Venray kunstfonds gaat spekken menselijke maat Sluiting coffeeshop terecht of niet? a Raayland verkoopt velden OP #PvdA Niet mee eens.... Uw rechtsbijstandsverzekering komt voor op. D66: Geen Appartenon stomerij REINIGING VAN: Servaas Huys voorgedragen Van Gogh- bestuur Verplaatsing proefboerderij Vredepeel van de baan «ei biedt houvast 'a%EL EN MAAS donderdag 12 februari 1998 - Pagina 5 Wat was er eerder, de coffees- iop van mevrouw Karssies of het langescherpte gedoogbeleid van |e gemeente Venray? En heeft de emeente verwachtingen gewekt 'n de periode dat Karssies haar ledrijf voorbereidde of heeft de indernemer, al dan niet bewust, iet risico genomen dat de jemeente de zaak zou sluiten? laarover ging het maandag tij- iens de zitting van de gemeente- ]ke commissie voor bezwaar, sroep en klachten. Mevrouw Karssies uit Veenendaal leeft nog geen maand in Venray een iffeeshop gehad. In november ging Ie zaak aan de Hofstraat open, op fl december besloot de burgemees- er de zaak te sluiten. Dezelfde dag ■eigerde Venray een horecavergun- ing aan mevrouw Karssies. èdenen: de coffeeshop ligt te dicht ij twee scholen en nieuwe coffees- ops toestaan past niet langer in het ort daarvoor aangescherpte beleid. )e coffeeshophoudster maakte ezwaar tegen het besluit. GEDOGEN De onderneemster en haar raads- lan vinden dat de gemeente niet oldoende duidelijk heeft gemaakt at een coffeeshop niet gedoogd zou forden. Ambtenaren op het emeentehuis hadden haar en haar dviseur verzekerd dat Venray igenlijk geen beleid kende ten aan- ien van coffeeshops. Ze mochten un gang gaan, zolang er maar geen prake was van overlast voor de mgeving. Uit contacten met de lolitie ontstond volgens Van Hoef letzelfde beeld. Daardoor kreeg [arssies de indruk dat het wel goed at met het gedoogbeleid ten aan- ien van soft drugs in Venray. Welke 5mbtenaren die informatie hadden -erstrekt, had de mevrouw Karssies iet opgeschreven. Bovendien hebben Van Hoef en i z'n cliënte de indruk dat de regels expres zijn aangescherpt om haar coffeeshop buiten de deur te hou den. Uit een intern memo van hoofd Burgerzaken W. Crooijmans zou dal blijken. DUIDELIJK Namens de gemeente bestreed ambtenaar H. Gommans voor de commissie dat mevrouw Karssies verkeerd was voorgelicht. "Van begin af aan is haar duidelijk gemaakt dat een vergunning voor een coffeeshop geen schijn van kans maakte. Een vergunning voor een horecagelegenheid waar geen alco hol wordt geschonken kon wel, maar als die vlag de lading niet zou dekken, liep ze risico van sluiting. En aldus is geschied", verklaarde Gommans. Ook is door ambtenaren nooit gezegd dat gedoogd wordt zolang de buurt er geen last van heeft. Het klopt wel dat Venray geen echt gedoogbeleid kende, beaamde Gommans. Tenminste tot half december. Toen besloten politie, justitie en de gemeente dat er geen coffeeshops meer bij mogen komen totdat er een regionaal gedoogbeleid is opgesteld. Onder leiding van bur gemeester Marlies de Loo van Heeft burgemeester Waals de cof feeshop in de Hofstraat terecht of onterecht gesloten Gennep wordt aan zo'n beleid gewerkt. In de loop van dit jaar moet-het klaar zijn. Van enig ver band met de komst van de coffees hop van mevrouw Karssies is geen sprake, aldus Gommans. De commissie beloofde zo snel mogelijk uitspraak te doen en het advies aan de burgemeester door te geven. Aan de hand van het advies kan de college haar besluit eventu eel bijstellen. De politie heeft zondagavond tot ree maal toe een 40-jarige lorstenaar aangehouden. De man mishandelde in een café an de Leunseweg een plaatsgenoot, 'oen de politie kwam kijken zagen ij de dader in zijn auto zitten. De ïan werd voor verhoor meegeno- i omdat hij drank had ebruikt werd hem een rijverbod pgelegd. Om te voorkomen dat de ïan toch in zijn auto zou stappen rerd het voertuig veilig gesteld. De lorstenaar kon vervolgens huis waarts keren. Korte tijd later keerde de man erug op het bureau om zijn onge- oegen over de situatie te uiten. Hij vas het niet eens met de gang van aken en eiste de auto terug. De orstenaar werd vervolgens met achte hand uit het bureau gezet, ok daar was hij het niet mee eens vernielde de voorruit van de Itree. De man werd daarom inieuw aangehouden en naar :n!o overgebracht. In de loop van