OPEN EEN VESTIGING BIJ UW KLANTEN THUIS "Voor mijn zaak is Telebankieren te veel gedoe.... Reünie Ursulaschool '66-'67 Dandruff!Is terug Het Literair Café op zoek naar Guido Gezelle-verhalen 'ij Tien jaar seniorenorkest Peeldrivers concert organiseren De Kast REGIOKALENDER OJC Dingus India's eten en live muziek in De Evenaar Heropening café De Bonte Koe Trefpunt Peel Maas. Thuis op internet. dacht ik/ Informatie- /contactavond over borstkanker C s4ye*ccUi PEEL EN MAAS donderdag 15 januari 1998 - Pagina 3 Na een tijdje weinig gehoord te hebben van het legendarische punk- j gezelschap Dandruff!!, slaat de band genadeloos toe met een ijzer- I sterke comeback. Namelijk met hun derde CD SixEQUJfive, uitgebracht door het Limburgse platenlabel Windmill- Records. Het uit Groningen afkomstige punk-kwintet zal op 17 januari in OJC.Merlin te Meerlo weder om laten zien dat Dandruff!! nog steeds behoort aan de top van de Nederlandse punk-scene. De band zal omstreeks 22:00 uur het nieuw aangebouwde podium van de soos beklimmen. In het voorprogramma staat de uit Blerick afkomstige punkband K.P.A. De band Dandruff!debuteerde in '93 met hun eerste wapenfeit "Fourfifteen-E" (CD), Het Groning se kwintet toerde onder anderen met Penny wise en nam in het zelfde jaar een singel-CD op (I'm not down), hiermee behoorde de band tot de voorlopers in het punkpop genre, dat later skatepunk genoemd zou gaan worden. In '94 werd het stil rond het punkgezelschap Dand ruff!!. De fut was er enigszins uit. Na een tijdje rust rond het gezel schap volgde er een bezettingswis seling en leek de band hun nieuwe startmotor gevonden te hebben. De band sloeg afgelopen jaar keihard terug met hun comeback na een pla- tendeal met het Limburgse label "Windmill-Records" en een derde CD. Het derde album SixEQUJfive dat ver boven het gemiddelde punkni veau van Nederland reikt levert zes tien ijzersterke songs op die recht naar hun doel lijken te gaan, name lijk het spelen van onvervalste punk van de bovenste plank. Het album waar weliswaar invloeden te horen zijn van Pennywise, NOFX, NRA en Bad religion bevat toch een eigen gezicht hoe alleen de heren van Dandruff!! het kunnen brengen. In het voorprogramma staat de uit Blerick afkomstige Punkformatie K.P.A. Zaal open om 20.00 uur, aanvang om 20.30 uur. Entree ƒ5,-. Het Literair Café Venray-regio treft voorbereidingen voor de activi teiten rond het Guido Gezelle-jaar in 1999. Het is dan 100 jaar geleden dat deze grote Vlaamse dichter overleed. In Venray worden volgend jaar enkele bijzondere bijeenkomsten gehouden die in het teken staan van deze Vlaamse dichter terwijl er ver regaande plannen zijn om een uit wisseling te organiseren met de stad Brugge waar ook diverse literaire festiviteiten plaatsvinden rond de 100-jarige sterfdag van Guido Gezelle. Ten behoeve van de activiteiten rond het guido Gezelle jaar schenkt het Literair Café Venray-regio spe ciale aandacht aan de activiteiten van de in Venray geboren pater Kemps en zij befaamde Guido Gezelle-avonden. Kemps overleed op 31 december 1990 in Gennep en werd in Gemert begraven. Gerard kemps was een zeer gevoelig mens mét een dichterlijke natuur en muzikale begaafdheid. Hij genoot als missie-propagandist van de Paters van de Heilige Geest tus sen 1934 en 1954 in het hele land grote bekendheid. Hij kende alle gedichten van Guido Gezelle van buiten. Kemps tekende voor een one-man-show. Tijdens een avond vullend programma boeide hij het publiek met missieverhalen, gelar deerd met gedichten van Guido Gezelle en