PEEL EN MAAS LIJST 1 a CD 'Alles kumt goed Twintig mille méér voor kemphaan LET OP! LET OP! 'De Wilde Ganzen' vlogen voor Venray - Divinolandia 50+ avond ^>5 J' VENRAY mÊÊÊÊÊÊË, Samenwerking Venray: voor iedereen! n Wij wensen alle carnavalsverenigingen een fijne samenwerking )e tarot als weg naar zelfliennis Merrege gebeurt 't Fwajee Schouwburg 20.11 uur Synthese Vrouwen in Venray.... óók van de partij WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING VASTELAOVEND SAME LET OP! LET OP! Jackpot 6 miljoen gulden f Brutale diefstal m serre, zo'n plekje in huis, waar het heerlijk bijko nen is. Een plekje om te genieten van de eerste vooi- en najaarszon, lm een kopje thee te drinken terwijl U uitkijkt over «tuin. Een plekje waar u uw gasten onthaalt op een bijzondere manier (torn, de mogelijkheden van een kunststof en alu minium serre zijn legio. Vraag eens vrijblijvend informatie bij: Kempweg 35 I 5801 VL Venray Tel0478 - 550967 mobiel: 06 - 51419976 tarot is een oud Westers ora kel, een psychologisch en filo- sch systeem van 78 kaarten rin de wijsheden van eeuwen oten liggen. In de juiste context laatst zeggen de kaarten heel et iets over de vraagsteller, over situatie en over zijn relatie tot eren. Ook geven de "kaarten ies over hoe al dan niet te hande- Bij een juist gebruik ben je ire keer verbaasd hoezeer zij de ;er op de juiste plek weten te jen. efeningen, meditatie en visuali- zullen helpen om de tarot op de te wijze te leren hanteren en het naar zelfkennis in te slaan, len bijeenkomsten op dinsdag gen, start 3 maart. Voor infor- ieen opgave: Gerda, tel. 0478- 216. De gemeente gaat dit jaar een start maken met het aanpassen van het openbaar groen in Brukske. Die aanpassingen vor men nog een onderdeel van het sociale vernieuwingsproject in deze Venrayse wijk. Globaal gezien moet het overgangsgebied tussen de wijk en de Deurneseweg worden aangepast, het groen langs de rondweg Brukske verbe terd worden en de groene mid denzone heringericht worden. Afgelopen dinsdag gingen burge meester en wethouders akkoord met een plan van aanpak voor de groen- omvorming. Voor het overgangsgebied naar de Deurneseweg heeft de gemeente meer openheid voor ogen. Standpunt daarbij is dat de wijk vanaf de Deurneseweg nauwelijks te zien is. Een groenzone zou als een venster van en naar de wijk kunnen dienen wordt daarbij als uitgangs punt gehanteerd. De rondweg Brukske kent alleen groen tussen de achterzijde van de woningen en de weg. De gemeente wil door het planten van bomen langs de weg de straat aan te kleden als laan of singel. Het groen in de middenterreinen moet volgens de gemeente meer aansluiten op de gebruiksfuncties van dat groen. De struiken belem meren sociale controle en vormen een verzamelplaats van zwerfvuil. Een meer open inrichting, gras en boomgroepen is volgens de gemeente hier meer op haar plaats. ACTIE In het plan van aanpak wordt aan gegeven dat het wijkplatform, de gemeente, Synthese en de wonings tichting wensen, pijnplekken, priori teiten en ideeën gaan inventariseren. De voorstellen zullen vervolgens uitgewerkt worden en verwerkt worden in een uiteindelijk voorstel. Het streven is om in mei een defini tief planning te kunnen presenteren. Voorlopig uitgangspunt is realisatie tijdens het plantseizoen 1998/1999. Fraktie van de Vorle anders dan anderen eerlijk en aktief 4 jaar lang in ons eentje voor u aktief geweest. I IJS O Dit is ons niet altijd in dank afgenomen. Tot 2 maal toe zijn we buiten het college gehouden. Met uw massale