laandag is de man op vrije voeten isteld." De gemeente Venray gaat 1% van de aanneemsommen van bou wen en openbare werken in een fonds stoppen. Dat levert jaarlijks tot 120.000 gulden op. Uit het fonds worden kunstwerken aan geschaft en worden rotondes met kunst verfraaid. De eerste rotonde met kunstwerk is die op de krui sing Stationsweg-Oostsingel. Kunstzinnige verfraaiing van de rotondes loopt vooruit op het Masterplan Beeldende Kunst (MBK). Een gelijknamige project groep werkt momenteel aan het plan, dat later dit jaar in de raad komt. Het college wil meer gaan doen aan kunst en kunstzinnige ver fraaiing van de openbare ruimte. De gemeente wil ook meer kunst gaan aankopen en kunstenaars opdrach ten geven. In het Masterplan moet dat allemaal netjes geregeld worden. Een kunstenaar en een land schapsarchitect gaan de gemeente adviseren welke kunstwerken het beste de middencirkels van de Venrayse rotondes kunnen gaan opfleuren. De kunstwerken op de rotondes moeten in elk geval een relatie met elkaar hebben. Het 'overall plan' voor de verfraaiing van de Venrayse rotondes kost 20.000 tot 25.000 gulden. De prijs van een kunstwerk bedraagt 80.000 tot 90.000 gulden. UITZONDERING Met haar standpunt over kunst werken op rotondes wijkt Venray af van de provinciale lijn op dit punt. De provincie Limburg wil geen kunstwerken op haar rotondes. Dat leidt de verkeersdeelnemers teveel af en dat is gevaarlijk. Ook van te opdringerige beplanting wil de pro vincie niets weten. Wethouder Driessen heeft bij de provincie al rechtsbijstandsverzekering van Interpolis biedt u |lp bij juridische problemen. Bij schade en conflic- i, maar ook als u bij officiële instanties uw gelijk t'kt. In zulke gevallen gaan de onafhankelijke juri- phe adviseurs voor u aan de slag. De rechtsbij- ndsverzekering van Interpolis maakt deel uit 1 de unieke Alles in één Polis. Daarbij geldt: meer schadeverzekeringen u op deze polis lluit, hoe meer korting u op de totale premie krijgt. Die korting kan oplopen tot maar liefst 12%! De rechtsbijstandsverzekering van Interpolis is een complete en goede manier om u te verzekeren van uitstekende juridische hulp. In een persoonlijk gesprek kunnen we u meer informatie geven over zowel onze rechtsbijstandverzekering als de Alles in één Polis. Als u belt kunnen we meteen een afspraak maken. Zo kunt u ontdekken hoe 100% zekerheid en 12% korting perfect samengaan! sJ Rabobank Venray-Oostrum tel.(0478)530200 Zevenrode tel.(0478)530 300 vaker aangedrongen op een wat mooiere afwerking van de rotondes. Volgens Driessen vormt Limburg een uitzondering in ons land. Statistisch gezien neemt het aantal ongevallen op rotondes mét kunst niet toe. Het appartementengebouw Appartenon is voor D66 niet bespreekbaar. Voor de rest gaat de fractie akkoord met het plan voor het Jerusalemterrein, als de Engelse tuin met de kastanjebomen en de overige sfeerbepalende elementen behouden blijft. Het gebouw Contrast mag van D66 worden ges loopt en vervangen worden doof acht appartementen. D66 schrijft dat in een brief aan B en W. Tijdens de behandeling in de commissievergadering van 28 janu ari hield de fractie nog een slag om de arm. De democraten wilden het onderdeel over het appartementen gebouw nog eens in de fractie bespreken, omdat ze de financiële toelichting onduidelijk vonden. Na een extra informatierondje en bespreking in de fractie, blijft D66 bij haar oorspronkelijke standpunt, geen Jerusalemterrein met Appartenon. Snel Betrouwbaar KLEDING (VLOER-)KLEDEN DEKENS/DEKBEDDEN (VITRAGE-) GORDIJNEN TROUWJAPONNEN ETC. KLEDINGREPARATIES FOURNITUREN Julianasingel 3, 5802 AS Venray Tel. 0478-582025 Behoorlijke schade Het niet verlenen van vrije door gang op de kruising Langstraat- Zuidsingel was vrijdagavond oor zaak dat twee personenauto's bestuurd door een 49-jarige inwoon ster van Leunen en een 46-jarige Venraynaar met elkaar in botsing kwamen. De inzittenden liepen geen noemenswaardig letsel op maar de beide voertuigen werden zwaar beschadigd. Vrijdagavond omstreeks 20.00 uur kon een bestuurder van een per sonenauto uit Kesteren op de A73 ter hoogte van de afslag Noord zijn auto niet onder controle houden en botste tegen de vangrail. De auto werd zwaar beschadigd maar de bestuurder liep ook