c 'Aid Venroj' in première Uw huis verkopen? NIEUW! Nu ook via Internet en de Woningcourant. J Drukke tijden voor Onattic OJC Dingus f32.50 Titanic breekt records OJC Gryphus tel-512038 ^•FdT?Tcl,v o{ 4-gangen keuze menu: f38.50 Expositie bij Woning stichting Goederen en Diensten Veiling te Leunen Jazz, funk en rock in café De Bonte Koe De Evenaar Hl WvÊÈÊÊÊÊ^g Toneelgroep Balans brengt 'Dwazen' Country line dancing voor de jeugd ff Jeel en maas donderdag 5 maart 1998 - Pagina 3 Afgelopen zondag l maart is tij- s de officiële jubileumzitting Veldeke-Venray in de raadzaal [n het Venrayse gemeentehuis de lieke historische film "Aid Venroj „beeld" gepresenteerd en symbo- |ch aangeboden aan de heer Frans nssen, wethouder van cultuur en n Jeanne Peters bestuurslid van ildeke-Venray. In een overvolle zaal konden de zoekers genieten van enkele frag- enten uit de film. Dat de film in goede aarde viel te merken: er werd spontaan ee gezongen met de muziek. Hel idee en initiatief voor het aken van de film kwam van anne Peters-Thomassen, bestuurs man Veldeke. Zij vond ook dat al oude filmmateriaal bewaard oest blijven voor het nageslacht, n doelstelling, die uitstekend past Veldeke. In december I996 werd gonnen met de voorbereidingen or een speciale commissie. Men ig op zoek naar een producent die varing had met dergelijke projec- i Uiteindelijk kreeg Sinvid-Video .Venray de opdracht. 'j is hard gewerkt om zo veel ogelijk historisch filmmateriaal ven water te krijgen. Er is gezocht archieven, kluisjes, schoenendo- i, op zolders en zelfs in verhuis- ntainers. Vele meters film zagen na jaren >er het daglicht en toen het stof irwijderd was bleken er unieke namen bewaard te zijn. We noemen enkele voorbeelden. |ls: Het 40 jaar ambts-jubileum n koningin Wilhelmina in I938, eerste carnavalsoptocht in 1939, rlogs verwoestingen o.a. van hel lersklooster, het bezoek yan mingin Juliana aan de Landbouw- lishoudschool in 1952, de hulp nde Venrayse bevolking in I953 nde watersnoodramp in Zeeland iz. Het zijn zomaar een paar voor- lelden van filmbeelden, die nooit irder vertoond zijn. De film laat verder zien, hoe de ensen in Venray en de kerkdorpen oeger leefden en werkten. Het oomse leven stond daarin centraal, e oorlogsverwoestingen, hulpac- :s, de wederopbouw, het leyen in psychiatrische inrichtingen, de itginning van de Peel en eveneens feestelijke gebeurtenissen, zoals imaval en kermis, zowel voor als ide oorlog. Ook het verenigingsle- :n krijgt ruime aandacht. SAMENSTELLING EN MONTAGE: @all-mag-inspr:Meer dan 20 uur storisch filmmateriaal van I920 neind zestiger jaren werd verza- eld. bekeken en gesorteerd, (eindelijk is 14 uur bruikbaar mmateriaal overgebleven en op deo overgezet. definitieve eindmontage is een oduct van 120 minuten geworden, splitst in twee delen van een uur. et overzetten van film naar video (enals de montage van beeld en iuid is gerealiseerd in de studio in Sinvid-Video in Venray. Er is et gekozen voor een chronologi- he volgorde van het beeldmateri- De meer dan 60 verschillende :ms uit de jaren twintig tot eind istig zijn soms op een humoristi- :he wijze gemonteerd. Juist door vele verschillende beeldpassages ide film ondanks zijn lengte uniek iniet langdradig. Ook aan de kerk- jrpen wordt ruime aandacht isteed. Negen van de tien kerkdor- ;n komen ruim in beeld. Helaas ebben we ondanks veel inspanning iels bruikbaars kunnen vinden van makt. De samenstelling en tekst is ver- »rgd door Jac van Sinten. Liesbeth ucassen en Gerrit Baten van de 'enrayse radio-omroep hebben de ksten van de film ingesproken. De lm is