®PvdA 3 J iugwind en een constructieve raad «PvdA CHBROEKEN n| Prijsuitreiking bij Wilma Hairline Actie varkenshouders ook in Venray véél Dan zal het met Venray beter gaan. VVD politici op bezoek Gilly, theater voor kinderen en (pleeg)ouders 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND B1LLIG EINKAUFEN IN VENRAY Höchstamüsante Öffnungszeiten Schweinefleish aus Eisselstein Zigarettenhaus Janssen Obst Gemüsehalle von Dam Centrum Venray moet (eu-)regionale uitstraling krijgen. Doe mee met het literair café Paddentrek: weg Maashees dicht 8 maart viering 1998 in Venray alle kleuren alle maten alle stofsoorten mw korting per broek ginateEL EN MAAS donderdag 26 februari 1998 - Pagina 7 Terugblik op vier collegejaren Venray staat aan de vooravond in de genieenteraadsverkiezin- i. De partijen vertellen aan dereen die het horen wil wat ze imeiide vier jaar allemaal willen aan doen. Met een stem schenkt kiezer hen het vertrouwen, emmen is ook een beetje als het ven van een rapportcijfer. Hoe ieft het zittende college het er de oorbije regeringsperiode vanaf ibracht? W at is er terecht geko- van de voornemens van het jllege, in 1994 neergelegd onder titel 'Accenten in portefeuille"? (door Bert Albers) Na een woelige formaticperiode reeg Venray opnieuw een college an CDA en Partij van de Arbeid. oor het verlies van met name het pAeen college met een minieme ;rheid van één zetel. Jjgenover zich in de raad de oppo- je van twee winnaars van de ver gen. die zich tijdens de coali- (jesprekingen in de kaart lieten kijken: Samenwerking Venray en Van de Vorle. Samen goed voor zeven raadszctels. De andere vijf zetels waren voor de nieuwelingen van D66 (drie) en voor de VVD (twee). De coalitie presenteerde een pro gram-ma onder de titel 'Accenten in portefeuille". Een terugtredende overheid en burgers meer betrekken bij de besluitvorming. Werken aan een klantgerichte en klantvriendelij ke organisatie. Onder andere door een kwaliteitsmeting. De gemeente wil rustig blijven doorgroeien naar 40.000 inwoners in 2015. Een groei in kwaliteit en kwantiteit. Meer woningen, meer arbeidsplaatsen, meer culturele en recreatieve voor zieningen. meer scholen. Venray gaat zichzel f op professionele wijze in de kijker spelen en de regionale centrumfunctie als horeca- en win kelhart wordt versterkt. Sociale vernieuwing vanuit Brukske naar andere wijken uitbrei den. Hel gevoel van (on)veiligheid bij veel burgers serieus nemen en Bert Kersten Truus Kemmelings Harrie van der Borg Bert Linskens Henk Bisschops Mea van Vugt Bij de opening van de vernieuwde apsalon van Wilma Hairline kon nen een reis winnen voor drie lagen naar Disneyland Parijs door niddel van het inzenden van een jlagzin. De prijswinnaars zijn: eerste prijs: im. Palmen met de slagzin 'Bij Vilma Hairline zit je permanent op igemak, want de medewerkers zijn eknipt voor hun vak!'. Zij gaan ne dagen naar Disneyland Parijs. De tweede en derde prijs zijn voor la lam. Verhcycn en de fam. Van lock. Beiden winnen een dinerbon oor twee personen bij Eethoeve De logaard in Geysieren. Alle medewerkers wensen de fam. Palmen veel plezier met hun reis en de fam. Verheyen en de fam. Van Hoek een gezellig avondje uit. Bij Wilma Hairline kun je terecht vooreen kwaliteits haarbehandeling door goed ervaren personeel en pro fessionele producten. Je kunt elke dag bellen voor een afspraak waar door er geen wachttijd is. Wij zijn