c OP MENSELIJKE MAAT Is een kwestie van geduld D66 VENRAY Lijst 5 OP MENSELIJKE MAAT VVD - LIJST 6 i 'Blij met een Ei!' bezoekt 160 basisscholen J DE 5 VROUWEN: Wilt u het verkiezingsprogramma of standpuntenfolder ontvangen, of wilt u meer informatie over D66 Venray, neem dan contact op met het secretariaat. Postbus 489, 5800 AC Venray, tel. 510863 Wijkplatform Brukske verontrust over winkelcentrum DE EERSTE 5: STEM 4 maart '98 - Oirlo krijgt geld voor speeltoestel 2. Mia van het Reve, Venray Centrum, 48 jaar 3. Vicky Beijers, Veltum, 33 jaar 7. Ans van Oers, Venray Centrum, 56 jaar 9. Anne-Marie Goossens, Veltum, 34 jaar 13. Lène de Visser, Landweert 44 jaar. PagjpEEL EN MAAS donderdag 26 februari 1998 - Pagina 5 Venrayse kanariekwekers succesvol op wereldkampioenschap Het Wijkplatform Brukske maakt zich zorgen over de toe komst van het winkelcentrum. Door de overname van het win kelcentrum door Schuitema Vastgoed vreest het platform dat er van de verbouwingsplannen weinig terecht zal komen. Het platform heeft dan ook aan Schuitema, de gemeente en de vori ge eigenaar, WBN, om opheldering gevraagd. Zo wordt in de verbouwingsplan nen zoals die er lagen, uitgegaan van een uitbreiding van de Aldi. Volgens het Wijkplatform zal Schuitema Vastgoed een uitbreiding van de Aldi niet toestaan. Ook vreest het platform dat het posta gentschap in Brukske verloren zal gaan. Verder vindt het platform het een vreemde zaak dat WBN eerst zeer veel kosten maakt om de renovatie te realiseren en vervolgens het win kelcentrum verkoopt. Ook vraagt het Wijkplatform zich af hoeveel kosten de gemeente inmiddels heeft gemaakt en of die. indien de verbou wing niet doorgaat, ergens op ver haald kunnen worden. Vernielingen aan auto's Een 55-jarige inwoner van Well deed aangifte van het bekrassen van zijn in de Dr. Poelsstraat geparkeer de personenauto. Een 58-jarige Venraynaar deed aangifte van het bekrassen van zijn aan de Helfrichstraat geparkeerde personenauto. Ook een 27-jarige Venrayse vond haar aan de Helfrichstraat gepar keerde auto bekrast terug. De schade bedraagt ƒ1.000,-. Enige onafhankelijke locale partij.... Een dezer dagen mocht onderge tekende kennis nemen van de ver kiezingsbrochure die in Venray huis-aan-huis is bezorgd. Hierin geven de fractievoorzitters van de in de raad. vertegenwoordig de partijen hun mening over de poli tiek in Venray en wat hun eigen organisatie daarin kan betekenen. Als de fractievoorzitter van de partij Samenwerking stelt dat hun vereniging de enige is die onafhan kelijk kan opereren dan is dat een pertinente onwaarheid. De fractie V.d. Vorle is aangeslo ten bij de federatie van lokale partij en in Limburg; in de statuten van deze federatie staat dat de aangeslo ten leden volkomen autonoom en onafhankelijk in hun lokale beleid blijven. Joost v.d. Vorle levert als hoofd bestuurslid reeds gedurende twaalf jaar een sterke bijdrage aan deze federatie en zodoende aan de behar tiging van de lokale politiek in Limburg. Het is dan ook triest dat vanuit de vereniging Samenwerking zo onheus en onjuist wordt gereageerd. G.P. Timmermans, voorzitter PNL Noord-Limburg Verkiezingsbelofte reeds gebroken voor de verkiezingen Groenvoorziening tussen de Deurneseweg en achterzijde wonin gen Brukske moet open zodat van de Deurneseweg het Brukske zicht baar wordt, zie artikel Peel en Maas op 19 feb. 1998. Kun je voortaan zien waar de geluidsoverlast vandaan komt. Maar wat schets onze verbazing in november 1997 is er een artikel gepubliceerd over het verkiezings- program van het C.D.A. het 20 pun ten program en een ervan is een geluidswal langs de Deurneseweg. Wat is dit punt vlug vergeten en wat worden de wensen van de bewoners van het Brukske weer vlug vergeten. Gemeente bestuurders van Venray is besturen nu zo moeilijk of is het luisteren naar de burgers zo moeilijk of zijn de burgers er voor de bestuurders om ze een leuk baantje te bezorgen, want begrijpelijk is het niet meer of moeten van bedrog spreken. Gemeente bestuur graag uitleg in deze. C.J. Koopman