Kun jij ons het nodige talent verzekeren? FRANSOL OOK ZO DE BALEN VAN LASTIGE ZONNESTRALEN? FRANSOL IN HUIS HALEN! Ludieke orgelactie groot succes Rabobank Peelrand 'Waar halen vrouwen hun kracht vandaan' Culturele avond Ziekenhuis wint management spel helpt ondernemers op Cursus omgaan met geld Intratuin verkoopt buxussen voor het goede doel Zang- kompeneej zoekt leden Schelbergen- Camp verhuisd MM ZONWERINGEN Omroep Venray programma-info Wereldwinkel Venray peel en maas donderdag 5 maart 1998 - Pagina 9 Dan verzekeren wij je van een leuke baan als Assurantieadviseur Particulieren!! Rabobank Peelrand is een dynamische bank in het land van Cuijk met 6 kantoren en 90 medewerkers. De afdeling Assurantiën valt onder het segment Bedrijven en bestaat uit 14 medewerkers. Ter versterking van dit team zoeken wij op korte termijn een enthousiaste en gemotiveerde collega. Als Assurantieadviseur Particulieren voorzie je planmatig in de behoefte om complexe en afwijkende risico's (ook op het gebied van leven) middels een op de particuliere klant afgestemde verzekering te dekken en eventuele schades te regelen. Als Assurantieadviseur Particulieren voldoe je aan de onderstaande eisen: - Denk-/werkniveau op HBO, aangevuld met verzekeringstechnische opleidingen (min. assurantie-B) - Ervaring als assurantie-adviseur c.q. ervaren cliëntadviseur met kennis op het gebied van assurantiën particulieren - Betrokkenheid bij de segmentgerichte dienstverlening - Goede commerciële en communicatieve vaardigheden - Zelfstandig en in teamverband kunnen werken - Contracterend, initiatiefrijk, klantgericht en probleemoplossend vermogen - Ondernemend en resultaatgericht - Gemotiveerde en gedreven persoonlijkheid Ben je geïnteresseerd voor de functie van Assurantieadviseur Particulieren? Dan kun je voor meer informatie contact opnemen met de heer Ing. Jan H.W. van Schijndel, manager Bedrijven/ Assurantiën, telefoon (0485) 38 91 70. De sol licitatiebrief met c.v. kun je binnen een week sturen t.a.v. dhr Jan H.P.G. Peijnenborgh MBA, algemeen directeur van Rabobank Peelrand, Postbus 32, 5845 ZG Sint Anthonis. '8 maart' in Venray: Dat is het thema waaronder de Venray se Vrouwenraad in Venray de Internationale Vrouwendag her denkt op 8 maart a.s. De bijeenkomst wordt gehou den in de grote zaal van café In den Engel op zondag 8 maart van 11.00 tot ca. 15.00 uur. De entree is gratis voor alle vrouwen van Venray en omgeving. Het ontstaan van de Internationale Vrouwendag hangt nauw samen met de beweging die zich bezig hield aan het begin van deze eeuw met het verwerven van kiesrecht en het ver beteren van de arbeidsomstandighe den. De eerste Internationale Vrouwendag werd gevierd in 1911. In Nederland in 1912. De datum 8 maart stamt ui 1917 toen op deze dag in Moskou voor het eerst vrou wen staakten en demonstreerden waarbij ze hardhandig in aanraking kwamen met de politie. Sinds I92Ï wordt ter herinnering aan deze sta king 8 maart als vaste datum 'wereldwijd' de strijd die vrouwen hebben geleverd (en nog leveren) voor hun rechten op gebieden als werken, wonen, onderwijs en wel zijn, herdacht. Vrouwen solidair met vrouwen! In Venray nam het Katholieke Vrouwengilde het initiatief om samen met andere Venrayse vrou wenverenigingen een 8-maart mani festatie te organiseren. In volgende jaren is het voortouw genomen door de ambtenaar emancipatiezaken van de gemeente Venray. bijgestaan door de Werkgroep Emancipatiebeleid en diverse elkaar afwisselende vrouwenverenigingen en/of politieke organisaties. Sinds 