PEEL EN MAAS VOOR ALLE SOORTEN VEILING KUNST bedankt kiezers Groep Geleide Wapens De Peel oefent in Noorwegen CURIOSA Dertien jubilarissen FNV Door uw stem 10 zetels Venrayse supermarkten doen mee aan Rode Kruis-actie ^>s 15 jaar gezelligheid onder één dak voor Venray Nationaal Reumafonds zoekt collectanten (Wurrum ullie wél en weej nie? ZONWERINGEN Open dag basisschool De Keg Open dag Dr. Poelsschool Opendeurdag op Coninxhof RAAYLAND COLLEGE VENRAY Zuidsingel 1 ZATERDAG 21 MAART Kijken: 16.00 -18.00 uur Veilen: 18.00 - 23.00 uur A MsaéVeis Maaltijddienst zoekt vrijwilligers WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Dansen voor singles Uitslag ballon- wedstrtijd Kloonströppe 'T POLITIEKE HART VAN VENRAY -JW J Steeds meer mensen kiezen voor aluminium of Ikunslstof als het gaat om deuren, kozijnen, een dak- of een serre. Kunststof en aluminium hebben dan ook sterke troeven: duurzaam, onderhoudsarm, gemakkelijk schoon te maken en inbraak vertragend. Iltofra biedt U de keuze uit vele kleuren en profielen. I Natuurlijk, altijd van de beste kwaliteit en voor een redelijke prijs Vraag eens vrijblijvende informatie bij: IKOFRA Kemp»eg 35 MfflnH 5801 VL Venray wéTel.; 0478 - 550967 Venray mobiel; 06 - 51419976 Twee inwoners van Holthees kijn een actie gestart om gezamen lijk schotelantennes te kopen. De Uie is het gevolg van het feit dat lowel het buitengebied van fcolthees als het dorp Smakt voor alsnog verstoken blijven van Kabelnet. f "Als meerderen samen schotels kopen moet dat toch altijd goed koper zijn en betere service ople- lyeren dan wanneer ieder voor pich gaat bestellen" aldus het Nweetal in het dorpsblaadje 't Krentje. Personen die geïnteresseerd zijn [kunnen contact opnemen met de werkgroep "Wurrum ullie wel en jeej nie?" oftewel Peter Deenen, el. 636764 en/of Bart Bonants, tel. fe36289. STATIONSWEG 13 VENRAY TEL. 0478-515010 Inbraak in bedrijf Door forcering was in de nacht ran donderdag op vrijdag via de oordeur toegang verkregen tot een edrijf aan de Puttenweg in fsselsteyn. Mogelijk dat de dader longer had want uit de kantoor- 'M u'mte werden het koffiezetappa- I aat, enkele pakken koffie, pakjes oep, een weegschaal en plastic dertjes gestolen. Snelheidscontroles Vrijdag werden op de foordsingel tussen 10.00 en 11.00 uur snelheidscontroles gehouden. 250 voertuigen passeerden de con trole, 60 reden er te snel en de hoog- sie snelheid bedroeg 82 km per uur. Van 11.00 tot 12.00 uur werden aan de Stationsweg 163 voertuigen U gecontroleerd. Daarvan reden er 30 te snel en de hoogste snelheid ïdroeg 62 km per uur. Op beide wegen is de snelheid tot 50 km beperkt. De Groep Geleide Wapens De Peel van de Koninklijke Luchtmacht ondergaat van 16 t/m 18 maart 1998 haar twee-jaarlijk se NAVO-evaluatie en neemt gelijktijdig deel aan de NAVO- oefening 'Strong Resolve'. Het doel van deze oefeningen is het op goede wijze uitvoeren van alle activiteiten van een 'Reaction Force' en het beoefenen van een strategische verplaatsing en het geïntegreerd oefenen met NAVO- partners in een 'out-of -area'- omgeving. De verplaatsingen van personeel en materieel zijn op dit moment in volle gang. Het materieel is op 7 en 9 maart jl. geladen in resp. de 'MS Villars' en de 'Santosa'. Dinsdag werd het eerste schip alweer gelost in de haven van Valsneset (Noorwegen) en vandaag volgt het tweede schip. Het personeel gaat met behulp van luchttransport ook richting Noorwegen. In totaal zijn er al 4-5 man in verschillende vliegtuigen overgevlogen naar Noorwegen. Al dit personeel zal meehelpen de boten te lossen en zetten de voertui gen met de wapensystemen, com mandoposten, werkplaatsen, enz. gereed