Open huis voor ander huis Groen, cultuur en sfeer Rode Kruis en supermarkten: nu kleurwedstrijd Thema-avond Business Vision FIXET, agri, dier en tuin Oud papier helpt ondernemers op Hypotheek Center Venray peel en maas donderdag 2 april 1998 - Pagina 7 Gehandicapt gezin vraagt aandacht politiek Het echtpaar Janssen kampt met ruimtegebrek en wil een grotere woning met aanpassingen voor beiden. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar Om aandacht te vragen voor hun woningprobleem heeft het gezin Janssen gegrepen naar een opvallend middel: vrijdag houden Martin, Feika en Danny Janssen open huis. College- en raadsleden zjjn uitgenodigd om te komen kij ken hoe ze wonen. Het gezin hoopt op die manier te krijgen «aarvoor ze al meer dan een jaar vergeefs bij gemeente en wonings- lichting aankloppen: een aange paste woning. "We willen geen I luxe, we willen alleen maar ruimte i voor een normaal gezinsleven", zegt Feika Janssen. Want van een normaal gezinsle ven is in de woning aan het Bingelkruid geen sprake. Martin, Feika en Danny (13) Janssen leven meen bejaardenwoning, die is aan- oepast aan de gehandicapte Marlin. flet huis heeft een woonkamer annex keuken, één slaapkamer, een kleine badkamer en een zolder. De 38-jarige Venraynaar is vanaf z'n geboorte ernstig lichamelijk gehan dicapt en afhankelijk van een rol stoel om enigszins te kunnen func tioneren. Dat lukte aardig, totdat hij een relatie kreeg met Feika en zij, met haar zoon Danny, bij hem introk. Dat was eind 1996 en al snel merkte het drietal dat die situatie snel moest veranderen. Sindsdien proberen Martin en Feika voor een aangepaste woning in aanmerking te komen. Toe nu toe zonder succes. De woningstichting heeft geen geschikte woningen. De gemeente Venray, als uitvoerder van de Wet Voorzieningen Gehandicapten verantwoordelijk voor het aanpassen van een woning, stelde een eisenpakket op waarmee de familie niet uit de voeten kon. Het officiële bezwaarschrift van de Janssens werd door de gemeente niet als zodanig behandeld. Eén keer was er wel een woning. April vorig jaar. Aan de Kempweg. Vlakbij het centrum. "Ideaal voor mij, want dan kan ik met m'n rol stoel boodschappen doen of naar de LANDWEERT I II Op woensdagavond 8 april vanaf 18.30 uur halen de Zangers van St. Frans oud papier op in Landweert I II. Wilt u zo vriendelijk zijn het oud papier goed gebundeld aan de straat zetten. Alvast bedankt voor uw medewerking. LANDWEERT III Maandag 6 april halen leden van biljartvereniging DOS wederom hel oud papier op in Landweert III. Men wordt vriendelijk verzocht om het papier goed gebundeld voor 09.00 uur aan de straatkant gereed te zet ten. WIJK ZUID Tafeltennisvereniging Red Stars haalt iedere eerste vrijdag van de maand oud papier op in wijk Zuid. (tussen Zuidsingel, Prins Bemhardstraat en Nassauplein) tus sen 18.00 en 20.00 uur. Wij verzoe ken u vriendelijk uw oud papier vrijdag 3 april voor 18.00 uur buiten j te zetten in dozen, zakken of gebun deld. Nadere info bij Jac Linders, tel. (588411 of Peter Bouwmans. tel. 589134. ANTONIUSVELD Vanaf maart wordt er bij u in de wijk, ten behoeve van de Venrayse i basketbalvereniging Jumpers'76 oud papier opgehaald en wel op elke (eerste vrijdag van de maand. Dit wordt dus op 3 april a.s. Wij verzoeken u vriendelijk het I papier gebundeld vanaf 13.00 uur buiten te zetten.. Hout gestolen Ze lagen netjes klaar, gezaagd op maat, bij de bosrand langs Op de Ries in Merselo. Tien kuub hout, eigendom van de gemeente. Het bout was daar medio februari neer gelegd. Toen het hout vorige week opgehaald zou worden bleek een ander