St. Anna wordt krachttoer Langlaufbaas boven baas Voedingsgebieden onderwijs worden opgeheven Problemen met milieuvergunning Maessen Recycling Kofra... Een nieuwe kijk op... Nieuw eetcafé: 't Trefpunt Open Huis bij Zeef/Safe 'OntMoet Jezelf' Platform Lage Inkomens College zet handtekening voor Amnesty peel en maas donderdag 12 maart 1998 - Pagina 7 Rabobank Venmy-Oostrum Zevenrode tel. (0478) 530200 tel. (0478) 530 300 WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar Kersten bang voor gevolgen leegstand De gemeente heeft het Annaterrein nog niet aangekocht, maar er komen steeds meer signa len dat het niet eenvoudig wordt het terrein groen te houden en monumentale gebouwen te bewa ren zonder flink geld bij te passen. Het lijkt erop dat het St. Annaterrein de eerste serieuze krachtmeting wordt voor de Venrayse politiek na de verkiezin gen. (door Bert Albers) Hoewel de procedure pas hele maal aan het begin staat, lijkt het al duidelijk dat de uitkomst een com promis wordt. Tussen het cultuur historische belang van het ruim 40 ha grote gebied enerzijds en econo mie en volkshuisvesting aan de andere kant. Het CDA heeft in haar verkiezingsprogramma een duide lijk standpunt ingenomen: St. Anna moet parkachtig blijven. Niet meer bebouwing dan op dit moment, wat betreft oppervlakte en inhoud. Dat sluit overigens sloop en nieuwbouw niet uit. De andere partijen zijn min der expliciet, maar de zorg om behoud is raadsbreed. Dat standpunt kost waarschijnlijk geld. Hoe meer mooie gebouwen en grote bomen blijven staan, des te minder huizen er gebouwd kunnen worden. Aanpassing van bestaande gebouwen is ook veel duurder dan slopen en nieuwbouw. Volgens wet houder Kersten, maandag in de commissie voor ruimtelijke orde ning en grondzaken, levert het hele maal intact laten van het St. Annaterrein een tekort in de exploi tatie op van minstens tien miljoen gulden. Afhankelijk van de toekom stige inrichting wordt dat bedrag kleiner, maar (flink) verdienen en gelijktijdig een parkachtig geheel overhouden zit er niet in. Dat hoeft voor het CDA ook niet. "Een park dat kost iets. Maar dat moet je niet bij voorbaat wegge ven", waarschuwde commissielid Van de Ven in dezelfde vergadering. Volgens Kersten zijn de mogelijkhe den om oude gebouwen een nieuwe bestemming te geven cruciaal voor de haalbaarheid. Lang niet alle gebouwen van St. Anna kunnen ver bouwd worden tot kantoren of woningen. Bijvoorbeeld het hoofd gebouw. "Ga dat maar 'ns herbe- stemmen", verzuchtte de wethouder. De grootste zorg van Kersten is ech ter leegstand en verloedering na het vertrek van het VvGI. Procedureel zit de ontwikkeling van het terrein nog helemaal in de beginfase. De gemeente heeft de Wet Voorkeursrechten Gemeenten erop losgelaten, zodat ze eerste gegadigde is als het Van Gogh Instituut verkoopt. Beide partijen hebben daarover inmiddels overeen stemming. Twee taxateurs gaan de waarde bepalen en onderwijl bren gen de ambtenaren de bouwmoge lijkheden in beeld. Van de Ven wees er op dat die twee zaken nadrukke lijk met eikaar in verband staan. "Het maakt nogal wat verschil voor de grondprijs of je er later honderd of duizend woningen op kan bou wen". Komende drie maanden wordt de procedure vervolgd. Sinds kort is het restaurant Etcetera overgenomen door de familie Ouwens uit Uden. Onder de naam Eetcafé 't Trefpunt wil de familie Ouwens het restaurant op een toch iets andere leest voortzetten. Met 't Trefpunt gaat een lang gekoesterde wens van Jan Ouwens in vervulling. Zelf is hij jarenlang in de horeca werkzaam geweest. Zijn laatste werkgever ging echter failliet en sindsdien was Jan melkman. Via Venraynaar Piet van Benschop werd de interesse gewekt om het eetcafé aan de Stationsweg over te nemen. En zo geschiedde enkele weken geleden. Naast Jan Ouwens is ook dochter Jacqueline in het eetcafé werkzaam. Zij heeft de koksopleiding gevolgd en ervaring opgedaan als zelfstandig kok, bij diverse restaurants en in de catering. Het familiebedrijf wordt gecompleteerd met moeder Mieke die de organisatie voor haar reke ning neemt en bij springt waar nodig is. 