Uw huis verkopen? Wij helpen u via de RABOBANK WOONWIJZER! 'Larry' eert musical-legende Aid Venroj ien beeld Dingus Open Air 1998 Het meisje en de wolf Biercursus met proeverij in De Bonte Koe P-Frame in De Bonte Koe Country line dancing voor de jeugd Expositie bij Vice Versa Antwoordcoupon Exotisch eten en live muziek in De Evenaar Vrouwen in Venray..óók van de partij Van Dorst in 't Podium gina PEEL EN MAAS donderdag 29 januari 1998 - Pagina 3 Aan de twee uur durende video land, over Venray van vroeger (van mgeveer 1924 tot eind 60er jaren) vordt momenteel de laatste hand -elegd. De band, die in opdracht 'an Veldeke Venray wordt gemaakt, lij gelegenheid van het 25-jarig lestaan van die vereniging, beval luthentieke beelden in zwart/wit en jeur van allerlei gebeurtenissen in /enray-centrum en de kerkdorpen. Bovenstaande foto toont u een ragment van die band, de (oninginnedagviering in Venray op september 1938, Wilhelmina 40 aar op de troon. Burgemeester Janssen met echt- ;enote neemt vanaf het bordes van het raadhuis op de Grote Markt een défilé af, waarbij de jeugd massaal met vlaggetjes zwaait en de toege stroomde menigte enthousiast mee zingt onder leiding van meester Jan van Heijster. De stoet wordt geo pend door een groep ridders te paard en besloten door de harmonie. Daar tussen in bevinden zich onder andere gymnastiekvereniging St. Christoffel, verkenners, ruiter- club, een 'lopend' vliegtuig met draaiende propeller en enkele praal wagens, één daarvan met een impo sante kroon, een ander met een grote W (van Wilhelmina). wordt vervolgd Het is weer zover. Het Dingus )pen Air 1998... Maar dan bin- len! staat er weer aan te komen. )it festival is in januari vorig jaar :o goed en gezellig verlopen, dat :en vervolg erop niet weg kan ilijven. Dit jaar, zaterdag 31 anuari, staat er het volgende op iet programma. Utility Kick, een echte Dingus- band. Zij maken muziek afwisse- end van The Animals tot dotorhead en van Guns 'n Roses tot ifOFX. Vervolgens Yoni, nieuw ievenums talent. Zij hebben net een lemo gemaakt en maken ondefi- lieerbare muziek. Zelf noemen ze let 'Pub-rock'. Dan The Great !ornholio. Deze uiterst talentvolle 00% Venrayse band maakt bijna alle soorten muziek. Veel Nederlandstalig (De Kast, Van Dik lout), nog wat rock (Live, Bush) en :elf neo-punk (Green Day, de leideroosjes). Dan hebben we nog The Ex-Presidents. Deze band is nel lan het klimmen op de populaire Nederlandse bands-ladder. Zij maken lekkere neo-punk. Met beu kende drums, strakke gitaar-riffs en een meeslepende zang maken zij er normaal gesproken een feest a la de Heideroosjes van. Als uitsmijter hebben we de platvloerse pret-punk band De Gatbent. Er wordt geheel in het Nederlands gezongen over onderwerpen als zuipen, kotsen etc. Na een beperkt aantal liters goud geel vocht moet dit een feest wor den als nooit tevoren. Komt dat zien! Kaartjes a 7,50 zijn o.a. verkrijg baar bij OJC Dingus, Hoenderstraat 10 en Music World/CD-galerie, bei den in Venray. De dagkassa is een tientje. Dingus is om 19.00 uur al geopend. Voor de carnaval liggen ook al weer plannen. Namelijk een zwaar acid/jungle/trance-feest, een punk- feest, een gabberfeest (o.v.b.) en een nieuwe Venrayse (bluesrock-)band. Verder staan dinsdag Ruud, woensdag Jimmy en Stephan, don derdag Rob en vrijdag Juan en Rernco op het rooster. Expositie in Oorlogs- en Verzetsmuseum De schilderijencyclus Het meisje en de wolf vertelt in 24 schilderijen over de ervaringen van een meisje in een concentratiekamp. Het verhaal