RABOBANK WOONWIJZER! Op zoek naar een huis? Raadpleeg eerst de Schrijver Lévi Weemoedt heeft humor tegen alle kommer en kwel Venrayse kunstenaars exposeren in beeldentuin De Lochting Punk-rock in Watjang?!? Expositie bij Santecraem Teiatergroep GRIMAS speelt in 't Podium Filmnieuws Orkest Niemes zoekt muzikanten Antwoordcoupon India's eten en live muziek in De Evenaar De Bonte Koe Vrouwen in Venray.... óók van de partij Venray's Gregoriaans Koor op cd gin, PEEL EN MAAS 1 donderdag 22 januari 1998 - Pagina 3 Donderdag 29 januari in De Witte Hoeve te Venray De eerste literaire avond dit jaar van het Literair Café Venray- Regio is meteen een bijzondere. Niemand minder dan de 50-jarige schrijver Lévi Weemoedt (pseudo niem van Isaak van Wijk) is de gast. Een man die ontevreden is over het menselijk bestaan en die als medicijn tegen alle kommer en kwel humor gebruikt. Lévi Weemoedt verzorgt zijn inleiding donderdag 29 januari om 20.30 uur in De Witte Hoeve. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door de zanggroep Vocalise onder leiding van Wijntje Strijbos. Donateurs hebben zoals altijd een aantrekkelijke reductie. De schrijver werd geboren in Geldrop en groeide op in Vlaardingen. Zijn vader, die daar werkte bij een olieopslagbedrijf, dichtte in zijn vrije tijd. Na het gym nasium ging Lévi Weemoedt Nederlands studeren in Leiden en werd hij leraar Nederlands op een scholengemeenschap in Vlaardingen. Weemoedt werkte van 1976 tot 1979 mee aan het bekende studententijdschrift Propria Cures. Verder werkte hij mee aan radio- en tv-programma's. Hij publiceerde poëzie en proza in onder meer de Volkskrant, Avenue en Elle. Samen met Hans Dorrestijn en de Buitenband trad hij negen jaar op met liedjes en gedichten. Tien jaar geleden ontving hij een onderschei ding van de feministische uitgeverij De Bonte Was 'voor zijn krachtig en mannelijk proza'. Het werk van Weemoedt is auto biografisch te noemen en wordt gekenmerkt door een melancholi sche toon. De schrijver is ontevre den over het menselijk bestaan. Zij medicijn tegen alle kommer en kwel is humor. Hij steekt de draak met anderen (bijvoorbeeld de welzijnswerkers) en zichzelf. De vorm van poëzie van Weemoedt is traditioneel. Hij schrijft sonnetten en andere strofi sche gedichten en bedient zich van ritme en rijm. Het merkwaardige is dat het werk van Weemoedt in de pers zelden uitgebreid is besproken. Daarentegen is de publieke belang stelling voor zijn werk en zijn voor drachten echter groot. In 1982 verscheen van zijn hand de verzamelbundel poëzie 'Van harte beterschap' gevolgd door 'Daar komt de bruid' (verhalen over trouwen en andere sprookjes), de roman 'De ziekte van Lodestijn' en de gedichtenbundel 'Liedjes van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur'. Later publiceerde hij 'Ken uw klassieken' (verhalen en poëzie) en 'Overal waf (verhalen). Zaterdag 24 januari zal OJC Watjang?!? wederom trillen op zijn grondvesten. Die avond zullen namelijk twee punk-rock formaties het podium betreden. Hoofdact is het Heerlense Hangover. Hangover begon zo'n vier jaar geleden in een garage met j het naspelen van de muziek van hun idolen The Ramones. Al snel produ ceerde het vijftal ook eigen num mers, die op een demo verschenen. J Tijdens de optredens die daarop vol- genden blijkt de band live aan te slaan. Na het winnen van de Exit J Live prijs en een optreden op de Nacht van Pinkpop nam de band in eigen beheer de cd Buenos Dias Amigos op. Bij de concerten, onder andere diverse malen in het voor programma van de Heideroosjes, raakten de 