dieadtett J öucU fa9, Prinsenbal De Keavers Prins Jeu II bij de Huibuuke De Spurriemök Holthees-Smakt 'Boere- brulleft 98' van start De Bliekers 't Dartele Veulen De Karklingels Prins Mart VII Schanseknuppels Casele De Piëlreuzen Prinsenbal bij Klutetrappers Vredepeel PEEL EN MAAS donderdag 15 januari 1998 - Pagina 16 I Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 550740; kapelaan H. Bouman, Dr. Poelsstraat 4, tel. 550790; diaken: P. Hoedemaeckers, Whisllerstraat l, tel. 582385. Priester in ernstig nood geval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30- 10.30 uur. Zaterdag: H. Antonius, abt. 9.00 H. Mis voor hen die getroffen wor den door de gevolgen van de var kenspest. 19.00 H. Mis, Kamerkoor Contrast; voor juf. Adèle Manders; Hannie Aarts-Haans (coll); Jac Creemers (namens de collega's); zwd. Jan v.d. Bekerom (coll); overl. ouders Pouwels-Wismans en fam; jrd. Randy Taminiau; Drieka Peeters-Leendert (buren St. Petrusstr.). Zondag: 2e Zondag door het jaar. 9.30 Latijnse hoogmis Martha v. Lipsch-Goumans; overl. ouders Wim v. Dijck-Duijkers. 11.00 H. Mis jrd. A. Martens; Toon Daniels. Maandag: 9.00 H. Mis voor de een heid van de christenen. Dinsdag: 9.00 H. Mis overl. ouders Bouten-van Megen en Hubertha v. Meijen. Woensdag: H. Agnes, maagd en martelares. 9.00 H. Mis Teng Linders, ouders, broer en zussen; ouders Kappel. Donderdag: 9.00 H. Mis om meer enthousiasme in onze geloofsbele ving. Vrijdag: 9.00 H. Mis om priester roepingen. Dienbeurten: za 19.00: Martijn, Ronny, William. Rowan; zo 9.30: W. v. Ham, T. Koopmans; 11.00: Leon, Joost, Paul (m), Koen. Lectoren: za. 19.00: T. Verbeek; zo 11.00: G. de Groot. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapei St. Annakapel Vincentiuskapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapei. Voorganger: Wim Rongen. Lector: P. Wittenbols. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: Wim Rongen; Lectrice: L. Straetmans. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapei. 11.15 Liturgieviering in de Vincentiuskapel. Voorganger: Wim Rongen. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapei. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Stiltecentrum: Maandag: 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Dinsdag: 14.00-15.00 Spreekuur. Woensdag: 10.45-11.45 Psalmengroep. Donderdag: 14.00-15.00 Cursus over zingeving. 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pas torie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pastorie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Volkszang; Martien Branje (coll); Nel Goumans-Arts (coll); Henk Fontein; jrg. Wim Hagelaars en zoon Peter. Zondag: 8.30 Jrg. ouders Philipsen- Goossens en Luijpers-Sanders; overl. ouders Litjens-Jacobs en zoon Tien en schoondochter Kathi en overl. ouders Spee-Rühl. 10.30 M.m.v. Zangers van St. Frans; Jacobus Naus; jrg. Toon Brand; jrg. Gerrit Duijkers; pastoor Kemmere; bijz. ing. Maandag: 18.30 Jrg. Sjang Spee. Dinsdag: 18.30 Voor onze parochie Venray-Zuid. Woensdag: 18.30 Jacobus Naus; Agnes v. Ass en overl. fam.; Ber Philipsen en overl. fam. Donderdag: 18.30 Jrg. fam. Arts- Janssen. Vrijdag: 18.30 Voor alle hulpbe hoevenden Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur, tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Ziekencommunie: in afspraak met pastorie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: Kinderwoorddienst. 