SCOREN OP HET NET Bowlen Acht eerste prijzen voor Tong-il tijdens Zuid-Nederlandse kampioenschappen 25 jaar Korfbalvereniging Oranie Wit Koninklijke HBV Diana 1897 Lopersgroep Venray Lopersgroep Peelrunners Springwed- strijd Manege Seurenheide Loopgroep De Barrier Handboog sport Duivensport Ruiterclub St. Isidorus Ruitersport St. Jan Merselo Triatlon Vereniging Regio Venray De Treffers M.H.C.V. De Roos PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS PEEL EN MAAS donderdag 8 januari 1998 - Pagina 13 Zaterdag jl. werd voor de eerste keer het clubkampioenschap gehouden. Hierbij was een formule uitgedacht waarbij ieder een kans had om te winnen. Eerste kampioen van Diana werd, na zoveel jaar mag dit ook wel, P. Jacobs, 2e T. Philipsen en 3e R. v.d. Veer. Donderdag trainen, aanvang 19.30 uur. Zaterdag tweede DW: tweede, derde en vierde zestal allen thuis. Een nieuw jaar is weer begonnen, een jaar wat als zo vaak begint met goede voornemens. Misschien is een van die voornemens wel dat u iets aan de condi tie wil gaan doen. Als dat zo is dan is Lopersgroep Venray een van die vereni gingen waar dat mogelijk is. Trainingen: Gevarieerde trainingen in en om de Venrayse singels. Dit volgens de vier niveaugroepen die ingedeeld zij op trai ningstempo en doelstelling van trainen. De trainingen voor alle groepen starten op dinsdag en donderdag vanaf of op de atletiekbaan. De tijd waarop de trainin gen beginnen is 19.00 uur. Bostraining Iedere zaterdag vanaf de Oude Barrier aan de Maasheseweg. Aanvangstijd: 16.00 uur. Wedstrijdgroep zaterdagtrai ning: 15.15 uur, verzamelen bij clubge bouw 't Wisselpunt. Uitslagen: Wedstrijden 'Land van Cuijk' win- terioop v.v. de Willy's te Wilbertoord, 5000m: Geert Cornelissen 20.40 min.; dames: Angelique v.d. Linden 22.33 3e. Kasteelloop Horst, 4800m: Twan Lenssen 15.22 le, Jan Poels 16.36 2e 40+, Aziz Assakkali 17.07. Sylvesterloop Pfalzdorf, 5000m: Twan Lenssen 15.58 le, Aziz Assakkali 18.15 3ejun. A. Sylversloop Zwartbroek, 7500m: Jo Verlinden 32.16 le 60+. Wedstrijdagenda: 18 jan.: Scopias Cross Tegelen (Dagblad cross cup). 25 jan.: Vlakwatercross te Venray (Limbra competitie). Denk nog eens na over de 4 km lange Bedrijvenloop bij de Vlakwatercross. Gewoon met een aantal collega's strij den om de sportieve eer. Info: tel. 514036. Informatie: Lopersgroep Venray is een onderdeel van Atletiekvereniging Venray Regio. Heb je vragen over de lopersgroep, bel dan een van de onderstaande nummers: (wedstrijdgroep) Frank Rijshouwer, tel. 586268, (overige groepen:) Anja Gooren, tel. 589486, Jos Manders tel. 585479, Bert Oostdam, tel. 514214. TYainingen: Dinsdag: Duurloop, aanvang Horst 18.50 uur bij Ad Comperen in de Berkelstraat. In Sevenum om 19.30 uur bij v.d. Beele in de Peperstaat. Denk aan de hesjes. Donderdag: Interval en loopscholing, aanvang 19.00 uur. Zaterdag 10 jan.: Piramide, met als aan dachtspunt afdalen heuvels, aanvang 15.30 uur. Wedstrijden: Zondag 18 jan.: Scopiascross te Tegelen. Zondag 25 jan.: Vlakwatercross te Venray. Uitslagen Rondom de feestdagen zijn er diverse wedstrijden geweest. Op 2e Kerstdag waren