1997 is de organisatie van de 8- maart viering als Internationale Vrouwendag in handen van de Venrayse Vrouwenraad. Het programma voor zondag is als volgt: Van 11.00 tot 12.00 uur een vie ring met als thema 'Waar halen vrouwen hun kracht vandaan'. Wat beweegt vrouwen? Waar halen ze kracht en inspiratie vandaan om aan moeilijkheden en problemen het hoofd te bieden? Enkele vrouwen vertellen over hun ervaringen. Hun lezingen worden afgewisseld door voorgedragen teksten en het zingen van liederen. Van 12.00 tot 13.00 uur kan men tegen betaling van ƒ5,- deelnemen aan de gezamenlijke broodmaaltijd (aanmelden is noodzakelijk, graag voor 5 maart, bij café In den Engel of bij Henny Verdonk, tel. 580005). Om 12.00 start ook de informatie markt. waarbij diverse organisaties en verenigingen zich zullen presen teren. Van 13.00 tot ca. 15.00 uur is er een open podium voor en door vrou wen. Zang, dans, voordrachten, alles is mogelijk... heb je inspiratie, kom en doe mee. Iaat van je horen! (Aanmelden hiervoor bij Henny Verdonk, tel. 580005 of Carla van Dijk, tel. 550395). Vanaf 12.00 uur is vrije in- en uitloop mogelijk. De entree is gratis: wij reken op een gezellig grote opkomst! De LVB houdt op maandag 9 maart a.s. haar jaarlijkse culturele kringavond. De avond wordt gehou den in de schouwburg en begint om 19.30 uur. Na een welkomswoord door voor zitster Volleberg wordt er een inlei ding verzorgd door mevr. G. Schepers uit Linnen over het nieuwe jaarthema: "Werk en zorg, een nieu we balans". Vervolgens verzorgt de afdeling Oirlo een toneelstukje genaamd "Geraniums en Perzickthee". Na de pauze zijn er optredens van de afdeling Vredepeel (zang), Leunen (toneelstuk "Hel Papiertje"). Oostrum (toneelstuk "Wekelijks koffieuurtje"), Merselo (toneelstuk "Op wintersport naar Zwitserland"), Blitterswijck (satire), opnieuw Leunen (toneel "De Hoorzitting") en Ysselsteyn (play back). De avond duurt tot 23.00 uur. Controle Visserijwet Vorige week woensdag werd aan het Defensiekanaal aan de Zeilbergseweg in Ysselsteyn gecon troleerd op het vissen in dat kanaal. De vijf gecontroleerde vissers beschikten over de vereiste vergun ningen. Een team van de stichting Ziekenhuizen Noord-Limburg heeft de MCC Management Game 1998 gewonnen. Het Team liet zaterdag 21 februari veertien andere teams met managers uit het bedrijfsleven ach ter zich. Het Noord-Limburgse team won een reis naar de Verenigde Staten. Het MCC Management Game is een landelijke competitie waarin de praktijk van het leiden van een orga nisatie wordt gesimuleerd aan de hand van een computermodel. Aan de elfde editie dit jaar deden onge veer duizend deelnemers mee. Inbraak in slijterij Weer werd een ruit van een aan de Bleek gevestigde slijterij met een steen ingegooid. Het alarm ging zondagmorgen om 02.35 uur. Toen de politie ter plaatse kwam was de dader niet meer aanwezig. Wel lagen enkele flessen kapot op de grond. Vermoedelijk zijn er twee flessen jenever gestolen. Asielzoeker richt vernielingen aan in het gemeentehuis Woensdagmorgen omstreeks 09.25 uur vervoegde zich een 26- jarige in Venray woonachtige asiel zoeker van Ethiopische nationaliteit aan de balie van het gemeentehuis. De man had een weidepaal bij zich en sloeg voor de ogen van de balie medewerkster enkele malen met die paal op de op de balie staande com puter. Die werd geheel vernield. Daarna vernielde de man ook nog het in de hal staande houten 1,5 meter hoge beeld, gemaakt door Gussen Wie. De man werd door de politie aangehouden en naar het politiebureau