Xerox Venray: 100 tot 150 banen weg BP verrast klanten in Venray g Raadsleden Meerlo-Wanssum namen afscheid met lintje LLTB wil snel geld zien voor verplaatsen bedrijven bij natuurgebieden Enorme belangstelling bij Fixet in Oirlo Open dag op 19 april 11 15 ip Gerrit Lemmens nieuwe fractie voorzitter Smartlappen dag in De Bonte Koe [Bonbons in luxe rerpakking' et iet 'DAC-Shop' Venray Kaartverkoop Muziek feesten Merselo 1998 weer van start Echte Bakker ontdekte Bali- stick tijdens 'wereldreis' 3agïn igEL EN MAAS donderdag 16 april 1998 - Pagina 7 De wereldwijde reorganisatie Xerox kost in Venray tussen de 00 en 150 mensen hun baan. De alien gaan verloren op indirecte delingen. Werk in de productie niet in het geding. De directie an Xerox Manufacturing in toray sluit gedwongen ontslagen let uit. Werknemers in bedreigde ncties die zelf opstappen kun- ■n op steun rekenen. lenin m Dat is hel resultaat van woensdag gevoerd overleg tussen de directie van Xerox in Venray en de vakbon den. Officieel i,s niet bekend gemaakt hoeveel banen er in Venray verloren gaan. maar volgens perso- neelsdirecteur S. Litjens gaat het dus om 100 tol 150 arbeidsplaatsen. Ze gaan verloren op afdelingen als planning, inkoop, verkoop en perso neelszaken. Xerox wil de?.e activi teiten meer gaan centraliseren, in de drie Europese bedrijven in de Manufacturing en Supply-organisa- tie. in Mitcheldean. Marlowe (bei den in Engeland) en Venray. gaat het om 300 arbeidsplaatsen. Bovendien zijn er plannen om activiteiten van deze organisatie in de toekomst in Ierland te gaan uitvoeren. Gesproken wordt over een nieuwe kleurentonèrfabriek. Of deze ont wikkelingen nog negatieve effecten hebben voor Venray kon Litjens woensdag niet zeggen. Vorige week kondigde de Xerox Corporation aan wereldwijd 9000 banen te schrappen. Volgens het Amerikaanse concern is dat nodig om de internationale concurrentie het hoofd te kunnen bieden. Het hele traject van kostenbeheersing en verbetering gaat drie jaar duren. De fractie Van de Vorle hqclt errit Lemmens gekozen tot voor- Ve6|liervan de vierkoppige raadsfrac- voor de komende vier jaar. Gerrit Igt Joost van de Vorle op. Gerrit immens is al twaalf jaar raadslid, aarvan de laatste vier jaar tevens voorzitter van de fractie. Joost van de Vorle blijft wel in de iirieenteraad. Hij blijft ook het nbudswerk van de fractie en de inladen met de burgers coördine- Het fractiesecretariaat blijft ook iverandcrd: Kennedystraat II. 101 VB Venray. tel. 58 44 06. Donderdag 30 april is het weer 'Ivoor het levenslied. De dageIijk- sleur over vreugde en verdriet ag en kan weer bezongen worden café De Bonte Koe. Het zal voor elfde keer zijn. dat de smartlap- ai gezongen kunnen worden door ngen oud. Over de populariteit van de smart- p hoeft vandaag de dag niet meer praat te worden, maar over de lieke manier waarop deze happe- ng in De Bonte Koe plaats vindt s te meer. Hel speciale aan de Venrayse ïartlappendag is wel. dat iedereen wil zijn eigen favoriete smartlap ag zingen en dat onder begelei- ng van ons eigen Bonte Koe nartlappenorkest. De presentatie van deze dag. middels een begrip in Venray en istreken, is voor de tiende keer in nden van Bruno Lucassen. Verder zal het orkest bestaan uit >r v.d. Cruyse. Gerard Schutte, lo Kooien en Hans van Els. Voor edeelnemers zal vooreen presen- gezorgd worden. fensen, die zich van tevoren geven, kunnen er