goochel kunstjes. Na zijn propaganda-werk heeft hij nog 32 jaar als missionaris gewerkt op het eiland Sint Maarten (Nederlandse Antillen) voor welk eiland hij zelf het volkslied heeft geschreven. Het Literair Café Venray-regio is op zoek naar mensen die destijds een avond hebben bijgewoond van pater Kemps en daarover iets kun nen vertellen of schrijven. Zijn er foto's van deze avonden of geluids banden? Aan de hand van de verza melde informatie verschijnt te zijner tijd een publicatie. Bestuurslid/jour nalist René Poels van het Literair Café Venray-regio houdt zich aan bevolen voor reacties. Schriftelijke reacties naar Hoofdstraat 36, 5864 BG Meerlo of bellen met 0478- 691771. Mensen die andere infor matie hebben over Guido Gezelle kunnen contact opnemen met secre taris Harry Theunissen, tel. 0478- 582948. Het seniorenorkest bestaat tien jaar. Een initiatief van Jan Versteegen en Frans Verhofstad leidde er tien jaar geleden toe dat zeven oudere muzi kanten met elkaar aan de slag gin gen. Thans telt het orkest vijftien leden. De leeftijd van de muzikanten varieert van 58 tot 80 jaar. Sommigen zijn zelfs nog actief lid van een harmonie of ander orkest in de regio. Het Seniorenorkest repe teert wekelijks op dinsdagmiddag in De Perdstal. In de afgelopen tien jaar heeft het Seniorenorkest grote bekendheid verworven in Venray en omstreken. Er werd vooral gespeeld op oude- renmiddagen van de KBO, culture le dagen, bij het Vincent van Gogh Instituut en de Augustinus Stichting, maar ook op campings. Ook bij de Fietsvierdaagse gaf het Seniorenorkest regelmatig acte de presénce. Het repertoire bestaat uit onge veer honderd nummers waaronder marsen, polka's, mazurka's, wal sen, tango's maar ook dixieland muziek. Het orkest viert het jubileum met een optreden op zaterdag 31 januari in zaal In den Engel aan de Poststraat. De middag begint om 14.00 uur en duurt tot 17.00 uur. De entree is gratis en iedereen is wel kom. Aan deze middag wordt o.a. medewerking verleend door folklo ristische dansgroep De Hakkespits en Wim Smits. Het orkest kan overigens nog versterking gebruiken. Daarover kan contact worden opgenomen met het secretariaat H. Willemsen, Melchiorhof 4, tel. 0478-512857. Dingus Open Air 1998... Maar dan binnen! is rond! Het wordt weer gewoon een mega-gezellig feest met bands die de definitie van muziek- kwaliteit wel eens even opnieuw zullen definiëren! Allereerst Utility Kick. Deze Leunse/Venrayse/ Heidse band uit eigen gelederen, bestaande uit ex-leden van o.a. Die Nakse Bananen en The Unknown Religion, speelt een afwisselend programma bestaande uit nummers van The Animals tot Motorhead en van Guns 'n Roses tot NOFX. Dan: Yoni. Dit Sevenums talent, met afwisselende covers en veel eigen nummers die mij soms sterk aan Metallica doen denken, bestormt de laatste jaren de regiona le podia met veel enthousiasme dat men over heeft gehouden aan het succesvolle optreden als afsluiter van het jaarlijkse Prilpop-festival in Sevenum. Vervolgens: The Great Cornholio. Na van deze band vorig jaar met carnaval het allereerste optreden in het café van Dingus aanschouwd te hebben, dacht ik: 'Die band moet ik nog een keer hebben!' Goede zang, uitstekende muzikanten en een swingend repertoire van nederpop tot neo-punk. Veel Nederlandstalig, veel hits, veel meezingen en vooral meeswingen! Goed voor zover de info over DOA'98... m.d.b.! Volgende week lees je meer over de laatste twee bands: The Ex-Presidents en De Gatbent en, oh ja, koop vast een kaartje in de voorverkoop om teleurstellingen