veel Peelrunners aanwezig op de Kasteelloop. Van deze wedstrijd heeft iedereen een uitslagenlijst gekregen. Van de overige wedstrijden hebben we alleen onderstaande uitslagen doorge kregen. Oudejaarsloop te Boekend, 28 dec., 5 km: Guus Herraets 20.10 6e vet, 1 en 2, Jos Peeters 20.29; 10 km: Geert Emons 41.28 5e vet. 1. Sylvesterloop Swartbroek, 7.5 km: Jo Verlinden 32.16 le vet. 3, Joop Wijnhoven 29.52. Limburgs kampioenschap veldcross Tegelen. Op deze cross werden twee Peelrunners in de bloemen gezet. Jo Verlinden uit Grubbenvorst werd le in de categorie vet. 3 en werd in zijn klasse Limburgs kampioen. Ria v.d. Goor uit Sevenum werd 2e in de categorie Dames 40+. Zaterdag 10 jan. wordt door Manege Seurenheide te Well de maandelijkse springwedstrijd georganiseerd. De pony's beginnen precies om 18.00 uur over een hoogte van 70 cm, daarna volgt de categorie 80 en 90 cm. Inschrijfgeld bedraagt ƒ8,00 en er zijn kleine prijzen en rozetten te verdienen. De paarden beginnen om 20.00 uur over een hoogte van 80 cm. Zolang er liefhebbers zijn wordt er per 10 cm ver hoogd. Inschrijfgeld is ƒ10,- en er zijn geldprijzen te verdienen. Iedereen die denkt met een paard of pony te kunnen springen mag meedoen, ook kijkers zijn van harte welkom. Voor inlichtingen: tel. 0478-501204. Heb je al goede voornemens??? Ken je dat? Al vier keer een begin gemaakt met hardlopen en iedere keer na 3 maanden weer gestopt. Omdat het in je eentje niet zo leuk is en je de bekende stok achter de deur mist. Hier kan verandering in komen wanneer je nog een keer een poging onderneemt en je bij loopgroep de barrier aansluit. Met al je goede voornemens is het nu de tijd om een begin te maken bij loop groep de barrier. Onze loopgroep is een recreatieve groep waarin mensen hard lopen op diverse niveaus. Onder bege leiding van een gediplomeerd trainer kunnen er wekelijks drie trainingen gevolgd worden. Deze trainingen zijn voor alle leden van de groep te volgen omdat iedereen op zijn eigen tempo kan lopen. Voor beginnende leden past de trainer het programma aan terwijl de snelleren hun eigen programma kunnen lopen. Zo komt iedereen aan zijn trek ken. Twee keer per week is er een inter val training (hierbij kun je regelmatig rusten), en een keer per week wordt er aan een stuk gelopen. De trainingen zijn op: Maandag van 19.15 tot 20.30 vanaf eet café "de Barrier" Donderdag van 19.15 tot 20.30 vanaf eetcafé "de Barrier" Zaterdag van 16.00 tot 17.00 vanaf Zwembad "de Sprank" Mocht je interesse hebben om een keer te komen meetrainen dan bent je van harte welkom. De eerste maand kun je gratis meedoen en het verplicht je tot niets. Voor meer informatie kunt je ook bellen met Piet Dupont, telefoon 589880. Op het door handboogvereniging Ons Genoegen uit Ysselsteyn georganiseerde toernooi in sporthal De Wetteling wer den door diverse regionale sporters goede resultaten behaald. Berny Camps en Gerard Koonings werden resp. 2e en 3e in de klasse Heren Recurve terwijl René Koonings 4e werd in de klasse Heren Compound. De grootste verrassing was echter Mark Poels, onlangs nog winnaar van de aanmoedigingsprijs