenniskens is lid van de fotoclub Blerick en NL70. Hij fotografeert al 25 jaar. 'Een collega die bezeten was van fotografie besmette mij. De gevolgen zijn in het Venrayse zie kenhuis te zien', zegt Wim. Hij toont zwartwit foto's en kleurenfoto's van dia's en enkele foto's in die in de computer bewerkt zijn. 'Fotografie is voor mij meer dan alleen maar mooie plaatjes maken, soms voeg ik er iets geheimzinnigs, grappigs of dromerigs aan toe. Ik hoop dat de voorbijgangers er net zo veel plezier aan beleven als ik'. Voor meer infor matie: 077-3970418. en gitaar: Luc Dircks, gitaar; Peter van Vegchel, drums en Paul de Mulder, bas en zang. Zondag is het de beurt aan de beloftevolle Venrayse band Cleech om het podium van De Bonte Koe te betreden. Deze jonge kerels, die toch reeds twee jaar bijeen zijn, spe len nummers van o.a. Bush, Metal lica, de Heideroosjes en Eels. Ook zullen ze enkele eigen num mers spelen. Cleech is: Bart Vossen, gitaar en zang; Joris Schapendonk, bass en zang en Willem Verstegen, drums. Aanvang 18.00 uur en de entree is gratis. Na het optreden van Cleech is het weer tijd voor Kinky Koe. Nummers van o.a. U2. Oasis, The Verve. REM, Pearl Jam en de Simple Minds. Inbraak in flatwoning In de nacht van donderdag op vrij dag was door forcering toegang ver kregen tot een flat aan het Gouden Leeuwterrein. Wat er precies ont vreemd is kon hangende het onder- zpek nog niet worden medegedeeld. De 67-jarige bewoonster bemerkte bij terugkeer dat er ongewenst bezoek was geweest. Wasmachine in brand Zaterdagmiddag omstreeks 16.30 uur werd brandalarm gegeven nadat rookontwikkeling was geconsta teerd uit een woning aan de Pastinaak. Door tijdige ontdekking kon de 60-jarige bewoonster samen met omwonenden maatregelen nemen waardoor uitbreiding kon worden voorkomen. Oorzaak van de brand was kort sluiting in de wasmachine. De brandweer behoefde niet in actie te komen. De schade bleef beperkt tot rook- en roetschade. Voor de maand april is de opgave een kwatrijn uit een wat langer gedicht. "Nu gaan zij samen door den Uiten dag Demon gebogen en van zorg gebeten, Het ratelstemmetje wil erg graag weten Waarom ze nog niet naar het zwembad mag.... Elke laatste donderdag van de maand zal er een citaat van een of meer dichtre gels verschijnen op het speciale plekje in Peel en Maas. Aan elke poëzielief hebber of poëziekenner wordt de vraag gesteld van welke dichter en uit welk gedicht de aangehaalde dichtregels afkomstig zijn. Antwoorden op deze vragen kunt u voor vrijdag 22 mei a.s. sturen naar het secretariaat van het Literair Café Venray-regio, Rochusstraat 1, 5801 RR Venray. Elke maand zijn er zo 10 punten te verdienen: 5 voor de juiste naam van de dichter en 5 voor de juiste titel van het gedicht. Ook dit jaar is er voor mensen, die wel eens de oplossing weten, maar niet aan de jaarwedstrijd mee willen doen, ook een prijs te verdienen! leder dus, die in welke maand ook de oplossing weet, kan naar deze prijs voor incidentele deel nemers meedingen! De stand is nu als volgt: de dames: L. Colsen, R. van Daal, W. Nelissen- Wijnhoven. W. Vink en de heren AKroft en A. Leijssen ieder 30 punten gevolgd door de dames L. Geurts, T. Peters-Ten Have en T. Smits met 10 pun ten - De goede oplossing van afgelopen maand was: "Zondag" van J.C. Bloem. Het is een gedicht uit een tijd waarin de zondag nog de dag van rust en stilte was. De stilte in