"Alles Kumt Goed" Goede invalbeurt Fibula's Jeugdzitting bij De Hazekeutel Prins Piet beej 't Knölleke Fieëste tusse kruuje en plante doe mit, wej wieëte van wante Boerenbruidspaar van 't Piëlreuzeriek Jubileumfeesten De Huibuuke Overloon Vastelaoves Ceedee 1997/1998 Prinsenbal Karklingels Klutetrappers Vredepeel Boerenbruiloft De Spurriemök 22* PEEL EN MAAS donderdag 22 januari 1998 - Pagina 7 "Mit muziek en de Rooyse vas- telaovend ien os bloed zegge weej itigge olllie, Alles Kumt Goed". Dat is in wezen het motto van de nieuwe prins van de Piëlhaas, Thei (van Els) I. "Maar een lang motto blijft niet bij de mensen hangen. Daarom houden we het op Alles Kumt Goed of, nog kor ter, AKG. Dat het nieuwe trio haar motto muzikaal ten gehore zal brengen, spreekt voor zich. Met twee telgen van de bekende muzikale familie van Els, kan dat moeilijk anders. Thei en zijn adjudanten Jack (lees Sjaak) van Els en Frank van den Munckhof hebben er duidelijk zin in. Na bijna drie maanden van stil zwijgen en voorbereidingen stond het drietal zaterdag net voor midder nacht op de planken van de Schouwburg. Nog nooit vertoond was de wijze waarop zij zich pre senteerden middels een eigentijdse rap. Een deuntje dat we de komende weken nog veel zullen horen. TRIO Thei is 36 jaar en in het dagelijkse leven heeft hij een leidinggevende functie binnen het Vincent van Gogh Instituut. Muziek staat natuur lijk centraal in het leven van Thei, die als trombonist, vooral ook tij dens de vastelaovend, speelde in Brandholt, de harmonie, de hofka pel en het bekende orkest Burlesk. Vanuit de muziek had de vastelao vend al een speciale plek bij Thei. Bovendien was zijn vader adjudant bij Toon van Aarsen en was moeder ooit een keer bruid bij de Boerebrulleft. Thei is getrouwd met Petra en heeft twee zoons, Tom en Bob. "Vooral voor die twee jongens I vind ik het mooi dat ik prins ben. Ze krijgen daarmee een stukje Venrays cultuur mee". Het gezin van Els woont aan de Wijnruit in Landweert, de wijk die dit jaar ook de Boerebrulleft verzorgt. Adjudant Sjaak van Els is een jaar jonger en woont samen met Ilse Hendriks. Samen wonen ze in de Pavanestraat en Sjaak's grote liefde is de gitaar. Zijn bijzondere zang stem doet echter weinig onder voor j het gitaarspel. Sjaak is werkzaam bij het ELC van Xerox. De tweede adjudant is Frank van den Munckhof, een drukkersfamilie. Het is niet verwonderlijk dat ook deze vrijgezel gekozen heeft voor het grafische vak en ordervoorberei der is bij een grote drukkerij in Uden. Het drietal trekt al van jongs af Vastelaovendtrio "Rappend" van start Volgens het nieuwe trio komt het dit jaar allemaal wel goed. aan met elkaar op en het mag geen wonder heten dat ze alle drie ja heb ben gezegd. BAND Ondanks die lange vriendschap is er de afgelopen maanden een steeds hechtere band ontstaan tussen het drietal en hun partners. "Toen ze mij vroegen zei ik meteen ja, mijzelf wel realiserend dat de wereld er meteen anders uit ging zien" vertelt Thei. "Een week later gingen ze Frank en Sjaak vragen. Dan is het toch even spannend of ze ja zeggen, immers ze weten, als ze ja zeggen, eigenlijk niet wie er prins wordt". "Vervolgens zijn we veelvuldig bij elkaar gekomen, samen met de prinsenkeuzecommissie (PKC). Je wordt ingewijd in de tradities en protocollen die maar weinig mensen mee mogen maken. En we maakten heel veel leuke en mooie momenten mee". KEULEN Zo toog het trio twee keer naar Keulen voor het uitzoeken en pas sen van de mutsen. Dat wekte bij de omgeving van het trio al wel vraag tekens. Er werd gezegd dat ze naar een CD-presentatie in Utrecht gin gen, met de trein, wat velen ver dacht vonden. De tweede keer naar Keulen gin gen ze daadwerkelijk met de trein. "De terugweg was een waar feest. Zelfs de Duitse treinreizigers geno ten