Bil OPEN EEN VESTIGING BIJ UW KLANTEN THUIS VOOR ALLE SOORTEN EN RUITEN ZONWERING Service voor Senioren staat voorop! Emotioneel afscheid burgemeester Dittner Regionaal Indicatie Orgaan gestart Dubbelcabaret en Afrikaanse musical Camping Centrale Europa via VVV/ANWB MOOI MEEGENOMEN Euterpe slaakt hartenkreet tijdens nieu wj aarsconcert Bij Intratuin vindt u de nieuwste trends op kamerplantgebied ZONWERINGEN Wereldwinkel Venray Jeugddisco in 't Schöpke Oud papier VAN OORSCHOT MODE Trefpunt Peel Maas. Thuis op internet. PEEL EN MAAS donderdag 8 januari 1998 - Pagina 7 Bij het afscheid van burgemees ter Dittner, die door de samenvoe ging van Vierlingsbeek met Boxmeer ambtloos burger werd, speelden vooral emoties bij de scheidende burgemeester een grote rol. Het was immers de tweede keer dat Dittner, als gevolg van een ongewilde herindeling, zijn ambt als burgemeester moest neerleggen. Al bij het uitspreken van het openingsgebed, werd Dittner door emoties overmand. Lambert Litjens sprak in zijn functie van loco-burgemeester uit het jammer te vinden dat afscheid genomen moest worden van Dittner die hij omschreef als iemand met kennis van zaken, een vakman met grote ervaring. Dittner stond als burgemeester met open oog en oor midden tussen de inwoners, lief en leed delend. Dittner kreeg als laatste de erepen ning van de gemeente Vierlingsbeek. Dat moment was ook voor de loco-burgemeester emotio neel. Namens de gemeenteraad bedank te Hannie Willems de scheidende burgemeester. Toen zij in 1991 Dittner in de raad mocht begroeten sprak zij diverse wensen uit. Wensen die in de afgelopen jaren in vervulling zijn gegaan. Volgens Willems was Dittner iemand die altijd klaar stond, zo sluw is als een vos, zo moedig als een leeuw, zo dikhuidig als een olifant, die kon praten als Brugman maar ook kon zwijgen als een graf. "Kenmerken die Hans Dittner sierden" aldus Hannie Willems. "Zijn sporen van inzet zullen nog lang zichtbaar blij ven binnen de Vierlingsbeekse gemeenschap". TOEKOMST De toekomst van Hans Dittner is nog onduidelijk. Burgemeester Hendriks van Cuijk sprak de hoop uit Dittner snel weer in het regionale burgemeestersoverleg terug te zien. Of daarmee een functie in St. Anthonis wordt bedoeld is nog onduidelijk, Dittner gaf aan trots te zijn op de erepenning. Hij was trots zes jaar lang prachtig werkt te hebben kun nen verrichten maar vond het jam mer dat hij de herindeling niet had kunnen tegenhouden. "De voorde len van schaalvergroting moeten nog bewezen worden. Vierlingsbeek was een gezonde gemeente met een hechte verenigingsband in alle dor pen." Dittner prees het ambtenaren korps, de goede gemeenteraad en hij prachtige wethoudersteam waarmee hij heeft mogen werken. "Vaarwel Vierlingsbeek" sprak Dittner met tranen in zijn ogen. Welke rol Dittner voor Vierlingsbeek gespeeld heeft bleek nog eens bij zijn afscheidsreceptie die volgde. Haast niemand ont brak... STATIONSWEG 13 VENR'AY TEL: 0478 515010 Choco-slag gewonnen? Er is heel wat gepraat en actie gevoerd rond de vraag of er 5% goedkope vetten mogen worden toe gevoegd aan chocolade. Lekker voordelig voor het rijke Europa, maar met het gevolg van grote werkloosheid in Ghana: het land van de cacao. Het Europees Parlement heeft nu weliswaar ingestemd met vervanging van cacaoboter in cho colade (tot maximaal 5%), met onder strenge voorwaarden: 1. Het gebruik van vervangende vetten moet op de voorkant van de verpakking worden vermeld. Als kritische koper laat u die chocolade dan liggen. 