halve prijzen shop Het draait allemaal om 'n berg zand Actie hondenpoep levert 1450 handtekeningen op WINTERFINALE Telefoon Antwoord Service voorziet steeds meer in behoefte Emotionele discussie over Polenreis 'Duo Oëtgesloape' luidt nieuwe jaar Business Vision Venray in Aandacht voor veiligheid, jongeren en sociaal zwakkeren Oud papier VJ College akkoord met verkoop groenstroken kerkdorpen VAN OORSCHOT MODE PEEL EN MAAS donderdag 15 januari 1998 - Pagina 7 Zelfwerkzaamheid loonwerker pakt verkeerd uit Maandagmorgen stond loon werker Cor Nellissen voor de gemeentelijke bezwaar- en beroepcommissie. Het zoveelste hoofdstuk in de onenigheid tussen deze ondernemer en de overheid. Inzet ongeveer 120 kuub zand die onder zijn loods vandaan komt. Zand vervuild met petroleum. Zand die Nellissen zelf wil sane ren maar wat voor hem verkeerd uitpakt. De perikelen tussen Nellissen en gemeente zijn niet nieuw. In sep tember 1996 was er echter een door braak. Nellissen verkocht zijn grond aan projectontwikkelaar BBOM en trok zijn bezwaren tegen de bouw op Antoniusveld in. Een yoorlopig koopcontract werd getekend. Daarin werd wel aangegeven dat Nellissen zijn grond schoon moest overdragen. Bekend was dat een petroleumtank had gelekt. Nellissen" verwijderde deze grond om die ver volgens op zijn eigen terrein op een betonnen ondergrond op te slaan. Om de mate van vervuiling te bepa len nam Nellissen zelf grondmon sters en liet die door het bureau TauwMilieu uit Deventer analyse ren. Daaruit bleek dat de grond 55 mg koolwaterstof per kilo bevatte (10 mg is toegestaan). Tauw droeg twee oplossingen aan: saneren door de grond te luchten en regelmatig "Samen naar de toekomst" is het motto waarmee de PvdA de verkiezingen ingaat. Maandag presenteerde de partij haar ver kiezingsprogramma voor 4 maart a.s. De PvdA concludeert dat het een stuk beter gaat in Venray maar dat er nog veel te doen is. Veiligheid, meer banen en steun voor sociaal en financieel zwakkeren zijn speerpun ten in het beleid. De partij houdt daarbij wel de realiteit onder ogen. "Hard schreeuwen en veel beloven is niet onze stijl. Soms kunnen din gen niet en dan zeggen we dat eer lijk" aldus het PvdA bestuur. De PvdA wil ook veel aandacht voor jongeren. Goed onderwijs en goede sportvoorzieningen zijn erg belangrijk. Ook de verkeersveilig heid vindt de PvdA alle aandacht waard. De PvdA wijst er echter op dat de politiek niet alles kan. "Geluk, lief de en gezondheid zijn niet te koop. Gelukkig maar. Maar daar waar mensen buiten hun schuld in de pro blemen zijn gekomen moet er een helpende hand worden toegestoken. De PvdA-Venray vindt dat vanzelf sprekend." SAMEN De PvdA benadrukt dat ze samen met anderen aan de toekomst van Venray wil werken. "Na de verkie zingen hebben we bewezen dat we samen met het CDA de kar hebben willen trekken, daar waar anderen afhaakten. Nu Venray er veel beter voor staat zullen anderen wellicht ook hun verantwoording willen nemen. Wij blijven bereid om met iedereen in het belang van Venray samen te werken" aldus de PvdA. Daarbij dient de verkiezingsuitslag als basis te dienen. In 1985 begon de schoonvader van Geert van Kreij met een Telefoon Antwoord Service. Aan de levensvatbaarheid van een der gelijk bedrijf werd door velen toen getwijfeld. Het tegendeel werd bewezen. Geert en Karin van Kreij hebben nu hun handen vol aan het bedrijf TAS en zien nog toekomstmogelijkheden, ondanks voice-mail en mobiele telefonie. Bereikbaarheid is in de huidige 24-uurs economie van groot belang. Vooral kleine ondernemers zijn daar zeer afhankelijk van. Echter voor een startende ondernemer die de hele dag op pad is, is het aanschaf fen van een telefoniste een veel