Tot 2000 geen gedwongen ontslagen Toch een deur in toren Kamerlid bezoekt CDA-Vrouwenberaad Wilma Hair Line onderging metamorfose Business Vision floreert 5 Dodelijk ongeval Dear Mammon in OJC Gryphus Cursussen lichaamsbeweging, ontspanning en meditatie Titanic Inschrijving Op De Töffel Minister Duitse deelstaat op bezoek Dear Mammon in OJC Gryphus Doe mee met het literair café Echte Bakker ontdekte Ardeens Brood tijdens 'wereldreis' aginajPEEL EN MAAS donderdag 29 januari 1998 - Pagina 9 Tot het jaar 2000 zullen binnen het Vincent van Gogh Instituut geen gedwongen ontslagen vallen. Dat heeft de Raad van Bestuur van het Venrayse instituut vorige week vrijdag bekend gemaakt. Welke medewerkers dit jaar boventallig worden, kan de Raad van Bestuur op z'n vroegst eind april vaststellen. In eerste instan tie zouden die boventallige mede werkers in februari bekend wor den gemaakt. De Raad van Bestuur liet verder weten dat de joint venture met schoonmaakbedrijf Hago niet door gaat. De raad is van mening dat de tijd nu niet rijp is voor privatisering van de huishoudelijke werkzaamhe den op patiïntgebonden afdelingen. De Raad van Bestuur benadrukt dat de bezuinigingsvoorstellen onverkort gerealiseerd moeten wor den. Volgens de eind vorig jaar bekend gemaakte bezuinigingsplan nen moet Van Gogh 8,7 miljoen gul den bezuinigen. Dat zou 138,5 banen gaan kosten. Het instituut kreeg echter problemen met de invulling van de personele bezuini gingen. Van veel medewerkers moe ten de functieomschrijvingen wor den aangepast. Daardoor wordt de oorspronkelijke datum niet gehaald en krijgen de medewerkers pas in april duidelijkheid. De vakbond van verplegend personeel heeft inmid dels al laten weten het uitstel niet acceptabel te vinden. i i i i Het kerkbestuur van de Grote Kerk hoopt voor mei een deur in het noordelijk gedeelte van de toren te hebben gerealiseerd. De aange vraagde vergunning is nu ook door de landelijke monumentencommis sie akkoord bevonden. De deur zal alleen toegang bieden tot de toren en niet tot de kerk. Met deze extra toegang hoeft de kerk niet in zijn totaliteit geopend wor den wanneer het carillon bespeeld wordt of de toren beklommen wordt. Bovendien hoeft het alarm niet afgezet te worden. Op de grens van Ysselsteyn en Griendtsveen is zondagavond de 60- jarige E. van der Zanden uit Griendtsveen dodelijk verongelukt. De man wilde de spoorlijn Eindhoven-Venlo op de met knip perlichten bewaakte overweg, over steken. Daarbij heeft hij kenbaar een personentrein over hel hoofd gezien. Bij de botsing werd de auto van de man in tweeën gescheurd en vloog in brand. De man was op slag dood. Het treinverkeer was door het ongeval enkele uren gestremd. Verloren en gevonden voorwerpen In het tijdvak van 20 t/m 25 janu ari kwamen bij de politie aangifte gedaan van vermissing van de vol gende goederen: VERLOREN Kinderballetpakje, balletschoen in blauwe tas met opschrift Lemniscaat; bankpasje Amro; bromfietscertificaat; 2 Europese identiteitsbewijzen; identiteitskaart; jias van InterVencollege; portemon nee met 5 sleutels, mesje en bank pas, opschrift Sharks; herenporte monnee, Indiaan erop, inh. OV-jaarkaart, bankpas en strippen kaart; schoudertas met o.a. relatie geschenk Rabobank. GEVONDEN Gouden armband met platte scha- keltjes; zilveren halsketting, sterren beeld vissen; damesfiets met terug traprem; Batavus Sport met terugtraprem; damesfiets, Eminent, met terugtraprem; Gazelle Sport Solide met beige fietstassen; Gazelle damesfiets met terugtrap rem; damesfiets, Kynast, met hoog stuur; herenfiets, Polaris met terug traprem; herenfiets, Shimano, type Beachhopper; herenfiets, Sparta; herenfiets, Union met trommelrem en zwarte fietstassen; Mechelse her der, reu, lichtbruin, 5-8 jaar, ketting om. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politiebureau aan de Leunseweg. Op vrijdag 30 januari vindt in het Vierlingsbeekse jongerencentrum Gryphus een concert plaats van Dear Mammon. Tijdens dit optreden zal de band uit Boekei haar eerste cd Out Of Range presenteren. Twee jaar geleden debuteerde Dear Mammon met de demo Thoughts, een cassette vol Amerikaans getinte rock: grungy, stevig en gevoelig. De demo leverde goede reacties op en vele optredens, waaronder een indrukwekkende set tijdens Op De Töffel '96, volgden. Anno 1998 is het kwartet toe aan haar eerste cd. Dit zestien nummer tellende debuut is getiteld Out Of Range en kent 'een grote diversiteit aan invloeden en wisselende stijlen waardoor een compleet eigen geluid is ontstaan'. Speciaal voor de vele fans in de regio presenteert Dear Mammon dit album tijdens een optreden in Gryphus te Vierlingsbeek. Naast alle nummers van de cd spelen de heren ook oude publieksfavorieten. Het voorprogramma wordt ver zorgd door singer-songwriter Eric Maas. Gryphus is geopend vanaf 21.00 uur. Het concert begint om 21.30 uur. De entree bedraagt ƒ5,-. Record fietsenverkoop Afgelopen week heeft de politie 70 gevonden fietsen verkocht aan mensen die aangifte hebben gedaan van diefstal van hun fiets. Nog nooit heeft de politie zoveel fietsen ver kocht. "Een duidelijk signaal dat we zeer serieus nemen. Dat zei burgemeester Waals dinsdagavond nadat hij 1461 ingezamelde handtekeningen tegen het hondenbeleid van de gemeente in ontvangst had genomen. De lijsten met handtekeningen kreeg hij uit handen van Stephanie van der Broek die al langer actie voert voor wijziging van het hondenbeleid. De overhandiging vond plaats voorafgaand aan de raadsvergadering in het gemeentehuis. Van der Broek kan niet leven met een verhoging van de hondenbelasting nu de gemeente een officieel hondenbe leid voert. Het steekt haar verder dat de opbrengst uit het verleden, zo'n 227.000 gulden per jaar, in de algemene pot van de gemeente is terecht gekomen. Hondenbelasting is volgens haar niet de oplossing. "De mensen zijn dan niet genegen om de hondenpoep zelf op te ruimen. Ze betalen immers belasting. Op maandagochtend 2 februari vindt er weer een bijeenkomst plaats van het CDA-Vrouwenberaad, Noord-Limburg. Het Limburgse CDA-Tweede Kamerlid Maria van der Hoeven zal met de CDA-vrouwen uit Noord- Limburg discussiëren over de komende verkiezingen en de actuele politiek. Met het oog op de verkiezingen is het heel belangrijk om deze bijeen komst bij te wonen. Vrouwen met belangstelling voor het CDA zijn altijd van harte wel kom. Meer informatie is te verkrij gen bij het secretariaat van het CDA-Vrouwenberaad, ook hel ver voer kan geregeld worden. De plaats van de bijeenkomst is 'De Oude Lind', Venrayseweg 93. 5961 AE Horst, tel. 077-3988343, aanvang 09.30 uur. Morgen, 30 januari, introductieles De cursus Lichaamsbewust wording en Ontspanning is gericht op het beter in contact komen met je eigen lichaam, op de bewustwor ding van de eigen lichaamssignalen, het komen tot fysieke en psychische ontspanning en langs die weg het evenwicht met en de harmonie in jezelf herstellen. Er wordt vooral gebruik gemaakt van oefeningen uit de biorelease. Biorelease is een cyclus van oefeningen die als zelf hulpmethode ontwikkeld is uit de biodynamische psychologie. De Filmnieuws Titanic, de grootste film aller tij den. Deze week start in Nederlandse première de gigantische megapro- ductie Titanic. Nu al wordt deze film aangeduid als het grootste suc ces uil de geschiedenis van de film. Tot heden stond Gejaagd door de wind al 60 jaar op de eerste plaats van de topfilms. Daar komt nu een einde aan, want Titanic neemt de vlag beslist over. Titanic heeft het enorme bedrag van 400 miljoen gulden gekost, de film duurt ruim drie uur. Het is niet alleen de scheepsramp die de aan dacht opeist, want de warme love story tussen een eerste en een derde klas passagier zal menigeen aan spreken. De nieuwste jeune premier van de film Leonardo di Caprio staat daarvoor garant. De lengte van de film vereist aan passingen van de