MUSICEREN OP HET NET Zaterdag 10 januari RABOBANK INFODAG HYPOTHEKEN Expositie bij Woningstichting Ensemble Amadé in Theehuis Kunstenaars exposeren in De Lochting Expositie in Beukenrode Stemmen gezocht! SV Venray organiseert rommelmarkt Workshop Afrikaanse dans African Night en muzikaal vuurwerk in de Evenaar Doe mee met het literair café OJC Dingus The Blue Meanies in De Bonte Koe Het nieuwe jaar krijgt een formidabele filmstart PEEL EN MAAS donderdag 8 januari 1998 - Pagina 3 Op zondag l l januari om 15.30 uur wordt in het Theehuis van het Venrayse St. Odapark een concert gegeven door het Ensemble Amadé. Het ensemble is ontstaan op ini tiatief van de harpiste Godelieve Schrama die in 195 de Nederlandse Muziekprijs ontving. De andere leden zijn Liesbeth Niesten die fluit speelt. Marijke van Kooten (viool), Frank Brakkee (altviool) en Albert Briiggen (cello). Op het programma staan werken uit de Franse kamermuziek in wis selende bezettingen uit de jaren twintig van deze eeuw met onder andere Ropartz, Albert Roussel en André Caplet. Zondag 15 februari verzorgt Ivo Janssen op piano een recital. Op het programma staan dan de Goldberg Variaties van Johann Sebastian Bach. Kaarten zijn te bestellen op tel./fax 0478-582472. Vanaf vrijdag 9 januari is in Beukenrode aan de Beukenlaan 5 een overzichtsexpositie te zien van schilderijen gemaakt door de regio nale kunstenaar Gerard Staals. De expositie loopt tot begin maart en is dagelijks geopend tussen 08.00 en 20.30 uur op werkdagen en tus sen 10.00 en 20.30 uur in het week end. Nieuw te vormen ensemble Na de eerste oproep hebben zich reeds twaalf personen aangemeld. In verband met de balans is er buiten vrouwenstemmen vooral behoefte aan mannenstemmen. Profiel: vlot partijen zelfstandig kunnen instude ren, goede zangstem en enthousiast zijn. Voor aanmelden of inlichtingen: tel. 514709, na 17.00 uur. Op zondag 11 januari van 11.00 tot 16.00 uur houdt SV Venray een rommelmarkt in kantine Den Boggerd. Mensen die interesse hebben om hun gebruikte goederen aan de man te brengen, kunnen een stand huren. De kosten hiervoor zijn ƒ10,- per strekkende meter (0,75m breed). De inkomsten worden gebruikt om ver schillende activiteiten te organiseren voor de jeugd van S V Venray. Er zijn nog enkele stands vrij. U kunt hiervoor bellen naar Peter Kooien, tel. 585269 (privé) of 526048 (werk). Op donderdag 15 januari treedt de bekende Sikulu Company op in de Venrayse schouwburg. Voor eenieder bestaat echter al op maandag 12 januari de gelegenheid om in Afrikaanse sferen te komen. In de Schouwburg wordt dan van 20.00 tot 21.30 uur een Workshop Afrikaanse dans gehouden. Iedereen vanaf 15 jaar, met en zonder danser varing is welkom. De entree bedraagt vijf gulden en gemakkelij ke kleding is vereist. De workshop wordt gegeven door Janine Wiehager die ruim 12 jaar ervaring heeft met de Afrikaanse dans. Er wordt een dansvorm uit Guinee ingestudeeerd. Zaterdag 10 januari vindt de tradi tionele African Night plaats in de zaal van de Evenaar. Een avond swingen op muziek van over de hele wereld. De aanvang is om 22.00 uur en de entree is gratis. Op zondag 11 januari organiseert orkest Niemes in zaal De Evenaar aan de Merseloseweg 96 een muzi kale happening genaamd Muzikaal Vuurwerk. Aan deze happening doen vier orkesten mee. Orkest Niemes uit Venray, Bende Betoeterd uit Bergeijk, Muziekmakereej Blaos um op en Rats d'r Nève uit Venray. Aanvang van dit gebeuren is 14.00 uur en de