en deden mee" aldus de trotse prins. GENIEPIG Het waren ook spannende maan den. "Al dat geniepige en liegen, ik voelde me af en toe Pinokkio met een hele lange neus" vertelt Thei. "Bovendien zou je het eruit willen schreeuwen, dat maakte het zo bij zonder". Wat dat betreft heeft het trio alle waardering voor de PKC. "Je hoeft het maar te vragen en ze regelen het. Zelf konden we immers nog nie mand inschakelen, die jongens ston den dag en nacht klaar". ONBESTEMD Een week voor het uitkomen had Thei een onbestemd gevoel. Hij sliep slecht. Maar dat gold ook voor de adjudanten. Bovendien at Sjaak, niet de magerste, slecht. "Dat is mijn Montingac" grapt hij. De laat ste twee dagen is het trio bezig geweest met het spandoek waarop het gehele motto staat. "We waren blij dat we die dagen bezig waren en niet hoefden zitten te wachten" ver telt Thei. Zaterdagavond was het dan zover. "We kregen even een klemmend gevoel maar toen gingen we ervoor. Ik had ook pas op de bühne echt het gevoel de prins van Rooy te zijn" Het trio heeft alle vertrouwen in de komende periode. "De wijze waarop we ontvangen werden was heel belangrijk. Wat dat betreft Kumt Alles wel Goed" Volgens Prins Thei komt alles goed Venray heeft een muzikale en moderne prins Carnaval. Die con clusie mag je trekken na het bekend maken van het prinselijk trio, afgelopen zaterdag. Tweederde van het trio heeft z'n sporen in de Venrayse muziek dik verdiend. Bovendien kreeg het publiek het motto in de vorm van een rap over zich heen en kan de prinselijke strijdkreet -heel modern- afgekort worden. Elders op deze pagina leest U meer over het trio dat uitkwam aan het eind van een lange proclamastie. Hoogtepunten van het programma rond de prinseproclamatie was het optreden van de Zingende Fibula's. Een naam die Venrayse satire belooft en die kreeg het publiek. Achter de naam gaan de vier Trennesetters schuil. De groep nam enkele jaren geleden afscheid van de vastelaovesbühne, maar kwam op verzoek van de organisatie van de prinseproclamatie de Piëlhaas te hulp. Die zat namelijk met een gat in het programma doordat de geboekte Brabantse buuttereedner moest afhaken. De man is winnaar geworden van het tonnepraterskam- pioenschap in Brabant en had daar Oud-prins Paul werd tijdens zijn afscheid bijgestaan door Design. om andere verplichtingen. Aan een andere Brabantse groep, Petazzi mi Skrewsaus, bleek de organisatie de tijd van optreden niet goed te hebben doorgegeven. De groep, die voorin het programma stond was daardoor niet op tijd. Dave en Milton Cavis redden de zaak doör snel in te springen en hun liedje 'Aacht op de schaal van rich- teg' vóór in plaats van na de pauze te zingen. Petazzi mi Skrewsaus kwam meteen daarna, maar hun optreden had niet de kwaliteit die de Piëlhaas van voorgaande keren gewend is. Al was de 'snottebel'- versie van de Beatles-klassieker Michelle topklasse. AFSCHEID Opvallend was het afscheid van prins Paul en z'n adjudanten Frans en Marco. De eindact van het trio werd op dezelfde manier ingevuld als de rest van de regeerperiode: persoonlijk en hartverwarmend. Via een videoband liet de prins het publiek meekijken naar (wat minder bekende) momenten uit een prinsen jaar. De volle zaal zag Paul in Keulen z'n muts kopen en feestvie ren met de enthousiaste inwoners van een instelling. De camera liep ook toen familie en camavalsbobo's de nieuwbakken prins van een aan tal vaten bier kwamen afhelpen en toen Paul z'n gevolg in het gemeen tehuis de sleutel van Venray kwam afhalen. Het video-overzicht eindig de met de vocale bijdrage van het trio aan het optreden van Design in de tent. Daarna ging het doek open en stond daar dezelfde band klaar om dat optreden eens dunnetjes over te doen. De laatste prinsenmedaille van de jongen uit de Bonte Koestraat ging naar z'n vader Martien. "Zonder hem had ik dit UNNENAPPEL Na de pauze moest de nieuwe prins snel komen, want het programma was behoorlijk uitgelopen. Voordat de Raad van Elf z'n stukje ter lance ring van de nieuwe prins kon ope- voeren, kwamen alleen de Zingende Fibula's nog aan het woord. Het viertal ex-Trennesetters had in enke le weken tijd een bijdrage in elkaar gesleuteld die er desondanks mocht zijn. Als vanouds trokken ze van leer, vooral tegen de hoeders van het authentieke Venrayse dialect, Veldeke, en de Venrayse taalmeester Frits Linssen. 