op het sportgala, die een le plaats behaalde in de klasse Junioren Compound met een nieuw Nederlands record van 579 punten, een verbetering van het oudere record met 3 punten, welk hij in december in Schijndel schoot. Bij de verenigingsklassering was Ons Genoegen le en 3e. Aan de wedstrijd namen zo'n 100 sporters deel. De belangrijkste uitslagen: Junioren recurve: 1. Harm v.d. Hoff, OG Ysselsteyn, 554p. Junioren Compound: 1Mark Poels, OG Ysselsteyn, 579p; 2. Martijn Arts, OG Ysselsteyn, 567p; 3. Niels v.d. Veer, Diana Venray, 549p. Bare Bow: 3. Jan Koonings. OG Ysselsteyn, 487p. Veteranen Compound: 1. Michel Camps, OG Ysselsteyn, 568p; 2. Sraar Jacobs, OG Ysselsteyn, 535p. Heren Compound: 4. René Konings, OG Ysselsteyn, 57lp. Dames Compound: 3. Jolanda Willemsen, Tienray, 560p. Heren Recurve: 2. Berny Camps, OG Ysselsteyn, 578p; 3. Gerard Koonings, OG Ysselsteyn, 576p. PDV De Zwaluw Het jaar is om, het winterseizoen loopt ten einde, de voorbereidingen voor het kweekseizoen zijn of worden geno men. De hoge temperatuur zijn gunstig voor de vroege kwekers. Als laatste winterse activiteiten hou den de Liefhebbers van Postduivenvereniging De Zwaluw op de zondagen 11 en 18 jan. hun onderlinge hoktentoonstelling. Het inzetten van de duiven is op zaterdag van 19.00 tot 20.00 uur. Voorafgaande aan deze hoktentoon stelling is op zaterdag 10 jan. de ver koop van de duiven van wijlen Sraar Boom. Het bezichtigen van de duiven van Sraar is van 12.00 tot 14.00 uur waarna de verkoop zal beginnen. Heren Liefhebbers u weet allen: Sraar Boom was vooral op de eendaagse vluchten de te kloppen man. Voor u een kans om uw hoksterkte op te voeren. De verkoop is zaterdag 10 jan. om 14.00 uur in het clublokaal van Postduivenvereniging De Zwaluw aan de Eindstraat. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard 27 dec. jl. waren de selectiewedstrij den te Horst. Paarden en amazones heb ben hun beste beentje voorgezet om een goede proef neer te zetten. Helaas heeft geen enkele combinatie zich in de prij zen kunnen rijden. De uitslagen zijn als volgt: Femke de Bruyn met Aspekt 294p, Wendy v.d. Rijdt met Firstlady 296p, Irma Basten met Ivestor 300p, Karin v.d. Rijdt met Firstlady 304p. In de voorbije weken, tussen al die feestdagen door, hebben onze ruiters niet stil gezeten. In het weekend voor kerst, een dressuurwedstrijd in Bergharen en een springwedstrijd in Horst en tussen oud en nieuw een dres suurwedstrijd eveneens in Horst. Al deze wedstrijden waren voor de 'grote' ruiters. Hier volgen de prijswinnaars. 19/21 dec. dressuur Bergharen: Esther v. Dongen, Kevin klasse M2, 4e met 154p; Marieke Oudenhoven, Ludo D, klasse B, 2e met 167p. 21 dec. springen Horst, 3e selectie wedstrijd: Petra v. Dijck, II ivia, klasse M, 6e; Huub Mulder, Othello, klasse B, 5e. 27/28 dec. dressuur Horst, 3e selectie wedstrijd: Jan Janssen, Grey Fellow, klasse Z2, le met 377pl Esther v. Dongen, Katinka H. klasse L, 3e met 333p; Marieke Oudenhoven, Ludo D, klasse B, le met 347p; Helga Witzel, Jana, klasse B, 4e met 326p. 4 jan. dressuur Heel/Asenray: Jan Janssen, Grey Fellow, klasse Z2, 5e met 