dag zal afgesloten worden met een gezamenlijk optre den. De entree is gratis. Een plezierige manier 1998 muzi kaal in te luiden. Pony op Puttenweg Een 53-jarige bestuurder van een personenauto uit Deurne lukte het donderdagavond omstreeks 22.40 uur om een op de Puttenweg in Ysselsteyn lopende pony te ontwij ken. De auto botste tegen de pony en het dier overleed ter plaatse. De echtgenote van de bestuurder, een 51-jarige inwoonster van Deurne werd door glassplinters dus danig in haar gezicht gewond dat ze voor behandeling naar het zieken huis moest worden vervoerd. De pony, eigendom van een inwo ner van Veulen, is door tot nu toe onverklaarbare oorzaak aan de wan del gegaan. De auto werd zwaar beschadigd. Woningstichting Noord-Limburg organiseert een expositie van Ruud van der Beele uit Arcen. De expositie vindt plaats in de hal van het kantoor van de Woningstichting, Plataanstraat 15 in Venray en wordt gehouden van 5 januari t/m 1 maart. De openingstijden zijn: maandag t/m donderdag van 08.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 08.30 tot 12.30 uur. Een van de werken van Hans van der Beele De decembermaand ts de maand van de balans opmaken. Vijf jaar poëzie wedstrijd in Peel en Maas zit er op. Vijfjaar van poëziegenieten voor de deelnemers en aile lezer.- yy -obrick. Vijfieu vijftig gedichten pas seerden de revue en komend jaar gaat deze rubriek gewoon door met weer elf nieuwe gedichten! Hef gedicht van de vorige maand was van de hand van H.W.J.M. Keuls en heet (naar de beginregel) "Ik ben u na uw sterven gaan beminnen". Tn dit gedicht ervaart de ik-figuur, dat de gestorven geliefde na haar dood dichterbij is dan ooit tevoren en veel gemakkelijker benaderbaar is dan tij- Alles wat scheidt is opeens makkelijk te overwinnen. De ik-figuur droomt over haar komst, want hij kan zelf de energie niet opbrengen om naaf haar toe te gaan. Maar wanneer zij komt. zal hij wellicht sterven, omdat dat meer is da oi 11. Keuls: "Ik ben U na lót sic - Ik ben u na uw stervan gaan beminnen. Gij waart zo ver en schijnt nu zo nabij, Uw stem klinkt van een heldere overzij En zonder moeite iaat uw hart zich winnen. Van niets vervreemd dan van mijn moeders zinnen Verrijst gij peinzend, ofwel licht en blij, Alwaar u raakt het vloeiend aards getij; Haast tastbaar komt uw beeld mijn wereld binnen. Het water dat ons scheid! is niet meer dien, ie En 'k droom dat gij bei spoedig aai doorwaden, "fdffft Want mijn voet volgt te langzaam ivie mij riep De winnares van deze cyclus, Mevrouw W. Vink, had het ook dit keer bij het V loc :odor om-da rij :cj h; ..V;;. -Y icdcdigó Roos de hoofdprijs in ontvangst nemenMevrouw T. Smits kreeg de extra- prijs, verloot onder alle deelnemers. De einduitslag van deze 5e in "Peel en Maas" gehouden "Doe mee" prijs vraag is ids volgt. Op de eerste plaats Mevrouw W. Vink met 110 punten. De dames T. Peters-ten Have en W. Neüsscn-Wijnhoven met 90 punten. Mevrouw H. Van Beek met 80 punten. Mevrouw L. Colsen en de heer A. Kraft met 70 punten. Mevrouw R. van Daal 60 punten. De dames L. Geurts - mtenende punten. programma 1997/1998 Hoeve. Ieder staat), aanvang 20.00 uur, Poeziekring in de Witte Hoeve. Iedereen die van Poëzie houdt is welkom! Maandag 26 januari, aanvang 20.00 uur. Schrijverskring in de Witte O., y:yyyy diè k-vrig me; e-ri yy: jv en' Y v ;"YY'YY 'yï. 70 Yi' 0 'l Donderdag 29 januari is Lévi Weemoedt te gast bij het Literair Café. De zanggroep "Vocalise" zal het programma