steun en UW STEM kunnen we de komende raadsperiode nu uw wensen uitvoeren. Zie de gezamelijke verkiezingsfolder blz. van de Vorle. WIJ BEKIJKEN HET GRAAG VAN UW KANT. De in de maanden december en januari jl. gehouden financiële actie ten behoeve van de bouw van een waterzuiveringsinstallatie in Gonzaga (Brazilië) is een groot suc ces geworden. In twee maanden tijd maakten particulieren ruim ƒ15.000,- over op de rekening van 'De Wilde Ganzen' te Hilversum. Conform de vooraf gemaakte afspraken heeft de stichting 'De Wilde Ganzen' hieraan ƒ15.000,- toegevoegd. De afbouw van de waterzuive ringsinstallatie is met de ontvangst van deze bedragen verzekerd. Op dit moment worden de laatste werkzaamheden aan het leidingnet uitgevoerd en de echte zuiveringsin stallatie zal op korte termijn geïn stalleerd worden. De Stichting Venray-Divinolandia dankt alle gulle gevers en in het bij zonder de Stichting 'De Wilde Ganzen' te Hilversum voor hun bij drage aan de realisatie van dit pro ject. ■vN\e\eis Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur Brandje tijdig ontdekt Zondagavond omstreeks 19.20 uur kwam bij de brandweer een melding binnen van een beginnende brand in een kelderbox van een fiat aan de Veltumse Kleffen. Door de snelle ontdekking kon de brandweer uitbreiding voorkomen. Het is zeker dal de brand opzettelijk is gesticht; papier was in brand gestoken. De bewoners hadden wat last van de rook. De schade bleef gering. Regionaal Instituut voor Zorg en Welzijn Dagopvang St. Joriskwartier Wat is dagopvang? Dagopvang is een voorziening voor zelfstandig wonende ouderen. Het biedt de mogelijkheid om samen met anderen aan een geva rieerd dagprogramma deel te nemen. Tevens is het mogelijk een warme maaltijd te gebruiken. Voor wie is de dagopvang? Dagopvang is bedoeld voor zelf standig wonende ouderen vanaf 65 jaar, die bijvoorbeeld slecht ter been zijn, contacten met anderen verlie zen en zich daardoor alleen voelen. Dagopvang kan een aanvulling en/of ondersteuning zijn op de bestaande voorzieningen, zoals hulp van de Thuiszorg, het Groene Kruis of hulp die geboden wordt door partner, familie, buren en bekenden. Waar en wanneer? Dagopvang vindt plaats in de gemeenschappelijke ruimte van het Woonzorgcomplex St. Joriskwartier, Burgemeester Esserstraat 20, 5801 EB Venray. Deze activiteit vindt elke vrijdag plaats van 10.00 tot 16.00 uur met de mogelijkheid de warme maaltijd te gebruiken. Momenteel kunnen nog enkele deelnemers geplaatst worden. Heeft u interesse of vragen dan kunt u contact opnemen met Synthese, Ouderenwerk Venray, tel. 0478- 586245. Gewijzigde dienstverlening belastingdienst Venlo De dienstverlening van de belas tingdienst aan ouderen, zoals u reeds jaren gewend bent, is dit jaar veranderd. Het is niet meer vanzelf sprekend dat u naar Synthese belt en vervolgens een afspraak maakt voor het invullen van uw aangifteformu lier. De belastingdienst biedt hulp op maat en deze hulp ziet er als volgt uit: 1. U vult zelf uw biljet in, eventu eel met hulp van anderen. 2. U bent wel in staat om te reizen maar u kunt niemand vinden om u te helpen bij het invullen van het biljet. U maakt een afspraak met de belastingdienst Venlo. 