2. De chocolade-industrie mag alleen de huidige cacaovervan- gers uit tropische landen gebrui ken. En dus niet de veel goed kopere moderne vetten uit Westerse fabrieken. 3. Er mag pas tot vervanging wor den overgegaan als er een goede methode is ontwikkeld om ande re vetten in chocolade te meten. Want voor je het weet vervangen ze tot 1Q%. Dit betekent dat cacaovervanging mag, maar deze voorwaarden maken het voor de chocolade-indus trie niet erg aantrekkelijk om het op grote schaal in te voeren. Maar het Europees Parlement is er nog niet over uitgepraat. Daarom gaan het cacao-comité en de Wereldwinkels door met hun acties voor en achter de schermen. Jaar kunt u in januari al van profiteren bij de aanbieding van de maand in de Wereldwinkel. Onder het motto: 'Eet met smaak, twee voor een knaak' krijgt u twee repen chocola de (normaal ƒ1.45 per stuk) voor ƒ2,50. De boeren in Ghana zullen er heel blij mee zijn. Voor meer informatie kunt u met de Wereldwinkel bellen, tel. 0478- 588571 of kom vrijblijvend een kijkje nemen. Het adres is: Henseniusstraat 3a. De Wereld Winkel is geopend: maandag van 12.00 tot 18.00 uur; dinsdag t/m donderdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 18.00 uur; vrijdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 lot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Vlag uit, winkel open! PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Eén telefoonnummer voor hulpvragen op het gebied van zorg, wonen en welzijn Sinds 1 januari van dit jaar zorgt het RIO Noord-Limburg (Regionaal Indicatie Orgaan) voor geïntegreer de indicatiestelling, dat wil zeggen dat de inwoners van Noord-Limburg (m.u.v. Mook) met alle hulpvragen op de terreinen zorg, wonen en wel zijn bij één centraal punt terecht kunnen. Heeft u thuiszorg nodig, omdat u ziek bent (zorg) of wilt u in aanmerking komen voor opname in een verzorgingshuis (zorg), u wilt een aanpassing in de badkamer (wonen) of u wilt graag in aanmer king komen voor maaltijdvoorzie ningen (welzijn), dan is het RIO het adres. Wanneer men een hulpvraag heeft kan men, van maandag tot en met vrijdag van 08.30 tot 17.00 uur bel len naar telefoonnummer 0900- 2025180. Voor spoedeisende hulp is het ook mogelijk om buiten de genoemde tijden te bellen. U wordt dan automatisch doorverbonden met de 24-uurs bereikbaarheidsdienst. Het grote voordeel voor de hulp vrager is dat er niet langer met meerdere instellingen contact opge nomen hoeft te worden voor de hulpverlening. Persoonlijke gege vens hoeven dan ook maar één keer verstrekt te worden. Voor de aan melding van WVG-voorzieningen kunnen inwoners van de gemeente Venray, Bergen, Arcen-Velden, Horst, Helden en Tegelen niet bij RIO terecht. Indien er op één plaats inzicht bestaat in het totaal van de hulpvra gen in Noord-Limburg kunnen de organisaties, zonodig in onderlinge afstemming, beter aansluiten op de wens van de hulpvrager. Schouwburg Venray Volgende week komen in de schouwburg in Venray de liefheb bers van (kolderiek) cabaret en swingende musical volop aan hun trekken. Dinsdag een bijzonder programma met onder andere Spaanse absurdistische humor en donderdag de bekende Sikulu Company uit Zuid-Afrika. De Spanjaarden noemen zichzelf Yllana en hun programma heet 'Glub Glub'. En dat lijkt inderdaad op 'blub blub'. Het stuk gaat dan ook over vier matrozen, de beman ning van een zwervend schip. Daarop vinden de gekste gebeurte nissen plaats, waarvoor niet in de laatste plaats de bemanning verant woordelijk is. Yllana is een gelauwerd gezel schap uit Madrid, die een heel beel dende manier van werken hebben. Ze brengen als het ware cartoons tot leven. De groep gooide met hun eer der programma's hoge ogen op de beroemde festivals in Edinburgh en Montreux. In 1996 maakten ze hun opwachting op het Singapore Festival of Arts. En nu dan in Venray. 