Wie wordt de 53e prins van Venray? Reuzekluut voor Jo Koonings Vöskes krijgen ReynaertTv iett APK plak uitreiking Nieuwe prins bij de Piëlreuzen Boeren bruidspaar 't Knölleke Leunen Jeugdzitting bij De Hazekeutel Een paar maanden dansles en een leven lang plezier Liedjesmiddag De Karklingels Uitslag Liedjesmiddag Liedjesmiddag De Vöskes Prinsenbal en kostumerings wedstrijd bij De Huibuuke Wapperende palmen zorgen voor vakantiegevoel Biljarten PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS PEEL EN MAAS donderdag 8 januari 1998 - Pagina 9 Zoals bekend is de prinsenkeuze vanouds en best bewaarde geheim van Venray. In het diepste geheim vindt de selectie van de nieuwe prins en adjudanten plaats. Slechts een zeer klein gezelschap is hiervan op de hoogte. En zonder dat wij er bij stilstaan is het nieuwe trio al enkele maanden voor de bekendma king in de traditionele Prinseproklemasie, gestart met de voorbereidingen, zoals pakken pas sen, schoenen kopen, plaquettes bestellen en kiepsen laten maken. Ook over de activiteiten wordt intensief nagedacht. En niet te ver geten, het motto waarmee het nieuw trio het komende carnavalsseizoen zal ingaan. De kieps die iedereen past kon dus worden doorgegeven. Wie de gelukkige is, is nog niet bekend. In het geruchtencircuit circuleren wel diverse namen. Dit maakt het alleen nog maar spannender... De commissie Prinseproklemasie is al maanden in de weer om van de Prinseproklemasie een mooi spekta kel te maken. Op 17 januari is het dan weer zover: Prinseproklemasie 1998. Over het programma kan alleen gezegd worden dat alles uit de kast gehaald is om u als toeschouwer een schitterende avond te bezorgen. Natuurlijk zijn er de vaste program maonderdelen zoals het aftreden van het 'oude' prinselijk trio, de opname in de APK en het uitkomen van de nieuwe prins. De tussenliggende momenten zijn gevuld met optre dens van artiesten die in de wijde omgeving hun sporen verdiend heb ben p gebied van amusement en ver tier. Ook wordt het winnende vastelao- veslied ten gehore gebracht. De muziek wordt tijdens en na de pro- klemasie verzorgd door de Smelebloazers uit Ysselsteyn. Reden te over om er op 17 januari bij te zijn. Of u zit in de zaal of u volt de Prinseproklemasie via het beeldscherm in de foyer van de schouwburg. Kaarten voor de zaal zijn niet meer verkrijgbaar. Wel zijn er nog voldoende kaarten te koop voor de foyer. Kunt u om een of andere reden niet van huis dan biedt de radio uit komst. Omroep Venray is op 17 januari aanwezig in de schouwburg en zal de Prinseproklemasie live uit zenden. Op zaterdag 10 januari zal aan Ad Swinkels de APK plak worden uit gereikt. De uitreiking vindt plaats tijdens het jaarlijkse plakkebal in dans- en partycentrum Janssen aan de Raadhuisstraat. De avond begint om 20.30 uur. Naast de officiële plichtplegingen zal de avond muzikaal worden opgeluisterd door een nieuw trio in de regio. Foot print. Verder zal professor Wassen van de Narren Universiteit Limburg (NUL) een vrolijke lezing verzor gen. Hay Vogels is zaterdagavond 3 januari uitgeroepen als prins Hay IV van de Piëlreuzen uit Reuzesteyn. Samen met prinses Dien regeert hij onder het motto: 'Mit de biën van de groond, met de hand ien de lucht viere wej dit jaor vastelaovend ien vogelvlucht'. Aanstaande zondag vindt voor de tiende maal een