Mariabeelden cUettAïett De Adelaar St.-Petrus'Bandenkerk Neem de tijd om te leven Kapelaan wordt pastoor Bouman Diaken P. Hoedemaeckers wordt tot priester gewijd PEEL EN MAAS woensdag 29 april 1998 - Pagina 0 Grote Kerk D.eken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 550740: kapelaan H. Bouman. Dr. Poelsstraat 4, tel. 550790: diaken: P. Hoedemaeckers, Whistlerslraat I. tel. 582385. Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: H. Athanasius. 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis voor roe pingen lol hel priesterschap. 19.00 H. Mis voor Teng Aben en overl. fam. Aben-Geurts; ouders Flinsenberg-v.d. Mortel en overl. fam.: overl. ouders Frits en Maria Jansen-Welten (colI Pierre en Elisabeth Nooyen-v. Rhèe (colIThijs Artrs. Mies Arts-v. Bragt en Dien Arts-Klisters; Hans v.d. Heuvel (coll): overl. fam. Vermeltfoort-Uijen (verj.): Ad Verhagen en overl. fam. (coll): Dorus Rozijn (buurt): jrd. Joos Ariaens en overl. fam. Ariaens-Roijers: overl. fam. Van Loo-Pouwels; dr. Poels, ouders Jean en Jeanette Poels en zoon Martin: overl. ouders Leo Wekx en Louise Wekx-Weinrich. Zondag: 4e Zondag van Pasen. 9.30 Latijnse hoogmis voor oud-burge meester en mevr. Janssen-Westen; jrd. Toon Voesten; Drien Voermans- Heesen en dochter Henny; overl. ouders Gerardus Thijssen-Maters, overl. kinderen en fam. 11.00 H. Mis Jan v.d. Zanden: Joop Noyens; jrd. Jeng Ewals en overl. fam. Maandag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis Grada Broers; Bets ie v. Loo- Pouwels (coll); Ben v. Daal. Dinsdag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis overl. ouders Van Osch-Hebben en zoon Sjef; Wiel Custers, overl. (schoon-)ouders en overl. fam.: ouders V. Kessel en zonen Jan en Teng; overl. ouders Backus-Thuyls en overl. kinderen: Pierre Pouwels; Joop Noyens; Harrie Swaghoven. Woensdag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis overl. fam. De Vilder-Rulte; t.e.v. H. Marie en voor een goede uit slag. Donderdag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis Piet Janssen: Jo Denissen; tot zekere intentie: jrd. Joop Noyens; voor zal. pater Van den Berg ofm. 15.00 Feestelijke H. Mis en huwelijk Paul Flinsenberg en Mariëlle Broeke. Vrijdag: 9.00 H. Mis zuster Petronella; zekere int. 13.00 Feestelijke H. Mis en huwelijk Joris Arts en Linda Lourens. 19.00 Marialof in de meimaand. Dienbeurten: za 19.00: Mark, Paul (a), Stef, Koen O; zo 9.30: 9.00 oefe nen W. v. Ham, Leon, Niels V. Niels S, B.arl, Ruben; 11.00: Ronny, Sjoerd P. William. Ties T. Lectoren: za. 19.00: T. Verbeek; zo 11.00: G. de Groot. Vincent van Gogh Instituut Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: Jos Korff. Lectrice: zr. Jacinta. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: Jos Korff. Lectrice: zr. Jacinta. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.15 Liturgieviering in de Vincentiuskapel. Voorganger: Jos Korff. Dinsdag: Geen Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Stiltecentrum: Maandag: 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Woensdag: 16.00-17.00 Psalmengroep. Donderdag: 14.00-15.00 Spreekuur P. Zandvliet 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ern stig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30. Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pasto rie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pastorie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30- 10.30 uur. Zaterdag: 13.30 Huw. Rosalie v. Stratum en Jos Bouten, Grootdorp 59. Merselo. 