Openingswedstrijden op circuit De Peel Sfe&it è*t t/etVKSUfr De Flierefluit wint Schoolatletiekdag Wedstrijdseizoen First Choice weer begonnen Wedstrijdseizoen First Choice weer begonnen ZVVV/ComputerWork uitgebekerd 't Huukske treurt om gemiste kansen Nacht- toernooi Phoenix'75 Drukshop onderuit tegen 't Trepke/ Harold Lenssen Pompoen wedstrij d voor kinderen bij Intratuin N Traditionele aasautocross Venray Triatlon hereniging fegio Venray koninklijke IBV Diana 1897 Spring- wedstrijd op Seurenheide Lake Valley/ 't Podium verslaat Bonte Koe fors PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Tafeltennis- toernooi voor gehandicapten Concours hippique in Ysselsteyn Duivensport Groene Kruis helpt opvoeden gins - EEL EN MAAS donderdag 9 april 1998 - Pagina 19 4! Spanning, actie en sensatie 0p zondag 19 april organiseert SMC 'jPeel uit Venray de openingswedstrij- van het nieuwe autospeedwaysei- m op circuit De Peel. Na een winter- •."ftp van enkele maanden waarin de 'ijl ureurs en hun monteurs volop de legenheid hebben gekregen om hun (ides te prepareren, zijn de verwach- in( jen voor het nieuwe seizoen hoogge- 1 innen bij zowel de organisatie, het iliek als de rijders. Een opvallende Dvulling op het programma voor dit uwe autosportjaar betreft de terug- op de Venrayse piste van de specta- lire klasse van de stockcar formule- Tevens zullen deze dag de (isationele saloon-stockcar 1300 aan start verschijnen. Tijdens deze openingsraces komen fst zeven klassen aan de start, waar- der de fameuze stockcar formule-1 r zelfgebouwde auto's zijn voorzien 'l zware Amerikaanse motoren die Gnderden paardenkrachten voortbren- il, Hierdoor bereiken deze wagens je snelheden op het rechte eind, iarna zij driftend door de bochten 1 au. Het moge duidelijk zijn dat er I re eisen aan de stuurmanskunsten van 1 stuurmanskunsten van deze coureurs (den gesteld teneinde hun voertuigen bedwang te houden. De bekendste uien in deze groep van auto's zijn Piet ijzer uit Helmond en Chris Bimmel ÏHeerhugowaard. Daarnaast zal Rob ijbos uit Ysselsteyn zij debuut in de stockcar formule-1 maken. Ook de koningsklasse van het heden daagse autospeedway, de hotrods, komen aan de start. Deze fraai gesty- leerde wagens met vol getunede moto ren zijn voorzien van een buizenchassis. en een lichte kevlar-body. Dankzij deze bouw bereiken de hotrods niet alleen zeer hoge snelheden, maar tevens een uitstekende wegligging in de bochten. In deze klasse zijn vooral de Duitse rijders Carl Sommer en Helmut Laumen de te kloppen mannen. Spannend zal de strijd zeker ook wor den bij de formule-Toyota. Deze ranke boliden zijn allen voorzien van een Toyota 16-kleppen motor, zodat de onderlinge verschillen minimaal zijn. Hierdoor zullen de stuurmanskwalitei ten van de deelnemers moeten uitmaken wie de winst mee naar huis mag nemen. In deze klasse hebben Gerry v. Uden uit Heesch, Pierre Verhoeven uit Ysselsteyn en Stephan Driessen uit Horst-Meterik de grootste kansen op de overwinning. Voor het meeste spektakel zorgen zonder twijfel de saloon-stockcars 2000. Doordat in deze klasse alles is toege staan, behalve het zich tegen de rijrich ting in voortbegeven, komen crashes en koprollen in deze klasse veelvuldig voor. Ondanks deze sensationele manier van racen, wordt de veiligheid van het publiek en de rijders gegarandeerd door de strenge eisen waaraan de wagens moeten voldoen. De saloon-stockcars 2000 zijn ondermeer geheel bepantserd, zodat de auto's goed bestand zijn tegen de ruwe manier van rijden. Naast Louis Haagen uit Baarle-Nassau, hebben ook de regionale rijders Rob Strijbos en Dave Martens, beiden uit Ysselsteyn, kansen op de overwinning. De stockrods zijn een klasse van voertuigen met licht getunede 1310 