700 exemplaren snel uit verkocht. Medio 1997 dook Hangover wederom de studio in. Het resultaat is de cd Tak, waarop maast nieuw materiaal ook op ver zoek van de fans een live-registratie is opgenomen. Ter promotie van deze cd toert het energieke gezel schap nu door Nederland, waarbij ze dus ook Watjang aandoen! Het voorprogramma wordt ver zorgd door het eveneens uit het zui den des lands komende Army of Darkness. Optreden van Hangover groeien vaak uit tot een waanzinni ge act, waarover meestal nog lang over wordt nagepraat. Wil je mee praten, kom dan 24 januari naar Oirlo. Het spektakel begint omst reeks 21.00 uur en de entree bedraagt vijf piek. Van 25 januari t.m. 14 februari, Valentijnsdag, zal Els Heijmans uit Meerlo exposeren bij Santecraem aan de Wilhelminastraat. De exposi tie wordt op 25 januari officieel geopend om 14.00 uur. Els Heijmans is jarenlang docente geweest aan het jeugdatelier van de Vrije Academie. Enkele jaren gele den trad zij met eigen schilder- en beeldhouwwerk naar buiten toe. De laatste tijd heeft ze zich vooral toe gelegd op het schilderen van bloe men, karakteristieke panden en landschappen. Zij zoekt het daarbij dicht bij huis. Vooral in de zomer maanden is Els Heijmans vaak ach ter de schildersezel in haar eigen planten- en kruidentuin aan te tref fen. Haar schilderijen ademen dan ook blijheid en vrolijkheid uit. "Mensen zijn vaak zo somber" aldus Els Heijmans. "Ik vind het fijn wanneer ze door mijn werk een vleugje van de vrolijkheid ervaren die in de natuur zomaar voor het oprapen ligt." Tejatergroep Grimas uit Horst speelt op zondag 25 januari in 't Podium het stuk "Conscienta" (met als ondertitel Gebroken Glas) van C.G. Wiegand Bruss. Het stuk verhaalt van een gezin waarin eenieder een vaste rol heeft. De behoefte aan verandering is niet aanwezig. Alleen Annelies, moeder en echtgenote, merkt dat ze steeds minder haar eigen leven vorm kan geven, de sleur en rituelen bepalen voor haar de invulling van haar leven. Gaandeweg wordt het duide lijk dat haar geweten (Consienta) in conflict komt, zowel met haarzelf, als met het geweten intern. De strijd die het geweten voert bepaalt uitein delijk de keuze van Annelies voor de herschikking van haar leven. Grimas heeft ervoor gekozen om de verschillende opties te creëren die het verloop van het stuk een aparte dimensie geven. De rol van het publiek is een actieve, immers zij hebben de keuze om de afloop van het stuk te beïnvloeden. Er is keuze uit drie mogelijkheden. Rondom Annelies zijn zowel haar familieleden als vrienden en buren die een bijdrage leveren aan het' leven van haar zoals dat is. Daarbij heeft haar beste vriendin een opmer kelijke rol in het gezin. Tenslotte, niet alleen Annelies heeft zo haar vaste rollen, in het stuk wordt duidelijk dat veel relaties vaste patronen kennen die o zo moeilijk los te krijgen zijn. Aanvang van het optreden is om 15.00 uur. De entree bedraagt fl. 10,-, kinderen tot 16 jaar fl. 5,-. Voorverkoop/reserveren: 077- 3985698. Slecht bij kas en geïnspireerd oor een bezoek van de Chippendales, proberen zes werkeloze staalarbei- ders hun troosteloze financiële bestaan te verbeteren door een wel heel er onwaarschijnlijke stripteas eshow te geven. The Full Monty ofwel helemaal naakt is geen sex- film, maar een film over individuen die ieder op hun eigen manier het niet meer zien zitten. Een losbandi ge dertiger, een suïcidale veilig heidsbeambte en een klusjesman die totaal geen maat kan houden komen strippend verder dan ze ooit moch ten dromen. Deze film heeft reeds al vele film