FRANSOL OP MENSELIJKE MAAT Schuur moet binnen vier weken leeg D66'Afkeurenswaardig" VOOR ALLE SOORTEN EN BUITEN ZONWERING theehuis wordt Kunst- en Cultuurcentrum College blijft adressen kerk weigeren 'Raad van Bestuur weet het ook niet' UW ZONWERINGEN U zorgt voor een perfecte presentatie van de cijfers Milieugroep Venray ~$el en maas donderdag 5 februari 1998 - Pagina 5 Nieuwe bouwplannen door welstand t/r f Bal Zo moet het Theehuis er straks uit gaan zien. Het oude gedeelte wordt middels een glazen foyer verbonden met de nieuwe ruimte). Onlangs heeft welstand de nieu- bouwplannen voor het leehuis in het Odapark goedge- urd. De Stichting St. Odapark afgestapt van het oorspronkelij- plan waarbij een expositie- aimte aan het Theehuis werd «koppeld. Met het nieuwe plan rijgt Venray een kunst- en cul- urcentrum voor kleinschalige ojecten. Voorzitter Welschen is trots op het ndresultaat. "Toen we met de eer tekeningen naar welstand gingen eken er al snel bezwaren te zijn. e mochten geen gebouw aan het leehuis vastplakken van zowel elstand als de monumentenzorg, jchitect Alinea/Lerou is toen gaan oeien met dat gegeven. Het resul- iat is een apart gebouw dat middels n glazen foyer gekoppeld wordt met het Theehuis.". ONOPVALLEND Door het glazen verbindingsge deelte en het feit dat het nieuw- bouwgedeelte lager komt te liggen dan het Theehuis past het geheel volgens Welschen perfect in het park. "Natuurlijk zal er nog wat met aanplant gedaan worden maar door het ontwerp komt het niet massaal over" aldus Welschen. Het nieuwe plan betekent dat de totale ruimte verdrievoudigd wordt. "We spreken ook niet meer over de uitbreiding van het Theehuis maar van een kunst- en cultuurcentrum, dat uniek is voor Nederland gezien de ligging in het fraaie park". FUNCTIE Het kunst- en cultuurcentrum zal meer functies gaan krijgen dan het Theehuis tot nu toe. "We willen er grotere en professionelere exposi ties houden. Ook krijgt het centrum, in samenwerking met de Venrayse horeca, een horecafunctie. In de programmering gaan we uit van een aanvulling op het schouwburgpro gramma en willen we geen concur rent zijn." Het stichtingsbestuur is momenteel bezig met het samenstel len van het programma, dat voor het komend winterseizoen moet gaan lopen. APRIL Want, als alles volgens plan ver loopt, wil de stichting al in april de eerste spade de grond in steken. Het gebouw moet dan medio oktober gebruiksklaar zijn. Kostte het oude plan "slechts" vier ton, nu is dat bedrag opgelopen tot acht ton. "Wij zijn er echter van overtuigd dat gemeente en provincie bereid zijn om voor dit plan hun bij drage te verhogen. Natuurlijk zullen we zelf naar sponsoren op zoek moeten gaan." Welschen maakt zich daar geen zorgen om. Het kunst- en cultuur centrum heeft volgens hem een der mate goede uitstraling dat ook bedrijven mee willen betalen. Inalfa, waar Welschen directeur van is, zal in ieder geval als sponsor een bijdrage leveren. "Het is zaak om de stichtingskosten van het gebouw zo veel mogelijk gefinancierd te krij gen. Dan hebben we minder vaste lasten zodat de exploitatie van het centrum gemakkelijker wordt". Het stichtingsbestuur wil in ieder geval zo snel mogelijk met gemeen te en provincie aan tafel gaan zitten om de zaken financieel af te ronden. I yer_ De gemeente Venray blijft weige- jend :n om de katholieke kerk adressen ,|t dekn inwoners te verstrekken voor de Srkadministratie. Het college van en W heeft deze week het :zwaar van het kerkbestuur naast ch neer gelegd. De gemeente wil venmin adressen geven van bur- :rs die daar geen bezwaar tegen :bben. Dat is teveel werk en de :rk heeft andere mogelijkheden .poeg om aan gegevens voor haar f (Ji iministratie te komen. De gemeentelijke bezwaar- en :roepscommissie bovenstaand