PEEL EN MAAS Taxatie van kunst en curiosa voor venray Denk na.... wat is goed voor 37.000 Venraynaren? Kampioen Rolstoeldanspaar op tv Samenwerking Venray: voor iedereen! Bezorgdienst a en Haarlemse verzamelaar zoekt Venrayse jgaspennmgen Inschrijftijden peuterspeelzalen Omroep Venray WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Steun CDA Venray De laatste leren dames- en heren jassen NU: GA .STEMMEN Vooruitlopend op de aanstaande Lionsveiling voor de derde maal in successie oudt de Lionsclub Venray ook dit ar weer een taxatiedag, waarbij u de gelegenheid wordt gesteld om w bijzondere artikelen door een intal deskundigen op hun waarde laten schatten. Deze taxatie vindt aats op zondag 15 februari in hotel steria en wel van 12.00 tot 16.00 tr. Op deze taxatiedag zijn vijf des- indigen op het gebied van schilde- jen, sieraden, porselein en curiosa anwezig en deze deskundigen laarderen de getoonde stukken •heel vrijblijvend. Mocht u vervol- :ns interesse hebben om deze stuk- •n te koop aan te bieden, dan estaat de gelegenheid om deze ukken op de - inmiddels alom ekende door de Lions te houden - eilingdag te laten veilen. Voor het taxeren door de deskun- igen wordt een bescheiden bedrag evraagd. Voor het entreebiljet van 7,50 p.p. ontvangt u een kop koffie ji kunt u maximaal drie artikelen ■ten waarderen. Indien u nog meer iken wilt laten waarderen, dan is it ook mogelijk tegen een extra bij rage van ƒ5,- per artikel. Heeft u derhalve nog iets op zol- er liggen of in de kelder of vraagt u ich af of het betreffende stuk op de choorsteenmantel echt iets bijzon- ers is, kom dan eens kijken op deze axatiedag, zodat u voor eens en oor altijd weet of u ook echt iets ijzonders heeft in huis. Mocht u op eze taxatiedag besluiten om het etreffende artikel te verkopen, dan unt u gelijk gebruik maken van de nogelijkheid om het via de veiling verkopen. Mocht het betreffende artikel te root zijn om het naar de taxatiedag Op 15 februari kunt u weer uw goe deren laten taxeren te brengen en wilt u het toch op de veilingdag verkopen, bel dan naar 0478-551640, waar u meer informa tie kunt krijgen hoe dan te handelen. VEILING Op de te houden veiling op 21 maart aanstaande in het Raaylandcollege kunt u vooraf de te verkopen artikelen goed bekijken en bepalen of u mee wilt doen aan de bieding, want tijdens de veiling zelf is deze mogelijkheid nauwelijks aanwezig geldt op het grote aantal te verkopen artikelen. Onder notarieel toezicht brengt de veilingmeester Jan Kroes een hele reeks artikelen onder de hamer. De betreffende artikelen worden getoond, dan wel aangewezen en hierop kan iedereen een bod uit brengen. Heeft men het hoogste bod uitgebracht en wordt het betreffende artikel voor deze prijs ook toegewe zen, dan kan men na betaling van de koopsom met de bijkomende kosten zich de trotse eigenaar noemen van een bijzondere vaas, sieraad, schil derij of ander bijzonder artikel. Want het aanbod is veelal enorm. Gelijktijdig met deze aankoop heeft u een goed doel gesteund, want de opbrengst - bestaande uit de aan de kopers en de verkopers in rekening gebrachte kosten - worden geheel besteed voor goede doelen. Deze goede doelen en verdere doel stellingen van de Lions worden op de betreffende veilingdag via infor matieborden aan u getoond. Ook al zou u er niet in slagen het door u gewenste artikel te kunnen kopen, dan blijft het bezoek aan deze vei ling toch zeer zeker de moeite waard. Voor iedereen is er wel iets te zien en voor een hapje en een drankje wordt gezorgd. Via het speciale tele- foonnummer van TAS, 