prijzen gewonnen waaronder beste komedie van het jaar op het filmfes tival in Berlijn. Ook in de Verenigde Staten is de film bijzonder goed aangeslagen ondanks dat het een buitenlandse film is. Met recht film tip van de week! Vier jaar geleden richtten een aan tal mensen uit Venray een nieuw blaasorkest op. Het was een mix van bestaande muzikanten, die op muziekgebied eens wat anders wil den en van mensen die rtog geen muziekkennis en ervaring hadden, maar wel vol enthousiasme hiermee wilden beginnen. Deze kleine groep werd al snel groter en zij bestaat nu uit zes vrou wen en tien mannen. Enthousiaste mensen met uiteenlopende leeftij den, maar allen die van muziek en gezelligheid houden. Het heeft de naam Niemes. Het belangrijkste doel van dit orkest is om samen op een enthousiaste en plezierige manier muziek te maken. Daarbij wordt gestreefd naar een zo hoog mogelijke kwaliteit. Hiervoor hebben zij de ondersteuning van een deskundig muzikaal leider. Het repertoire is zeer breed. Het bestaat uit een mix van jaren 60 muziek, filmmuziek, muziek met een Zuid-Amerikaanse inslag, Nederlandse- en Tsjechische muziek, Limburgse Volksmuziek, etc. Voor bijzondere gelegenheden hebben zij een aangepast repertoire. Aan de kwaliteit en de verdere uit breiding van het repertoire wordt steeds hard gewerkt. Om dit beter te kunnen realiseren zou een uitbreiding met onder ande re trompettisten en klarinettisten zeer welkom zijn. Als u al een instrument bespeelt en het spreekt u aan om bij een leuke, enthousiaste club muzikanten te horen kom dan eens vrijblijvend naar hen luisteren op de repetitie die elke woensdag gehouden wordt in de zaal van De Evenaar. Aanvang om 20.00 uur. Telefonische informatie kunt u inwinnen bij Jeanne Dekkers, tel. 513111 of Will Leinders, tel. 511810, beiden te Venray, na 18.00 uur. Botsing auto's Dinsdagmorgen omstreeks 07.30 uur hielden twee personenauto's op de Zuivelweg tussen de Enge Steeg en het verkeerspleintje in Veltum onvoldoende rechts en daardoor ont stond een frontale botsing. De auto's werden bestuurd door een 52-jarige inwoner van Leunen en een 36-jarige inwoner van Deume. De materiële schade was behoorlijk maar de bestuurders lie pen geen noemenswaardig verwon dingen op. De brandweer moest in actie komen voor een lekkende brandstoftank. Een huis zoeken, daar komt heel wat bij kijken. Grootte, indeling, ligging, prijsklas se, nieuwbouw of een bestaand huis? Hoe leg ik contact met de verkoper? Hoe werkt de makelaar? Wat kost zijn bemiddeling? En hoe zit het met de financiering? Allemaal vragen, waarbij u best deskun dig advies en hulp kunt gebruiken. Kom daarom eerst naar de Rabobank. Dankzij de nieuwe WOONWIJZER-servi- ce heeft u in één oogopslag het meest com plete overzicht van de huizen die in Venray te koop staan. Wij informeren u en bren gen u in contact met de verkopende partij. Kostenloos. De WOONWIJZER: een goede start! Ook op zaterdag bent u van harte welkom tussen 10.00 - 13.00 uur op ons kantoor in Venray. verzekeringen - financiële planning - beleggen - betalen - lenen - sparen Rabobank Venmy-Oostrum tel. (0478) 530216 Ja, ik wil meer weten over de Woonwijzer. Neem contact met mij op voor nadere informatie. naam adres postcode/woonplaats telefoon Opsturen in een envelop aan: Rabobank Huis Hypotheekadvies, Antwoordnummer 1001, 5800 VB VENRAY (Een postzegel is niet nodig) ïebT«arV" ou\V>ver8 '4B- O D A M O D E SCHOUTENSTRAATJE 16 5801 BS VENRAY TEL. 0478-583422 Zaterdag 31 januari wordt er in De Evenaar een traditionele Indiase maaltijd geserveerd. Kip