het dorp onder de schelpenkleurige hemel wordt hoorbaar als de kerkklokken zwijgen. Degene, die in gedachten verzonken is, herinnert zich zijn jeugd, herinnert zich zichzelf als een warm en verwachtingsvol, eenzelvig kind in de zondagsstilte. En tussen zijn jeugd en nu ligt er het leven waaraan hij geleden heeft: het is verward, scherp en heeft wonden geslagen. De dichter beschouwt zijn leven als een moment van luiheid tussen twee stil ten. J.C. Bloem - Zondag: De stilte, nu de klokken doven Wordt hoorbaar over zondags land En dorpse woningen, waarboven Een schelpenkleurge hemel spant. De jeugd keert weer voor de in gedachten Verzonkene, die zich hervindt Een warm van onbestemd verwachten, In zondagstilte eenzelvig kind. En tussen toen en nu: 't verwarde Bestaan, dat steeds zijn heil verdreef; De scherpe dagen, waar deflarde Van 't wonde hart aan hangen bleef. Niet te verzoenen is het leven. Ten einde is dit wellicht nog 't meest: Te kunnen zeggen: het is even Tussen twee stilten luid geweest Niet te vergeten Donderdag 14 mei a.s. komt de bekende schrijfster LuLu Wang naar Venray. Plaats van samenkomen: De Witte Hoeve, Venray. Aanvang 20.30 uur. Deze bijeenkomst mag u niet missen! Inlichtingen over bovengenoemde activiteiten en hoe u lid kunt worden van het Literair Café, kunt u verkrijgen bij het secretariaat van het Literair Café, t Rochusstraat 1, 5801 RR Venray, (Telefoon: 0478-582948) éetcajé "De B avv\e.v Maasheseweg 93, 5817 AA Venray Tel. 0478-580001 Ons week menu stokbrood met kruidenboter' voovaf - salade van advocado gebakken spekjes en roquefort - varkensbaasmedaillons gevuld met paté of een runder-entrecóte met ckampignonsroomsaus - chocolade dessert op vanille ijs met kersen J jy ._}U P' P' Dagelijks geopend vanaf 12.00 uur. Ook beschikken wij over een speciale lunckkaart Doder weekeinde een gezellige bmnck 11.00 aar f2A.f>0 p.p. Dnformeer naar onze diner suggestie Koninginnedag is de dag dat iedereen vrij mag nemen. Behalve de vrijwilligers van ojc Dingus dan! Er staat immers weer een groots fes tival op touw. Maar liefst zeven bands zullen die 30e april het Dingus podium beklimmen. En allen van het loodzware metaal-kali ber. Het feest heeft de naam gekre gen: 'Her majesty's secret service'. Als eerste zal Drowning in tears de hoornvliezen testen. Deze band uit Maasbree en Tegelen, bestaande sinds I992, werd door het hardrock- magazine Aardschok al beloond door hun eerst demo 'Demo van de Maand' te noemen. Ze kregen een tien voor hun snelle en brutale Death Metal! Als tweede zal Mangled het podium beklimmen. Deze band timmert al sinds 1989 aan de weg en is afkomstig uit Horst, Leunen en Venray. Zij heb ben inmiddels drie demo's uitge bracht en een mini-CD en een sing- le-CD op Wild Rags Records. Ze omschrijven hun muziek als 'Grave rock'. Vervolgens zullen de .Sleeping Gods optreden. Deze band uit Kassei, Duitsland, speelt Gothic Doom Metal. Dit is een van de eer ste optredens van deze veelbeloven de band. Dan komt het Duitse Dew- Scented aan de beurt. Met een demo, een compilatie, een LP en een CD op hun naam zullen zij met veel podium-ervaring het publiek bestor men met hun 'Deep Metal'. Als vol gende staat Excision in de planning. Zij komen uil de omgeving van Eindhoven en zijn al enkele jaren bezig met het maken van melodieu ze Thrash met een Grunt. Zij maak ten twee demo's, waarvan ook een Demo