SCOREN OP HET NET urovisi€ Vlakwatercross na 21 edities nog steeds trendsetter G-atleten aan start tijdens Vlakwatercross woningwet wet ruimtelijke ordening wet milieubeheer Info-avond over tbs- kliniek TAXATIES Gemeente raad vergadert Commissies Triatlon Vereniging Regio Venray Lopersgroep Venray Lopersgroep Peelrunners I. PEEL EN MAAS donderdag 22 januari 1998 Pagina 16 I Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burgemees ter en wethouders vanVenray ingeko men bouwaanvragen. het uitbreiden van de keuken aan de Goetzenhof 29 te Oostrum tnv M.M.H. Litjens, Goetzenhof 29; het bouwen van een woning met berging aan de Truus Schröderstraat te Venray tnv B. van Elk en J. Lam; het bouwen van een pluimveestal met bergruimte aan de Twistweg I2a teVredepeel tnv Mts. van de Zanden-Drüggen,Twistweg 12a; - het vergroten van de woning aan de Serenadestraat 58 te Venray tnv J.H.G.P. Thijssen, Serenadestraat 58; het bouwen van een carport aan de Sleutelbloem 17 te Venray tnv J. Broos, Sleutelbloem 17; het bouwen van een carport aan de Sleutelbloem 19 te Venray tnv N.W. Luijendijk, Sleutelbloem 19; het vernieuwen van de terras overkapping aan de Andeslaan 2 te Venray tnv G.A. Siroen, Andeslaan 2; het vergroten van de woning aan de Wederik 16 te Venray tnv C.W. Windhouwer, Wederik 16; het vergroten van de woning aan de Wederik 20 te Venray tnv F.E. Mos, Wederik 20. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw aanvragen medewerking te verlenen. het bouwen van een woning aan de Henriëtte Bosmanstraat 10 te Venray tnv M.C.A. Herder, De Gouden Leeuw 37 te Venray; het uitbreiden van de woning aan de Kroonkruid 56 te Venray tnv M.J.J.M. Rutten, Kroonkruid 56; het vergroten van de woning aan de Laurahof 30 te Venray tnv R.M.J.Arts, Laurahof 30; - het vergroten van de berging aan de Kruidenlaan I87 tnv J.M.P. Ploegmakers, Kruidenlaan I87; het plaatsen van een wintertuin aan de Lathijrus 22 te Venray tnv M. Leisiwal, Lathijrus 22; het bouwen van een bedrijfsge bouw aan het Keizersveld 38 te Venray tnv Betontechnisch Adviesbureau Stapels B.V., Postbus 5054 te Oostrum; het bouwen van een woning aan de St. Catharinastraat 26 te Leunen tnv P.J. Jenniskens, Boodenstraat 2 te Leunen; - het bouwen van een garage aan de Dopheide 18 te Ysselsteyn tnv P.J.M.B. Bus, Dopheide 18; het bouwen van twee woningen aan de St. Catharinastraat 2E en 2F te Leunen tnv J. Jenniskens, Albionstraat 40 te Leunen. De op de bouwaanvragen betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 22 januari I998 gedurende 2 weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor A.M.v.B.-melding Gelet op het bepaalde in de Wet milieubeheer (artikel 8.40 Wm) is bij Algemene Maatregel van Bestuur (A.M.v.B.) een aantal categorieën van bedrijven vrijgesteld van de vergun ningplicht. In deze algemene maatregel van bestuur zijn voor die inrichtingen algemene regels gesteld welke nodig zijn in het belang van de bescherming van het milieu. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er een A.M.v.B.-melding is binnengekomen van: I. Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan, Loonsedijk 5, 5815 EH te Merselo voor het uitbreiden of wijzigen van een inrichting dan wel van het veranderen van een daar in gebezigde werkwijze met betrekking tot het bewaren van propaan, gelegen aan de Loonsedijk 5 te Merselo. De melding kan worden ingezien van 22 januari 1998 tot 5 februari 1998 (2 weken) in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maan- dag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur I tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478- 523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Bovengenoemde melding moet nog 1 worden beoordeeld. Verzoek tot intrekking van de milieuvergunning De Wet milieubeheer biedt de mogelijkheid tot intrekking van de milieuvergunning. Hiervoor geldt een bijzondere procedure die in paragraaf 3.5.6 van de Algemene wet bestuurs- recht staat beschreven. Ambtshalve Besluit Burgemeester en Wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij in belang van de bescherming van het milieu de milieuvergunning ambtshalve ex artikel 8.25 geheel intrekt van: I. L. Arts, Hoogriebroekseweg 7, Rectificatie De gemeente Venray en de Stichting tbs-kliniek organiseert op maandag 26 ianuarï a.s. om 19.30 uur een informa tie-avond over de aan de Wanssumseweg in Oostrum te vesti gen tbs-kliniek. De bijeenkomst vindt Dlaats in het gemeentehuis te Venray. Het programma voor deze avond ziet sr als volgt uit: ontvangst (19.30-20.00 uur); H de-locatie van de kliniek; .de tbs-kliniek in algemene zin en het specifieke plan voor Venray en verdere procedure; 3auze gelegenheid tot het stellen van vragen. Bij deze avond zal de gemeente /enray zowel bestuurlijk als ambtelijk /ertegenwoordigd zijn.Tevens zullen vertegenwoordigers van het ministe- ■ie van Justitie, de Stichting TBS-kli- ïiek, Stichting de Wendel en het /incent van Gogh Instituut aanwezig '.ijn. Direct omwonenden en betrokkenen worden schriftelijk door de gemeente uitgenodigd. Overige belangstellenden rijn eveneens welkom. 5808 AA te Oirlo voor de milieu vergunning voor een timmerwerk plaats en propaangasinstallaties, gelegen aan de Hoogriebroekseweg 7 te Oirlo. De vergunning wordt geheel inge trokken. Het besluit en alle relevante stukken c.q. gegevens liggen ter inzage van 22 januari 1998 tot 5 maart 1998 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkda gen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478-523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Gedurende bovengenoemde kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden ingediend door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzich te van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in twee voud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuurs rechtspraak, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van deze termijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Het besluit wordt niet eerder van kracht dan nadat op dat verzoek is beslist. Venray, 22 januari 1998 Burgemeester en Wethouder voor noemd, namens dezen, het hoofd van afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen I* SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING DE VOORDELIGSTE TARIEVÈN Zandakker 24 5801 DV Venray Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 onderstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. het bouwen van een berging aan de Smakterveldweg 4 te Venray tnv W.M. Rozijn, Smakterveldweg 4; het bouwen van een bedrijfsruim te aan de Spurkt 9 te Smakt tnv P. van Melis V.O.F., Vierlingsbeekseweg 13 te Overloon; het bouwen van een warmte krachtcentrale aan de Roffert 8 te Casten ray tnv N.V. Mega Limburg, Westhoven 7 te Roermond; het bouwen van een warmte krachtkoppelingsinstallatie aan de Ripseweg I teVredepeel tnv Min. van Defensie, Postbus 90195 te Breda; het vergroten van de rundveestal aan de Timmermannsweg 113 te Ysselsteyn tnv Mts. Pijnenborg-v. Kempen,Timmermannsweg 113; het bouwen van een woning aan de Oomenlaan 5 te Venray tnv P. Satijn,Veerstal lOte Gouda. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen recht streeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemeester en wethou ders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel bin nen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitge reikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Venray, 22 januari 1998 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen De gemeenteraad van de gemeente Venray vergadert op dinsdag 27 januari I998 om 19.00 uur in het gemeentehuis. De vergadering is openbaar. Belangstellenden zijn van harte welkom. De agenda luidt; als volgt: Onderdeel A 1. Opening 2. Mededelingen 3. Spreekrecht publiek 4. Vaststelling agenda 5. Notulen van de openbare verga dering van de raad der gemeente Venray, gehouden op dinsdag 25 november I997 6. Notulen van de openbare verga dering van de raad der gemeente Venray, gehouden op dinsdag 26 december I997 7. Ingekomen stukken Onderdeel B 8. Voorziening in vacature in de commissie FinEcZa 9. Beschikbaar stellen van een subsi die van 50.000,- aan de Stichting Power(wo)man Holland Onderdeel C 10.Vaststelling van de nieuw Marktverordening Venray 11. Goedkeuring beleidsverslag Sociale Zaken 1996 en Beleidsplan Sociale Zaken I998 l2.Sluiting. Commissie volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en grondbedrijf De commissie volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en grondbedrijf vergadert op woensdag 28 januari, aanvang 19.00 uur in het gemeen tehuis. de vergadering is openbaar. De agenda luidt als volgt: 1. Opening, vaststelling agenda en mededelingen 2. Spreekrecht publiek 3. Plan Jerusalem. Advies wordt gevraagd over het definitief ste denbouwkundig ontwerp 4. Ingekomen stukken 5. Vaststelling verslag vergadering van 4 december 1997 6. Gewestelijke zaken 7. Nota Tijdelijke uitbesteding tech nische advisering WVG-wonin- gaanpassingen' 8. Raadsvoorstel tot het beschikbaar stellen van krediet voor het maken van luchtfoto's en beste ding inkomsten digitale kaart 9. Mondelinge toelichting op een in voorbereiding zijnd raadsvoorstel tot verkoop grond tbv de bouw van zogenaamde schoolwoningen in bp. Landweert 10. Raadsvoorstellen tot het nemen van voorbereidingsbesluiten. a. Voor het uitbreiden van uitgaans centrum-discotheek De Steeg te Leunen met een tweede gardero be en een openbare toiletvoorzie ning; b.Voor het realiseren van een gezondheidscentrum in het plan St. Antoniusveld; 4. Voor woning bouw in de kerkdorpen Oirlo en Veulen I ILijst aandachtspunten cie-VROG 12. Rondvraag en sluiting. WAO VAN SOEST B.V. Taxaties Advies onroerend goed Kruitweg 13, 5801 XR Venray Telefoon 0478-586408 Scopiascross Tegelen Afgelopen zondag vond alweer de derde cross plaats uit de Dagblad Cross Cup-serie, namelijk de Scopiascross. Onder modderige en glibberige omstandigheden namen de volgende leden van TV Venray deel aan de korte cross, over een afstand van 4870 meter. Als eerste kwam Mark van de Munckhof binnen, in een mooie tijd van 17.16. Een kleine minuut daarna kwam Marcel Martens over de streep in een tijd van 18.22, vlak op de hielen gezeten door Dave Ewalts die er 15 seconden langer over deed. Vervolgens stormde Bert Fleuren over de finish in een heel aar dige tijd van 21.10 minuten. Tenslotte kwam veterane Truus Hiddema bin nen in een tijd van 23.25. Over de lange cross nam aan deze editie van de Scopiascross alleen Frank Timmermans deel. Na vijf zware ronden over een afstand van 10.110 meter kwam Frank binnen in een tijd van 40.02 minuten. Crosswedstrijden De komende