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Volkszang; Jan Willems (coll); Cor Blonk (coll); Antonius Aben en overl. fam.; Sraar Boom (coll); Gerrit v. Hoof (coll); Tei Verschuren: mw. Thielen-Stevens (verj.). Zondag: 8.30 Overl. fam. Janssen- Krijns; Jac v. Dijck; voor onze parochie Venray-Zuid. 10.30 M.m.v. Zonnelied; Jacobus Naus; Harrij Gooren; Sandra v. Vliet; Tjhun Khiuk Tjong. Maandag: 18.30 Ouders Madou- Klaassens en kleinzoon Chretien. Dinsdag: 4e dinsdag Antoniusnoveen. 18.30 T.e.v. St. Antonius; overl. fam. Jan Arts- Janssen. Woensdag: 18.30 Jacobus Naus. Donderdag: 18.30 Overl. ouders Linders-Strijbosch en overl. ouders Voermans-Leysen; t.i.v. Onze Lieve Vrouw. Vrijdag: 18.30 Overl. ouders Janssen-Vermeulen en zoon Marlien: Riek Pingen-Roelofs (Franciscuslaan). Gedurende de maand mei zal elke maandag- t/m vrijdagavond om 18.10 uur de Rozenkrans gebeden worden. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ern stig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur. tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Ziekencommunie: in afspraak met pastorie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30- 10.30 uur. Zaterdag: Kinderwoorddienst. 19.15 Johan Franssen (coll); Gerrit v. Meijel, vader Harry en zus Ans. Zondag: 9.30 M.m.v. Herenkoor Vredeskerk; voor het geestelijk en tij delijk welzijn van onze parochie Venray-Zuid; Franz Linders en overl. fam.: overl. fam. Janssen-Achten. Parochie Oirlo 4e Zondag van Pasen en Roepingenzondag. Zaterdag: 19.00 H. Mis Arjan Classens en óverl. lam. Classens- Kieft; overl. fam. Heetkamp-Hekking; Jac Philipsen; Dina Helleg.rs- Marcellis (KBO Oirlo); overl. ouders Peeters-Hermans en hun kinderen Martien en Gon. Zondag: 10.00 Hoogmis (Herenkoor); Gerardus Custers en Petronella Custers-Litjens; overl. fam. Stevens-Steeghs; overl. ouders Willemssen-Opheij; overl. fam. Versteegen-Swemers. Woensdag: 9.00 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw (V). Vrijdag: 9.00 H. Mis voor de parochie. Parochie Leunen 4e Zondag van Pasen; Roepingenzondag. I e Zondag van de maand: bijzondere collecte voor onze eigen kerk. Zaterdag: 19.00 Lsm. Piet v.d. Sterren (buurt): overl. fam. Jacobs- v.d. Bekerom en de overl. pleegouders Piet Versteegen en Marie Versteegen- Cremers: Toon v. Cüyck, Jan v. Cuyck, echtgen. en overl. kinderen, Frans Rongen en overl. fam.; Lod Leijssen; wkd. Lies Kusters-Koenen (6); wkd. Jacques Asselberghs (4). Zondag: 10.00 Hgm. Teng de Mulder; wkd. Har Bomm (3); gest. jrd. Jan v. Meijel, echtgen. en dochter Koninginnedag te Venray op do derdag 30 april 1959. Tevens de 51 verjaardag van onze vorstin koni gin Juliana. Een extra feestelijl dag dus. We zien hier op de foto de Gro Markt. De jeugd heeft het druk m het oplaten van de honderden gekleurde ballonnen. Vele honderden oranje gekleuri lampen decoreren het Venray gemeentehuis en geven een feeën' ke uitstraling. Ook een bij dit fee behorende (gouden) kroon on breekt niet en domineert vooral i avond de hele omgeving. Een vrie delijk stralen lentezonnetje verhoo de feestvreugde. Op het sportterre worden voor de jeugd diverse sp len georganiseerd en zoals gebru kelijk een traktatie aangeboden, Jan v.d. Putten Jo; gest. jrd. Gerrit Jenniskens en Hendrina Jenniskens-Voermans. Maandag: Geen avondmis. Dinsdag: 19.00 Lsm. Lies Kusters- Koenen (KBO Leunen); Wilhelmina Loonen, Antoon en Bernard Loonen en beide echtgen., Johanna Verheijen- Loonen en echtgen.. Joos Loonen en Maria Loonen-Scheffers, Wim Loonen en Fien Loonen-Duijkers en Nellie Loonèn. Woensdag: 19.00 Lsm. Bert Geurts en overl. fam.; Piet Bouten. Donderdag: Geen avondmis. Vrijdag: 19.00 Gest. jrd. Sef Gooren, overl. ouders en overl. fam. Misdienaars: za 19.00: René Geurts en Bas v.d. Heuvel; zo 10.00: Mark Weijs en Tim Voermans: weekb.: Groep 1. Lectoren: za 19.00: Goen Reintjes; zo 10.00: Jan Reintjes. Rectoraat Veulen 4e Zondag van Pasen. Zaterdag: 19.00 Hgm. Dien Cox- Mommen en zoon Huub; voor pries terroepingen. Zondag: 10.30 Hgm. Wilhelmina Geurts-Ambrosius: Piet Spreeuwenberg en Maria Philipsen; fam. Maria Philipsen; fam. Geelen- Boonen; Frans v. Staveren: zwd. Nelly Beckers-v. Staveren. Dinsdag: 4e van de 9 dinsdagen t.e.v. St. Antonius. 