overgebracht en voor geleid aan de HO. Na verhoor en opmaking van proces-verbaal inza ke bedreiging van de medewerkster en vernieling van het beeld werd hij ingesloten. De motieven van de man zijn nog onduidelijk. Zeker is dat hij niet tevreden was met het gevoerde beleid ten opzichte van zijn status. Diefstal bromfiets Een 29-jarige Venrayse deed aan gifte van diefstal van haar in de stal ling van de NS in Oostrum staande bromfiets van het merk Vespa met verzekeringsplaatje JJW-724. Als ondernemer wilt u graag op Internet. Uw klanten moeten uw bedrijf dan wel snel en eenvoudig kunnen vinden. En u wilt zeker zijn van bezoek. Zonder hoge kosten. Dat kan. TrefPunt biedt ondernemers een toplocatie op Internet. Want TrefPunt combineert presentaties van ondernemingen met actuele lokale en regionale informatie over onder meer sport, cultuur en gemeentelijke activiteiten. Een levendige afspiegeling van uw eigen stad of regio op Internet, waar zich als ondernemer eenvoudig kunt vestigen. Zo ontsnapt u niet aan de aandacht van klanten uit uw omgeving. QpvaLLende p r ese nt-a_LLe.s U heeft de keuze uit tal van opvallende presentatievormen, waaronder winkels met betaalfunctie. Bezoekers van TrefPunt kun nen moeiteloos uw producten bezichtigen en kopen of nadere infor matie opvragen. Maar TrefPunt kent meer voordelen. De huren zijn opmerkelijk laag. En u kunt uw presentatie moeiteloos zelf samen stellen en wijzigen. Tot slot: TrefPunt is een inltatlef van de Rabobank. Dat maakt deskundige service vanzelfsprekend. TrefPunt. vertrouwd terrein op Internet Meer informatie? Vul de bon in en stuur deze (zonder postzegel) naar: TrefPünt Peel&Maas. antwoordnummer 14, 5800 VB, Venray. U kunt ons ook bereiken vla tel.: (0478) 58 27 27. fax: (0478) 51 09 16. e-malladres: peelenm@tref.nl Ja, ik. O Neemuiiila rewwrd in zaken «lom op TrefPunt Klin «ver alk* zakelijke imwlljkheden s TrefPunt l«trljl naam: m/v a,l™ prKtmtle. Woonplaats. J L j TrefPunt Peel&Maas Tref.nl Het budgetproject van de gemeen te Venray start in maart weer met een cursus 'Omgaan met geld'. In deze cursus komen onderwer pen aan de orde als: hoe kom ik uit met mijn inkomen, welke uitgaven heb ik allemaal, kan het misschien ook anders? Verder wordt er aan dacht besteed aan het maken van een overzicht van de inkomsten en de uitgaven; welke verzekeringen noodzakelijk zijn, diverse betalings mogelijkheden. sparen, lenen, etce tera. Er zijn twee cursussen: maandag ochtend van 09.30-11.15 uur (och tendcursus) en maandagavond van 19.30-21.15 uur (avondcursus). De cursus omvat vier bijeenkom sten en start op maandag 9 maart 1998. Plaats: de Clockert, Bergweg 4, Venray. De cursus is gratis en voor iedereen toegankelijk. Aanmelden kan tot 5 maart bij gemeente Venray, mevr. G. Aerts, tel. 523401. Verloren en gevonden voorwerpen In het tijdvak van 16 februari tot en met 1 maart kwamen bij de poli tie aangifte gedaan van vermissing van de volgende goederen: VERLOREN Diverse pasjes ABN/Amro, Postbank, Giro en Rabo; sporttas met roze banden, inhoud taekwondo spullen met embleem Tong-il: jaar kaart Ned. spoorwegen, traject Venray-Nijmegen; herenarmband met 2 ringen; schakelarmband, 4- hoekige plaatjes; schakelarmband, langwerpig geel en wit gouden schakels; licht bruin jack met gou den bril; bromfietscertificaat; draag bare Philips Diga telefoon; draagba re telefoon merk Pocketline Swing; telefoon merk Panasonic GSM; tele foontoestel PTT Marco Polo; dameshandschoen mt. 7 of 8; kente kenbewijs, keuringsrapport