zeker van zijn, ze op het aangegeven tijdstip n optreden hun gekozen levens- (Ikunnen zmgen (tel. Bonte Koe öl 37). De aanvang zal rond de klok van uur zijn. Toneelvereniging bmedia presenteert: Dit ondeugende blijspel in drie :drijven. geschreven door Ria de loze Lafeber. speelt zich af in de jiskamer van de goed gesitueerde irk en Ada van Oe veren, nverwachls bezoek van ene Frans engt Ada in verlegenheid. De nieuwsgierige huishoudster ia. een doos bonbons en een foto- (hiiti zorgen voor de nodige ver delingen. waar Ada zich uil oei redden. Gelukkig krijgt ze ilp van vriendin Elly en de tuin- Flipse. Als dan ook nog de nte van de onverwachte gast en •nzakenrelatie van dirk opduiken, de verwarring compleet. Maar 'I heeft dit alles te maken met inbons in luxe verpakking? I'komt het te weten als u de uit tering bezoekt op zondag 19 of ijdug 24 april in De Brink te mnen. aanvang 20.00 uur. U bent nharte welkom. 'ter auto's bij botsing betrokken iwi'iïS Voensdagmiddag omstreeks 40 uur reed een 31-jarige jtuurder van een personenauto uit op de Wanssumseweg. Ter e van Paschalis remde hij af links een inrit in te rijden. Dit I te laat opgemerkt door een 42- ige bestuurder van een personen- to uit Wellerlooi. Die botste ach- tegen de auto van de man uit schoof door en kwam op het jedeelte voor het tegemoet iend verkeer terecht. Een bot- Jgmet een auto, bestuurd door een jarige inwoner van Blerick was vermij de lijk. Op die ravage bolste polgens nog een auto, bestuurd 5°r een 28-jarige inwoner van Eythuyzen. De materiële schade las aanzienlijk maar als door een oïï^Jpnder liepen de bestuurders en 'Htenden slechts licht verwondin- op. Tijdens een bijzondere bijeen komst voorafgaande aan de beëdi ging van de nieuw gekozen raadsle den werd dinsdag in Meerlo afscheid genomen van zes raadsle den. Voor ieder van die zes had bur gemeester Hahn een speciaal woord van dank. De heer P. Maas. slechts twee jaar zitting in de raad. was nel ingewerkt en werd niet herkozen en kon niet terugkeren. Voor mevr. Hamstra was volgens de voorzitter de dag van de verkie zingen geen dag van vreugde, ook zij werd niet herkozen na twee periodes zitting te hebben gehad in de raad. Voor de eerste keer werd bij een vrouw uit de raad der gemeente Meerlo-Wanssum een speldje op de revers gespeld. Marcel de Groot maakte eveneens twee periodes vol en ook hij kreeg een speldje op zijn revers gespeld. Mevr. Minke werd door de voorzit ter geprezen voor de wijze waarop zij invulling had gegeven aan m.n. de emancipatie van de vrouw in de raad. Zij had drie periodes volge- maakt en voor haar was naast het speldje ook de Onderscheiding in de Orde van Oranje Nassau. Huub Nabben maakte 16 jaar vol. Eerst op de dorpslijst, later overge stapt naar het CDA om vervolgens even op persoonlijke titel in de raad om tenslotte over te stappen naar de GP94. Een kleurrijk raadslid in menig opzicht. Ook voor Huub was er de speld en de Orde van Oranje Nassau. Als laatste werd loco-burgemees ter Jan Rutten gehuldigd en bedankt voor zijn 29-jarig raadslidmaat schap waarvan 25 als wethouder. Zijn kennis en wijsheid was voor burgemeester Hahn medebepalend voor zijn besluiten. 