tea Boerebrulluft Venray De Vöskes De Klute- trappers Vredepeel Marcel Holtackers prins De Hedsbuülen Orde van Verdienste Carnaval 1998 in Geijsteren Inschrijven Optocht 1998 Zagewetters Inschrijven voor de kinderoptocht Presentatie carnavals krant en uitreiking Haoltere Paolleke Geslaagd Alde wieverbal De Keavers De Schanse knuppels Even voorstellen: de jeugdprins van De Hazekeutel De Kluutjes Vredepeel 50+-avond... echt fieëst JlEEL EN MAAS donderdag 29 januari 1998 - Pagina 11 Dit jaar wordt de Boerebrulluft in /enray georganiseerd door de wijk „andweert. Onder het motto: Fieëste tusse kruuje en plante, doe nit, wej wieëte van wante' is al veel verk verzet. Een en ander resulteer- le afgelopen zaterdag in een schifte end Ondertrouwbal. Ine Eijdems, daochter van Jeu 'an Hein van de Post uut Tegele en i-an Tiny van de Bol van de vlelkboer uut Tegele, wordt op 24 èbruari in de onecht verbonden met luub Janssen, zoeën van Harry -an d'n Buuteweg, dèn plèntjeskèl vas op 't gesticht en van Nella, laochter van 'n keuterboerke uut loeën. De Optocht 1998 belooft weereen nooie happening te worden. De iptochtcommissie heeft de route eeds verkend en het is zeker dat op naandag 23 februari weer een grootse optocht door Rooy zal trek- cen. De inschrijving voor de Optocht 1998 start op zondag 1 februari. U cunt zich dan tussen 11.30 en 13.00 uur opgeven bij café 't Upke aan de Jrote Markt te Venray. Deelnemers jit de kerkdorpen kunnen zich )pgeven bij de vertegenwoordiger n hun dorp (zie ook de advertentie :lders in dit blad). Tot zondag. Op zondag I februari zal door wstelaovesvereniging De Zage wetters uit Merselo de Orde van verdienste uitgereikt worden. Deze onderscheiding krijgt dit jaar Jan Gielen, naar aanleiding van zijn grote verdienste op velerlei gebied voor Merselo. Ook zal op deze avond het boe renbruidspaar van 1998 bekend gemaakt worden. De organisatie is dit jaar in handen van de vastelao- vesvereniging. Deze beide hoogtepunten zullen plaatsvinden in café Den Tommes, aanvang 18.00 uur. Jeugdcarnaval Vrijdag jl. zijn jeugdprins Arjan en jeugdprinses Lonneke na een schitterende regeerperiode afgetre den. In een spookachtige omgeving stelde jeugdvorsl Gian de jeugdraad voor. Na opzwepende muziek, rookontwikkeling en angstaanjagen de gedaantes kwamen jeugdprins Tom I (Smits) en jeugdprinses Vlaaike (Guelen) tevoorschijn. Hun lijfspreuk tijdens de carnaval zal zijn: 'Weej zien dur vur klaor en samen mil ollie make we ut waor. Receptie jeugdprinsenpaar zon dag 1 februari van 14.11 tot 16.11 uur in café Oud Meeiio. Tijdens deze avond werd ook het nieuwe jeugdboerenbruidspaar gepresenteerd. In een flitsende omgeving werd de deur geopend voor het nieuwe jeugdboerenbruid spaar en hun getuigen, bruid Hanneke Geurts en bruidegom Niels Geurtjens, getuigen Clim de Koning en Linda Thijssen. Afscheidsreceptie Tijdens een druk bezochte afscheidsreceptie is de scheidende vorst Reijnaert III (Wiel Coenders) benoemd als erelid van carnavals vereniging De Vöskes. Tevens mocht hij uit handen van prins Jos I de hoogste onderscheiding 'De Oppervos' in de carnavalsvereni ging in ontvangst nemen. Aldewieverbal Op het traditionele drukbezochte Aldewieverbal bij de Vöskes trak teerden ze de aanwezigen op gevul de eieren. Na het aftreden van het boerenpaar 1997 werden door mid del van een act maar liefst zeven onge bruidsparen voorgesteld. Plotseling kwam van achter uit de zaal nog een