is deels gebaseerd op het boek Max van Helen van Simon Wiesenthal. deels fictief. De behandeling van het onderwerp is zo algemeen-psychologisch 3dat er op verschillende niveau's een relatie met het heden gelegd kan wor den. De cyclus laat universele thema's als geboorte, scheiding en dood en algemeen-menselijke emoties zoals angst, schaamte, machteloosheid, woede, jaloezie en mededogen zien. De filosofie achter het verhaal is dat de werkelijkheid - zelfs onder de meest extreme omstandigheden - nooit Jwiait-wit is. De 24 schilderijen zijn onderverdeeld in acht drieluiken. Ieder drieluik heeft een eigen thema en een eigen sfeer. De drieluiken zijn voorzien van een korte tekst van de hand van de kunstenaar waarin het verhaal van het meisje en de wolf wordt verteld. De acht thema's die aan de orde komen coop rijn achtereenvolgens: Scheiding, Vernedering. Selectie, Verkrachting, Liefde en Haat, Geboorte, Jaloezie en Dood en Bevrijding. Ontstaansjaar: 1995. Materiaal: acrylverf op linnen. Het formaat van alle 24 doeken is 70x90 cm. De expositie loopt van 4 februari tot en met 31 maart. Op 4 februari wordt de expositie om 14.00 uur geopend met een inleiding door Hans 'talman, oud-directeur van het Stedelijk Museum Schiedam en een piano- :cytal door René Eckhardt. Op woensdag 11 februari vindt er in café De Bonte Koe, Hoenderstraat 4 te Venray een infor matie-avond over bier plaats. Aan de orde komen het ontstaan, de verschillende soorten en het proeven van bier. Aan de hand van een videopresentatie zal Jan Duijf, uitbater van Biercafé Cambrinus in Horst, uitleg geven over het feno meen bier. Ook zal hij ingaan op de historie van de Venrayse brouwerij en, die hier bestaan hebben. Tijdens de avond kunnen de deel nemers acht verschillende bieren proeven, toegelicht door Jan Duijf. Een demonstratie aan de hand van een geïmproviseerd brouwproces geeft de deelnemers een idee hoe bier gebrouwen wordt. Mensen die voor deze avond inte resse hebben kunnen zich opgeven achter de bar bij De Bonte Koe of telefonisch, tel. 0478-510137. De kosten bedragen ƒ15,- per persoon en de avond begint om 20.00 uur. Op zondag I februari speelt het duo P-Frame, met onze eigen dorps genoot Peter Verberne in café De Bonte Koe in de Hoenderstraat. P-Frame is een combinatie die eigenlijk niet kan maar toch wan neer je ze hoort klinkt het heel natuurlijk en vanzelfsprekend. De twee doorgewinterde muzikanten komen van verschillende genres en het repertoire is een mixage gewor den van pop, country en blues op basis van rocksongs. Grotendeels bestaat het repertoire uit eigen werk en zelf gearrangeerde covers. Daaromheen is een heel eigen stijl ontwikkeld, die, als je goed luistert, doet denken aan... henzelf! De basis van twee akoestische gitaren, twee vocalen, basgitaar en mondhar(p)monica brengt je daar, waarvoor bedoeld is en gemaakt wordt. Kortom, een ideaal optreden voor degene die op zoek is naar de 'unplugged' sfeer. P-Frame: Frank Kranen en Peter Verberne. Let op! Het optreden begint om 18.00 uur en de entree is vrij. Aansluitend aan dit optreden staat de Koe weer bol van kinky muziek. Eigentijdse alternatieve new wave zal onze gasten weer in extase bren gen. Volgende week: Grum. De Green River country dance club wil opstarten met een cursus countrydansen voor jongens en meisjes in de leeftijd van ongeveer 8 tot 14 jaar. Heb je interesse kom dan een keer vrijblijvend bij ons kijken op dins dag- of woensdagavond om 20.00 uur in wijkgebouw Op 't Nipperke, St. Odastraat41. De cursus