8.00 H. Mis voor de Vrijdag: 8.00 H. Mis voor de overle denen. Misdienaars: za: Richard Classens en Linda Cox; zo: Lianne Derks en Lieke Poels. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 (Kinderkoor); Uit dankbaarheid; Nella Michels en Thies en Hanne Bennebroek; Piet Stiphout; mndd. Jeu Derikx; jrd. Hendricus Hellegers en echtgen.: jrd. ouders Geurts-Peeters; Jeu Spreeuwenberg (buurt); Helena Flinsenberg-Arts. Zondag: 10.00 (Vivace); Mathias v. Asten en echtgen.; jrd. ouders Tonnaer Franssen; Wiel Philipsen. Maandag: 19.00 Jrd. Gerard In 't Hulst en echtgen.; overl. fam. V.d. Munckhof-Bollen; Frans Stiphout. Na de mis is er dodenherdenking bij het monument voor de kerk. Woensdag: 19.00 Piet Stiphout; pas toor Spreeuwenberg en overl. fam. Spreeuwenberg-Verlinden; overl. fam. Bos-v.d. Heuvel en kinderen. Vrijdag: 19.00 25-jarig huw. V.d. Munckhof-Bollen. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Marian en Sandra; zo 10.00: Tom, Bram, Danny en Ronny O.; ma 19.00: Désirée en Linda; w 19.00: Anneke en Jeroen; vr 14.00: Ronnie P. en Daan. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 (Int. van woensdag); Fien Janssen-Arts (buurt); Hendrik Flinsenberg. Misd.: Janneke v. Rheden en Anke Poels. Zondag: 10.00 Fam. Janssen. Misd.: Linda Engels en Marloes Zwitserlood. Woensdag: 19.00 Piet Janssen; jgt. Albert Michels en Leny Berens; jgt. Johanna Pubben-Janssen en zoon Peter; jgt. Jac. v.d. Heuvel, overl. ouders en kinderen; overl. fam. Gielen-Arts; fam. V.d. Zanden-Meyer. Kerk poetsen: mevr. Marcelis en Kersten. Extra collecte voor Honger in Soedan: ƒ300,20. Hartelijk bedankt. Rectoraat Smakt Zondag: 4e Zondag van Pasen; Roepingenzondag. 10.00 Hoogmis voor René Buijzen; fam. Crouzen; Theo Arts en overl. fam. Arts- Martens; fam. Cuppen-v. Vechel. 11.00 Doopviering fam. V.d. Broek. 12.00 H. Mis voor de bedevaart van Amsterdag (40e keer). Lectrice: Olga v.d. Meer., Dienbeurt: Eefje Koopmans. 14.00 40-jarig jub. fam. Bardoel. Woensdag: In de St. Jozefkapel t.e.v. de H. Jozef. 9.30 H. Mis voor Nella Bastiaans-Deenen; voor bijz. int. Donderdag: 10.30 H. Mis in de kapel voor de bedevaart uit Friesland. 10.30 Gebedsdienst in de kerk voor Medisch Centrum Dekkerswald. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 3 mei zal in het Zonnelied. Kiosk 6 te Venray, ds. T.A.D. Aris uit Venlo voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindernevendienst gehouden. Na afloop van de dienst wordt u hartelijk uitgenodigd een kopje koffie te blijven drinken. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 077-3987786. Diensten: D.V. zondag 3 mei co 10.00 uur ds. M. Baan, Nijkerk:o 14.30 uur ds. J. v. Rossem, Zuilichei *Vi 's Morgens is er kinderoppas. Bijbel/Contacavond Donderdagavond. De aanvang 20.00 uur. Het thema voor deze avoi is: 'Gelukkig zijn kun je Ieren Iedereen is van harte welkom. Bijbelgemeente Venray Zondag 3 mei.Evangelisch en ba; tistisch! Hartelijk welkom in de diet sten die gehouden worden in het wijl gebouw het Slekske, Kruidenlaan l{ te Venray. Kernwoorden: ontmoetin; vriendschap, aandacht en