spannende maar vooral gezellige liedjesmiddag plaats in het gemeenschapshuis. Zes nieuwe toppers zullen, onder de voortreffelijke begeleiding van de Eikenhofkapel, strijden om de eer van het winnende Oostrumse Vastelaoveslied 1998. Naast de vakjury zal ook de stem van het publiek in belangrijke mate bij de beoordeling doorklinken. Zoals vanouds kunt u rekenen op een prima sfeer voor jong en oud. Vanaf 14.30 uur bent u van harte welkom! f Duur vlees werd N nog duurder... Een 38-jarige Venrayse vrouw- vond het vlees in een supermarkt aan De Bleek wal aan de dure kant, ze deelde dat ook aan het personeel mee. Vervolgens zag een personeelslid van die super markt dat de dame twee zakjes vlees pakt en niet afrekende. Bij haar aanhouding schopte en sloeg ze de medewerker voordat de aan de politie kon worden overgege ven. Na verhoor kreeg de dame in het kader van het snelrecht al een dagvaarding aangeboden om voor de rechter te verschijnen, niet alleen voor de diefstal maar ook voor haar verzet In Leunen zijn 'Ria van Harrie van Dieck en van Truus van Porter Piet' (Ria Pijpers van Dijck) en 'Jos van Ger van Piepers Nöl en van Marie van Wismans Sef' (Jos Pijpers) uitgeroepen tot boeren bruidspaar 1998. Nadat eerst de overige leden van het nieuwe boerengezelschap bekend gemaakt waren, werden Ria en Jos afgelopen zondag op de jaar lijkse liedjesmiddag van 't Knölleke door Wijkvereniging Leunen Centrum op ludieke wijze onthuld. Ria en Jos, in het dagelijkse leven ook een paar en ouders van twee lieve dochters, zullen op carnavals dinsdag in Leunen in de onecht ver bonden worden. Zij hopen dat even zovele Knöllekes en Knölhnnekes te begroeten op hun boerenbruiloft als er van hun onthulling getuigen mochten zijn. foto Hoedemaekers WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar Inbraak in woning Op tweede kerstdag werd inge broken in de woning van een 34- jarige Oirlonaar aan de Ericaweg. Ontvreemd werden twee geldkistjes met inhoud en persoonlijke beschei den. De Huibuuke, Overloon Op zondag 4 januari werd in de kuituurbunker weer gestreden om de huikraker van 1998. Het thema 'viere novvenant' was bij alle deel nemers verwerkt in de liedjes. Na het beluisteren van de tien liedjes en het tellen van de punten kwam als winnaar tevoorschijn Wientkracht 7 met het lied Viere novvenant. Met 310 punten werd met ruime meer derheid gewonnen van de andere deelnemers. De verdere uitslag van de liedjes- middag was als volgt: 2. Peter South Singers 196p; 3. V.A.L.S. 166p; 4. JVO 152p; 5. Road van Elluf 124p; 6. Haybelly's 122p; 7. Z.Z.Z. 105p; 8. Klaen herrie 76p; 9. Vur de joeks 67p; 10. Aid Prinse Gild 62p. Op zondagmiddag 11 januari aan vang 14.30 uur zullen in zaal 't Brugeind vijf groepen strijden om de carnavalsschlager 1998 met de hieraan verbonden wisseltrofee. De muzikale begeleiding is in handen van de Rutbachkapel. Een deskundi ge jury met o.a. Ben de SRV-man zal de liedjes beoordelen. De prijs uitreiking zal plaatsvinden door prins Wiel I. De Liedjesmiddag begint om 14.30 uur. Tijdens de Liedjesmiddag is er een videohoek voor de kinderen waar tekenfilms vertoond worden. Zondag wordt ook bekend wie prins carnaval 1998 wordt en vorst Reynaert III (Wiel Coenders) zal de vorstenscepter overdragen aan de kersverse vorst Reynaert IV. Voor en tijdens de Liedjesmiddag