't Trefpunt is dagelijks geopend van 11.00 tot 22.00 uur. In het weekend van 17.00 tot 22.00 uur. Bij 't Trefpunt kan men terecht voor een zakenlunch of -diner voor een complete warme maaltijd maar ook voor een broodje. Afhaalmenu's behoren ook tot de mogelijkheden evenals de verzorging van complete buffetten. A.s. dinsdag wordt de overname met een officieel tintje gevierd tij dens een receptie van 18.00 tot 21.00 uur. Eenieder kan dan bewon deren welke veranderingen het eet café heeft ondergaan en persoonlijk met Jan, Mieke en Jacqueline Ouwens kennis maken. Zeefdrukkerij Zeef/Safe pro ductions is onlangs verhuisd. Vanuit het bedrijvencomplex in het voormalig St. Jozefklooster is het bedrijf van Piet Tromp en Cecile Geurts verhuisd naar Stationsweg 126c te Oostrum. Piet Tromp en Cecile Geurts start ten in 1995 met hun zeefdrukkerij. Zij specialiseerden zich vooral op het bedrukken van papier, hout, metaal, glas, textiel en kunst stoffen. Daarnaast werd het beletteren van auto's en reclame borden ter hand genomen. Doordat Zeef/Safe zelfde materialen levert kan het bedrijf prijstechnisch en leveringstechnisch prima werken. Dat leidde tot een gevarieerde klantenkring waaronder behalve verenigingen en lokale ondernemers ook bedrijven als Philips en GGW De Peel. In korte lijd groeide het bedrijf in het voor malige klooster uit haar jasje waar na begin dit jaar werd verhuisd naar Oostrum. A.s. zondag. 15 maart, houdt Zeef/Safe open huis van 13.00 tot 17.00 uur. Onder het genot van een natje en droogje kunt U kennisma ken met het bedrijf, de zeefdruk techniek en zal de nieuwe huisstijl gepresenteerd worden. Voor meer informatie, Zeef/Safe, Stationsweg 126c Oostrum. De milieuvergunning voor het zanddepot van Maessen Recycling aan de Venrayseweg in Venlo is voorlopig buiten werking gesteld. De buurman van het depot klaagt al meer dan drie jaar over de activitei ten op het depot. Onlangs zijn de bezwaren behandeld tijdens een zit ting bij de Raad van State in Den Haag. De man heeft veel last van lawaai en stof. Hij denkt bovendien dat er asbestdelen vrijkomen tijdens de werkzaamheden op het depot. Volgens woordvoerder L. Verhaegh, namens Maessen, is daar van geen sprake. 'Op het terrein worden geen asbestdelen opgesla gen. Het vrijkomen van asbestdelen bij de opslag van zand en teelaarde is hier dan ook absoluut niet aan de orde. Maessen kent de problematiek en haar verantwoordelijkheid over Op dinsdag 17 maart, aanvang 20.00 uur. zal Huub Verlinden, the rapeut en auteur van het boek 'OntMoet Jezelf' een lezing verzor gen in conferentieoord De Witte Hoeve, Gasthuisstraat 5 te Venray. Deze lezing is voor iedereen toegan kelijk. Toegang ƒ15,-. Wanneer u zich van te voren aanmeldt, via Secretariaat OntMoet Jezelf, tel. 045-5650111 of bij Praktijk voor fysiotherapie De Gouden.Leeuw is de toegangsprijs ƒ12,50. Werkelijke genezing, genezing van binnen uit. is een bewustwor dingsproces. Het lichaam drukt met zijn signalen uit wat zich. nog onbe wust, in het gevoel van de mens afspeelt. Aan de hand van demon- Platform Lage Inkomens Venray stelt mensen met een laag inkomen in de gelegenheid hun belastingfor mulier gratis te laten invullen. Vernielingen 'Er worden vernielingen ge pleegd...', dat was de melding die zaterdagavond omstreeks 22.15 uur bij de politie binnenkwam van een bewoonster van 't Liene. Zij zag dat een aantal jongeren mogelijk gepar keerde auto's aan het vernielen waren. Toen de politie met twee auto's arriveerden stoven de jonge ren met enkele auto's, bromfietsen en fietsen in alle richtingen uiteen. Op het Gouden Leeuwterrein kon den twee jongens worden aangehou den. Bij controle bij de geparkeerde auto's konden geen vernielingen worden ontdekt. Wel kregen twee jongens een transactie aangeboden omdat ze op hun fiets geen verlich ting voerden. Hen werd ook te ver staan gegeven dat 't Liene geen hangplaats is... deze materialen'. Het bedrijf heeft van de gemeente Venlo vergunning gekregen om gedurende vijf dagen per jaar op het depot te werken. Volgens de gemeente komen er dan in totaal niet meer dan vijftien vrachtauto's. Maessen gebruikt het terrein alleen voor de opslag van zand en aarde als dat in de buurt van Venlo wordt gewonnen. Gemeentewoordvoerster C. Schulinck denkt dat het lawaai nau welijks aan de vijftien vrachtauto's kan liggen. 