Omleidingen i.v.m. wegwerkzaamheden Schooljeugd op de golven van Internet Speel toestellen binnen de gemeente Venray c i f'tr/s wet milieubeheer Theorie-avond gehoorzaamheidscursussen voor honden Beurs voor zomerkinder- kleding en baby artikelen Oud papier Kennisgeving ontheffing geluidnormen Koopzondagen 1998 Vrouwen Zelfhulp woningwet wet ruimtelijke ordening PEEL EN MAAS donderdag 5 maart 1998 - Pagina Vergunningaanvragen Een groot aantal bedrijven en inrichtingen is verplicht om krachtens de Wet milieubeheer een milieuver gunning aan te vragen. In de milieuver gunning worden milieuvoorschriften opgenomen in het belang van de bescherming van het milieu. De procedure kent 2 fasen: 1. de fase van het opstellen van het ontwerp van het besluit: 2. de fase van het opstellen van het besluit: Bij iedere fase wordt de beslissing op een aanvraag ingevolge de Wet milieu beheer en de Algemene Wet Bestuursrecht bekendgemaakt (hoofdstuk 13 Wet milieubeheer en afdeling 3.5 van de Algemene Wet Bestuursrecht). Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voornemens zijn een vergun ning krachtens de Wet milieubeheer te verlenen aan: 1. Vincent van Gogh Instituut, Stationsweg 46,5803 AC te Venray voor een uitbreidings-Avijzigings- vergunning op grond van artikel 8.1 lid I onder b van de Wet milieubeheer voor een nieuwe centrale keuken deellocatie I.69 ter vervanging van de bestaande centrale keuken deellocatie I.47, gelegen aan de Stationsweg 46 te Venray: 2. Maatschap van der Zanden- Drüggen,Twistweg 12a, 5816 AE te Vredepeel voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor het houden van scharrelkippen en bat- terijkippen, gelegen aan de Twistweg I2a te Vredepeel. Dit onder oplegging van voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 5 maart I998 tot 2 april I998 in het gemeentehuis. Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkda gen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478-523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Gedurende bovengenoemde periode kan een ieder schriftelijk gemotiveer de bedenkingen indienen bij het colle ge van burgemeester en wethouders bedenkingentermijn). Deze kan hierbij verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een ieder wordt, na telefonische afspraak, gedurende de bedenkingentermijn in de gelegenheid gesteld met betrek king tot het ontwerp van het besluit van gedachten te wisselen hetzij tot het mondeling inbrengen van beden kingen daartegen. Alleen degenen die bedenkingen heb ben ingebracht op de bovenomschre ven wijze en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instel len van beroep gerechtigd. Besluiten Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij vergunningen krachtens de Wet milieubeheer hebben verleend aan: 1. Betontechnisch Adviesbureau Stapels B.V., Postbus 5054, 5800 GB te Oostrum, voor een vergun ning op grond van artikel 8.1 lid I onder a en c van de Wet milieube heer voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor advisering c.q. onderzoek van betontechnische aspecten, gelegen aan Keizersveld 38 te Venray: 2. Houbensteyn Holding B.V., Ysselsteynseweg 69, 5813 BK te Ysselsteyn voor een uitbreidings- /wijzigingsvergunning op grond van artikel 8.1 lid I onder b van de Wet milieubeheer voor een brij- voerkeuken met opslag van brij producten en de opslag van 15.000 liter propaangas in een bovengrondse tank, gelegen aan de Ysselsteynseweg 25 te Heide. De vergunningen worden onder oplegging van voorschriften en/of beperkingen in het belang van de bescherming van het milieu verleend. Het besluit en alle overige op de aan vraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 5 maart I998 tot 16 april I998 (6 weken) in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkda gen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478-523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Gedurende bovengenoemde periode kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden inge diend door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzich te van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in twee voud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van de beroepstermijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaron der een schorsingsverzoek) is inge diend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA's-Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. A.M.v.B.-meldingen Gelet op het bepaalde in de Wet milieubeheer (artikel 8.40 Wm) is bij Algemene Maatregel van Bestuur (A.M.v.B.) een aantal categorieën van bedrijven vrijgesteld van de vergun ningplicht. In deze algemene maatregel van bestuur zijn voor die inrichtingen algemene regels gesteld welke nodig zijn in het belang van de bescherming van het milieu. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er A.M.v.B.- meldingen zijn binnengekomen van: 1L.H. Arts, Twistweg 9, 5816 AE te Vredepeel voor het oprichten van een inrichting voor het bewaren van propaan ingevolge het Besluit opslag propaan milieubeheer, gele gen aan de Twistweg 9 te Vredepeel; 2. Stichting Jeugdbuitenverblijven, Woudenbergseweg 43, 371 I AA te Austerlitz voor het van toepas sing worden van het Besluit hore cabedrijven milieubeheer op een reeds opgericht horecabedrijf, gelegen aan de Timmermannsweg 95 te Ysselsteyn; 3. A.J.M. Kurstjens, Laagheidseweg 10, 5804 BJ te Venray voor het oprichten van een inrichting voor het bewaren van propaan ingevol ge het Besluit opslag propaan milieubeheer, gelegen aan de Laagheidseweg 10 te Venray; 4. W.M.L. Geurts, Lorbaan 9, 5814 AE te Veulen voor het van toepas sing worden van het Besluit melk- rundveehouderijen milieubeheer op een reeds opgerichte melk- rundveehouderij, gelegen aan de Lorbaan 9 te Veulen. De meldingen kunnen worden inge zien van 5 maart 1998 tot 19 maart I998 (2 weken) in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maan dag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478- 523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Bovengenoemde meldingen moeten nog worden beoordeeld. Venray, 5 maart I998 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen Hondensportvereniging KC Venray e.o. organiseert op dinsdag 10 maart een theorie-avond ter begeleiding en ondersteuning van de gehoorzaam- heidscursussen voor honden. Deze avond staat in het teken van: het les sen, leren omgaan, begrijpen en oplei den van honden en de gebruikte methodes en materialen. De avond wordt verzorgd door Harry Raaijmakers, gedragsbegeleider en Ina Peters-Boltjes, voorzitter van KC Venray. Aansluitend is er gelegen heid tot het stellen van vragen. Aanvang 20.00 uur in zaal In den Engel, Poslstraal 1 te Venray. De toe gang is gratis. Woensdag is de Cyberbus op bezoek geweest bij basisschool De Stek in Castenray. De Cyberbus. die zeker ook van buiten in het oog springt, is een truck van 18 meter lang. ingericht als leslokaal met zes tien van de modernste computers. Hij rijdt twee jaar door Nederland en bezoekt in de maand maart enkele scholen in Limburg. Het hele project wordt uitgevoerd door RCC Public/OAB Omega. He Ministerie van O, C W onderstreept dit project enthousiast. Om de kinderen van groep 7 en 8 kennis te laten maken met de zaken als Internet, e-mail e.d. kregen ze na afgelopen maandag al klassikaal een uitgebreide instructie, twee uur in de truck surfen op Internet. Daarnaast gingen \s middags ook de leerkrach ten aan de slag in de Cyberbus. Peuterspeelzaal Robbedoes te Oirlo, organiseert wederom een twee de hands kinderkledingbeurs en wel op