twee zondagen vin den er weer twee crossen plaats. De eerste is op 25 januari, name lijk de Vlakwatercross. Na de zwemtraining wordt er gezamen lijk ingelopen etc. De week daarna (1 februari) is de vierde wedstrijd van de Dagblad Cross Cup, de Molendijkcross te Velden. We hopen dat bij beide crossen veel TV Venray atleten aan de start verschijnen! Programma zondag van 09.00-10.00 uur zwem training in de Sprank; 10.15 uur voor bereiding Vlakwatercross dinsdag van 19.15-20.15 uur zwem training in de Sprank woensdag van 19.00-20.45 uurbaan- training zaterdag 14.30-15.30 mountainbiken; van 15.30-17.00 uur looptraining in Horst. PEEL EN MAAS 'n atxmnement waard Ben je rond en gezond en al moe van een stukje traplopen, dan is er een mogelijkheid om daar iets aan te doen. Lekker werken aan je conditie in de frisse buitenlucht. Trainingen: Gevarieerde trainingen op en om de Venrayse singels. Beginnersgroep: Deze groep is inmiddels begonnen aan de langere tempolopen van 10-15 minuten rennen met tussenpauze's waarin er gewandeld word. Als we alle tempolopen bij elkaar optellen zijn zij nu gevorderd tot ongeveer een half uur rennen. De overige groepen trainen volgens de vier niveaugroepen die ingedeeld zijn op trainingstempo's en doelstelling van trainen. Niveau 1 Lopers die ongeveer een uur in hun eigen tempo met allerlei vormen van lopen bezig zijn. Niveau 2: Lopers die beschikken over een goede conditie en lekker ontspan nen tempo's lopen. Niveau 3: Lopers die beschikken over een goede condi tie en die graag in een stevig tempo trainen. Niveau 4: Wedstrijdlopers die met individuele schema's en begelei ding trainen.De trainingen voor alle groepen starten op Dinsdag en Donderdag vanaf of op de atletiek- baan.De tijd waarop de trainingen beginnen is 19.00 uur. Bostraining: iedere zaterdag vanaf de Oude Barrier aan de Maasheseweg. Aanvangstijd: 16.00 uur. AV Venray-Regio introduceert zondag 25 januari veldloop voor verstandelijk gehandicapten Voor AV Venray belooft 1998 een memorabel jaar te worden. Er wordt weliswaar geen jubileum gevierd, maar desalniettemin staan er enkele mijlpalen op het programma. Het absoluut hoogte punt moet de aanleg van een heuse kunststofbaan worden, in de loop van dit jaar. Het eerste grote evenement staat echter al vrij snel voor de deur: zondag 25 januari de bekende Vlakwatercross. Na 21 edities is Noord-Limburgs grootste en belangrijkste veldloop nog steeds vernieuwend en een trendsetter. De Vlakwatercross kent 25 januari zelfs twee noviteiten: een veldloop voor verstandelijk gehandicapten en een cross voor mini-pupillen. Het eer ste initiatief vloeit voort uit de trainin gen voor verstandelijk gehandicapten, die sedert een jaar wekelijks op de Venrayse ovaal plaatsvinden. De mini-pupillen zijn de allerjongsten onder de atleten, maximaal zeven jaar oud. Of beter gezegd: zeven jaar Trainingen: Dinsdag: Duurloop, aanvang Horst 18.50 uur bij Ad Comperen in de Berkelstraat. In Sevenum om 19.30 uur bij v.d. Beele in de Peperstaat. Denk aan de hesjes. Donderdag: Interval en loopscholing, aanvang 19.00 uur. Zaterdag 24 jan.: aanvang 15.30 uur, Heuveltraining. Wedstrijden: Zondag 25 jan.: Vlakwatercross te Venray. Mededelingen Zaterdag 24 jan. is het verlovings bal van het boerebrullefspaar. Onder het motto 'Loat deze vastenaovend ni loëpe'. Op deze avond zal het boere- brullefsgezelschap zich aan het publiek voorstellen. Iedereen is wel kom. De aanvang is om 20.11 uur in zaal de Sport in Horst. Denk aan het inleveren van het werkbriefje voor carnaval. Woensdag 4 