Als er maar een motor in zit Zaalvoetbalduel ZVVV/ ComputerWork ontspoord oês 3 -Sbfe ZVV Venray/ Allemanscafe en Drukshop verliezen nipt Edward Linskens blijft bij ZVVV/ComputerWork Bridgeclub Venray HBV Diana Loopgroep De Barrier H.S.V. De Roerdomp Spio St. Christoffel NVZV/'t Huukske krijgt te weinig! Sponsors Z.V.V.V. ComputerWork Ruitersport St. Jan Merselo De Treffers 't Podium walst over koploper heen Zaalvoetbal in Venray donderdag 5 maart 1998 - Pagina 13 'Maessen Brothers' gaan crossend en kartend door het leven Motoren beheersen het leven van de Ysselsteynse familie Maessen. Het ■hele gezin is verslingerd aan sleutelen, ■crossen en racen. Vader Ton hoorde ■niet z'n broer Jack tot de nationale ■top in de zijspancross, voordat hij op ■de vierwielige quads overstapte. [Zonen Joe en Roy hebben vaders Jmotorbloed geërfd. De 17-jarige Roy Irakt in z'n 100 cc kart over de cir- Jcuits. Wie anders dan Jos Verstappen lis z'n grote voorbeeld. Z'n drie jaar ■jongere broer Joe crosst op een quad. (door Bert Albers) Niet alleen de liefde voor motoren lebben ze van pa, blijkbaar ook het talent. In z'n kart werd Roy vorig jaar ilubknmpioen en werd hij derde in de 'iromo-kias.se. Afgelopen zondag reed toy z'n eerste wedstrijd bij een nieuwe iond en om het Nederlands kampioen- tchap. Dat viel niet mee. Een zesde ilaats in de eerste manche en een twee- Ie in de volgende heat leverde de 'sselsteyner een derde plek op in het 'eindklassement. "In de eerste manche de nod verkeerde bandenkeuze", verklaart Roy 'alsof hij zojuist het kampioenschap in de formule I is misgelopen. Om te ver volgen met een uiteenzetting over pro fiel. harde en zachte banden en de afstel ling van een kart. Roy is bezig om z'n kart weer klaar te maken voor de vol gende wedstrijd. Het ding staat in de werkplaats van de familie. Een plastic - kuipstoeltje, vier wielen, een stuur en [)1 een flink motorblok. Het lijkt de een- voud zelve, maar de schijn bedriegt, verzekert Roy. "Er komt veel bij kijken. D Ik had ook niet gedacht dat het zoveel werk was". Er blijkt van alles afstelbaar. De hoogte van het stoeltje, de bodem speling, wielbasis. En natuurlijk het motorblok. De tuning daarvan is een verhaal apart. Daarvoor heeft Roy een specialist in de arm genomen, Eddy van achtt den Hoek. Want het gaat om honderd sten van seconden per ronde. "Rijden tegen de klok, dat is de kick". Roy's snelste ronde op het thuiscircuit van De Peel. schuin tegenover het woonhuis van hel gezin Maessen. is 47.3 secon den. iee loorgt MATERIAAL Zoeken naar honderdsten van secon den. Daar gaat het eigenlijk om in de kartsport. Tenminste als je de top wilt bereiken. Voor een wedstrijd zijn de coureur en z'n team een hele week bezig met de afstelling van de motor, het chas- s en de banden. Roy wil naar de top van het karten. En daarna verder. Net als zoveel andere jongens wil hij z'n voor beeld Jos Verstappen achterna. Dat wil el wajzeggen, in snelle auto's rijden, niet de grindbak in. "Dat ligt puur aan het mate riaal". weet Roy zeker, die de Middenlimburger goed kent en zelfs al eens een rondje tegen hem heeft gekart. 