'Niet Schieten' is de tweede groep van de avond. Het trio brengt hun nieuwe (vierde) programma, geti teld 'Taboe' dat in november 1997 in première ging. Dat verschilt van de eerdere door de wat hardere aan pak, die een plaats heeft gekregen naast vrolijkheid en een serieuze toon. Met 'Taboe' verschijnt de groep voor het eerst in de Nederlandse schouwburgen. Dinsdag 13 januari in Venray. The Sikulu Company brengt al een aantal seizoenen de musical The Journey in heel de wereld op de planken. Ook Venray was al eens het podium voor het stuk dat is geïnspi reerd door de politieke omwentelin gen in Zuid-Afrika. Na vorig jaar successen in Duitsland te hebben gevierd, doet Sikulu in januari en februari opnieuw ons land aan. Door toevoeging van een live-orkest en een nieuwe cast is The Journey nog verpletteren der geworden. Donderdag 15 januari. Natuurlijk kon u al jaren terecht bij de VVV voor een vakantie in Nederland. Maar voor het nieuwe jaar heeft de VVV/ANWB een pret tige verrassing voor u in petto! Met ingang van 1998 kunt u bij de VVV/ANWB Venray kampeer- en caravanreizen in een groot deel van Europa boeken. Uitstekende kwaliteit voor een prima prijs De Camping Centrale Europa (CCE) is een initiatief van de ANWB en VrijUit. In de CCE-bro- chure vindt u meer dan 250 cam pings in veertien landen in Europa, van Scandinavië tot Spanje en van Groot-Brittannië tot Slovenië. Alle campings zijn met zorg uitgekozen en goed gecontroleerd. Dus, uitste kende kwaliteit voor een prima prijs. Als u voelt voor een meer soli de dak boven uw hoofd, vindt u in de CCE-brochure talloze mogelijk heden om een comfortabel tenthuis je, stacaravan of bungalow te huren! Direct boeken Als u meteen wilt boeken: dat kan. U betaalt niet meer dan wan neer u zelf reserveert. En... het is wel zo gemakkelijk. Uw reservering geeft u absolute zekerheid: de stand plaats wordt voor u vrij gehouden, precies zoals afgesproken. Niet alleen de reservering zelf, maar ook het vervoer naar uw vakantiebestemming of een hotel onderweg kunt u direct bij de VVV regelen. Zo brengt Interbus u vaak tot aan de ingang van de camping. Met de Camping Centrale Europa bent u verzekerd van een kwaliteits vakantie. U kunt voor meer infor matie, de gids en uw reservering terecht bij de VVV/ANWB, Grote Markt 23, Venray, tel. 0478-510505. Alvast een prettige vakantie! Aanstaande zaterdag 10 januari, organiseert Wijkvereniging Veltum weer haar maandelijkse disco-avond voor de jeugd in wijkgebouw 't Schöpke. De jeugd van 9 jaar en ouder kan hier dan weer terecht van 19.15 tot 22.00 uur. Op veler ver zoek wordt de muziek verzorgd door drive-in discotheek Combined Forces met als dj's Yorick en Michel. Daarnaast is er ruimte gere serveerd voor enkele (gratis) spel vormen (biljart, tafelvoetbal en sjoe len). De entree voor deze maandelijkse activiteit bedraagt slechts ƒ1,50 voor leden van de wijkvereniging en 2,50 voor niet- leden. LANDWEERT I II Op woensdagavond 14 januari halen de Zangers van St. Frans