verder voorzien van passen- muziek uit die tijd. Aangevuld et eigen muziek van de oninklijke Harmonie Euterpe enray, die met een speciale bezet- speelde om de muziek zo ithentiek mogelijk te laten klinken. PREMIÈRE: Vrijdag 6 maart zal de film voor it eerst in zijn geheel vertoond orden aan genodigden in de ihouwburg van het Vincent van gh Instituut, locatie Noordsingel, omgetoverd is in een echte film- De planning voor de komende d: aterdag 7 maart: Absoluut, elemaal Niets? (m.m.v. Kay ander). [rijdag 13 maart: Metal Meeting, aterdag 28 maart: Top 40-avond. Als het goed is, is iedereen in ezit van een barrooster. Kun je iet, zorg dan zelf a.u.b. tijdig voor ervanging. Wethouder Janssen (r.) en Jeanne Peters met de eerste exemplart zaal met een groot video projectie scherm van 4 bij 3 meter. Daarna zal de film nog een aantal malen voor het publiek vertoond worden in genoemde Schouwburg. De voorstellingen zijn op: zater dag 7 maart, aanvang 20.00 uur: zondag 8 maart, aanvang 14.30 uur; maandag 9 maart, aanvang 20.00 uur en dinsdag 10 maart, aanvang 20.00 uur. De toegangsprijs is ƒ10,- inclusief een kop koffie of thee. Voorverkoop: Sigarenhuis Chris Jansen, Grote Markt 22 en Sinvid- Video Pr. Marijkestraat 19, beiden in Venray. Kaarten, mits voorradig zijn ook verkrijgbaar bij de schouwburg van St. Anna, voor aanvang van elke voorstelling. <Se+cajé "De Ba^rie/' Maasheseweg 93, 5817 AA Venray Tel. 0478-580001 Brie gnngeh keuze-menu dJ\cvmpigncms in Bierbeslag ofZalmcocfai! ForeI gevuld met za\m of"-Lamskoteletjes in code Portsaus LLocolade dessert ofYoghurtbavarois Jedere zondag brunch voor j-2.^,50 p.p. Dij besteding van min. f37,5O p.p. brengt Tajci Vei*sti*aaten u temq naar* Venray. Bioscoopnieuws Binnen vijf weken heeft de film Titanic reeds meer dan een miljoen Nederlanders naar de bioscopen getrokken. Ook in Venray zijn de voorstellingen nagenoeg allemaal uitverkocht geweest. Het is nog steeds raadzaam - zeker in het weekend - om te bestel len (tel. 0478-513890). In de week dagen is dat niet meer zo noodzake lijk, omdat er dan wel plaatsen beschikbaar zullen zijn. Titanic is zo mooi, dat velen zelfs vier of vijf keer naar de film toe gaan. En telkens opnieuw komt men ontroerd de zaal uit. Deze meest kostbare film uit de filmgeschiede nis is heel hard op weg om de onbe twiste recordbreker te worden en gaat het succes van Gejaagd door de wind overtreffen. Nieuw in Venray is G.I. Jane, een actiefilm door de maker van Top Gun. Het is weer een uitstekende film met Demi Moore in een glans rol. Het gaat hier om een mariniers opleiding waarbij ook vrouwen betrokken zijn. Tijdens een oefening worden ze geconfronteerd met een zeer ernstige situatie en moeten er manschappen uit een penibele toe stand gered worden. Dus volop actie. De prachtige film Seven Years in Tibet gaat alweer de vijfde week in. Brad Pitt schittert in deze uitsteken de film, die herinneringen oproept aan The Last Emperor. Kiss the Girls is een prima thriller over een psychopaat, die slacht offers verzamelt. Het publiek is bij zonder te spreken over deze span nende film. Anastasia blijkt een van de aller mooiste tekenfilms te zijn, zelfs nog mooier dan Beauty and the Beast. Het verhaal over de laatste dochter van de tsaar wordt in prachtige beel den verteld. Nederlands gesproken. Flubber is een speelfilm met Robin Williams en is eveneens Nederlands gesproken, ook hier weer stampvolle zalen en een enthousiast reagerend publiek. Danceparty In het Vierlingsbeekse jongeren centrum Gryphus vindt op zaterdag 7 maart onder de noemer Circus Maximus een danceparty