Over mijn hypotheek beslis ik toch zeker zelf? Pleidooi voor veiligheid met bijenkorf Discussie over dubbele petten Precedent Apeldoorn geeft omwonend en PTT- mast hoop TAXATIEDAG KUNST CURIOSA Lezing over hoogbegaafde kinderen en versnellen Bijeenkomst Winkel- Centrum Venray 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND Te laat Berichten Stoort! Platform Lage Inkomens Actief met Synthese Wereldwinkel Venray Vrouwen in Venray...óók van de partij 'EEL EN MAAS donderdag 12 februari 1998 - Pagina 7 Jan Driessen ontving Jaap de Hoop Scheffer Een bijenkorf met een dubbel- ünctie en enkele welgemeende ileidooien kreeg Tweede Camerlid Jaap de Hoop Scheffer rjsteren aangeboden tijdens z'n werkbezoek aan Venray. De CDA- jjsttrekker gaf met wethouder jriessen het startschot voor een duurzaam veilig verkeersbeleid. Voor een duurzaam veilig Nederland moet het Rijk meer geld teschikbaar stellen, zo luidt de eer- te hartekreet van verkeerswethou- ier Jan Driessen. En de Tweede Kamer moet zich daarvoor sterk maken. De regering wil in twaalf jaar tijd Nederland volgens de duur zaam veilig-filosofie hebben inge richt. Met 30 km-zones, rotondes in plaats van kruispunten, voorrang voor fietsers en een aantal andere maatregelen. Maar dat kaost veel meer dan de honderd miljoen die de minister ervoor heeft uitgetrokken. "Als er niet meer geld komt, duurt het in Venray wel dertig jaar voordat de gemeente duurzaam veilig is", verklaarde wethouder Driessen woensdagochtend. Het rijk stelt voor elke kilonmeter weg die wordt omgezet in een 30 km-weg een bedrag van 15.000 gulden beschik baar. De werkelijke kosten bedragen volgens Driessen ongeveer 25.000 gulden per kilometer. "Dat tekort is een molensteen om de nek van de gemeenten", meent Driessen. Een mogelijkheid om dat verschil te verkleinen is de gemeenten toe staan zelf boetes te heffen. Het prin cipe van de overtreder betaalt. "Het zijn vaak de eigen bewoners die overtredingen maken". Driessen is een voorstander van deze methodiek en dat liet hij CDA-collega De Hoop Scheffer ook nog even weten. Het Kamerlid kreeg verder een handgemaakte bijenkorf aangebo den. Die heeft een symbolische functie, legde de wethouder uit. De bij zit in het wapen van Venray en korf moet het Kamerlid herinneren aan de 'horzelfunctie' van het parle ment. Omgekeerd kan de bijenkorf ook uitstekend dienst doen als bedelkorf. I De gemeente Apeldoorn heeft tPN Nederland een milieuvergun ning voor een 320 meter hoge zend- last geweigerd. De gemeente 'Dl reest gezondheidsschade voor imwonenden en storing van appara- uur. De omwonenden van de PTT- endmast tussen Julianasingel en T# 'rins Hendrikstraat hopen dat dit lesluit een positief effect heeft op W iet bezwaar dat zij hebben gemaakt egen de vergunningverlening in Venray. Volgens de Venraynaren ïag een dergelijke mast, in verband net de straling, niet in een woon- nijk staan. In Apeldoorn gaat het wel om een indere orde van grootte: vier masten an 320 meter hoog, bij Radio (ootwijk. De mast in Venray is igeveer 53 meter hoog. Volgens imeentevoorlichtster Thea Koot jn de masten in Venray en ootwijk op meerdere punten invergelijkbaar. "De bezwaren rich- en zich tegen een zendmast voor adio-uitzendingen via de lange ilf. Het is de eerste lange-golfmast ons land en over stralingsgevaar ijn enkele tegenstrijdige rapporten ferschenen". Mobiel telefoonver- Jl/ eer maakt gebruik van de korte IJfi olf. Volgens de gemeentevoorlicht- ter hebben recente onderzoeken ingetoond dat korte golfstraling ten nadelige invloed heeft op de izondheid. Net als in Gelderland maken de nwonenden in Venray niet alleen izwaar vanwege de straling, maar agen ze ook over visuele vervui- bg. Deze week kon de gemeente- oorlichtster nog niet zeggen wan- leer de vergunning wordt verleend. 