19.15 Voor Helm en Harrie v.d. Velden en overl. fam.; Han v. Meijgaarden-Donders (coll); overl. ouders Van Bergen-Stiphout en zoon Jos. Dinsdag 1 oktober 1929 was het 25 jaar geleden dat dhr. J.H. Briels, I directeur van het post- en telegraaf kantoor te Venray, bij de administra tie der posterijen in dienst trad. Maandagavond had reeds de huldi- ging plaats door het gehele PTT-per- soneel. Als aandenken aan deze I feestelijke dag werden enkele foto's genomen van directeur, familie en personeelsleden. Op deze foto zien we op de onder ste rij v.l.n.r.: Door Sijbers, mej. Briels, J.H. Briels, mevr. Briels, zoon van Briels, mej. Van Opbergen. Midden v.l.n.r.: Sjang Beterams, Huub Hendriks, Mathieu Mariens, Willem Jenniskens, mej. Min, Jeanne Vermeulen, Thei Claassens. Achteraan: Piet Michiels, Thijs v.d. Waeter, Harrie Pouwels, Harrie Swaghoven en Jacob Thomassen. Jan v.d. Putten In een uitstekend gevulde en zeer gezellige Kuituurbunker is prins Jeu II onthuld als nieuwe heerser van het Huibuuke Rijk. Met veel rook en geronk kwam van buiten een kartwagen de zaal inrijden. De inzittende was ver momd in een leren pak met geblin deerde helm. Na op het podium te zijn aangekomen begon hij zich uit te kleden achter een grote tempex plaat met daarop geschilderd het gemeentewapen van de oud gemeente Vierlingsbeek. Al snel werd duidelijk dat de prins door de tempexplaat zou moeten stappen om zich aan het publiek te tonen. Inmiddels was ook de voltallige hofkapel op het podium gearriveerd om de spanning nog verder op te voeren. Onzichtbaar voor het publiek trok zich één muzikant terug om zich razendsnel om te kle den. Na de plaats van de kartrijder achter de tempexplaat ingenomen te hebben kwam de muzikant uiteinde lijk tevoorschijn als prins Jeu II. Het nieuwe prinsenpaar gaat door het dagelijks leven als Jeu en Mat Verstraaten. De nieuwe prins in i werkzaam bij Xerox te Venray, ter- j wijl de prinses werkzaam is als ver- j pleegkundige in het ziekenhuis te j Venray. De prins wordt geassisteerd door zijn adjudanten Huub van Mil j en Frank v.d. Hoff. Prins Jeu II is onder andere lid van fanfare De Vriendenkring, lei- j der en bespeler van een tuba bij de hofkapel Alzelève Plaere en secreta ris van de dorpslijst Lijst Overloon. Als nieuwe boerenbruid werd Joke van Glabbeek-Crooijmans voorgesteld. Als bruidegom werden zes kandidaten voorgesteld, die op de ochtend vóór de boerenbruiloft door middel van Gentrijden zullen strijden om de bruid. De organisatie van de boerenbruiloft is dit jaar in i handen van de Aid Prinse Gild. De kostumeringswedstrijd bij de enkelingen werd gewonnen door 'Harry Janssen'. Bij de paren ein digde als eerste "Merlijn en de vrouw' en in de categorie groepen ging 'Kiss ons novvenant' met de hoogste eer strijken. Zondag: 9.30 Herenkoor Vredeskerk; voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie Venray-Zuid; overl. ouders Huisman^Paulus en overl. kinderen. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Hendrik Buczak; jrd. Toon Thielen; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. (Koor Harmony). Zondag: 8.30 Jrd. Jan v.d. Berg; Mie Staaks-Hermans. 10.00 Sjeng Potten; Petronella Kusters-v.d. Berg; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. (Herenkoor). Maandag: 9.00 tot bijz. int. Dinsdag: 9.00 Uit dankbaarheid t.e.v. O.L. Vrouw. Woensdag: 9.00 Voor de vrede in de wereld (met Rozenkransgebed). Donderdag: 9.00 Uit dankbaarheid. Vrijdag: 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste om eerherstel te bren gen aan God, schepper van alle leven. 9.00 Voor de vrede in onze gezinnen. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Chantal Lenssen, Maren de Boer. Floortje Gloudemans, Kelly Willems; zo 8.30: Bas Vermeulen, Guus Op den Camp, Maarten Wijnen, Peter Fleurkens; 10.00: fam. Gloudemans. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jonge Garde Koor); Johan Klein Kiskamp; Lei Weals, Piet Janssen en zoon Hay en overl. fam.Ewals- v.d. Loo; overl. ouders Friessen- Custers. Zondag: 10.00 Hoogmis (Herenkoor); Arnold de Ponti, Petronella Duijf, Louisa Hovens en kinderen; Martinus Philipsen enLeonie Verdellen; Mien Linskens- Takken (Ouderenver. St. Machutus); Toos Speijken-Rongen (buurt Haalakkker); tot bijz. int. (H). Woensdag: 9.00 H. Mis voor de parochie. Vrijdag: 9.00 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van Lourdes. Rectoraat Heide Zondag: 2e Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis Roel Cornelissen (buurt); jgt. Nellie Claessens; overl. ouders Peeters-Janssen; Sjang Derikx (coll); Herman Janssen en Petronella Janssen-Franssen. Misd.: Gijs, Inge, Chiel, René, Roy en Joep. Donderdag: Gedachtenis van de H. Vincentius, diaken en marte laar. 18.30 H. Mis. Misd.: Guus, Stef en Elian. Rectoraat Veulen 2e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. Bep v.d. Heuvel; 3e zwd. Dina Cox- Mommen. Zondag: 10.30 Hgm. fam. Nijsen- Coolen en Anny; Handrie Reintjes en Anna Lemmen. Dinsdag: 8.30 H. Mis voor de over ledenen. Vrijdag: 8.30 H. Mis voor de over ledenen. Misdienaars: za: Frank Classens en Rogier Holtermans; zo: Richard Classens en Loes Smets. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 Qverl. fam. Janssen-Thielen; Truus v. Schijndel- Thyssen (buurt); jrd. Harry Verhoeven; jrd. Petrus Mulders en echtgen.; Piet Bus (fam.); jrd. Piet Spreeuwenberg; uit dankbaarheid (40-j. huw. Litjens). Zang door Kinderkoor. Zondag: 10.45 Truus Mulders en overl. ouders en fam.; overl. fam. Lemmen; Thei en Nella v.d. Pas- Custers; jrd. Petronella Verlinden- Volleberg; jrd. Mien Swinkels- Jeuken. Zang door vocal group Enjoy Together. 13.30 Doop Stef Lemmens. 15.00 Doop Roel Leeyen. 15.30 Doop Pirn de Mulder. Maandag: 19.00 Mndd. Piet Mulders; overl. fam. Wilmsen- Verhagen. Woensdag: 19.00 Overl. leden LVB, in het bijz. mevr. Claessens- Berkers. Vrijdag: 19.00 Overl. parochianen. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Dirk en Freek; zo 10.45: Marian, Sandra, Danny en Ronnie PI; ma 19.00: Jelle en Bram; wo 19.00: Tom en Jeroen; vr. 19.00: Paul en Daan. Van 18 t/m 25 jan. is de Internationale Bidweek voor de Eenheid. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Voor de parochie. Misd.: Angela v. Tilburg en Sanne v. Els. Zondag: 10.00 Voor de parochie. Misd.: Janneke v. Rheden en Anke Poels. Woensdag: 19.00 Antonia Wismans; lev. en overl. fam. Janssen-Pubben; Peter Matijs Gielen, echtgen. en overl. kinderen; Grad Ewals. Kerk poetsen: mevr. Van Dijk en Van Tilburg-van Meerlo. Rectoraat Vredepeel Zondag: 10.00 M. Jansen; fam. Lenkens-Ermens; fam. Comelissen- Hendriks. Donderdag: 19.00 Rozenhoedje bidden. Misdienaars: zo: Ellen en Linda. Lezers: zo: Tonnie v. Hoof. Rectoraat Smakt 2e Week door het Jaar. Zondag: 10.00 Hoogmis voor Herman Janssen; Piet Poels; vader en moeder Kersten-Asselberghs en Vic, Frans, Twan en Bas; Sjen Annemie Poels en Marian Fleurkens winnen Liedjesfestival Met de voortreffelijke ondersteu ning van de Eikenhofkapel brachten de deelnemers hun liedje tweemaal ten gehore. Dit ten overstaan van een vakjury en een publieksjury. De presentatie van deze middag was voor de tiende maal in de voor treffelijke handen van Math Laurensse en Bert Linskens. Na het juryberaad kon een ver heugde prins Dave I de punten ver zamelen. Deze werden via een groot beeldscherm aan het in groten getale opgekomen publiek getoond. Na een nek aan nek race werd uil eindelijk de 'Spiegel', gezongen door Annemie Poels en Marian Fleurkens de winnaar. Ook de tekst is door hen geschreven. Muziek is van Wim Roeffen en het arrange ment van Sjef Claessens. Na uitreiking van de wisseltrofee door prins Dave I werd het winnen de liedje nogmaals gezongen. alle liedjes zijn inmiddels op een cassette gezet en zijn te koop bij de horeca in Oostrum en tijdens de beide zittingsavonden. Zittingsavonden De zittingsavonden worden gehouden op vrijdag 16 en zaterdag 17 januari in het gemeenschapshuis, aanvang 20.00 uur. Beide avonden is de zaal om 19.00 uur open. Vanaf 19.30 uur is er muziek van de Eikenhofkapel. Jenneksnes. Lectrice: Theo Reijnders. Dienb.: Eefje Koopmans en Susan Geurts. 