Wielen gestolen In de nacht van vorige week woensdag op donderdag werden van een Opel Kadctt twee wielen gesto len. De auto stond op een bedrijf sterrein aan de Hcnseniusstraat. Vlam in de pan Vorige week vrijdagmiddag sloeg de vlam in een op het gasfornuis staande fritespan in een woning aan de Dakdekkerstraat. De brandweer werd gewaarschuwd maar ook de bewoner was tot blussing overge gaan én met succes. De brandweer hoefde niet in actie tc komen en de schade bleef beperkt. Presentie van onze kandidaten treft u elders in dit blad en voor meer politieke informatie verwijzen wij naar gezamenlijke brochure van alle Venrayse partijen en naar Internet: http://WWW.DSE.NL/VVDVENRAY Selecteren, selecteren en nog eens selecteren. Dat is het geheim 'JS| van het kweken van kleurkana- 60 ries. Frans Herens uit de Odastraat weet er het nodige van. orT1( Dat mag je tenminste aannemen. Vier kleurkanaries uit de volière van Herens werden begin deze maand in Zutphen tweede bij het wereldkampioenschap. De jury vond het viertal bijna de mooiste agaat met dominant witte-kleur- kanaries' van allemaal. Collega- kweker Gerrit Goumans, ook van de de Venrayse vereniging De Huisvriend, haalde brons met vier lijsters. Vier vogels heet in de taal van de kanariekwekers een stam. Je gaat met vier vogels naar de lentoonstel- k. Jingen om te laten zien dal de mooie veren geen toevalstreffer zijn. Met toeval heeft het kweken van kleur- hoi kanaries niet veel te maken. Wel met geduld. De vogels vererven de kleuren, maar je hebt natuurlijk niet in één keer het verenpak dat je wenst. "Het duurt vaak jaren voor datje de kleuren hebt die je wilde", vertelt Frans. "Van een goed koppel tje kun je per seizoen zes tot zeven jonge vogeltjes krijgen, waarmee je weer verder kan kweken". De rest van de broedsels wordt verkocht en komt uiteindelijk in een kooitje bij mensen thuis terecht. Niet alleen in Nederland, want vanuit ons land de beestjes geëxporteerd. Hopelijk zingen ze daar een beetje aardig, want de diertjes zijn eigen lijk niet gefokt om te fluiten. i"Kleurkanaries zingen wel hoor", jverzekert Frans. "Harder dan zang kanaries zelfs. Alleen niet zo mooi". Mooi zingen hoeft een kleurkanarie dan ook niet. Liever niet zelfs. Mooi istilzitten wordt wel vereist. Een jbeetje in een goede houding ook log. De kleurencombinatie blijft het [belangrijkste, waarop de jury bij [wedstrijden let. Frans Herens won al eens eerder een zilveren plak bij een wereld kampioenschap. Dat was in 1986, in k. Wenen. Waarmee nog 'ns wordt rh. onderstreept dat hij een goede kwe ker is. Bij een volgend kampioen schap moet de kweker weer met nieuwe vogels komen en dat maakt het moeilijk om je toppositie vast te houden. "Vergeleken met Wenen was het dit keer moeilijker", zegt de Venraynaar. "Het aantal vogels was veel groter dan destijds, meer dan 21.000 tegen 12.000 in 1986. De kwaliteit is ook beter geworden. Er voldoen meer vogels aan de eisen". Herens, die twaalf jaar geleden nooit verwacht had dat hij z'n pres tatie nog 'ns zou kunnen herhalen, schat z'n tweede zilveren WK- medaille hoger in dan de eerste. Overigens was de gouden medaille ook voor een landgenoot en bleef, Herens maar twee punten verwij derd van het goud. Niet zo vreemd, want ongeveer de helft van de 3000 deelnemers kwam uit ons land. WILD Gerrit Goumans fokte ook lange jaren kanaries. Tegenwoordig houdt hij zich bezig met wat heet de Europese cultuurvogels. Vogels die ook in het wild in onze tuinen voor komen. Zoals lijsters. Weer een andere discipline. Omdat de vogels niet, nel zoals kanaries, als genera ties lang in kooitjes en bij mensen leven, is hel voor de kweker van cultuurvogels moeilijker om te vol doen aan bijvoorbeeld een eis van netjes op het stokje zitten. Alle kwekers hebben met elkaar de liefde voor hun vogels gemeen. "Hel is een prachtige hobby", ver tolkt Frans het gevoel. "Het is levend materiaal en je bent er heel het jaar door mee bezig". Dat laatste noemt bestuurlid Sjaak Verkoeijen van De Huisvriend ook een moge lijk nadeel. "De dieren vragen natuurlijk elke dag je aandacht". Volgens Verkoeijen zeker een reden dat jongeren niet staan te springen om de vlag van de oudere generatie kwekers over te nemen. Een hobby is leuk, maar moet niet teveel vrije tijd kosten. De beide medaillewinnaars van De Huisvriend worden vrijdag 27 februari gehuldigd tijdens een receptie in zaal In den Engel. Daarbij zijn dan waarschijnlijk ook de andere acht Huisvriend leden die in Zutphen een gooi naar het goud deden. Zij vielen niet in de prijzen. 