voor de jeugd zal op woensdagmiddag plaatsvinden, aan vang 14.00 uur. Kom kijken en zie hoeveel plezier je aan countrydansen kunt beleven. Tevens kunnen zich nog enkele volwassenen opgeven voor de dins dagavond om 19.30 uur. Inlichtingen bij Olga Bergs, tel. 588102 of in het wijkgebouw, tel. 580858. Bij reisbureau Vice Versa aan het Kapelaanspad 12 in Venray zijn een zestal vergrotingen te bezichtigen van foto's die door Mijntje Wismans gemaakt zijn tijdens haar vakantie door Zuid-Afrika. Mijntje, een dochter van Joop en Yvonne Wismans, heeft van haar ouders een groot aantal artistieke kwaliteiten meegekregen, wat dui delijk uit de foto's blijkt. De reis was uiteraard verzorgd door Vice Versa. Loop gerust eens binnen om deze schitterende foto's te bekijken! Ook op zaterdag bent u van harte welkom tussen 10.00 -13.00 uur op ons kantoor in Venray. U wilt uw woning verkopen, maar hoe pakt u dat aan? Schakelt u de makelaar in, of juist niet? Gaat u de krant in, al of niet met een foto van uw huis? Welke prijs gaat u vragen? Waar moet u verder nog aan denken? Allemaal vragen, waarbij deskundig advies en hulp belangrijk zijn. Kom daarom naar de Rabobank en profiteer van onze nieuwe service, de WOONWIJZER. Wij publiceren een foto en beschrijving van uw te koop staande woning in onze bankhal. Een plek waar elke week ruim 2000 mensen komen. Dat betekent dat uw aanbieding door velen gezien wordt. En wij brengen u in contact met serieuze gegadigden. Geheel kostenloos. De Rabobank WOONWIJZER, een terechte keus! verzekeringen - financiële planning - beleggen - betalen - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum tel.(0478)530216 Ja, ik wil graag meer weten over de Woonwijzer. Neem contact met mij op voor nadere informatie. naam adres postcode/woonplaats telefoon Opsturen in een envelop aan: Rabobank Huis Hypotheekadvies, Antwoordnummer 1001, 5800 VB VENRAY (Een postzegel is niet nodig) Zaterdag 31 januari speelt Jimson Weed in het café van De Evenaar. Twee zangstemmen begeleid door akoestische gitaren brengen werk van James Taylor tot Lynyrd Skynyrd en van Tom Petty tot de Rolling Stones. Daarnaast brengen ze eigen werk ten gehore. Aanvang van dit optreden is 21.00 uur en de entree is gratis. Er zijn geen plaatsen meer beschikbaar voor de Indiase maal tijd die deze avond geserveerd wordt. Zaterdag 7 februari is de traditio nele African Night. Om 20.00 uur wordt er een traditionele Afrikaanse stoofschotel geservèerd, genaamd Kimanga Yaoundé. Rundvlees, prui men, kweeperen en dadels zijn de hoofdingrediënten. Een en ander wordt geserveerd met een salade. De kosten bedragen ƒ21,50 inclusief een welkomstdrankje en een kop koffie. Reserveren is noodzakelijk. Vanaf 22.00 uur swingen op wereldse muziek. DJ deze avond is Oumar, bekend van de Afro Roots party's van 042 in Nijmegen. Van salsa tot reggae en high-life tot merengue. De entree van deze swin gende avond is gratis. De Evenaar. Merseloseweg 96, 5801 CE Venray, tel. 0478-510036. FEEL EN MAAS 'n abonnement waanl Annemarie Goossens D66/Lijst 5 nr. 9 Politiek is niet alles; maar alles is wél politiek! adviseert de Venrayse Vrouwenraad: Stem 4 maart op een vrouw! Carnaval werpt z'n schaduw over het schouwburgprogramma van de Beejekurf. En daarna staat volgens de plannen de verbouwing voor de deur. Voor vastelaovend heeft de schouwburg nog een musical geboekt, direct daarna wordt de draad weer muzikaal opgepakt. Dinsdag 10 februari maakt het Venrayse publiek kennis met Larry Hart, één van de grote