dal al te hebben gedaan. bibliotheek", zegt Martin. Het zag er goed uit voor de Janssens. Zelfs de Ziekenfondsraad had de aanpassing Als het aan de stuurgroep van het Venray Initiatief ligt gaat Venray zich op drie terreinen pro fileren. Wie in de nabije toekomst aan Venray -en aan de kerkdor pen- denkt heeft het over groen, cultuur en sfeer. Als een paraplu hangt boven die drie thema's het woord kwaliteit. De stuurgroep heeft maandag avond het voorgelegde concept voor een plan van aanpak goedgekeurd. De stuurgroep gaat een aantal con crete nieuwe projecten aanzwenge len en bestaande activiteiten die bij de thema's passen kunnen rekenen Onlangs heeft Business Vision Venray een thema-avond georgani seerd voor haar leden. Op deze avond hebben twee sprekers hun visie gegeven over de rol van emo ties van de mens binnen de organi satie. De heer Van der Linden van het Bureau Silhouet Management Support uit Weesp, spitste het thema toe op personeelsmanagement. Een goede selectie van personen op sub jectieve vaardigheden is moeilijk. In de Verenigde Staten is een testfor mulier ontwikkeld welke perso- neelsmanagers in staat stelt redelijk geobjectiveerd de mens acht de sol licitant te toetsen. Door middel van 200 vragen worden tien deelseg- menten van 'het zijn, het doen en het hebben' van mensen doorgeploegd. De heer Van der Linden gaf tekst en uitleg over de onderlinge samen hang van deze thema's. Hij gaf daar van meer dan een ton goedgekeurd. Maar toen na vijf maanden de woning werd toegewezen, verhoog- op ondersteuning. De nieuwe pro jecten variëren van wandel- en fiets routes, een periodieke kunstmarkt, een toeristisch kortverblijf-arrange- ment tot de realisatie van een ver rijdbare muziekkiosk. Het Venray Initiatief blijft zich ook beijveren voor de komst van het Venray-huis. Eén van de ideeën voor een fietsrou te combineert fietsen met kijken naar (amateur)theatervoorstellingen in de open lucht. Gedacht wordt ver der aan een veilige groene wandel route van het centrum naar het Odapark. Volgens stuurgroepvoorzitter E. mee een aardige doorkijk naar het hoe en waarom van het persoonlijke optreden. Aan het slot bood hij alle aanwezigen aan het formulier in te vullen en een evaluatie daarvan in een gezamenlijk gesprek. Dit pro duct, waarvoor normaliter ƒ375,- wordt gevraagd, was geheel gratis. De heer Ottenheijm van Cuppes Buro voor Marketing Management uit Schijndel had als thema 'is mar keting en verkoop een emotioneel dan wel een rationeel proces'. Bij emotionaliteit denkt men vooral aan kijken naar de concurrent, bang zijn, na-aapgedrag, te duur zijn, zeur- klant, klant kwijtraken enz. Bij vol slagen rationaliteit wordt gedacht aan vergaderen, sterkere regels, con troleren, strakke targets, keihard afrekenen enz. Bij verkoop wordt uitgegaan van de behoefte van de koper. Het gaat om intermenselijke relaties, processen daarbinnen en de de woningstichting de huur. Ondanks huursubsidie kwam die verhoging op een kleine honderd gulden neer. Teveel voor het gezin Janssen. "We moeten van een uitke ring rondkomen en op de wat lange re termijn hadden we dal bedrag nooit kunnen opbrengen", verklaart mevrouw Janssen. "Het is standaard beleid om bij verhuizingen de huren aan te pas sen", licht Paul Geurts toe. Geurts is lid van de SP-Hulpdienst, die door het gezin Janssen ten einde raad te hulp is geroepen. Dat was in januari dit jaar. Daarvoor hadden Martin en Feika in juni burgemeester Waals al een brief gestuurd, maar daarop hebben ze nog geen antwoord gehad. Ook overleg tussen Woningstichting Noord-Limburg en de gemeente was niet