zondag 8 maart van 11.00 tot 13.00 uur in zaal De Ruif, Hoofdstraat 43 te Oirlo. Wilt u zomer-kinderkleding (t/m maat 182) en andere kinderbenodigd heden, zoals campingbedje, fietsstoel- tje ed. (met uitzondering van speel goed) te koop aanbieden, dan kunt u die spullen inleveren op vrijdagavond 6 maart van 19.00 tot 21.00 uur bij de peuterspeelzaal, Hoofdstraat 28 (tegenover de Rabobank) te Oirlo. Tweedelige setjes gaarne met naald en draad aan elkaar bevestigen. In gezamenlijk overleg bepalen wij de verkoopprijs en de verdeelsleutel is als vanouds, namelijk 70% voor u en 30% voor de peuterspeelzaal. Artikelen, die niet retour genomen worden, gaan naar een kindertehuis in Polen. Opbrengst en/of spullen opha len op 8 maart van 14.30 tot 15.00 uur bij De Ruif. Voor meer inlichtingen kunt u bel len met 0478-571961 en 571497. LANDWEERT I II Op woensdagavond 11 maart halen de Zangers van St. Frans oud papier op in Landweert I II. U kunt uw oud papier vanaf 18.00 uur goed gebun deld aan de straat zetten. WIJK ZUID Tafeltennisvereniging Red Stars haalt vrijdag 6 maart oud papier op in wijk Zuid (tussen Zuidsingel, Prins Bernhardstraat en Nassauplein). Wij verzoeken u vriendelijk uw oud papier voor 18.00 uur buiten te zetten in dozen, zakken of gebundeld. Nadere info bij Jac Linders, tel. 588411 of Peter Bouwmans, tel. 589134. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en grondbedrijf De commissie Volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en grondbedrijf vergadert op maandag 9 maart 1998 om 19.00 uur in het gemeentehuis. De vergadering is openbaar. Belangstellenden zijn van harte wel kom. De agenda luidt als volgt: 1. Opening, vaststelling agenda, mededelingen 2. Spreekrecht publiek 3. Ingekomen stukken 4. Vaststelling verslag van de verga dering van 28 januari 1998 5. Gewestelijke zaken 6. Raadsvoorstel 'Opbrengst eigen dommen buiten exploitatiegebie- den' 7. Raadsvoorstel tot aankoop grond met opstallen van de heer H.G. Holierhoek. 8. Raadsvoorstel tot het aangaan van een grondruil met de eigenaar van winkelcentrum Veltum t.b.v. de revitalisering van dat winkelcen trum. 9. Raadsvoorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het uitbreiden van het Theehuis in het St. Odapark te Venray. 10. Lijst aandachtspunten cie-VROG I IRondvraag 12. Sluiting. De Burgemeester van de gemeente Venray maakt bekend dat positief is beschikt op het volgende verzoek: OJC Iduna, Buitenhof 2 te Oostrum; een verzoek voor ont heffing van de voor de inrichting OJC Iduna, Buitenhof 2 te Oostrum gel dende geluidnormen voor vrijdag 3 april 1998. De ontheffing is onder oplegging van voorschriften en/of beperkingen verleend. De ontheffing en alle op de ont heffing betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 5 maart 1998 tot 16 april 1998 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maan dag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478- 523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Gedurende bovengenoemde perio de kan door belanghebbenden bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden ingediend. Het beroepschrift moet (in tweevoud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019 2500 EA 's-Gravenhage. Burgemeester van de gemeente Venray, drs.J.F.H.A.B. Waals In een eerde publicatie zijn de 'koopzondagen' 1998 aangewezen. In die aanwijzing is helaas een fout geslo pen. De niet bestaande zondag 29 oktober is namelijk aangewezen, maar dat moet zijn zondag 29 november. De Vrouwen Zelfhulp start op dins dagmiddag 10 maart van 13.30 tot 16.00 uur met een communicatie- en assertiviteitstraining voor vrouwen. Deze training is bedoeld voor vrou wen die moeilijk voor zichzelf kunnen opkomen, zichzelf wegcijferen, altijd dienstbaar zijn voor anderen en