van de maand in de Aardschok, een split-single met het Amerikaans Master, een eerste eigen CD Dreamality op het Duitse Moonlight Records en stonden zij op twee verzamel CD's. Zij speel den al vaak in Nederland. België en Duitsland, en hun kwaliteitsmetal werd overal goed ontvangen. Als headliner staat de Duitse formatie Crack Up op de planken. Na hun debuut 'Blood is Life' (1996), brachten zij vorig jaar hun tweede CD From the Ground uit op heet bekende Nuclear Blast-label. Deze CD kreeg alom positieve recensies en het is de LP die veel mensen van Gorefest hadden verwacht,na het uitbrengen van 'False'. Luister naar 'From the Ground', en het zal je her senen binnendringen als een virus en je veranderen in een Crack Up- junkie Er is geen ontsnappen aan! De hergeboorte van melodi sche agressie. Niet missen dus! Op koninginnedag, donderdag 30 april, is Dingus vanaf 15.00 uur voor jul lie geopend en bands kijken kost ƒ12,50. Come bang your head! Portemonnee gerold Woensdagavond omstreeks 19.30 uur was een 35-jarige inwoner boodschappen aan het doen in een supermarkt aan het Henseniusplein toen hij controleerde of zijn giro maatpas in zijn portemonnee zat. Daarna deed hij de portemonnee weer in zijn broekzak. Ongeveer een minuut later botste een man met een Zuid-Europees uiterlijk, die in gezelschap was van twee kinderen, tegen hem aan. Na dat moment bleek zijn portemonnee met daarin ook een geldbedrag van 225 gulden verdwenen te zijn. Hij sprak de man aan of hij iets had gezien, maar die verklaarde niets te hebben gezien. Hij deed van die diefstal aangifte. het theater. "We leven in een digitaal tijdperk waarin computer en televi sie een grote rol spelen. Iets samen ondernemen is er niet meer bij en dat is jammer. Ik hoop dat we jonge ren zover kunnen krijgen dat ze vaker naar de schouwburg gaan." Wat dat betreft kan De Neef opti mistisch zijn. Het theater in Nederland bloeit op en heeft een steeds grotere aantrekkingskracht op de bevolking. "Jongeren ontdek ken langzaamaan het cabaret en de stand-up comedians. Ouderen, waarvan de kinderen het huis uit zijn en die een avond uit willen, zien een avondje theater als een leuk uitje." Ook de middengroep van Ook Peter de Neef steekt de handen uit zijn mouwen voor een nieuwe schouwburg. dertig tot vijftig jaar ontdekt het theater steeds meer. "Deze groep is vooral liefhebber van semi-populai- re producties, zoals Het Groot Niet Te Vermijden. Rob de Nijs en Boudewijn de Groot."Theaterbezoek is dus niet langer voorbehouden aann groep. "Steeds meer mensen ontdekken de aantrekkingskracht van toneel, cabaret en muziek. Mijn droom is dan ook dat de schouwburg een plaats wordt die voor iedereen toe gankelijk is." Op zondag 3 mei geeft het Harmonie-orkest Noord-Limburg een populair Lenteconcert in het Raaylandcollege (locatie Zuidsingel) in Venray. Hiermee voldoet het Harmonie-orkest Noord-Limburg aan haar lang gekoesterd voornemen om Venrayse bewonderaars van het orkest in hun eigen woonplaats te laten genieten van muziek. Het Harmonie-orkest Noord-Limburg staat vooral bekend om de populaire en licht klassieke muziek die zij ten gehore brengt. Tijdens het Lenteconcert in Venray wordt aan deze verwachtingen zeker voldaan. Het repertoire bevat deze zondagmiddag veel bekende num mers zoals Music van John Miles, werken uit de populaire musical van 'the Phantom of the Opera' en zang van de