PEEL EN MAAS LIJST 1 VOORALLE SOORTEN EN RUITEN- ATfc Medailles voor brandweerlieden voor venray Raad Meerlo-Wanssum zet punt achter Polen-reis HOTÏTil J\ M oT CARA, Kort maar Mondig! 3 ifP) VENRAY Surfen door Noord- en Midden Limburg Lot bomen Eikenlaan ongewis Samenwerking Venray: voor iedereen! Kies voor Samenwerking de enige plaatselijke politieke partij 13.000,- voor De Kiosk Handtekening en voor schoorsteen ZONWERINGEN MTieVeis Werkweekend in de Peel Aktiepunten: - Meer toezicht op straat! - Jongeren: een eigen plek! - Ouderen: extra aandacht! - Vrijwilligerswerk: broodnodig - Dorpshuizen/wijk- centra/sozen: Onmisbaar! - Openbaar groen: meer onderhoud! een nieuwe kijk op deuren, serres, kozijnen en dakkapellen Steeds meer mensen kiezen voor aluminium of mststof als het gaat om deuren, kozijnen, een dak- josl of een serre. Kunststof en aluminium hebben Kempweg 35 5801 VLVenray Tel.: 0478 - 550967 mobiel: 06 - 51419976 let Juliana Welzijn Fonds heeft Stichting Wijkcentrum Brukske Venray een bijdrage toegekend ƒ13.000,- in de kosten van aan- isingen van wijkgebouw De isk. let Juliana Welzijn Fonds onder- unt projecten die mensen betrek- i bij hun eigen omgeving, arbeelden: buurtverenigingen, liëteiten van ouderen, dorpshui- I. buurt- en wijkcentra, projecten ten voor buitenlanders, buurt- jecten. Het Fonds steunt ook pro ten die willen voorkomen dat nsen geïsoleerd raken, arbeelden: vrijwillige hulpdien- n, zorg voor de jeugd, ouderen. :-en thuislozen en verslaafden, let Fonds verstrekt jaarlijks zo'n DO bijdragen; voor totaal ruim miljoen. Bijdragen voor bij- jrbeeld investeringen in inventa- en gebouwen, voorlichtingspro- ten. deskundigheidsbevordering, ktijkondersteunend onderzoek, rkvernieuwing en de start van organisatie. let Juliana Welzijn Fonds is een ifhankelijk fonds dat zijn geld vangt uit onder andere de nkGiroLoterij en de Lotto met Ier meer Krasloten. )p de afdeling Welzijn van neenten en in veel bibliotheken de gratis folder 'Een beroep nop het Juliana Welzijn Fonds'. :rin staat waarvoor bijdragen rden toegekend en welke organi- daarvoor in aanmerking nen. PEEK KN MAAS 'n abonnement waard Woensdagmiddag werden op het Mobilisatie Complex langs de Timmermannsweg te Ysselsteyn vijf leden van de vrijwillige brandweer in het zonnetje gezet. Door burgemeester Waals werden medailles cq. jaartekens uitge reikt wegens langdurig vrijwilli gerswerk. Drie leden van de vrijwillige brandweer van het MOB-complex zijn vijftien jaar actief. Het gaat om P. Peeters (onder brandmeester), H. Beelen (hoofd brandwacht) uit Ysselsteyn en A. Langenkamp (brandwacht 1 - EHBO-er) uit Leunen. Zij kre gen het jaarteken uit handen van Jos Waals. J. Claessens (brandwacht 1) uit Ysselsteyn en F. van Nunen (brandwacht 2) uit Deurne kregen een medaille vanwege het feit dat zij tien jaar actief zijn bij de vrij willige brandweer. De gemeenteraad van Meerlo- Wanssum heeft een punt gezet achter de felle discussies over de reis van de raad naar Polen. Tijdens de raadsvergadering van afgelopen maandag liet burge meester Hahn dat in een verkla ring weten. "Uit gesprekken met de fractie voorzitters in de raad is gebleken dat ieder van hen van mening is dat achter die kwestie een punt moet De bevolking van Tienray heeft een handtekeningenactie gehou den voor het behoud van de schoorsteen van de boerenoven in die plaats. Afgelopen maandag werden 411 handtekeningen uit gereikt aan burgemeester Hahn. Bij de gemeente Meerlo- Wanssum is onlangs een sloopver gunning aangevraagd. Met de hand tekeningen laat bijna de helft van de Tienrayse bevolking weten dal ze toch zeer gesteld zijn op dit stukje industrieel erfgoed. De schoorsteen verwijst naar de steenindustrie die in het verleden belangrijk was voor Tienray. De Heemkundevereniging heeft daarom nu de politiek opge roepen zich in te zetten voor behoud van de schoorsteen. Burgemeester Hahn kon de bezorgde Tienrayers alvast medede len dat er volgende week een des kundige van de Monumentenzorg naar Tienray komt om te bekijken of de schoorsteen op de monumenten lijst geplaatst kan worden, waarmee een sloop kan worden voorkomen. Hahn wees wel op het bijkomende kostenplaatje. De schoorsteen