10. lorlogssouvenir tussen de spanten Meer dan 53 jaar heeft tussen de (anten van een oud kippenhok een [ranaat vastgeklemd gezeten als ouvenir van de bevrijding. Maar nu et kippenhok moest worden opge- uimd fond de eigenaar het nodig de olitie van die aanwezigheid in ken- iste stellen. Het bleek een verscho- sn brisantgranaat te zijn. Deskun- igen hebben het projectiel in wachting van de EOC veilig isleld. De voorlichtingsbijeenkomst die SV Venray organiseerde voor de Venrayse politiek, ontaardde zaterdagmorgen even in een poli tiek debat waarbij o.a. de rol van SV Venray-voorzitter/gemeente- raadslid Wiel Michiels in het geding stond. De discussie ontstond nadat Michiels de nodige kritiek had geuit richting gemeente en Raaylandcollege. Volgens Michiels was er afgelopen anderhalf jaar maar weinig gebeurd. Bovendien verweet hij het bestuur van het Raaylandcollege dat de prijs van de grond tot 4 ton zou zijn opge schroefd. Loek de Veen, namens de directie van het Raaylandcollege belichtte Michiels slechts een deel van het hele verhaal. "Bovendien is het ongepast dat u hier bedragen WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar noemt" aldus De Veen. Hij stelde verder dat SV Venray nog nooit zelf bij het Raaylandcollege aangeklopt had met betrekking tot de sportvel den. Wethouder Kersten stelde vervol gens dat er het afgelopen anderhalf jaar wel degelijk constructief was overlegd en waarbij nadrukkelijk naar de voetbalvereniging gekeken was. "Ik heb er echter alle begrip voor dat de voetbalvereniging het sneller wilde". KRITIEK Michiels was echter verbolgen over het feit dat SV Venray nauwe lijks op de hoogte werd gehouden. "Wij horen niets". Volgens Herman Wijdeven van de gemeente is er echter ambtelijk regelmatig contact geweest. Reden voor de gemeente de contacten in de toekomst voortaan schriftelijk vast te leggen. "Dat lijkt kleuterachtig maar dan wordt wel alles vastge legd" aldus Kersten die nu construc tief naar de toekomst wil kijken. PETTEN Kersten voegde daaraan toe dat hij niet blij is met de dubbelfunctie van Wiel Michiels als raadslid en voorzitter van SV Venray. "Dat is niet zuiver. Ik ben niet bij met die dubbele petten. In wezen maakt U daar misbruik van. U schrijft brie ven aan Uzelf'. Met name de vertegenwoordigers van de fracties v.d. Vorle en Samenwerking waren het niet met de wethouder eens. "Twee petten Ook op zaterdag bent u van harte welkom tussen 10.00-13.00 uur op onze kantoren in Leunen en Venray. 'at vinden wij ook. Al kunnen we ons Jorstellen dat u in de jungle van aantrek- elijke aanbiedingen en mooie beloftes het 'oor wel eens bijster raakt. Wij geloven 'et in slogans als "unieke kansen" en toor snelle beslissers". Want een hypo- eek is iets voor jaren. Misschien wel de belangrijkste financiële beslissing in uw leven. Voor ons staat u als klant centraal. Samen met U' nemen we de tijd voor een helder en persoonlijk advies. Niet alleen nu, maar ook in de toekomst. Wij willen voor u een financiële gids en partner zijn. En....natuurlijk heeft het laatste woord! Met de adviseur van de Rabobank Huis Hypotheekadvies sta je er niet alleen voor. verzekeringen - financiële planning - beleggen - betalen - lenen - sparen Rabobank Venmy-Oostrum tel.(0478)530 216 Zevenrode tel.