geopend op maandag van 11.30 tol 18.00 uur. dinsdag, woensdag en donderdag van 8.30 tol 18.00 uur. vrijdag van 08.30 tot 20.00 uur en zaterdag van 08.00 lot 16,00 uur. We heten u graag welkom op de- Grote Markt 21 in Venray, tel. 0478- 588592. aanpakken. Veroorzakers van 'onoirbare' overlast krijgen lik op stuk. Het milieubeleid dient te wor den voortgezet. Vooral op het terrein van de afvalverwerking moeten vor deringen worden gemaakt. Tegen kostendekkende tarieven. Leges zul len stijgen, net als het rioolrecht en de afvalstoffenheffing. Het college wil de stijging van de onroerende zaakbelasting (ozb) beperken tot de inflatiecorrectie. WEL EN NIET Tot zover de hoofdlijnen van de plannen in de portefeuille. Op het eind van de rit lijkt het merendeel van de voornemens gerealiseerd. En dal is natuurlijk ook de bedoeling. Zeker als hel college zich bij het vertrek al een beetje heeft ingedekt en niet al 'te veel heeft beloofd. Bovendien heeft Venray natuurlijk ook geprofiteerd van de rugwind van opgebloeide economie. Er is de afgelopen jaren gestaag doorgebouwd, vooral in Venray zelf. Een aantal plannen, zoals Antoniusvcld. liep behoorlijk ver traging op. Op de kerkdorpen ging hel, zeker naar de smaak van veel dorpsbewoners, minder snel met de woningbouw. Oorzaak was het niet op tijd klaar zijn van nieuwe bestemmingsplannen. Ook over de mate van klantvrien delijkheid zullen de meningen uit een lopen. Objectief meetbaar zijn de tarieven. Die zijn, zoals vier jaar geleden aangekondigd, gestegen. De ozb is de afgelopen jaren met niet meer dan hel inflatiepercentage gestegen. Ook een voornemen van het college. Van de versterking van de horeca- en winkelfunctie is niet veel terecht gekomen, getuige het aantal leeg staande winkels in het centrum. Ook op een grote recreatieve trekker zit Venray nog steeds te wachten. De professionele aanpak van de pro motie zit nog in de beginfase en is afhankelijk van particulier initiatief. Op het vlak van volksgezondheid en milieu zit de vaart er redelijk in. Gemeenten in de regio, de bedrijf stak en de provincie hebben de han den ineen geslagen om creatief de milieuproblemen in de Peel aan te pakken. In de plannen voor nieuwe woonwijken wordt rekening gehou den met aspecten van duurzaamheid en milieu. Volgend jaar gaal de afvalinzameling met gedifferen tieerde tarieven van start. NIET HEFTIG Tussen de bedrijven door maakte het ambtelijk apparaat een ingrij pende reorganisatie door, die overi gens ook in de komende periode nog door gaat. Politiek gezien had hel college te maken met een gemeenteraad waarin de neuzen meestal dezelfde richting opwezen. Een constructieve raad heet dat in politiek Venray. Doorgaans was dat ook de richting die het college had aangegeven. Van een heftige oppo sitie was veelal nauwelijks sprake en dat maakte het voor die partijen moeilijk om zich te profileren. Dat is mogelijk één van de rede nen dat voor komende raadsperiode alle fracties vooraf bereid zijn om in het college te gaan zitten. De bur gers vin Venray maken woensdag uit wie daarop het meeste recht heeft. Vandaag voeren varkenshouders in Limburg actie tegen de Herstructureringswet voor de var kenshouderij van minister Van Aartsen. Om 11.00 uur is de actie ook op het Venrayse gemeentehuis van start gegaan. Boeren boden het college brieven aan met daarin hun persoonlijk relaas. Drie vertegen woordigers verduidelijkten de geschriften