Twee burgemeesters, een goed doel PEEL EN MAAS Regio gaat lobbyen voor Techno Centre Samenwerking Venray: voor iedereen! Bedankt! Fijn dat u ging stemmen. Lezing chiropractie 'OntMoet Jezelf' Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode Power(wo)man Venray: 'n sportief familieweekend een nieuwe kijk op deuren, serres, kozijnen en dakkapellen Steeds meer mensen kiezen voor aluminium ol kunststof als hel gaat om deuren, kozijnen, een dak kapel of een serre. Kunststof en aluminium hebben dan ook sterke troeven: duurzaam, onderhoudsarm, gemakkelijk schoon te maken en inbraak vertragend. Kolra biedt U de keuze uit vele kleuren en profielen. Natuurlijk: altijd van de beste kwaliteit en voor een redelijke prijs Vraag eens vrijblijvende inlormatie bij: KOFRA 35 5801 VLVenray V' lét 0478-550967 Vcnray mobiel; 06 - 51419976 Op woensdag 18 maart en op don- Ierdag 26 maart verzorgen respec- ievelijk chiropractor Eric Wolters B. Archambeau een lezing in de iraktijk in Venray aan de 'atersstraat 60. Vanaf half acht vordt er uitleg gegeven over de «handeling van klachten als whi- ilash, hoofdpijn, lage rugpijn, schias, hernia en nekklachten. De toegang is gratis. Vanwege het «perkte aantal zitplaatsen dienen iclangstellenden zich telefonisch ian te melden: 0478-581712. Botsing tussen personenauto en ambulance Een ambulance moest met spoed iiweg om een patiënt op te halen, e bestuurder van de ambulance, :n 34-jarige Venraynaar, had bij ie spoedrit toeslemming voor het oeren van de optische signalen. Op i kruising Merseloseweg- angeweg hoorde een 23-jarige estuurder van een personenauto die gnalen te Iaat en daardoor ont- ond een botsing. Gelukkig ont- ond er alleen lichte schade. De nbulance kon na enkele minuten spoedrit afmaken. Het ongeval md dinsdag omstreeks 11.15 uur aats. Lions Veiling Venray 21 maart a.s. De jaarlijkse Lions Veiling is het Raayland College in Venray staat weer voor de deur. Het goede doel is hetzelfde gebleven, namelijk het sturen van zestien Limburgse spier- dystrofie-patiëntjes naar het Tesselhuus op Texel. Dit is voor burgemeester Waals van Venray en zijn collega Fasol van Horst aanleiding om een avond je bij elkaar te gaan zitten en hun visie te geven over deze veiling, zoals deze nu al tien jaar achter elkaar gehouden wordt en de kwali teit van sociale inbreng die een der gelijke vrijwilligersexplosie in hun beider gemeenschappen teweeg brengt. Natuurlijk is er sprake van rivali teit bij buurgemeenten, echter niet in de handreiking naar elkaar in maatschappelijke zin. Daar staan zij pal achter elkaar en zijn zij in staat een Lions Club, met twintig jaar ervaring te laten blozen. SAMEN STERK Op zaterdag 21 maart a.s. is het weer zover. Dan gaat de Veiling 1998 van start; met weer betere kavels, met koopjes voor verzame laars, van antiek lot kunt, van sie raden tot computers. Voor elk wat wils. Met spanning, met sensatie, met gezelligheid. Zes uur aan een stuk. Alleen de actieradius wordt verdubbeld. Het is niet alleen Venray, maar ook Horst met al haar kerkdorpen, die bij de onderneming betrokken wordt en dat is nu datgene, wat de twee burgervaders met hun eensge zindheid willen benadrukken én promoten. Want het zijn vaak prach tige zaken die te koop aangeboden worden. Zaken, die hier thuishoren en die eigenlijk ook op deze breed tegraad horen te blijven. Zaken uit grootmoederstijd, zaken van de boerderij, die ons erfgebied blijven sieren en die de inrichting van huizen met al hun modetrends juist hier hun identiteit geven. Daarnaast zijn er natuurlijk alle andere zaken, als boeken, cd's, Ip's en alle soorten afspeelapparatuur, die een veiling compleet maken. Het