*V<zdteta&<Ae*ict ce*t> Boerenbruidspaar 't Dartele Veule Boerenbruidspaar bij de Bliekers "t Gaolde Paert' voor Fien Takken Carnaval in café De Bonte Koe Rabobank breidt woonwijzer-service uit Carnaval in OJC Dingus Kèèsteenebal in Gryphus Carnaval in OJC Jera'70 Carnaval op de Dr. Poelsschool Vastelaovend in verpleeghuis Beukenrode Prinses Gon bij De Schutteraars JUM Merselo Carnavals optocht door basisscholen Umroep Rooj kunt d'r wer anü! Carnaval in 't Schöpke Oud papier Atlantic Telecom betrekt nieuw pand >eel en maas donderdag 19 februari 1998 - Pagina 9 Tijdens het 4xl l-jarig jubileum •an carnavalsvereniging 'l Dartele feule vormen Hayke en Petra lendrix het boerenbruidspaar I998. )e 'boer' werkt in het dagelijkse even bij de gemeente in Horst en is n zijn vrije tijd correspondent van Jagblad De Limburger in Veulen, •rwijl de 'boerin' naast het groot irengen van drie kinderen tot taak i heeft de dagelijkse vang van zaken in de plaatselijke café-zaal te run nen. Op carnavalszondag 22 februari zullen zij door prins Albert in de onecht worden verbonden. Aansluitend vindt het eten van boe renmoes plaats, 's Avonds is er een groot boerenbruiloftsbal. Tijdens het afgelopen zaterdag Irukbezochte Aide Wievenbal heb- jen Anke Keijsers en Laurens Villems zich verloofd en hebben zij e kennen gegeven op carnavals- naandag met elkaar in de on-echt te villen treden. Zij vormen het jong- le boerenbruidspaar uit de geschie- enis in het Bliekersriek. Anke is ias 19 en Laurens net 23 jaar oud. Zowel Anke's ouders, Fokje 'ijlstra en Jan KleinSchiphorst, als- iok de ouders van Laurens, Amanda rant en Tienus Smits, waren bij de 'erloving aanwezig en stemmen 'olmondig in met deze in de on- chtverbinding. De drukke receptie ter gelegen- leid van de verloving gaf aan dat de irganiserende Alt Prinsen Fuuk veer de juiste personen bereid heb- en gevonden de Boerebrulleft op te jisteren. De stoet vertrekt op carnaval s- wandag vanaf het Telefoonplein m 12.11 uur. Eerst wordt de brui- egom bij zijn vader thuis opge laaid en daarna gezamenlijk het bruidje bij haar moeder. De plech tigheden en viering vinden plaats in De Bolle Buik waar de traditionele boerenkoolstamp met worst geser veerd zal worden. Acht jaar maakte zij deel uit van de Dorpsraad Veulen, waarvan vier jaar als penningmeester. Nu is zij al weer ruim acht jaar secretaresse van de KBO en de koersbalclub. Voor al deze werkzaamheden en haar geweldige inzet voor dit alles zal zij gehuldigd worden op 24 februari in zaal 't Veulen. Dan zal zij 't Goalde Paert' met oorkonde ontvangen uit handen van vorst Teun. Wij twijfelen er niet aan of vele bekenden en de velen met wie zij vele jaren heeft samengewerkt zul len de gelegenheid ten baat nemen om haar te feliciteren met deze hoogste dorpsonderscheiding. Foto Hoedemaekers Jazeker, de vrijwilligers van OJC Dingus hebben weer een vet carna valsprogramma in elkaar geflanst. Dit ziet er als volgt uit: Zaterdag 21 febr.: een zwaar heftig acidtrancejungledancedrum'nbass- swingparty met de dj's Yasin, OTB, Art en Poelic. Dit mooi aangeklede feest in de zaal gaat om 20.00 uur van start en eindigt om 02.00 uur. De entree is een tientje. Zondag 22 febr.: de alom bekende punk-dag. Optredende bands zijn The Cellophane Suckers (up-tempo punkrock uit Keulen, Did), PL.A. (punk uit Arnhem, met ex-leden van The Yuppies), B.A.R.S.