tekstdichters uit de Amerikaanse musical-histo rie. Onder talloze klassiekers uit het genre staat zijn naam, vaak samen met die van Richard Rodgers. Het duo schreef onder meer 'The lady is a tramp' 'Blue Moon' en 'My funny Valentine'. Over het korte en chaotische leven van deze Lorenz Hart (1895-1943) gaat de musical Zaterdag treedt in 't Podium de zangeres (Anneriek) Van Dorst op. Bij de muzikale fijnproevers van Nederland is Van Dorst al een begrip. De combinatie van haar krachtig stemgeluid en haar intense live-uitstraling heeft ervoor gezorgd dat dit niuziekdier de afgelopen jaren een grote schare fans heeft opgebouwd. Van Dorst leerde het vak vanuit de praktijk, in de clubs en straten van Parijs waar ze nummers bracht van Ricky Lee Jones en Billy Halliday. Terug in Nederland vestigde zij zich snel in de vaderlandse muziekscene. Wat dan zo uniek is aan Van Dorst. "Wij spelen iedere keer alsof het ons laatste optreden is" aldus Anneriek. Het optreden in 't Podium begint om 22.00 uur. De cast van Larry'dinsdag 10 februari in Venray. 'Larry, this funny world'. De titelrol wordt vertolkt door Lou Landré, in andere rollen hoort en ziet u Sylvia de Leur, Joke de Kruijf, Jet van der Meij, Fred Butter en Ad Fernhout. Voor de muziek zorgt een zesmans- orkest. EUROVISIE Het instituut Eurovisie Songfestival is het onderwerp van het liedjesprogramma van Mrs. Einstein. Liedjes die nooit gezongen werden, de roddels en de sappige verhalen, de winnaars en de decep tie van de verliezers komen aan de orde in 'Mrs. Einstein goes Europe'. Een programma waarvoor de vijf vrouwen uit eigen ervaring kunnen putten, vooral als het gaat om teleur stellingen. Hoewel het idee er vol gens eigen zeggen al was voordat ze werden geselecteerd voor Dublin is zingen over het Songfestival voor Mrs. Einstein de ultieme therapie. De dames maken van hun nood een deugd en doen dat bovendien in de jurken die ze in Dublin ook niet droegen. 'Mrs. Einstein' bezoekt Venray op dinsdag 3 maart. De voorstelling, en die van 'Larry'begint om 20.00 uur. Das dood gereden Er werd aangifte gedaan dat langs de St. Jozeflaan in Smakt een dode das lag. De politie trof het door ver keer gedode dier aan en gaf de vondst door aan de stichting Das en Boom in Ubbergen. Namens de stichting werd de das opgehaald en zal in de statistieken worden ver meld. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils, R.E. Gabeler, H. Schraven, F. Schmeetz, M. van Tiel en J. Wittgen: za: Dkt. Theeuwen, tel. 585900 zo: F. SCHMEETZ Aronskelk 76, tel. 585900 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Corver, P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijser- Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, M. Verstraaten, J. de Vocht: R. KEIJZER, tel. 0478-541777 Spreekuur in het ziekenhuis Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: B. PETERS, tel. 583478 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden. W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen E. RUYMBEEK en G. GEL LING DIERENARTSENPRAKTUK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren M. VERMAZEREN, tel. 077- 3981450 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: H. van DUK, tel. 0485-382225 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 582411 INFORMATIECENTRUM GEESTELIJKE GEZOND HEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur PEELENMAAS 'n abonnement waard PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Frits Havens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 3