te hoge kostenpost. In zo'n situatie komt TAS om de hoek kijken. "Een ondernemer kan dan mobiel bellen maar krijgt dan vaak telefoontjes in situaties die niet uitkomen. Bij een abonnement op TAS vangen wij die telefoontjes op zodat de ondernemer de boodschap kan aannemen als het uitkomt." aldus Geert van Kreij. De klant betaalt daarbij alleen de een heden die voor hem gewerkt wordt. "Wij kunnen klanten een basis pakket bieden maar ook een ver gaand stukje maatwerk" aldus van Kreij. In een computercentrale krijgt de klant nummers toegewezen waar naar doorverbonden wordt. De om te gooien of de grond afvoeren als lichtverontreinigde grond cate gorie 1 bouwstof. Dat houdt in dat de grond wel onder bebouwing of bestrating gebruikt kan worden. In het voorlopige koopcontract Was ook afgesproken dat de acte eind maart 1997 gepasseerd moest zijn. Volgens Nellissen toonde BBOM echter geen haast en liet die datum passeren. "Er gingen vervol gens wat brieven op en neer en in juni heb ik aangegeven dat ze de grond nu moesten nemen omdat de verkoop anders niet doorging". BBOM liet vervolgens beslag leg gen waardoor de verkoop niet gean nuleerd kon worden. ZELF Nellissen had ondertussen zijn eerste foutje gemaakt. Hij had zelf de monsters genomen en niet laten doen. Van een 100% onafhankelijk onderzoek was geen sprake. Nellissen koos vervolgens voor zelfs saneren. Met zijn eigen appa ratuur was het voor hem gemakke lijk om de grond zelf om te gooien zodat de grond door luchting en ver damping zichzelf reinigde. Ook die zelfwerkzaamheid werd niet in dank afgenomen. Buurtbewoners hadden Nellissen met zijn laadschop door de vervuil de grond zien rijden en waarschuw den o.a. BBOM. De projectontwik- De Venrayse mevrouw Stephanie van der Broek overhan digt op 27 januari de Venrayse gemeenteraad 1450 handtekenin gen. De ondertekenaars zijn het eens met mevrouw Van der Broek dat de gemeente Venray een beter hondenbeleid moet voeren en dat de opbrengst van de hondenbelas ting daar aan besteed moet wor den. Stephanie van der Broek kwam in oktober vorig jaar in het nieuws met haar actie. Kern van haar kritiek op de gemeente is dat Venray al jaren hondenbelasting int, maar met het geld nooit iets gedaan heeft aan de overlast door hondenpoep. Wat haar betreft mag de gemeente de honden belasting afschaffen. De omliggen de gemeenten Horst, Sevenum en dienstdoende telefoniste ziet dan op een display voor welk bedrijf het telefoontje gaat en kan, als de klant dat wil, met de bedrijfsnaam aanne men. TAS kan voor bedrijven ook in de middagpauze van betekenis zijn. Indien bij een bedrijf de telefoon onbemand is, kan TAS voor dat ene keiaar eiste vervolgens een her nieuwd bodemonderzoek voor het hele terrein. De gemeente was ook niet blij met de actie van Nellissen en eiste in het kader van de Wet Bodembescherming dat Nellissen zijn grond afvoerde. Dat kwam de loonwerker op een dwangsom van 1000 gulden per dag te staan. Een bedrag dat inmiddels tot een maxi mum van 30.000 is opgelopen. ONDERZOEK De rechter gelastte in december dat Nellissen een nieuw bodemon derzoek moest laten doen voor het gehele terrein. Nellissen heeft daar voor inmiddels TauwMilieu inge schakeld die begin januari zelf mon sters hebben genomen uit de berg zand die Nellissen zelf aan het sane ren was. Binnenkort worden grond boringen over het hele terrein geno men. De eerste analyses van de monsters tonen aan dat de sane- ringsactiviteiten van Nellissen toch enig succes hebben geboekt. Bedroeg de hoeveelheid koolwater stof in zijn grond eerst nog 55 mg/kg, in januari was dat nog maar 25 mg, 15 mg. boven de norm van "schone grond". SNAPPEN Nellissen zelf snapt er af en toe niets