voor de inzet op het Main Air Station (vliegbasis) Orland (ten Westen van Trondheim). Op zaterdag 14 maart volgt dan de tweede hoofdmacht (ca. 155 man) met de KDC-10 van de Koninklijke Luchtmacht. Zij vullen het detache ment aan om op 16 maart te kunnen beginnen aan de NAVO-evaluatie. De evaluators bekijken verschillen de onderdelen, w.o.: de strategische verplaatsing (over de weg, per boot en per vliegtuig), de tactische scena rio's, de tactische verplaatsing naar het oefengebied, de Reaction Forces operaties en de terugverplaatsing. De oefening duurt tot en met 18 maart 1998. Daarna (gepland is 20 en 21 maart) wordt het personeel en het materieel op soortgelijke wijze terugverplaatst. Op maandag 23 maart vindt in Venray de inschrijving plaats voor kinderen die in de loop van het vol gende schooljaar naar de basis school zullen gaan. Voorafgaand aan deze datum houdt de openbare basisschool De Keg (de school is gelegen in de wijk Veltum aan de Blauwververstraat) een open dag op dinsdag 17 maart. Belangstellenden kunnen dan ken nis nemen van de dagelijkse gang van zaken op deze school, waar eigentijds en kindgericht onderwijs gegeven wordt. Ouders die reeds ervaring hebben met de wijze van werken op De Keg zullen ook aan wezig zijn om bezoekers eventueel te woord te staan. Tussen 08.45 en 11.45 uur en 13.30 tot 15.15 uur zijn belangstel lenden van harte welkom op ieder willekeurig moment. De Keg is een gewone basis school. waar het kind wordt voorbe reid op het voortgezet onderwijs. De school werkt volgens de ideeën van het Jenaplan en is toegankelijk voor alle kinderen tussen 4 en 12 jaar. Het basisschoolprogramma wordt georganiseerd rondom een kindge richte sfeer, waarbij het leven zoveel mogelijk wordt afgestemd op het kunnen en kennen van ieder kind. Begrippen als respect, rechten en plichten, eigenheid en creativiteit krijgen dagelijks aandacht binnen de groepssfeer. Aan kinderen wordt daarbij geleerd om verantwoordelijk te wil len zijn voor het eigen, maar ook voor het groep,shandelen. Daarnaast is het belangrijk, dat ieder kind zich prettig voelt binnen de groep. Sinds jaar en dag geeft De Keg op deze manier al vorm aan het zogenaamde adaptief onderwijs, een nieuwe term in onderwijsland. Naast het gewone leven is er op De Keg veel aandacht voor de per soonsvorming van ieder kind. Het Jenaplan in Veltum krijgt zodoende vorm als leef- en werkge meenschap, waar kinderen, ouders en leerkrachten plezierig met elkaar werken.. Woensdag 18 maart van 09.00 tot 10.00 uur en donderdag 19 maart van 14.00 tot 15.00 uur zet de Dr. Poelsschool haar deuren open voor belangstellende ouders om een kijk je in de school te nemen en te zien hoe daar geleerd, gewerkt en gespeeld wordt. Onderwijs en opvoeding op de Dr. Poelsschool worden gekenmerkt door een uitgebreid leerlingvolgsys teem waardoor we goed op de hoog te zijn van de ontwikkeling van elk kind. Er is ondersteuning in elke groep om kinderen met problemen aandacht te kunnen geven en te hel pen. Instructie vindt plaats in kleine groepen zodat alle kinderen aan bod kunnen komen. Prestaties zijn belangrijk maar mogen niet tenkoste gaan van een evenwichtige ontwik keling. Veel aandacht is er dan ook voor de sociaal-emotionele begelei ding van het kind. Door de mix van allerlei bevolkingsgroepen en onze opvoedingsstijl is de school een afspiegeling van de maatschappij en helpen we de kinderen om zich te ontwikkelen tot kinderen die stevig in hun schoenen staan en een goede basis hebben voor het voortgezet onderwijs. U, en ook uw kind, zijn van harte welkom om de sfeer te proeven, te kijken of onze stijl bij u past en ant woord op uw vragen te krijgen. De school is gelagen aan de Langeweg 92 te Venray. Op woensdag 17 maart houden we op Coninxhof een opendeurdag. Die dag kunnen alle ouders (en ook oma's en opa's) een kijkje komen nemen hoe deze school in de prak tijk werk. Deze ochtend is ook bedoeld voor die ouders die op 23 maart a.s. hun kleuter moeten aanmelden voor het nieuwe schooljaar. Het programma ziet er in grote lij nen als volgt uit: 09.00 uur: Bezoek klas naar uw keuze. 