vermomd paar naar voren en na enig overleg met de buurt werd uiteindelijk hel boeren bruidspaar 1998 bekend gemaakt. Het boerenbruidspaar bestaat dit jaar uit: Eugéne van Peelen van de Anthuriums en Tiny uut de Tegelse hei (Eugene Peelen) en Anja van Wim Smits uut 't Bokkeriek en Door van Kuijpers Wim (Anja Peelen-Smits). Getuigen: Twan van Mart van Steeges Toën en Nel van Duykers Lou (Twan Poels) en Mariska van Thei van Tax Jan en Philien van Jan Aerls (Mariska Poels-Tax). De organisatie is dit jaar in handen van buurtschap 't Meule- end. In het dagelijks leven is Ine werk zaam bij het Groene Kruis als hoofd jeugd gezondheidszorg. Haar vrije lijd brengt ze door met sport. In het bijzonder als fanatieke hockeyster in het eerste damesteam van MHCV. Huub is fysiotherapeut in Meerlo en gymnastiekleraar bij Focus. Hij weet zijn vrije tijd te vullen met klussen en is lid van de commissie Circus Mok van De Piëlhaas. Deze twee mensen die al fanatie ke carnavalsvierders waren, vormen het middelpunt vaan een gezellige grote familie. Bij het boerenbruiloft gezelschap komen we de volgende deelnemers tegen: Sjampieters (veldwachters), wederzijdse ouders en grootouders, getuigen, peetooms en peettantes, ooms en tantes, broers en zussen, grote- en kleine bruids meisjes, kindermeisjes en bakker tjes. De familie is dit jaar met ca. 165 personen bijzonder groot te noemen. Het geheel wordt aan elkaar gepraat door de Opperboer Math Vollenberg (Vollenbergs Teng ziene Math, regelaar bij de iezervra- eters van de Mezesseweg). Samen met de 'eigen'joekskapel Um te Böake en de in groten getale aanwezige achterban werd een gezellig ondertrouwbal gevierd. Buiten het uitkomen van het bruid spaar wat een hoogtepunt in de avond was, was het optreden van de Limburgse formatie Trööt in de Gööt een ware happening te noe men. Foto Hoedemaekers) Thema: heksenketel Carnavalszondajfis traditioneel voor de kinderen. Voor de Venrayse jeugd organiseert de Hazekeutel dan ook op zondag 22 februari de kinderoptocht. Deelname is gratis. Kinderen die mee willen doen aan de kinderop tocht kunnen zich aanmelden in Café 't Upke, op de drie zondagen voor Carnaval te weten 1, 8 en 15 februari van 11.30 tot 13.00 uur. Het thema dit jaar is "Heksenketel". Voor de optocht ben je echter niet gebonden aan dit thema, je kunt dus zelf bepalen hoe je meedoet. De onderverdeling bij de inschrij ving is: eenlingen, duo's, kleine groepen, grote groepen en wagens. Dus voor elk wat wils. De laatste kans om zich te laten inschrijven is carnavalszondag 22 februari tussen 11.30 en 13.00 uur in de jeugdtent. Natuurlijk wordt de kinderoptocht geheel volgens traditie afgesloten met de jeugdprinsenwagen van de Hazekeutel met de jeugd raad van 11 en de Garde. Verdere info: Voorzitter optocht commissie: Ton Thijssen, tel. 588622. Doe mee! Wie krijgt 'hi dit jaar Dinsdag 3 februari is het weer zover. Vastelaovesvereniging De Piëlhaas presenteert dan haar carnavalskrant voor 1998. Op dezelfde avond, die dit jaar in 't Podium gehouden wordt, zal 't Haoltere Paolleke worden uitge reikt. Deze "minst geliefde" onderscheiding wordt uitgereikt aan de persoon of personen die het afgelopen jaar een aanspre kende misser hebben gemaakt. De krant bevat ook dit jaar weer een variatie aan informatie. Naast zaken zoals het vastelaoves- programma komen ook actuele zaken in het Venrayse op ludieke wijze aan bod. Verder krijgt de lezer alle in's en out's