zoi; Laagdrempelig! Voor de kinderen is iedere zondag zondagschool en er creche voor de allerklein. De dienste beginnen om 10.00 uur. Na afloo er de mogelijkheid om gezamen koffie te drinken. Inlichtingei Predikant R. Lammers, tel. 586001, Siereenden gestolen In de nacht van woensdag op do derdag was door onbekenden int omheining van een tuin aan i Steegse Peelweg een gat gemaa! Uit die tuin werden een koppel sit eenden en een aantal eieren gest len. De benadeelde is een 46-jari; Berichten van onze kerkgemeenschap 1998-4 Werden door het DOOPSEL kind van GOD en lid van onze geloofsgemeenschap Loes Jansen, Paul Jansen, Charlene Preuse en Frederiek Rongen. We gaven je een kruisje op je voorhoofd ten teken dat Jezus, de Mens aan het kruis, Gods armen en Gods hart ook voor jou opent. Tijdens het Evangelie waarin Jezus juist de kinderen aanwijst als dege ne die ons laten zien hoe een mens zou moeten zijn en blijven, bleef je heel kalm rondkijken. Vrede straal de je uil hij het Doopsel. Moge die vrede altijd in jou en je ouders aan wezig zijn. Proficiat! Kerkradio Voor wie aan huis gebonden is, bestaat de mogelijkheid om alle vie ringen van de kerk thuis te volgen. Dit kan d.m.v. de kerkradio. De kos ten voor een PTT-aansluiting bedra gen ƒ75,-, excl. de eerste aansluit kosten. Inlichtingen: Drs. Bloemen, Stationsweg 15, tel. 583869. Bereikbaarheid geestelijkheid van de Grote Kerk in zeer dringende gevallen In zeer dringende gevallen, wanneer geen geestelijke direct bereikbaar is, kunt u gebruik maken van een oproepsysteem: u kunt deken Coenen, danwel Kapelaan Bouman bereiken door de receptie van het ziekenhuis te bellen (522222). Vanuit de receptie wordt dan via een oproepsysteem een der geestelij ken benaderd. Samenstelling priesterteam Deken J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 550740 Kapelaan H. Bouman, Dr. Poelsstraat 4, tel. 550790 Diaken P. Hoedemaeckers, Whistlerslraat 1. tel. 582385. Zesduizend plaatselijke geloofs gemeenschappen zijn aangeschre ven om mee te doen aan een handte keningactie tegen de 24-uurseconomie. Met uw hulp krijgt minister Hans Wijers vlak voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer postzakken vol handtekeningen aangeboden. Vorig jaar startte de plaatselijke Raad van Kerken in Nijverdal een handteke ningenactie tegen de ontwikkeling in de richting van een 24-uurseco nomie. In korte tijd wist men 20.000 handtekeningen te verzamelen. Dit succes was aanleiding om de lande lijke kerken te vragen de actie over te nemen. Dat gebeurde: in de aan loop naar de verkiezingen voor de Tweede Kamer voeren twintig kerk genootschappen! bijna alle christelij ke en de joodse) actie onder het motto 'Neem de tijd om te leven'. Zij willen een signaal afgeven aan de politiek dat een verdere economise- ring van de samenleving ongewenst is. De kerken willen met de actie de bewustwording bevorderen dat ver dere economisering van de samenle ving schade oplevert aan individu ele mensen en de sociale omgeving als geheel. Zij waarschuwen dat deze ontwikkeling afbreuk doet aan Na intensief overleg benoemt onze bisschop "onze" kapelaan Bouman binnenkort tot pastoor van de parochie H.Hart van Jezus te Nieuwenhagerheide. Deze plaats ligt binnen het dekenaat Heerlen en telt zo'n vijfduizend parochianen. De bedoeling is dat de nieuwe pas toor na een inwerkperiode samen werking op gang gaat brengen met de buurtparochies. De installatie van de nieuwe pastoor aldaar en het noodzakelijke vertrek van onze kapelaan vanuit Venray zal in juni of begin juli plaatshebben. Allereerst willen we de jonge pas toor natuurlijk van