tandoori, vis tandoori en een vegetarische schotel, bereid volgens traditioneel India's recept. Aanvang van deze exotische maaltijd is 20.00 uur en de kosten bedragen ƒ21.50 p.p. Reserveren voor dit eten is wel noodzakelijk. Aansluitend is er in het café een live-optreden van Peter v.d. Water en Mitch Geurts. Twee zangstem men begeleid door akoestische gita ren brengen werk van James Taylor tot Lynyrd Skynyrd en van Tom Petty tot de Rolling Stones. Daarnaast brengt Jimson Weed ook eigen werk te gehore gebracht. De entree is gratis. De Evenaar, Merseloseweg 96, 5801 CE Venray, tel. 0478-510036. Vrijdag 23 januari organiseert café De Bonte Koe een jaren zestig/zeventig avond onder de naam Bonte Koe Gold. Dj. Frank zal op deze avond bekende hits laten weerklinken die in die tijd boven in de hitparades stonden. In een omge toverde oude Koe zullen nummers klinken van o.a. The Turtels, Procol Harum, The Drifters, The Byrds, The Zombies, Joe Cocker, Ike and Tina Turner, The Move, Grapefruit, Rolling Stones en The Beatles, aan vang 20.00 uur. Zondag 25 januari om 20.00 uur is er een optreden van Blind Date, een rock band uit het land van Maas en Waal. De band laat met een uitgebreid repertoire bestaande uit een mix van eigen composities en op een waanzinnige en vooral verrassende wijze vele verbouwde covers horen. Crea tiviteit en enthousiasme openbaren zich eveneens tijdens de live optre dens, want als het publiek zich ver maakt, amuseert Blind Dat zich nog veel meer. Kortom, de band zorgt voor een onvergetelijk avondje uit. Lene de Visser-Slots D66/Lijst 5 nr. 13 Politiek is niet alles; maar alles is wél politiek! adviseert de Venrayse Vrouwenraad: Stem 4 maart op een vrouw! Van medio januari tot Pasen expo seren zes Venrayse kunstenaars (buiten)schilderijen en (ijzeren) beelden in de beeldentuin van De Lochting. Vijf exposanten zijn afkomstig uit de zogenaamde 'Ysselsteynse Kunstkring', een groep enthousiaste cursisten van de Vrije Academie te Venray. Ze vol gen al tien jaar lessen bij de bekende Venlose kunstenaar Eric Toebosch. Als de lessen in de zomermaanden vervallen gaat deze groep gezamen lijk en in eigen beheer verder met schilderen. Zo kwam medio '97 hun project van zestien buitenschilderij en tot stand: zestien beschilderde panelen (120x105 cm; luchtinlaten Na de cd 'Gregoriaanse volks zang', die de stichting Musica Gregoriana in 1994 heeft uitgege ven, heeft Venray's Gregoriaans Koor nu haar medewerking ver leend aan de cd 'Gregoriaanse koor zang', waarbij de aandacht uitgaat naar de 'Kyriales', die voor volks zang minder, maar voor de koor zang zeer bekend zijn gebleven! Gezongen worden de missen IV, IX, XI, XII en XVII plus het Pater Noster. De koren die verder hun mede werking verlenen zijn De Schola Cantorum uit Wahlwiller, De Schola Gregoriana Sittardiensis uit Sittard, Cantate Domino uit Horst en Musica Odilia uit Odiliënberg. Venrays Gregoriaans Koor zingt de XVIIe mis en het Pater Noster en staat onder leiding van Wim Reijnders. Het koor draagt deze cd op aan de onlangs overleden oprich ter en dirigent Wim Snijders. Wij denken, dat vele oren de melodieën zullen terugkennen. voor andere luisteraars, voor wie dit muzikale gebed minder bekend is, hopen wij dat er iets van de gewijde inspiratie zal afstralen, die eeuwen lang in de kerken verklankt werd! De opnames zijn gemaakt in de akoestisch zo bijzondere kruisgang van het voormalige Karthuizerklooster te Roermond. Het geheel wordt gecompleteerd door verschillende orgelwerken gespeeld door Gerard Sars op het Le-Picard-orgel van