'Jan had nooit aan zijn eigen belang gedacht en wist zaken met de raad steeds goed te scheiden'. Omdat Jan reeds de zilveren legpenning van de gemten- te voor zijn inzet was uitgereikt had de voorzitter nu voor Jan een gou den speld van de gemeente en de koninklijke onderscheiding in de Orde van Oranje Nassau. Alle schei dende raadsleden spraken op hun eigen maniereen dankwoord, de één kort van stof. de ander had veel tijd nodig, de één zonder emotie, de ander zeer geëmotioneerd. De beide vrouwelijke raadsleden hoopten dat de mannenraad toch de belangen van de vrouwen op een verantwoor de wijze zouden behartigen, want de emancipatie van de vrouw is in de raad van Meerlo-Wanssum twaalf jaar teruggezet. WETHOUDERS Voordat de raad overging werd eerst nog een muzikale hulde gebracht door de harmonie van Meerlo en spraken de voorzitters van de muziekverenigingen uit Wanssum en Meerlo de onderschei den toe namens de bevolking. De verkiezing voorde wethouders leverde Lei Beterams acht stemmen op en vijf onthoudingen. Voor de vervulling van de vacature van Jan Rutten werd J. Derikx gekozen met tien stemmen en drie blanco. De Limburgse Land- en Tuinbouwbond (LLTB) wil van minister Van Aartsen van Landbouw. Natuurbeheer en Visserij op zeer korte termijn zijn beloftes nakomt om het geld vrij te maken dat hij eerder heeft toege zegd voor het verplaatsen van vee houderijen rond belangrijke Limburgse natuurgebieden. In het kader van het plan van aanpak Nubl en het regionaal ammoniakbeleid was hiervoor voor de periode 1997- 1998 in totaal tien miljoen gulden beloofd. Sommige van de betrokken bedrijven wachten al meer dan twee jaar op een garantstelling voor schadeloosstelling. Ze willen hel geld gebruiken voor verplaatsing van het bedrijf naar elders of als beëindigingspremie. Voor hel uit blijven van de gelden is een flink aantal bedrijven van de in totaal meer dan dertig dringende gevallen al in moeilijkheden gekomen. Ze kunnen immers zo nog steeds geen toekomstplannen maken en door alle tussentijdse wetsaanpassingen en nieuwe kortingsregelingen drei gen ze ook nog eens fors minder in hun nieuwe bedrijf te kunnen inves teren. Het gaat om vaak intensieve veehouderijbedrijven die zeer dicht tegen natuurgebieden aan liggen. Het ministerie heeft op eerder aandringen van de LLTB alleen nog maar laten weten pas in de tweede helft van dit jaar de zaak opnieuw te willen bekijken. De LLTNB wijst erop dat op deze manier het win- win-effect (milieuwinst en tegelijk bedrijfsontwikkeling) ernstig in het gedrang komt. 'Het draagvlak voor hel aanvullend ammoniakbeleid, wat eerder slechts moeizaam is bereikt, gaat zo verloren', benadrukt de bond in een brief aan minister Van Aartsen. LLTB-voorzitler Koos Kooien wijst er op dat als de over heid nu al moeilijk gaat doen over de eerder beloofde tien miljoen gul den. de toezegging van reconstruc- tiegelden voor de totale varkenshou- derijsector ook wel eens veel minder hard zou kunnen zijn dan de minister doel voorkomen. Brandslofmaalschappij BP verrast in het voorjaar en de zomer haar klanten regelmatig. De maatschap pij is vorig jaar een joint venture aangegaan met Mobil. Alle Mobil- stations hebben in de maanden daar na de groene BP-kleur aangenomen. Het proces van 'omkleuring' werd begeleid door acties voor de consu ment. Vorige week waren klanten uit Noord-Brabant en Limburg in Venray om hun prijzen in ontvangst te nemen. Met de 'verbouwingsactie' waren cruises op de Caribische Zee. bun galowarrangementen. uitjes naar MovieWorld en diverse spullen voor de jeugd te winnen. De droomcruise kwam terecht bij mevrouw