aanvangstijden. Dagelijks wordt dat 20.00 uur. Op zaterdag en zondag wordt er in een tweede zaal om 18.00 uur een extra voorstelling gegeven. Dit is mede gedaan, omdat niet iedereen het door lengte van de film laat wil maken. Ook zondagmiddag is er een voorstelling en wel om 14.15 uur. In de extra voorstellingen van 14.15 en 18.00 geldt de verlaagde prijs voor 65-pIussers (ƒ12,50). In de avondvoorstellingen kunnen geen reducties gegeven worden (prijs 17,50). Het is deze week mogelijk om kaarten te bestellen. Dat betekent, dat men verzekerd is van toegang tot de voorstelling, maar er zijn geen vaste plaatsen. Hoe eerder men in de zaal is, des te gunstiger de plaatsen. Bestellen kan van maandag t/m don derdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. Van vrijdag t/m zondag kan men bestellen van 16.00 tot 21.00 uur. oefeningen zijn erg eenvoudig en kunnen door iedereen worden uitge voerd. In de cursus leer je deze cyclus van oefeningen zo, datje ze later voor jezelf thuis kunt toepas sen. Biorelease is preventief gericht en bedoeld om je te bevrijden van algemene stress en om dat wat spon taan naar boven komt te verwerken. Gewerkt wordt met de in het lichaam aanwezige krachten van laden, ontladen en tot rust komen. Het effect is dat je je eigen innerlij ke kracht, rijkdom en onafhankelijk heid meer gaat ervaren. De cursus wordt gegeven in Venray op de Patersstraat 6 (boven de Gimsel). De cursus zelf begint op 6 februari en omvat twaalf vrijdag ochtenden van 10.00 tot 12.00 uur. De open introductieles op 30 januari is eveneens op deze tijd. Ontspanning en Meditatie Op woensdagavond 4 februari om 20.00 uur begint er weer een verdie- pingsgroep 'Ontspanning en Meditatie'. Het accent in deze cur sus zal liggen op het aspect stilte en meditatie. Daarom zal er vooral gewerkt worden met yoga en medi tatie oefeningen uit het Tibetaans boeddhisme. Deze oefeningen zijn zeer effectief en uitgebalanceerd om niet alleen te ontspannen, maar ook om vaste patronen in het eigen func tioneren te doorbreken. Het doel van de oefeningen is hel ontwikkelen van gewaarzijn door middel van ontspanning. Het gewaar worden van gevoelens is de eerste stap. Je zou kunnen zeggen datje bezig bent met de innerlijke en uiterlijke mas sage van gevoelens. Door deze vorm van zelfmassage worden blok kades herkend en geopend. De ener gie uit deze blokkades komt vrij en dit zorgt voor ontspanning en even wicht. Als lichaam en adem ont spannen zijn, wordt de geest vanzelf ook ontspannen en helder. De oefe ningen helen lichaam en geest en brengen hun energieën samen zodat ze kalm en soepel kunnen functio neren. De cursus is bedoeld voor mensen die meer ervaring hebben met meditatie en het langere stil zit ten wat hier een onderdeel van is. De cursus wordt gegeven in Holthees op de Kapelstraat 32. Zij begint op 4 februari en omvat twaalf woensdagavonden van 20.00 tot ongeveer 22.00 uur. Inlichtingen en aanmeldingen: Jan Houwen, tel. 0478-587364. Het Vierlingsbeekse jongerencen trum Gryphus organiseert in samen werking met stichting Op De Töffel op zondag 26 april een open podi um: Op Ut Tuffelke. Regionale muzikanten krijgen tijdens dit open podium de kans zich te presenteren. De band of artiest die op het podium als 'beste' uit de bus komt wordt uit genodigd om als openingsact te fun geren van het popfestival' Op De Töffel '98, dat gehouden wordt op zondag 28 juni op het Vrijthof in Vierlingsbeek. Band die interesse hebben om deel te nemen aan dit open podium kunnen vóór 1 maart een demo met biografie sturen naar: Gryphus, onder vermelden van Op Ut Tuffelke. Postbus 15, 5820 AA Vierlingsbeek. Meer weten over Op Ut Tuffelke? Bel na 18.00 uur 0478-631928, Sander of 0478-631676, Patrick. Twee schapen gestolen Zaterdag stonden in de wei van een aan de Veulensewaterweg wonende schapenfokker nog veer tien witte schapen van het ras Texeler. Toen de man dinsdag bij zijn wei terugkeerde