plaats. Circus Maximus ie een wervelend Circus waarin de dienstdoende dj's de bezoekers trakteren op een avond vol hiphop. Britpop, triphop, tech no, drum 'n' bass, big beats, heftige gitaarklanken en anderszins. Een en ander zal worden opgeleukt met een hele serie lampen en lichteffecten. Gryphus is geopend vanaf 21.00 uur. De entree bedraagt ƒ5,-. Info-café Op woensdag 11 maart is er wederom een info-café. Thema van dit info-café,, een serie informatie- en discussieavonden, is de Veilige Verleiding. Twee medewerkers van peniten tiaire inrichting Maashegge geven voorlichting over veilig vrijen, Aids en andere seksueel overdraagbare aandoeningen (SOA's). Daarnaast zal er een zogenaamde 'buddy', iemand die Aids-patiënten begeleidt tot aan de dood, vertellen over zijn ervaringen. Het info-café begint om 20.15 uur en is gratis toegankelijk. Ook op zaterdag bent u van harte welkom tussen 10.00 -13.00 uur op ons kantoor in Venray. U wilt uw woning verkopen, maar hoe pakt u dat aan? Schakelt u de makelaar in, of juist niet? Gaat u de krant in, al of niet met een foto van uw huis? Welke prijs gaat u vragen? Waar moet u verder nog aan denken? Allemaal vragen, waarbij deskundig advies en hulp belangrijk zijn. Kom daarom naar de Rabobank en profiteer van onze nieuwe service, de WOONWIJZER. Wij publiceren een foto en beschrijving van verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen uw te koop staande woning in onze bank. Een plek waar elke week ruim 2000 mensen komen. Uw woning wordt tevens aangeboden via Internet (www.tref.nl/peel&maas/rabobank) en de regionale Woningcourant. Dat betekent dat uw aanbieding door velen gezien wordt. En wij brengen u in contact met serieuze gegadigden. Geheel kostenloos. De Rabobank WOONWIJZER, een terechte keus! Rabobank Venray-Oostrum tel. (0478) 530216 Hoenderstraat 2, Venray y-VdenneiLam met meloen o| dapaccio van Dunde►•enivecote Franse uien soep o| Gyoentebouillon "Rib-eye met saus naar keuze c| Varkenskaas in ckampignonroomsaus Jrisk Coffee o| Brusselse Wafels met warme kersen Woningstichting Noord-Limburg organiseert een expositie van Cris Vries. De expositie vindt plaats in de hal van het kantoor van de Woningstichting, Plataanstraat 15 in Venray en wordt gehouden van 3 maart t/m 30 april. De openingstijden zijn: maandag t/m donderdag van 08.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 08.30 tot 12.30 uur. Een ieder is welkom deze ten toonstelling te bezoeken. Harmonie St. Catharina Leunen, Veulen, Heide is volop bezig met de voorbereidingen van een Goederen en Diensten Veiling, die op zondag 29 maart in het gemeenschapshuis De Brink te Leunen gehouden zal worden.Op deze veiling worden de meest uiteenlopende materiële zaken (goederen) maar ook dien sten, die allemaal belangeloos zijn/worden aangeboden aan de har monie, bij opbod verkocht. De opbrengst komt geheel ten goede aan de harmonie, die hiermee haar vereniging financieel op een gezon de manier draaiende wil houden. Alle aangeboden Goederen en Diensten zullen met de daarbij behorende gulle gevers in een in Leunen, Veulen en Heide huis-aan- huis te verspreiden en in de zaal ver krijgbare catalogus opgenomen worden. Het inzetbedrag van de meeste goederen en diensten zal aanzienlijk beneden de 'werkelijke' waarde lig gen. Verder worden er ook ludieke diensten aangeboden waarvan de waarde niet of nauwelijks vooraf te bepalen is. Het is dus zeer interes sant voor het publiek om eens een kijkje te komen nemen en mogelijk mee te bieden op een of meerdere van de aangeboden kavels. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met dhr. P. Litjens, tel. 587594 of dhr. W. Hermans, tel. 582899. Zondag 8 maart speelt de band Confusion in café De Bonte Koe aan de Hoenderstraat 4. Confusion staat voor een mix van jazz, funk en rock. Een instrumentale coverband die met veel enthousiasme en een ruime muzikale bagage een muziek stijl brengt die je zou kunnen omschrijven als swingende party- jazz (nummers van o.a. Koinonia, Mike Stern, Steps Ahaed. Met de sax in de hoofdrol. Soms in duel met stevig gitaarwerk, dan weer per fect harmoniërend in een textuur van toetsen. Maar altijd ondersteund door de solide groove van ritmetan dem Van Kemenade. Lekker om op te swingen en boeiend om naar te luisteren. Confusion heeft een ruime podiu mervaring voor een breed publiek. Variërend van jazzcafé tot festival podium. De stevige, swingende funky jazz is gewoon leuk voor muziekliefheb bers en betekent voor de rest gewoon: party timê! De band bestaan (waaronder enkele docenten aan de Venrayse Muziekschool) uit: Evert Hoedt, tenorsax/altsax; Markoen Flos, gitaar; Jan Keeris, synthesizer/piano; Ben v. Kemenade, bas; Toep v. Kemenade, drums. Aanvang 18.00 uur en de entree is gratis. Indonesisch eten en troubadours Zaterdag 14 maart wordt er Indonesisch gegeten in De Evenaar. Een exotische maaltijd vooraf gegaan door een welkomstdrankje en een kop koffie na voor de prijs van 24,50 per persoon. Reserveren voor deze maaltijd is noodzakelijk. Aanvang 20.00 uur. Na deze maaltijd live Sjaak van Els met zijn muzikale vrienden. Introductie is nauwelijks nodig. Afgelopen carnaval adjudant van de prins en nu weer als gangmaker van een feestelijke avond. Voor dit optreden hoeft niet gereserveerd te worden. Iedereen is welkom. Entree is gratis; aanvang ongeveer 22.00 uur. Dus ook voor een gevarieerd avondje uit even naar... De Evenaar, Merseloseweg 96, 5801 CE Venray,' tel. 0478-510036. Coniferen gestolen Een 34-jarige inwoner deed aan gifte van diefstal, vrijdag op klaar lichte dag, van vier coniferen uit zijn tuin aan de Zwanenbloem. Schade ƒ60,-. fïifff ItlPi fig-T - Goede tijden, slechte tijden. Het zijn in ieder geval wel drukke tijden voor de Oirlose band Onattic. Daar waar het even stil was rond Onattic de laatste tijd, zal het de komende tijd de schade inhalen. De rustperio de (vooral veroorzaakt door de car navalsperiode) heeft de band aange grepen om wat nieuw materiaal te schrijven en vooral uit te werken. Zo bestaat hun repertoire aan eigen muziek reeds uit zo'n 30 nummers. Hun muziek, wat omschreven wordt als grungy britpop?!?, wordt geka rakteriseerd door de ingrediënten gitaar, meerstemmigheid en 'liedjes met begin en eind'. De teksten gaan over de dagelijkse sleur (Another dull day at work), discriminatie (The same way) en eenzaamheid (Home). In de maand maart staat de band op de volgende podia: 8 maart in zaal 't Brugeind in Meerlo (aan vang 17.00 uur), 20 maart in de Linde in Oirlo als klein onderdeeltje van het Lindeconcert (i.s.m. de Kelderband en het Jonge Garde Koor), 22 maart in café De Bonte Koe in Venray (aanvang 20.00 uur) en 29 maart in café de Splinter in Venlo (aanvang 19.00 uur) in de voorronde van het Zöks-festival. Dit jaar is door Balans gekozen voor het absurde toneelstuk 'Dwazen' van komedieschrijver De Green River Country Danceclub wil opstarten met een cursus Contrydansen voor jongen en meisjes in de leeftijd van ongeveer 8 tot 14 jaar. Heb je interesse kom dan een keer vrijblijvend bij ons kijken op dins dag- of woensdagavond om 20.00 uur in wijkgebouw Op 't Nipperke, St. Odastraat4l. De cursus voor de jeugd zal op