geen nee durven te zeggen. Men voelt zich geremd in het contact leggen en kun nen door het gebrek aan deze sociale vaardigheden zich onzeker voelen of weinig zelfvertrouwen hebben. In deze training leren vrouwen zich bewust te worden van hun eigen mogelijkheden. Het werken vanuit de kracht van vrouwen vormt de rode draad in deze training. Er wordt gebruik gemaakt van de uitgangspun ten van de vrouwenhulpverlening. Het aanleren van nieuwe vaardigheden o.a. het vergroten van weerbaarheid, leren te kiezen of te ontdekken wat ze zelf willen op allerlei gebieden. Het goed omgaan met de verschillende gevoelens zoals het leren omgaan met kwaadheid en uitspreken van irrita ties. Het bespreken van moeilijke din gen en het leren leggen en onderhou den van contacten. Deze training bestaat uit twaalf wekelijkse bijeenkomsten en de eerste bijeenkomst is op dinsdagmiddag 10 maart van 13.30 tot 16.00 uur in de ruimte van het Rode Kruis, De Clockerl, Bergweg 4 te Venray (ingang vanaf het parkeerterrein). Voor meer informatie of opgave: Mientje Lemmens, tel. 580546 of Joke Phillipson, tel. 83198. Signaalhoorn gestolen Tijdens de carnavalsdagen werd een aan de zijgevel van basisschool St. Oda aan de Pater Tulpstraat bevestigde signaalhoorn gestolen. Reconstructie St. Jozefweg-Langeweg Met ingang van 2 maart 1998 zal op het wegvak St. jozefweg en Langeweg, vanaf de Noordsingel tot aan de Hoenderstraat, gestart worden met de reconstructie van de weg en de aanleg van een stuk nieuw riool. Middels bebording zal de omleidings route aangeduid worden. Aanleg rotonde Oostsingel- Stationsweg Met ingang van 8 maart 1998 zal gestart worden met de reconstructie van het kruispunt Oostsingel- Stationsweg. Door deze werkzaamhe den kan door het gemotoriseerd ver keer geen gebruik meer worden gemaakt van het genoemde kruispunt en toeleidende wegen. Middels bebor ding wordt een omleidingsroute inge steld over de Zuidsingel, Westsi en Noordsingel. Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burgemees ter en wethouders van Venray ingeko men bouwaanvragen. het vergroten van de woning aan de Stationsweg 125a te Venray tnv N.J.L. Martens, Stationsweg 125a; het bouwen van een woning aan deVlies te Veulen tnv R.J.Wilms, de Vlies 36 te Veulen; het bouwen van een woning aan de Vlies te Veulen tnv J.A.J. Pouwels, de Vlies 38 te Veulen; het vergroten van de woning aan de Oomenlaan 10 te Venray tnv E.A.P.G. Hermans, Oomenlaan 10; het uitbreiden van de woning aan de Kamperfoelie 81 te Venray tnv C. Ebben, Kamperfoelie 81 het vergroten van de woning aan deVossestaart 5 te Venray tnv R.J.J. van Straalen,Vossestaart 5; het vergroten van de bedrijfshal aan het Keizersveld 32 te Venray tnv Theo Janssen onroerend goed b.v., Pottevenweg 1 teYsselsteyn; het bouwen van een woning aan de Suze Robertsonstraat 3 te Venray tnv R.J. de Graaf, Groenslust 17 te Amsterdam; het bouwen van een serre aan de Pavanestraat 42 te Venray tnv fam. van Hese, Pavanestraat 42; In de gemeente Venray liggen ruim 120 speelterreinen. Eind 1994 is er een eerste onderzoek gedaan naar de veiligheid van de toestellen. Alles wat onveilig was, is direct verwijderd. De overige toestellen zijn en worden regelmatig gecontroleerd en - als dit nodig is - zoveel mogelijk opgeknapt. In 1997 is een nieuwe wet voor de veiligheid van speeltoestellen van kracht geworden. De Inspectie Gezondheidsbescherming Den Bosch controleert aan de hand hiervan. Op aanwijs van deze instelling moet nu een negental glijbanen op diverse locaties binnen geheel Venray, die in het verre verleden door de gemeente zelf gemaakt zijn, verwijderd worden. Hier zijn wij op dit moment mee bezig. Mist u dus plotseling zo'n toestel op een speelterreintje in uw omge ving, dan is dit de oplossing van het probleem. Helaas