09.30 uur: Wisselen van groep. 10.00-10.30 uur: Koffiepauze in de hal. 10.30 uur: Bezoek klas. 11.00 uur: Bezoek klas. 11.30 uur: Einde morgen. De wisselingen gelden speciaal voor de groepen 12 en 3. In de hogere groepen kunt u ook tussentijds bin nenlopen. Op woensdag 17 maart ontvangt u, bij binnenkomst, een uitgewerkt programma waarna u een keuze kunt maken welke groep u wilt bezoeken. We willen u speciaal wijzen op het werken in hoeken in de groepen 1-2, naar het zelfstandig werken in de groepen 4 t/m 8. Deze onderdelen maken deel uit van het Ervarings Gericht Onderwijs. Tot woensdag 17 maart! Vier Venrayse supermarkten doen mee aan een ledenwerfactie van het Rode Kruis. De actie is opgezet vanwege het feit dat vijf tig jaar geleden de eerste zelfbe dieningswinkel in Nederland haar deuren opende. Wie jarig is, krijgt normaliter een cadeau. De supermarkten draaien de zaken om en geven een cadeau weg. Wie tussen 16 maart en 11 april lid wordt van het Nederlandse Rode Kruis (kosten 35 gulden per jaar) en zich aanmeldt via een van de deel- nemende supermarkten, kan reke nen op een levensmiddelenmand ter waarde van vijftig gulden. In Venray nemen de supermarkten van Jan Linders, Plusmarkt van Dijck, en de C-1000 supermarkten in Brukske en Veltum deel aan de actie. Op zaterdag 21 maart zullen vrij willigers van het Rode Kruis in genoemde supermarkten aanwezig zijn om de actie te ondersteunen. Auto tegen boom Vrijdagmorgen heeft een 25-jari- ge bestuurder van een personenauto snijwonden in het gezicht opgelo pen nadat de door hem bestuurde auto op de Deurnesewëg tegen een boom botste. De bestuurder had te laat in de gaten dat de voor hem rij dende auto's afremden. Om een aan rijding te voorkomen remde de bestuurder zo hard dat zijn auto uit de juist koers raakte en ging schui ven. Wel voorkwam hij een botsing met de auto's maar zijn auto botste tegen een boom, vervolgens draaide de auto om en kwam daarbij met de achterzijde tegen de auto van een 25-jarige Deurnese. Alcoholcontrole In de nacht van zaterdag op zon dag werden door de politie op ver schillende plaatsen alcoholcontroles gehouden. Zeven bestuurders moes ten blazen. Een 32-jarige bestuurder had teveel gedronken. Een rijverbod van vijf uur en in het kader van het snelrecht werd hem een dagvaar ding om voor de rechter te verschij nen aangeboden. Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur In de gemeente Venray maken ruim 100 ouderen gebruik van thuis bezorgde maaltijden. Deze maaltij den worden thuisbezorgd door vrij willigers. Voor de route in de aanleunwoningen Schuttersveld zoekt Synthese enkele vrijwilligers. De maaltijden worden opgehaald in de keuken van Het Schuttersveld en dagelijks tussen 11.30 en 12.15 uur thuisbezorgd. Voor deze route hebben vrijwilligers geen auto nodig. Een vrijwilliger bezorgt wekelijks op een vaste dag. Aangezien elke vrijwilliger een vaste route heeft, leert men de deelnemers van de maaltijddienst goed kennen en omgekeerd. Dat maakt dit vrijwilli gerswerk extra aantrekkelijk. Dankzij de inzet van vrijwilligers kunnen ouderen langer zelfstandig blijven wonen. Hebt u interesse in dit vrijwilli gerswerk of wilt u meer informatie, neem dan contact