eigen vocal group. De beken de Horster zangeres Dorethe Cox presenteert het concertprogramma. Het Lenteconcert in het Raaylandcollege (locatie Zuid) begint op zondag 3 mei om 11.30 uur. De entreeprijs bedraagt ƒ7,50. Het concert is voor donateurs gratis toegankelijk. :gel y ler de Neef, directeur van de ayse schouwburg, ziet de toe- st van zijn grote passie, het Ier, rooskleurig tegemoet. Met erbouwing van het cultureel rum 'De Beejekurf' wordt een lerbezoek nog aantrekkelijker, 'el voor de bezoekers als voor de sien. "Mijn droom is dat de luwburg een plaats wordt die ll iedereen toegankelijk is." houwburg Venray wordt in een w jasje gestoken. Eén van de srns nen voor uitbreiding is de :hte r^e stoelcapaciteit. Met de hui- 550 plaatsen lijdt de schouw- bij grote theaterproducties ver- Met 150 extra stoelen kan de luwburg beter uit de kosten len. Peter de Neef: "We hadden kj stoelen nodig om eenzelfde ramma te kunnen handhaven, de nieuwe capaciteit van 700 en willen we, nog meer dan z> 'heen, grote producties in huis ejki n. De schouwburg wordt nu interessant voor groepen en retiërs die Venray nog niet heb- aangedaan." Naast de grote pro- P8 ies wil de schouwburg ook klei- producties binnenhalen. Met de It engst van de grote uilvoeringen en ook die een kans. "Als de producties een succes zijn kun 3nin kosten van de kleine uitvoerin- daarmee financieel opvangen, int dan bijvoorbeeld denken aan kleine uitvoering van 100 of mensen. We kunnen dan in de .i een afscheiding plaatsen, zodat ntirniteit gewaarborgd blijft." de extra stoelcapaciteit hoeft de uwburg mensen niet zo snel teleur te stellen. "In het verle- hebben wc nogal eens nee moe- >orz erkopen vanwege de grote aan- ln de toekomst hoeven we dat osnel meer te doen." uitgaan met cultuur et alleen wat betreft het pro- nma-aanbod, ook wat betreft iatj0 aansmogelijkheden wordt de luwburg veel aantrekkelijker. :omen een grand café en restau- met in de zomermaanden een s aan de zuidkant. Het luwburgplein wordt hierdoor gezelliger. Ook mensen die niet leater geïnteresseerd zijn kun- k terecht voor een drankje en een ie," De schouwburg wordt een aansgelegenheid bij uitstek, iblijft cultuur de spil waar het eZlj, draait. "Uitgaan met cultuur, dat ns motto. Als een bedrijf iets e1^ :rs wil dan bowlen of een boot- g^'itover de Maas, dan bieden wij leuk alternatief. Als een groep zeven gangen-diner met ballet- stelling wil, dan kan dat. Of een inbrunch met cabaret op het ter- Ifj Mies kan, zolang het maar met Jur te maken heeft. Met theater je te gekke dingen uithalen." regiofunctie uitbreiding van het cultureel Jm heeft ook positieve gevol- voor de regiofunctie van de hwburg. "De schouwburg heeft In zich om in de regio een vorm cultuur te brengen die je in ire schouwburgen niet vindt, 'izij het nieuwe akoestische sys- en de veelzijdige programme- krijgt Venray een enorme duw nog." Toch zal de intimiteit die inmerkend is voor de Venrayse luwburg gewaarborgd blijven, flanks de 700 plaatsen blijven een knus theater en daarmee erscheiden we ons ook van ire theaters. De zaal loopt breed naar het toneel, waardoor de ;sten een huiskamergevoel krij- en de toeschouwers het idee len dat ze bijna op het toneel n.Deze intimiteit zal de kómen- aren ons handelsmerk blijven." aantrekkingskracht Neef hoopt in de toekomst ook ijadfecren warm te laten lopen voor

Peel en Maas | 1998 | | pagina 3