'Zo praat en schrijft toch niemand', fulmineerde René van Lieshout. Hoe Venrays anno 1998 echt klinkt kon de zaal zien op het geprojecteerde zelfontworpen leesplankje van de Fibula's: 'Unnenappel, unnenauto, unnenaap, unnenachterkant'. "Nontzettend goede invalbeurt", was het commen taar van vorst Tenny Tonen. Ruim na de klok van elven begon de driehoofdigde sollicitatiecommissie uit de Raad van Elf aan de gesprek ken met kandidaat-prinsen. Illustere kandidaten als prins Philip van België, collega Charles van Engeland en onze eigen W.A. van Buren deden auditie. Geen van allen waren ze voldoende Piëlhaas om aan de criteria te kunnen voldoen. Zelfs 'his royal badness' Prince ver scheen op het toneel. Met '1999' z'n hit van jaren geleden, was hij een jaartje te vroeg. En dus koos de commissie ten einde raad de con ciërge, want die kon tenminste alle Piëlhaasliedjes meefluiten. Logisch, als je Van Els heet. Gezien de toon die het prinselijk trio voor dit jaar heeft gezet, mag Prince in 1999 best terugkomen. PEEL EN MAAS on line http://www.tref.nl/ Peel&Maas/tpkrant Aanstaande zaterdag 24 januari vindt de huis-aan-huis ceedee-ver- koop plaats in de wijken Venray zuid en west. Kosten ƒ17,50 voor twaalf num mers waaronder de vier nieuwe lied jes van dit seizoen en '9 gouwe ouwe'. Nog geen ƒ1,50 per liedje. En u weet twee van de vier nieuwe liedjes zitten inmiddels in de halve finale van het Vastelaoves Leedjes konkoer van Omroep Limburg. Die mag u dus niet missen. Velen gingen u al voor, dus de voorraad is onder tussen beperkt. Koop die ceedee nu, voordat u achter het net vist, ze wor den echt niet meer bijgemaakt. De allerlaatste ceedee wordt gratis weggeven. Misschien wel aan u. Hebt u ja gezegd en wilt u hem kopen, dan treft u misschien wel de allerlaatste en krijgt u hem gratis. Alvast bedankt... Het Prinsenbal van carnavalsver eniging De Karklingels wordt gehouden in het gemeenschapshuis te Oostrum op zaterdag 24 januari. Met om 21.33 uur het aftreden van prins Dave I. Door de A.A.P. (Aostrumse Aid Prinse) wordt een spectaculaire aftredensact uitge voerd. Rond 22.30 uur volgt de bekend making van de nieuwe prins??? Zijn sprookje wordt waar! Net als voor gaande jaren belooft dit weer een enorm spektakelstuk te worden. Kom dit zien op zaterdag 24 janu ari. Op het 17 januari gehouden Prinsenbal in het gemeenschapshuis De Kleine Loef te Vredepeel is Peter III (van Zutphen) uitgeroepen tot de prins van de Klute-trappers 1998, met zijn prinses Annemieke en narrin Marieke (van HooO- De leus van de prins is: 'As gullie dur ziet en wej dur zên, komme we dur enne schónne carnaval hên'. In het dagelijks leven is de prins varkensfokker en een actief hand baller. De prins houdt receptie op zondag 15 februari in De Kleine Loef van 11.11 tot 14.11 uur. De Kluutjes Op het 9 januari gehouden jeugd prinsenbal is Maaike (Hegmans) uitgeroepen tot jeugdprinses van de Kluutjes, met prins Grard (van Hoof) en nar Leonie (van der Hoff). De jeugdprinses houdt eveneens receptie op zondag 15 februari in De Kleine Loef van 11.11 tot 14.11 uur. Vanaf zaterdag 17 januari heeft Leunen een nieuwe prins. Onder de naam prins Piet III (Piet Bistervelts) zal hij alle Knöllekes en Knöllinnekes voorgaan, de 