meer van. "Ik het idee dat de Meerlo-Wanssum deden dat al eer der. Beter is het mensen gewoon te verplichten zelf de poep van hun honden op te ruimen en daarvoor in de gemeente vuilnisbakken te plaat sen. Een betere voorlichting en sociale controle moeten verder het werk doen. Uitlaatroutes en honden penningen vindt zij geen goede maatregelen. Veel honden poepen al voordat ze de uitlaatplek bereikt hebben en het stimuleert zeker niet tot opruimen door de baasjes. Een proef met een uitlaatroute in combi natie met een hondenpoepzuiger in Brukske heeft volgens haar boven dien uitgewezen dat bij slecht weer de route nauwelijks gebruikt wordt. Ook een controleur en aanlijnplicht bieden geen soelaas denkt Van der Broek. Honden aan een riem moeten uurtje de telefoon aannemen. STORINGSDIENST TAS treedt ook op als storings dienst. Door de 24 uurs bereikbaar heid van TAS kan TAS storingsmel dingen aannemen en vervolgens de desbetreffende monteur inschake len. Zo verzorgt TAS een pechservi- gemeente gewoon voor BBOM werkt. Neem nu die dwangsom. Van de gemeente moet ik de grond afvoeren terwijl een provincie-amb tenaar adviseerde dat de grond beter kon blijven liggen en drogen en het milieubureau aangeeft dat ik de grond zelf kan saneren". Nellissen is er van overtuigd dat de rest van zijn grond niet vervuild is. "Mijn goede bedoelingen pakken nu verkeerd uit. Van de andere kant heb ik het idee dat alles geld moet kosten". Nelissen is al sinds 1992 in con flict met gemeente en andere over heden. "In dat jaar viel de politie bij mij in nadat ze de telefoon hadden afgeluisterd" aldus Nellissen. "Ik zou mij toen niet aan de hinderwet voorschriften hebben gehouden. Sindsdien vraag ik mij nog steeds af wat ik fout gedaan heb. In mijn ogen heb ik volgens mijn hinder wetvoorschriften gehandeld. Zelfs burgemeester Waals heeft mij met die vragen laten zitten" Nellissen moest maar bij de recht bank zijn gelijk halen. "Toen ik aan de rechter vroeg wat ik verkeerd had gedaan zei deze dat je bij mij niet van de grond kon eten en dat hij ver der de vragen stelde. Ik moest me maar bezig houden met de onder handelingen met de gemeente. Nellissen kreeg geen gelijk. immers ook poepen en gezien het uitlaatgedrag van hondenbezitters zou een controleur driekwart van de dag koffie kunnen drinken. Mevrouw Van der Broek vroeg Venraynaren haar te steunen en beloofde de ingezamelde handteke ningen aan het gemeentebetsuur te overhandigen. Haar streefgetal was duizend handtekeningen, maar na enkele weken hadden al vijfhonderd mensen getekend. Uiteindelijk zet ten 1450 mensen hun handtekening. Met de handtekeningen krijgt de gemeenteraad ook een verslag van haar actie. Stephanie van der Broek biedt het pakket om 19.00 uur, aan het begin van de raadsvergadering aan de gemeenteraad aan. Ze roept ondertekenaars op om daar bij aan wezig te zijn. BASKETBALL-VERENIGING Zaterdag 17 januari wordt er weer papier opgehaald door Basketbal Vereniging Jumpers '76 in de wijk begrensd door: Oostsingel, Prins Bernhardstraat, Julianasingel, Raadhuisstraat, Maasheseweg en de Nieuwe Maasheseweg.Wij verzoe ken u vriendelijk het papier gebun deld of in dozen, voor 10.00 uur buiten te zetten. Wet Wapens en A Munitie De verlofhouders van de Wet Wapens en Munitie worden drin gend verzocht hun vergunning te komen afhalen tijdens de kantoor uren op de werkdagen aan het politiebureau aan de Letmseweg afdeling administratie. Het niet in het bezit hebben van de verlengde vergunning is straf baar en daarom is spoedige afha ling gewenst. ce voor een vrachtwagenbandenbe drijf. Een andere service is een alarm systeem voor alleenstaande oude ren. Indien die mensen iets over komt, bijvoorbeeld