op met Arda Poels of Mark van der Horst, Synthese, Bergweg 4 te Venray, tel. 583730. Sluipverkeer Door de afsluiting van het kruis punt Stationsweg-Oostsingel heb ben automobilisten massaal een sluiproute ontdekt via het terrein van het Vincent van Gogh Instituut (het vroeger St. Servatius). Die massaliteit levert gevaar op voor de bewoners van het instituut. Deskundigen zijn bezig met een oplossing om het verkeer dat niet op het terrein te weren desnoods met opmaking van proces-verbaal. Inbraak in winkel In de nacht van donderdag op vrij dag werd een deur geforceerd van een winkel aan het Schoutenstraatje. Kantoor en winkel waren doorzocht. De buit bedroeg het wisselgeld, ƒ150,-, uit de kassa. DONDERDAG 12 MAART 1998 - NR. 11 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG Begin dit jaar zijn er vier bonden van de FNV gefuseerd. Het gaat daarbij om de Industriebond FNV, de FNV Dienstenbond, de Vervoersbond en de Voedingsbond. Gezamenlijk noemen zij zich nu FNV Bondgenoten. Vrijdagavond werden negen van dertien jubilarissen gehuldigd vanwege diverse jubilea. Vier leden waren maar liefst vijftig jaar lid. Dat betrof de heren Linskens, Boekhout, Wijnen en Huys. Dhr. Huys is echter enkele dagen voor de huldiging overleden. Drie leden zijn veertig jaar van de vakbond. Het betreft de heren Oremus, Swinkels en Verhalle. Eerstgenoemde was vrijdagavond echter niet aanwezig. Zes leden zijn vijfentwintig jaar lid van de vakbond te weten de heren Kessels, Ozsin, Fransen, Aben, Ates en Meyer. Op de foto ontbreken de heren Ozsin en Aben. De jubilarissen werden door districtsbestuurder Harm Duursmal in het zonnetje gezet. Vrijdag 20 maart is er weer een gezellige dans- en ontmoetings avond voor singles en alleenstaan den uit de regio. Zowel leden als niet-leden zijn van harte welkom bij Partycentrum Janssen, Raadhuisstraat 6 in Venray, tel. 510500. Aanvang 21.30 uur. De uitslag van de ballonnen- wedstrtijd tijdens het Kloonströppe is als volgt: le prijs Paul Janssen uit Wanssum; 2e prijs voor Ivo Arts uit de Eisenhowerstraat. De Poedelprijs is voor Richelle van Soest, Kamperfoelie, blief Wakker!!! Mishandeling Een 28-jarige Venrayse deed vrij dag aangifte van mishandeling door haar ex-man. De mishandeling vond plaats bij haar woning in het Brukske. Het onderzoek in deze zaak is nog lopende en daarom kon den geen nadere mededelingen wor den verstrekt. Komende week is het precies vijf tien jaar geleden dat Dans- Partycentrum Janssen zich vestigde aan de Raadhuisstraat 6 in Venray. In de afgelopen jaren hebben reeds velen op dit adres hun eerste dans passen gezet op het zwevende par ket. Ook hebben in die periode vele rages de revue gepasseerd. Denk alleen maar eens aan de periode van Dirty Dancing waarbij op de zon dagmorgen in alle vroegte de eerste dansenthousiastelingen reeds de dansvloer bevolkten. Ook de pntwikkeling van diverse nieuwe en ook bestaande dansvor men heeft een enorme groei doorge maakt. Het leren dansen is veel leu ker en gemakkelijker geworden door nieuwe methodes. Omdat elke doelgroep zijn eigen specifieke muzikale wensen heeft, worden er buiten de danslessen om verschil lende activiteiten georganiseerd. Zo is er tegenwoordig elke maand een speciale avond voor singles. Een heuse kidswing disco op de vrijdag avond en elke drie weken een spe ciale dansmiddag voor 55-plussers. Daarnaast is er elk weekend op vrij dag of op zaterdagavond een Danceparty voor leden en niet- leden. Om dit heuglijke feit niet onge merkt voorbij te laten gaan zijn er enkele speciale activiteiten op touw gezet. Zo is er op vrijdag 13 maart een optreden van de Duitse formatie TOP die momenteel bezig