woensdagmiddag plaatsvinden, aan vang 14.00 uur. Kom kijken en zie hoeveel plezier je aan country dan sen kunt beleven. Tevens kunnen zich nog enkele volwassenen opgeven voor de dins dagavond om 19.30 uur. Inlichtingen bij Olga Bergs, tel. 0478-588102 of in het wijkgebouw, tel. 580858. Neil Simon. Er is iets vreemds aan de hand in het dorp Kulyenchikov. En wanneer je er als buitenstaander in verzeild raakt, zoals de jonge onderwijzer Leon Tolchinsky over komt, lijk je wel in een andere wereld terecht te komen. De onhan dige Leon Tolchinsky probeert er alles aan te doen om het dorp te spa ren voor een eeuwig ongeluk. Hij houdt van de inwoners, Snetsky, Mishkin, Slovitch, ondanks dat zij hem het bloed onder de nagels van daan halen. Deze ellende geeft genoeg stof om een stuk over dis communicatie mee te vullen. De bezoeker van deze voorstelling zal zich tegen wil en dank herkennen in de onhandigheid waarmee de inwo ners met elkaar omgaan. 11 maart is er een optreden in café 't Podium, aanvang 20.00 uur, entree ƒ10,-. Op 15 maart speelt Balans in de schouwburg. Vernieling auto Een 45-jarige inwoner van Oirlo deed aangifte van het slopen van twee buitenspiegels van zijn aan de Whistlerstraat geparkeerde auto. De auto stond daar vrijdag van 19.45 tot 22.00 uur geparkeerd. Z'n meerwaarde is niet in geld uit te drukken. Veiligheid ook daarin zit de kracht van de Volvo S40. Volvo S40 v.a. 43.900,-. Overigens ook in Turbo Diesel uitvoering verkrijgbaar v 49.900.-. Test 'm bij ons. VOLVO Hans Kok Venlo BV. Venrayseweg 28, industrie-terrein Groot Boller - Venlo - tel. (077) 3821818. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils, R.E. Gabeler. H, Schraveo, F. Schmeetz, M. van Tiel en J. Wittgen: za: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 582824 zo: F. SCHMEETZ Aronskelk 76, tel. 585900 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen. P. Corver, P. Henkes. R. Keijzer, L. Keijser-Bors. G. van Loon. E. de Muinck Keizer, M. Verstraaten, J de Vocht: Dkt. Van STRAATEN Pr. Hendrikstraat 26, tel. 588800 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 581255 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: S. BILLET, tel. 581458 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VEN RAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink. G. Gelling en mevr. H. Loonen R. GOEDEGEBUURE en R. EEL DERINK DIERENARTSENPRAKTIJK OOS TRUM W. LOONEN Mgr.. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis. mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren M. VERMAZEREN, tel. 077-3981450 vanaf vrijdag 12 uur tol maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maan dag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: H. v. EERTEN Volen 2A, Heide tel. 0478-513727 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 582411 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP. ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd. tijdens feestda gen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst, Gehandicapten Platform Venray. Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn Theehuis was open De uitbater van het aan de Hofstraat gelegen 'theehuis', zoals dat nu wordt genoemd, kreeg vrij dag proces-verbaal aangezegd omdat er in zijn lokaliteit bezoekers waren, hetgeen nog verboden is. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Frits Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaahd adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties. Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. vjroiesiraai vó Venray

Peel en Maas | 1998 | | pagina 3