CC- motoren. Bij deze groep is altijd veel strijd tussen de rijders, waarbij het voor al op de stuurmanskwaliteiten van komt. De belangrijkste naam hierbij is die van meervoudig kampioen Erik Roefen uit Grubbenvorst. Ook in de sprint 1300 zal de strijd om de titel weer hevig zijn. Bij deze kleine, maar fel opgevoerde auto's hebben Jan v. Eek en Henk Rutjens, beiden uit Posterholt, goede kansen op de winst. Als extra attractie voor het publiek laat SMC De Peel de spectaculaire saloon-stockcar 1300 aan de start komen, deze groep van auto's is verge lijkbaar met die van de sensationele saloon-stockcar 2000, waarbij alleen het motorvermogen en daardoor de snelheid minder hoog is. Tijdens deze dag rijdt deze klasse voor punten voor net Internationale Kampioenschap. De wedstrijden op circuit De Peel beginnen om 13.00 uur. De baan is gele gen aan de Middenpeelweg tussen Ysselsteyn en Vredepeel, ter hoogte van vliegbasis De Peel. lok dit jaar organiseert ACC 't Veule ierste Paasdag, 12 april een specta- ire autocross. Deze zal plaatsvinden evenemententerrein De Peel in ray. Deze autocross wordt verreden er auspiciën van ASUZ. lm 12.30 uur wordt het licht op dll in gezet voor de eerste manche. De 'les bestaan uit acht verschillende zoals: 1600/2000 cc-klasse, 'klasse, toerwagenklasse, super- vrije klasse, funklasse en de gas- irsklasse die vaak in 2/3 groepen :n ingedeeld. Verder is er een sklasse en een afvalrace en als tuk van deze autocross als laatste [grote winnaarsklasse waarin de trwinnaars van alle klassen de strijd linden voor de grote Paasbokaal. 1 lis u eerder heeft gezien in deze ïtgeving zitten wij niet meer op lit De Peel maar op het nieuwe eve- itenterrein DE Peel in Venray, dus in naast circuit De Peel. ij hopen u te mogen begroeten op nieuwe accommodatie op Eerste U wordt middels bordjes naar igang verwezen. ïstrijders kunnen zich nog opgeven il.nr. 541306. ingen voor de jeugd lente is weer begonnen, dus het wordt steeds mooier om te trainen, lien lijkt het je wel leuk om eens ijken of triatlon een leuke sport voor is Je kunt op een gezellige manier je leeftijdsgenootjes trainen, en net 'II eel of weinig als je zelf wilt. Kom N ist kijken tijdens een training van de dieden. trainingstijden zijn als volgt. Elke ag wordt er om 19.15 uur in de Enk gezwommen en elke zaterdag 0.3O uur gelopen. Tenslotte wordt I p zondag vanaf 9.00 uur gefietst, het weer niet te slecht is. Het ver is vanaf de Sprank. PU ^jeugdleden en andere leeftijdsgë- tl jes die meedoen met de Powerkids LI véél succes gewenst! )wer(wo)man wis jullie wel weten staat het gehele Gkend in het teken van de ar(wo)man. Iedereen die tijd over Uan een bijdrage leveren door mee lelpen. Vraag hierover bij Eric fers. Je kunt natuurlijk ook de deel- ws aanmoedigen, want alleen al het doen is een prestatie op zich! f togramma "T^ag: 15.00-16.00 uur mouniainbi- 16.00-17.45 uur lopen: heuveltrai- ideelnemers duathlon rust 3g: geen training ivm duathlon "'ag: 19.15-20.15 uur zwemmen in ik 19.00-20.45 uur baantrai- itste BW werd gehouden bij St. liaan Heide. Het eerste team 'e af met Heide 1 en vergaarde nde veel punten in de competitie, 'te schutter was M. Hendriks. 