mogelijk, werd het echtpaar meegedeeld. Na de interventie door de SP is dat overleg in elk geval al geweest. In dat gesprek werd door de woningstichting en de gemeente toegezegd te onderzoeken of een woning in de Hoge Beek geschikt te maken is. De familie Janssen had die mogelijkheid als alternatief aan gedragen, hoewel een flat vergele ken met gelijkvloerse wöning op de begane grond tweede keus is. Binnen vier weken zou de familie Janssen bericht ontvangen. Die tijd is inmiddels ruim verstreken en daarom is het volgens Geurts en de Janssens tijd voor een open dag. Woordvoerster Th. Koot reageer de namens de gemeente op de brief van de SP. Het college onderschrijft volgens haar helemaal de noodzaak van een grotere woning voor het gezin Janssen. De gemeente heeft ook meegewerkt aan het zoeken naar een oplossing. Zo was Venray bereid om het gezin via de bijzonde re bijstand de 25% eigen bijdrage voor de aanpassing van de woning te betalen. Wettelijk is dat niet ver plicht, aldus de gemeentevoorlicht ster. Er was dus een oplossing, maar die werd door het gezin niet geac cepteerd. Woltjer betekent de keuze voor drie thema's dat nu echt kan worden begonnen met het vormgeven van de Venray-promotie. Op korte ter mijn worden projectgroepen gefor meerd. Daarvoor worden mensen gevraagd met verstand van zaken. Zo zal de stuurgroep als het gaat om fietsroutes waarschijnlijk aanklop pen bij de stichting Fietsvierdaagse. Woltjer wil zorgen dat in juni de projecten handen en voeten hebben. De keuze voor natuur, cultuur en sfeer wordt voor iedereen zichtbaar in een beeldmerk, dat door het Venray Initiatief samen met de gemeente wordt ontwikkeld. om concurrentie. De marketing is op zichzelf weer het nadenken over en het voorberei den van verkoopprocessen. Als ver koop en marketing weloverwogen plaatsvindt moet er sprake zijn van een plan van aanpak gebaseerd op interne en externe analyses. Daarbij moet zeker rekening worden gehou den met de emoties van de koper en de verkoper. Allereerst dient er bij de koper goed gekeken te worden naar zijn behoeftes en daarop dient het eigen product te zijn afgestemd. Er moeten goede verkoopargumen ten zijn en vanzelfsprekend ook goede verkoopmiddelen, zoals bro chures. Bij de verkoop gaat het vooral om zaken als beheren en niet beheersen, spelregels, maar geen strakke regels en motiveren, maar niet strak controleren. In een plan van aanpak moet er sprake zijn van goede overlegstructuren en dus echte communicatie. Er moet rele vante informatie worden gegeven en verkopers dienen goed te worden opgeleid. Zij moeten de argumenten kennen en vanzelfsprekend een stuk vrijheid. De aanwezige leden waren uiterst tevreden over de kwaliteit van de inleidingen. De inleidingen waren ook na afloop nog lang onderwerp van gesprek tijdens een interessante nazit in het café. Naast deze thema-avonden, die regelmatig worden georganiseerd, wordt op de eerste vrijdag of zater dag van de maand een informele bij eenkomst in de kelder van hotel brasserie De Zwaan georganiseerd door BW. Op deze bijeenkomsten worden vaak korte presentaties gehouden door leden of vertegen woordigers van instanties, vereni gingen of overheden. Het betreft dan vaak korte bedrijfspresentaties of korte presentaties van interessan te actuele onderwerpen. Donderdag 2 april zal een korte presentatie worden verzorgd door mevr. drs. G. Brummans (bedrijfs- contacten en economische zaken( van de gemeente Venray. Vernielingen aan auto's Een inwoner van Wijchen had maandagmiddag omstreeks 13.30 uur zijn personenauto op de par keerplaats bij Sparrendreef gepar keerd. Toen