'Het omgevingslawaai van de Venrayseweg is hoger dan dat van de vijftien vrachtauto's'. Verhaegh wees er tijdens de zitting op dat stofoverlast veroorzaakt kan zijn door een zandafgraving naast de woning van de buurman. De Raad van State doet binnen twee weken uitspraak. stratie aan vrijwilligers laat Huub Verlinden zien hoe het lichaam daadwerkelijk reageert op de mens die er leven aan geeft. Het lichaam doet geen 'domme' dingen. Als deel van de natuur is het in staat om zich aan te passen, te groeien en te gene zen. Wanneer een probleem maar niet weg wil, is dus de eerste vraag waarom het van nature aanwezige, zelfgenezende mechanisme van het lichaam niet werkt. Wat gaat er ach ter het probleem schuil? Huub Verlinden is door zijn boei ende en directe manier van spreken in staat om de toehoorder een daad werkelijke ontmoeting met zichzelf te laten beleven. Mocht u geen formulier ontvan gen, is het misschien toch zinvol om een berekening te laten maken, mocht blijken dat er teruggaaf mogelijk is dan kan er nog altijd een T-formulier aangevraagd worden. Ook scholieren/studenten met een bijbaantje hebben in de meeste gevallen recht op teruggaaf van belasting. U kunt hierover informatie inwin nen, telefonisch 581332 op woens dag van 10.00 tot 12.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur. U kunt natuur lijk ook langs komen op bovenge noemde tijden. Het adres is Mozartstraat 20b (voorheen fysio therapie). Gerichte controle In de nacht van vrijdag op zater dag en van zaterdag op zondag werd door de politie een gerichte controle gehouden in de woonomgeving van het Gouden Leeuwterrein waar eer der veel klachten van inwoners bij de politie terecht kwamen. De con troles hadden een gunstig resultaat. Het bleven rustige nachten. De Stichting Katholiek Primair Onderwijs Venray (SKPOV) heeft met betrekking tot het aannemen en toelaten van leerlingen op de katholieke basisscholen haar beleid gewijzigd. De zg. voedings gebieden van scholen worden opgeheven. Hierdoor krijgen de ouders meer vrijheid in de school keuze voor hun kinderen. Door de voedingsgebieden moes ten kinderen, die het katholiek onderwijs gingen volgen, verplicht naar de school van het voedingsge- bied waarin hun woning stond. Ouders hadden in principe geen keuze. Die keuze is er nu dus wel. De uit eindelijke beslissing of aanmelding ook leidt tot toelating op de gewens te basisschool berust echter nog steeds bij de SKPOV. Er kunnen zich nl. situaties voordoen die de SKPOV nopen een leerling niet toe te laten. De SKPOV wil hiermee echter zeer zorgvuldig mee omgaan en het recht om een kind niet toe te laten slechts sporadisch gebruiken. RECHT Een ander uitgangspunt van het nieuwe beleid is dat ouders een zogenaamd recht hebben op plaat sing van hun kind op de school die gelegen is in de wijk of het dorp waar men woonachtig is. Indien de wijk of het dorp geen eigen school heeft, kunnen ouders toch van dit recht gebruik maken. Voor deze ouders is vastgesteld voor welke nabij gelegen school dit plaatsings- recht geldt. Het plaatsingsrecht moet voorko men dat ouders niet terecht kunnen op de school in hun dorp of wijk. Deze ouders hebben dus voorrang op ouders van kinderen uit andere wijken of dorpen. Ouders kunnen van dit recht gebruik maken maar zijn dat niet verplicht. BEPERKEN Indien een school te maken krijgt met plaatsgebrek dan kan de SKPOV gedwongen zijn de toela ting van kinderen te beperken. Zij zal dit doen wanneer het belang van de school, de leerlingen en/of het personeel in geding is. Door de bouw van schoolwonin- gen in Landweert gaat het Stichtingsbestuur er van uit dat plaatsing van kinderen uit de wijk op een van de scholen gegarandeerd wordt maar volgens het bestuur is enige voorzichtigheid wel op zijn plaats. Daarom geldt bij verzoeken om kinderen van buiten de wijk