(T.) (hardco re uit Horst en -America) en Die Nakse Bananen. Deze laatste band bestaat uit Deef de Kanarie, net zoals The Exploited uit Wattie bestaat. Deef heeft weer wat bandle den bij elkaar gesprokkeld en er weer een nieuwe demo mee opgeno men met de erg toepasselijke titel: De Nieuwe Bezetting. Dingus is al om 14.00 uur open maar hel lawaai begint pas om 19.00 uur. De entree is vijf gulden. Maandag van 14.00 tot 02.00 uur rustdag in Dingus voordat het dins dag de 23e los gaat met de loei- strakke en -harde power-metal van No Profile. Deze band uit Goes neemt het maken van muziek zeer serieus. Zij zijn goed op elkaar inge speeld en hebben een geheel eigen stijl ontwikkeld met nummers die goed in het gehoor liggen waardoor het publiek niet lang nodig heeft om zich te vinden in hun muziek. Het café zal snel op z'n kop staan en de zanger zorgt ervoor dat de hele show ook visueel staat als een huis. Open om 14.00 uur, aanvang 21.00 uur en de entree is een knaak, 's Woensdags kan men zich de hele dag met haring volproppen in hel café van OJC Dingus. Voor ieder wat wils, zoals je ziet en tot in Dingus, dus! PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Ook dit jaar staat café De Bonte Koe tijdens de carnaval weer bol van activiteiten voor jong en oud. Zoals elk jaar bijten onze Hazinnen weer de spits af. In het hazinnencafé zullen onze bardames Riek, Joerientje en Leontien de feestviersters voorzien van een natje en een droogje. Vrijdagavond vanaf 19.00 uur spelen de zaal voetbal Iers van De Bonte Koe hun onderlinge carna- valstoernooi. In de Wetteling zullen ze met drie gastteams uitmaken wie dit jaar het sterkste is. Na afloop in de prijsuitreiking in De Bonte Koe en dj Jeroen zal verder de muzikale verantwoording op zich nemen. Zaterdag barst de carnaval dan echt los en de zondag staat in het teken van het enige en echte unieke Vastalaovescafé! Voor de elfde keer kan ieder die wil zijn eigen favoriete carnavalslied zingen. Voor de live begeleiding zal ons eigen vastelao- vesorkest zorgen en de presentatie is in handen van Johan van Kreij. Verder bestaat de band uit Pierre Pijpers (voor de elfde keer), Gerard Schütte, Amy Ebberenk en Edwin Kainam. Kom en zing met dit te gekke orkest. Maandag na de optocht speelt net als vorig jaar de Mökkeband. Vorig jaar zetten Johan van Kreij, Ingrid Strieck en Mare Rombouts de hele Bonte Koe op zijn kop met hun mix van Zuid-Amerikaanse en Venrayse carnavalsliedjes. Dinsdag om 18.00 uur heeft de Koe iets geheel nieuws. Caribische salsa en merengue zal klinken en het café vullen met zomerse sferen. De vier heren van de professionele band Sundance zullen alles doen om onze gasten een onvergetelijke avond te bezorgen. Alle dagen vrij entree. Op Aswoensdag is het vanaf 20.00 uur herringschelle voor alle afkickers. Bier en fris ƒ2,-. Donderdag zijn we in verband met de poets geopend van 19.00 tot 01.00 uur. Wij wensen iedereen een gewel dig carnaval toe. Carnavalsvereniging De Kèèsteene houdt op zaterdag 21 februari haar tradtionele Kèèsteenebal in jongerencentrum Gryphus te Vierlingsbeek. De veer tiende editie van dit carnavalsbal heeft als titel 'Van De Nie Wieze'. Tijdens Van De Nie Wieze nemen De Kèèsteene afscheid van prinses Catharine de Urste en maken zij kennis met hun nieuwe heerser. Tevens zullen er tijdens Van de Nie Wieze artiesten van diverse pluima ge optreden, waaronder O.B. Talent, De Joja's, De Gezonde