hij drie uur later bij zijn auto terugkeerde was deze bekrast en gedeukt. Mogelijk zijn de beschadigingen door een ander voertuig veroorzaakt. Maandagmiddag parkeerde een 23-jarige Venraynaar zijn auto om 07.00 uur in het Oostrums Veld. Toen hij om 14.00 uur bij zijn auto terugkeerde bleek een ruit en de zonneklep vernield te zijn. Een 30-jarige inwoner van Veldhoven parkeerde maandagmor gen om 09.00 uur zijn auto aan de Kapelweg in Leunen. Toen hij om 12.45 uur bij zijn auto terugkeerde ontdekte hij dat deze was bekrast. Daders inbraak lunchroom aangehouden In de nacht van vrijdag op zater dag kwam bij de politie een melding binnen dat er werd ingebroken in de aan de Passage gelegen lunchroom. De melder kon de politie het signa lement van twee daders doorgeven De politie constateerde dat de toe gangsdeur tot de lunchroom was geforceerd en dat de kassa open stond. Het daarin aanwezige klein geld, ƒ400,-, was verdwenen. Aan de hand van het opgegeven signalement kon de politie in de Grotestraat ter hoogte van het Schoutenstraatje twee 20-jarige Utrechtenaren aanhouden. Ze wer den als verdachten naar het politie bureau overgebracht. Tijdens de verhoren ontkende het tweetal de inbraak te hebben gepleegd. Het geld was bij de twee mannen niet aangetroffen. Er was echter vol doende bewijs tegen het tweetal om hen in verzekerde bewaring te stel len. Het onderzoek is nog lopende. Plotseling de weg over Donderdagmorgen omstreeks 11.50 uur stond een 8-jarige jongen met zijn fiets op een parkeerstrook aan de Kruidenlaan. Op het moment dat de jongen ingehaald werd door een personenauto, bestuurd door een 30-jarige inwoonster van Heerlen, stak de jongen plotseling de weg over. Hoewel de auto slechts 30 km per uur reed kon de automobiliste de jongen niet meer ontwijken. Hij werd geraakt en kwam ten val. De jongen moest voor behandeling van enkele lichte verwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. Daders diefstal op heterdaad betrapt In de nacht van maandag op dins dag omstreeks 02.00 uur zag een politiepatrouille een personenauto met aanhangwagen volgeladen met zand, trottoirtegels en bakstenen. Tijdens het onderzoek kwam vast te staan dat de bestuurder en inzitten de, 21 en 27 jaar, afkomstig uit Venray, het bouwmateriaal op een bouwplaats aan het Antoniusveld hadden gestolen. Het tweetal werd aangehouden, voorgeleid en ingesloten. Het onder zoek is nog niet afgesloten omdat ook wordt nagegaan of ze nog met niet opgeloste diefstallen op Antoniusveld te maken hebben. Sinds begin maart werd er hard gewerkt aan de nieuwe winkelfor mule van Versleijen-Oirlo. In een korte tijd onderging de winkel aan de Castenrayseweg nummer 14 een spectaculaire gedaantever wisseling. Vanaf 4 april a.s. zal de winkel Fixet - agri, dier en tuin gaan heten. Tot die tijd zijn de timmerlui en etaleurs nog op de winkelvloer bezig maar de ver koop gaat gewoon door. Het win kelpersoneel staat, zoals altijd, voor de volle 100% voor u klaar. VERTROUWD Een bezoekje aan de nieuwe win kel is voor u een uitje. Iedereen van jong tot oud zal aangenaam verrast door de winkel lopen. Wat meteen opvalt bij aankomst is het uiterlijk. Gevel en etalages zijn in de Fixei- stijl omgebouwd. Binnen zult u zien dat het bestaande assortiment is uit gebreid en dat de product-presenta tie is gemoderniseerd. Toch zijn er ook dingen onveran derd. Het personeel, de service en de vakkennis die u van Versleijen gewend bent blijft natuurlijk. GEGARANDEERD GOED Wie koopt bij Fixet weet dat hij ook deskundig geholpen wordt als het om reparaties gaat. 