zal er ook weer gelegenheid zijn om entreekaarten te kopen voor de jaar lijkse revue-avonden. Deze worden gehouden op vrijdag 13 en zaterdag 14 februari. De verkoop van entree- kaarten voor leden van de carnavals vereniging vindt plaats van 14.00 tot 14.30 uur. Vanaf 14.30 uur begint de vrije verkoop. Na zondag 11 januari kan men de entreekaarten nog kopen bij de plaatselijke horeca en tijdens activiteiten van de carnavals vereniging. Zaterdag 10 januari maken wij de nieuwe prins carnaval bekend. Om 20.45 uur beginnen wij met de Huikraker 1998, het winnende liedje van de Liedjesmiddag. Voor het uitkomen van de prins wordt om 21.00 uur de nieuwe raad van elluf voorgesteld. De nieuwe samenstelling geeft wellicht al een aanwijzing in welke richting de prins gezocht moet worden. Om 21.15 uur wordt door de organise rende vereniging, op ludieke wijze, het nieuwe boerenbruidspaar bekend gemaakt. Tevens vindt op deze avond weer de tradtionele kostumeringswed strijd plaats. De deelnemers kunnen meedingen naar prachtige prijzen in de categorieën enkelingen, paren en groepen. Aan de kassa van de Kuituurbunker kunnen de deelne mers zich tot 21.45 uur laten inschrijven voor de kostumerings wedstrijd. Om 22.15 uur krijgen alle deelnemers de gelegenheid zich te presenteren op een catwalk. Om 23.11 uur naderen wij het hoogtepunt van deze avond: de bekendmaking van de prins carnaval 1998, die aansluitend zal speechen en de prinsendans samen met zijn prinses zal uitvoeren. Het Prinsenbal begint om 20.30 uur en wordt gehouden in De Kuituurbunker. De entree bedraagt ƒ7,50 of gratis op vertoon van een passe-partout kaart. Harde windstoten Harde windstoten zorgden er voor dat een boom omwaaide langs de Beekweg ter hoogte van tuincen trum Keuten. Politie en passanten wisten de boom van de weg te krij gen, waardoor het gevaar voor het verkeer geweken was. Tweede kerstdag moest de brand weer in actie komen voor het kapot- zagen van een omgevallen boom aan de Mgr. Nolensstraat. De slagbomen van de parkeer plaats aan de Raadhuisstraat, het Blekersveld en het Gouden Leeuwterrein waren evenmin bestand tegen de harde wind, want alle slagbomen waren omgebogen. Hoe groot de schade is is niet bekend. De politie kreeg tijdens de kérst- dagen ook enkele tientallen meldin gen van inbraakalarm, eveneens veroorzaakt door de harde windsto ten. De Reuzekluut, de hoogste vaste- laovesonderscheiding in het Piëlreuzenrijk, wordt dit jaar uitge reikt aan mevrouw Jo Koonings. De uitreiking vindt plaats op zondag 18 januari in de Smelehof. Iedereen krijgt dan de gelegenheid Jo te feli citeren. Jo kan getypeerd worden als de 'Moeder van twee verenigingen'. Jo is al vanaf de jaren 50 actief in het verenigingsleven van Ysselsteyn. Zeven jaar was zij bestuurslid en sportleidster van de toenmalige Boerinnen Jeugd Bond (de BJB). In 1957 werd Jo lid van toneelvereni ging Crescendo, waarvan zij in 1962 bestuurslid werd. Vanaf 1972 was zij secretaresse/penningmeester en de stuwende kracht achter de ver eniging. De bestuursfunctie bekleedde zij 30 jaar. Voor Crescendo was dit aanleiding haar als erelid te benoemen. Het hoogte punt in haar toneelcarrière was zon der meer de revue, die in 1986 in het gemeenschapshuis werd opgevoerd t.g.v. 50 jaar parochie. Samen met een aantal anderen was zij verant woordelijk