J PEEL EN MAAS LIJST 1 idder Jan van het Raayland A Feest bij Jan Linders )e Hoop Scheffer geeft startsein 'Duurzaam Veilig Verkeer Venray' kozijnen voor wsmray VENRAY Samenwerking Venray: voor iedereen! Maak duidelijk wat u wilt! Kies bewust! Eerste VVO spektakel in De Karklingel een nieuwe kijk op LIJST 2 WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Aktiepunten: Meer toezicht op straat! Jongeren: een eigen plek! Ouderen: extra aandacht! Vrijwilligerswerk: broodnodig Dorpshuizen/wijk- centra/sozen: Onmisbaar! Openbaar groen: meer onderhoud! GA ■STEMMEN heidend rector Jan irenkamp is vrijdag benoemd ridder in de Orde van Oranje :sau. Hurenkamp kreeg de derscheiding opgespeld door rgemeester Joep Hahn van eerlo-Wanssum. Hurenkamp lont in Wanssum. vertrekkende rector werd •idderd vanwege z'n vele ver- nsten voor het onderwijs, halve docent klassieke talen en schiedenis was Hurenkamp con- tor en sinds 1982 rector van het Boschveld College. Vanaf het begin heeft hij gewerkt aan een betere spreiding van het voortgezet onder wijs in de regio Venray-Horst. Dat leidde uiteindelijk in 1995 tot de fusie tussen negen scholen in de regio. Buiten het onderwijs was en is Jan Hurenkamp betrokken bij andere activiteiten. Hij is al sinds 1970 toe ziend voogd bij de Raad voor de Kinderbescherming. In z'n woon plaats Wanssum zat hij tien jaar in het schoolbestuur en acht jaar was hij raadslid voor het CDA in Meerlo-Wanssum. Van 1974 tot 1994 was Hurenkamp bovendien vice-voorzitter van gemeenschaps huis De Zandhoek in Wanssum. Sinds twee jaar heeft Jan Hurenkamp zitting in de commissie voor bezwaar-, beroep en klachten van de gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum. De vertrekkende rector kreeg z'n onderscheiding tijdens een drukbe zochte receptie op het Raayland College aan de Zuidsingel. NsneVeis Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur Op vrijdag 6 februari zal in De Karklingel in Oostrum een grandio ze fuif losbarsten. Dit feestje is het gevolg van vele vrij-gezellige avondjes van zo'n dertig vrijgezelle Karklingels (en een aantal steunen de leden) die zo langzamerhand wel een beetje vrouwelijke aanwezig heid en intelligentie konden gebrui ken. Tja, en toen dit geniale idee op een vrijdagavond eenmaal de kroeg rond was, werd de VVO=vrijgezel- len van Oostrum opgericht. Met als gevolg dat er ook echt serieuze plannen werden gemaakt om een flinke fuif van de grond te krijgen, waar iedereen 6 februari eens lekker uit z'n dak kan gaan op de Amsterdamse avond in zaal De Karklingel (met als extraatje dat deze avond de consumpties ƒ1,50 zijn). Kort samengevat dus, als je dit wel wat lijkt, het feest barst los rond 21.00 uur. Wil je meer info, dan kun je even bellen naar De Karklingel, tel. 0478-517426. Be there dames, dit mag je echt niet missen! lp 2 februari jl. heeft mevrouw Reijnders-van de Ven gebruik maakt van de VUT-regeling. ;vrouw Reijnders heeft ruim 24 met veel plezier bij Jan Linders /ènray gewerkt als caissière/win- lmedewerkster en wil het graag it rustiger aan gaan doen. leeds kort na de opening van het i Linders filiaal in Venray in 1972 mevrouw Reijnders, in oktober 73, bij Jan Linders begonnen. It heeft zowel de groei van Jan Linders Venray als ook van het gehele bedrijf meegemaakt. Op vrijdag 30 januari jl. heeft de heer Jan Linders (links) persoonlijk afscheid genomen van mevrouw Reijnders. Met veel dank voor haar bewezen diensten overhandigde Jan Linders haar bloemen en een cheque. Voor de toekomst wensen wij mevrouw Reijnders véél gezondheid en geluk. Foto Video Rini v.d. Leur Op woensdag 11 februari zal om .00 uur het startsein gegeven irden van de eerste twee infrast- cturele projecten, die Venray at uitvoeren volgens het princi- 'Duurzaam Veilig Verkeer'. De voering wordt financieel mede igelijk gemaakt door de provin- die hiervoor regionale