geen noemens waardig letsel op. De vangrail werd over een lengte van enkele tientallen meters beschadigd. I I Overeenstemming gemeente en Raaylandbestuur Afgelopen week hebben de gemeente Venray en het bestuur van het Raaylandcollege overeen stemming bereikt over de verkoop van de sportvelden van de school. Wethouder Kersten deelde dat zaterdagmorgen mede in de kan tine van SV Venray. De Venrayse politiek was op dat moment op bezoek bij de voetbalclub om ken nis te nemen van de situatie op het Venrayse sportpark. "Over het verwerven van de vel den zijn we zowel inhoudelijk als over de prijs het met elkaar eens. Wel moeten er nog enkele juridische aspecten getoetst worden" aldus de wethouder. Begin vorige week liet de wethou der nog in een commissievergade ring weten dat het Raaylandcollege weinig haast had met de verkoop. Afgelopen donderdag kwamen beide partijen toch nog tot een akkoord waarbij volgens de wethou- De Ondernemingsraad van het Vincent van Gogh Instituut heeft Servaas Huys voorgedragen als lid van de Raad van Toezicht. Grubbenvorsternaar Huys zit op dit moment voor de Partij van de Arbeid in de Tweede Kamer, De Ondernemingsraad heeft volgens de statuten de mogelijkheid kandidaten voor te dragen. der beide partijen niet tekort werd gedaan. De hoogte van de verkoopprijs voor de velden ligt tussen de 3 en de 3,5 ton. NOOD SV Venray zit te springen op deze velden. De nood is hoog bij de ver eniging, vooral voor wat betreft de kleedlokalen. "Thans beschikken wij over zes tien kleedlokalen. Daarvan worden er enkele, op zaterdagmorgen, dub bel gebruikt. In feite hebben we een totaal van tweeëntwintig nodig" aldus voorzitter Wiel Michiels. Volgens Michiels wordt de nood na de herstructurering van het sport park nog groter en zou er een tekort van twaalf lokalen ontstaan. "De sportvelden van het Raaylandcollege bieden perspec tief' zo stelt Michiels. "We gaan kij ken in hoeverre de aanwezige twee kleedlokalen aangepast moeten worden en met hoeveel lokalen uit breiding mogelijk is". DEAL De gemeente Venray wil daarbij voortvarend te werk gaan. Volgens sectordirecteur Wijdeven zal er als de noodzaak daar is meer geld beschikbaar gesteld moeten worden. Nu is een bedrag van ongeveer acht ton geraamd. Wijdeven ziet moge lijkheden in het feit dat de A-kleed- lokalen (de oudste kleedlokalen van het sportpark) over enkele jaren aan vervanging toe zijn. Wijdeven sluit een "deal" niet uit". Wijdeven erkende tijdens de bijeenkomst dat de problemen bij SV Venray groter waren dan dat de gemeente meende. PLANNING De gemeente is al met SV Venray aan het bekijken welke mogelijkhe den er met betrekking tot de kleed lokalen zijn. De discussie over het aantal noodzakelijke lokalen zal bovendien een politieke keuze zijn. Volgens Bert Suilen van de gemeen te is er alles op gericht om in de komende maanden te gaan bouwen. De verplaatsing van de proefboer derij in Vredepeel naar Meterik gaat niet door. De stichting Praktijkonderzoek voor de Akkerbouw en Vollegrondsgroente in Zuid-Oost Nederland (PAV ZON) heeft afgezien van verplaatsing omdat ze de beoogde locatie in Meterik niet kon kopen. De PAV ZON maakte vorig jaar bekend de proefboerderij in Vredepeel te willen sluiten. De .t>e voot W* O? de? sietf1 3 dan zal het met Venray beter gaan stichting wilde alle activiteiten con centreren rond de hoofdvestiging in Meterik. Nu dat niet lukt wil PAV ZON proberen om beide locaties te versterken. In Meterik is dat al gelukt door de aankoop van het 27 ha grote proeftuinencomplex op het Meterikseveld in Horst. Het com plex, dat voorheen gehuurd werd door de vier onderzoeksinstellingen die er werken, is gekocht door de stichting STOP. Stichting Ter Ondersteuning Proeftuin Noord- Limburg. Doel van deze stichting, waarin de tuinbouwsector in de regio, de ZON-veiling en de LLTB vertegenwoordigd zijn. is verster king van het praktijkonderzoek ten behoeve van de akker- en tuinbouw in deze regio. Diefstal Namens het Vincent van Gogh Instituut werd aangifte gedaan van een meer dan ergerlijke diefstal. Uit de kapel werden twee koperen kan delaars die op het altaar stonden gestolen. Het is wel erg dat spullen in een kapel zelfs niet meer veilig zijn.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 5