43-jarige Piet woont met zijn vrouw Ine en hun twee dochters Angela en Daniëlle aan de Steegse Peelweg, waar zij een gelijknamige boom kwekerij runnen. Piet, geen onbe kende in het sociale leven van Leunen, is al jarenlang bestuurslid van Harmonie St. Catharina Leunen, Veulen, Heide. Als fanatiek drummer bij de drumband heeft hij afgelopen jaar besloten om (na 20 jaar) het wat rustiger aan te gaan doen. Af en toe vervangt hij nog weieens bij joekskapel Noeët Tuus. Verder is hij fanatiek wagenbouwer. Vol overgave zal prins Piet III samen met vorst Thijs en zijn gevolg voorgaan, om er bij de Knöllekes een onvergetelijke carna val van te maken. Prins Piet III (Foto Hoedemaekers Venray) Op zaterdag 21 februari krijgt iedereen de kans om de nieuwe heerser te feliciteren met zijn benoe ming. De receptie vindt plaats in de zaal van café Martens en wel vanaf 20.11 uur (ingang achterom). Op zondag 18 januari is Rick Jenniskens officieel uitgeroepen tot heerser voer alle jeugdige Knöllekes en Knöllinnekes van Leunen. Met als slogan: 'Hedde veul schik, vier dan carnaval mit prins Rick!' zal hij onder de naar prins Rick I de Leunse jeugd voorgaan. Jeugdprins Rick I (Foto Hoedemaekers Venray Rick, de oudste zoon van Toon en Thea Jenniskens, woont samen met zijn ouders en zijn broer Frank aan de Gussenstraat. Vader Toon, geen onbekende in het Knolleland, is inmiddels al 23 jaar bij de raad van elf en was in 1982 prins der senio ren van de Knöllekes. Zo zie je maar weer. het is de nieuwe jeugdprins met de paplepel ingegeven. Rick maakt dagelijks zijn gang naar het Raaylandcollege voor het opvijzelen van zijn geestelijk ver mogen. In zijn vrije tijd is hij vaak te vinden op het voetbal- of tennis veld en maakt hij graag muziek bij de harmonie. Dat hij graag carnaval viert spreekt natuurlijk voor zich. Vanaf zondag 18 januari heeft Leunen ook een nieuwe jeugdvorst en wel in de persoon van Freek Thoone. Samen met zijn vader Wil, moeder Bemadien en zijn twee zus sen Brenda en Wendy, woont hij aan de Vullingsstraat. Ook hij maakt zijn dagelijkse gang naar het Raaylandcollege en is in zijn vrije tijd vaak te vinden op het voetbal en tennisveld. Ook bij hem stroomt het camavalsbloed hevig door zijn aderen. De jeugdcarnaval van Leunen kan met zo'n mannen dus niet meer stuk! Jeugdvorst Freek (Foto Hoedemaekers Venray) PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Jeugdvastelaovend De Hazekeutel houdt op zaterdag 24 januari in de schouwburg haar jaarlijkse jeugdzit ting. Het thema rond de jeugdcarna val is dit jaar heksenketel. De jeugdzitting wordt georganiseerd voor kinderen vanaf 6 jaar. Natuurlijk zijn ook ouders en opa's en oma's van harte welkom! De consumpties kosten voor kinderen ƒ1,75 en voor volwassenen 2,50. Centraal staat deze middag het aftreden van prins Michiel I en de bekendmaking van het nieuwe jeugdprinselijk trio van 1998. Naast voldoende tijd om te hossen en te springen zullen er ook ver schillende artiesten optreden. De Hazekeutel heeft het volgende programma samengesteld: De jeugdprins, adjudanten, raad van elf en de garde zullen de avond offi cieel openen, waarna de garde van de raad van elfde openingsdans zal uitvoeren. Vervolgens zal een jeugd joekskapel zich dit jaar voor het eerst presenteren. Ook zal dans groep Dizzy onder leiding van Wilma Keyzers de splinters van de bühne dansen. Verder treden voor het eerst op tijdens de jeugdzitting de volgende artiesten: 'Oh die drie', 'de Spice Girls', 'House for kids' en 'Ger vd Vooren'. Milton Cavis en Mariëlle Pouwels zingen hun nieu we carnavalskraker. Vast programmaonderdeel van de jeugdzitting is de bekendmaking van het nieuwe jeugdboerenbruid- spaartje. Na een laatste dans is het tijd geworden voor prins Michiel I en zijn adjudanten om af te treden. Gelegenheid