zijn juist deze zaken, die de vroede vaderen willen entameren en waar mee zij de kwaliteit van de samenle ving in deze streek willen bevorde ren. VEILEN VOOR HET GOEDE DOEL... Nog even afgezien van de koopjes en de handel in Noord-Limburgse snuisterijen die deze actie teweeg brengt, waar vele mensen, zelfs vak mensen met grote en met kleine beurs hun genoegen aan beleven, is er het goede doel, de handreiking naar de op een of andere manier gehandicapte medemens, die hier mee kan meedelen in de lusten van een welvarende samenleving. Het zijn deze zaken bij elkaar, die met de sociale gezelligheid van de beide gemeenschappen hun plaats verdienen in het gezamenlijke leven. Mannen, vrouwen, kinderen, iedereen is welkom op zaterdag 21 maart a.s. Vanaf 16.00 tot 18.00 uur kan er gekeken worden. Geveild wordt onder leiding van de heer Jan Kroes, veilingmeester bij uitstek, die de hamer voor het vierde jaar in successie hanteert en hij heeft er weer zin in, zo verzekerde hij ons. MEEDOEN...? Mocht u nog zaken in willen bren gen, dan is dit mogelijk. Belt u vóór 8 maart 0478-551640 en er wordt contact met u opgenomen hoe een en ander, tegen welke ophoudprijs (dit is de prijs die u minimaal zelf wilt ontvangen voor het beschikbaar gestelde object) geveild gaat wor den. Na deze datum gaat de Veilingkrant in druk en is aanleve ren niet meer mogelijk. Doet u mee, dan komt u op sym pathieke wijze van uw overtollige zaken af en de Limburgse spierdys- trofie-patiëntjes zijn er goed mee. foto: Gé Hirdes Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur Op dinsdag 17 maart, aanvang 20.00 uur, zal Huub Verlinden, the rapeut en auteur van het boek 'OntMoet Jezelf' een lezing verzor gen in conferentieoord De Witte Hoeve, Gasthuisstraat 5 te Venray. Deze lezing is voor iedereen toegan kelijk. Toegang ƒ15,-. Wanneer u zich van te voren aanmeldt, via Secretariaat OntMoet Jezelf, tel. 045-5650111 of bij Praktijk voor fysiotherapie De Gouden Leeuw is de toegangsprijs ƒ12,50. Werkelijke genezing, genezing van binnen uit, is een bewustwor dingsproces. Het lichaam drukt met zijn signalen uit wat zich, nog onbe wust, in het gevoel van de mens afspeelt. Aan de hand van demon stratie aan vrijwilligers laat Huub Verlinden zien hoe het lichaam daadwerkelijk reageert op de mens die er leven aan geeft. Het lichaam doet geen 'domme' dingen. Als deel van de natuur is het in staat om zich aan te passen, te groeien en te gene zen. Wanneer een probleem maar niet weg wil, is dus de eerste vraag waarom het van nature aanwezige, zelfgenezende mechanisme van het lichaam niet werkt. Wat gaat er ach ter het probleem schuil? Huub Verlinden is door zijn boei ende en directe manier van spreken in staat om de toehoorder een daad werkelijke ontmoeting met zichzelf te laten beleven. NIEUWE OF GEBRUIKTE AUTO'S LEASEN tel. (0478) 530 213 tel. (0478) 530 456 DONDERDAG 5 MAART 1998 - NR. 10 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING De regio Noord-Limburg mikt op de komst van één van de zoge naamde Techno Centres. Bovendien wil het bedrijfsleven, de Kamer van Koophandel voor op, drie bedrijven waarbij TNO betrokken is aantrekken. (door Bert Albers) Directeur A. Wintels van de Kamer van Koophandel voor Noord- en Midden-Limburg pleit voor de komst van een Techno Centre. In een Techno Centre, waar van er in heel Nederland ongeveer vijftien komen, worden zo'n beetje alle vormen van technisch onder wijs en onderzoek gebundeld. Een dergelijk centrum vormt de over treffende trap van het TOC dat later dit jaar in Venray wordt geopend. De vestiging van één Techno Centre kost zestig tot tachtig miljoen gul den. Vier van dergelijke