Jansen uit Griendtsveen. Vaderen moeder Van Kuilenburg uit Horst mogen met hun dochter een weekend naar MovieWorld in Bottrop. De andere prijzen gingen naar klanten uit Roggel. Gulpen. Roermond, Son en Etlen-Leur. De actie rond de 'omkleuring' van Mobil naar BP is één van de activi teiten uit een omvangrijk sales pro motie programma van de oliemaat schappij. Eerder deelden de Een blije prijswinnares, vorige week op hei BP-tankslalion nabij Atito Arena. pomphouders appels, paaseieren en een consumentenboekje uil. Komende maanden zijn er nog bad lakens met korting te halen bij de ruim 750 groengele tankstations in Nederland. BP heeft in Venray vier tankstations: twee op de Leunseweg, een op de Noordsingel en een op de Raadhuisstraat. Vernielingen aan auto's Een 24-jarige Venraynaar deed aangifte van het feit dat er deuken geschopt waren in zijn aan de Lupine geparkeerde auto. De ver nieling vond plaats in de nacht van zaterdag op zondag. Zondagavond tussen 22.00 en 22.45 uur werd een buitenspiegel van een aan de Eikenlaan gepar keerde personenauto van een 22- jarige Venrayse van de auto geschopt. De nieuwe DAC-Shop van het Dagactiviteitencentrum te Venray heeft ongeveer vier maanden gele den haar deuren geopend voor publiek. Sindsdien zijn er al heel wat artikelen over de toonbank gegaan van het gezellig ingerichte winkeltje en hebben ze wellicht ergens een plekje gevonden. De reacties zijn erg positief. Dit is uiteraard te danken aan de ruime keuze aan originele, door de bezoe kers zelfgemaakte cadeau- en gebruiksartikelen en het enthousias me waarmee de artikelen aangebo den worden. Ook de prijs is en blijft aantrekkelijk. Nieuw is dat ook op bestelling of naar persoonlijke wens producten in opdracht gemaakt kunnen worden mits binnen de mogelijkheden van het Dagactiviteitencentrum (DAC). De DAC-Shop bevindt zich in hel Dagactiviteitencentrum Venray. Bevrijdingsweg 2a (schuin tegen over het Arbeidsbureau). Openingslijden: woensdag- en vrijdagmiddag van 13.30 tot 16.00 uur. Voor meer informatie: tel. 550420. I .'IF.IF.N MAAS 'n abonnement 'waard Zaterdag 19 april gaat de kaart verkoop van de Muziekfeesten Merselo weer van start. Ook dit jaar is de organisatie er weer in geslaagd om een schitterend programma samen te stellen. De muziekfeesten beginnen vrij dag 29 mei met het Hollndse Hits Festival met o.a. Frans Bauer. Marianne Weber. Greenlight Express en Geert Pelzer. Zaterdagavond 30 mei vindt tradi tiegetrouw de country western- avond plaats. Op deze avond treden op: De Black Hills Country Band. The Good uit Canada en The Country Sisters uit Tsjechie. Namen en groepen die de liefheb bers doen watertanden. Zondag 31 mei zal er een optre den van Rowwen Heze met in het voorprogramma Going La Paz plaatsvinden in de feesttent. Wie Rowwen Hèze kent. weet dal dit weer een waar spektakel belooft te worden. 's Avonds de Drie Kapellen Show met ook dit jaar weer drie gereno1 meerde gezelschappen: Die Fidelen Rosentaler. Die Orginal Maaskapelle uit Wessem en Uedelhovener Dorfmusikanten uil Duitsland. Maandag I juni staat geheel in het teken van de Aid Merselse Dag. De dag wordt om 10.30 uur begonnen met een Gregoriaanse Mis in de feesttent. Om 11.30 uur gaat dan de Aid Merselse Dag van start waarbij de nadruk ligt op aktiviteiten die stilaan dreigen te verdwijnen. Deze oude ambachten worden gepresen teerd in een kombinatie met