een val in huis, dan kunnen zij met een druk op een apparaatje TAS bereiken die vervol gens de nodige stappen onderneemt om hulp te bieden. "Op termijn sluit ik niet uit dat wij ook zelf die hulp gaan verzorgen" aldus Geert van Kreij. TOEKOMST Voor de toekomst ziet Geert van Kreij voor TAS nog andere moge lijkheden. Zo wordt nu al op kleine schaal voor bedrijven geënquêteerd en worden marketingprojecten uit gevoerd. De komst van de VoiceMail ziet Geert van Kreij niet echt als een concurrent. In de zakenwereld wil len (potentiële) klanten met iemand praten en niet met een VoiceMail. Ook de mobiele telefonie is niet zozeer een bedreiging. "Eerder een aanvulling. Klanten zien mobiel bellen als een extra product en niet als vervanging voor een telefoniste of antwoordser- vice" aldus van Kreij. TAS is gevestigd aan de Isabellahof 10 en uiteraard telefo nisch bereikbaar onder nummer 551600. Het college van b. en w. van d e gemeente Venray is akkoord gegaan met de uitgiftekaarten van groen- en reststroken. Het gaat hierbij om in totaal 7955 m2 aan 'snippergroen' in Castenray, Heide, Leunen, Oirlo, Oostrum, Veulen, Vredepeel en Ysselsteyn. Uit de uitgiftekaarten blijkt welke stroken grond in deze kerkdorpen in aanmerking komen om te worden verkocht. Welke hoe veelheid daadwerkelijk verkocht wordt, hangt af van de interesse van de burgers. In oktober 1996 heeft het college van b. en w. de eerste uitgiftekaarten van groenstroken vastgesteld. Het ging hierbij om de wijken Veltum en Molenklef en het kerkdorp Merselo. In Smakt zijn geen groenstroken die in aanmerking komen voor uitgifte. Ook voor Vlakwater, Landweert, het Centrum en de Maasheseweg zijn inmiddels uitgiftekaarten opge steld. Uitgangspunten voor het opstellen van uitgiftekaarten zijn het structuurplan Venray en het beleids plan Verkeer en Vervoer. Daarnaast is gekeken naar onder andere monu mentale bomen, logica kavelgren- zen, eigendomsverhoudingen, speelvoorzieningen en uitzichtshoe- ken ten behoeve van het verkeer. Binnenkort krijgen mensen die in aanmerking komen voor de aankoop van een groenstrook, een brief van de gemeente. Door middel van een formulier kunnen zij kenbaar maken of zij belangstelling hebben. De grondprijs is vastgesteld op ƒ50,- /m2 inclusief overdrachtsbelasting. De bijkomende notaris- en kadastra le kosten zijn voor rekening van de koper. i De gemeente betaalt de kosten van het verplichte bodemonderzoek en het geo-hydrologisch onderzoek. Bij twijfelgevallen kan de gemeente besluiten van verkoop af te zien. Verloren en gevonden voorwerpen In het tijdvak van 5 t/m 11 januari kwamen bij de politie aangifte gedaan van vermissing van de vol gende goederen: VERLOREN Abonnement volurenkaart NSU; bankpasjes ABN/Amro, Rabo, ook Europas; kinderportemonnee met beugel; herenbril, rond model; dameshorloge Omega, zilver- en goudkleurig; portemonnee met ƒ16,50, pasjes en gouden ring; por temonnee met pers. bescheiden en wat geld; portemonnee met klitte- band, inh. div. pasjes; herenporte monnee met div. pasjes; portemon nee, opdruk met ƒ50,- en bankpas; portemonnee, half rond met druk- sluiting en ƒ50.-; envelop met 5.000,-; leren portemonnee met jaartrajectkaart NS en div. pasjes; heuptasje met pers. bescheiden en div. pasjes; kentekenplaat bromfiets; twee Nederlandse paspoorten; chauffeursvergunning voor taxi. GEVONDEN Fietsen merken Tyfon, Gazelle Grand Tourist, Union, Valentina, mountainbike; colbert, merk Chiore XL; leren jack, merk Cryston; spij kerjack; Dennis Jeans; Jack Mario L'Unio; grijsgroene jack mt. 46: News Flash Clot spijkerjack XL; geruite sjaal; gebreide gele trui; groene trui XL; lichtgroene trui merk Martinique; grijs knuffeldier, mist een oog. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politiebureau aan de Leunseweg. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar Een zeer goed bezocht nieuw jaarsreceptie was voor Business Vision Venray het eerste formele, informele begin in het nieuwe jaar. Alle leden van BW en ook de besturen van de Industriële Club Venray, het Winkelcentrum Venray, Agri-business, Jong Management Noord-Limburg, Lozo Business tot Business en het gemeentebestuur van Venray waren uitgenodigd. Na een korte toespraak van Victor Weys (voorzitter BW) werd het champagneglas op het nieuwe jaar geheven. De aanwezigen werden ook nog getrakteerd op een optreden van het 'Duo Oëtgesloape' die enke le leden van BVV maar ook andere aanwezige bestuurders op de korrel namen. Kortom een zeer geslaagde receptie waar de aanwezigen op een De maandag gehouden raadsver gadering van de gemeente Meerlo- Wanssum kreeg een emotioneel slot, er werden door enkele raadsleden woorden gebruikt die men in een raadsvergadering niet verwacht. Aanleiding daartoe was een door de GP94 huis-aan-huis bezorgd blaadje waarin deze partij het colle ge beschuldigde afspraken inzake het uit te geven bedrag van de reis naar hun zusterstad Wasosz in Polen niet te zijn nagekomen. De fractie handhaafde ook na emotionele beraadslagingen haar ingediende motie. Nog een uitvoerig werden door de fractie Minke/De Groot en het CDA de gang van zaken geschetst rond die reis. De reis zou 7000 gulden gaan kosten. Uitgangspunt zou zijn dat die reis tevens een afscheid zou betekenen van de zittende raad. Maar GP- woordvoerder Henk Janssen stelde dat niet gesproken was over relatie geschenken, de aangeboden borden en het diner met de raad van deze Poolse stad. Woordvoerder Derikx van de CDA-fractie vond het rondschrijven onfatsoenlijk en een kwalijke zaak. 'Ook de GP-fractie was akkoord, ook toen de delegatie kleiner zou worden en van iedere deelnemer een bedrag van 300,- werd gevraagd. De zienswijze van die fractie was toen anders dan de heer Janssen nu verwoord'. Voorzitter Joep Hahn kon niet begrijpen waar de problemen bij de GP-fractie nu uit bestonden. Immers ook die fractie had aan de reis deel genomen. Met de andere fracties had ook de voorzitter moeite dat de GP-fractie nu op haar afspraken terugkwam. 'De verwijten van die fractie leg ik gewoon naast mij neer'. Wethouder Beterams kon ook geen verklaring geven waarom de GP zo'n ongenuanceerde uitspraken deed. Volgens hem maakt de naar de burgers gezonden folder goedkope verkiezingspropaganda. Wethouder Rutten voelde zich nog meer aangesproken en stelde dat die fractie leugens had ver spreid. 'In de 24 jaar raadslidmaat schap heb ik nooit zoiets meege maakt!' Hij wees erop dat de gemeente Meerlo-Wanssum de laag ste representatie-uitgaven in de hele regio heeft. De GP-fractie bleef bij haar stand punt en diende een motie in. Voordat die in stemming werd geno men verklaarde voorzitter Hahn dat deze zaak de politiek geen goed doet. Hij zou liever zien dat die frac tie openlijk haar excuses aan zou bieden. Nadat de woordvoerder van de GP-fractie uitdrukkelijk had ver klaard er geen verkiezingspropagan da aan te verbinden en geen discus sie daarover aan wilde gaan, werd de motie in stemming gebracht. Die kreeg alleen stemmen van de GP- fractie. Wethouder Rutten verweet daarop het ex-CDA-raadslid Nabben dat hij zijn CDA-idealen met het voorstemmen geweld aan deed. De overschrijding van die post zal nu uit het representatiefonds worden geput. SUBSIDIE Instemming óók van de GP-frac tie werd verkregen voor de verle ning van een subsidie aan de Stichting Vriendenkring Meerlo- Wanssum/Wasosz van ƒ5.000,- onder de bepaling