zal aangekocht en gerestaureerd moeten worden. Al in de volgende raadsver gadering zal hierover een besluit genomen worden. worden gezet. De onenigheid bin nen de raad over dit onderwerp, maar meer nog de wijze waarop daarover gediscussieerd is, doet afbreuk aan het respect voor de raad en heeft persoonlijke verhoudingen binnen de raad verstoord" aldus de burgemeester. Volgens Hahn roept dat een nega tief beeld op van het politieke bedrijf. Hahn maakte uit zijn gesprekken op dal persoonlijke uitlatingen die grievend zijn overgekomen, niet als zodanig bedoeld waren. "Ik ben er van overtuigd dat niemand in de raad aan de integriteit van een colle ga raadslid twijfelt". Hahn voegde daar wel aan toe dat, wanneer opnieuw een dergelijke discussie dreigt, hij zijn bevoegdheden als voorzitter zal gebruiken om in te grijpen. STATIONSWEG .13 VENRAY TEL, 0478-515010 Nr. 4 Richard De la Roij Veltum 2 Nr. 7 Hennie Olde Daalhuis De Wieën Nr. 8 Boukje Scholten Landweert Fraktie van de Vorle anders dan anderen eerlijk en aktief 4 jaar lang in ons eentje voor u aktief geweest. Dit is ons niet altijd in dank afgenomen. Tot 2 maal toe zijn we buiten het college gehouden. Met uw massale steun en UW STEM kunnen we de komende raadsperiode nu uw wensen uitvoeren. Zie de gezamelijke verkiezingsfolder blz. van de Vorle. Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur Van vrijdag 27 februari tot en met zondag 1 maart organiseert het 1VN (Vereniging voor natuur- en milieu educatie) een 'werkweekend' in de Peel (bij Deurne). Gezellig samen met allemaal andere jongeren ga je de Peel weer nat proberen te maken door één van de grootste waterver spillers, de bomen, om te zagen. Wil je meer informatie, of je al direct opgeven? Neem dan contact op met Gerrit Schouten, tel. 013- 4557157. Een cursus voor mensen met een aan doening aan de luchtwegen Het hebben van chronische bron chitis en/of longemfyseem kan pro blemen veroorzaken in het dagelijk se leven. Niet alleen voor degene die deze aandoening heeft, maar ook voor de partner en familie. Het Groene Kruis Noord-Limburg biedt daarom de cursus CARA, Kort maar Mondig! aan in het wijkgebouw van het Groene Kruis in Horst. Deze cursus is bedoeld voor thuiswonen de personen van 55 jaar en ouder, die vanwege hun bronchitis en/of longemfyseem problemen ervaren in hun dagelijkse leven. Omdat dit ook grote gevolgen voor de directe omgeving heeft, worden bij de cur sus ook nadrukkelijk de partner of directe familie betrokken. De cursus is ontwikkeld door Synchron. het coördinatiecentrum Chronisch Zieken Limburg, in samenwerking met het Astmacentrum Hornerheide. De ervaringen van deelnemers van eer dere cursussen waren zeer positief. Uit onderzoek is gebleken dat deel nemers en hun partners na het vol gen hiervan meer kennis hebben van de aandoening. Aangetoond is dat deze personen beter kunnen omgaan met hun ziekte en dat het medicijn gebruik verbeterd is. De cursus bestaat uit acht weke lijkse bijeenkomsten van 14.00 tot 16.00 uur. De eerste bijeenkomst is gepland op woensdag 4 maart. Onderwerpen die aan de orde komen zijn o.a. omgaan met kort ademigheid, leefgewoonten en stress. Over deze onderwerpen wordt per bijeenkomst informatie gegeven. Daarnaast worden er in elke bijeen komst vaardigheden aangeleerd en oefeningen gedaan, b.v. oefeningen met inhalatiemedicijnen, ademha lingsoefeningen e.d. Deze vaardig heidstraining is bedoeld om beter te leren omgaan met de aandoening. Het gehele programma staat beschreven in een cursusboek, dat vooraf aan de deelnemers uitgereikt wordt. Twee speciaal hiervoor opgeleide wijkverpleegkundigen begeleiden de cursusgroep. Daarnaast worden enkele gastsprekers uitgenodigd, zoals een longarts en een fysiothera peut. De kosten voor deze cursus bedra gen voor leden van het pluspakket en het Groene Kruis ƒ75,-. Personen die geen lid zijn van het pluspakket bestalen ƒ150.-. Beide prijzen zijn inclusief het cursusboek. Indien de partner tevens deelneemt, krijgt deze een korting van 25% op het cursusbedrag. Het Bureau Klantenservice van het Groene Kruis verstrekt meer informatie over deze cursus. Via dit bureau kan ook aanmelding plaats vinden. Het Bureau Klantenservice is bereikbaar tijdens kantooruren via telefoonnummer 077-3209595. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard DONDERDAG 12 FEBRUARI 1998 - NR. 7 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING 9. Netty Sloots-van Esch - CÜ.' 10. Jan Reintjes CDA 13. Frans Franken 15. Ed Cadlrci 16. Toon Ewals Unieke samenwerking Trefpunten Trefpunt Nederland is een van de grotere internetproviders van Nederland. Op lokaal niveau's zijn trefpunten opgezet waar bedrijven en (non-profit) organi saties bij elkaar zijn gebracht. In Noord- en Midden Limburg zijn momenteel zes Trefpunten actief, die nu ook gezamenlijk initiatie ven gaan ontplooien om Trefpunt aantrekkelijk te houden voor de internet surfer. Uitbaatster zag inbreker De uitbaatster van een café aan de Henseniusstraat zag zondagmiddag dat een man bezig was om via het keldergat in het café te komen. Zij waarschuwde de politie. Die kon de man in de buurt van het café aan houden. Het was een 33-jarige Venray naar. De man had gedronken. Na verhoor en opmaking van pro- ces-verbaal werd de man huiswaarts gezonden. Diefstal auto's Woensdag werd tussen 14.30 en 19.00 uur een blauwe VW Golf met het kenteken VT-95-LH gestolen vanaf de parkeerplaats bij het NS station in Oostrum. De benadeelde is een 34-jarige inwoonster van Oostrum. Namens een 50-jarige Venraynaar werd aangifte gedaan van diefstal van een groene Mazda 626 met het kenteken GN-PT-54. De diefstal vond plaats maandagavond tussen 20.15 en 21.30 uur op de St. Jozefweg. Het eerste initiatief is een regio naal surfspel. De Trefpunten Weert, Nederweert, Leudal. Horst/Sevenum, Peel&Maas en Belelfd/Reuver/Tegelen/Beesel heb ben samen een spel ontwikkeld waarbij de internet surfer vanuit het lokale trefpunt opdrachten krijgt waarvan het antwoord in de andere trefpunten te vinden is. Maandelijks worden de vragen aangepast en voor de surfer zijn er leuke geldprijzen te winnen. Wie bovendien maandelijks meedoet maakt nog eens kans op een jaar prijs. De prijsvraag is vrij eenvoudig. De surfer hoeft alleen maar de ant woorden op een internetpagina in te vullen en met een druk op de knop wordt dat verzonden naar Trefpunt Het surfspel staat op http://www.trefpunt/peel&maas Vernielingen Een bewoonster van Dennenoord werd geconfronteerd met vernielin gen aan haar aan de Weg in de Berg geparkeerde personenauto. Er waren krassen in het plaatwerk aange bracht en de buitenspiegel was ver nield. Dezelfde vernielingen werden aangebracht aan de personenauto die geparkeerd stond aan de Helfrichstraat. Vandalen hebben woensdagavond tussen 18.00 en 18.30 uur een fiets stuur in de tuin achter een woning aan de Spinetstraat gegooid en daar bij twee tuinlampen kapot gegooid. De schade bedraagt 200,-. Er is nog helemaal niets bekend over het omzagen van eikenbo men in de Eikenlaan. Dat komt pas als het plan van de afdeling Openbare Werken klaar is. Naar verwachting komt dat plan niet voor de zomer gereed. Woordvoerder A. Jansen van de gemeente Venray reageert hiermee op vragen van buurtbewoner G. Hovens. Die had uit een brief van de gemeente begrepen dat de eikenbo men niet zouden worden geveld. Tijdens het bezpek van het college heeft wethouder Driessen toegezegd dat de eiken wel zouden worden omgezaagd. Jansen kan zich die uit spraak niet herinneren. "Er is des tijds gezegd dat een einde wordt gemaakt aan de overlast en de ver- keersonveilige situatie in de wijk. De afdeling Openbare Werken zou met een plan komen. Vellen van de eikenbomen is daarin slechts één optie. Het plan staat op de planning voor dit voorjaar", verklaart Jansen. In de brief aan Hovens heeft Jansen alleen gemeld dat de eiken bomen gezond zijn en om die reden niet zullen worden geveld. "Dat wil niet zeggen dat ze blijven staan. Maar over de toekomst van de eikenbomen is pas duidelijkheid als het plan van Openbare Werken klaar Ook voorzitter Leenders van de wijkvereniging in Zuid heeft gezegd de ontwikkelingen op de voet te wil len volgen. Wethouder Driessen heeft volgens hem ook toegezegd dat de bomen zouden verdwijnen. Venray Centrum Oostrum Ysselsteyn Leunen Oirlo Merselo Castenray Heide Veulen Smakt Vredepeel

Peel en Maas | 1998 | | pagina 13