kinder spelen, vooral veel muziek en een grote hobby markt. In de tent zal tegelijkertijd een optreden plaatsvinden van V-Male. Vanaf 20.00 zullen de Schintaler voor U spelen in de feesttent. De muziekfeesten Merselo bieden ook dit jaar weereen uitgebreid pro gramma met voor iedereen wat. Mocht U nu reeds kaarten willen reserveren, dan kunt U terecht bij P. Rieter, Grootdorp 95 te Merselo. telefoon 0478 - 546595. Of zie voor de voorverkoopadressen in de advertentie elders in dit blad. Brandstichting in toilet Enkele jeugdigen hebben in de nacht van zaterdag op zondag op het toilet van de bowlingbaan aan de Mgr. Hanssenstraat opzettelijk brand gesticht. Door de tijdige ont dekking kon uitbreiding voorkomen worden. De brandweer heeft haar afzuigapparatuur in werking moeten stellen voor verwijdering van de rook. Hoe groot de schade is is nog niet bekend. Van de brandstichters is een sig nalement bekend. Zij zullen binnen kort de politie wel aan de deur krij gen, niet alleen voor opmaking van proces-verbaal maar ook zullen zij aansprakelijk gesteld worden voor de schade. Onlangs opende Versleijen in Oirlo de deuren van de splinternieu we 'Fixet' vestiging. De belangstel ling tijdens de open dagen was enorm. 'Gezien de vele positieve reacties hebben we alle vertrouwen dal de nieuwe opzet een succes zal worden', aldus Sjef en Paul Versleijen. Tijdens de open dagen kon men een slagzin inleveren welke beoor deeld werd door een deskundige jury. Uit de vele inzendingen werd een keuze gemaakt. De eerste prijs bestond uit een luxe tuinmeubelset: de tweede prijs een 'accu' gazon maaier en de derde prijs een skelter. AGRI, DIER EN TUIN Versleijen was al van vele mark ten thuis. Dat is nu nog duidelijker geworden. In overzichtelijke schap pen vindt u alles groepsgewijs gepresenteerd. Verf. gereedschap, dierbenodigdheden. tuinsets. gazon maaiers. speelgoed, sanitair, werk kleding. Kortom vakman en hobby ist vinden er wat ze zoeken... kwaliteit tegen een gunstige prijs. Prettig te weten dat Fixet een eigen service werkplaats heeft: dit onder het motto: koop bij de vakman die repareren kan. U bent van harte wel kom bij Fixet. Castenrayseweg 14 in Oirlo. Sjef en Paul Versleijen mei de trotse prijswinnaars: jam. Micliels uil Venray. fam. Cox uil Castenray en fam. Vriens uil Oirlo. Culinair Creatief opent de deuren De volgende stap is weer gezet: na een turbulente start. 2.5 jaar gele den. is Culinair Creatief Ruud Welbers, party- en cateringservice in Venray. dusdanig gegroeid, dat een groter bedrijfspand noodzake lijk werd. Deze groei is te danken aan het feit dat steeds meer particu lieren en vooral bedrijven Culinair Creatief ontdekken. 'Niets is onmo gelijk. alles kan' is het motto van deze party- en cateringservice. U kunt er terecht voor kwalitatief hoogstaande buffetten, borrelgarni turen en diensten bij jubilea, bedrijfsfeesten, bruiloften, commu niefeesten. verjaardagsfeesten en recepties bij openingen, enz. enz. Kwaliteit staat bij Culinair Creatief hoog in het vaandel. Vandaar dat culinair creatief niet voor niets is gecertificeerd voor de allernieuwste hygiënecode voor de horeca, de HACCP (Hazard Analysis Critical Control Points). De nieuwe Warenwet verplicht o.a. horecabedrijven na te gaan welke risico's het omgaan met voedsel in het bedrijf met zich mee brengt voor de gezondheid van de gast. Ook moet het bedrijf op papier vastleggen, welke maatregelen hel neemt om bedreigingen voor de gezondheid te voorkomen, welke controles het uitvoert en wat de resultaten hiervan zijn. De keur- Koninginnedag komt er weer aan. En als u nu een Rabo Jongeren- Rekening opent, wordt het helemaal feest. U krijgt een boek cadeau met mooie kleurenfoto's, uitleg en tips. En een schminkdoos met 6 kleuren. De vrolij ke gezichten krijgt u er gratis bij. Kom snel langs. let schmink bij een Rabo JongerenRekening. Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel.(0478)530200 tel. (0478) 530300 peelmaas@tref.nl rabol28l@tref.nl meester van de Inspectie Gezondheids Bescherming Waren en Veterinaire Zaken (de vroegere Keuringsdienst van Waren) contro leert of het bedrijf werkt volgens de code of een eigen HACCP. Om als een van de eerste meteen goed aan de slag te gaan volgens de hygiënecode HACCP. heeft Culinair Creatief reeds een gekoelde bus, waardoor ook de temperatuur tij dens het bezorgen van etenswaar naar de cliënten toe gewaarborgd blijft. Culinair Creatief wil u uitnodigen om eens te zien hoe een party- en cateringservice werkt, een zgn. kijk je in de keuken geven en daarom hebben zij op zondag 19 april een open dag. Om deze open dag extra luister bij te zetten, hebben zij voor u een optreden van het bekende duo Frank en Mirella. dat u zeker niet mag missen. Voor de kinderen is er ook iets leuks te beleven. U bent van harte welkom van 13.00 tol 18.00 uur op het nieuwe adres: Culinair Creatief Ruud Welbers, Nieuwhuisweg 5. 5804 AN Venray. tel./fax 0478-586926. Vanaf donderdag 16 april heeft Echte Bakker Gommans iets nieuws in zijn assortiment, namelijk de Bali-stick. Het recept van de Bali- stick kreeg de Echte Bakker van zijn Indonesische collega's. 'De Echte Bakker is op wereldreis geweest" en maakte zo kennis met vele broodculturen. Met een trots die de echte vakman eigen is. wis selde hij met zijn collega-bakkers favoriete recepten uit. Om die reden introduceert de Echte Bakker elke maand een andere buitenlandse spe cialiteit. zoals nu de Bali-stick. Tot en met zaterdag 25 april geldt een speciale kennismakingsprijs voor de Bali-stick. SAMENSTELLING In Indonesië wordt veel rijst gege ten. waarbij veel gebruik gemaakt wordt van specerijen. Daarnaast zijn pittig gekruide vleessoorten vaak onderdeel van de maaltijd. Dit alles vinden we terug in de Bali-stick. Gevuld met pinda's, gebakken uit jes. kleine blokjes rookworst en een groentenmelange. Voor het bakken wordt de Bali-stick even door de seroendeng gerold. Resultaat is een exotische lekkernij. EETMOMENTEN Een Bali-stick is een heerlijk tus sendoortje. maar zeker ook als bor relhapje. Serveerde Bali-stick bij voorbeeld met saté-saus of babi-pangangsaus. Beetje atjar tjam- poer erbij misschien. Selemat Makan (Indonesisch voor Eet Smakelijk). GECONTROLEERDE KWALITEIT De Echte Bakker is aangesloten bij het Echte Bakkersgilde. een stichting met 350 Echte Bakkers die. verspreid over het hele land bijna 600 verkooppunten hebben. Samen met zijn vakcollega's staan zij garant voor onvervalst vakman schap. gecombineerd met ambachte lijke creativiteit. Hun producten worden regelmatig gekeurd volgens de strengste eisen. Echte Bakkerswinkels zijn te herkennen aan de gele huisstijl, waarin als logo een bakkertje staat die in zijn hand een brood en een oven heeft.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 7