dat voor de aan- perfecte manier hebben kunnen net werken. Op 22 januari zal de eerste forme le bijeenkomst plaatsvinden. Dan zijn alle leden uitgenodigd voor de jaarvergadering van BVV. Naast een korte samenvatting van de activitei ten van het voorbije jaar zal het beleid voor het komende jaar wor den gepresenteerd. Aansluitend wordt een lezing verzorgd door dhr. Van der Spek met als onderwerp 'werving en selectie'. Een zeer actu eel onderwerp zeker gezien het feit dat steeds meer organisaties moeite hebben met het vinden van goed personeel. De avond zal zoals altijd bij BVV worden afgesloten onder het genot van een natje en een droogje zodat het plegen van busi ness tot business de vrije loop heeft. vang van elk subsidiejaar een plan wordt overlegd van de activiteiten die de stichting dat jaar denkt te ondernemen. Na afloop zal verslag worden gedaan. Wel werd vanuit de raad gevraagd naar de burgers infor matie te verstrekken omdat die stichting gedragen moet worden door de inwoners. Wel wilde de GP- fractie zien vastgelegd dat dit geld niet bedoeld is als representatie. De raad stemde in met beschik baarstelling van een bedrag voor buitengewoon herstel van de kerk in Meerlo. Alle fracties stemden van harte in met het voorstel voor het jaar 1998 een bedrag van ƒ18.000,- beschik baar te stellen aan de Stichting Toeristisch bureau Horst. De verde re jaren zal het bedrag worden afge bouwd. Het bureau heeft de opdracht het aanpakken van de mar keting en promotie ten aanzien van de recreatie in de gemeenten Broekhuizen, Grubbenvorst, Sevenum, Horst en Meerlo- Wanssum Met betrekking tot de deelname aan het regionaal milieustation in Venray en (met ingang van 1 januari 1999) de invoering van de 'diftar' werd een bedrag van ƒ25.000,- beschikbaar gesteld. Vanuit de fractie Minke/De Groot werd de bezorgdheid uitgesproken dat de inzet van de milieuwerkgroep niet verloren mocht gaan. Ook werd gevraagd of er niet de mogelijkheid in zou zitten een eigen brengstation in Wanssum te realiseren. Voorzitter Hahn wees er op dat de (financiële) voordelen van het station in Venray groter waren. HAVEN WANSSUM Veel lovende woorden werden er door de woordvoerders van de frac tie uitgesproken bij het voorstel een intentieovereenkomst aan te gaan met de BAG-BV ten behoeve van de planstudiefase haven Wanssum en daarvoor een bedrag van ƒ117.500,- beschikbaar te stellen. De fractie Minke/De Groot wilde wel graag dat het plan zou worden gekoppeld aan de rondweg Wanssum. Het CDA wees erop dat de haven van Wanssum voor 95% bestaat uit bulkvervoer en dat die haven in combinatie met de haven van Venlo een goede toekomst heeft. Voorzitter Hahn was blij met de politieke steun. Hoewel de pro vincie erkent dat er nog geen con creet plan is kan ook van de provin cie alle steun worden verwacht. Geert van Kreij handelt een telefoontje voor een van zijn klanten af. f Gevaarlijk beest.N, Zaterdagmorgen omstreeks 08.30 uur kwam bij de politie een melding binnen van een bewoner van de Bazuinstraat dat in zijn tuin een gevaarlijk beest rondliep. Toen de politie ter plaatse kwam bleek het gevaarlijke beest onder de motorkap van een geparkeerde auto te zijn gekropen De politieman vroeg assistentie van een hem bekende 'jager' die met een vangkooi het dier wist te vangen. Het bleek een nerts te zijn. De politie wist er geen raad mee omdat geen van de nertsen- fokkers in de gemeente het beest wilden hebben. De 'jager' heeft het in het wild lopende nerts op een humane wijze naar de eeuwige jachtvelden geholpen. Grotestraat 73, Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. Uit de raad van Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 1998 | | pagina 7