oud papier op in Landweert I II. U kunt uw oud papier vanaf 18.00 uur goed gebundeld aan de straat zetten. Alvast bedankt voor uw medewer king. ST. ISIDORUS VENRAY Donderdag 8 januari wordt t.b.v. Ruiterclub St. Isidorus vanaf 18.30 uur oud papier opgehaald in de wij ken Veltum II, Westeinde en Bergkwartier (dit i.p.v. donderdag 1 januari). Verloren en gevonden voorwerpen In het tijdvak van 22 dec. tot 4 jan. kwamen bij de politie aangifte gedaan van vermissing van de vol gende goederen: VERLOREN Bankpasjes Rabo, Generale Bank, SNS-bank; zakagenda; schakelarm band; bril met verbindingsrubber; collier Figaro, schakel ketting; bank biljetten; portefeuille met ƒ225,- en pers. besch.; damesportemonnee met ƒ100,0, kleingeld en bonnen; knipportemonnee met ƒ160,-; herenportemonnee met ƒ250,-; klei ne portemonnee met ƒ100,-; rood bruine portemonnee met ƒ700,-; cd met kerstmuziek; 2 zwarte dames- handschoenen; taxikaart en 60+ kaart; Europees identiteitsbewijs; herenjas, in zak sleutels; suède jas met leren kraag, div. zakken met rits: kentekenbewijzen HN-ZS-77, BZ-73-RD, NR-28-FK en XS-28- VG; enkele paspoorten; enkele rij bewijzen; chauffeursvergunning; verzekeringsbewijs; naambord in vorm van dakpan. VERMISTE DIEREN Kater, getijgerd wit, mist teentje aan rechterpoot; keeshond, naar Daan. GEVONDEN Kinderfiets, rode handvatten, blauw velgen; damesfietsen o.a. Gazelle, Limburgia; herenfiets Oostra; trackingfiets Ranger; brom fiets Vespa Piaggo; armband; paar grijs gebreide handschoenen; 2 witte handtas en 1 bruine handtas; horloge Caravella, ovaal met zwarte wijzerplaat; korte zwarte leren jas, Eastwood; portemonnee met ƒ240,-; portemonnee met pasjes en identi teitskaart; portemonnee met ƒ27,-, opschr. Summer Camp; regenpak mt. XL in blauwe tas; twee gouden ringen; buggy; kleine witte hond, ongev. 20 cm hoog, reu, leren riem. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politiebureau aan de Leunseweg. Synthese dienstverlening: Goede zorg aan huis is belangrijk voor ouderen om zo lang mogelijk zelfstandig te kunnen blijven wonen. Met de thuisbezorgde maal tijden en de sociale alarmering levert Synthese daaraan een belang rijke bijdrage. Dankzij de inzet van vrijwilligers kunnen dagelijks ruim 400 ouderen gebruik maken van de thuisbezorgde maaltijden. Van de sociale alarmering maken bijna 100 ouderen gebruik. Van deze voorzie ningen wordt tot op hoge leeftijd gebruik gemaakt. Dat blijkt onder andere uit het feit dat onlangs twee afnemers van thuisbezorgde maaltij den honderd jaar zijn geworden. De thuisbezorgde maaltijden en de sociale alarmering zijn twee voorzieningen van de afdeling Dienstverlening van Synthese. Iedereen van 60 jaar en ouder kan via Synthese in aanmerking komen voor deze voorzieningen. Synthese heeft geen ingewikkelde aanvraag procedures en geen wachtlijsten. Eén telefoontje is genoeg en indien nodig kan er de volgende dag al geleverd worden. Wat de maaltijden betreft beschikt Synthese over twee mogelijkheden: warme maaltijden en koelversmaal- lijden. De warme maaltijden worden bereid in de keuken van een verzor gingshuis en elke dag thuisbezorgd door vrijwilligers. Daarnaast maakt een toenemend aantal ouderen gebruik van de koelversmaaltijden. Deze worden een keer per week thuisbezorgd en kunnen in de koel kast bewaard worden. Bij koelvers- maaltijden heeft men de keuze uit twintig verschillende soepen en twintig verschillende hoofdgerech ten. Ook senioren