febr. houdt Ben Gubbels, trainer van Scopias, een lezing over individuele prestatiever betering en blessurepreventie. De aan vang is om 19.30 uur in het clubge bouw aan de atletiekbaan op de Herungerberg te Venlo. Iedereen is welkom! Op zaterdag 28 maart is de bekende City-Pier-City in Den Haag. Op deze dag zijn er diverse wedstrijden, onder andere een 1/4 marathon 10.5 km en een 1/8 marathon 5.25 km. De hoofd afstand is de halve marathon 21.1 km die van Den Haag via Wassenaar naar het strand van Scheveningen gaat dan weer terug naar Den Haag. Aangezien er vanuit de Peelrunners grote belang stelling is voor een van deze mooie wedstrijden, zullen we dit jaar weder om met een bus afreizen naar Den Haag. Op de training kan eenieder zich hiervoor alvast aanmelden. Meer informatie volgt in het eerstvolgende Doorlopertje in februari. Snelrecht bij eigen rechter spelen Zaterdagmorgen escaleerde het weer eens tussen twee buren in de Spinetstraat. Er was weer teveel lawaai gemaakt. Een 62-jarige Venraynaar wilde verhaal halen bij zijn buurman om van die overlast verlost te worden. Maar een gesprek had geen resultaat waarop de 62- jarige zich zo opwond dat hij een voor de woning staande fiets naar binnen gooide. Resultaat: vernielde fiets en beschadigde muur en toilet. Na overleg van de officier van Justitie werd op de man het snel recht toegepast zodat hem donder dagmorgen een dagvaarding om voor de rechter te verschijnen werd uitgereikt.' Snelheidscontroles Dinsdag werden van 15.00 tot 16.00 uur snelheidscontroles gehou den op de Albionstraat. Er passeer den 425 voertuigen de controle, 30 reden te snel en de hoogste snelheid bedroeg 82 km per uur. Wilt U als vereniging scoren bij uw leden? Scoor dan via Trefpunt. Want Trefpunt Peel Maas biedt u een compleet overzicht van alle activitei ten bij u in de buurt. Van de weekaanbieding van uw slager tot en met een electronisch prikbord waarop u uw oproepen kwijt kunt. Natuurlijk kunt u via Trefpunt Peel Maas ook het wereldwijde web op en profiteren van uw eigen e-mailadres. Wat en waar u ook zoekt, u betaalt altijd het lokale telefoontarief. U hebt al een aansluiting vanaf ƒ26,95 per maand. Als u meer wilt weten, vul dan onderstaande bon in: Trefpunt Peel Maas. Thuis op internet. Adres: PC en woonplaats: Tel.: Deze bon opsturen naar Trefpunt Peel Maas Antwoordnr. 1001, 5800 VB Venray. Een postzegel is niet nodig. Ter kennismaking betaalt u de eerste 3 maanden geen abon nementskosten! jong. De loop voor de verstandelijk gehandicapten en mini-pupillen is één van de vele disciplines die de 22e Vlakwatercross rijk is. Naar verwach ting zullen zondag 25 januari zo'n duizend atleten acte de presénce geven in het natuurgebied Vlakwater in Venray. Trimmers, maar ook getrainde en ervaren wedstrijdatleten, jong en oud, man en vrouw. Iedereen kan zich op zijn of haar niveau tes tend. De Vlakwatercross maakt wederom deel uit van de Limbra Cross Competitie, een circuit van zeven gerenommeerde veldlopen. Na Venray vinden nog de AV Heytse Cross (8 febr.) en de Helden Cross (15 maart) plaats. Het parcours voert de deelnemers over goede bospaden, die geheel met spikes kunnen worden gelopen. Hofleverancier van de Vlakwatercross zullen ongetwijfeld weer de Venrayse basisscholen zijn. Zij strijden om het 'kampioenschap van Venray'. De basisscholen knokken bovendien om de Jo van Oers Memorial, een klei nood dat wordt gewonnen door de school met de beste atleten. Ook bedrijven kunnen zich testen. Voor hen wordt een bedrijven loop georga niseerd. Start en finish zijn