'De auto van Jos heeft gewoon minder 'vermogen op de rechte stukken. Om dat ie corrigeren moet hij extra hard dor de bochten. Hij gaat het hardste door de bochten van allemaal". "En ergens ligt een grens", vult vader Ton aan. "Ga je hede te vri schot /as. I c Ton; pracl lobd 366 daar overheen, dan vlieg je er af'. Goed materiaal is ook essentieel in de kartsport. Om de top te bereiken is goed materiaal nodig, naast geduld, inzet en talent. Dat betekent in de praktijk een goede tuner en sponsors. Want goed koop is het niet als je kampioensaspira ties hebt. Op een paar motorblokken of een stapeltje banden wordt niet gekeken. Ook op dit vlak is karting de formule I in het klein. Vader Ton schat de kosten voor een jaar karten op niveau op onge veer een ton. Niet op te brengen zonder sponsors en zonder dat de hele familie er achter staat. Ton Maessen is van lie verlee daarom maar een zaak begonnen. Niet in karts, maar in quads, de hobby van z'n andere zoon, Joe. De vierwie lige karretjes hebben namelijk meer gebruiksmogelijkheden dan enkel crossen. Boerenbedrijven, hoveniers en dergelijke gebruiken ze als universeel trek- en vervoermiddel. GEEN KART In tegenstelling tot z'n oudere broer heeft de 14-jarige Joe geen plannen om in een kart te stappen. Joe volgt net. als z'n broer een technische opleiding. Sleutelen aan de quad is één van z'n grote hobby's. Het voertuig oogt een stuk ingewikkelder dan de eenvoudige kart, maar in de praktijk is de crosser veel gemakkelijker. Sinds twee jaar rijdt Joe al op de vierwielige crossmotor van 200 cc, door de kenners 'blaster' genoemd. Voor die tijd crosste hij op een 80 cc quad, maar daarvoor was de belangstelling in ons land te gering. Ook voor de blasters houdt het niet over; Joe hoopt komend seizoen meer concurren tie te krijgen dan afgelopen jaar, toen hij kampioen werd. Zondag begint ook voor de blasters het cross-seizoen. Dan zal de jongste van de Maessen Brothers weten waar hij staat. Op de Piëlhaasdrive was onze club redelijk succesvol. Een derde plaats, oftewel een bronzen plaats voor de vereniging. In een veld van vier is dat niet echt geweldig, maar de eerste plaats met de hoogste score van de avond, bijna 74%, voor de dames Delsing-Verheijen stemde toch tot tevredenheid. Een compliment aan hel adres van bridgeclub Harten Drie voor de keurig verzorgde en gezellige avond is zeker op zijn plaats. De uitslag van het bridgen op de Hazinnenavond was: Geel: I. hr. Bolwerk-Corzilius; 2. ep. V. Hooft; 3. ds. Camps-Schaeffers: Rood: 1. ds. Paris-Stappers; 2. mw. Schoonbeek-hr. Arts; 3. mw. Delsing-hr. Meyer; Groen: 1. mw. Poels-hr. Bender; 2. ds. Huisman-De Klerk; 3. ep. Willemsen. Op de vrije avond in de carnavalsva- kantie kwamen toch nog 50 leden pro beren hun score voor de vrije avond competitie te verhogen. Aan de stan- denlijst op het mededelingenbord kunt u lezen in hoeverre dat gelukt is. De uitslag van die avond is: Geel: hr. Bolwerk-Corzilius; 2. ds. Blok-v.d. Brink; 3. ep. V. Hooft; Rood: I, mw. Verheijen-hr. Peetjens; 2. hr. V. Genugten-De Mooy; 3. ep. Boekholt. Afgelopen zondag speelden twee paren van onze vereniging in de kwart finale van het landelijke Ruitenboer- loernooi. Ondanks dat ep. Schoonbeek cn mw. Verheijen met hr. Peetjens naar behoren hebben gespeeld was er voor ben geen plaats weggelegd in de halve finale. Volgend jaar gaan we niet z'n allen weer in de herkansing. Programma: Vanavond: Zesde en laatste avond tweede competitieronde. Donderdag 12 maart: Vrij bridgen ter voorbereiding op de kampioenscompe- litie. Bij de koppelwedstrijd, gehouden door