te voorkomen want vorig jaar was het volle bak! Mededelingen van huishoudelijke aard: Barrooster: (vast) dinsdag: Ruud; (vast) woensdag: (19.00u) James, Jimmy en (22.00u) Stephan; (vast) donderdag: Rob; vrijdag: Juan en Remco; zaterdag: Saskia, Nicole en Mieke; zondag: Rob en Heidi. Zaterdag 31 januari wordt er in De Evenaar een Indiase maaltijd geserveerd. Tandori kip, Tandori vis en een vegetarische schotel, bereid volgens traditioneel India's recept. Aanvang van deze exotische maaltijd is 20.00 uur en de kosten bedragen ƒ21.50 p.p. Reserveren voor dit eten is wel noodzakelijk. Aansluitend is er in het café een live-optreden van Peter v.d. Water en Mitch Geurts. Beide spelen gitaar en zingen nummers van o.a. Stones, J.J. Cale, Lenny Kravitz, etc. E.e.a. wordt semi-akoestisch gebracht. De entree is gratis. De Evenaar, Merseloseweg 96, 5801 CE Venray, tel. 0478-510036. Dus ook voor een exotische Indiase maaltijd en live optredens... even naar De Evenaar! Aanstaande zondag 18 januari wordt café De Bonte Koe officieel heropend. Daarom willen de uitba ters, Yvonne Vullings en Leon Mooren, iedereen uitnodigen om een kijkje te komen nemen in de geheel vernieuwde Bonte Koe. De opening zal gebeuren door een vooraanstaand persoon in onze Venray se gemeenschap en er zullen enkele artiesten aanwezig zijn om deze avond nog meer kleur te geven. Opening Bonte Koe vanaf 18.00 uur! Uit de juiste koers Maandagmorgen omstreeks 07.40 uur raakte een personenauto komen de uit de richting Vredepeel, ter hoogte van Kempkensberg in Ysselsteyn uit de juiste koers. Voordat de 27-jarige uit Blerick afkomstige bestuurder de auto onder controle kon krijgen botste die tegen een langs de weg staande boom. Het ongeluk leek aanvankelijk ernstig. De gealarmeerde brandweer behoefde niet in actie te komen. De man werd licht gewond naar het zie kenhuis gebracht maar kon na behandeling weer naar huis. De auto is zwaar beschadigd. U wilt goed zakendoen en dus zou het mooi zijn als uw producten of diensten daar waren waar uw klanten zijn. Wat dacht u van Trefpunt? Trefpunt is namelijk de enige Internet-marktplaats die specifiek gericht is op Venray en omgeving. Steeds meer mensen komen er net zo vaak als ze in een winkelstraat komen. Vanuit huis lopen ze naar binnen om te zoeken en te vinden, van algemene informatie tot de laatste aanbiedingen van deelnemende bedrijven. Al vanaf een paar tientjes per maand kan uw bedrijf ook op Trefpunt staan, 24 uur per dag, 7 dagen per week bij uw klanten thuis. Waardoor er voortaan ook bij u virtueel gewinkeld kan worden. Voor meer informatie over presentatie op internet kunt u terecht bij Peel en Maas Grotestraat 68 Venray, tel. 0478-582727, fax. 04780-510916, E-mail: peelenm@tref.nl Als u dat als ondernemer denkt, hebben we prettig nieuws voor u. Want met Rabobank Telebankieren is betalen en ont vangen veel goedkoper en gemakkelijker dan u denkt. U zet gewoon uw PC aan en kunt aan de slag. Het pakket wijst u van zelf de weg. De Rabobank zorgt ervoor dat u kunt Telebankieren op de manier die precies past bij uw bedrijf! verzekeringen - financiële planning - beleggen - betalen - lenen - sparen Het pakket kent vele voordelen. Bovendien kunnen wij u precies voorrekenen wat het kostenvoordeel voor u is, indien u gebruik gaat maken van Rabobank Telebankieren. Wilt u meer weten? Uw Rabobank geeft u graag meer informatie over de vele moge lijkheden van Telebankieren. Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel.(0478)530247 tel.