centra zijn al 'vergeven' aan de Randstad. Wintels deed z'n oproep tijdens het bezoek van minster Ritzen aan Venray, vorige week vrijdag. De minister van OCW (Onderwijs, Cultuur en Weten schappen) deed geen enkele toezeg ging. maar raadde de regio aan om een lobby te starten in Den Haag. "Het gebied ligt voor de hand voor vestiging, maar er is concurrentie". MAIN- EN BRAINPORT De drie TNO-spin offs kunnen wel rekenen op de steun van de minister. TNO, van oorsprong een puur technisch onderzoeksinstituut, richt in het land samen met het bedrijfsleven nieuwe commerciële onderzoeks- en productiecentra op. Wintels wil dergelijke centra op het gebied van coatingtechnologie, fijn- plaatwerk en logistiek en indistribu- tie naar de regio halen. Indistributie is een nieuwe bedrijfstak, waarbij logistieke dienstverleners ook pro ductiewerk voor oprdrachtgevers gaan doen. Genoemde bedrijfstakken nemen in Noord-Limburg een vooraan staande plaats in. Wintels wees op het belang van Zuidoost-Nederland als industriële 'main- en brainport', met bedrijven als Stork, DAF, Xerox, Océ en NedCar. "De helft van de R&D-activiteiten (onder- zoek- en ontwikkeling van nieuwe producten, red.) in ons land gebeurt in Zuidoost Nederland", wist de KvK-directeur. Wintels pleitte ook voor steun van de overheid voor meer grensoverschrijdende samen werking. Minister Ritzen had ook nog wat nuttig advies. Bij een eventueel vol gend bezoek wil hij dat cursisten van het TOC werken met spiksplin ternieuwe machines. Die moeten dan niet op de school, maar in de Venrayse fabrieken staan. "Scholen moeten niet langer investeren in dure machines. Die worden toch te weinig gebruikt. Laat de machines maar aan de bedrijven over en maak samen afspraken". Ritzen wil ook de instroom van meisjes in het tech nisch onderwijs de komende jaren minstens verviervoudigd zien. Het rendement van het technisch onder wijs moet verbeteren. Eén op de drie leerlingen haalt nu de eindstreep. "Dat is belachelijk weinig", vindt de minister. Z'n ministerie heeft geld over voor een proef met rende mentsverbetering van technische opleidingen. Zondag 12 en maandag 13 april Power(wo)man Holland in Venray, de internationale duath- lontopper van Nederland, ontwik kelt zich steeds meer tot een eve nement dat niet alleen atleten trekt. Behalve sportief plezier op elk niveau biedt Venray in het Paasweekend voor iedereen aan trekkelijk vertier. Inspanning en ontspanning, prestatie en recre atie gaan in Venray hand in hand. Dat maakte Power(wo)man Holland tot een families-uitje en Venray 'the place to be' met Pasen. Het is een combinatie die het 'm doet. Internationaal sportspektakel met deelnemers uit alle delen van de wereld, een flinke prijzenpot en aan dacht van de media. De atleten kun nen presteren op een snel en veilig parcours. De wedstrijd wordt op poten gezet door een organisatie die haar sporen heeft verdiend. Venray is bovendien voor de internationale duathleten de laatste test voor het wereldkampioenschap in augustus in het Zwitserse Zofingen. Voor de Nederlandse toppers is Venray bijna verlichte kost, want het gaat om het Nederlands kampioenschap. Voor de toppers redenen genoeg om naar Noord-Limburg af te rei zen. Maar ook de mindere goden en godinnen komen graag. Voordat de kanonnen starten is er een uitge breid programma voor recreanten. Voor de schooljeugd (vanaf 8 jaar). voor volwassenen en voor vetera nen. speciaal voor scholieren, fami lies, bedrijven en vriendenclubs is er de Trio Estafette. En omdat toch iedereen uit de duathlonwereld aan wezig is, wordt er in Venray ook gepraat over de toekomst van de sport. In samenwerking met de Europese Triathlon