zijn met een Europese toernee en met hun nieuwste single Carousel op de tv- stations MTV en TMF regelmatig te zien zijn. Als enige locatie in Nederland treden zij op in Venray met een live optreden van een uur met zang en dans op werelds niveau. Op zaterdag vertrekt een grote groep in alle vroegte vanuit Venray voor een tweedaagse trip naar Londen met o.a. een bezoek aan de musical Miss Saigon. Op zaterdag 21 maart tenslotte is het de beurt aan de Amerikaanse zanger en entertainer Joe Bourne, die in het verleden reeds verschil lende hits in Nederland heeft gehad en eveneens een live mini-concert verzorgt. Het optreden van TOP wordt volledig gesponsord door de Nederlandse divisie van Marlboro Music en is daardoor kosteloos toe gankelijk. Kaarten voor hef optre den van Joe Bourne kosten slechts ƒ7,50. Aanvang van beide avonden is 21.00 uur. Voor meer informatie: tel. 0478-510500. CDA Landelijke reumaweek van 16 t/m 21 maart Volgens een voorlopige schatting van TNO telt Nederland bijna anderhalf miljoen reumapatiënten. Dit grote aantal maakt reuma tot volksziekte nummer 1. De ziekte kan iedereen treffen: jong en oud, man en vrouw. De Nederlandse Reumabestrijding/het Nationaal Reumafonds vestigt hierop de aan dacht tijdens de jaarlijkse landelijke reumaweek die van 16 t/m 21 maart 1998 wordt gehouden. Het thema van de campagne is de 12-jarige Tess, die al zes jaar jeugdreuma heeft. Door Tess af te beelden met de vraag 'Heeft u even tijd voor mij?" roept het Nationaal Reumafonds vrijwilligers op om tij dens de landelijke reumaweek twee uur voor het goede doel te collecte ren. Collecte-opbrengst van vitaal belang Het Nationaal Reumafonds krijgt tot nu toe vrijwel geen steun van de overheid of het bedrijfsleven en is dus geheel afhankelijk van giften De jaarlijkse collecte-opbrengst is NIEUWE OF GEBRUIKTE AUTO'S LEASEN ROVER DEALER "Smakterheide" Venray Tel. (0478) 581032 Fax 584571 dan ook van vitaal belang. Wie zich wil opgeven als collectant kan zich aanmelden bij het Nationaal Reumafonds, Lia Ellemers, Van Venrodelaan 5, tel. 584957. Wetenschappelijk onderzoek Evenals vorig jaar staat in de lan delijke campagne jeugdreuma cen traal. aangezien het aantal kinderen met deze ziekte jaarlijks groeit. Eén op de duizend kinderen lijdt aan reuma en per week worden vier kin deren met reuma geboren. Onderzoek naar de oorzaken van reuma en naar effectieve behandel methoden mag daarom nooit stil staan. Doordat de overheid sterk bezuinigt op kosten van de gezond heidszorg, zijn reuma-onderzoekers zeer afhankelijk van het Nationaal Reumafonds. Een belangrijk deel van de inkomsten van het Fonds wordt dan ook besteed aan weten schappelijk onderzoek, dat inmid dels tot veelbelovende resultaten heeft geleid. Beenmergtransplantatie Een treffend voorbeeld daarvan is onderzoek naar beenmergtransplan tatie bij kinderen die in zeer ernstige mate aan reuma lijden. Daarbij wor den gezonde beenmergcellen van de ongezonde gescheiden en terugge- plant in de patiënt. Deze behandel methode heeft een goede kans van slagen. Nederland is het eerste en lot nu toe het enige land ter wereld waar beenmergtransplantatie op kin deren met reuma wordt toegepast. Poging inbraak boekhandel Maandagmorgen werd ontdekt dat geprobeerd was in te breken in een aan de Passage gelegen boekhandel. De politie vermoedt dat de dader in zijn werk is gestoord, want het is niet gelukt in de winkel te komen. De schade bleef beperkt. Banden lek gestoken Een 19-jarige inwoonster van America deed aangifte van hel lek- steken van twee banden van haar aan de Catharinastraat geparkeerde auto.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 9