Hollandsche Knullen en dansgarde D.L.S. De elastiekskes. De muzikale omlijs ting van de avond is in handen van joekskapel De Dwarsdrievers. Gryphus is geopend vanaf 20.00 uur. Het programma begint om 21.00 uur. De toegang tot Van De Nie Wieze is gratis. Ook met de carnaval kun je zoals altijd weer bij de Jera'70 terecht. Van vrijdag 20 t/m dinsdag 24 februari organiseert de Jera'70 namelijk elke avond een carnavals- discotheek. Dus vijf avonden kun jè vanaf 20.11 uur in de Jera'70 terecht voor een echt knalfeest. Natuurlijk zullen jeugdprins Wout I, vorst Ferdi en de jeugdraad niet ontbre ken op deze avonden en ook prins Hay IV en de raad van elf zullen deze avonden enkele malen bezoe ken. Alle jeugd vanaf 12 jaar is van harte welkom en de entree is hele maal gratis. Dus 20, 2122, 23 en 24 februari naar de Jera'70 in Ysselsteyn, dan heb je veel schik en gein! Dinsdag 10 februari kwam op de Dr. Poelsschool een nieuwe prins en zijn gevolg uit. Dit jaar zullen de Poelskeutels geregeerd worden door prins Kevin en prinses Presilla. Zij zullen bijgestaan worden door adju dant Rob en adjudante Stefanie. Nar Bart zal voor de grappen grollen zorgen. Vrijdagmorgen 20 februari zullen de Poelskeutels het grote carnavals bal vieren aangevoerd door het prin selijk vijftal en de raad van vier in Den Hoender. We zullen daar in een grote optocht naar toe lopen... Alaaf! Tijdens de carnavalsmiddag op zaterdag 14 februari is de nieuwe prinses van Beukenrode uitgeroepen in de persoon van prinses Drika I, beter bekend als mevr. Horstermans van afdeling De Heistede. Aan deze middag werkten ver schillende groepen mee, waaronder joekskapel Tuunke Liêger. de Kindergarde van de Piëlhaas, Jeanny van Vegchel en Oeretoe. Ook de prins en de raad van de Piëlhaas waren getuigen bij deze kroning. Foto Hoedemaekers Op donderdag 12 februari vonden in Het Schuttersveld de prinsenpro- klamatie en de zitting plaats. Op deze avond waren er weer tal van artiesten te zien: de kindergarde van de Piëlhaas, de Peeldancers, de dames van het UW, Janus, de Bretelboys, de prins en zijn gevolg van de Piëlhaas en de Aostrumse Zangkompeneej. Op deze avond nam prins Jan I afscheid als prins van De Schutteraars. Als opvolgster van prins Jan I is gekozen prinses Gon I (Verheyen-Versteegen). Prinses Gon I woont sinds september 1996 in Het Schuttersveld. Zij is geboren op 23 maart 1908 in Oirlo. Vanaf 1949 heeft zij in Ysselsteyn gewoond tot dat ze verhuisde naar Het Schuttersveld. Prinses Gon I heeft acht kinderen, eenentwintig klein kinderen en elf achterkleinkinderen. Prinses Gon I houdt receptie op carnavalszondag om 10.30 uur. Samen met haar gevolg hoopt ze er een schitterende carnaval van te maken, (foto Hoedemaekers) Vastelaovendprogramma Vrijdag 20 febr.: Receptie jeugd- prinses Bianca vanaf 19.00 tot 22.30 uur; vanaf 22.30 uur voor 15 jaar en ouder. Zaterdag 21 febr.: Jum open voor 15 jaar en ouder vanaf 20.30 tot 22.00 uur. Zondag 22 febr.: Jum open vanaf 14.00 uur. Vanaf 19.00 uur Jeugdbal met prinses Bianca en narrinneke Petra tot 22.00 uur. Maandag 23 febr.; Jum gesloten. Dinsdag 2A febr.: Van 10.00 tot 12.00 uur Koppiebal. Om 19.00 uur Jeugdbal met om 22.11 uur het afsluiten van Vastelaovend 1998. Woensdag 25 febr.: Om 20.00 uur Herringschelle. Op vrijdag 20 februari organise ren de leerlingen van basisscholen de Landweert, de Vlaswei en de Kruudwis gezamenlijk een