11 wist Oirlo aan de zegekar te :n- Hier behaalde J. Gooren de Ite score. Team 3 ging kansloos ten |r legen Heide 2. hier waren G. «en W, Brouwers het hoogste. r| kfdag oefenen. Swordt weer het jaarlijkse, meer Ril V •'aar ouc'' koningschieten gehou- Aarivang 13.30 uur. Dat er een ekoningin of koning mag komen Basisschool De Flierefluit heeft voor de tweede opeenvolgende keer de wis selbeker van Atletiekvereniging Venray- Regio gewonnen tijdens de jaarlijkse Schoolatletiekdag. Op de tweede plaats eindigde basisschool De Vlaswei die op korte afstand werd gevolgd door De Kruudwis. Ruim 110 leerlingen van elf basisscholen uit de gemeente Venray ontvingen het officiële schoolatletiekdi- ploma. Individueel werden de beste prestaties geleverd door: Jongens groep 3/4: 1Ruud Assen, De Keg; 2. Hichem Diraa, Flierefluit; 3. Constand Kaanen, De Kemp. Meisjes groep 3/4: 1. Naoil Assakali, De Flierfluit; 2. Tanja Vermeulen, Vlaswei; 3. Florentina Shala, De Flierefluit. Jongens groep 5/6: 1. Sander van Reeuwijk, De Hommel; 2. Emile Broeksteeg, Mariaschool; 3. Tim v.d. Bekerom, Vlaswei. Meisjes groep 5/6: 1Marleen Custers, Mariaschool; 2. Liz v.d. Riet, Vlaswei; 3. Marloes Hermsen, Kruudwis. Jongens groep 7/8: 1Alex Kaanen, De Kemp: 2. Kevin van Caliandt, Land- weert; 3. Richard Engels, St. Jan de Doper. Meisjes groep 7/8: 1. Kelly Willems, Mariaschool; 2. Havva Simsek, De Flierefluit; 3. Linda Custers, Maria school. De meiden van twirlvereniging First Choice hebben hun eerste wedstrijd na het grote succes van de Nederlandse Kampioenschappen 1997 er weer op zit ten. Zaterdag 4 april jl. in Deurne lieten de meiden hun nieuwe routines zien aan de jury. Ilse van de Ven begon het wedstrijds eizoen heel erg goed. Zij plaatste zich meteen voor de halve finale van de Nederlandse kampioenschappen in november dit jaar in het onderdeel strut ting juvenille met een tweede plaats en samen met haar duopartner Nieke v. Gestel plaatste zij zich op het onderdeel duo danstwirl juvenille met een eerste plaats. Petra Neuvel behaalde een vierde plaats in het onderdeel danstwirl juve nille. Nieke v. Gestel deed voor de eerste keer mee in het onderdeel 2-baton twir ling juvenille en zij mag de volgende wedstrijd deelnemen aan het wedstrijd verband. Dit geldt ook voor Janneke Spreeuwers die voor de eerste keer mee deed in het onderdeel danstwirl junio ren. Ook Janneke mag de volgende wed strijd deelnemen aan het wedstrijdver band. Daniëlle Neuvel en Lisanne Willebrand namen deel aan het onder deel Freestyle junioren. Dit onderdeel wordt op wereldniveau gejureerd. In dit onderdeel wordt dan ook meer van de twirlsters verwacht. Daniëlle en Lisanne doen dit jaar voor het eerst mee aan dit onderdeel en beide dames deden hun routine niet slecht. Daniëlle behaalde de tiende plaats en Lisanne de zevende. Dit is zeker niet slecht als je bekijkt dat er een deelnemersveld was van dertien meiden en elf van deze meiden dit onderdeel al meerdere jaren uitvoeren. Op 18 april a.s. gaan Daniëlle en Lisanne dan ook naar de Nederlandse Kampioenschappen Freestyle in Zoetermeer. Beide meiden doen puur voor de ervaring mee en hopen hun rou tine dan goed op de vloer neer te zetten en de beste plaats er uit te halen. Wil jij net als deze meiden leren twir- len aarzel dan niet en bel even voor meer informatie met Wilma van Lin, tel. 580611 of met Mariëlle Siebers, tel. 513982. De meiden van twirlvereniging First Choice hebben hun eerste wedstrijd na het grote succes van de Nederlandse Kampioenschappen 1997 er weer op zit ten. Zaterdag 4 april jl. in Deurne lieten de meiden hun nieuwe routines zien aan de jury. Ilse van de Ven begon het wed strijdseizoen heel erg goed. Zij plaatste zich meteen voor de halve Finale van de Nederlandse kampioenschappen in november dit jaar in het onderdeel strut ting juvenille met een tweede plaats en samen met haar duopartner Nieke v. Gestel plaatste zij zich op het onderdeel duo danstwirl juvenille met een eerste plaats. Petra Neuvel behaalde een vierde plaats in het onderdeel danstwirl juve-- nille. Nieke v. Gestel deed voor de eerste keer mee in het onderdeel 2-baton twir ling juvenille en zij mag de volgende wedstrijd deelnemen aan het wedstrijd verband. Dit geldt ook voor Janneke Spreeuwers die voor de eerste keer mee