Linie wordt een jeugdcongres gehouden, gekoppeld aan een gezellig kamp voor jeugdi ge atleten uit Europa. POWERTAINMENT Het sportfestijn wordt sinds vorig jaar aangekleed met iets wat de organisatie 'Powertainment' heeft gedoopt. Sterke staaltjes van kracht sport. muziek en smakelijke hapjes zorgen ervoor dat bezoekers aan Venray zich geen moment hoeven te vervelen. Dit jaar belooft het 'power en food festival', opgezet rond het thema muziek en bewegen, nog spectaculairder te worden. En dan is er nog het Teamwork-weekend voor bedrijven uit Venray en omgeving. Zij kunnen zich in een ontspannen sfeer met elkaar meten en gelijktij dig bouwen aan de team-spirit. Dus: voor iedereen wat tijdens Power(wo)man Holland, met Pasen in Venray. Reden om de slogan van de organisatie aan te heffen: 'So. if you're though enough... be there'. VOORINSCHRIJVINGEN Inschrijven voor Power(wo)man Holland doet u als volgt. Kies uw afstand: Recreatief Korte duathlon: 5 km lopen, 20 km fietsen, 2.5 km lopen; Sprint duathlon (vanaf 12 jaar): 2.5 km lopen, 20 km fietsen, 1.5 km lopen; Powerkids (8 tot 12 jaar): Groep 5 en 6: 450m lopen, 3.6 km fiet sen, 250m lopen. Groen 7 en 8: 450m lopen. 5.4 km fietsen, 250m lopen. En voor de teamgeesten is er de Trio Estafette: 2.5 km lopen, 20 km fietsen, 1.5 km lopen. Plezier en prestatie gaan hand in hand voor teams van familie, school, vrienden of bedrijf. Schrijf u in: Algemeen Vraag de wedstrijdbrochure van Power(wo)man Holland aan bij het secretariaat: Stichting Power(wo)man Holland, Postbus 317, 5800 AH Venray, tel./fax (0478) 571103 (Tinie Hermsen) of (0478) 589880 (Karin v. Broekhoven) of haal een exemplaar bij het VVV/ANWB-kantoor te Venray aan de Grote Markt. De brochu re bevat een inschrijfformulier en alle informatie die u nodig heeft. Trio's en Powerkids: Basisscholen in Venray en omge ving en scholen voor voortgezet onderwijs in Brabant en Limburg hebben allemaal een informatiepakket plus inschrijf formulieren in huis. Inschrijven via school is het gemakkelijkst. Maar als dit op school niet gere geld is, dan verloopt de inschrij ving net als bij de overige deel nemers. Busser Verkoeijen Velden Wijnhoven Duynhoven Manders Lamers v.d. Munckhof Curfs Venray Centrum Oostrum Ysselsteyn Leunen Oirlo Merselo Castenray Heide Veulen Smakt Verkoeijen Vredepeel Poging inbraak auto Een 53-jarige inwoonster van Well deed dinsdagavond aangifte van poging tot inbraak in haar op de parkeerplaats bij het ziekenhuis geparkeerde auto. Beide portierslo- ten waren vernield. De dader is niet in de auto geweest. Met een beperkt risico wereldwijd beleggen in aandelen? RG Robeco GarantFund mrt 98/05 Wereldwijd beleggen met optimale zekerheid lehoort vanaf nu tot de mogelijkheden. Met RG tobeco GarantFund mrt 98/05 profiteert u van de vaardegroei van Robeco. Het fonds Robeco belegt meer dan zestig jaar internationaal in succesvol- ondernemingen. Behaalde koerswinsten van 15%, 30% en 45% worden door middel van loersKliks voor de einddatum veiliggesteld, lovendien wordt een groot deel van uw inleg beschermd door de minimum garantiewaarde. De looptijd van het nieuwe fonds is zeven jaar. Wilt u ook veilig beleggen in wereldwijd gespreide kwali teitsaandelen, teken dan snel in. Dit kan tot en met uiterlijk 16 maart 1998, 17.00 uur. Het aantal par ticipaties is gelimiteerd en de toekenning vindt plaats in volgorde van binnenkomst. Met de Rabobank sta je er niet alleen voor. De waarde aan uw beleggingen kan fluciureren. In bet verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voor de toekomst. verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen

Peel en Maas | 1998 | | pagina 11