voor de totstandkoming. Haar sportcarrière die zij bij de BJB was begonnen werd later voort gezet bij handboogschutterij Ons Genoegen. Zij volgde daarbij haar man Jan Koonings, die als bestuurs lid secretaris/penningmeester was en zich steeds meer ging bezig hou den met het trainen van de jeugd. Jan was weliswaar bestuurslid maar Jo deed het uitvoerende werk als penningmeester. Dit heeft zij twintig jaar voor haar rekening genomen. Sinds begin 1980 is Jo zeer actief als jeugdbegeleidster en trainster. Toen zij 50 was is zij er zelfs in geslaagd het trainersdiploma Handboogschieten te behalen. Het begeleiden van de jeugd betekende niet alleen één keer. in de week trai nen maar ook meegaan naar alle wedstrijden in de weekenden in bin nen- en buitenland. Als er jeugdle den waren die moeilijker perioden doormaakten dan kwamen zij naar de Jan Poelsweg waar zij door Jan en Jo werden opgevangen. Een aan tal jeugdleden zien Jo dan ook als hun tweede moeder. En ook bij Ons Genoegen wordt zij weieens de moeder van de vereniging genoemd. Haar man Jan is in belangrijke mate verantwoordelijk voor het leggen van de basis van het succes wat handboogschutterij Ons Genoegen inmiddels heeft. Landskampioenschappen zijn heel normaal en sportprijzen van de gemeente Venray komen regelmatig bij leden van Óns Genoegen, een aantal leden staan zelfs op de nomi natie voor de Olympische Spelen. Jo heeft hier samen met haar man Jan een zeer belangrijke bijdrage in gehad. Het is namelijk de jeugd die de basis is. En begeleiding hiervan is dan ook van wezenlijk belang. De Reuzekluut wordt dit jaar uit gereikt aan een vrouw, die naast het verzorgen van een gezin met man en vijf kinderen erin geslaagd is ook twee verenigingen als 'moeder' te verzorgen. Zij is een echte Piëlreuzin, die overigen ook tijdens het carnaval in Ysselsteyn haar spo ren bij optochten en als prinses heeft verdiend. De Vöskes Meerlo Carnavalsvereniging De Vöskes uit Meerlo neemt afscheid van vorst Reynaert alias Wiel Coenders. Na zeventien jaar de Meerlose vossen en vossinnen te zijn voorgegaan tijdens carnaval heeft Coenders besloten de vor stenscepter over te dragen aan een jongere. Tijdens het prinsen- bal, zondagmiddag 11 januari in zaal 't Brugeind te Meerlo, trekt Wiel zich officieel terug en wordt de nieuwe vorst aan het volk gepresenteerd. Tijdens het Aide Wieverbal op vrijdag 23 januari worden vorst Reynaert III en zijn vrouw Mia een receptie aangebo den van 19.00 tot 20.30 uur. Wiel Coenders kreeg als kind het camavalsvieren als het ware met de paplepel ingegeven. Vader Frans Coenders stond vooraan bij de oprichting van de carnavalsvereni ging in Meerlo en werd in 1956 zelf uitgeroepen tot prins Frans I. Later werd hij Reynaert I, de eerste vorst, een functie die hij zeventien jaar lang zou bekleden. Ondertussen werden zijn zonen Eed, Piet en Frans prins carnaval. Vorst Reynaert I had een droom: zoon Wiel moest de vorstenscepter overnemen. Dat gebeurde in 1981, toen Wiel werd benoemd tot vorst Reynaert III. Waarom stopt Wiel Coenders na zeventien jaar? 