van de collega's. De var kenshouders hopen dat het gemeen tebestuur de brieven wil doorsturen naar de Eerste Kamer. Die behandelt binnenkort de Herslructuringswet van minister Van Aartsen. De Tweede Kamer is al akkoord met de wet, die tot doel heeft de varkenssta pel met 20% te verkleinen. De actie wordt gevoerd onder het motto 'Minder varkens oké, op deze manier nee" en wordt breed gesteund door boerenorganisaties in het land. Actie-coördinator Romme van de Venrayse varkenshouders liet woensdag weten dal het de bedoe ling is een publieksvriendelijke actie te houden. Romme hoopte op een deelname van 300 tot 400 boe ren. Behalve in Venray werd ging de actie van start in Nederweert, Helden, Horst en Ambt-Montfort. Volgens plan moet de actie om 15.00 uur zijn afgesloten op het pro vinciehuis in Maastricht. Op maandag 2 maart brengt een delegatie van VVD-politici een bezoek aan Venray. Het gezelschap zal een bezoek brengen aan drie Venrayse bedrijven die op het gebied van milieu al grote inspan ningen hebben geleverd. De delegatie bestaat uit de Kamerleden Verbugt en Klein Molenkamp en de Statenleden Vestjens en Janssen. Zij zullen ont vangen worden door de Venrayse VVD-politici van Hooft, Houba, Janssen. Hendriks. Niessen, Oosterbeek en Lourens. Na een ontvangst, 's morgens in Hotel Asteria, zal mevr. Peereboom van het AVL een toelichting geven over het Venrayse milieustation, alwaar ook een bezoek gebracht wordt. Vervolgens worden Nelipak Thermoforming en Xerox Manufacturing aangedaan. Vernielingen aan auto's In de nacht van zondag op maan dag werden vernielingen aangericht aan personenauto's. Ven de auto van een 25-jarige Venraynaar die aan de Adelbertweg geparkeerd stond werden de buiten spiegel er af geslagen en er waren krassen in het plaatwerk aange bracht. Aan dc Akelei werden twee auto's van Venray naren bekrast. Van de auto van een 50-jarige Oostrummer die aan de Oranjestraat geparkeerd stond was een autoruit ingegooid. Alcoholcontrole tijdens carnaval In de nacht van maandag op dins dag hield de politie in het centrum van Venray, van 04.00 tot 05.00 uur een alcoholcontrole. 21 bestuurders moesten in het pijpje blazen maar geen van hen blies over de fatale streep. Autoruit ingegooid Een 20-jarige inwoner van Meerlo werd door de politie aangehouden omdat hij een autoruit van een aan de Poslstraat geparkeerde auto van een 20-jarige inwoner van Overloon had ingegooid. Naast proces-verbaal werd hij ook voor de schade aan sprakelijk gesteld. Woensdag 4 maart wordt in de Venrayse schouwburg een familie voorstelling gegeven. Maar niet zomaar een voorstelling. 'Gilly!' is een stuk met een boodschap. Via het toneelstuk probeert de Federatie Pleegzorg gezinnen te porren om zich als pleeggezin aan te melden. Erna Sassen speelt de hoofdrol in het toneelstuk over het onhandelba re meisje dat van pleeggezin naar pleeggezin verhuist. Het stuk is gebaseerd op het ver haal 'Stoere Gilly' van Katherine Paterson. Gilly is een twaalfjarig vrijgevochten kind, dat slechte erva ringen heeft met pleeggezinnen. Ook van mevrouw Trotter en haar zoontje, haar volgende adres, heeft ze geen al te hoge pet op. Ze schrijft een brief om contact te zoeken met haar echte moeder. Wonder boven wonder heeft de onorthodoxe aan pak van mevrouw Trotter succes en draait Gilly bij. Op dat moment krijgt ze ook antwoord op haar brief.. De voorstelling 'Gilly!' begint om 14.30 