bleken er twee schapen verdwenen te zijn. Schadepost voor de fokker ƒ800,-. Burgemeester Waals van Venray heeft woensdagmorgen de Minister van Justitie van de Duitse deelstaat Nordrhein-Westfalen, dr. Behrens, ontvangen. Behrens is tevens voor zitter van de Volksbund Deutsche Kriegsgraberfiirsorge. Zij spraken over de voorbereiding van de sym bolische overdracht van de door de Volksbund geschonken klok, met een waarde van 10.000 D-mark, voor het Venrayse carillon. De over handiging is tijdens Doden herdenking op 4 mei. Op vrijdag 30 januari vindt in het Vierlingsbeekse jongerencentrum Gryphus een concert plaats van Dear Mammon. Tijdens dit optreden zal de band uit Boekei haar eerste cd Out Of Range presenteren. Twee jaar geleden debuteerde Dear Mammon met de demo Thoughts, een cassette vol Amerikaans getinte rock: grungy, stevig en gevoelig. De demo leverde goede reacties op en vele optredens, waaronder een indrukwekkende set tijdens Op De Töffel '96, volgden. Anno 1998 is het kwartet toe aan haar eerste cd. Dit zestien nummer tellende debuut is getiteld Out Of Range en kent 'een grote diversiteit aan invloeden en wisselende stijlen waardoor een compleet eigen geluid is ontstaan'. Speciaal voor de vele fans in de regio presenteert Dear Mammon dit album tijdens een optreden in Gryphus te Vierlingsbeek. Naast alle nummers van de cd spelen de heren ook oude publieksfavorieten. Het voorprogramma wordt ver zorgd door singer-songwriter Eric Maas. Gryphus is geopend vanaf 21.00 uur. Het concert begint om 21.30 uur. De entree bedraagt ƒ5,-. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Zwaar onder invloed Vrijdagavond omstreeks 23.40 uur werd de bemanning van een politiesurveillance geconfronteerd met drie mensen die op de Langstraat heftig gebarend hun aan dacht vroegen. De politie stopte en kreeg te horen dat net daarvoor een auto op de Zuidsingel, ter hoogte van het Raaylandcollege, via de struiken tegen een boom was gebotst en vervolgens was doorge reden. Bij de zoekactie trof de poli tie in de St. Antoniusstraat een vers beschadigde auto aan die voldeed aan wat die personen hadden gezien. De bestuurder van die auto, een 33-jarige Venrays, had wel zeer diep in het bekende glaasje gekeken want de blaastesten rechtvaardigden een rijverbod van 13 uur. Haar rijbewijs werd ingevorderd, proces-verbaal inzake het onder invloed van alco hol een auto besturen én het doorrij den na een ongeval te hebben ver oorzaakt werd opgemaakt. neur Bij een nieuwjaar hoort een nieuwe start, van de wedstrijd poëzie herken nen "Doe mee met het Literair Café". Ook in 1998 zal er vaak de geur van hoger honing opgesnoven kunnen worden. Een nieuwe wedstrijd start weliswaar, maar het reglement blijft hetzelfde: elke laatste donderdag van de maand, zal er in deze rubriek een citaat van een of meer dichtregels verschijnen. Aan elke poëzieliefhebber of poëziekenner wordt de vraag gesteld van welke dichter en uit wélk gedicht de aangehaalde dichtregels afkomstig zijn. Per keer verdient men 10 punten: 5 voor de juiste naam van de dichter eri 5 voor de juiste titel van het gedicht. Elke maand wordt het klassement bekend gemaakt. De uiteindelijke win naar daarvan wordt in december tijdens de feestelijke zitting rondde uitrei king van "de Raadselige Roos" gehuldigd en beloond. Maar ook voor diegenen die niet om de hoofdprijs willen snijden is er eer te behalen. Onder degenen die maar af en toe inzenden wordt aan het einde van het jaar een prijs verloot. Reden genoeg dus voor iedereen om mee te doen! In de maand volgend op de opgave wordt steeds bij de lokale Omroep Venray op de laatste donderdag van de maand tussen 18.00 en 19,00 uur onder meer aandacht besteed aan de rubriek "Doe mee met het Literair Café" en wordt het antwoord op de vragen gegeven. Het betreffende gedicht wordt dan voorgedragen door mevrouw R. van Windt of door Henk van Ulsen, De eerste opgave van dit jaar luidt: "Tot ziekbed kromp het liefdesnest en ik zou zachtjes willen grienen, omdat alleen dit clandestiene sonnetje van ons tweeën rest Wie is de auteur en uit welk gedicht komen deze versregels? U kunt de ant woorden op deze vragen insturen aan het secretariaat van het Literair Café Venray-regio, Rochusstraat 1, 5801 RR Venray. tot vrijdag 13 februari a.s. Vanavond, 29 januari, brengt Lévi Weemoedt een bezoek aan het Literair Café. Aanvang 20.30 uur. Plaat: "De Witte Hoeve". Deze auteur moet u horen! Vocalise zal het programma omlijsten. Dinsdag 17 februari. Ontmoeting met de dichter Rutger Kopland. Kopland is dan te gast bij de Adelbertvereniging. Aanvang 20.00 uur in de ontmoe tingsruimte van Beukenrode. Kapsalon Wilma Hair Line, die al twaalf jaar op de Grote Markt 21 is gevestigd is in een nieuw jasje gestoken. Na drie weken timmeren en breken wordt de kapsalon zondag I februari om 13.00 uur officieel geopend. Alle inwoners van Venray en omgeving kunnen dan de nieuwe sfeer komen proeven in de kapsalon. De indeling en het interieur is helemaal vernieuwd, zodat we de klant nog beter van dienst kunnen zijn. De kapsalon heeft warme diepe kleuren zodat het er heerlijk vertoe ven is en u zich meteen op uw gemak voelt. Met goed opgeleide medewerkers en professionele pro ducten en jarenlange ervaring in het kappersvak kunnen wij u ook een metamorfose aanbieden, zodat u zich ook helemaal vernieuwd voelt. bij Wilma Hair Line kunt u terecht met een afspraak die u dezelfde dag maakt (dagplanning) zodat er geen wachttijd is en men weet hoeveel tij men kwijt is voor een behandeling. Men kan bij ons elke dag terecht, van maandagmiddag tol en met zaterdag en ook op vrijdagavond. Voor elke klant is er een leuke atten tie en voor de kinderen een grabbel ton. Vanaf donderdag 22 januari heeft Echte Bakker Gommans een nieuw brood in zijn assortiment, namelijk Ardeens Brood uit België. Het recept van het Ardeens Brood kreeg de Echte Bakker van zijn Belgische collega's, tot en met zaterdag 31 januari geldt een speciale kennisma- kingsprijs voor deze buitenlandse lekkernij. 'De Echte Bakker is op wereldreis geweest' en maakte zo kennis met vele broodculturen. Met een trots die de echte vakman eigen is, wis-, selde hij met zijn collega-bakkers favoriete recepten uit. Om die reden introduceert de Echte Bakker elke maand een andere buitenlandse spe cialiteit, zoals nu het Ardeense Brood. SAMENSTELLING Het Ardeens Brood is een van oorsprong rond vloerbrood dat met verschillende graansoorten werd samengesteld. In de Middeleeuwen gebruikte de bakker tarwe, rogge en spelt waardoor het brood zich qua smaak wist te onderscheiden. Inmiddels is de spelt verdwenen en wordt het aandeel van rogge steeds minder. De smaak is gebleven als ook de zuivere ambachtelijke wijze waarop het brood wordt gebakken. BELEGMOGELIJKHEDEN Een sneetje Ardeens Brood wordt van oudsher belegd met vleeswaren en kaas, maar als men van zoet houdt, kan een snee Ardeens brood bestreken met geurige jam fantas tisch smaken. Trouwens in de Ardennen combineert men die ver schillende smaken graag met elkaar. GECONTROLEERDE KWALITEIT De Echte Bakker is aangesloten bij het Echte Bakkersgilde, een stichting met zo'n 350 Echte Bakkers die, verspreid over het hele land, bijna 600 verkooppunten heb ben. Samen met zijn vakcollega's staan zij garant voor onvervalst vak manschap, gecombineerd met ambachtelijke creativiteit. Hun pro ducten worden regelmatig gekeurd volgens de strengste eisen. Echte Bakkerswinkels zijn te her kennen aan de gele huisstijl, waarin als logo een bakkertje staat die in zijn hand een brood en een oven heeft. Op de jaarvergadering van Business Vision Venray gaf Victor Weys (voorzitter) in zijn openings woord aan dat het goed gaat met BW, op alle terrein. En Business Vision Venray blijft Business Vision Venray, een zelfstandig opererende ondernemersvereniging. Dit om te voorkomen dat de samenwerking