die een streng dieet moeten volgen, hebben volop de keuze uit koelversmaaltijden. De koelversmaaltijden worden ver warmd in een magnetron. Wilt u inlichtingen over de thuis bezorgde maaltijden en sociale alar mering, dan kunt u contact opnemen met Arda Poels of Marc van der Horst, Synthese afdeling Dienstverlening. Op verzoek wordt een informatiepakket toegestuurd. De afdeling Dienstverlening is elke werkdag bereikbaar tussen 09.00 en 12.00 uur, tel. 0478-583730. Daarnaast kunt u voor informatie over deze dienstverlening altijd terecht op het Synthesekantoor bij u in de buurt. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 ja»r Uitgestorven Venrayse ambachten en bedrijven Graag wil ik als oud-Venrayse even reageren op het boekje van dhr. Goumans. Er staan enkele dingen in die niet kloppen en er zijn dingen vergeten. Ten eerste, Jo van Els heeft nooit gereisd voor Pijls. Ten tweede Fer van Els heeft ook nooit gereisd voor Pijls. Fer heeft wel gewerkt voor Pijls. Dan mis ik bij de kleermakers dhr. Wim van Ham. Bij de sigaren makers mis ik ook namen zoals Thei van Els en Fons Sijbers (of Siebers) ook wel genoemd Fons den Bril. Hij was brildragend. Ook het opsporen van Wim Vermeulen is een karwei geweest. Helemaal naar Horst! Terwijl zijn zus Bep notabene in de Hoenderstraat woont en nooit uit Venray is weggeweest. Van de werknemers van firma Jeuken mis ik ook nog al wat, o.a. de namen van Engelbert Oudenhoven, jaren daar gewerkt. Later is hij op St. Servatius gaan werken. Dan mis ik de namen van Agnes Baten, Annie Smals, Mia Loonen, Gonnie Loonen, Riek Swinkels, Fien Swinkels en Mia Willems. Dan wil ik nog wat zeggen over de kostuums die door u in elkaar zijn gezet. Als ik dat lees gaan mijn haren overeind staan. Als ze echt zo gemaakt waren hadden de mensen er vroeger mooi bij gelopen! Het spreekwoord: 'schoenmaker blijf bij je leest' is zeker van toepas sing hier. Als oud-Venrayse en oud medewerkster van de firma Jeuken weet ik echt wel waar ik over praat. A.v.E. Venray promotie Sinds enkele jaren zijn we in Venray intensief bezig om het 'pro duct' Venray te promoten, zowel plaatselijk als ook regionaal. Tijdens het Nieuwjaarsconcert van Koninklijke Harmonie Euterpe, afgelopen zondag in de schouw burg, hebben de bezoekers weer kunnen ervaren dat Venray veel te bieden heeft, vaak meer dan we ons zelf realiseren. Een bomvolle schouwburg heeft gedurende een ca. drie uur durend, overigens gratis toegankelijk, concert kunnen genie ten van een zeer gevarieerd aanbod van verschillende muziekstromen, van klassiek tot modem en van jazz tot pop. Gedeeltes uit de musical Miss Saigon met zang van Marion Werter en prachtig pianospel van Hans van der Pol. Geweldig en met respect voor de professionele uit voeringen door amateurs onder de bezielende en enthousiaste leiding van dirigent Stijn Rutten. Door middel van deze activiteiten zijn we op de goede weg om Venray op een positieve wijze onder de aan dacht te brengen van de eigen bevol king en daar begint Venray Promotie. Zoals in het nabije verle den al eens opgemerkt: Niet 'knoje'. Laten we met zijn allen kijken naar de dingen die we wel hebben en proberen deze zo nodig uit te brei den of te perfectioneren. Jammer is alleen datje bij dit soort happenings vaak dezelfde mensen tegen komt, terwijl we toch met meer dan 35.000 inwoners zijn. Mensen van Venray, dit soort acti viteiten wordt voor u allen georgani seerd en is laagdrempelig, u