1. Hans Teunissen, Veltum, 34 jaar Consulent arbeidsintegratie, Fractievoorzitter, commissielid Algemene Zaken en Financiële en Economische zaken, bestuurslid Wijkplatform Veltum 2. Mia van het Reve, Venray Centrum, 48 jaar Jeugdarts, Commissielid Cultuur, Maatschappelijke en Sociale Zaken, bestuurslid Vrijwillige Terminale Thuiszorg en Stichting Synthese 3. Vicky Beijers, Veltum, 33 jaar Huisvrouw, voorzitter Internationaal Vrouwencentrum Venray 4. Marcel Tonen, Merselo, 43 jaar Beleidsambtenaar Welzijn, Gemeenteraadslid, commissielid Ruimtelijke ordening en Volkshuisvestiging en Openbare werken, Bestuurslid de Natuurvriend Merselo 5. Henk de Visser, Landweert, 47 jaar Eigenaar Assurantiekantoor,Commissielid Milieu, Bestuurslid Wijkvereninging Landweert k.! k - De VVD kiest voor de toekomst van Venray en gaat voor bestuursverantwoordelijkheid en vooruitgang met behoud van waardevolle elementen. jeugd heeft de toekomst' bezoeken pluimveehouders in de week van 2 tot 6 maart 160 basisscholen in Noord-Limburg. Tijdens dit bezoek delen ze een pakket uit met lesmateriaal over de leg- pluimveehouderij. Hierin wordt een totaalbeeld geschetst van de productie van ei tot legkip. Limburgse pluimveehouders wil len actief contact houden met de consument. De pluimveehouders gaan volgen de week omdat juist in de periode voor Pasen het onderwerp de kip en het ei uitgebreid aan bod komt in de leslokalen. De stichting 'Blij met een Ei' brengt een pakket bestaande uit een katoenen tas, een full-color schoolwandplaat, het boekje 'Eiles' en twee doosjes gekleurde eieren. Het lesmateriaal is bedoeld voor de groepen 5 en 6. De stichting 'Blij met een Ei' wil de kloof tussen producent en consu ment dichten. De stichting wil het imago van de legpluimveebedrijven verbeteren door bedrijfs- en pro ductvoorlichting en organisatie van PR-activiteiten. Bij de stichting zijn inmiddels 80 pluimveehouders en andere bedrijven uit de legpluim- veehouderij aangesloten. Ze streven een eerlijke en open communicatie na over de gang van zaken op hun bedrijven. Door al op de lagere scholen bruggen te slaan tussen boer en burger ontstaat er een beter begrip en een breder maatschappe lijk draagvlak. De stichting 'Blij met een Ei' beschikt ook over een eigen inter netpagina. Het adres is: www.tref.nl/peel&maar/blij.ei at Limburgse pluimveehouders iim, verenigd in de stichting 'Blij met anj een Ei!' gaan volgende week de ;rc boer op voor een beter imago van hun sector. Onder het motto 'de rif M. Oirlo krijgt 16.650 gulden uit het Dorpenfonds voor het plaatsen van een groot speeltoestel aan de 'Hogeweg. Het toestel maakt deel uit van een groter plan dat tot doel heeft de omgeving van de basisschool Maria beter geschikt te maken voor spelende kinderen. De werkgroep die hel plan heeft gemaakt wil het toestel nog voor de zomervakantie plaatsen, gelijktijdig met een kleiner speeltoestel aan de Hoofdstraat. k-I Voor dat tweede speeltuig heeft de werkgroep de financiering nog niet ||êmaal rond. De Oirlose dorpsraad had ook nog :ld gevraagd voor het plaatsen van leen omheining rond hel trapveldje aan de Gertrudisstraat. Ook dit pro- let is gehonoreerd. Voor hel plaat sen van een omheining krijgt de dorpsraad 6605 gulden. Het Dorpenfonds is een gemeen- Itelijk potje waaruit plaatselijke ini tiatieven kunnen worden betaald. iHet wordt beheerd door de geza menlijke dorpsraden. Elk jaar stopt jde gemeente er 75.000 gulden in.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 5