'De vakman die ook repareren kan' is het motto. Kennis, kunde en de beschikking over de goede onderdelen en appa ratuur dat zijn de dingen waar het om draait als u snel iets gerepareerd wilt hebben. Prettig te weten dat u er nu een handige buurman bij hebt. Na de succesvolle ledenwerfactie bundelen het Venrayse Rode Kruis en de plaatselijke supermarkten opnieuw de krachten. Samen hou den ze een kleurwedstrijd voor kin deren tot twaalf jaar. Kleurplaten zijn vanaf deze week verkrijgbaar en moeten voor 11 april zijn ingele verd. De deelnemende supermarkten zijn Albert Heijn. Plusmarkt Landweert. Jan Linders en de twee C1000-vestigingen in Brukske en Veltum. Voor de prijsuitreiking, op zaterdag 25 april in De Clockert. thuishaven van het Venrayse Rode Kruis, worden de prijswinnaars en hun familie uitgenodigd. De kleurwedstrijd volgt op de (landelijke) actie van het Centraal Hypotheek Center Venray heeft begin november vorig jaar haar deu ren aan de Grotestraat 7 te Venray opengesteld voor iedereen die infor matie wil hebben op hypotheekge- bied. Hypotheek Center Venray heeft bewust voor een pand in het cen trum gekozen om cliënten met drempelvrees toch de eerste stop naar een hypotheek-advies te kun nen laten zetten. De openingstijden sluiten dan ook aan bij de winkeltij den, dus ook op koopavond is Hypotheek Center Venray geopend. Veel mensen ontbreekt het aan de kennis en moeten noodgedwongen diverse hypotheekaanbieders con sulteren om tot een goede beslissing te komen, al dat kan nu op een en hetzelfde adres. Niet alleen mensen die een nieuwe of een bestaande woning kopen maar ook mensen die op dit moment niet tevreden zijn over hun huidige hypotheek. Hypotheek Center Venray kan dan voor hen kijken of een oversluiting gunstig voor hen uitpakt. Er zijn namelijk cliënten die in het verleden hun hypotheek op een hogere rente stand hebben afgesloten en die nu naar lagere lasten kunnen. Ook heb ben cliënten hypotheekconstructies die in het verleden wel, maar op dit moment niet meer voldoet aan hun huidige situatie. Dit noemt men hypotheekreparatie. Tevens kunnen zij hun cliënten adviseren over de mogelijkheden van een tweede hypotheek, bijvoorbeeld bij een ver bouwing. Dagelijks wordt het Hypotheek Center Venray op de hoogte gehou den van de rente-ontwikkelingen op de hypotheekmarkt waarbij steeds AGRI, DIER EN TUIN Versleijen was al van vele mark ten thuis. Dat is nu nóg duidelijker geworden. In overzichtelijke schap pen vindt u alles groepsgewijs gepresenteerd. Verf, gereedschap, dierbenodigdheden, tuinsets, gazon- maaiers. speelgoed, sanitair, werk kleding. Kortom vakman en hobby ist vinden er wat ze zoeken... kwaliteit tegen een gunstige prijs. EIGEN IDENTITEIT BLIJFT Met de nieuwe naam geeft de winkel zijn vrijheid niet op. 'We blijven zelfstandig opereren.' Aldus Sjef en Paul Versleijen. 'Het voor deel voor ons en voor onze klanten zit hem in het feit dat we bepaalde producten nu landelijk kunnen inko- Bureau Levensmiddelen en het Rode Kruis. Vanwege de vijftigste verjaardag van de supermarkt kreeg elk nieuw Rode Kruis-lid van de supermarkten een levensmiddelen pakket ter waarde van 50 gulden aangeboden. Die actie heeft tot op heden ongeveer vijftien nieuwe betalende leden opgeleverd. Hel Rode Kruis kent twee soorten leden; betalende leden en vrijwilligers. De ongeveer duizend betalende leden van de Venrayse afdeling brengen jaarlijks circa 55.000 gulden bijeen, waarvan 70% gaat naar het Rode Kruis Nederland. De levensmidde len-actie duurt nog tot 11 april."En we kunnen nog best leden gebrui ken", zegt Rode Kruis-woordvoer- der Pouwels. naar de prijs/prestatie