deed in het onderdeel danstwirl junio ren. Ook Janneke mag de volgende wed strijd deelnemen aan het wedstrijdver band. Daniëlle Neuvel en Lisanne Wille-brand namen deel aan het onder deel Freestyle junioren. Dit onderdeel wordt op wereldniveau gejureerd. In dit onderdeel wordt dan ook meer van de twirlsters verwacht. Daniëlle en Lisanne doen dit jaar voor het eerst mee aan dit onderdeel en beide dames deden hun routine niet slecht. Daniëlle behaalde de tiende plaats en Lisanne de zevende. Dit is zeker niet slecht als je bekijkt dat er een deelnemersveld was van dertien meiden en elf van deze meiden dit onderdeel al meerdere jaren uitvoeren. Op 18 april a.s. gaan Daniëlle en Lisanne dan ook naar de Nederlandse Kampioenschappen Freestyle in Zoetermeer. Beide meiden doen puur voor de ervaring mee en hopen hun rou tine dan goed op de vloer neer te zetten en de beste plaats er uit te halen. Wil jij net als deze meiden leren twir- len aarzel dan niet- en bel eyen voor meer informatie met Wilma van Lin, tel. 580611 of met Mariëlle Siebers, tel. 513982. Zaterdag 11 april wordt door Manege Seurenheide te Well de maandelijkse springwedstrijd georganiseerd. De pony's beginnen precies om 18.00 uur over een hoogte van 70 cm, daarna volgt de categorie 80 en 90 cm. Inschrijfgeld bedraagt 8,00 en er zijn kleine prijzen en rozetten te verdienen. De paarden beginnen om 20.00 uur over een hoogte van 80 cm. Zolang er liefhebbers zijn wordt er per 10 cm ver hoogd. Inschrijfgeld is ƒ10,- en er zijn geldprijzen te verdienen. ledereen die denkt met een paard of pony te kunnen springen mag meedoen, ook kijkers zijn van harte welkom. Voor inlichtingen: tel. 0478-501204. Mark Swinkels blijft hoofdklasser trouw Door Henk Willemssen ZVVV/ComputerWork sneuvelde maandagavond in de kwartfinale van het bekertoernooi. Na de 3-3 eindstand toonde Heerlerheide zich trefzekerder vanaf de penaltystip (3-2). De warrig fluitende arbiter deelde over en weer talloze tijdstraffen uit. Een Heerlense speler moest zelfs tot vier keer toe het strafbankje opzoeken. Maar ook ZVVV/ComputerWork kwam enke le keren in een ondertalsituatie te staan. Desondanks nam de Venrayse hoofd klasser tot drie keer toe een voorsprong maar de Heerlense thuisclub, dat in de eerste klasse uitkomt, kwam telkens langszij. Stefan van Sinderen opende de score (0-1). Na de 1-1 gelijkmaker schoot Jan van Esch' ZVVV/Computer Work opnieuw op voorsprong: 1-2. De rust ging in met een 2-2 stand. Halverwege de rommelige tweede helft nam de Venrayse ploeg voor de derde keer de leiding door een treffer van Stefan van Sinderen: 2-3. Maar vlak voor tijd kwam de thuisclub voor de derde keer langszij: 3-3. In de straf schoppen serie faalde Heerlerheide niet. Mark Swinkels en Leon Vievermans schoten eveneens raak maar Jan van Esch slaagde er vervolgens niet in de laatste en beslissende penalty te benut ten: 3-2. De Venrayse hoop in het bekertoer nooi is nu gevestigd op 't Trepke/Harold Lenssen dat op maandag 20 april in de kwartfinale aantreedt tegen eersteklas ser Haelen. Het duel vindt plaats in de sporthal in Horn en de aftrap is om 21.30 uur. Mark Swinkels maakte maandag avond bekend dat hij ZVVV/Computer Work trouw blijft. De verdediger, die een sterk seizoen achter de rug heeft, had diverse aanbiedingen op zak waar onder een van eerstedivisionist 't Huukske. Na enkele weken bedenktijd besloot Swinkels, die driejaar geleden overkwam van ZVV Venray, toch te blijven. Daardoor lijkt de kans ineens een stuk groter dat ook Stefan van Sinderen zijn verblijf bij de Venrayse hoofdklasser zal verlengen. De topsco rer van ZVVV/ComputerWork liet weten zijn beslissing ondermeer af te laten hangen van het aanblijven van Mark Swinkels. ZVVV/ComputerWork