OG Ysselsteyn behaalden M. Hendriks- Hermsen een goede klassering. Zondag werden te Zeist de NK persoon lijk gehouden. M. Hendriks wist zich in ue ie klasse goed staande te houden. Donderdag OC. Zaterdag vijfde ronde I pijl competitie. De eerste drie teams allen thuis, aan vang 19.00 uur. Team 4 zondag thuis, aanvang 10.00 Is een groep mensen die onder bege leiding van de trainer hardlopen. We vinden elkaar twee tot drie keer per week vinden in onze gezamenlijke pas sie. Voor de een is de drijfveer om iets aan de gezondheid te doen en de ander durft zelfs te zeggen dat hij alleen voor de koffie komt. Maar lopen doen we allemaal. Trainen doen we bijzonder gevarieerd. De ene keer is het een inter val met korte herhalingen. En de andere keer zijn de herhalingen zes tot twaalf honderd meter lang. De afwisseling is groot en zo vliegt de tijd altijd om. Zelfs voor nieuwelingen gaat dit altijd gemak kelijk. Voor beginnende leden past de trainer het programma aan terwijl de snelleren hun eigen programma kunnen lopen. Zo komt iedereen aan zijn trek ken. Twee keer per week is er een inter val training, en een keer per week wordt er aan een stuk gelopen. De zogenaamde duurtraining, na het inlopen gaan we dan aan een lang stuk van 40 tot 45 minuten beginnen. De een loopt in die tijd 6-7 km terwijl de snelleren 10-11 km lopen. De trainingen zijn op: Maandag van 19.15 tot 20.30 uur vanaf eetcafé "de Barrier" Donderdag van 19.15 tot 20.30 uur vanaf eetcafé "de Barrier" Zaterdag Van 16.30 tot 17.30 uur vanaf Zwembad "de Sprank". Mocht je interesse hebben om een keer te komen meetrainen dan bent je van harte welkom. De eerste maand kun je gratis meetrainen en het verplicht je tot niets. Voor meer informatie kunt je ook bellen met Piet Dupont. telefoon 589880. Jaarvergadering De jaarvergadering van afgelopen vrijdag kan als zeer goed verlopen wor den beschouwd. De opkomst was goed en het verloop van de vergadering was vlot. Als nieuw bestuurslid is gekozen de heer H. Hendriks die het bestuur weer voltallig maakt. De uitslag van de Zomeravondcom petitie is als volgt: I. A. v. Mill; 2. C Peters; 3. L. v.d. Hogenhof; 4, R. Bexkens; 5. G. Robben Vergunningen Voor vergunningen kunt u terecht bij Hub Hendriks, Past. v.d Gaetstraat 48 of Dierengilde Van Grootel, Stationsweg. Venray. Synchroonzwemmen Afgelopen zaterdag 28 febr. is er diplomazwemmen geweest. Voor het H-diploma zijn geslaagd: Melanie Goemans, Lizet Peeters, Bea en Dian Wellen. G-diploma: Dorien Geven en Telske Peeters. F-diploma: Petra v. Benthum en Celine v.d. Ven. A.s. zondag 8 maart oefenen voor LK- B. Céline solo. duet Karin en Melanie, duet Kim en Hanneke. De rest na over leg met trainsters. Zondag 15 maart is de derde competitie wedstrijd in Bergen. Houd hier rekening mee! Gymnastiek vereniging Zaterdag hadden de jongens van de C-lijn hun tweede competitiewedstrijd in Venray. De jongens aspiranten klasse A moesten de strijd aangaan met Olympia uil Roermond en Excelsior uit Schimmen. Zij werden met 151.10 pun ten tweede in deze poule. De persoonlij ke uitslagen waren: II. Luke Vogelzangs; 10. Bart Killaars; 7. Matje Houwen en 4. Tom Limpens. De jongens aspiranten klasse C, die in deze poule met drie teams vertegen woordigd waren, moesten het ook opne men tegen Olympia Roermond (2x) en Excelsior Schimmen. Christoffel groep 2 werd met