over Prins Thei d'n Urste en zijn adjudan ten. PAOLLEKE Terug bij de presentatie van de carnavalskrant is de uitreiking van 't Haoltere Paolleke. Ook dit jaar heb ben zich weer diverse personen en instanties, al dan niet opzettelijk, ingespannen om het paolleke te ver dienen. Want let wel. je moet wel iets doen om deze onderscheiding te krijgen. Wie niets doet, krijgt 'm in ieder geval niet. De redactie van de carnavalskrant heeft inmiddels al een lange kandi datenlijst samengesteld. Bij de uit reiking zal de redactie dan ook een uitgebreide motivatie geven waar om personen 't paolleke wel of niet krijgen. Het blijft in ieder geval spannend en zelfs het afgelopen weekeinde deed het dagelijks bestuur van De Piëlhaas nog een gooi naar 't paolleke. Andere geno mineerden zijn Vorst Tenny, Fun Sijbers, het Venrays Mannenkoor, Joost v.d. Vorle, om maar eens enke len te noemen. Bent U benieuwd wie het wordt, kom dan dinsdag 3 februari naar 't Podium. Het programma begint rond elf voor negen. Kastelein Geert Pelzer zal deze avond een muzikale bijdrage leveren. PEELEN MAAS 'n abonnement waard PEEL EN MAAS on line http://www.tref.nl/ Peel&Maas/tpkrant Zaterdag 24 januari werd in zaal het Trefpunt weer hel jaarlijkse gezellige Aldewieverbal van De Keavers gehouden. In deze sfeervol le zaal hadden zich vele Keavers en keaverinnen verzameld om getuige te zijn van de onthulling van het kersverse Boerenbruidspaar 1998. Tegen de klok van elf uur was de tijd aangebroken om dit boeren bruidspaar te onthullen. Op de bühne was een groot sprookjesboek geplaatst. Door middel van een sprookje over de boerenbruiloft en ons Keaversriek werd langzaam duidelijk wie dit paar was. Op het eind van dit sprookje, dat werd ver teld voor Paulina, sprongen de brui degom en bruid uit dit groot sprook jesboek. De bruid: Angela (Derks), dochter van Toen Weymans den vutter, en trouwe trekbuul speuler uut ut Huibuukeriek, en van Jo Willems de trouwe babysitster uut ut Streupersriek. De bruidegom: Jos (Pingen), zoon van Mien van Tieskes Wim en van Wilmkes Bertha, en van Harry van Frits Pingen van den. dekker en Nella Mulders van de halve Moan. Nadat ze door prins Mark I offi cieel verloofd waren konden ze de vele felicitaties in ontvangst nemen en hierna werd dit verlovingsbal tot in de kleine uurtjes voortgezet. (Foto Hoedemaekers) Op zondag 15 februari is er een receptie voor jeugdprins Michiel I (Houwen) en jeugdprinses Esther (Rambags). Deze receptie begint om 15.11 uur in gemeenschapshuis De Wis te Castenray. Hier zijn we dan, Wij zijn het prinselijk trio van de jeugdcarnavalsvereniging de Hazekeutel. Mag ik ons even aan jullie voor stellen. Mijn naam is Mark van den Heuvel en ik heb Rick Schelbergen en Bram Gottenboss als adjudanten gekozen. Ik ben 15 jaar en zit op het Raaylandcollege, VBO Noord, 4e leergang, mechanische techniek. Ik ben namelijk verknocht aan techniek Mijn hobby's zijn computeren film kijken, tennissen en natuurlijk carnaval. Vroeger als klein mannetje heb ik al meegedaan. Het glijden over de lege vloer op het eind van de avond was voor mij echt te gaaf. Mijn adjudant Rick Schelbergen zit eveneens bij mij in de klas. Hij heeft als hobby computeren en teke- Ook hij is een echte carnavals freak. Hij had zijn pa en ma dit jaar medegedeeld dat hij niet met kro kusvakantie ging. Hij wilde dit jaar wél weer carnaval vieren. Dat kwam ons dan weer eens goed uit. Vroeger had hij altijd