'Vader heeft het ook zeventien jaar volgehouden. Zolang heb ik het ook willen doen. Vrienden hebben me aanbevolen om het een jaar langer te doen dan Wiel Coenders die afscheid neemt van de Voskes vader. Dat doe ik niet. Het is mooi geweest. Ik heb altijd gezegd dat ik stop als de vereniging goed draait. En dat is nu het geval. Bovendien ben ik niet meer de jongste en valt het niet mee om tijdens de carnaval zes dagen aan een stuk door op de been te blijven van 's morgens vroeg tot 's avonds laat. Het is goed dat jongeren mijn plaats innemen. Mijn hart ligt bij de carnavalsvereni ging en op de achtergrond blijf ik mijn bijdrage leveren!' Jeugdvastelaovend De Hazekeutel houdt op zaterdag 24 januari in de schouwburg haar jaarlijkse jeugdzit ting. Het thema rond de jeugdcarna val is dit jaar heksenketel. De jeugdzitting wordt georganiseerd voor kinderen vanaf 6 jaar. Natuurlijk zijn ook ouders en opa's en oma's van harte welkom! Centraal staat deze middag het aftreden van prins Michiel I en de bekendmaking van het nieuwe jeugdprinselijk trio van 1998. Naast voldoende tijd om te hossen en te springen zullen er ook ver schillende artiesten optreden. De Hazekeutel heeft het volgende programma samengesteld: De jeugdprins, adjudanten, raad van elf en de garde zullen de avond officieel openen, waarna de garde van de raad van elf de openingsdans zal uit voeren. Vervolgens zal een jeugd joekskapel zich dit jaar voor het eerst presenteren. Ook zal dans groep Dizzy onder leiding van Wilma Keyzers de splinters van de bühne dansen. Verder treden voor het eerst op tijdens de jeugdzitting de volgende artiesten: 'Oh die drie', 'de Spice Girls', 'House for kids' en 'Ger vd Vooren', Milton Cavis en Mariëlle Pouwels zingen hun nieu we carnavalskraker. Vast programmaonderdeel van de jeugdzitting is de bekendmaking van het nieuwe jeugdboerenbruid- spaartje. Na een laatste dans is het tijd geworden voor prins Michiel I en zijn adjudanten om af te treden. Gelegenheid om te treuren is er niet want aansluitend zal de dansgarde nog een wervelende dans uitvoeren. En dan... zal de spanning stijgen... Wie wordt de nieuwe jeugdprins en wie worden zijn adjudanten? Met een spetterende act vol hagel en donder zal de bullezer van de Hazekeutel de nieuwe jeugdprins van Venray bekend maken...H! Nieuwsgierig geworden? Kom kijken en doe mee met de carnavals- vierende jeugd van Venray. Zowel jong als oud zal genieten van deze bijzondere avond! De jeugdzitting begint om 19.11 uur en is rond 21.45 uur afgelopen. De entree bedraagt ƒ3,-; garderobe voor de kinderen gratis. PEEL EN MAAS on line http://www.tref.nl/ Peei&Maas/tpkrant In een wereld die enerzijds steeds meer beheerst wordt door werkdruk, stress maar ook aan technologieën die juist arbeid verdringen en veel vrije tijd oplevert, ontstaat steeds meer behoefte aan plezierig en zin vol bezig zijn en aan goede relaties tussen mensen. Het dansen biedt daartoe grote mogelijkheden. Dansen is een totaalgebeuren waar in lichaamsbeweging, lichaamsbe- heersing, romantiek, mode en modern leven elk een eigen rol spe len. Miljoenen mensen over de hele wereld beleven wekelijks plezier aan deze vorm van ontspanning. Ook in Nederland wordt heel wat afgedanst. De beste basis wordt natuurlijk gelegd in de dansschool. Dansen is tegenwoordig ontspan ning. Gezellig met je partner op de dansvloer. Een beetje romantiek hoort erbij (velen hebben hier de partner van hun dromen ontmoet...) en lekker kletsen na afloop aan de bar. Maar wie goed wil leren dansen moet het wel eerst goed leren. En juist die dansles is al