harte feliciteren met zijn benoeming en met het daar uit blijkende vertrouwen We weten zeker dat hij dit vertrouwen waard zal blijken te zijn, en we bidden en wensen hem toe dat hij zich spoedig thuis zal voelen in zijn parochie en in de Oostelijke Mijnstreek. Over opvolging in Venray is al wel gesproken. We hebben goede hoop. al is er - vanwege het steeds nijpender priestergebrek- nog geen zekerheid. Over het hoe en wanneer van het afscheid van onze kapelaan hoort u nog zodra er meer zekerheid is. J. Coenen. pastoor B deken de kwaliteit van de samenleving en leidt tot minder gemeenschappelijke vrije tijd voor contact met familie en vrienden, voor verenigings- en vrij willigerswerk. Het beperkt de mogelijkheden tot bijwonen van kerkdiensten en godsdienstvierin gen op zondag en veroorzaakt ver haasting en stress. Mensen dreigen steeds meer economisch product te worden, aldus de Commissie Interkerkelijk Contact in Overheidszaken (CIO). Voor Campagnemateriaal en meer infor matie kunt u contact opnemen met de Commissie Interkerkelijk Contact in Overheidszaken: (030) 2334244.Ook in onze kerken te Venray kunt u uw handtekening 'tegen' zetten. In de Goede Week hebben we de unieke Aadelaar BLezenaar als ambo kunnen installeren. Uniek omdat er in de hele wereld maar drie authentieke exemplaren zijn uit eind 15e eeuw. (Nu zijn er genoeg!) We hebben dit zonder kosten kun nen realiseren dankzij nogal wat gif ten, vooraf en achteraf. Wij' zijn deze Bsoms zeer gulle- gevers van harte dankbaar! De adelaar-ambo is echt een stukje meerwaarde van ons kerkgebouw. Een speciaal woord van dank aan de firma Nelipak, zij zorgde voor een prachtig, op maat gemaakte, lezenaar van plexiglas, zodat onze boeken en papieren onder de juiste hoek liggen: een staaltje van vakmanschap! Heel har telijk dank! Overigens: de Grote Kerk is weer dagelijks open tussen 14.00 en 16.00 uur (met uitzonde ring van 's zondags). U kunt dan gratis- veel moois gaan zien en het gebouw gebruiken waar het voor gemaakt is: stilte; bezinning, gebed. Van harte welkom, en nogmaals dank aan alle gulle gevers en aan de vrijwilligers die hielpen dit moge lijk te maken! Venray is betrokken bij zijn Grote Kerk! J. Coenen, deken N.B. In deze kerkelijke rubriek volgt in het meinummer een meer gede tailleerde beschrijving van de adelaar, door Dhr. A. den Brok. Na het afsluiten van zijn onderwijsloopbaan als catecheet, heeft P.Hoedemaeckers zijn theologische kennis verder uitgebreid door zich als student te Rolduc in te schrijven. Als diaken is hij daarna reeds een periode dienstbaar geweest in de parochies in het Venray.se. Op zaterdag 6 juni volgt om 10.30u de priesterwijding te Roermond door onze Bisschop. De neomist zal daaraanvogend zijn eerste H. Missen opdragen in Venray: op zaterdag 6 juni om 19.00u in de Petrus'Banden; op zondag 7 juni om 11.OOu in de Paterskerk. Aansluitend aan de dienst in de Paterskerk is er -vanaf ongeveer I2.30u- 14.30u - een receptie in zaal In den Engel. In het volgend kerkelijk bericht worden nadere mededelingen gedaan. Wij wensen Piet Hoedemaeckers nu al prociciat en wensen hem een mooie toekomst in verbondenheid met de kerk toe in Venray! Er waren tijden dat mensen Maria op een hoog voetstuk plaatsten. In het Franse Le Puy staat de romaanse kathedraal van Notre Dame op een 85 meter hoge rots, de Rocher Corneille.Bovenop de kathedraal heeft men in I860 een voetstuk gezet ruim zes en een halve meter hoog en op dat voetstuk een enorm Mariabeeld van maar liefst zestien meter hoog. In Le Puy rijst Maria hoog boven de kerk uit. Pelgrimsmantel. In Florence wordt een heel oud Syrisch handschrift bewaard, het handschrift van Rabula. Daarin staat een illustratie bij de hemelvaart van Jezus. We zien Maria samen met de leerlingen. De Apostelen turen in de lucht en kijken Jezus na. Maria is de enige die de woorden van de enge len lijkt te begrijpen: AGalileNrs, wat staan jullie daar toch naar de hemel te kijken?