de Caroluskapel te Roermond. De cd kost 30,- en is verkrijg baar bij de koorleden of bij dhr. Cees van Baarsen, Nassauplein 9, tel. 581692. van een varkensstal). Door de inzet van stimulans Maria Gevers bereik te zij hiermee veel dag-. Week- en maandbladen en radio en tv. De exposanten van de Ysselsteynse Kunstkring zijn: Maria Gevers, Lies Hoeymakers, Jaap Kaan, Barry Pleit en Philip van Oostenbrugge. De zesde exposant is Guus Seiber uit Merselo, van beroep scheikunde leraar aan het Raaylandcollege te Venray. Seibert volgde schildercur sussen op de Vrije Academie te Venray, later gevolgd door de Zaterdagacademie te Venlo en een cursus beeldhouwen bij Hans Reynders. Naast zijn schilderijen houdt hij zich te laatste jaren vooral bezig met ruimtelijk werk. Hij maakt beelden in mergel, (meestal) vrouwelijke torso's en ijzeren objec ten. De grote beelden staand veran kerd rond zijn huis aan de Beek te Merselo. De lichtere beelden zijn te bewonderen in de beeldentuin van galerie De Lochting. Daarnaast wor den enkele van zijn schilderijen getoond. Galerie De Lochting, Laagheidseweg 16 te Venray, tel. 0478-585173). Openingstijden: zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Bedreiging In de nacht van zaterdag op zon dag maakte de politie in de woning van een vrouw haar ex-man, die op de bank in haar woning aan de Fagotstraat lag te slapen wakker. Net daarvoor had de ex-vrouw aan gifte gedaan inzake bedreiging. De man werd naar het politiebureau overgebracht, voorgeleid aan de hulp van de officier van Justitie en na verhoor en opmaking van proces verbaal huiswaarts gezonden. Vrede werd getekend Veel werk had de politie verricht in haar onderzoek, en verschillende getuigen gehoord nadat een vecht partij had plaatsgevonden in de nacht van zaterdag op zondag omst reeks 01.40 uur in de St. Catharinastraat nabij een uitgaans centrum in Leunen. Daar werd door de politie een 23-jarige inwoner van Sevenum aangehouden omdat hij een 24-jarige inwoner van Vierlingsbeek had mishandeld. Ook de 23-jarige had geslagen. Nadat over en weer beschuldigingen waren geuit kon de politie toch bemiddelen en na twee uur gaven beiden elkaar de hand als bezege ling, dat de vrede tussen hen beiden weer was getekend. Beiden trokken hun aangiften in. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils, R.E. Gabeler, H. Schraven, F. Schmeetz, M. van Tiel en J. Wittgen: za: B. v. CASTEREN-v. GILS Langstraat 106, tel. 585289 zo: M. van TIEL Stationsweg 15a, tel. 581465 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Corver, P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijser- Bors, G. van Loon, E. de Muinek Keizer, M. Verstraaten, J. de Vocht: J. de VOCHT Henseniusstraat 13a, tel. 581878 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 581255 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. JANSSEN, tel. 587273 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen R. EELDERINK en W. de VOCHT DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren A. RAAYMAKERS Horst, tel. 077-3981450 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: R. v.d. REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 06-54630234 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel.0485- 382225 INFORMATIECENTRUM GEESTELIJKE GEZOND HEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-1*7 30 uur PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Ttel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie BertAlbers Christ van den Munckhof Frits Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 3