(0478)530460 Dit is een oude schoolfoto van klas 6a, 6b en 6c, schooljaar 1966-1967, van de Ursulaschool in Venray. De foto werd genomen tijdens de retraite-dagen in het klooster van St. Paul te Arcen. Op zaterdagmiddag 17 januari is er voor de oud-leerlingen van klas 6b van dat jaar een reünie georganiseerd in par tycentrum De Witte Hoeve te Venray. Wie hiervoor nog geen uitnodiging heeft ontvangen kan contact opnemen met Mieke Geertjens (Annemie Keysers), tel. 077-3987106 of met Wilma Wilms, tel. 0478-631373. Modelstockcarvereniging De Peeldrivers zijn momenteel al druk in de weer met de organisatie van het vierde NK indoor in de Merthal in Horst. Het Peeldriversweekend wordt gehouden op vrijdag 6, zater dag 7 en zondag 8 maar 1998. Nieuw in dit weekend is de vrijdag avond. Het lijkt nog ver weg maar om de echte popmuziekliefhebbers op de hoogte te houden dachten wij als organisatie terecht een vooraankon diging te plaatsen. Voor deze vrij dagavond 6 maart heeft de organisa tie met medewerking van stichting Horst Music namelijk niemand min der dan de zeer populaire Friese popgroep De Kast gecontracteerd. Deze vijfmans formatie onder lei ding van zanger Syb van de Ploeg heeft de laatste tijd veel bekendheid gekregen met hun nummers, In nije dei, Raak en Niets te verliezen. Ook zal de groep begin 1998 met een splinternieuwe cd op de markt komen. Met deze nieuwe cd zal het grote succes van De Kast nog een extra aangedikt worden. In het voorprogramma van De Kast is gekozen voor de Horster Benny's Birthday die hoofdzakelijk top 40 muziek ten 1 br popband hoofdzak gehore zal brengen. Meer nieuws over deze groep en natuurlijk de hoofdact De Kast zullen komende weken te beluisteren zijn op diverse lokale radiostations in de regio. De voorverkoop van dit concert is reeds op 2 januari gestart. De voor verkoopadressen vindt u op de pos ters die vanaf 1 januari in de regio werden verdeeld. Ook zijn er telefonisch kaarten te bestellen. Hiervoor kunt u contact opnemen met Mart Janssen, tel. 077-3985184 of 06-54761201. Kaarten zijn ook verkrijgbaar bij Music World in de Passage. Peel en Maas is een blad dat zich richt op Venray en directe omge ving. We willen onze lezers echter ooit de activiteiten die elders in de regio plaatsvinden niet onthouden. Daarom is er de Peel en Maas Regiokalender. Daarin vindt u een korte opsomming van evenementen en activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Zondag 11 januari: Rina Wijnen toont in streekboerderijmuseum De Locht haar vaardigheid mee garen en houten klosjes, ofwel kantklossen. Theo Smits zit in z'n ate lier en demonstreert een ander textiel-vak, namelijk dat van kleermaker. -Verder is in De Lochtte zien de expositie 'Limburg in d.e winter' en artis tieke kerstversieringen door leaen van groenclub Groei en Bloei. Streekboerderijmuseum De Locht lier aan de Koppertweg 5 in Melderslo. Op zondagen open van 14.00 tot 17.00 uur. Zondag 18 januari: Ruil- en verkoopbeurs van de Anton Pieck Club Nederland. De beurs wordt gehouden in vrijetiidsaccommodatie Henrjë.tte Roelants, Keldermansstraat 43a in Eindhoven. U kunt van 11.00 tot 15.00 uur terecht. Voor informatie over de vereniging: M.P. de Haas-van Riemsdijk (030-271 39 46) of R. Wijk (0252-67 42 00). Tot en met donderdag 26 februari: Tentoonstelling met werken van de vorig jaar overleden kunstenaar Aad de Haas. De Haas was in de na-oorlogse jaren in Limburg de intellectuele tegenhanger van de bekende Charles Eyck. De Haas werd ook bekend doordat het bisdom in 1949 zijn kruisweg in de kerk van Wahhviller