I35.80p zesde, groep 3 werd met 137,1 Op vijfde en groep I werd met I58.50p eerste. De persoonlijke uitsla gen: 21. Dennis de la Roy: 19. Mirko van Hagen; 18. Kees Hendriks; 17. Kevin v.d. Linden; 16. Frank Bisschops; 13. Glen Gielens en Siem v. Kreij; 17. Roel Arts; 2. Roy Tissen: I. Randy Genits. Zondag moesten de meisjes junioren klasse A groep 2 hun competitiewed strijd afwerken tegen GV Leonidas uit Tegelen. Dit werd een zeer spannende wedstrijd. Wel ontstond er bij de sprong enige verwarring of er nu met hel paard of met de kast gesprongen moest wor den. Er werd echter volgens de regle menten met het paard gesprongen. Onze meisjes wonnen deze wedstrijd uitein delijk met I28.55p tegen I26.70p voor Leonidas Tegen. De persoonlijke uitsla gen: 10. Janine Rongen; 9. Josee de Jong; 7. Petra Goumans en Marieke v. Kreij; 5. Judith Koenen; 4. Kim Coppus en 2. Fleur Kersten. De Venrayse ploeg gaf maandag avond in Brunssum duidelijk aan, dat zij alles in het werk stelt om ook volgend jaar landelijk uit te komen. Zwaar gehandicapt door het ontbreken van meer dan een handvol spelers, welke in potentie in de basis kunnen staan trad men aan tegen de nummer twee van de ranglijst ZV Graus Bouw. Coach Leon Verhorevoort, die bijna nog zelf zijn debuut had moeten maken, moest behoorlijk improviseren. Afmeldingen en geen of nauwelijks vervangingen, maakten de verwachtingen vooraf niet al te hoog. Verdedigend moesten Frank Beerkens en Edwin Sengers bijna de volledig tijd spelen. Rob van Eist was gelegenheids- spits en Jos van Gerven vormde samen met debutant Sjoerd de Schipper de andere aanvallers. Het begin was voor ZV Graus Bouw, hetgeen echter het liefst de tegenstander Iaat komen, om vervolgens razendsnel via de counter terug te slaan. De bezoe kers gaven echter tweehonderd procent en hadden hierdoor ook al snel een over wicht in de wedstrijd. In de 12e minuut werden na zorgvul dige opbouw Frank Beerkens aan de zij lijn aangespeeld. Met een strak diago naal, laag schot liet hij 0-1 aantekenen. In de daarop volgende fase had het Venrayse team twee uitstekende kansen. Eerst was het de zeer verdienstelijk debuterende Sjoerd de Schipper die het zijnet trof en daarna op de keeper strandde. Vervolgens gebeurde het laat ste ook bij een goede poging van Jos van Gerven. Nico Phillipen, de doelman van de thuisclub, kwam regelmatig mee op, doch zijn schoten hadden te weinig richting om Jurgen Nellissen te verras sen. Vlak voor rust werd aan de thuis club een discutabele vrije trap toege kend. Deze werd goed en snel genomen. Ruststand 1-1 Na de rust werd het een vrij gelijk opgaande strijd. Spelbepaler Altwin Jonkers, lag bijna volledig aan banden bij Frank Beerkens of Edwin Sengers. Slechts eenmaal kreeg hij de gelegen heid. Daarbij had hij de pech dat de bal van binnenkant paal via de andere paal terug het veld in kaatste. Met nog een minuut of acht op de kok had uiteinde lijk Nico Phillipen toch nog succes met een van zijn afstandsschoten. De bal zoefde met een vreemde boog langs de uitstekend keepende Jurgen Nellissen in het doel: 2-1. Speelde de thuisclub al behoudend, dan werd dit nu nog erger. Al direct na de rust gaf de coach van hun aan, geen risico te nemen. Dit bij de stand 1-1 terwijl de ploeg nog volop kansen op het kampioenschap heeft. Volgende week maandag moeten ze naar de koploper Fermonia