mobili- Isgelden inzet. (n het Beleidsplan Verkeer en rvoer en het Verkeers- [ligheidsplan zijn maatregelen jenomen om in de komende jaren gehele buitenring van Venray- met een lengte van 3,5 km de (angrijkste kruisingen - nu nog kend met verkeerslichten - van it rotondes te voorzien voor een tere verkeersdoorstroming; de iele binnenring met een lengte 12,5 km opnieuw wordt heringe- |ht met een smallere rijstrook en (ens aan weerskanten voorzien brede fietsstroken. )e eerste twee projecten zijn de ibouw van kruising OoStsingel/Stationsweg tot rotonde en herinrichting binnenring gedeelte Jozefweg/Langeweg tot kruising Hoenderstraat. Het startsein 'Duurzaam Veilig Verkeer Venray' zal gegeven wor den op locatie bij het eerste project, nl. bij de aanleg van de rotonde op de kruising Oostsingel/Stationsweg. Namens de uitvoerder zal directeur Wissing van Vissers Infra en Milieu het woord voeren. Ondergetekende zal, als wethouder van verkeer en vervoer, namens het gemeentebe stuur als opdrachtgever schetsen wat de doelstelling is van 'Duurzaam Veilig Verkeer'. Als spe ciale gast zal dhr. Jaap de Hoop Scheffer - landelijk CDA-leider en die dag op werkbezoek in Venray en Noord-Limburg - de openingshan deling verrichten en daarna elders zijn werkbezoek vervolgen. Na afloop is er onder genot van koffie een kort samenzijn in het gemeentehuis, waarbij de nationale videoclip 'Duurzaam Veilig Verkeer' vertoond wordt. f leder raamkozijn wordt door Kolra op maat gemaakt. U kunt daarbij kiezen uit kunststof en aluminium met diverse technische specificaties. Kofra-kozijnen zijn leverbaar in heat verdiepte systeem! Da's mooi! Diverse kleuren, geluidsisolerend, warmteisolerend, dubbelglas of HR glas, draaistand, kiepstand of draaikiepstand, u zegt het maar! Vraag eens vrijblijvend informatie bij: KOFRA I Venray Kempweg 35 I 5801 VL Venray Tel.: 0478 - 5509Ó7 mobiel: 06 - 51419976 Fraktie van de Vorle anders dan anderen eerlijk en aktief De komende raadsperiode staat Joost met zijn fraktie weer tussen de mensen. Met Uw stem versterkt U onze fraktie in Uw eigen belang. Betaalbare woonlasten Behoud schoolzwemmen en logopedie Realisering speeltuin Goed onderhoud begraafplaats Behoud historisch waardevolle objecten en benamingen Behoud waardevol groen en parken Verbetering sociale veiligheid Voorkomen sociaal isolement WIJ BEKIJKEN HET GRAAG VAN UW KANT. DONDERDAG 5 FEBRUARI 1998 - NR. 6. HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG 3.ToonTheeuwen 5. Leo Heidens 6. Partrick van der Broek 4» CDA 7. Wiske Koster-Maris n 4.TonTeeuwen-Peeters 8. Martin Leenders Iedere bezoeker aan de Grote Kerk kan de kleinere kerkschatten weer zonder moeite bekijken. Zaterdag opende oud-deken Theunissen de nieuwe expositieruimte in het zuidelijke portaal van de kerk. In tegenstelling tot de ruimte aan de noordzijde van de kerk, is de nieuwe expositieruimte niet afgesloten. De oude ruimte, die medio jaren tachtig werd gebouwd en ingericht, is gesloopt. Op de oude expositieruimte was steeds meer kritiek. Inbraak in auto In de nacht van woensdag op don derdag werd het portierslot van een personenauto, die in de oprit van een woning aan de Stationsweg geparkeerd stond opengebroken. Kennelijk is de dader in zijn werk gestoord want er werd niets uit de auto ontvreemd. De benadeelde is een 29-jarige inwoonster van Nijmegen. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Inbraakalarm ging af In de nacht van donderdag op vrij dag ging om 01.30 uur het inbraak alarm af in een warenhuis in de Grotestraat. De politie ontdekte dat een ruit was ingegooid waardoor het alarm in werking werd gesteld. Dat is voor de dader kennelijk het sein geweest om er vandoor te gaan. De schade bleef beperkt tot de^verniel de ruit. Venray Centrum Oostrum Ysselsteyn Leunen Oirlo Merselo Castenray Heide Veulen Smakt Vredepeel

Peel en Maas | 1998 | | pagina 13