(0478)530343 Wiel Michiels {voorgrond) werd ongewenst middelpunt van een dis cussie over zijn functie als voorzit ter van SV Venray en zijn raadslid maatschap voor het CDA. kan" aldus Jacques Lamers. "Het is aan de beoordeling van de persoon zelf om dat wel of niet te doen". Michiels zelf stelde dat hij daar capabel genoeg voor is om die zaken gescheiden te houden. "Het is niet zo dat, als iemand aan een touwtje trekt, ik links of rechts af ga"- Hotel Asteria Venray, zondag 15 februari vanaf 12.00 uur Op 17 februari houdt Winkelcentrum Venray om 19.30 uur een bijeenkomst in hotel Asteria waar de activiteiten voor 1998 wor den gepresenteerd. Winkeliers (leden, niet leden), politiek en overi ge belanghebbenden zijn uitgeno digd deze avond bij te wonen. Mocht u zich nog niet hebben aangemeld dan kunt u zich tot uiter lijk 13 februari, 12.00 uur opgeven bij Anita Jacobs, tel. 530203. Wat is versnellen? Versnellen is als ouders in samenspraak met de leerkrachten, besluiten om het kind een groep over te laten slaan of om het kind de leerstof van twee jaar in één jaar aan te bieden. Op maandag 2 maart om 20.00 uur in de basisschool De Keg, Blauwververstraat 18 te Venray wordt er een lezing gegeven over 'versnellen' door Rob Brunia. De zaal is open vanaf 19.30 uur en de lezing begint om 20.00 uur. De spreker van deze avond is coach van de jeugdafdeling van de Koninklijke Nederlandse Schaakbond en begeleidt daarnaast al vele jaren hoogbegaafde kinde ren. Rob Brunia heeft op diverse universiteiten in binnen- en buiten land gastcolleges gegeven over zijn ervaringen met deze kinderen. Rob Brunia is inmiddels in Limburg bekend daar hij al eens eerder een lezing gegeven heeft maar ook door de zeer gewaardeerde cursus die hij gegeven heeft aan hoogbegaafde kinderen en hun ouders in Limburg. Een uitspraak van Rob Brunia tij dens een interview: 'Hoe intelligen ter een kind is, des te meer zal het aansluiting kunnen vinden bij de gewone onderwijsmethoden. De kin deren die het meest afwijken van het gemiddelde, hebben het het moei lijkst. Van deze kinderen mag men eigenlijk niet meer verwachten dat zij zich aanpassen De entree bedraagt ƒ10,-, voor HINT-leden ƒ5,-. De zaal is geo pend vanaf 19.30 uur en de koffie is dan bruin. Deze lezing wordt georganiseerd door HINT Limburg, een vereniging voor de belangenbehartiging van hoogbegaafde kinderen in onderwijs en ontwikkeling. Mocht u vragen hebben dan kunt u bellen naar: Joke Höppener, tel. 045-5210207; Marion Knops, tel. 046-4511822 en Nana Veenendaal, tel. 046-4740171 Platform Lage Inkomens Venray stelt mensen met een laag inkomen in de gelegenheid hun belastingfor muliergratis te laten invullen. Mocht u geen formulier ontvan gen, is het misschien toch zinvol om een berekening te laten maken, mocht blijken dat er teruggaaf mogelijk is dan kan er nog altijd een T-formulier aangevraagd worden. Ook scholieren/studenten met een bijbaantje hebben in de meeste gevallen recht op teruggaaf van belasting. U kunt hierover informatie inwin nen, telefonisch 581332 op woens dag van 10.30 tot 12.30 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. U kunt natuur lijk ook langs komen op bovenge noemde tijden. Het adres is Mozartstraat 20b. Voetgangersgebied Dinsdag werden controles gehou den in het voetgangersgebied om het fietsen daar tegen te gaan. Er wer den dertien bestuurders van fietsen bekeurd. Illegale dumping Personeel van Buitenbeheer BV moest vrijdagmorgen enkele hon derden illegaal gedumpte gebruikte fotorolletjes opruimen die waren gestort bij het transformatorhuisje op de hoek Griegstraat- Chopinstraat. Getracht zal worden de illegale storter te achterhalen om hem de rekening van het opruimen te kunnen presenteren. Onder de verzamelnaam 'Meer Bewegen voor Ouderen', afgekort als MBvO, worden door Synthese in heet noordelijk Noord-Limburg diverse bewegingsactiviteiten geor ganiseerd voor mensen van 55 jaar en ouder zoals gymnastiek, water- gymnastiek, volksdansen, stijldan sen, yoga, koersbal, spel/sport 55+ en fitness 55+. Alle MBvO-groepen staan onder leiding van gediplo meerde leiders/sters. In nagenoeg ieder dorp kunt u wekelijks deelne men aan één van