omlijsten. Aanvang 20.30 uur in de witte Hoeve te Venray. Donderdag 17 februari". Ontmoeting met de dichter Rutger Kopland. Kopland is dan te gast bij de Arfelbertvereniging. Aanvang 20.00 uur in de Ontmoetingsruimte' van Beukenrode. Van deze gelegenheid maken wij tevens gebruik u lezers van de rubriek Doe Mee met het Literair Café alsmede onze donateurs van harte een goed 1998 toe te wensen. Meer informatie over het Literair Café of over voor noemde activiteiten kunt u verkrijgen bij het secretariaat: Rochusstraat I. Venray. Telefoon: 0478-582948. Wie wel eens een huis heeft gekocht of verbouwd, weet er alles van: je wordt over laden met adviezen van vrienden, familie en kennissen. Voor de argeloze toehoorder krijgt zoiets dan al gauw iets van een spannend avontuur. Toegegeven, er moet van alles worden geregeld. Maar zo inge wikkeld als het soms wordt voorgespie geld, is het nou ook weer niet. Als je je maar door de juiste mensen laat voorlich ten. En dat is nu precies waar het tijdens onze infodag hypotheken om draait: des kundig advies en doelgerichte informatie. Kom daarom zaterdag 10 januari tussen 10.00 en 13.00 uur naar de Rabobank. De adviseurs van onze kantoren in Venray en Leunen staan dan voor u klaar om u uitvoerig te informeren en uw vragen te beantwoorden. Met de adviseurs van Rabobank Huis Hypotheekadvies sta je er niet alleen voor. verzekeringen - financiële planning - beleggen - betalen - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel.(0478)530216 tel.(0478)530 343 Vanaf 18 januari tot 8 maart is er weer een nieuwe expositie te bewonderen in galerie De Lochting in Venray. De expositie bestaat uit schilderijen (in acryl) van Jacqueline van Lieshout, keramisch werk van Mia Vullinghs-Kock en etsen van Geert Vullings. Geert Vullings 1934) studeerde aan de Stadsacademie in Maastricht en was tot 1990 docent beeldend vormen aan de Hogeschool in Sittard. Hij is schilder en graficus. Op deze expositie toont hij een aan tal nieuwe etsen, merendeel in meer kleuren. Zijn nieuwste werk is kleurrijker dan ooit, maar nooit bont. Dikwijls hééft hij combinaties van figuratieve en abstracte onder delen. Met enkele zorgvuldig gecombineerde beeldelementen weet hij een bijzondere en verstilde sfeer te creëren. De eenvoud van de figuratieve elementen in zijn werk dragen bij aan de verstilde sfeer. De etsen van Geert Vullings dringen zich niet op. Zij vragen erom om bekeken te worden met dezelfde aandacht voor de subtiliteit waarin of waarmee ze gemaakt zijn. Mia Vullinghs-Kock (1942) volgde haar opleiding aan de St. Joost Academie in Breda. Aanvankelijk maakte zij duidelijk herkenbare figuren en voorwerpen. Daarna werkte zij een tijd meer abs tract. Vandaar kwam zij bij elemen taire vormen. Momenteel maakt zij vooral handgevormde bollen, monu mentale vazen en 'schaakstukken'. Meest opvallend in haar werk is de decoratie van engobes, inkervingen en de vaak door haarzelf ontwikkel de glazuren. Haar werk wordt gestookt op 1120 gr. C, waardoor het winterhard wordt en dus geschikt is als buitenbeeld. Jacqueline van Lieshout stu deerde in 1990 af aan de Koninklijke Academie voor Kunst en Vormgeving in Den Bosch, in de richting monumentale vormgeving. Vanaf het begin van haar studie op de kunstacademie is zij geïnspireerd door de mensfiguur en het portret. Haar laatste serie schilderwerken zijn in gemengde techniek op doek, Heppie noejier! Nieuws van het Dingus-front! Welkom in 1998! Het door Dingus