verhouding per hypotheekverstrekker gekeken wordt. Daardoor kunnen zij hun cliënten optimaal adviseren. Op dit moment beschikken zij over een zeer lage nieuwbouwrente. Zeer geschikt voor alle nieuwbouwpro jecten of voor eigen bouwers. De werkwijze is eigenlijk heel eenvoudig. Cliënten kunnen ten allen tijde binnenlopen of telefo nisch een afspraak maken. Hypotheekadviseur. dhr. Van Hensberg, analyseert samen met de cliënt welke hypotheekvorm, hoogte van hypotheek en hypolheekcon- structie het best voldoet aan de wen sen en de mogelijkheden van die cliënt. Er wordt daarna een advies neergelegd die de cliënt kan opvol gen of naast zich neer kan leggen. Voldoet het advies dan wordt daar de geldverstrekker bijgezocht die in ieder geval die aanbieding gestalte geeft en er wordt tevens in de gaten gehouden of er na dat advies wel licht nog betere en goedkopere mogelijkheden zich voordoen. Tevens wordt de cliënt geheel bege leid tot aan het transport bij de nota ris toe. Uiteraard blijft Hypotheek Center Venray daarna nog steeds beschikbaar voor die cliënten voor hun vragen. Doordat er ontzettend veel hypotheekaanbieders zijn wordt het voor cliënten ontzettend moeilijk een keuze te maken. Door deze onafhankelijke instelling die naar de inhoud van de hypotheek kijkt en niet naar de verpakking zijn zij in staat de cliënt optimaal te adviseren. Hypotheek Center Venray maakt de hypotheek passend op de cliënt en niet de cliënt passend op de hypotheek. pen. Goedkoper dus. Gunstig geprijsde producten én de vertrouw de service van ons personeel is wat wij onze klanten bieden.' FEESTELIJKE HEROPENING Fixet gaat feestelijk van start. Op zaterdag 4 en zondag 5 april kunt u de nieuwe zaak bekijken en natuur lijk profiteren van de vele openings aanbiedingen. Bovendien trakteert Fixet die dagen. Een kopje koffie staat klaar en pa. ma en de kinderen gaan niet met lege handen de deur uit! U bent van harte welkom. Versleijen - Oirlovolledig in een nieuw jasje, buiten maar zeker ook binnen Als ondernemer wilt u graag op Internet. Uw klanten moeten uw bedrijf dan wel snel en eenvoudig kunnen vinden. En u wilt zeker zijn van bezoek. Zonder hoge kosten. Dat kan. TrefPunt biedt ondernemers een toplocatie, op Internet. Want TrefPunt combineert presentaties van ondernemingen met actuele lokale en regionale informatie over onder meer sport, cultuur en gemeentelijke activiteiten. Een levendige afspiegeling van uw eigen stad of regio op Internet, waar u zjch als ondernemer eenvoudig kunt vestigen. Zo ontsnapt u niet aan de aandacht van klanten uit uw omgeving. -O p vallende p r ejenla^Li^s U heeft de keuze uit tal van opvallende presentatievormen, waaronder winkels met betaalfunctie. Bezoekers van TrefPunt kun nen moeiteloos uw producten bezichtigen en kopen of nadere infor matie opvragen. Maar TrefPunt kent meer voordelen. De huren zijn opmerkelijk laag. En u kunt uw presentatie moeiteloos zelf samen stellen en wijzigen. Tot slot: TrefPunt is een initatief van de Rabobank. Dat maakt deskundige service vanzelfsprekend. TrefPunt. vertrouwd terrein op Internet Bij TrefPunt bent u aan liet goede adres www. tref, nl/Pccl&Maas Meer informatie? Vul de bon in en stuur deze (zonder postzegel) naar: TrefPunt Peel&Maas, antwoordnummer 14, 5800 VB, Venray. U kunt ons ook bereiken vla tel.: (0478) 58 27 27. fax: (0478) 51 09 16, e-inailadres; peelenm@tref.nl I Ja, Ik hou Rplmorrwcril in «ikrn dom op TrrfPuill TrefPunt Peel&Maas Tref.nl Plan van aanpak Venray Initiatief Versleijen-Oirlo helemaal in het nieuw: Voor al uw hypotheken:

Peel en Maas | 1998 | | pagina 7