van BW met de nieuw opgestarte Business to Business club van de LOZO als een eerste stap naar een fusie of misschien wel een overna me zou leiden. Voor de leden van BW kan deze samenwerking voor delen hebben. Het bestuur zal dan ook aan het einde van dit jaar de samenwerking evalueren. Victor Weys kondigt nog een andere vorm van samenwerking aan, nl. een samenwerking met de LWV. Deze hebben aangeboden om het secreta riaat van BW te gaan verzorgen. Een perfecte oplossing gezien het feit dat de huidige ambtelijk secreta resse Suzanne v.d. Schoot net had aangekondigd niet voldoende tijd meer te kunnen vrijmaken voor de steeds meer wordende werkzaamhe den. Het bestuur nam ook afscheid van Richard de la Roy als secretaris die om persoonlijke redenen zijn bestuursfunctie voortijdig moest neerleggen. Ook van Jules Hendriks die reeds eerder dit jaar zijn functie als penningmeester wegens drukke werkzaamheden had neergelegd werd afscheid genomen als bestuurslid. Zij ontvingen als dank voor hun inbreng en inzet de 'BVV- bol' (een kunstwerk dat speciaal voor BW is ontworpen en vervaar digd 'door Bram en Piet Hermans). Henk van Gils is door het bestuur benaderd om de functie van pen ningmeester binnen het bestuur in te vullen. Hij had dit al overgenomen toen Jules Hendriks had besloten om te stoppen. Henk van Gils mede vennoot van Theunissen en co werd tijdens de bestuursverkiezing zon der tegenstemmen gekozen. De vacature van secretaris is nog niet ingevuld. Het gaat goed met BW viel ook op te maken uit de presentatie van de pr-functionaris Peter v.d. Markt. Met trots kon hij aankondigen dat het ledenbestand na ongeveer 2,5 jaar bestaan is gegroeid naar meer dan 65 leden. Een groei het laatste jaar van meer dan 30% en de ver wachting dat dit snel zal uitbreiden. Dit maakt hij op uit het feit dat nog 35 bedrijven informatie hebben opgevraagd over BW. Peter Theuws die binnen het bestuur verantwoordelijk is voor de thema-avonden en de excursies gaf een kort overzicht van wat er het komend jaar verwacht kan worden. Hij kon tevens de eerste aankondi ging maken daar de jaarvergadering was gecombineerd met een thema avond. Deze keer was het onder werp 'werving selectie'. Een actueel onderwerp gezien het feit dat steeds meer bedrijven gecon fronteerd worden met te kort aan potentieel personeel en dus steeds professioneler moeten gaan werven om het gewenste resultaat te berei ken. Dhr. V.d. Spek (van werving en selectiebureau Invent) gaf een zeer gedetailleerde presentatie over de verschillende fasen bij de werving en selectie van kandidaten en de valkuilen daarbij. Een zeer leerzame presentatie. Na afloop van deze presentatie is van de gelegenheid gebruik gemaakt om onder het genot van een hapje en een drankje business tot business te plegen. Beleggen Wie een eigen huis heeft is een belegger, want z'n geld is belegd (zit vast) in dat huis. Er zijn natuur lijk nog meer mogelijkheden van beleggen. U kunt uw kennis over dat beleg gen nu vergroten. In vijf lessen gaan we samen eens kijken, wat er op de tv met Beursplein 5 te Amsterdam aan de hand is. Wat zijn actieve aandelen, staatso bligaties en meer van die voor ons zo moeilijk lijkende woorden.die wij in de krant boven lange kolom men met cijfers zien staan? We gaan er van uit, dat u van deze zaken nog niets weet. Vanwege de vele aanmeldingen in het najaar wordt deze cursus op dinsdagmiddag en dinsdagavond uitgevoerd. Start 10 februari bij de Volksuniversiteit, tel. 0478-580185. Oliespoor op Albionstraat Zaterdagmorgen moest de brand weer in actie komen voor het ver wijderen van een oliespoor op de Albionstraat. Dat was veroorzaakt doordat de carter van een autobus bij het passeren van een verkeers drempel was lek geslagen. De bestuurder had dat nog niet gemerkt. Hij werd achterhaald toen hij op de Albionstraat stil stond. Proces-ver- baal werd opgemaakt.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 9