Boys in Roermond. NVZV/'t Huukske zette nog een keer alle zeilen bij. De beste kansen waren voor Jurgen Nellissen, die zijn collega bijna evenaarde, doch zijn inzet ging net aan de verkeerde kam van de paal. De beste kans was vlak voor tijd voor Rob van Eist, die zich verdienstelijk kweet van zijn voor hem vreemde taak. Helaas ging zijn voorzet over. Dat in de aller laatste minuut het uiteindelijk nog 3-1 werd, was van geen belang meer. Een gelijkspel, onder deze omstandigheden en gelet op de verhoudingen, was het enige rechtvaardige geweest voor een team, dat een prestatie van formaat neer zette. Met dezelfde instelling moet het maandag 9 maart thuis tegen Lions Nefkens mogelijk zijn om de beloning alsnog te incasseren. Coach Edward Linskens: "Het leek wel een bokswedstrijd" ZVVV/ComputerWork- ZVM/Continue 5-5 Doelpunten: 9. Robert Pawiroredjo 1-0; 15. Marco Winkens l-l; 23. Harold Houben 1-2; 24. Johan Wetzels 1-3; 28. Mark Swinkels 2-3; 29. Mare Linskens 3-3; 31. Marco Winkens 3-4; 33. Mark Swinkels 4-4; 44. Noel Nieling 4-5; 48. Stephan Sijbers 5-5. Scheidsrechter: Bak (Landgraaf). Toeschouwers: 40. ZVVV/ComputerWork: W.Sijbers; Van Esch, Linskens, Van den Munckhof, Pawiroredjo. Van Sinderen, Swinkels, S.Sijbers en Vievermans. Door Henk Willemssen Het hoofdklasseduel tussen ZVVV/ ComputerWork en ZVM /Continue (5- 5) liep maandagavond geheel uit de hand. Door het zwakke optreden van arbiter Bak ontspoorde het duel in de slotfase. Na het laatste fluitsignaal ont stonden er enkele opstootjes waarbij zelfs rake klappen werden uitgedeeld. Nadat de gemoederen waren gesusd en alle acteurs zich hadden teruggetrok ken achter de muur van het kleedlokaal, keerde de rust terug in sporthal De Wetteling. Coach Edward Linskens, met nog een rood hoofd van alle emotie, kwam als eerste weer naar buiten: "Het leek wel op een bokswedstrijd. Zoiets hoort niet bij zaalvoetbal thuis. De scheidsrechter floot warrig en inconse quent. Dat wekte irritaties op en daar door liep het uit de hand". De Venrayse spelers Stephan Sijbers en Stefan van Sinderen waren na afloop betrokken bij een handgemeen. Door kordaat ingrij pen van hun medespelers konden de 'boosdoeners' worden afgevoerd. Ook- coach Dekker van de bezoekers ging over de schreef. "Foei, foei. het is een schande", brieste de Sittardse coach waarna hij verhaal wilde gaan halen bij arbiter Bak. Drie, vier omstanders moesten eraan te pas komen om de Sittardenaar tot bedaren te brengen. De scheidsrechter uit Landgraaf baande zich wijselijk zo snel mogelijk een weg naar zijn veilige kleedhok. Hoewel hij ZVM/Continue-coach Dekker nog bij zich op het matje riep, vermeldde Bak van alle tumult niets op het wedstrijd- formulier. Wellicht kwam de leidsman, evenals tijdens de wedstrijd, ogen en oren tekort om alles goed waar te nemen. Tijden het eerste kwartier verliep het duel nog uiterst sportief. ZVVV /ComputerWork opende sterk en kwam door een treffer van Robert Pawiroredjo, uit een pass van Leon Vievermans. op een 1-0 voorsprong. Doelman Wilbert Sijbers wist met enkele knappe reddin- Oude Kerkstraat 3,Wanssum (0478) 532525 SP0RTCAFÉ de Wetteling TEL. 0478-584854 Henseniusplein 5c Venray Wilhelminastraat 3, Venray MILIEUSERVICE ÜLe Sl. Joief Klooster Eindslraal 34 0478-550377 K H l\/l V hypotheken partners 0478 587575 fvénray van den munckhof bv LUSTEMA