plaatsen wij hier voor voorlopig niets terug. Momenteel is de gemeente bezig met het opstellen van een Speelruimteplan. Dit plan houdt in dat iedere locatie opnieuw bekeken wordt. Pas na goedkeuring van dit plan wordt bekeken - afhankelijk van de kosten - waar nieuwe toestellen geplaatst worden. Hebt u vragen over bovengenoem de informatie, dan kunt u contact opnemen met de publieksdiensten van de afdeling openbare werken via doorkiesnummer 523536. Deze is bereikbaar van maandag tot en met donderdag van 09.00 tot 17.00 en op vrijdag van 09.00 tot 13.00 uur. PEEL EN MA/VS 'n abonnement waard I het bouwen van een serre aan de Annie Romeinstraat 51 te Venray tnv fam. Ariaans, Kruidenlaan 213 te Venray; het bouwen van een serre aan de Rondeveld 22 te Leunen tnv H.H.M. Lucassen, Rondeveld 22; het bouwen van een pluimveestal met bedrijfsgebouwen aan de Steegkamp te Castenray tnv Janssen Pluimveebedrijven, Heesweg 9 te Meerlo; het vergroten van de woning aan de Vossestaart 12 te Venray tnv P.F.M. Hendriks,Vossestaart 12; het vergroten van de woning aan de Nicolaashof I I te Venray tnv A.M.A.Verhagen, Nicolaashof I I. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. - het bouwen van een winkel met twee appartementen aan De Gouden Leeuw 15, 17 en 19 te Venray tnv H. en J. Sijbers, Rolthesedijk 12 te Överloón; het bouwen van een bedrijfshal aan de Rouwkuilenweg 16' te Ysselsteyn tnv EC. van Rosmeulen, Rouwkuilenweg 16; het bouwen van een carport aan de Penningkruid 26 te Venray tnv R.E.H.A. Baltussen, Penningkruid 26; het vergroten van de woning aan de Kogeldistel 38 te Venray tnv P.M.A. Swinkels, Kogeldistel 38; het bouwen van een carport aan de Sleutelbloem 17 te Venray tnvj. Broos, Sleutelbloem 17; - het bouwen van een carport aan de Sleutelbloem 19 te Venray tnv N.W. Luijendijk, Sleutelbloem 19; het bouwen van garage/berging aan de Matthiasstraat 6 te Castenray tnv J.A.L. Heidens, Matthiasstraat 6. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen recht streeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemeester en wethou ders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel bin nen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitge reikt. ^Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagtekening iar van deze publikatie wordt ingediend. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw aanvragen medewerking te verlenen. - het vergroten van de slaapka mer/badkamer aan de Kroonkruid 60 te Venray tnv L.W.T. Cornelissen, Kroonkruid 60; het verbouwen van de woning aan de Hoenderstraat 50 te Venray tnv G.M.J.Vergeldt, Hoenderstraat 50; - het vergroten van het tankstation aan de Jan Poelsweg teYsselsteyn tnv Autobedrijf Gommans en de Wit, Gezellenbaan 8 teYsselsteyn; het bouwen van een berging aan de Vullingsstraat 26 te Leunen tnv P.H.M.M. Smits,Vullingsstraat 26; het vergroten van de woning aan de Stationsweg 211 te Oostrum tnv J.H.C.H. Raedts, Stationsweg 211; - het bouwen van een carport aan de Brennerlaan 7 te Venray tnvJ.E Kraaijkamp, Brennerlaan 7. De op de bouwaanvragen betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 6 maart 1998 gedurende 2 weken voor eenieder ter inzage bij de afde ling publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 5 maart 1998 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen WAO VAN SOEST B.V. Taxaties Advies onroerend goed Kruitweg 13, 5801 XR Venray Telefoon 0478-586408 G< El 1. een Buitenlust-dinerbon voor twee t.w.v. ƒ100,- 2. een Intra-tuin Venray bon t.w.v. ƒ100,- 3. een PC@STORE kadobon t.w.v. ƒ100,- Als u Kroon makelaardij opdracht geeft voor de taxatie van uw woning, kunt u zelf uw keuze maken uit bovenstaand menu. Gratis! Ook het adres voor de verkoop van uw woning..

Peel en Maas | 1998 | | pagina 16