bewonde ring voor die prins met veren. Hij kon er wel uren achter de prins aan lopen. Mijn adjudant Bram Gottenboss zit niet bij ons op school. Hij wil namelijk voor kok leren. Dan wordt smullen later. Ook hij houdt van computeren en basketbal spelen. Vroeger vierde hij het carnaval bij de Kevers in Holthees. Nu alweer enkele jaren met ons bij de Piëlhaas. Beste Hazekeutels, Wij, mijn twee beste vrienden en ik hebben de eer gekregen om dit jaar als Prins en Adjudanten met jullie de carnaval te mogen vieren. Daar zijn wij heel blij mee. Carnaval vieren doen wij met z'n allen. Haal alles voor de dag om deze carnaval te laten slagen. Ons motto voor dit jaar is dan tot als volgt: Weej doen 't gekst Want wij zien dit joar behekst foto Hoedemaekers Vastelaovend same. Prins Mark II JEUGDBOERENBRUIDSPAAR Het jeugdboerebruidspaartje bij de Hazekeutel wordt dit jaar gevormd door Kim van Schijndel van de Laagheidseweg en Frank Heidens van de Overloonseweg, beiden van buurtvereniging de Eendracht. foto Hoedemaekers Op het 17 januari gehouden Prinsenbal in het gemeenschapshuis De Kleine Loef te Vredepeel is Peter III (van Zutphen) uitgeroepen tot de prins van de Klute-trappers 1998, met zijn prinses Annemieke en narrin Marieke (van Hoof). De leus van de prins is: 'As gullie dur ziet en wej dur zên, komme we dur enne schönne carnaval hên'. In het dagelijks leven is de prins varkensfokker en een actief hand baller. De prins houdt receptie op zondag 15 februari in De Kleine Loef van 11.11 tot 14.11 uur. Foto Hoedemaekers Op het 9 januari gehouden jeugd prinsenbal is Maaike (Hegmans) uitgeroepen tot jeugdprinses van de Kluutjes, met prins Grard (van Hoof) en nar Leonie (van der Hoff). De jeugdprinses houdt eveneens receptie op zondag 15 februari in De Kleine Loef van 11.11 tot 14.11 uur. De Karklingels Oostrum Tot opvolger van prins Jan V van de Hedsbuülen in Heide is uitgeroe pen prins Theo III (Nellen). Samen met zijn prinses Sandra en adjudan ten Stef Gielens en José Mooren regeert hij onder het motto: 'Kom nor de Koel en doe mit os mit, en lot zien dat der Hedsbuülenbloed ien ow zit'. De prinsenreceptie wordt gehou den op zaterdag 7 februari in de Gelderkoel om 20.11 uur. Met om 23.33 uur het uitkomen van het boe renbruidspaar. Zondag 1 februari zal de nieuwe jeugdprins aan ons worden voorge steld. Aanvang 14.11 uur. Foto Hoedemaekers) Foto Hoedemaekers Het aftreden van prins Dave I was door de Aostrumse Aid Prinse prima verzorgt. Na zijn slottoespraak waarin hij zijn onderdanen uitvoerig bedankte werd hij getest op zijn reactiesnelheid als waterpolo-doel- man. Vele schoten werden door hem gepareerd en hieruit bleek dat zijn reactie tijdens zijn regeerperiode niet was afgenomen. Tevens werd op een ludieke manier zijn regeerpe riode als Dave I uitgebeeld. Hierna werd hij officieel opgenomen in de A.A.P. Hierna moest het in groten getale opgekomen publiek een tijdje wach ten op de nieuwe prins. Maar hun geduld werd beloond. De bühne was inmiddels omgeto verd tot een drieluik. Hierin werden uitgebeeld een drietal sprookjes, namelijk Sneeuwwitje, Assepoester en Doornroosje. Een schitterend decor, wisselende muziek en de drie sprookjes, eigentijds herschreven door vorst Bert, met als verteller Math Arts, waren de ingrediënten voor een spectaculair uitkomen van de prins. De ronddolende dwergen haalden uiteindelijk de 'tovernaar' uit de zaal naar de bühne en deze zorgde voor een spannend