i Trading International Keizersveld 19 Venray VAN HAREN Autobedrijven VENRAY - BOXMEER TAXI VERSTRAATEN BV (0478) 642666 snooker- en poolcenter Julianasingel 33, Venray Lk i¥emm um Aemtfd CAFE BRASSERIE KEMPWEG 26 VENRAY TEl 0478-580600 Kruidenlaan 105 Venray 0478 580 480 COMPUTER WORK Noorderhof 10 Venray tel. (0478) 555888 gen lange tijd zijn doel schoon te hou den. Maar na een kwartier kwam ZVM/Continue toch op gelijke hoogte. Uit een vrije trap schoot Marco Winkens l-l binnen. Daarna werd de wedstrijd alsmaar grimmiger waarbij heethoofd Jan van Esch de lont in het kruitvat stak. De Brabander in Venrayse dienst stook te verbaal het vuurtje op en beging vele onnodige en domme overtredingen. Coach Edward Linskens greep in en haalde Van Esch naar de kant. Linskens: "Wij gingen gekke dingen doen en waren meer met de tegenstander dan met het spel bezig. Jan solliciteerde nadrukkelijk naar een tijdstraf, vandaar die wissel". Maar het kwaad was al geschied. Van mooi zaalvoetbal was geen sprake meer want het fysieke geweld voerde de boventoon. Daarin toonde ZVVV/ComputerWork zich minstens zo bedreven als de Sittardse opponent. Alhoewel de bezoekers nog voorde rust een 1-3 voorsprong namen. Na de hervatting kwamen de Venraynaren terug door een doelpunt van Mark Swinkels en een schitterend genomen vrije trap van Mare Linskens: 3-3. De Venrayse spelers letten even niet op de zojuist ingevallen Marco Winkens die daardoor wederom uit een vrije trap doel kon treffen: 3-4. Maar ook de thuis club wist wel raad met de dode spelmo menten. Stefan van Sinderen legde de bal af naar Mark Swinkels die hard en doeltreffend uithaalde: 4-4, Met nog zes minuten te spelen nam de Sittardse ploeg opnieuw de leiding: 4-5. Even later verving Leon Vievermans de licht aangeslagen Wilbert Sijbers in het doel. Vievermans onderschepte een vijande lijke aanval en stoomde op over de rech terflank. Uit zijn voorzet kon de meege lopen Stephan Sijbers 5-5 binnenschieten. In de hectische slotfase waren beide teams nog dicht bij de over winning maar met de gelijke stand kre gen beiden wat ze verdienden. Edward Linskens moest na afloop vaststellen dat zijn ploeg zich na ruim anderhalfjaar al aardig heeft aangepast aan het spel in de hoofdklasse. Ging de Venrayse ploeg voorheen nog vaak ten onder tegen de fysiek sterkere Zuid- Limburgse tegenstanders, nu weet ZVVV/ComputerWork niet alleen te incasseren maar tevens uit te delen: "Met voetballen alleen redden we het niet meer. Ook wij moeten tol op de rand van het toelaatbare gaan spelen. Dat vind ik zeker niet prettig want het gaat ten koste van ons spel. Maar als we eerder deze felheid hadden getoond, dan hadden we nu hoger gestaan", verklaar de Edward Linskens. ZVVV/Compuler Work heeft nog drie duels voor de boeg en is met een voorsprong van vijf pun ten op de bedreigde zone nog altijd niet in veiligheid. Stand hoofdklasse A Hadow 19-47 't Kesjotje 19-34 Keelkampers 19-29 ZVM/Continue 19-29 SZV 19-27 De Keiael 18-26 Z V V V /ComputerWork 19-25 Roosteren 19-23 Postert 18-20 Mek ra 19-20 Arcan/Janssen 19-20 Brach/Kia 19-16 Zowel ZVV Venray/Allemanscafe als Drukshop verloren hun competitieduel in de tweede klasse in de slotminuten. Maandagavond ging ZVV Venray/ Allemanscafe met 2-3 onderuit tegen MVC. De ploeg uit Maasbree leidde bij de rust met 0-1. Paul Rutten scoorde