Landweert te plaatsen, dat gekeken wordt naar de plaatsingsmogelijkhe den op beide scholen waarbij de dis locatie (schoolwoning) niet meege rekend wordt. Hiermee wil het bestuur voorkomen dat kinderen niet geplaatst kunnen worden. BRIEF De afgelopen weken heeft de SKPOV de ouders van leerlingen die op de katholieke basisscholen middels een brief geïnformeerd. Ook ouders die kinderen hebben die nog op de scholen aangemeld moe ten worden, zullen bij aanmelding deze brief ontvangen. Ook VVV Venray steunt actie De Venrayse afdeling van Amnesty International doet mee aan de handtekeningenactie rond de viering van de vijftigste ver jaardag van de universele verkla ring van de rechten van de mens. De afdeling krijgt steun van bur gemeester en wethouders. Die tekenen dinsdag 17 maart de handtekeningenlijst van Angela Groothuizen. Ook de plaatselijke VVV steunt de actie. De actie- kaarten zijn ook bij het VVV-kan- toor verkrijgbaar. Winkeldievegge Vorige week woensdagmiddag werd in de supermarkt op De Bleek een 44-jarige Venrayse betrapt toen zij voor een bedrag van 50,12 goe deren mee wilde nemen zonder die te betalen. Zij werd aan de politie overgegeven die haar na verhoor in het kader van het snelrecht een transactie tot betaling van ƒ240,- aanbood. De TV-presentatrice heeft de uit daging aangenomen om vóór 5 april in Nederland één miljoen handteke- aineen te verzamelen. De krabbels worden gebundeld in een dik hoek en op 10 december in New York aangeboden aan de Verenigde Naties. Iedere ondertekenaar vraagt met zijn of haar handtekening de wereldleiders zich te houden aan de universele verklaring van de rechten van de mens. Die verklaring is dit jaar vijftig jaar geleden opgesteld door de Verenigde Naties, maar nog steeds worden de mensenrechten op tal van plaatsen in de wereld geschonden. Behalve de vier handtekeningen van het college wil Amnesty International Venray er natuurlijk graag meer. hebben. Daarom is de afdeling komende weken bij diverse gelegenheden te vinden om handte keningen in te zamelen. Deze week bezoeken Amnesty-vrijwilligers in de schoolpauze de Gilde Opleidingen en ook staan bezoeken aan het ziekenhuis en de schouw burg op het programma. Tijdens de Lions-veiling op zaterdag 21 maart heeft Amnesty een stand en daar naast kunt u een lijst tekenen bij alle platenzaken, boekhandels, de bibli otheek. McDonald's, de Wereldwinkel en natuurlijk bij het VVV/ANWB-kantoor. Voor alle informatie, ook voor handtekenin genlijsten als u zelf wil gaan verza melen, kunt u terecht bij C. Hoedemaekers, tel. (0478) 55 02 30 of op Internet: http://leden.tref.nl/ henkh/ai venray.htm. Auto gestolen Maandag werd tussen 14.00 en 17.00 uur een op de parkeerplaats aan de Hoenderstraat geparkeerde rode Peugeot 205, kenteken PG-JL- 74 gestolen. De benadeelde is een 37-jarige inwoonster van Vierlings beek. Vernieling hekwerk Een 59-jarige man uit Oostrum deed aangifte van vernieling van het hekwerk van zijn tuin aan de Randenrade Venraynaar zette unieke prestatie neer U wilt goed verzekerd zijn, maar er niet te Dan hebben wij het ideale pakket voor u: veel omkijken naar hebben. Uw pakket de Alles in één Polis. Al uw Interpolis-scha- moet overzichtelijk zijn, u zoekt een lage 1 deverzekeringen op één overzichtelijke premie, u wilt gemakkelijker betalen en polis en nog een fikse korting ook. meteen hulp als het nodig is. En dat Betalen per maand of per jaar. alles onder heldere voorwaarden en JLV- U zegt het maar. zonder rompslomp. jy verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Nieuw bedrijf op gebied van aluminium en kunststof Venraynaar Ad Sulsters was zater dag 21 februari in Amerika. Hij deed daar mee aan "The American Birkebeiner', een langlaufmarathon. De week daarvoor was Sulsters in Ottawa, Canada. Daar stond z'n naam op de deelnemerslijst van de Keskinada 50. eveneens een lang lauftocht. Op zich is er niets bijzonders aan dat een Nederlander meedoet aan een langlaufwedstrijd in het buiten land. Bij Ad Sulsters is dat echter anders. De gepensioneerde textielin- genieur uit Venray is waarschijnlijk