eind. Iedereen was er van overtuigd dat de prins een van de zes dwergen zou zijn. Mis!!! Uit het huisje van "Sneeuwwitje sprong prins Marcel I (Holtackers te voorschijn. Het publiek reageerde heel enthousiast. Hierop volgde de installatie als prins Marcel I. Na een geweldige speech kon hij samen met zijn vriendin Ingrid de felicitaties in ont vangst nemen. Samen met Ingrid zal hij op zater dagavond 14 februari recipiëren van 19.33 tot 21.33 uur in het gemeen schapshuis. (Foto Video Rini v.d. Leur) Foto Hoedemaekers Carnavalsvereniging De Piëlhaas verzorgt ook dit jaar een heel bij zondere avond. Op vrijdag 20 febru ari is er in de foyer van de schouw burg weer de bijzondere carnavalsavond voor al degenen die weten waar Abraham de mosterd haalt. Het belooft ook dit jaar weer een grandioze avond te worden waar alle mensen die de goede kant van de 50 gehaald hebben van harte wel kom zijn. Een avond met twee orkesten, dans en amusement. Een avond die niet beheerst wordt door house of rock en roll maar een avond waarop gedanst kan worden en waar ruimte is voor een Weense wals, een losse polka en elke andere dans die graag gedanst wordt. De Commissie 50+ heeft haar programma in grote lijnen klaar en verwacht dit jaar een uitverkochte foyer. Nadere berichten volgen. De Karklingels Oostrum Op voordracht van carnavalsver eniging De Karklingels wordt dit jaar de Orde van Verdienste uitge reikt aan Theo Linskens. Theo Linskens is bij veel verschil lende verenigingen actief geweest en nog steeds actief. Vanaf de oprichting tot 1960 heeft hij deel uitgemaakt van het carnavalscomilé dat toen nog de vastelaovend in Oostrum organiseerde. Van 1967 en 1978 was hij bestuurslid van de oudervereniging Mariaschool Oostrum. Een van zijn taken was de organisatie van de jaarlijks terugkerende jeugdvier- daagse te Venray dat hij met heel veel plezier heeft gedaan. Ook van het bestuur van de ponyclub heeft hij deel uitgemaakt en wel van 1974 tot 1977. Momenteel is een van zijn grootste hobby's het 'bezig' zijn met zijn eigen pony's. Van 1970 tot 1974 heeft het bestuur de eerste verbouwing van de 'Watermolen' uitgevoerd. Ook hier maakte Theo deel van uit. Sinds 1974 is hij koorzanger in Oostrum en is hiervoor in 1987 en 1997 onderscheiden door de St. Gregorius Vereniging. Tijdens deze zangperio de heeft hij ook nog vanaf 1979 tot 1988 kans gezien om ook hier een bestuursfunctie op zich te nemen namelijk het voorzitterschap. Tot op dit moment is hij ook nog dirigent van het 'Herenkoor'. Een drietal jaren heeft Theo ook nog deel uitgemaakt van het bestuur van het gemeenschapshuis waar het onderhoud een van zijn laken was. Vanaf 1994 maakt Theo deel uit van de dorpsraad van Oostrum. Momenteel is hij in een commissie zeer actief bezig met een plan de campagne om het huidige dorps plein totaal te renoveren en aan te laten sluiten aan de huidige nieuwe bestrating. Bovenstaande betrokkenheid bij het verenigingsleven heeft hij op een positieve manier kunnen over brengen op zijn kinderen. Bert is onder andere vorst en Marcel bestuurslid van de carnavalsvereni ging- De Orde van Verdienste wordt uit gereikt op zaterdagavond 14 febru ari rond 21.30 uur, aansluitend op de prinsenreceptie, in het gemeen schapshuis. Hier heeft men de gele genheid om Theo en zijn echtgenote Tiny te feliciteren met deze welver diende en hoogste onderscheiding van CV De Karklingels. (Foto Video Rini v.d. Leur) De KeiesWieters