deze MBvO-acti- viteiten die meestal pverdag plaats vinden. Daarbij gaat het niet om vvedstrijden en prestaties. Her leren kennen van de eigen mogelijkheden, het behendiger worden en de afwis seling tussen in- en ontspanning betekent voor ouderen langer fit blijven. Bovendien hebben de acti viteiten een belangrijke sociale functie. Het kopje koffie dat er ook bij hoort, is voor velen net zo belangrijk als het bewegingsuurtje zelf. Voor deelname aan het MBvO wordt een eigen bijdrage gevraagd. Synthese streeft er naar de eigen bij drage op een redelijk niveau te hou den. De exacte hoogte van uw eigen bijdrage kunt u navragen bij de groep van uw keuze, maar voor de kosten hoeft u het niet te laten. Kies een activiteit die u leuk vindt en die bij u past. Ga gerust eerst eens kijken voor u besluit mee te doen. Iedere MBvO-groep heeft een contactpersoon, die u graag verwel komt en wil informeren over de activiteiten van de groep. Voor meer informatie over het bovenstaande kunt u terecht bij het unitkantoor in Venray, tel. 0478- 583100. Niemand Buitenspel Een groot aantal maatschappelijke organisaties heeft onder het motto: 'Niemand Buitenspel' een manifest opgesteld, waarin de speerpunten staan van een beleid dat zich richt op een duurzame ontwikkeling voor iedereen. Het gaat hierbij niet om allerlei nieuwe hemelbestormende plannen, maar om een oproep aan de Nederlandse politiek om in de vol gende kabinetsperiode plannen nu werkelijk om te zetten in daden, de ondertekenaars van het manifest dragen hun steentje bij en roepen de politici op om te werken aan een nieuwe wereld waarin niemand bui ten spel staat. Wereldwinkel Venray gaat dit manifest ook ondertekenen. Het manifest richt zich op een aantal hoofdthema's: armoedebestrijding, handel, milieu, vrede en veiligheid eri vluchtelingenbeleid. Waar de Wereldwinkel al deze thema's van harte onderschrijft, voelt zij zich vooral betrokken bij het thema: handel. Doelstelling van de Wereldwinkel is immers eerlijke handel met producenten in de ont wikkelingslanden. Het manifest benadrukt punten, waar ook de Wereldwinkel zich sterk voor maakt, zoals bestrijding van kinder arbeid, het toepassen van erkende basisnormen op het gebied van werknemers- en mensenrechten, discriminatie en milieu, de rol van keurmerken (o.a. Max Havelaar) en onafhankelijke gecontroleerde gedragscodes voor sociaal en ecolo gisch verantwoorde handel en investeringen, het afschaffen van protectionistische importbelemme ringen. Het is te hopen dat in dit verkie zingsjaar de landelijke en lokale politici, maar ook de kiezers in het stemhokje de inhoud van dit mani fest tot zich door laten dringen. De Wereldwinkel is dagelijks de hele dag open vanaf 10.00 uur. Adres: Henseniusstraat 3a, tel. 588571. Vernielingen aan auto's Een Venraynaar deed woensdag morgen aangifte dat zijn aan de Bachstraat geparkeerde personen auto door vandalen was bewerkt. Enkele achterruiten waren ingesla gen. Een 30-jarige Venraynaar deed aangifte dat in de nacht van dinsdag op woensdag van zijn aan de Burggraaf geparkeerde auto twee banden waren lek gestoken. Ook de ruitenwisserbladen waren vernield en er waren krassen in het plaatwerk aangebracht. Poging diefstal auto Een 33-jarige inwoonster van Nijmegen ontdekte woensdag bij terugkeer bij haar op de parkeer plaats bij het ziekenhuis geparkeer de auto dat het portierslot was ver nield. De dader is kennelijk in zijn werk gestoord want de dader is niet in de auto geweest. Ine Clarke-v.d. Munckhol Vicky Beijers-Ngindu Samenvu/Lijst 4 nr 8 D66/Lijst 5 nr. 3 Politiek is niet alles; maar alles is wél politiek! Voor veelzijdigheid in de politiek, Q4 a adviseert de Venrayse Vrouwenraad: 5>tem 4 maart op een vrouw!

Peel en Maas | 1998 | | pagina 7