tematief aangedragen. Elke burger in de gemeente schriftelijk vragen z'n gegevens niet aan derden ;end te maken, behalve in geval- waarin de wet dat voorschrijft, gemeente kan haar burgers op It recht wijzen. Venraynaren die 'n verzoek niet indienen, g'aan brenian automatisch akkoord met vers- aantf ekking. De kerk zou die adressen louvfiunnen beschikken. Het college gaat op die suggestie skunus niet in. Vooral ook omdat de bereierk op een andere manier haar denadministratie kan bijwerken. Je katholieke kerk kan zich bij- oorbeeld aansluiten bij de SILA, e stichting die namens de overige ederlandse kerken de ledenadmi- istratie bijhoudt. per ntralf PEEL EN MAAS WEEKBLAD Politiek verrast en verbaasd Het college van b. en w. wisten al ruim een jaar dat aan de TBS- kliniek een resocialisatie-afdeling gekoppeld zou zijn. Sterker nog, de gemeente heeft meegewerkt aan het vinden van de meest geschikte locatie: het St. Annaterrein. De Venrayse fraktie- voorzittrs werden er maandag avond stil van en vielen nog net niet van verbazing van hun stoel. D66 Trok daar, achteraf, het felst van leer. In de commissievergade ring vond Hans Theunissen het al een "bijzonder kwalijke zaak gezien de beladenheid van de TBS-kliniek STATIONSWEG 13 VENRAY TEL. 0478-515010 en de onrust die het teweeg brengt. Willen we een draagvlak bij de mensen voor de kliniek creëren dan is dit niet de weg die we moeten gaan." Na overleg met de fraktie liet D66 dinsdag nog eens schriftelijk haar ongenoegen richting b. en w. blij ken. "Wij vinden het handelen van het college door de politiek en dus de burgers van Venray niet te infor meren over de koppeling tussen de komst van een TBS kliniek en een resocialisatie kliniek meer dan afkeurenswaardig". D66 is van mening dat door het handelen van het college geweld gedaan wordt aan het fundamentele uitgangspunt van het democratisch functioneren van een gemeenteraad, namelijk het tijdig en juist informeren. Volgens D66 zijn de onrustgevoelens bij de burgers aangewakkerd. INVLOED Ike Busser van Samenwerking verwees naar de raadsvergadering van december waarin de bouwplan nen van de TBS-kliniek, en naar nu dus ook blijkt voor de reso-afdeling, goed waren gekeurd. "Toen had dat van invloed kunnen zijn op de dis cussie." Frans van Hooft van de VVD toonde zich ontstemd van het feit dat niemand op de hoogte was van de reso-afdeling en dat de locatie al was aangewezen. Van Hooft drong aan op snelle duidelijkheid over die locatie waar de reso-afdeling het beste gerealiseerd kan worden. Daarbij moet inspraak voor de bur gers gewaarborgd blijven en moet voorkomen worden dat mensen onnodig verontrust worden. Joost v.d. Vorle noemde de hele zaak een misser van het college en kon goed begrijpen dat de buurtbe woners van de Dr. Kortmannweg actie ondernemen. Zijn zorg ging echter meer uit naar het feit dat in Venray, naast een grote groep ex- psychiatrische patiënten, straks ook nog eens de kans bestaat dat er een grote groep ex-tbs-ers zich in Venray vestigen. "We moeten voor komen dat dit soort mensen in Venray blijven. Houdt ze achter gesloten deuren". STIL "Hier wordt ik een beetje stil van" liet Cees van de Ven (CDA) weten. Hij onderstreepte het belang van de TBS-kliniek voor de Venrayse werkgelegenheid maar vond het heel jammer dat de mensen niet eer der zijn uitgenodigd terwijl dit toch bekend was. "We zullen de komen de tijd de zaken goed op een rijtje moeten zetten en kijken waar, mogelijkerwijs, een andere locatie beter kan zijn. Venray is groot maar ook overal wonen mensen". Harrie v.d. Borgt stelde namens de PvdA verrast te zijn en vond het jammer dat door deze zaak de bewoners verontrust zijn. Die bewo ners moeten dan ook zo goed en zo snel mogelijk geïnformeerd worden. De