heeft zijn selectie voor het komende seizoen nage noeg rond. Aanvaller Said El Gassab komt over van Venrode en daarnaast speurt de hoofdklasser nog naar een of twee versterkingen. De hoogste priori teit heeft momenteel het zoeken naar een opvolger voor doelman Wilbert Sijbers die er na dit seizoen definitief een punt achter zet. Coach Verhorevoort legt zich niet neer bij degradatie NVZV/'t Huukske-ZVV Peters 1-1 Doelpunten: 32. Ronald Stender 0-1; 46. Danny Fasen 1-1. Scheidsrechter: Schmetz (Bingelrade). Toeschouwers: 150. NVZV/'t Huukske: Nellissen; Beerkens, Brands, Van Eist, Fasen, Van Gerven, Sanders en Wismans. Door Henk Willemssen De verslagenheid was na afloop groot bij de zaalvoetballers van 't Huukske. Door het 1-1 gelijkspel tegen ZVV Peters bleef het Venrayse team onder de fatale degradatiestreep. De kater werd nog groter toen bekend werd dat concur rent SB/Van der Venne opnieuw had gewonnen. Vrijdagavond had 't Huukske in Veghel met 3-3 gelijk gespeeld tegen middenmoter E'. n. Met beide remises kwam de Venrayse eerstedivisionist geen steek verder omdat Van der Venne verrassend won van Graus bouw en Lions/Nefkens, twee hooggeplaatste teams. "Hier is niet tegenop te voetbal len", klaagde coach Leon Verhorevoort. 't Huukske plaatste grote vraagtekens bij de beide zeges van de Sittardse degradatiekandidaat. "Een mentale klap, een geweldige opdoffer", zo omschreef 't Podium begon zeer agressief en kwam door Han Manders op een 1-0 voorsprong. Hierna kreeg 't Podium nog enkele opgelegde kansen die stuk voor stuk werden gemist. Bonte Koe rook z'n kans en scoorde 1 -1Gert-Jan Pennings en Roy Theeuwen zorgden weer voor de verdiende 3-1. In de slotfase van de eer ste helft zette 't Podium nogmaals aan en wist via twee maal Daan Duffhaus uit te lopen naar een 5-1 ruststand. Na de rust was de ban door een doel punt van Daan Duffhaus snel gebroken. Er volgde éénrichtingsverkeer naar het doel van Bonte Koe. Han Manders en twee maal Gert-Jan Pennings zorgden achtereenvolgens voor 9-1 Bij één van de spaarzame aanvallen wist Bonte Koe nog wel voor de 9-2 te zorgen maar Daan Duffhaus maakte de magische tiende treffer en Ron Janssen scoorde nummer elf. In de slotminuut mocht keeper Geert Kemmelings de eindstand op 12-2 bepalen. Met deze zege kan Lake Valley/'t Podium zich gaan opma ken voor de kampioenswedstrijd tegen 't Trepke. Invalide Sport- en Belangenvereniging De Invalide Sport- en Belangenver eniging Venray organiseert in nauwe samenwerking met Tafeltennisvereni ging Red Stars uit Venray weer het jaar lijkse Gehandicapten Tafeltennistoer nooi. De veertiende editie zal gespeeld worden op zaterdag 11 april en vindt plaats in sporthal De Wetteling. Ook dit jaar zijn de deelnemers (115 in aantal) weer afkomstig uit geheel Nederland, België en Duitsland. Uit Nederland neemt ook een groot deel van de Nationale Selectie (waaron der ook Olympische medaillewinnaars) aan ons ranglijsttoemooi deel. Het toernooi wordt om 09.00 uur geo pend door de heer J. Gubbels, regionaal medewerker van het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten. De finalewedstrij den zullen rond 17.00 uur plaatsvinden. De toegang tot dit unieke toernooi is zoals gebruikelijk geheel gratis en zeer zeker aan te bevelen om hier eens een kijkje te komen nemen. Volleybalclub Phoenix '75 houdt op zaterdag 25 april weer een nachttoer- nooi. Plaats van handeling zijn de gym zalen in het Brukske in Venray. Het is een recreatief toernooi waarbij het per team verplicht is dat twee dames meespelen. Het inschrijfgeld is ƒ30,- per team. De zalen zijn vanaf 21.00 tot 03.00 uur geopend en in onze 'kantine' kan de inwendige mens verzorgd wor den. Als jullie willen deelnemen kan dit kenbaar gemaakt worden door voor 18 april a.s. het inschrijfformulier terug te sturen naar Marion Verspay, Mambostraat 76 te Venray, tel. 513071 en het inschrijfgeld van ƒ30,- over te maken op rek.nr. 57.97.19.375 of giro nummer 103.14.71 t.n.v. Phoenix '75 o.v.v. 