gesitueerd nabij het gebouw van Jong Nederland aan de Kempweg in Venray, bereikbaar onder tel.nr. 0478-511458 op de wed strijddag. Aldaar zijn ook kleedloka len douches beschikbaar. PROGRAMMA Het volledige programma van Vlakwatercross 1998 ziet er als volgt uit: 09.45 u: Scholierenloop, 1050m. 11.05u: Rabobank-trimlopen, 2000, 4000, 6000 en 8000m Bedrijvenloop Venray e.o., 4000m. KNAU-programma: 11.50u: Verstandelijk gehandicapten, 615m. 12.00u: Mini-pupillen, 615m. 12.00u;Meisjes pupillen B/C, 1050m. 12.07u:Jongens pupillen B/C, 1050m. 12.15u: Meisjes pupillen A, 1050m. 12.22u: Jongens pupillen A, 1050m. 12.30u: Meisjes D, 1050m 12.40u: Jongens D, 1575m. 12.50u: Meisjes C, 1575m. 13.00u: Jongens C, 2625m. 13.20u: Meisjes B, 2625m. 13.40u: Jongens B, 4725m. 14.05u: Meisjes A, 4000m. 14.05u: Vrouwen veteranen, 4000m. 14.05u: Vrouwen, 6000m. 14.45u: Jongens A, 6000m. 14.45u: Mannen veteranen, 8000m. 14.45u: Mannen, 12000m. HPrimeur bij A.V. Venray Regio N Atletiek vereniging Venray Regio zorgt a.s. 25 januari tijdens haar jaar lijkse Vlakwatercross voor een primeur in de regio. Voor het eerst is er in het programma een start opgenomen voor de G-atleten! Niet alleen uit Venray regio maar ook uit Helmond, Weert en Maastricht zullen er G- atleten aan de start verschijnen.De wedstrijd start om 11.50 uur in het natuurgebied "Vlakwater". De start is gelegen aan de kempweg ter hoogte van het clubgebouw van Jong Nederland "De holle boom". Nadat de G-atleten hun spieren hebben warm gedraaid zullen zij van start gaan voor een ronde van 615 mtr.. Het beloofd een zeer spannende strijd te worden en A.V. Venray Regio doet dan ook een beroep op de gehele Venrayse bevolking om deze atleten te komen aanmoedigen voor hun inspanningen. A.V. Venray Regio is sinds juni 1997 op een zeer voortvarende wijze bezig met het integreren van verstandelijk gehandicapten binnen hun vereniging. Het enthousiasme van de leden van de gehele vereniging voor deze G-groep heeft er voor gezorgd dat zij al een niet weg te denken plek hebben binnen de club. Na het cïubkampioenschap in oktober jl. namen de G-atleten deel aan verschil lende verenigingsactiviteiten en werden daarin op een enthousiaste wijze opge vangen door de andere leden van de vereniging. St.Nicolaas, Vossenjacht, Kerst en Oud/Nieuw gingen niet onopgemerkt voorbij. De deelname aan de Vlakwatercross is de volgende stap voor de leden van de G-groep om te laten zien dat zij bij een echte sportclub zich thuis kunnen voelen. Geïnteresseerden voor de G-Groep van A.V.Venray Regio kunnen altijd een kijkje komen nemen tijdens de trainingen op.donderdagavond van19.00-20.00 uur in de sportzaal van het Raaylandcollege-OOST. Je kunt ook 4-weken gratis proeftrainingen mee doen alvorens je beslist om lid te worden. Vöorevt. vra-' gen of verdere informatie kunt U terecht bij Ans en André Veugen tel.nr.: ■515025..: -j Internationaal cash management en de euro Het im- en exporterend bedrijfsleven is sinds jaar en dag op zoek naar mogelijkheden om het met de bedrijfsactiviteiten gepaard gaand grensoverschrijdend betalingsverkeer in haar grip te krijgen. Voor bedrijven met een of mèer vestigingen in het buitenland geldt in principe dezelfde behoefte. Met name als het gaat om grótere aan tallen betalingen is een van de veel gebruikte oplossingen het aan houden van rekeningen in het buitenland. Binnenlandse betalingssystemen Uit onderzoek is gebleken dat het Europese bedrijfsleven in zijn alge meenheid verwacht dat het met de invoering van de euro eenvoudiger en goedkoper zal worden