vragen van de bewoners zullen in ieder geval zo snel mogelijk beantwoord worden. Burgemeester Waals zegde toe dat de commissie algemene zaken doorlopend op de hoogte gehouden zal worden van de ontwikkelingen. Vernielingen Namens een bouwbedrijf wat werkzaamheden verricht aan een bouwproject in Spurkt werd bij de politie mededeling gedaan van ver nielingen aan de daar geplaatste bouwkeet.Reeds eerder was hun reclamebord vernield. Het bedrijf deed geen aangifte maar vroeg de politie om extra aandacht. div, Medewerker Planning Control m/v Betrokkenheid bi) klanten is kenmerkend voor de Rabobank Venray-Oostrum. We helpen hen streven naar een solide financiële basis, zodat ze hun ambities kunnen realiseren. Voorwaarde is natuurlijk dat de bank er zelf goed voor staat. Dat is, gezien onze coöperatieve struc tuur, ook weer van belang voor klanten. Ook in een intern gerichte functie als medewerker Planning &C Control bent u indirect dus betrokken bii het wel en wee van onze klanten en volgt u wat er in ons werkgebied gebeurt. Rabobank Venray-Oostrum Uw inbreng in ons team is primair financieel-enonomische deskundig heid, zodat het beheer van de financiële administraties bij u in goede handen is. U heeft een neus voor financiële informatie, heeft altijd up-to-date-gegevens beschik baar en signaleert afwijkingen en discrepanties direct. In de Rabobank-organisatie is samenwerking ook intern een essentieel element. Dat heeft z'n weerslag in de manier waarop u met collega's omgaat. U heeft onder meer intensief contact met de manager Bedrijfs voering in het kader van beleids ondersteuning. Voor de commer cieel managers maakt u desgevraagd een berekening ter onderbouwing van hun plannen. En ook de directeur kan altijd een beroep op u doen om de cijfers te bespreken. U bent een kritische, deskundige gesprekspartner, komt met toe gankelijke rapportages en kunt desgevraagd een heldere toelich ting op de cijfers geven. Zodat tijdig de financiële positie van de bank gestuurd kan worden. Voor wat betreft uw opleiding denken we aan een hbo-opleiding in een financieel-economische richting. Enkele jaren uitvoerende 'controling'-ervaring is nood zakelijk. Zodat u weet wat er van u verwacht wordt als het gaat om financieel-economische stuur- informatie. De Rabobank biedt uitstekende faciliteiten om uw vakkennis verder te verbreden en te verdiepen. Daarmee ligt er een mooie uit gangspositie voor verdere groei. Heeft u interesse voor een sleutel rol in de financieel-economische informatievoorziening bij onze bank? Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer A.J. Kuiper, manager Bedrijfsvoering, telefoon (0478) 53 02 43. Stuur uw sollicitatie met c.v. naar Rabobank Venray-Oostrum, ter attentie van de heer L.M.A.E. Moers, directeur, Postbus 64, 5800 AB Venray. Chinhillakweker moet stoppen Juan José Ramirez Arevalo moet voor eind deze maand zijn schuur aan de Westsingel ont ruimd hebben. Ramirez die als hobby een Chinchillakwekerij heeft, zit met de handen in zijn haar. Hij heeft geen idee waar hij met zijn 900 Chinchilla's en 600 vogels heen moet. Zijn hobby is immers uitgegroeid tot de tweede grootste Chinchillakwekerij van Nederland. Ramirez moet zijn schuur ontrui men op last van de rechtbank in Roermond. De schuur staat op een perceel en is eigendom van de gemeente Venray. Ramirez betaalt jaarlijks voor het gebruik van de schuur slechts vijf gulden. In 1996 liet de gemeente Venray weten dat Ramirez rekening moet houden dat hij zijn schuur moet ont ruimen. De gemeente gaf bij de rechtbank aan dat er geen sprake is van onrechtmatige opzegging. Verder stelde de gemeente dat er nu spoed achter is gezet omdat de aanwezig heid van Ramirez de realisering van het Bestemmingsplan Brabander ophoudt. Met