'nachttoernooi' en vervolgens de naam van het team. We zenden jullie zo snel mogelijk een bevestiging van deel name. Drukshop en 't Trepke/Harold Lenssen sloten hun seizoen in de tweede klasse A af met een onderlinge confron tatie. In de slotfase trok 't Trepke in deze Venrayse derby aan het langste eind: 3-4. Door een treffer van Ron van der Zanden opende Drukshop de score: 1-0. 't Trepke/Harold Lenssen boog de ach terstand na rust om in een 1-3 voor sprong. Jan Eeren bracht de spanning weer volledig terug door twee keer te scoren en hij bracht daardoor de stand weer in evenwicht: 3-3. In de voorlaat ste minuut trok 't Trepke/Harold Lenssen alsnog de winst naar zich toe: 3-4. De doelpunten voor 't Trepke wer den gescoord door Marco Holthausen (2x), Richard Jacobs en Gordon Velthuyzen. De vier Venrayse clubs in de tweede klasse A wisten afgelopen seizoen geen hoofdrol te vertolken. ZVV Venray/ Allemanscafe, dat was gedegradeerd uit de eerste klasse, maakte in het begin nog deel uit van de kopgroep maar zakte later af naar de middenmoot. ZVV Venray Finishte uiteindelijk als beste Venrayse team op de zesde plaats op de voet gevolgd door 't Trepke dat een beduidend sterker seizoen kende dat een voetbaljaargang eerder. De Bonte Koe stelde met een achtste plaats enigszins teleur terwijl Drukshop lang tegen degradatie moest strijden maar zich met de tiende plaats wederom wist te hand haven. Eindstand 2e klasse A: Gastronoom 2 20-46 Haelen 2 20-40 Wittenhorst 20-38 Inter'80 20-37 MVC 20-T2 ZVV Venray 20-28 't Trepke 20-27 De Bonte Koe 20-21 Apollo 20-19 Drukshop 20-14 Reuver 20-9 Wilt u er op Tweede Paasdag, maan dag 13 april, eens lekker op uit trekken, overweeg dan eens een uitstapje naar het wedstrijdterrein van de Ysselsteynse ponyclub. Ponyclub De Welshruiters uit Ysselsteyn organiseert dan haar jubi leumconcours ter gelegenheid van haar 30-jarig bestaan. Om dit te vieren orga niseert de jarige vereniging een con cours hippique, Zo'n 400 ruiters en amazones in de leeftijd van 6 t/m 18 jaar strijden dan om de hoogste eer in de volgende discipli nes: afdelingsdressuur, individuele dres suur, springen en ponyspelen. De wedstrijden beginnen om 10.00 uur. Om 13.30 uur wordt het evenement officieel geopend door pastoor Jenniskens. Dit gebeurt tijdens het défilé, waarbij alle deelnemende vereni gingen hun beste beentje voor zetten Dit is altijd een zeer kleurrijk geheel. Iedereen is van harte welkom op deze sportieve dag. De terreinen zijn gelegen in Ysselsteyn op de kruising Jan Poelsweg-Rotonde-Deumeseweg en worden middels borden aangegeven. PDV De Zwaluw Wedvlucht Haasrode, 28 maart: G. v. Houdt 1 17 24 31 34 52; A. v.d. Munckhof 2 46 96 105 110 119: C. v. Vught 3 5 6 7 20 21 27 42 45 68 74 80 125; H. Litjens 4 8 14 15 16 32 60 72 90 91 107 133; P. Loonen 9 29 51 54 62 129; Voesten drt. 10 11 28 57 59 82 85 97 100 109 122 124 126 127; H. Vermeulen 12 19 77 112; A.M. Hendriks 13 22 35 132; Chr. Gerrits 18 36 37 47 48 55 65 83 86 88 89 93 95 113 115 123 136; P. v. Houdt 23 61 75 131; J. Goummans 25 40 44 50 66 73; Verdeuzeldonk 27 38 56 71 116; J. Henckens 29 63 64 130; Jac v.d. Laar 30 39; Comb. Verdellen 33 107; L. Snijders 41 43 120; A. Sijbers 53 69 78 102 117 128; J. Derks 58 121: Cuppen Siebers 67 111J. Voesten 70 118; P. Strijbosch 76; M. Basten 81 84 87 92 94 98 99 101 103; M. v. Abel 104; v. Haren Stiphout 106 114 137; J. Basten 134 135. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Kinderen t/m twaalf jaar kunnen in het paasweekend. Goede Vrijdag, Paaszaterdag en Tweede Paasdag een gratis zakje pompoenzaad, wedstrijdfor mulier en Intratip ophalen bij de klan tenservice van Intratuin om mee te doen aan de grote pompoenenwedstrijd. De grootste pompoen brengen ze donder dag 24, vrijdag 25 en zaterdag 26 sep tember a.s. terug naar de klantenservice van Intratuin. De omvang van de pom poen wordt daar gemeten. De kweker- tjes van de drie grootste pompoenen krijgen van elke Intratuin een leuk kin dertuinpakket. De naam van de eigenaar van de grootste pompoen (én de omvang) wordt door alle 46 Intratuinen doorgegeven aan het hoofdkantoor van Intratuin. Hier wordt nog eens een hoofdprijswinnaar uitgekozen. Deze krijgt een reisje naar EuroDisney voor vier personen aangeboden. Uit de zaadjes van pompoenen groei en ontzettend snel planten, waar enorme pompoenen aan komen te hangen. Pompoenzaden kunnen binnen voorge- zaaid worden. Doe twee of drie zaadjes in een ruime pot met IntraKeur potgrond speciaal. Druk de zaden 2 cm diep in de aarde en zet ze volop in het licht om ste vige planten te krijgen. Reken op vijf tot zes weken om planten te krijgen met drie of vier echte bladeren. De plantjes kunnen begin juni buiten geplant wor den. Maar hiervoor eerst een plantgat van één schopsteek wijd en diep. Vul de gaten op met IntraKeur potgrond speci aal. Maak de plantgaten anderhalve meter naast elkaar, omdat de planten fors uitgroeien en dus veel ruimte nodig hebben. Geef het plantgat water voor u de planten of de zaadjes in de grond doet. Pompoenplanten groeien het beste op warme, zonnige plaatsen. Wanneer u de pompoenzaadjes niet eerst binnen uit wilt voor zaaien dan kunt u ze ook direct buiten zaaien. Dit zaaien kan het beste ongeveer half mei gebeuren. Zaai twee tot drie zaden 2 cm diep in elk plantgat ongeveer anderhalve meter van elkaar. Houd de planten goed vochtig en geef ze vloeibare mest als de vruchten begin nen te groeien. Een pompoenplant kan wel een halve meter per dag groeien. Als de bloem een kleine pompoen is gewor den, kunt u het blad een beetje wegha len, zodat de zon op de pompoen schijnt. Haal ook regelmatig alle zijran- ken van de pompoenplant weg, zodat alle groeikracht naar de vruchten gaat. De groei van zaadje naar rijpe pom poen neemt ongeveer 3,5 maand in beslag. De pompoen is rijp - en dus vol groeid - als de steel van de plant droog is. Aan één plant kunnen drie tot acht vruchten komen, afhankelijk van de grootte. Snijd de rijpe pompoen met 8 cm van de steel af! De vrucht blijft hier door langer goed. Leon Verhorevoort de grafstemming in het Venrayse kamp. "We waren er alle maal van overtuigd dat we vanavond zouden winnen. De spelers waren op en top gemotiveerd en dan betekent dit een enorme teleurstelling". Het duel begon een half uur te laat omdat de spelersbus van ZVV Peters even buiten Dordrecht vast kwam te zit ten in een file. Twaalf minuten na het aanvangstijdstip van half negen arri veerde de Dordtse ploeg in sporthal De Wetteling. ZVV Peters had nog exact een puntje nodig om zich defintief in veiligheid te brengen. De Zuid- Hollandse bezoekers wilden daarom 't Huukske de punten absoluut niet cadeau doen. De Venrayse thuisclub, fanatiek aangemoedigd door leerlingen van basisschool De Kruudwis, greep direct het initiatief. Een vrije trap van Rob van Eist en een schot van Ruud Brands had den een beter lot verdiend dan de paal. Na de 0-0 ruststand bleef 't Huukske jacht maken op de openingstreffer. Maar Gert-Jan Wismans en tot twee keer toe Jos van Gerven kregen de bal niet in het net. Dat lukte Ronald Stender even later wel. Uit een counter scoorde hij simpel 0-1. 