uitgeroepen nationale jaar van de verbouwing! Na de bouw vakvakantie in augustus kunnen we, hopen we, de eerste mannetjes met sloophamers en kruiwagens met cement op de Hoenderstraat 10 rond zien lopen. Vanaf die tijd zullen we wel op een andere locatie komen te zitten voor de duur van de verbou wing. Waar dat is weten we ook nog niet. Maar tot die tijd is Dingus gewoon elke dag - op maandag na - geopend met op woensdagavond van 19.00 tot 22.00 uur een vaste activiteit voor de jongeren van 13 t/m 16 jaar; de zogenaamde Space- party. Ook zitten er weer de nodige con certen en festivals in de planning. Ook de tweewekelijkse Metal Meetings gaan gewoon door en zowel vrijdag de 9e als vrijdag 23 januari is er weer een. Ook 'Dingus Open Air... Maar Dan Binnen!' staat gepland op 31 januari en zijn we weer druk bezig met de voorbereidingen voor de car naval. Dus... Dingus leeft! En kom gerust even binnen als je zin hebt. Zingt uw vereniging het hoogste lied? Dat kan ook via Trefpunt. Want Trefpunt Peel Maas biedt u een compleet overzicht van alle activitei ten bij u in de buurt. Van de weekaanbieding van uw slager tot en met een electronisch prikbord waarop u uw oproepen kwijt kunt. Natuurlijk kunt u via Trefpunt Peel Maas ook het wereldwijde web op en profiteren van uw eigen e-mailadres. Wat en waar u ook zoekt, u betaalt altijd het lokale telefoontarief. U hebt al een aansluiting vanaf ƒ26,95 per maand. Als u meer wilt weten, vul dan onderstaande bon in: Trefpunt Peel Maas. Thuis op internet. Naam: Adres: PC en woonplaats: Tel.: Deze bon opsturen naar Trefpunt Peel Maas Antwoordnr. 1001, 5800 VB Venray. Een postzegel is niet nodig. Ter kennismaking betaalt u de eerste 3 maanden geen abon nementskosten! Een ets van Geert Vullings waarbij zij acrylverf gebruikt en diverse andere materialen als papier en textiel. Tijdens de openingsmiddag op 18 januari zullen de drie kunstenaars aanwezig zijn en graag toelichting geven over hun werk. Op deze ope ningsmiddag wordt klassieke gitaar muziek gespeeld door Leon en Paul Martens uit Bakel. Deze muzikale talenten, zo leert de ervaring, dragen bij tot een ongedwongen maar sfeer vol verblijf in De Lochting Zondag 11 januari zal de band The Blue Meanies een optreden ver zorgen in café De Bonte Koe. The Blue Meanies zijn twintig jaar te laat geboren. Niet alleen uit hun liedjes maar ook uit hun presta tie blijkt een duidelijke hang naar de seventies. Tijdens de cd-opnames waren er zelfs mensen die spraken van een reïncarnatie. The Blue Meanies doen echter absoluut geen jaren zeventig bandje na, ze doen wat ze leuk vinden en waar ze goed in zijn, namelijk het schrijven en spelen van popliedjes die ooit nog eens als evergreens zul len voortleven. Deze drie Zaltbommelse jongens spelen eigen materiaal wat zeer sterk is beïnvloed door The Beatles, The Free en Frankie Miller. De eer ste single 'Just be kind' wordt geroemd om de mooie meerstemmi ge zang en is zeer veel gedraaid op de landelijke radiostations. Binnenkort verschijnt de single 'You by my side'. Het album zal eind van dit jaar worden uitge bracht. Zondag 11 januari, aanvang 20.00 uur, entree ƒ5,-. Officieel gaat deze week Starship Trooper van Paul Verhoeven in première. Het is een science fiction film van het zuiver ste soort met onvoorstelbare visu ele effecten. Dit spektakelstuk breekt in America record aantal bezoekers en zal nu ook Europa gaan veroveren. Nederland is het eerste Europese land dat de film te zien