uur. Het Noord-Nederlands Toneel brengt zaterdag 7 maart de theater versie van de bekende film 'Dangerous Liaisons'. Theaterstuk en film zijn gebaseerd op de geruchtmakende achttiendeeuwse brievenroman 'Les Liaisons Dangereuses' van Choderlos de Laclos. Christopher Hampton bewerkte het tot een kostuumstuk voor hel theater. In de Nederlandse versie heet het 'Gevaarlijke liefdes' en speelt Josée Ruiter de rol van markiezin De Merteuil in een stuk over de strijd tussen verdorvenheid en deugdzaamheid. Hond trok te hard aan riem Maandagmiddag omstreeks 16.05 uur liet een man uit Oostrum zijn hond uit. Omdat deze te hard aan de riem trok kwam de man ten val. Hij liep daarbij een gebroken enkel op en moest voor behandeling daarvan naar het ziekenhuis worden ver voerd. Kneipen Das Uplein und Das Ecklein «Qeurua„ De maand februari heeft als opgave een tweetal versregels uit een kort gedicht. Kenners zullen er niet veel problemen mee hebben om het juiste antwoord te vinden! "De welbespraaksie van het stel sprak: "Makkers, merken jullie wel?" Elke laatste donderdag van de maand zal er een citaat van een of meer dichtregels verschijnen op het speciale plekje in Peel en Maas. Aan elke poëzieliefhebber of póëziekenner wordt de vraag gesteld van welke dichter en uit welk gedicht de aangehaalde dichtregels afkomstig zijn. Antwoorden op deze vragen kunt u voor vrijdag 20 maart a.s. sturen naar het secretariaat van het Literair Café Venray-regio, Rochusstraat 1, 5801 RR Venray. Elke maand zijn er zo 10 punten te verdienen: 5 voor dejuiste naam van de dichter en 5 voor de juiste titel van het gedicht. Ook dit jaar is er voor mensen, die wel eens de oplossing weten, maar niet aan de jaarwedstrijd mee willen doen, ook een prijs te verdienen! Ieder dus. die in welke maand ook de oplossing weet, kan naar deze prijs voor incidentele deelnemers meedingen Na de eerste ronde hebben de volgende inzenders: de dames: L. Colsen, R. van Daal, Wi Nelissen-Wijnhoven, T. Peters-Ten Have. T. Smits, W. Vink en de heren A. Kroft en A. Leijssen ieder 10 punten. Zij herkenden het januari-fragment als afkomstig uit het gedicht: No second Troy van Jean Pierre Ra wie Het gedicht handelt over een schone vrouw, een tweede Helena, die aan lager wal geraakt is door drank en drugs. Het huwelijksbed is een ziekbed feworden en slechts de woorden uit dit gedicht herinneren aan de aanvan- elijke liefde. Het doet zeer daaraan te denken en het is niet waar dat je verdriet van je af kunt schrijven! No second Troy - Jean Pierre Rawie Ik heb een vrouw bemind, die best Een tweede Troje zou verdienen, En die door drank en heroïne Onder mijn ogen werd verpest. Tot ziekbed kromp het liefdesnest, En ik zou zachtjes willen grienen, Omdat alleen dit clandestiene Sonnetje van ons tweedn rest. Zo'n veertien regeltjes waarmee je Een tipje van de sluier licht, Wat zout om in de wond te wrijven. Wat zijn dat toch voor waanideeën, Dat je, verdómd, in een gedicht 'de dingen van je af kunt schrijven Bij de Lokale Omroep Venray wordt iedere laatste donderdag van de maand tussen 18.00 en 19.00 uur onder meer aandacht besteed aan de rubriek Doe Mee. Om te noteren: Zondag 15 maart a.s. is de literaire happening met de Limburgse schrijvers en dichters rond het thema "Panorama Limburg". De muzikale omlijsting wordt verzorgd door Venrays Blokfluitkwartet en het duo Urn en Urn. Een bijzondere manifestatie die u niet