auto, Ned. rijbewijs; herenring met zwar te steentje, briljantje en saffier; damesring wit/geel/rood goud met diamantje en ribbeltje. Portemonnees: heren met ver schillende persoonlijke bescheiden; dames met Edahpas, giropas, leer lingenpas, telefoonkaart en bankpas; heren met ƒ25,-; heren met duikers- pas, pinpas, bromfietscertificaat en verzekering; heren met spuit]icentie, diverse pasjes, buskaart en 25,-; heren Ajax; heren. Camel met ƒ25,-, telefoonkaart en ziekenfondspas; heren met pasjes en wat geld. VERMIST Klein wit hondje, reu. GEVONDEN Bankpasjes ABN/Amro, Rabo en VSB: kunststof leesbril; draagbare telefoon 2000 van PTT Telecom merk Chicago; herenfiets Batavus Select; dubbele fietstas blauw/grijs; 150,-; donkerblauwe lange dames- jas; jack met oranje voering; heren jack Nike, donkergroen met donker blauw; portemonnee met 35,- en div. pasjes; portemonnee Yes Of No, met 2 biebpasjes en bankpas; porte monnee met ƒ100,-; diverse sleu tels; babyslofje geel met donker blauw konijn; rode snoeischaar Felco; stamkaart OV jaarkaart tra ject Venray-Venlo. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politiebureau aan de Leunseweg. Intratuin verkoopt van 9 tot en met 24 maart buxusboompjes voor het goede doel. De buxusboompjes hebben een verkoopprijs van ƒ6,-, waarvan meer dan de helft naar natuurprojecten in Tsjaad (van Unicef), in Brazilië (van de Stichting Colombine) en in Tanzania/Nicaragua (van de Stichting Boomfeestdag) gaat. Kinderen van de basisscholen hebben half februari al zo veel mogelijk boompjes trachten te ver kopen. De buxussen zijn door Intratuin ingekocht en worden ook via de groene warenhuizen gedistri bueerd. Waarom een buxusboompje? Een buxusboompje kan overal worden geplant: in de tuin, maar ook in een bloempot op het balkon of het terras en zelfs in de vensterbank komt het boompje lot zijn recht. Bovendien hoort een buxus bij het in aantocht zijnde paasfeest. De actie van dit jaar heel - net zoals vorig jaar - 'Een boom voor het leven' en is gestart naar aanlei ding van de Wereldtop voor Kinderen in 1990. Tijdens deze bij eenkomst in New York spraken de aanwezige wereldleiders af dat er vóór het jaar 2000 een einde moet komen aan de massale kindersterfte op de wereld. De Boomfeestdag wordt georga niseerd door de Stichting Nationale Boomfeestdag in samenwerking met de 630 gemeenten van plaatse lijke natuur- en milieuorganisaties. De stichting wil kinderen nauw betrekken bij het groen in hun leef omgeving en kiest daarvoor de boom als uitgangspunt. Woensdag 25 maart is de Nationale Boomfeestdag. Intratuin hoopt deze dag een cheque met een enorm bedrag te kunnen overhandi gen. AI sinds enkele maanden is onze nieuwe dirigent Marcel Kuepers druk bezig met de opbouw van een nieuw repertoire voor de kompe- neej. Ook het bijhouden van het oude repertoire heeft zijn volle aan dacht. De Aostrumse zangkompeneej bestaat uit zeventien enthousiaste zangers te weten zes bassen, drie eerste tenoren, vier tweede tenoren en vier baritons. Aan de samenstel ling van de partij ziet u welke partij het meest snel aanvulling behoeft. In het gezellige zaaltje van het AMC te Oostrum oefent de kompeneej wekelijks van 21.00 tot 23.00 uur. Wij zouden het bijzonder op prijs stellen als u eens een repetitie kwam bijwonen. Uiteraard zijn ook zangers van buiten Oostrum welkom. Uzult zich spoedig thuisvoelen bij dit gezel schap dat jaarlijks ongeveer vijftien optredens verzorgt. De sfeer tijdens, maar vooral oolT na de repetitie is goed. Neem nu die stap eens en laat je niet