carna valsoptocht door de wijk de Landweert. Zij worden hierbij begeleid door verschillende joekskapellen. De route die gelopen wordt is als volgt: aanvang 13.15 uur op de Boterbloem, vervolgens Kruiden laan, Klaproos, Koningskaars, Kroonkruid, Wijnruit, Vingerhoeds kruid, Hemelsleutel, Fluitekruid, Pinksterbloem, Pastinaak. Klaproos. Natuurlijk hopen wij dat u allen komt kijken. Noeèt Tuus Dikke Mik Gen Tied De Baetere Helft Rats d'r Nêve Van Toete Noch Blaoze Um Te Baoke 't Göt Net 20.30 uur Podium Seventy's Hulsman De Evenaar Bonte Koe 't Upke De Koets Pauze 21.15 uur Seventy's Hulsman De Evenaar Bonte Koe 't Upke De Koets Pauze Podium 22.00 uur Hulsman De Evenaar Bonte Koe 't Upke De Koets Pauze Podium Seventy's 22.45 uur De Evenaar Bonte Koe 't Upke De Koets Pauze Podium Seventy's Hulsman 23.30 uur Bonte Koe 't Upke De Koets Pauze Podium Seventy's Hulsman De Evenaar 24.15 uur Upke De Koets Pauze Podium Seventy's Hulsman De Evenaar Bonte Koe Donderdag 19 febr. gaan we de omgeving van Castenray verkennen. Allereerst gaan we naar de Lucia, Jozef en Johanneskapel op de hoek Lollebeekweg-Oosterbosweg. Op deze plek heb je uitzicht op het ondergestoven huis. Daarng gaan we naar de Diepeling, nu nog een ontgrondingsgebied maar straks een natuurgebied. Terug in Castenray gaan we met Truus Tacken naar de Castenrayse Vennen waar in juni 1997 een wan delroute geopend is. Castenrayse schoolkinderen hebben toen samen met Staatsbosbeheer gezorgd voor het begaanbaar maken van deze route door moerassig gebied. Donderdag 19.00-20.00 uur. her haling maandag 18.00-19.00 uur. Traditioneel is Umroep Rooj met de vastelaovend weer 24 uur in de lucht. Dat betekent meer dan drie dagen lang carnaval bij u thuis maar ook in het gemeenschapshuis, café of zaal. Staat de radio daar niet aan'? Vraag er dan om! Umroep Rooj brengt vooral vaste laovesmuziek, muziek uit Venray en de meeste kerkdorpen. En dan nog zes afleveringen van Vastelaoves Bont, een programma met hoogte punten van de Bonte Avonden zoals deze werden gehouden in de kerk dorpen, Circus Mok en de Venrayse Prinseproklamatie. Daarnaast in Vastelaoves Bont op maandag en dinsdag een gesprekje met de win naar van de Spreuk van de Dag bij de Zagewetters in Merselo (ook op zaterdag en zondag tussen 12.00 en 14.00 uur. Onze programmering ziet er met carnaval als volgt uit: donderdag 19 febr.: 18.00-19.00u: Vastelaoves Bont deel 6 Vrijdag 20 febr.: 18.00-19.OOu: Vastelaoves Bont deel 7 zaterdag 21 febr.: 10.00-14.00u: (Normale program mering) 14.00-18.00u: Prinseninstallatie (live vanuit gemeentehuis) 18.00-20.OOu: (Normale program mering) 20.00-00.00u: Nonstop Vastelaovesmuziek zondag 22 febr.: 00.00-09.00u: Nonstop Vastelaovesmuziek 09.00-lO.OOu: Venrayse Country Top 10 (pres. Rien Wortelboer) 10.00-11.OOu: Vastelaoves Bont deel 8 11.00-12.00u: Vastelaovesmis (van uit Grote Kerk) I2.00-I4.00u: Vastelaovesverzoekjes Op Zondag 14.00-00.00: Nonstop Vastelaovesmuziek maandag 23 febr.: 00.00-10.30u: Nonstop Vastelaovesmuziek 10.30-13.OOu: Vastelaoves Bont deel 9 I3.00-00.00u: Nonstop Vastelaovesmuziek dinsdag 24 febr.: 00.00-10.30u: Nonstop Vastelaovesmuziek 10.30-13.00u: Vastelaoves Bont deel 10 13.00-02.00u: Nonstop Vastelaovesmuziek Umroep Rooj is overal te ontvan gen: in de ether op 90.21 MHz, via de kabel op 102.4 Mhz. Alle wijkbewoners kunnen dit jaar de carnavalsdagen weer dicht bij huis