krijgt en Venray is er uiter aard weer bij. Men komt ogen en oren tekort bij deze uitermate spannende topfilm. Digitale onge censureerde versie. Tevens start ook een week voor de officiële première de film Devils Advocat. De advocaat van de duivel is een thriller van het allerbeste soort. Thrillers als Ransom en Seven worden door deze nieuwe film over troffen. Vorige week is de film in België gestart en de bioscopen stro men vol met een enthousiast publiek. Devils Advocate heeft twee nieuwe sterren namelijk Al Pacino en Keanu Reves. Omdat men ook in Venray zeer veel bezoek verwacht zijn er deze week dus voorpremières in de avondvoorstellingen. Geprolongeerd worden: Tomorrow Never Dies; de allerbeste James Bond film volgens het publiek, dat weer in groten getale aanwezig is. De mondreclame doet hier haar werk. Home Alone 2; vol gens het publiek nog leuker dan deel 1 en 2.,Twee Walt Disney producties nl. Hercules de Nederlands gespro ken tekenfilm door de makers van Alladin en George uit de jungle een speelfilm maar ook Nederlands gesproken. Dit is een lachwekkende Tarzan persiflage. Ook Spice World gaat de vierde week in. Door de grote drukte zijn er nu nog geen zalen vrij voor Seven Years in Tibet, maar deze film zal spoedig op het programma komen evenals de gigantische miljoenen productie Titanic (400 miljoen gul den kostende megaproductie). In Amerika is de film afgelopen week gestart met records die nog nimmer gehaald werden. Het is de mooiste love story (Leonardo di Caprio) tij dens de grootste scheepsramp. Het staat nu al vast, dat Titanic de groot ste film allertijden, Gone With The Wind na 60 jaar van de eerste plaats gaat verdrijven. Voor deze drie en een half uur durende film komen er vanwege bijzondere aanvangstijden mogelijkheden vooraf plaatsen te bestellen. Januari wordt dus een top- maand in de Venrayse bioscopen. /tyetuCa, ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils, R.E. Gabeler, H. Schraven, F. Schmeetz, M. van Tiel en J. Wittgen: za: H. SCHRAVEN Stationsweg 15a, tel. 581465 zo: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 582824 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Corver, P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijser- Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, M. Verstraaten. J. de Vocht: P. CORVER Kennedy plein 8, tel. 581393 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: S. BILLET, tel. 581458 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen W. de VOCHT en E. RUYM BEEK DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur Diefstal uit woning Namens een 84-jarige bewoner van een bejaardenwoning aan de Haalakker in Oirlo werd door de zoon aangifte gedaan van diefstal van ƒ320,- uit de woning. Er waren geen sporen van braak zodat de poli tie denkt aan een insluiping. Ook kon de juiste datum niet worden vastgesteld. Onder invloed In de nacht van dinsdag op woens dag hield de politie in de Hoenderstraat een bedrijfsauto staande wegens het rijgedrag. De bestuurder, een 43-jarige inwoner van Geysteren bleek onder invloed van alcohol te verkeren. Hem werd een rijverbod van acht uur opgelegd en zijn rijbewijs werd ingevorderd. Tevens werd hem in het kader van het snelrecht een dagvaarding om voor de rechter te verschijnen uitge reikt. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tfeï. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Frits Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 3