mag missen. Aanvang 11.30 uur in de Witte Hoeve. De laatste bijéénkomst van de Poëziekring kon helaas wegens ziekte niet doorgaan. De eerstkomende bijeenkomst is nu afgesproken op 3 april a,s. Heeft u interesse de Poëziekring, dan wel de Schrijverskring bij te wonen, schrijf dan een briefje aan het secretariaat van het Literair Café, Rochusstraat 1, 5801 RR Venray, alwaar u ook verdere informatie kunt \^crijgen overliet Literair Calë. (Telefoon: 0478-582948). Vanaf eind februari (afhankelijk van dc temperatuur) begint de voortplantingstrek van de padden. In onze gemeente trekken de padden naar diverse poelen en vijvers. Eén van deze plekken is de vijver aan de Rieterweg-Broekweg in Maashees. Omdat de paddentrek in de avondu ren plaatsvindt, zal de Broekweg gedurende de trek in de avonduren voor het verkeer worden afgesloten. Uitgebrande scooter aangetroffen Een wandelaar ontdekte zondag morgen in de bossen van Vlakwater nabij de fietscrossbaan een uitge brande scooter. De politic heeft de scooter voor verder onderzoek vei lig gesteld en probeert dc eigenaar te achterhalen. Vermoedelijk is de scooter van diefstal afkonistig. Vuilnisbakken in brand gestoken In de nacht van dinsdag op woens dag waren op de Omloop staande vuilnisbakken opzettelijk in brand gestoken. Gelukkig werd dat tijdig ontdekt door buurtbewoners. De wisten de brand met emmers water te blussen. 8 maart 1918. vrouwen kwamen in beweging, gingen de straat op. Gaven daarmee te kennen niet lan ger onder slechte omstandigheden en voor een laag loon te willen wer ken. Waar haalden zij die kracht vandaan, waardoor kwamen zij in beweging? De 8e maart vieren vrouwen wereldwijd het in beweging komen van vrouwen, toen en nu. ieder op plek. op eigen manier. Waar haïen vrouwen vandaag de dag de kracht vandaan, waardoor, waarvoor komen zij in beweging, waarin geloven zij? Als opening van de 8 maart-vie ring in Venray laten enkele vrouwen horen wat hun kracht geeft, wal hen beweegt. Hun persoonlijke verhalen zullen worden afgewisseld door bestaande teksten, liederen en muziek. Aanvang van de viering is om 11.00 uur in de grote zaal van café In den Engel, ingang Poslstraat. Dc viering wordt vanaf 12,00 uur gevolgd door een informatie-markt en een gezamenlijke broodmaaltijd. Van 13.00 tot ca. 15.00 uur is er een Open Podium; muziek, dans. voor dracht, zang, voor en door vrouwen. Vrouwen die hieraan op enigerlei wijze een bijdrage willen leveren kunnen zich aanmelden bij Leonie Cals, tel. 546667, Carla van Dijk. tel. 550395 of Henny Verdonk. tel. 580005. In overleg en afhankelijk van het aantal aanmeldingen denken we aan optredens van ca. 5 tot max. 15 minuten per 'act'. De .toegang is gratis en vanaf 12.00 uur is vrije in- en uitloop mogelijk. Voor deelname aan de broodmaal tijd wordt een eigen bijdrage van a5.- per persoon gevraagd. Om organisatorische redenen moet men zich hiervoor dan ook van tevoren aan leden. Opgeven kan tot 1 maart door een envelop met a ƒ5,-. voor zien van je naam af te geven bij café In den Engel. Grotestraat Venray. Aanmelden voor deelname aan de broodmaaltijd kan ook bij Marie Luize Hazeieger. Morgenster 1 te Venray of bij Miep Klisters. Randen rade 22 te Oostrum. PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Mathieu Emonts 't doek mag ook voor mij open dan zal het met venray beter gaan ^Henseniusplein 4a Venray, tel. 585703

Peel en Maas | 1998 | | pagina 7