om grensoverschrijdend betalingsverkeer uit te voeren. Wat men zich niet realiseert is dat dit slechts opgaat voor de omwisselingskosten en koersrisico's. Die verdwijnen met de invoering van de euro immers binnen het EMU-gebied. Wat in stand blijft, zijn de ver schillende binnenlandse betalingssystemen die in veel gevallen, ten opzichte van de Nederlandse situatie, minder efficiënt zijn. Hoewel de druk op Europese banken toeneemt om de situatie te verbeteren, zal er nog langere tijd rekening gehouden moeten worden met de huidige Europese betaalinfrastructuuren met de daarmee samenhangende com plicaties voor het grensoverschrijdend commercieel betalingsverkeer. Tegelijkertijd vait te verwachten dat, met het oog op bestrijding van wit was- en fraudepraktijken, de regelgeving in eerste instantie eerder stren ger dan soepeler zal zijn. Ook de plicht tot deviezenverantwoording zal door de verschillende Centrale Banken gehandhaafd blijven. Met de invoering van de euro vervallen voor het grensoverschrijdend betalings verkeer de koersrisico's en de kosten van aan- en verkoop van vreemde valuta. Hierdoor en met het uitzicht op het uiteindelijk slechten van over blijvende barrières zullen bedrijven hun activiteiten steeds vaker in het EMU-gebied ontplooien of bestaande activiteiten uitbreiden. Déze grens overschrijdende groei zal de behoefte aan internationaal cash manage ment en ondersteuning daarvan door banken alleen maar doen toene men. Bij invoering van de euro zullen daarbij vooralsnog dezelfde hinder nissen bestaan als op dit moment: verlies van valutadagen en kosten voor het uitvoeren van de grensoverschrijdende betalingen. Nog steeds immers worden deze betalingen via een apart buitenlandcircuit verwerkt (onder andere vanwege de rapportageplicht in de verschillende landen) en is het aantal grensoverschrijdende transacties kleiner dan de binnen landse transacties waardoor er geen voordelen uit schaalgrootte zijn te halen. Electronisch bankieren Een belangrijk hulpmiddel om het betalingsverkeer van het bedrijf te kun nen regelen wordt geboden in de vorm van software voor electronisch bankieren. Traditioneel zijn pakketten ingericht voor betalingsverkeer via één bank (monobank) en hebben daarmee niet de mogelijkheid om ook de rekeningen in het buitenland aan te sturen (multibank). Met een multi- bank functionaliteit is het mogelijk om ten laste van de in het systeem geregistreerde rekeningen betalingen uit te voeren, ook al loopt deze rekening in het buitenland/Tegelijkertijd leveren deze pakketten ook saldo- en transactie-informatie, soms meerdere malen per dag, waardoor het onder andere mogelijk is snel te zien welke bijschrijvingen er op de rekeningen in het buitenland hebben plaatsgevonden. Inmiddels zijn er pakketten die deze functionaliteit al wel ondersteunen en nieuw ontwik kelde pakketten zullen dat eveneens voor de euro doen. Wat doen banken? Om internationaal cash management voorzieningen aan hun klanten aan te kunnen bieden, maken banken gebruik van hun eigen kantorennet of er wordt een, al dan niet exclusief, samenwerkingsverband aangegaan met andere banken. Dit betekent vaak dat de klant niet meer vrij is in zijn keuze van de bank in het buitenland. Voor bedrijven die al langer een rekening aanhouden in het buitenland kan dit betekenen dat ze van bank moeten veranderen om gebruik te kunnen maken van cash management mogelijkheden die hun hoofdbank hen biedt. De inhoud van deze rubriek is samengesteld door de Rabobank.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 16