0478- 551640, kunt u zich melden wan neer u artikelen voor de veiling heeft. U wordt dan thuis bezocht en ter plekke wordt het betreften- de artikel geregistreerd. J Dooraat steeds meer oudere men en een beroep doen op de bezorg- lienst van de apotheken wordt het jzorgschema aangepast. Het blijft zo dat de bezorgdienst enminste tweemaal per week in elk ;erkdorp zal komen. KVanaf 1 februari 1998 zal de zorgdienst als volgt georganiseerd lijn. Maandag t/m vrijdag tussen 09.30 mr en 1700 uur kan er bezorgd 'orden in Venray (centrum), lostrum (alleen bebouwde lom), Leunen (alleen bebouwde torn). Er kan bovendien bezorgd worden issen 13.00 en 17.00 uur op ïaandag, woensdag en vrijdag in: lostrum (buiten de bebouwde :om), Oirlo, Meerlo, Blitterswijck, iVanssum, Geysteren, Maashees, imakt, Holthees, Vierlingsbeek, en jverloon. en op dinsdag en donderdag in: rterselo, Vredepeel, Ysselsteyn, Veulen, Heide, Leunen (buiten de "•.bouwde Kom), en Castenray. De Haarlemse verzamelaar N. 'an Nouwland is op zoek naar ;aspenningen van de gemeente 'enray. De penningen werden idertijd gebruikt in gasmeters. Van Nouwland is op zoek naar inningen met een waarde van 2,5 :ent en van 10 cent. De plaatjes zijn 'an zink en hebben een omvang van '3,5 en 10 millimeter. De laarlemmer verzamelt allerlei soor- :n penningen, waaronder de munt jes die in muntgasmeters gestopt noesten worden. Ook adressen van md-medewerkers van het gasbedrijf lie mogelijk materiaal bezitten zijn velkom. De Haarlemse verzamelaar leeft van alles te ruil, waaronder locumenten over de na-oorlogse ïulpactie die vanuit Haarlem voor Venray op touw werd gezet. Het ïdres van de heer Van Nouwland is: jedempte Schalkburgergracht 65, 2021 AK Haarlem, tel. 023-527 68 76. Geslaagd Aan de HTS te Eindhoven rich- ing elektronica is René. Derkx uit Ysselsteyn met lof geslaagd. Jeroen v.d. Leur uit Venray is cum aude geslaagd als ingenieur telema tica aan de Fontijs Hogeschool te Venlo. Steeds meer mensen kiezen voor aluminium of kunststof als het gaat om deuren, kozijnen, een dak kapel of een serre. Kunststof en aluminium hebben dan ook sterke troeven: duurzaam, onderhoudsarm, gemakkelijk schoon te maken en inbraak vertragend. Kofra biedt U de keuze uit vele kleuren en profielen. Natuurlijk: altijd van de beste kwaliteit en voor een redelijke prijs Vraag eens vrijblijvende informatie bij: Kempweg 35 5801 Vb Venray Tel,: 0478 - 550967 mobiel: 06 - 51419976 KOFRA IS kozijnen Venray De Blackvelvet chinchilla van Chinchillacentrum W. Vervuurt uit Leunen is afgelopen weekend natio naal en internationaal kampioen geworden. In hotel Asteria te Venray werd voor de vierde opvolgende keer gestreden voor de jaarlijkse nationa le en internationale titels door top fokkers uit Europa. In het Deens keursysteem werd de chinchilla uit Leunen nationaal kampioen. Daarna werd deze chin chilla in het europees keursysteem de internationaal kampioen in zijn klasse en tenslotte werd hij als beste en mooiste chinchilla van alle kleur- variaties uitgeroepen en kreeg de titel 'Best of AU'. In totaal werden er door de fam. Vervuurt tien trofeeën gewonnen van de 24 ingezonden chinchilla's. De laatste week van de maand is er op de peuterspeelzalen gelegenheid uw peuter in te schrijven. U kunt uw peuter inschrijven vanaf de leeftijd van 2 jaar. De inschrijfkosten bedra gen ƒ15,-, s.v.p. gepast. Vanaf 2,5 jaar worden de peuters geplaatst. Plaatsing gebeurt op volgorde van inschrijving. Er is voor sommige groepen een wachtlijst. Donderdag 29 januari kunt u van 15.30 tot 16.30 uur inschrijven