de enige man op de wereld die zich drie keer Worldloppet Master mag noemen. Na het volbrengen van de Birkebeiner in Amerika had Sulsters die mijlpaal bereikt. Om de titel 'Worldloppet Master' te verdienen moet je meedoen aan een circuit van langlaufmaralhons die verspreid over de hele aardkloot worden gehouden: Japan, Australië, Amerika. Canada en Europa. Het Worldloppet-circuit bestaat uit der tien lopen, elk met een afstand tus sen de 42 en 90 km, waarvan je er minstens tien moet hebben afgelegd voor het predikaat Master. En dat heeft Ad Sulsters onlangs dus voor de derde keer volbracht toen hij de Birkebeiner met succes aflegde. Sulsters legde de 25 km af - vanwege het slechte weer had de organisatie de route met de helft ingekort- in 2.37 uur. Z'n commen taar na afloop: "Voor mij hadden ze deze route wel twee keer mogen doen". Ad Sulsters is naar eigen zeggen al twintig jaar "geïnfecteerd met het langlaufvirus". Ad bond voor het eerst de lange latten onder tijdens een wintersportvakantie en sinds die tijd is langlaufen een deel van z'n leven geworden. Na z'n pensione ring maakte hij pas echt werk van de marathons en ook na z'n derde Worldmaster is hij niet van plan er een punt achter te zetten. "Zolang ik gezond ben en ik er plezier in heb ga ik door", zegt hij en denkt daarbij aan een Zweedse kennis, die op z'n vijfentachtigste nog elk jaar een paar marathons doet. Ad Sulsters tijdens een marathon- tocht in Cavalese, in de Italiaanse Alpen. Ook op zaterdag bent u van harte welkom tussen 10.00 - 13.00 uur op onze kantoren in Leunen en Venray. Op 46-jarige leeftijd een nieuw bedrijf starten is niet een stap die iedereen zal maken. Fran Janssen deed dat wel. Na twintig jaar werkzaam te zijn geweest in de wereld van kunststof en aluminium kozijnen, ramen etc, vond hij de tijd rijp om zijn vak zelfstandig uit te gaan oefenen. Sinds kort is Kofra gevestigd aan de Kempweg 35, alwaar Fran Janssen zijn kantoor heeft. Kofra is gespecialiseerd in kozij nen, ramen, deuren, serre's, dakka pellen en vouwwanden. Door zijn ruime ervaring in de wereld van kunststof en aluminium kent Fran Janssen beide producten zeer goed, weet de voor- en nadelen, maar weet vooral het fabeltje uit de wereld te helpen dat kunststof als materiaal slechter is als aluminium. "Natuurlijk heb je kunststof en kunststof' laat Fran Janssen weten. "Kofra is dealer van Rollecate, een van de grootste fabrikanten op het gebied van aluminium en kunststof. Bij normaal onderhoud zit op beide materialen tien jaar garantie" aldus Janssen. Daarmee wil hij aangeven dat kunstof ramen, kozijnen etc. tegenwoordig niet meer onderdoen voor aluminium. "Cruciaal is in dat verhaal dat de kunststof kozijnen binnenin voorzien zijn van stalen profielen in verband met stabiliteit en levensduur. Bij goedkopere mer ken is dat veelal niet het geval". Kwaliteit is dan ook een groot goed bij Kofra. "Ik verkoop liever een goed product dan een goedko per product waarvan ik zelf niet achter de kwaliteit sta" laat hij weten. De producten van Kofra worden dan ook gemonteerd vol gens het VKG (Vereniging van Kunststof Gevelelementen fabrikaten) keurmerk. "Dat is een gegarandeerde kwaliteit. Ons werk wordt steeksproefgewijs gecontro leerd. Als wij ons niet aan de VKG normen houden, dan raken wij het keurmerk kwijt". Kofra heeft samen met een colle ga een eigen montagebedrijf opge zet waar mensen werken met een ruime ervaring. Fran Janssen ziet momenteel een goede markt in deze regio voor zijn bedrijf. "Renovatie van woningen wordt steeds belangrijker. Woning corporaties verkopen hun woningen aan huurders. Het eerste wat die huurders willen vervangen zijn zaken als deuren en kozijnen of ze willen een dakkapel inbouwen. Daar zie ik wel brood in". Zo levert Kofra kant en klare prefab dakkapellen die binnen een dag gemonteerd zijn. U ziet, Kofra heeft oog voor zakel als vakmanschap, levensduur, garantie, details, prijs maar ook milieu. Voor meer informatie over Kofra kunt U contact opnemen met Fran Janssen, tel. 550967.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 7