Het verwijderen. In de Horster Oudheidkamer zijn een aantal werken uit het veelzijdige oeuvre van de kunstenaar te zien. De Oudheidkamer ligt aan de Steenstraat 2 in Horst en is open dinsdag van 10.00 tot 12.00 en woensdag, donderdag, zaterdag en zondag van 14,00 tor 16.30 uur. Vrijdag 6 maart: Concert van De. Kast in de Merthal in Horst. In het voorprogramma Benny's Birthday. De voorverkoop loopt al via een groot aantal café's en platenzaken in de regio, waaronder Music World in Venray. y De begeleidingsgroep Venray organiseert voor de vijftiende maal in informatie-contactavond voor dames die met borstkanker zijn geconfronteerd. Natuurlijk zijn ook andere betrokkenen van harte wel kom. De avond vindt plaats op 28 janu ari in het personeelsrestaurant van het St. Elisabeth ziekenhuis, Merseloseweg 130 te Venray, aan vang 20.00 uur. Het programma is als volgt: 19.30-10.00 uur: Ontvangst met koffie. 20.00-20.15 uur: Introductie door de heer M. Konings. 20.15-20.45 uur: Inleiding over 'De lymfeklier van de oksel' (nieuwe ontwikkelingen en onderzoek) door drs. C. Verheij. Drs. C. Verheij is werkzaam als algemeen chirurg in het St. Elisabeth ziekenhuis te Venray. 20.45-21.00 uur: Pauze. 21.00-21.30 uur: Inleiding over 'Verwerkingsprocessen' door dr. E. Oostdam. Dr. E. Oostdam is werk zaam als klinisch psycholoog in het St. Elisabeth ziekenhuis te Venray. 21.30-22.00 uur: Gelegenheid tot het stellen van vragen en discussie. 22.00-23.00 uur: Gelegenheid om informeel met elkaar te praten. Graag weten wij voor 21 januari met hoeveel bezoekers wij rekening mogen houden. Daarom verzoeken wij u uw komst telefonisch door te geven aan een van de teamleden. Deze zijn bereikbaar onder de tele foonnummers: 0478-582743 en 584609. Late aangifte Donderdag deen een 37-jarige Venraynaar aangifte dat tussen 15 november en 15 december was ingebroken in zijn woning aan de Tedderstraat. Hij had toen wel gemerkt dat de voordeur ontzet was en dat er ongewenst bezoek was geweest maar omdat toen bij het onderzoek was gebleken dat er niets ontvreemd was, deed de man geen aangifte. Nu bleek dat bij de inbraak zijn paspoort en rijbewijs waren verdwenen en moest hij om de ver vanging daarvan nu aangifte doen. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils, R.E. Gabeler, H. Schraven, F. Schmeetz, M. van Tiel en J. Wittgen: za: R. BRUINS Langstraat 106, tel. 583558 zo: H. SCHRAVEN Stationsweg 15a, tel. 581465 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Corver, P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijser- Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, M. Verstraaten, J. de Vocht: R. KEIJZER Van Beurden weg 10, Ysselsteyn tel. 0478-541777 Spreekuur in ziekenhuis Venray Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 580140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: B. PETERS, tel. 583478 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTUK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen R. GOEDEGEBUURE en G. GELLING DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten. mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren M. VERMAZEREN, tel. 077-3981450 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: H. van DUK, tel. 0485-382225 06-52851493 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 06- 54630234 INFORMATIECENTRUM GEESTELIJKE GEZOND HEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Ttel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof FYits Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 3