beginnen. Zowel op carna valszondag en -maandag is wijkge- bouw 't Schöpke van 11.11 tot 13.30 uur geopend. Alle kinderen en ouders kunnen daar dan volop hos sen, dansen en springen op de carna valsmuziek van onze mini-disco. De prinses, vorst en raad van elf van Coninxhof zullen daarbij weer voorop gaan. Iedereen is van harte welkom en kan gratis naar binnen. Op de zondagochtend kunnen de kinderen zich bovendien gratis laten schminken en zorgt een joekskapel voor een muzikaal intermezzo. Voorts is er een instuif-mogelijkheid voor iedereen die zijn talenten wil laten zien of horen (play back, dans, zang, etc.). Op maandagochtend zal tenslotte juffrouw Marielle Pouwels (rond 11.30 uur) haar carnavalsschlager ten gehore brengen. Diefstal In de nacht van dinsdag op woens dag ontdekte personeel van een beveiligingsdienst dat het hekwerk van een aan de Zuidsingel gelegen Doe-het-zelf zaak was doorgeknipt. Het staat vast dat er een aanhangwa gen en een rolborder zijn ont vreemd. Inventarisatie moet nog worden opgemaakt of er nog meer is ontvreemd. Schade van het gestole- ne ƒ2.500,-. Op Internet Eind vorig jaar hebbende Rabobanken Venray-Oostrum en Zevenrode onder de naam 'Woonwijzer' een nieuwe, gratis service geïntroduceerd zowel voor particulieren, die hun woning wil len verkopen, als voor mensen, die op zoek zijn naar een koopwo ning. De banken brengen het totale woningaanbod in de gemeente zo volledig mogelijk en overzichtelijk in beeld, om partijen op de woning markt te helpen bij de verkoop en het vinden van een woning. GROOT SUCCES 'Onze Woonwijzer-service is een schot in de roos,' zegt Paul Halmans, manager Rabobank Huis Hypotheekadvies van het kantoor in Venray. 'Veel aanbieders van woningen maken gebruik van deze extra 'etalage' die wij bieden op het Woonwijzer-billboard in onze bank. Daar worden foto's met een korte omschrijving van de te koop staande woningen gepresenteerd. Elke dag bezoeken enkele honderden mensen onze bank, dus ga maar na, hoeveel mensen de Woonwijzer zien! 'Zijn collega Wim Visschers van Rabobank Zevenrode vult aan: "Ook in ons werkgebied, inclusief de gemeente Meerlo-Wanssum kunnen wij onze klanten en belangstellen den met dit systeem een compleet overzicht van de woningmarkt bie den. Het wordt enorm gewaar deerd.' BESTAND De banken hebben een computer bestand aangelegd van vragers en aanbieders. Dit bestand wordt dage lijks geactualiseerd, en de kopers en verkopers worden door de bank op de hoogte gehouden van actuele marktbewegingen. De Woonwijzer is bedoeld voor mensen die hun woning rechtstreeks zelf te koop aanbieden, maar evenzeer voor degenen, die al een makelaar heb ben ingeschakeld. 'Wij gaan niet op de stoel van de makelaar zitten', zegt Halmans. 'Wij verwijzen geïnteresseerden alleen door naar de verkoper of diens makelaar. Je moet het zien als een extra service die wij gratis aan bieden'. EXTRA: Omdat het concept zo goed aanslaat, hebben de banken besloten de Woonwijzer-service uit te breiden. Zo biedt de bank aan woningver kopers een gratis advertentie met foto aan in de onlangs verschenen Woningcourant, een initiatief van het Nationaal Woning Instituut NWI. De Woningcourant heeft een regionale dekking, dus de 'trefkans' wordt hiermee belangrijk vergroot. OOK OP INTERNET Vanaf deze week is het wonin gaanbod ook op Internet te zien. Op het Trefpunt Peel Maas hebben de Rabobanken een eigen