't Huukske liet zich niet ontmoedi gen en had opnieuw pech toen doelman Jurgen Nellissen met een afstandschot de kruising trof. De thuisclub wist een tijdstraf van Jos van Gerven ongeschon den door te komen en kwam vier minu ten voor tijd langszij. Ruud Brands nam snel een vrije trap waaruit Danny Fasen 1-1 scoorde, 't Huukske nam nog meer risico's waardoor ZVV Peters twee kan sen kreeg maar Elden de Getrouwe, ex- prof van Sparta, kwam niet verder dan een schot op de paal. In de slotminuut moest Gert-Jan Wismans voor twee minuten naar de kant en was de 1-1 eindstand een feit. "Het was weer het bekende verhaal. We spelen genoeg kansen uit maar we weten ze niet te benutten", verklaarde coach Leon Verhorevoort. Met nog twee duels te gaan en een achterstand van vier punten lijken de overlevingskansen voor 't Huukske minimaal. Maar coach Verhorevoort toonde zich wederom een ras-optimist en weigert nu al de hand doek in de ring te werpen. "Als we zeven punten hadden achter gestaan, dan was het inderdaad afgelopen geweest. Maar we hebben nog altijd een kans en leggen ons daarom zeker niet bij degradatie neer". De komende wedstrijd speelt 't Huukske uit tegen het sterk Yakumo. "We hebben nog twee weken om ons voor dat duel op te laden. In Wijchen gaan we er vol tegen aan want er zijn drie punten te verdienen. Geloof maar dat het daar gaat knallen", beloof de Verhorevoort. Stand le divisie C: FermoniaBoys 23-61 Yakumo 24-55 Mawi Funtime 23-53 Graus bouw 23-50 Lions/Nefkens 24-38 BZC/Van Uden 22-32 SK/Konica 22-31 Elan/RS 23-30 Peters 24-29 SB/Van der Venne 24-25 Meyers Geleen 23-24 't Huukske 24-21 Lotox Sport 23-14 Erka Parket 24-7 Kinderen zijn de hele dag druk bezig. Soms doen ze dingen die niet leuk zijn. Zoals voetballen in de kamer of knoeien met eten. Als ouders dat vervelend vin den, moeten zij grenzen stellen. Grenzen stellen kan op veel verschillen de manieren. Het Groene Kruis Noord- Limburg heeft daarom de cursus Opvoeden: zó! in het pakket opgeno men. Deze nieuwe cursus start in mei in Venlo en Venray. De cursus is bedoeld voor ouders en verzorgers van kinderen van 0-5 jaar en bestaat uit vijf bijeenkomsten van 1,5 tot 2 uur. De cursusleiding is in handen van een daartoe speciaal opgeleide wijkver pleegkundige Jeugdgezondheidszorg van het Groene Kruis. Het doel van deze cursus is ouders en verzorgers inzicht te geven in wat het effect is als zij hun kin deren prijzen, straffen en dingen verbie den. Ook worden nieuwe mogelijkheden aangeboden om op een pedagogisch verantwoorde wijze met kinderen om te gaan. Leden van het pluspakket van het Groene Kruis betalen ƒ50,- en niet- leden betalen ƒ100,-, prijzen inclusief cursusmateriaal. Als u meer wilt weten over deze cur sus, dan kunt u telefonisch contact opne men met het Bureau Klantenservice van het Groene Kruis, bereikbaar tijdens kantooruren via telefoonnummer 077- 3209595. Hier kunt u zich ook aanmel den voor de cursus. Diefstal bromfiets Een 16-jarige Venray naar plaatste zaterdagmiddag omstreeks 13.00 uur zijn bromfiets, merk Aprillia, metallic van kleur met zwarte spat borden, voor een sportzaak aan het Henseniusplein. Terwijl de jonge man in de sportzaak was kwam een personeelslid van "t Stoepje' de zaak binnen met de vraag of een klant net een bromfiets voor de zaak had gezet. De bromfiets was net gestolen door twee mannen van ongeveer 20 jaar oud. Het tweetal had de bromfiets opgetild en even verder het stuurslot geforceerd. De reden daarna weg richting postkan toor. De bromfiets is voorzien van het plaatje TXT 339 en heeft een waar de van ƒ5.490,-. Op de bromfiets bevonden zich nog een regenpak, handschoenen, een bromfietscertifi caat, een compact discman en drie cd's. Het signalement van de twee mannen is bekend.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 19