name kan thans niet worden begonnen met een ontslui- tingsweg over het perceel waar de schuur van Ramirez staat. SCHADE Ramirez heeft in reactie op de opzegging bij de gemeente een schadevergoeding van 100.000 gul den ge-eist. Volgens de gemeente Venray een exorbitant bedrag, zeker gezien het feit dat Ramirez het per ceel twintig jaar lang bijna voor niets heeft kunnen gebruiken. Ramirez betwist dat er spoed bij is. Bovendien stelt hij dat de ont- sluitingsweg 35 meter van zijn Vertegenwoordigers werknemers en bewoners Van Gogh bezorgd over bezuinigingen: De Ondernemingsraad, Cliënten raad en de Familieraad van het Vincent van Gogh Instituut twij felen aan de capaciteiten van de Raad van Bestuur. Dat schrijven ze in een gezamenlijke brief aan dat zelfde bestuur. De vertegenwoordi gingen hebben de indruk dat de Raad van Bestuur ook niet goed weet hoe de ontwikkelingen zullen verlopen. De directie slaagt er ook niet de onrust en onzekerheid bij bewoners en medewerkers weg te nemen. 'Geruststellende verklaringen dat men z'n best zal doen zijn niet vol doende', aldus de brief. De onzeker heid is slecht voor de motivatie van het personeel en heeft invloed op de kwaliteit van de zorg. De raden hebben er veel moeite dat bewoners twee keer moeten ver huizen. Ze vragen zich af of dat niet in één keer kan. De vertegenwoordi gingen missen ook een visie van de directie op de toekomst. Hoe ziet Van Gogh er in 2004 uit, na de bed denreductie? In de brief vragen Cliëntenraad, Familieraad en Ondernemingsraad om snel overleg met de directie. SOCIAAL PLAN Vorige week maakte de Raad van Bestuur bekend dat ze op 23 maart haar sociaal plan voor de reorgani satie van het instituut voorlegt. Een maand later wordt duidelijk voor welke medewerkers eigenlijk geen plaats meer is. Raad van Bestuur en vakbonden hebben vorige week afgesproken dat het sociaal plan - met terugwerkende kracht- op 1 januari van dit jaar ingaat. Voor de periode tot het plan is vastgesteld zijn overgangsafspraken gemaakt. Die moeten de mobiliteit van de medewerkers vergroten. Werknemers van het VvGI die ver trekken naar een andere baas hoe ven zich niet aan de opzegtermijn te houden. Ze krijgen bovendien een terugkeergarantie van twee maan den. schuur af ligt. Verder maakt hij het verwijt dat de gemeente in ieder geval een verhuiskostenvergoeding had moeten aanbieden en een alter natieve ruimte. SPOED De rechtbank concludeerde dat er nu wel sprake is van een spoedeis ende situatie en dat er tevens sprake is van een rechtmatige opzegging van het contract. Ramirez moet nu voor het einde van de maand zijn schuur ontruimd hebben. DISCRIMINATIE "Ik woon al ruim 35 jaar in Venray als een van de eerste Spanjaarden. Ik voel mijzelf nu ech ter gediscrimineerd" vertelt Ramirez. Drie jaar geleden maakte hij bij Xerox gebruik van de moge lijkheid om vervroegd uit te treden. Met de Chinchillakwekerij kon hij dan nog iets bijverdienen. "Ik ben daar de hele dag mee bezig en nog te jong om thuis te blijven zitten". Ramirez weet niet wat hij moet doen. "De situatie is een groot pro bleem voor mij. Volgens mij hebben ze de grond nu nog niet echt nodig. Een alternatieve locatie is voor mij niet betaalbaar. Op donderdag 12 februari om 19.30 uur is er een bijeenkomst van de Milieugroep Venray in het wijk centrum De Kiosk, Brukske 1 te Venray. Op deze avond zal besproken worden waarop de groep zich zal gaan richten. Belangstellenden zijn van harte welkom om mee te praten of toe te horen. Inbraak in bedrijf In de nacht van vrijdag op zater dag is door vernieling van een raam toegang verkregen tot een bedrijf aan de Stationsweg. Uit het bedrijf werden twee computers en enkele toebehoren ter waarde van ƒ9.000,- ontvreemd. I

Peel en Maas | 1998 | | pagina 5