15.00 Doopviering Lotte van Megen. In de St. Jozefkapel t.e.v. de H. Jozef. Woensdag: Eerste van de negen woensdagen voor het Hoogfeest van St. Jozef. 9.30 H. Mis tot zeke re int. (B). Vrijdag: 11.30 25-jarig huw.jub. fam. Janssen. 14.00 Huw. fam. Schattevoet. 15.00 50-jarig huw.jub. fam. Veldpaus. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 18 januari zal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, ds. W.Ch.P. Weersma voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindernevendienst gehouden. Na de dienst is er gele genheid om een kopje koffie te blij ven drinken. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema Dien Jehovah met een blij hart in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11aan vang 10.00 uur. Gratis toegang; geen collecte. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 077- 3987786. Diensten: D.V. zondag 18 januari om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: ds. H. v.d. Belt, Oud-Alblas. 's Morgens is er kinderoppas. Bijbelonderwijs/Catechisatie: De tijden zijn: 6-12 jr. maandag om 16.30 uur; 12-15 jr. maandag om 19.00 uur; 16jr. en ouder dinsdag om 19.45 uur. Gedenk de Venrayse orden met een teken Als dank voor de grote betekenis die de Venrayse Kloostergemeenschappen voor Venray en omgeving hebben, wil de Stichting 'Gedenkteken Kloosters' komen tot oprichting van een monu ment. Door middel van een financiële bijdrage kunt u dit doel ondersteu nen. Men kan dit doen door een bedrag over te maken op Rabobank Venray, rek.nr. 17.39.67.760; giro- rek. van de bank 10.68.514 t.n.v. Gedenkteken Kloosters Venray. Nadere inlichtingen: tel. 0478- 582352 of 582948. Tegen lichtmast In de nacht van zaterdag op zon dag, omstreeks 02.50 uur raakte een personenauto bestuurd door een 19- jarige inwoner van Ottersum uit de juiste koers en kwam tegen een lichtmast tot stilstand. De bestuur der moest voor behandeling van hoofdverwondingen naar het zie kenhuis worden vervoerd. Jeugdprinses Sanne I Boerenbruidspaar Wies en Ton Jenneskens Vorige week is het officiële start sein gegeven voor de kaartverkoop van het Ondertrouwbal 1998 dat wordt gehouden in zaal In d'n Engel op zaterdag 24 januari. De openingshandeling geschiedde door overhandiging van een raam biljet aan dhr. G. v. Dijck van Plusmarkt Van Dijck door Opperboer Math Volleberg van de organiserende Wijkvereniging Landweert. Het Ondertrouwbal zal naast diverse artiesten worden opgeluis terd door het alom bekende orkest 'Traöt ien de Göt'. Verdere voorverkoopadressen zijn: Cor Paint, Paterslaan, café 't Upke, Grote Markt en Sigarenmagazijn Janssen, Grote Markt, allen te Venray. Als jeugdprins is vrijdag 9 januari in een bomvolle Jera, na een spette rende jeugdprinsverkiezing waarin de gehele jeugdraad aan bod kwam als jeugdprins der Piëlreuzen uitge roepen: Wout den Urste. Wout den Urste (Gommers) zal de Ysselsteynse jeugd voorgaan tijdens carnaval en zal daarin ondersteund worden door jeugdvorst Ferdy (Seuren) en de gehele jeugdraad. Zijn spreuk luid dan ook: 'Mit zonne jeugroad achter den hand, kan carnaval nie mèr stuk ien Piëlreuzeland!' De receptie van Wout den Urste vindt zondagmiddag 15 februari ('s zondags voor carnaval) plaats in de Jera in Ysselsteyn. Afgelopen zaterdag 10 januari heeft onze prins Niels dun Urste op waardige wijze afscheid genomen van zijn regeringsjaar over De Keavers van Holthees-Smakt. Hij werd na zijn afscheidsspeech door Rasta Rostelli weer teruggezet tus sen De Keavers en Keaverinnen. Hierna konden De Keavers en Keaverinnen zich gaan opmaken voor de komst van de nieuwe prins carnaval. De prinsencommissie had Peter-Jan Rens uitgenodigd om met zijn spel 'Doet die het, of doet die het niet' de nieuwe prins 1998 zijn intrede te laten maken. Om 23.11 uur was het zover nadat verschillen de kandidaten nee hadden gezegd kwam Mark Geurts aan de beurt en hij zei met volle overtuiging ja, zodat prins 1998 van de Keavers Holthees-Smakt is prins Mark den Urste (Geurts). In het dagelijks leven werkzaam op een groot var kensbedrijf. Hij zal de carnaval in Holthees en Smakt voorgaan met zijn leus: 'Mak verrekkus veul schik en plezier, want ge left mar enne kier'. Zondag 18 januari zal prins Mark Zaterdag 17 januari is het I Prinsenbal, aanvang 21.00 uur in j gemeenschapshuis De Kleine Loef. Om 21.49 uur zal prins Geert II met zijn prinses Anita en narinneke Monique aftreden. Om 22.49 uur volgt de bekendma king van de nieuwe prins carnaval 1998 van vastelaovesvereniging De Klutetrappers Vredepeel. Zaterdag 10 januari jl. werd in het overvolle en zeer gezellige gemeen schapshuis te Maashees het 38e prinsenbal gehouden door carna valsvereniging De Bliekers. Nieuwe Prins werd Ger Mariens, beheerder van het gemeenschapshuis met als adjudanten Jorrit Franssen en Mario Gelden. Afgelopen zondagmiddag zijn de nieuwe heersers van carnavalsver eniging De Spurriemök uit Oirlo, tijdens de carnaval bekend gewor den. Uit een zee van ballonnen kwam prins Math I (Math Drabbels) tevoorschijn. Zijn prinses Wilma volgde even later uit de pit waarin menigeen verwachtte dat de nieuwe prins daar uit zou komen. Math, bestuurslid van de fanfare en vanaf de oprichting lid van de Kelderband wordt terzijde gestaan door jeugdprinses Sanne I (Sanne Wennekers) die daarbij hulp krijgt van jeugdvorst Tom Loonen en jeugdnar Bart Jenneskens. De ouders van jeugdnar Bart, Wies en Ton Jenneskens, werden door de organiserende buurt 'Rondum de Mökkestal' uitgeroe pen als nieuw boerenbruidspaar van De Spurriemök. Links het uitkomen van Prins Math 1 Afgelopen zaterdagavond werd tijdens het Prinsenbal in de Schanseschop in Castenray als heer ser over het knuppelrijk in 1998 uit geroepen prins Mart VII (Kuijpers). De nieuwe prins werd in een bak fiets de zaal ingereden, waarna het deksel gelicht werd en prins Mart Vii zich aan het volk kon tonen. Prins Mart VII, in het dagelijks leven buschauffeur, zal de Schanseknuppels aanvoeren met de leus: 'Laot deez boemelbus nie pas- siere, stap op en kom same mit mej vasteaovend viere' Op zaterdag 24 januari wordt prins Mart VII vanaf 20.11 uur in de Schanseschop een receptie aangebo den. (Foto Hoedemaekers Venray) Bij deze willen wij jullie uitnodi gen voor de receptie van prins Albert I en zijn prinses Anny. Deze receptie zal plaatsvinden op zater dag 17 januari van 20.00 tot 22.00 uur in de Perdsstal van 't Dartele Veulen, Veulenseweg 49 te Veulen. om 11.11 uur de kaartverkoop star ten van de zittingen in zaal 't Trefpunt. Diezelfde dag zal hij 's middags om 15.00 uur het jeugdbal 1 bezoeken en de nieuwe jeugdprins of jeugdprinses onthullen zodat ze samen de carnaval in Holthees en Smakt kunnen voorgaan. (Foto Hoedemaekers Venray) Prins Albert 1 (Foto Hoedemaekers Venray) Jeugdprins Frank Classens, jeugd prinses Diana Vermulst en narretje Daan Hendrix

Peel en Maas | 1998 | | pagina 16