de gelijkmaker (l-l) waarna MVC opnieuw de leiding nam: 1-2. Het Venrayse team was tweemaal dichtbij de geli jkmaker maar een treffer van Peter Camps werd afgekeurd en topscorer John Kessels miste vervolgens een penalty. Twee minuten voor tijd leek ZVV Venray/Allemanscafe toch nog een gelijkspel uit het vuur te slepen toen Peter Camps 2-2 scoorde. Maar in de slotminuut beroofde MVC de Venraynaren van het verdiende punt: 2- 3. Drukshop verloor vrijdagavond met 6-7 van het hooggeplaatste Wittenhorst. Na een 1-3 achterstand bij de rust wist Drukshop knap terug te komen tot 5-5. De Horstenaren scoorden in de laatste vier minuten nog tweemaal (5-7) waar na Drukshop op 6-7 bleef steken. Henk Ponjee (2x), Jan Eeren (2x). Ron van der Zanden en Ben Beerkens scoorden de Venrayse treffers. In het weekend van 14 en 15 febr. bleek dat niet alleen Kathelijne Maessen in de prijzen was gereden in Alverna, doch ook Rick Janssen met Tarzan. Hij werd maar liefst Ie in de springklasse BL. Bij het heen en weer springspel reden beide gebroeders Janssen weer in de prijzen, hier werd Mark met Nadim klasse DL Ie en Riek met Tarzan in de klasse BL 2e. Afgelopen week bezochten wederom de gebroeders Janssen een vierdaags springconcours voor ponyruiters in België. Riek reed hier weer met Tarzan in de klasse BL de sterren van de hemel en viel alle dagen in de prijzen, wat hem uiteindelijk een 2e plaats in een speciaal klassement opleverde. Dat er buiten ere prijzen ook harde valuta te verdienen was (in totaal 5850 Bf) is altijd mooi meegenomen, want je kunt altijd wel weer iets nieuws of betere rijuitrusting gebruiken. Op zondag I maart vertrok een groot gedeelte van onze ponyruiters naar Nederweert waar de Limburgse elub- kampioensehappen verreden werden. De clubkampioenschappen bestaan uit drie individuele dressuur- en drie springruiters en een 6-tal dat een afde- lings dressuurproef laat zien. Onze dres- suurgroep behaalde twee 3e en een 6e plaats. Twee springruiters bleven fout loos en de derde had maar I balk. Het 6- tal behaalde maar liefst 258 punten. Na een rekenformule behaalde onze club met liefst 1046 punten een schitterende 2e plaats en mogen zij op 29 maart naar de nationale kampioenschappen in Wanroy. A.s. weekend worden in Wanroy de nationale kampioenschappen springen zowel voor paarden als pony's verreden. Hiervoor plaatsten zich eerder via de Limburgse kampioenschappen: Ton Arts Hooghof klasse Z, Paul van Haeren Jenny klasse EB en Rick Janssen met Tarzan in de klasse BL. Eveneens komend weekend wordt er door onze 'grote' dressuurruiters een wedstrijd verreden in Heijen. De Treffers - De Roos 2 781 -774 Hoogste schutter: F. v. Soest, 267r. Na het carnavalsvertier stond dit weekend de derby tegen plaatsgenoot De Roos 2 uit Leunen op de kalender. Evenals voorgaande ontmoetingen was het dit keer weer een wedstrijd met minimale verschillen, volop spanning aldus. Na het tellen van de resultaten bleek ons team met 7 ringen aan het langste eind te trekken. Door deze over winning kon de derde plaats in de 2e klasse KLSB definitief veilig gesteld worden. De competitie nadert het einde. Komende zaterdag is het alweer het voorlaatste duel. Tegenstander is dan het tweede team van schietvereniging EMS uit Meerlo. Een team, wat evenals voor gaand seizoen, zeer wisselende resulta ten behaald, maar altijd goed