site, waarin zij hun dienstenpakket en verdere wetenswaardigheden presenteren. Voor de Woonwijzer zijn hier ook een aantal pagina's opgenomen. Via www.tref.nl/peei&maas/rabobank is de Woonwijzer te vinden, compleet met afbeeldingen en beschrijvingen van de te koop staande woningen. Via een ingebouwde E-mailfunctie kunnen belangstellenden snel reage ren en informatie bij de bank opvra gen. PROFESSIONEEL De banken zien deze uitbreiding van de Woonwijzer als een logische vervolgstap in hun service.Wim Visschers: 'Wij willen ons profile ren als grote professionele dienst verlener. ook op de markt van woninghypotheken. De klant staat bij ons centraal. Wij willen hem of haar helpen bij het realiseren van plannen en ambities. Dat betekent dat wij dicht bij onze klanten willen staan met onze service en expertise, -r |j Met deze uitbreiding zijn wij weer een stapje dichterbij gekomen'. DE WIEEN e.o. Iedere laatste woensdag van de maand verzamelt Atletiekvereniging Venray-Regio oud papier in de buurt De Wieën. Daarom worden de bewoners van de straten Zandakker. Schutsboom, Vendel, St. Antoniusstradt. St. Franciscuslaan en de Kruisstraat gevraagd om a.s. woensdag, 25 februari om uiterlijk 18.30 uur oud papier gebundeld of in dozen aan de straat te zetten. MOLENKLEF, BIEZENVENNEKE, AAN DEN DRIL e.o. Iedere laatste woensdag van de maand verzamelt Atletiekvereniging Venray-Regio oud papier in Molenklef, Biezenvenneke, Aan den Dril, Werckenslaan en de aanliggen de straten. Daarom worden de bewoners van deze buurten en stra ten gevraagd woensdag 25 februari uiterlijk 18.30 uur, oud papier in dozen of gebundeld aan de straat te zetten. De papiercontainer van AV Venray-Regio is geplaatst aan de Weg in den Berg. nabij kruising Veltumse Kleffen/Kulutweg en is iedere zaterdag geopend van 08.30 tot 17.30 uur. BASKETBALL-VERENIGING Zaterdag 21 februari wordt er weer papier opgehaald door Basketbal Vereniging Jumpers '76 in de wijk begrensd door: Oostsingel, Prins Bernhardstraat, Julianasingel, Raadhuisstraat, Maasheseweg en de Nieuwe Maasheseweg.Wij verzoeken u vriendelijk het papier gebundeld of in dozen, voor 10.00 uur buiten te zetten. Doorrijdster achterhaald Een opmerkzame getuige kon de politie maandagmiddag het kente kennummer opgeven van een auto die betrokken was bij een.botsing op het Gouden Leeuwterrein, maar de bestuurster reed gewoon door. Haar rode Opel Astra was tegen een geparkeerde licht blauwe Opel gebotst die schade had opgelopen aan het voorfront. De bestuurder, een inwoner van Venray, was aan vankelijk niet te vinden maar hij kwam later aangifte doen. Toen stond de politie al op de stoep van een inwoonster van Leunen. Zij ver klaarde van de botsing niets te heb ben bemerkt en daarom was wegge reden. Gezien de schade twijfelt de politie aan die verklaren, overigens waren de sporen voldoende bewijs. Aan haar werd proces-verbaal aan gezegd. Afgelopen zaterdag 14 februari betrok Atlantic Telecom aan de Noorderhof 18 in Venray haar nieu we kantoor. Binnen driejaar tijd is de Firma uitgegroeid tot een vol waardig alternatief telecommunica tie bedrijf. Als lid van de internatio nale NetSource groep wordt op pan-Europees niveau in alle landen samengewerkt. Met Atlantic Telecom kan elk bedrijf en elke particulier forse besparingen realiseren op interna tionaal en interlokaal telefoon- en fax verkeer. In september 97 verkreeg Atlantic Telecom