in Geijsteren hebben afgelopen vrijdag en zater dag hun "Knalaovende" gehouden. Op vrijdag traditioneel eindigend met het aftreden van de oude prins en op zaterdag met het uitkomen van de nieuwe prins. Daaraan voor afgaand is vorige week zondag al het jeugdprinselijk gezelschap uit gekomen: dit keer jeugdprinses, Liesbeth I (Jacobs), adjudant Bas (Cox) en de raad van zeven. Prins 1998 van de Keieschieters werd Ard I (Hendrix). In de raad van vier kwamen zijn vrienden: Gijs Bergmans, Ralf Boom, Rob Cox en Gijs Wijnhoven. Dit betekent voor Joekskapel "Kei d'r néve" weer een aderlating, want drie van haar muzi kanten maken nu deel uit van het prinselijk gezelschap, waaronder de hoogheid zelf. Geijsteren heeft jonge voorgan gers dit jaar. Prins Ard is nog maar net 21 jaar en zijn raadslieden zijn allen nog iets jonger. Maar voor Ard is zijn jonge leeftijd geen probleem, immers hij kan in de voetsporen van zijn vader treden, die in 1964 al op 19-jarige leeftijd prins van de Keieschieters werd. Ard komt trou wens helemaal uit een prinselijk Keieschietersgeslacht, want groot vader Pierre was in I960 de tweede prins van Geijsteren, toen nog vorst geheten. Ard studeert aan de Hogeschool in den Bosch boomtechniek. In zijn proclamatie stond onder meer "Dizze Prins is al ien Canada, Italië en Amerika gewest, mar as Prins van de Keieschieters vuult hej zich toch op zien bést." Prins en raad zijn alle vijf op sportief gebied actief, vier bij de voetbalvereniging SV Geijsteren en een beoefent een vechtsport. Zij komen uit een groep overtuigde Geijsterse carnayalisten, die zichzelf "de Braojers" noemen en ook al vele jaren meedoen op de Knalaovende en in de carnavalsop tocht. Kortom Geijsteren is met dit gezelschap verzekerd van een goede carnaval. En met hun spreuk "Wej gaon dur vör" zeggen zij kort en krachtig wat hun bedoeling is: Een kei-en-keigoed feest! De Knalaovende waren, eigenlijk zoals altijd, weer zeer geslaagd met allemaal artiesten van eigen bodem. Alle plaatselijke belangrijke gebeur tenissen van het afgelopen jaar kwa men naar voren, zoals de restauratie van het kerkdak, de rijkdom (vol gens de krant) van de baron, de ver koop van de zaal, de feesten van voetbalclub en gilde, enz. Dit gebeurde zowel in liedvorm als in de vorm van buut of in een "groeps- act." De aftredende prins Pierre lil (Camps) had met zijn raad wel een heel bijzondere verrassing door als dansmarietjes de Radetzkymars te presenteren. Eigenlijk treedt de prins op vrijdag af en is hel dan gedaan, maar dit was zo leuk dat men hen vroeg ook op de zaterdag avond dat nummer nog eens op te voeren en dat gebeurde dus ook. Zoals altijd vond ook de Schlagerverkiezing plaats. Dit keer waren er drie liedjes ingezonden en winnaar werd Marcel Lenssen met "Mit de Karnaval." Een andere Geijsterense traditie is het raden van het gewicht van de prins. Hierbij bleek Wilma Cox, moeder van "raadslid Rob" voor de derde keer in successie winnares te zijn. Zondagmorgen werd de prins in alle vroegte al van zijn bed gelicht door Prins en raad van 1997. die bij hem het huis kwamen versieren, uiteraard in tegenwoordigheid van vorst Pierre (neef van de prins) en de nieuwe raad. Het eerstvolgende officiële optre den van prins en raad is op zaterdag 7 februari, als in Geijsteren het "Ald-wieverbal" wordt gehouden. Foto Hoedemaekers) Ook de Geijsterse jeugd is klaar voor de vastelaovend

Peel en Maas | 1998 | | pagina 11