is voor verrassingen. Ook komend seizoen zal Edward Linskens (29) ZVVV/ComputerWork trainen en coachen. Maar de Venraynaar moet nog een slag om de arm houden omdat zijn eigen voetbal toekomst bij het Venlose VVV nog altijd ongewis is. "Als ik hij VVV blijf voetballen, dan ga ik zeker door bij ComputerWork". zei de Venrayse profvoetballer. Linskens begint dan straks aan zijn vierde seizoen bij de hoofdklasser. Achter de schermen is de Venrayse zaalvoelbalelub momen teel druk bezig met de selectie voor komend seizoen. Een aantal dertigers De wedstrijd tegen Roelanzia had als inzet de koppositie. In het eerste kwar tier was het van beide kanten aftasten. Het was Han Manders die namens 't Podium de ban brak en de 1-0 scoorde. Met mooi combinatievoetbal wist 't Podium de tegenstander onder druk te houden en het was weer Han Manders die het overwicht uitbuitte en de 2-0 scoorde. Nog steeds bleef het spannend want met een tegentreffer zou Roelanzia weer terug in de wedstrijd komen. Echter keeper Geert Kemmelings stak in voortreffelijke vorm. Maar Daan Duffhaus maakte aan alle onzekerheid een eind door met een snoeihard schot voor de 3-0 ruststand te zorgen. Na rust was er van een wedstrijd geen sprake meer. toen 't Podium in kort tijdsbestek door Lars Kehrens de stand vergrootte tot 5-0. Bij deze treffers was tevens zijn 5()e competitiegoal. Hierna besloot Roelanzia om zijn keeper mee te laten voetballen, dit werd door Daan Duffhaus en Han Manders genadeloos afgestraft. En nog was 't Podium niet uitgeraasd. Een vrije trap werd door Lars Kehrens zeer fraai inge schoten. Pas in de slotfase kon Marco de Mulder de eer voor Roelanzia redden en scoorde 8-1. Gert-Jan Pennings had hierop een passend antwoord en w ist de 9-1 einduitslag op het bord te zetten. (doelman Wilbert Sijbers, Norbert van Haren, Eric van den Munckhof. Mare Linskens, Leon Vievermans) wil of moet straks een stapje terug gaan doen. Edward Linskens: "Het is niet gemakke lijk om in de regio versterking op niveau te vinden. We willen daarom komend seizoen starten met een sterk verjongd tweede '.earn waarvan Ben Bakens de coach wordt. Ben zal mij tevens gaan assisteren bij het eerste. Vanuit het twee de team moet er doorstroming komen naar de hoofdmacht". Een drastische verjonging is inderdaad bittere nood zaak want de meeste spelers van ZVVV/ComputerWork hebben hun beste periode in de zaal al achter zich liggen. Doorgaan met het huidige team betekent het bewandelen van een dood lopende weg en uit het huidige gerouti neerde tweede team zijn geen adequate vervaneers voorhanden. Vrijdag 6 maart Sporthal De Wetteling 20.30 't Trepke-Reuver 21.30 Veronica 2-Wittenhorst 2 22.30 ZVV Venray 2-'t Huukske 2 Sporthal De Weert 19.30 De Bonte Koe 2-ZVV Venray 3 20.30 ZVV Leunen 2-Venrode 21.30 OBR/Electro-Lake Valley Zaterdag 7 maart Sporthal De Weert 16.00 Venrode 2-ZW N'oir 17.00 Venrode 3-De Bonte Koe 3 18.00 FC Hento-De Peel (dames) 19.00 ZVV Leunen-ZVV Venray (dames) 20.00 ZVCBJ-ZW Leunen 3 21.00 Roelanzia-GZ/CHS Maandag 9 maart Sporthal De Wetteling 20.30 't Huukske-Lion.s Nefkens 21.30 De Bonte Koe-Wittenhorst 22.30 t Huukske 2-GFC Sporthal De Weert 20.30 ZVV Noir-ZVV Venray 3 21.30 De Bonte Koe 3-'t Trepke 2 22.30 ZVCO-MZV/De Ruif Dinsdag 10 maart Sporthal De Weert 22,30 Lake Valley-Wittenhorst 4

Peel en Maas | 1998 | | pagina 13