hoeft er alleen maar naar toe te gaan en te genieten, de rest is voor u geregeld. En als we Venray binnen onze eigen bevolking voldoende gepro moot hebben wordt de promotie van Venray naar de regio ook een stuk gemakkelijker en overtuigender en daar kunnen ons winkelcentrum, overheid en indirect wij als gemeen schap op de lange termijn van pro fiteren. A propos winkelcentrum: wan neer zijn we in Venray zo ver dat ALLE winkels tussen de middag geopend zijn, zodat bezoekers uit de regio en de vakantieparken in de omgeving niet voor een gesloten deur staan? Ik wens u allen een gezond en voorspoedig 1998! V. Weijs Zoon bedreigde ouders In de nacht van donderdag op vrij dag had een 29-jarige zoon zijn ouders bedreigd en daar een ruit van de voordeur ingeslagen. Daarna ver trok de zoon, die onder invloed van drugs verkeerde, per fiets en ging op kroegentocht waar hij andere café bezoekers lastig viel. Twee uur nadat hij zijn ouders had bedreigd kon de politie hem in een café in het centrum aanhouden. Hij werd naar het politiebureau overgebracht en daar ingesloten. Op de damesafdeling alle pantalons (Gardeur, Rosner, Zerres, etc.) a *eéSM m nu voor de HALVE PRIJS. Grotestraat 73, Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. Huisvesting veel te klein 'De huisvesting van onze har monie schiet schromelijk tekort, de repetitieruimte is veel te klein, in alles moeten we ons voortdu rend behelpen en onze zoektocht naar een betere accommodatie duurt nu al jaren. Als u iet weet, een idee heeft of ons anderszins kunt adviseren, laat het ons dan weten. Misschien dat u ons kunt helpen'. Met deze hartenkreet richtte presi dent Hans Thomassen van Euterpe zich tot het Venrayse publiek dat in groten getale was opgekomen voor het traditionele nieuwjaarsconcert van de harmonie. Onder de aanwezigen bevond zich ook wethouder Janssen van culture le zaken en mogelijk dat deze har tenkreet maar ook het concert zelf hem nog eens aan het denken heeft gezet. Dat de Koninklijke Harmonie zich wat het verenigingslokaal betreft moet behelpen was echter aan de uitvoering allerminst te horen. Een bomvolle schouwburg genoot van een zeer gevarieerd programma, waar behalve het groot harmonie orkest ook het jeugdorkest en de drumband aan deelnamen. Onder leiding van Stijn Rutten liet de jeugd horen dat de muzikale toe komst van Venray nog steeds verze kerd is. De drumband, onder leiding van Peter Bergmans, trad aan met het gehele arsenaal van slagwerkinstru menten en het publiek kon weer eens kennis nemen van de grote technische en muzikale vaardighe den van deze muzikanten. Het concert van het harmonie orkest was een mengeling van stij len en verschillende soorten muziek waarin de Venrayse muzikanten lie ten horen van vele muziekmarkten thuis te zijn. De sopraan Marion Werter oogstte veel succes met haar vertolking van 'Miss Saigon' en met het bekende 'Con te partiro' ofwel 'Time to say good-bye' wist zij bij menig toe hoorder de gevoelige snaar te tref fen. Een ovationeel applaus was haar terechte beloning. De Venrayse chirurg en jazzpia nist Hans van der Pol, begeleid door het harmonie-orkest, nam het publiek mee op een muzikale reis vol rus en harmonie. Wat een muzi kaliteit werd hier tentoongespreid. Jazz-muziek van topniveau. De veelzijdigheid en flexibiliteit van het Euterpe-orkest bleek vooral uit de manier, waarop ze Hans van der Pol begeleidden in 'Satin Dolf van Duke Ellington. Zonder enig probleem