om te treuren is er niet want aansluitend zal de dansgarde nog een wervelende dans uitvoeren. En dan... zal de spanning stijgen... Wie wordt de nieuwe jeugdprins en wie worden zijn adjudanten? Met een spetterende act vol hagel en donder zal de bullezer van de Hazekeutel de nieuwe jeugdprins van Venray bekend maken...!!! Nieuwsgierig geworden? Kom kijken en doe mee met de carnavals- vierende jeugd van Venray. Zowel jong als oud zal genieten van deze bijzondere avond! De jeugdzitting begint om 19.11 uur en is rond 21.45 uur afgelopen. De entree bedraagt ƒ3,-; garderobe voor de kinderen gratis. A.s. zaterdag 24 januari ondertrouwbal boerebrulleft Onder deze titel organiseert wijk- vereniging Landweert de Rooyse boerebrulleft 1998. Nadat vastelao- vesvereniging De Piëlhaas wijkver- eniging Landweert had gevraagd dit jaar de boerebrulleft te organiseren, is binnen de wijk Landweert een boerenbond met diverse commissies aan de slag gegaan om er voor alle Rooyse mensen een bieësteg moj fieës van te maken vur jong en aid. De boerenbond wordt daarbij onder steund door de Boere Brulleft Kemissie van de Piëlhaas. 24 JANNUWARIE ONDERTROUWBAL Op 24 januari zal het Bruudspaar 1998 middels een ludieke act uitko men in zaal "D'n Engel" en zich aan het Rooyse publiek voorstellen. Eerst zal echter afscheid genomen worden van de familie en het Boerebruudspaar 1997. Dit is slechts een gedeelte van de feest avond. De rest van de avond, die om 20.11 uur begint, wordt er feest gevierd met diverse artiesten. Johan van Krey zal samen met een aantal andere artiesten een basis-orkest vormen. Verder zullen de liedjes van de CD ten gehore gebracht worden. Als. klap op., de vuurpijl zal TRÖÖT in de GÖÖT een wervelend optreden verzorgen. Trööten bij het populaire Sittardse orkest Trööt in de Gööt is pure topsport. Afzien. Bloed in het mondstuk en ijsblokjes op de pijnlijk gezwollen lippen na een optreden. Trööt in de Gööt is muzikale topsport met een bierbuik je. Het orkest staat bekend als 't Limburgse Chippendale- Hermenieke. U mag dit Rooyse feest dus abso luut niet missen Voorverkoop adressen: Plusmarkt G. van Dijck, Landweert, Cor Paint, Paterslaan, Sigarenhuis Jansen, Grote Markt, Café 't Upke, Grote Markt. Op zondag 18 januari kwam het boerenbruid spaar 1998 van 't Piëlreuzeriek na een muzikale puzzel tevoor schijn. De boerenbrui loft wordt dit jaar door fanfare De Peelklank georganiseerd. Als bruid kwam tevoorschijn: Peggy (Lemmens) van Harrie van Rènders Helm en Potte Dien uut Mersele en van Agnes van Weys Sjang en Dènse Drina uit Luene en als brui degom Gerald (Arts) van Gerard van Verriets Jeu en Pascher Truujke en Truus van Smits Grad en Lither Bert van het Vole. In verband met haar 4x11 -jarig bestaan viert carnavalsvereniging De Huibuuke uit Overloon het komende weekend aan jubileum feesten. Zaterdag 24 januari begint om 19.00 uur met een H. Mis in de Sint Theobalduskerk. Daarna is er een grote reünie en feestavond vanaf 20.30 uur, terwijl op zondag 25 januari vanaf 12.00 uur een receptie en feestmiddag wordt gehouden. Tevens vinden deze middag een aantal kinderactiviteiten plaats, zoals luchtkussen, ballenbak, clown met ballonnenshow, jeugddisco- theek, wedstrijd 'Lons praote', schminken, enz. plaats. Alle activiteiten vinden plaats in De Kuituurbunker en zijn gratis toe gankelijk. De organisatie van de boerenbruiloft is dit jaar in handen van de buurt 'Rondum de Mökkestal'. Uit hun midden zijn Wies en Ton Jenneskens als boerenbru idspaar uitgeroepen. Zij zul len op camavalsdins- dag als Wies van Cns ziene Wim van de Zandhoek en Gonne Toon van den Östrik en Ton van Tiele Willem ziene Wim van de nachte gaal en Nölle Nellie van de beek in het onecht verbonden worden.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 7