afschrikken door je eigen gedachten datje toch niet kunt zin gen. Laat dan maar aan onze diri gent Marcel over. Om te kunnen zingen is noten lezen geen vereiste. Voor informatie kunt u contact opnemen met tel. 0478-583564. Sinds kort is Schelbergen-Kamp kunstgebitten verhuisd. De oude locatie aan de Niessenstraat werd voor het groeiende bedrijf te klein. Nu kunt U met uw kapotte kunstge bit of voor een nieuw kunstgebit terecht in het bedrijvencomplex De Wieën aan de Leunseweg (v/h Wieënhof). De groei van Schelbergen-Camp is mede te dan ken aan hel feit dat reparaties van een kunstgebit weer in het zieken fondspakket is opgenomen. Patiënten krijgen daardoor minstens 75% van de kosten vergoed. Bij Schelbergen-Camp werken momen teel vijf personen die zich bezighou den met het maken en repareren van kunstgebitten. Dat gebeurt zonder tussenkomst van een tandarts. Tandprotheticus is immers een erkend beroep.Voor meer informa tie, tel. 582356. De heren Schelbergen (I.) en Camp in hun nieuwe onderkomen aan de Leunseweg. STATIONSWEG 13 VENRAY TEL. 0478-515010 Limburgse Top 10 De Limburgse Top 10 wordt deze week donderdag tussen 18.00 en 19.00 uur uitgezonden. Wat zijn de populairste Limburgse muzikale producten in Venray? Het antwoord wordt gegeven door Liesbeth Lucassen. 'n Wandeling dur 't Rooise land Donderdag 5 maart gaan we in onze Wandeling dur 't Rooise Land weer naar Merselo. We gaan dan naar de bossen bij de Ballonzuil. Tegenover de visvijver ligt daar het Hubert Janssen Park dat in 1924, op de eerste Boomplantdag in Limburg, aangeplant is door de Merselose schooljeugd. We nemen natuurlijk een kijkje bij de visvijver en gaan daarna naar de heer Hoedemakers. Hij is een van de oudste inwoners van Merselo die veel over het dorp van vroeger weet levertellen. (Donderdag 19.00 uur, herhaling maandag om 18.00 uur) Waar zijn de troubadours gebleven Donderdag 5 maart komen Roos Vossen uit Stein en Jan Ridderbeekx uit Geleen naar de studio. Roos Vossen schrijft verhalen en gedich ten in het dialect. Zij zal ongetwij feld verhaaltjes en gedichten voor dragen. Het geheel zal worden afgewisseld met muziek van o.a. Jan Ridderbeekx. Het programma wordt iedere week voorafgegaan door 'Ger Gedaon' waarin zowel Limburgse als Brabantse muziek te horen is. Beide programma's kunnen door luisteraars bijgewoond worden met als enige voorwaarde dat men van tevoren even de studio belt. Luisteraars kunnen altijd telefonisch reageren: 512362. Veldeke dialectmis Veldeke Venray bestaat 25 jaar. Afgelopen zondag werd dat met een uitgebreid feestprogramma gevierd, onder andere met een heilige mis in het dialect. Een samenvatting wordt door Omroep Venray a.s. zondag 8 maart uitgezonden tussen lO.OCfen 11.00 uur. Verjaardagstaart Is een familielid, vriend of kennis zondag jarig? Verras hem/haar dan met een heuse verjaardagstaart gra tis beschikbaar gesteld door Omroep Venray. Uitleg krijgt u in 'Verzoekjes op Zondag', een ver- zoekplatenprogramma van 12.00 tot 14.00 uur. Daarna om 17.00 uur 'Stopwatch'. En dat is het sportpro gramma, elke zondag van 14.00 tot 17.00 uur. U weet het: Stopwatch staat nooit stil en is altijd in bewe ging! Omroep Venray: kabel 102.4/ether 90.2. Postadres: Postbus 91, 5800 AB Venray. Studio-adres: St. Antoniusstraat la, 5801 AR Venray. Telefoon: (0478) 512362. Fax (0478) 513656. World Wide Web: WWW.EASY.NL/LOV. E- mail: lovenray@dds.nl i Kinta - Afrika in Amsterdam Kinta is een alternatieve handels- rganisatie, die tegen een eerlijke rijs artikelen importeert uit