werd van een harmonie orkest overgeschakeld naar een big band met een geheel eigen speelwij ze. Venray is rijk aan muzikaal talent. Dat blijkt ook nu weer uit dit bijzon der goed geslaagd nieuwjaarscon cert en het is te hopen dat de Koninklijke Harmonie Euterpe nog vaak zo'n muziekhappening zal organiseren. Maar zo'n uitvoering vraagt veel voorbereiding waarvoor goede faciliteiten nodig zijn. Een goede verenigingsaccommodatie is een eerste vereiste. Steun daarom uw harmonie Euterpe en help de Koninklijke aan een goed onderdak. Kerstboom eruit, kamerplanten erin Uw kerstboom is weer uit het huis verdwenen én het is een beetje kaal in huis; tijd om naar Intratuin Venray aan de Langstraat 133 te komen om daar nieuwe kamerplan ten en lente-accessoires te kopen. Simpele potterie voor huiskamer en slaapkamer komt steeds meer in. Déze potterie is simpel van vorm, in één bepaalde kleur en zonder tier- lantijntjes. De potten zijn vaak allen van dezelfde maat, model en kleur of zijn goed gecombineerd (geen allegaartje!). De potten worden in groepjes geplaatst. Klassieke plan ten, zoals de hertshoornvaren en vrouwentong zijn terug. Daarnaast kunt u bij Intratuin Venray ook tren dy grijsachtige en sobere planten, zoals vetplanten en cactussen kopen. Voor de keuken mogen wat meer drukke potten, bijvoorbeeld vrolijk gekleurde potjes met appeltjes of andere 'keuken'designs. De planten zijn vaak vrolijk bloeiende planten, zoals gerbera's of sierpepers. Voor elke gelegenheid/seizoen vindt u bij het Groene Warenhuis andere potten en andere planten. Intratuin Venray geeft haar klan ten, door middel van verschillende displays, ideeën over het arrangeren van de potten in combinatie met kamerplanten. Natuurlijk zijn de interieurartikelen hierop aangepast. Verweerde fotolijstjes, kandelaars en allerlei glazen windlichten en vazen met zand en schelpen zorgen ervoor dat klanten ook in het vroege voorjaar de sfeer van de zomer in huis halen. Verder wordt er bijna maandelijks wel een demonstratie dag bij Intratuin Venray gehouden. Zo wordt er onder andere op 5 februari een miniworkshop snoeien gehouden en hebben ze op 2 maart een miniworkshop kamerplantver zorging en decoratie. Graag tot ziens bij Intratuin Venray. Ruit sporthal ingegooid Getuigen zagen zondagavond omstreeks 21.00 uur dat vier jon gens bezig waren stenen naar de rui ten van de sporthal van de vroegere scholengemeenschap Jerusalem te gooien. Toen de jongens zich betrapt voelden gingen ze er op de fiets vandoor. De getuigen konden wel een signalement aan de politie doorgeven maar de zoekactie had geen resultaat. U wilt goed zakendoen en dus zou het mooi zijn als uw producten of diensten daar waren waar uw klanten zijn. Wat dacht u van Trefpunt? Trefpunt is namelijk de enige Intemet-marktplaats die specifiek gericht is op Venray en omgeving. Steeds meer mensen komen er net zo vaak als ze in een winkelstraat komen. Vanuit huis lopen ze naar binnen om te zoeken en te vinden, van algemene informatie tot de laatste aanbiedingen van deelnemende bedrijven. Al vanaf een paar tientjes per maand kan uw bedrijf ook op Trefpunt staan, 24 uur per dag, 7 dagen per week bij uw klanten thuis. Waardoor er voortaan ook bij u virtueel gewinkeld kan worden. Voor meer informatie over presentatie op internet kunt u terecht bij Peel en Maas Grotestraat 68 Venray, tel. 0478-582727, fax. 04780-510916, E-mail: peelenm@tref.nl

Peel en Maas | 1998 | | pagina 7