@ Maria staart niet naar de hemel, ze kijkt Jezus niet na, maar kijkt vooruit, naar de weg die voor haar ligt. Ze is gekleed is een pelgrimsmantel. Ze gaat de weg van het geloof, samen met het volk van God. Trouw en eensgezind In de Handelingen komen we Maria na de hemelvaart van Jezus heel even tegen. Ze zit bijna onop gemerkt tussen de eerste leerlingen. Ze wordt maar terloops genoemd. De apostelen bleven trouw en eens gezind in gebed, 'samen met de vrouwen, met Maria, de moeder van Jezus, en zijn broers'. (Hnd 1,14) Beeld van de kerk De bisschoppen van het Tweede Vaticaans Concillie hebben geen apart document aan Maria gewijd. Wel kreeg Maria een apart hoofd stuk, toen de bisschoppen het over de kerk hadden. De bisschoppen noemen Maria 'beeld van de kerk', geen beeld bovenop de kerk. maar beeld van de kerk, pelgrim onder weg, samen met velen. Jan Hulshof Gingen ons door de DOOD voor naar het eeuwig Vaderhuis. Piet van Mil 70 jaar, Marie Verhaegen-Meijer 73 jaar. Erna Raedts 98 jaar, Coby Beemer- Huiting 73 jaar. Dien Voermans- Heesen 80 jaar, Wilhelmina Cleerdin-Janus 75 jaar, Joost Rutten 76 jaar.Hein Aengenend 64 jaar. Veel dierbare mensen van wie we afscheid moesten nemen. Ze gaan ons voor naar God. daar waar liefde is. In liefde zullen we ons jullie her inneren. En eens hopen we verenigd te zijn in de hemel, bij God thuis. Rust in de vrede van de Heer! COLOFON INFO OVER DE ST. PETRUS BANDENKERK EN HET DEKE- J( NAAT VERSCHIJNT OM DE VIER WEKEN. REDAKTIE-ADRES: NIESSEN- STRAAT 9, 5801 RN VENRAY OF DEKEN COENEN. EIND STRAAT 6 VENRAY OPDRACHTGEVER: KERKBE STUUR ST. PETRUS BANDEN rfC Paasbrochure van Danneels: 'Vergeten en vergeven' 'Vergiffenis is even onmisbaar in een samenleving als zuurstof in de lucht', schrijft de aartsbisschop van Mechelen-Brussel, kardinaal Godfried Danneels, in de inleiding van zijn paasbrochure van dit jaar. Maar niet enkel in de maatschappij, ook in de intermenselijke relaties is vergeven onontbeerlijk. Die verge ving, van mens tot mens, vormt hel onderwerp van deze brochure, geti teld, Vergeven en Vergeten, Danneels legt uit wat vergeven niel is: noch vergeten noch het looche nen van de fouten, noch een loutere daad en evenmin dat iemand niel opkomt voor zijn rechten. Vergeveij is van een andere orde. Een veelei.' ende daad van de mens zelf. Maar] zonder God, via Jezus hulp, komt] hij er niet. Voor hel illustreren van zijn paasbrochure putte kardinaal Danneels uit het werk van Francesa Guerrier, een hedendaagse Frans* kunstenares. De brochure kost 6i Bfr. per exemplaar, plus 30 Bfr ver-1 zendkosten. Bestellingen! Persdienst van het Aartsbisdonj Mechelen-Bussel, Wollemarkt 15, 2800 Mechelen, lel. 00 3215216501fax 015 2094859. e- mailaartsbisdom@kerknet.be Samenstelling priesterteam Deken J. Coenen. Eindstraat 6. tel,] 550740 Kapelaan H. Bouman. Dr.| Poelsstraat 4. tel. 550790 Diaken P. Hoedemaeckers] Whistlerslraat 1. tel. 582385. Ziekencommunie Zoals u weet, bestaat de mogelijk heid voor langdurig zieken of thuis zittenden om de H. Communie thuii te ontvangen. U geeft het verzoek aan een van de parochiepriesters door: die maakt vervolgens een afspraak met u over het tijdstip waarop en door wie de Communie gebracht wordt.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 20