3. U bent niet in staat om te reizen, u heeft geen familie of vrienden die u behulpzaam kunnen zijn. U neemt contact op met de belas tingdienst, vervolgens maken zij een afspraak voor huisbezoek. Q) O a a> ■o Ton Teeuwen-Peeters Victorine Derks CDA/Lijst 1 nr. 4 Vorle/Lijst 2 nr. 3 Truus Kemmelings-Verheijen PvdA/Lijst 3 nr 2 Petra van Duijnhoven Samenw./Lijst 4 nr. 5 van 't Reve-Schothuis D66/Lijst 5 nr. 2 Politiek is niet alles; maar alles is wél politiek! adviseert de Venrayse Vrouwenraad: Stem 4 maart op een vrouw! DONDERDAG 19 FEBRUARI 1998 - NR. 8 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG 5. Leo Heidens 2. Frans Janssen 5J 6. Partrick van der Broek 3.ToonTheeuwen 7. Wiske Koster-Maris 4. Ton Teeuwen-Peeters 8. Martin Leenders Tuinkamer: 'Hangplek voor ouderen' Het college is bereid om maxi maal twintig mille uit te trekken om een tuinkamer te bouwen bij oude- rencentrum De Kemphaan. Wethouder Janssen vindt dat de gemeente daarmee de ouderen vol doende tegemoet komt. De rest van de 85.000 gulden moeten de oude ren zelf opbrengen als ze een tuin kamer willen. D66 had een amendement inge- i.v.m. karnaval! Deze week uw staatsloten halen. A.s. dinsdag is de trekking met extra prijzen!!! Sigarenhuis Jansen Grote Markt 22 Venray diend om 50% van de kosten voor de bouw van de tuinkamer voor rekening van de gemeente te nemen. Janssen vond 20.000 gulden echter genoeg. Voor D66 en de VVD is de tuinkamer nodig vanwege de inloop-functie van het centrum. "Het is een soort hangplek voor ouderen", vergeleek Van Hooft. Janssen herinnerde de raad eraan dat het oorspronkelijke budget 5,5 ton bedroeg en dat in het huidige voor stel al 8 ton wordt uitgegeven. Bovendien vindt het college een tuinkamer toch een vorm van luxe en is de wethouder bang voor prece dentwerking. De politie is op zoek naar getui gen van een diefstal die zeker niet onopgemerkt heeft kunnen plaats vinden. Tussen zaterdagmiddag 18.30 en maandagmorgen zijn van een aan de Horsterweg te Castenray gelegen perceel 70 telescoopbui zen met sproeiers gestolenDe daders heboen daar zeker enkele urefr werk aan gehad en moeten ook een transportmiddel hébben gehad om de spullen te vervoeren. Juist door de brutaliteit van deze diefstal hoopt de politie dat getuigen zich zullen melden. Voor de in Horst wonende 47-jarige eigenaar bedraagt de schade ƒ15.000,-. De fractie Van de Vorle wilde dat de competitiebiljarters in De Kemphaan kunnen blijven zolang ze willen. Dat ging het college te ver. Een huurovereenkomst van vijf jaar wilde Janssen wel garanderen. Net zo min als het amendement van D66 haalde de motie van Van de Vorle een meerderheid. Onder invloed Een defecte koplamp van een per sonenauto was in de nacht van zaterdag op zondag voor de politie aanleiding om een onderzoek in te stellen. Aan de Noordsingel werd de auto staande gehouden. De politie ontdekte dat de bestuurder, een 41- jarige Venraynaar, onder invloed van alcohol verkeerde. De blaastest rechtvaardigde een rijverbod van drie uur. De man kreeg een transac tie tot betaling van een bedrag van ƒ390,- wat prompt werd betaald. Omstreeks 03.15 uur botste een personenauto, bestuurd door een 26- jarige inwoner van Oosfrum op de rondweg Brukske tegen een boom. De auto werd totaal verniel, terwijl de bestuurder voor behandeling van verwondingen aan hoofd en kaak naar het ziekenhuis werd vervoerd. Twee uur later moest de man op het politiebureau een blaastest onder gaan. Toen bleek de man nog behoorlijk onder invloed te verke ren. Hij kreeg een rijverbod van twaalf uur, zijn rijbewijs werd inge vorderd en hem werd een dagvaar ding om voor de rechter te verschij nen aangeboden. Piëlhazen-Karklingels-Piëlreuzen-Knöllekes-Spurriemökke-Zagewetters-Schanseknuppels-Hedsbuulen-Dartele Veulens-Kevers-Kluutetrappers

Peel en Maas | 1998 | | pagina 11