Kenia, ij koopt producten in bij twee fir- la's: Treasures of Africa en Tinga- inga. De producten die de fereldWinkel heeft ingekocht omen van Treasures of Africa, reasures of Africa is naar Keniaans fcht een Limited, geleid door Miss lernadette NjokiKuria. Het bedrijf cvindt zich in de buurt van de stad lachakos, 40 km ten oosten van lairobi, de hoofdstad van Kenia, lachakos is een semi-agrarisch ebied onderhevig aan extreme roogte. Oorspronkelijk was in lachakos sprake van landbouw uit- aitend voor eigen levensonder- )ud. Met de verkoop van houtsnij- oducten konden indbouwmachines gekocht wor- En. Inzet van deze machines heeft rtoe geleid dat de landbouwpro- actie is toegenomen. De weersom- andigheden blijven een onzekere Mor en de export van houtsnij- erk zorgt voor regelmatiger komsten voor vele Keniaanse fzinnen. Treasures of Africa coördineert oor Kinta het samenwerken van de ^schillende werkgroepen, die de ftikelen maken, het verzamelen an de artikelen, de kwaliteitscon- °le, het inpakken, het verzenden. He artikelen zijn met de hand gemaakt. Wereldwinkel Venray heeft ingekocht: houten slacouverts, slacouverts van hout met handvat van batik-bone (been met een batik motief erop), rijstlepels met een giraffe aan het uiteinde, kaasmesjes, lepels, mosterdlepels, briefopeners en van zeepsteen een hele verzame ling katten, naturel en geverfd, schildpadjes, moeder en kind, de denker, gekleurde eieren. Het zijn vooral mannen, die in coöperatief verband houtsnijden en zeepsteen bewerken. Ze werken in dorpen in verschillende gebieden in Kenia, o.a. Wamunyu (Machakos district) en Tabaka (Kisii). Kom vrijblijvend eens kijken in de Wereldwinkel, Henseniusstraat 3a, tel. 588571. De winkel is iedere dag open vanaf 10.00 uur en is tus sen de middag niet gesloten. Paard door rooster gezakt Maandagmorgen omstreeks 08.00 uur werd de hulp van de brandweer ingeroepen voor het bevrijden van een paard dat door een rooster van de gierkelder bij een bedrijf aan de Begijnhofweg was gezakt. Gelukkig was de kelder niet geheel gevuld met gier maai- de brandweer had ongeveer twee uur werk om het paard te bevrijden. Ook was een dierenarts ter plaats maar het is nog niet bekend of het paard blijvend letsel heeft opgelopen. Door buurtschap 't Centrum werd en week voor de optocht een iproep gedaan aan de inwoners van leerlo tijdens de optocht minimaal :en gulden mee te nemen voor een joed doel. Welk? Dat werd duide- ijk tijdens de optocht. De buurt peelde in op de grote restauratie an het kerkorgel in Meerlo. Het ijftigjarig kerkorgel was aan een rote onderhoudsbeurt toe. Kosten 62.000,-. Het kerkbestuur startte net de actie: 'Adopteer een orgel- ÜP- Buurtschap 't Centrum had een iroot orgel gemaakt dat aan twee ijden bespeeld werd. Het geheel ras tot in de puntjes verzorgd. )aarnaast liep een groep van de buurt met 350 kleine orgelpijpjes die de mensen langs de weg konden kopen voor minimaal een gulden. In een mum van tijd waren deze orgel- pijpjes uitverkocht. Volgens de con tactpersoon van buurtschap 't Centrum. Piet Timmermans, hadden ze er veel meer kunnen verkopen. De ludieke actie was volgens het buurtschap een fluitje van een cent. Na de optocht werd in zaal 't Brugeind ook nog een zilveren cent met opbod verkocht voor 50 gulden. De actie heeft 572,- opgebracht. Het bedrag is overgedragen aan pas toor Geelen. Bij de categorie wagens kreeg 'het orgel' de eerste prijs en bij de groepen de 'orgelpijp jes' de tweede prijs. „SCHB.8ERGEN CAMP #-

Peel en Maas | 1998 | | pagina 9