op: peuterspeelzaal De Paddestoel, Beukenlaan 6a, tel. 586498 en peu terspeelzaal De Blokkendoos, Kruidenlaan 161, tel. 510585, van 16.00 tot 17.00 uur op peuterspeel zaal De Mierenhoop, Hubenhof 67, tel. 586446 en van 18.00 tot 19.00 uur: peuterspeelzaal De Hummeltjeshoek, Bachstraat 14a, tel. 583077. Buitenaardse wezens Hebt u weieens een UFO gezien? Een niet te definiëren voorwerp. Of weieens gehoord van een engelbewaarder? Vroeger was dit gesneden koek in de opvoeding van kinderen. Engelen, hebt u ze ooit gezien buiten de kerststal? Buitenaardse wezens.... Vreemd of niet, in ieder geval niet alledaags en voor de hand liggend. In een periode waar de natuurwetenschappen hoog staan aangeschreven praat het team van Rond De Tafel as. zondagoch tend over dit soort schijnbaar senti menteel onbewijsbaar onderwerp. Onze tijd vraagt naar elementen die het tegengestelde zijn van het bewijsbare: - de roep om nieuwe vormen van religieus leven is groot; - de astrologie in al zijn vormen geniet een grote belangstelling; - mensen doen aan vele vormen van yoga, en ga zo maar door. Het Rond De Tafel team denkt zondag hardop over dit niet alle daagse vraagstuk: buitenaardse wezens. Zondag, 25 januari, 10.00 uur 'Wandeling dur 't Rooise Land Hoewel de buitentemperatuur de laatste weken anders doet vermoe den is het toch winter. En dat bete kent dat veel vogels vanuit het koude noorden naar onze streken vliegen om hier te overwinteren. In en rond de Maas en Peel vinden ze volop voedsel. Samen met het IVN maken we een boottocht over de Maas van Wanssum naar Sambeek. Onze gidsen vertellen over de diver se soorten watervogels. Donderdag 22 januari, 19.00 uur. Herhaling maandag, 18.00 uur. Waar de Troubadours gebleven Frans Croonenburg uit Gulpen zal 22 januari (21.00 uur) te gast zijn bij Oscar Hovens. Zijn allernieuwste CD heet Es de nuuje daag begint. Stopwatch Zondag in ons sportprogramma volop aandacht aan de 22e Vlakwatercross. het Venrays Bowling Kampioenschap en voet bal: de wedstrijd Venray - VVV'03. Verder nabeschouwingen van vol leybal, tafeltennis, basketbal, zaal voetbal en een speciaal verslag van de voetbalwedstrijd Geysteren - Merselo door Omroep Venray: kabel 102.4/ether 90.2. Postadres: Postbus 91, 5800 AB Venray. Studio-adres: St. Antoniusstraat la, 5801 AR Venray. Telefoon: (0478) 512362. Fax (0478) 513656. World Wide Web: WWW.EASY.NL/LOV. E-mail: lovenray@dds.nl Telefoonautomaat gevonden Woensdagmorgen werd in de struiken aan de Wederik een tele foonautomaat aangetroffen. Het is nog niet bekend waar deze is gesto len. DONDERDAG 22 JANUARI 1998 - NR. 4 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG 9. Netty Sloots-van Esch standpunten over: 13. Frans Franken Soft/hard drugs: Nee 10. Jan Reintjes 11. Henri van de Ven - St. Anna-terrein: blijvend groen! - Speeltuin: Venray verdient die! - Straatverlichting: meer en langer brandend! - Sportvelden: meer vrijheid voor de clubs! - Stimulering gevarieerde bedrijvigheid: een must! 14. Henk de Klerk 15. Ed Cadirci FEEL EN MAAS 'n abonnement waard Het rolstoeldanspaar Syvia Burgers en-raul Francken zullefraanstaande zondag te zien zijn in het programma 'Het ei van St. Joost' bij Omroep Limburg (TV8). Het programma zal worden uitgezonden van 18.00 tot 18.45 uur. Zij zullen Nederland op 27 februari vertegenwoordigen op het WK Rolstoeldansen in Tokyo. Uw sponsoring is nog steeds van harte welkom (12.81.15.513)! Af e Venray Centrum Oostrum Ysselsteyn Leunen Oirlo Merselo Castenray Heide Veulen Smakt Vredepeel

Peel en Maas | 1998 | | pagina 11