direct een bron van plezier. Voor jezelf en voor je partner. Wie denkt dat dansles een stijf gedoe is, wordt in de dans school al direct aangenaam verrast. De jaren vijftig zijn in de moderne dansscholen allang passé. Het dan sen is met z'n tijd meegegaan en dus ook de dansles. Zelfs na opkomst van nieuwe dansvormen, zoals disco, rock roll, break dance en recentelijk house heeft dansles alle rages overleeft. DANS TOP-10 Eigenlijk is overleven niet het juiste woord. Want de meeste dans scholen hebben deze tijdelijke of blijvende dansen in hun lesprogram ma opgenomen. Dat maakt de moderne dansschool juist zo aan trekkelijk. Je kan kiezen uit een groot aantal verschillende cursus sen. Wil je rocken, dan rock je; wil je disco, dan doe je disco. En voel je meer voor oldtime, dan kan dat ook. Ondanks alle rages en nieuwe trends gaat de meeste belangstelling in de dansschool nog altijd uit naar de vijf bekende ballroomdansen: quickstep, slow-foxtrot, tango. Engelse en Weense wals of naar de exotische ritmen van de samba, rumba, chachacha, pasodoble en jive. Gezamenlijk vormen deze dansen de Top-10 van elke dansschool, zoals ook ouderen dat van vroeger kennen. Maar in een veel onge- dwongener sfeer die ouderen niet meer terug zouden kennen. Wellicht dat ze zich zo weer zouden inschrij- Krijgt u ook altijd zo'n vakantie gevoel bij de aanblik van palmen? Dan is het nu tijd om naar Intratuin Venray toe te gaan om dit gevoel in huis te halen. Want vanaf 10 januari tot 1 februari is het 'Palmentijd' bij Intratuin. In deze periode kunt u door de palmen het bos niet meer zien. Palmen zijn sterke planten, die normaal licht nodig hebben. Alhoewel oudere palmen gerust in de volle zon kunnen staan, moeten jonge palmen (en dat zijn de meeste kamerpalmen allemaal) toch uit de felle zon blijven. De droge kamer lucht verdragen palmen prima. Palmen hebben graag wat extra kalk in de grond en doen het daardoor beter in een mengsel potgrond waar in (fijngewreven) klei of leem is ver werkt. Onze medewerk(st)ers geven u graag advies voor wat betreft extra bemesting en potgrond e.d. Jonge palmen moeten goed groei en. Daarom kunt u ze het beste elk jaar verpotten. Het voorjaar is hier voor de beste periode, omdat de plant daarna weer haar groeiperiode start. Wanneer de planten volgroeid zijn, kunt u ze om de twee jaar ver potten. In de zomer is het goed om ze een extra opkikkertje te geven door één keer in de twee weken kamerplantenvoedsel bij het water te voegen. Bij het Groene Warenhuis in Venray treft u bij het oerwoud van palmen een formulier aan met prijs vragen. Dit formulier kunt u vóór 1 februari ingevuld inleveren bij de klantenservice van Intratuin Venray. De winnaar krijgt een cheque van ƒ750,- voor een verblijf in een bun galowpark. D.O.S. Uitslagen VBB: Libre: DOS 1-SNA 1 7-0 Leo Siebers, Wiel Vermeulen en Jan Barents pakten de volle winst. BCY 1 -DOS 2 5-2 Alleen Theo Kronenberg wist de punten te bemachtigen. Hij deed dat in 14 beurten (gem. 6,07) met een hoogste serie van 24. DOS 3-Trefpunt 1 2-7 Theo de Haart redde de eer voor DOS. DVM/Steeg 2-DOS 4 7-2 Piet Barents was de enige die de punten kon meenemen. LBC 1-DOS 5 2-7 Frits van der Waerden en weer de 2 Theo s (Manders en Mertens) bezorgden DOS de zege. DOS 6-DOS 5 4-5 Broederlijk (en zusterlijk, anders krijgt deze correspondent ruzie met DÓS 6) werden de punten gedeeld. Voor DOS 5 waren Theo Manders (19 beurten, gem. 1,33) en Harry Bongaerts succesvol, terwijl voor DOS 6 Silvia Nouwens en Miep Weerts (en hoe, 10 beurten, gem. 2,00) de punten pakten. Podium 2-DOS 6 0-9 Jolanda Voesten, Silvia Nouwens, Miep Weerts en Hans Siroo waren de spelers die de winst met de grootst mogelijke cijfers pakten. 