bij Ministeriële Beschikking haar eigen Carrier Select Code 1656 waarmee ieder een, die door Atlantic daartoe wordt aangesloten, goedkoper kan bellen. Besparingen tot 75 zijn te realise ren! Aan deze service zijn verder geen abonnements- of aansluitkosten ver bonden. Met één telefoontje naar Atlantic Telecom (0478-555.666) wordt elke gewenste aansluiting snel geregeld. Nu is het vandaag de dag moge lijk om van verschillende alternatie ve diensten gebruik te maken. Dagelijks wordt daar via de media wel aandacht voor gevraagd. Het unieke van het concept van Atlantic Telecom is dat voor de klant uit alle aanbiedingen van grote telecommu nicatie bedrijven (carriers) de beste prijs-/kwaliteitsverhouding wordt samengesteld. In Nederland bestaat geen tweede bedrijf dat op deze manier voor haar cliënten alle mogelijk haalbare voordelen kan combineren. Dat heet officieel Least Cost Routing. In de Benelux werkt Atlantic- Telecom inmiddels met 40 mede werkers om alle aansluitingen te verzorgen. Vanaf zaterdag dus vanuit het schitterende kantoor aan de Noorderhof. Op de dag van de offi ciële opening toonde ook de Burgemeester van Venray en een gedeelte van Venrays Gemeentebestuur veel belangstel ling voor deze unieke activiteit Met het toegewenste succes in de verdere uitbouw van hun werk zaamheden gaat Atlantic Telecom vol vertrouwen de toekomst tege moet. "t Gaolde Paert', de hoogste nderscheiding van 't Dartele 'eulen is dit jaar voor mevr. Fien 'akken-Nabuurs. Deze dorpsonder- cheiding is aan haar toegekend oor haar geweldige inzet op allerlei ebied, zowel binnen de dorpsge- neenschap Veulen, als zowel daar- luiten. En dit gedurende een vele teks van jaren. Zo was zij sterk betrokken bij de rganisatie en de werkzaamheden ij de jaarlijkse Boerenkermis die in e begin jaren van het rectoraat 'eulen gehouden werd. En waar van e opbrengst ten goede kwam van e nog te stichten kerk. Zo werd zij ok betrokken bij de voorbereiding 'an de feestdag van de eerste steen- :gging van de kerk. De toenmalige ector Verbugt deed haar het ver- oek om aan het Veulen een jongere emeenschap op te richten bedoeld oor alle meisjes boven de 16 jaar. 'an dit meisjesgilde was zij de oorzitster tot aan haar huwelijk in 955. Gedurende die lijd was zij daar- aast ook nog lid van het Chariatief .entrum, een overkoepelend orgaan an liefdadigheidsinstellingen waar- an ook een plaatselijk comité in /eulen actief was. Bij de feestelijkheden bij het 50- arig bestaan van de lagere school, Is zowel bij de viering van de 50e 'evrijdingsdag van Veulen was zij •etrokken bij de opzet van een foto tentoonstelling die ter gelegenheid liervan werd gehouden. Van 1967 tot 1978 was zij de oorzitster van de plaatselijke al'de- ing van de LVB, vier jaar hiervan 'as zij tevens lid van het kringbe- luur. Ook was zij de voorzitster van het omité Venray ter voorbereiding an het 50-jarig bestaan van de LVB Roermond. Bij het 60-jarige beslaan hiervan 'erkt zij mee met het vervaardigen an het wandkleed wat de Sociale heiligheid uitbeelde. Bij de Stichting Kruisen en spellen te Venray ze zij zich in bij d herstellen en beschilderen van eelden. Binnen een groep van vijf ver- nrgl zij al vele jaren de opbouw en ilbreiding van de kerststal en beel dgroep met de versiering daarom- dn met het jaarlijkse kerstgebeu- n in de plaatselijke kerk.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 9