3-banden: DOS 1-DOS 2 2-5 Huub van Rhee won voor het 2e team evenals Louis Janssen. Voor DOS 1 was Jac Lucassen succesvol; hij evenaarde zijn hoogste serie van 8. Ondanks een hoogste serie van 6 kon Sef Peeters de winst niet pak ken. DOS 2-DOS 1 4-3 In deze revanchepartij bleek DOS 2 weer te sterk, zij het nipt. Jac Lucassen pakte voor DOS 1 de winst in 36 beurten (gem. 0,888), Huub van Rhee deed dat voor DOS 2 in 25 beurten (gem. 0,600) en in de 3e partij kwamen Sef Peeters en Joyce Voesten tot een gelijkspel. Zij deden dat in 34 beurten wat voor Sef een gemiddelde opleverde van 0,529 en voor Joyce 0,411haar hoogste serie was 4. Uitslagen KNBB: DOS Cl-Witte Berg 5-2 Wiel en Gerrit Vermeulen bleven aan de goede kant van de score. ODS-DOS C3 7-2 Alleen Joyce Voesten winst haar partij in winst om te zetten en deed dat in 20 beurten (gem. 2,65). Programma VBB: Maandag 12 jan.: DOS 1-DVM/Steeg (3-banden) DOS 2-BCY (3-banden) SVD 3-DOS 6 Dinsdag 13 jan.: Podium 3-DOS 5 Donderdag 15 jan.: DOS 1-HGL 1 DOS 2-OGO 1 Vrijdag 16 jan.: OBK 1-DOS 3 VOP 3-DOS 4 Programma KNBB: Maandag 12 jan.: Jordaan B-DOS C3 Dinsdag 13 jan.: Tegelen C-DOS Cl Toernooien KNBB: Sur Lubbers speelde (op eigen verzoek) de voorronde libre le klas. Hij behaalde een toemooigemiddel- de van 3,50. Op 10 en 11 januari speelt Frits van der Waerden de voorronde bandstoten klasse 5. Hij treedt aan bij VOP, cafe Halfweg; men begint op beide dagen om 12.00 uur. Tijdens het eerste najaarstreffen werd de doelstelling gehaald; het was bere-gezellig. Ad van Gerev bleek de beste te zijn, terwijl de 2e plaats werd behaald door Frits van der Waerden, voor Piet de Haart en Jenny van der Leden. Al met al, voor herhaling vatbaar. V.B.B. A-klasse* Anker 1-BCY 1 2-5; DOS 2-Anker 1 6-1: BCY 1-DOS 2 5-2; L'67 I- HGL 1 3-4; VOP 1-DVM/Steeg I 7- 0; DOS 1-SNA 1 7-0: Anker 1-OGO 2 2-5; SVD 1-OGO 1 5-2.G. v. Asten, 9b, 27.77 gem. B-klasse: SVD 2-SNA 2 0-9; Trefpunt 1-VOP 2 4-5; OGO 3-OPM 1 7-2; HGL 2- BCY 2 3-6; Trefpunt 1-DOS 3 7-2; 000 1-Podium 1 7-2; SNA 2-RLZ 1 7-2; OBK 1-OGO 4 4-5; VOP 2- SVD 2 9-0. W. Kleuskens, 1 lb, 5.18 gem. BCY 4-L'67 2 2-7: VOP 3-RLZ 2 4- 5; BIOS 1 -OBK 2 7-2; Trefpunt 2- DOS 4 0-9; OOO 2-OGO 6 9-0; Anker 2-BCY 4 2-7: DVM/Steeg 2- DOS 4 7-2; RLZ 3-Anker 2 7-2; BCY 3-BIOS l 7-2: BCY 4-OGO 5 5-4; HGL 3-SNA 3 7-2; OGO 6- Trefpunt 2 2-7; VOP 3-000 2 7-2; BIOS 2-RLZ 2 0-9; OBK 2-L'67 2 2-7. Fr. Voermans, 11b, 3.18; Th. Voesten, lib, 3.18; Th. Voesten, lib, 3.18; P. Smits, 12b, 2.91 gem. D-klasse: OGO 7-Podium 3 5-4; Podum 2- DOS 6 0-9; SVD 3-HGL 6 5-4; OOO 3-VOP 4 9-0; Podium 3-HGL 5 0-9; DVM/Steeg 3-P67 3 4-5; LBC 1-DOS 5 2-7; Podium 2- Podium 3 3-6; DOS 6-DOS 5 4-5; OOO 3-000 4 7-2. M. Weerts, 10b, 2.00; Th. Janssen, 12b, 1.83 gem. Driebanden: DOS 1-DOS 2 2-5; L'67 1-BCY I 3-4; OBK 1-SNA 1 5-2; DOS 2- DOS 1 4-3. S. Lubbers, 23b, 0.608; H. v. Rhee, 25b, 0.600 gem.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 9