377p. Aankomend weekend is er een springwedstrijd voor paarden in Roggel en Susteren. Zoals jullie weten bestaat de moge lijkheid om op zaterdagmiddag te trai nen bij de Peelrunners. Echter niet op het tijdstip zoals vermeld in de Tripost maar om 15.30 uur. Het programma ziet er als volgt uit: 10 jan.: Piramideloop 17 jan.: Voorbereiding Scopiasross; overigen: Vierkant 24 jan.: Heuveltraining 31 jan.: Voorbereiding Molendijkcross; overigen: Vaartspel Voor eventuele vragen over het loop programma kun je contact opnemen met Chris Beurskens: 077-3985259. Run-Atb-Run Weert Afgelopen zaterdag 20 december vond in Weert de jaarlijkse Run-Atb- Run plaats. Onder goede weersom standigheden kwam Ludy Verstappen hier al na 1.17.30 als twaalfde binnen, slechts 6 minuten na winnaar John Aalbers. Peter Gommans nam op die zelfde dag deel aan de ATB wedstrijd, en eindigde ook voor in het veld. Kasteelloop Horst Op tweede Kerstdag werd onder mooie omstandigheden de Kasteelloop in Horst gelopen. Op de 4800 meter presteerden de TV Venray-atleten uit stekend; alle senioren eindigden bij de eerste 11Op de tweede plaats kwam Mark v/d Munckhof binnen in een tijd van 16.16, op 18 seconden gevolgd door Peter Scheres die hiermee een derde plaats bereikte. Marcel Martens eindigde op de achtste plaats in een tijd van 17.16. Vlak daarna kwamen Marcel Meulendijks en Dave Ewalts binnen op resp. 17.34 en 17.40. Trainer en veteraan Henk v/d Horst kwam binnen in een mooie tijd van 23.15. Op de 9600 meter zagen we trainer Chris Beurskens als tweede veteraan binnenkomen in een tijd van 33.48. Een tel later kwam Ludy al binnen in een uitstekende tijd van 34.27. Hiermee werd hij de vierde senior. Tenslotte kwam good-old Jan van Ass binnen in een tijd van 41.18. Programma zondag 09.00-10.00 uur: zwemtrai- ning in De Sprank; 10.15-12.00 uur: mountainbiken dinsdag 19.15-20.15 uur: zwemtrai- ning in De Sprank woensdag 19.00-20.45 uur: baantrai- ning zaterdag 15.30-17.00: looptraining in Horst. Luchtbuks schietvereniging Uitslag zaterdag 20 dec.: De Treffers-De Rangers 3 781 -760 Hoogste schutter: F. v. Soest, 263r. Uitslag zaterdag 3 jan.: De Roos 2-De Treffers 770-776 Hoogste schutter: F. v. Soest, 265r. Door de kerstdrukte en de jaarwisse ling beginnen wij dit overzicht met wat oud nieuws. Namelijk onze over winning op het derde team van schiet vereniging De Rangers uit Swolgen, zaterdags voor de kerst. Van groter belang is echter onze goede start in het nieuwe jaar. Afgelopen zaterdag stond voor de tweede keer dit wedstrijdseizoen de lokaalderby tegen schietvereniging De Roos uit Leunen op de kalender. Een prima wedstrijd om het nieuwe jaar mee te openen. Alle schutters waren inmiddels voldoende hersteld van de Silvesternacht-activiteiten om een goede score neer te kunnen zetten. Na de telling van de ringen bleek ons team aan het langste eind te trekken, al was het verschil wederom minimaal. Hierdoor konden wij onze derde plaats in de tweede klasse KLSB verdedigen en blijft de tweede plaats, weliswaar zeer moeilijk, maar toch nog steeds bereikbaar. Tijdens de Zuid-Nederlandse kam pioenschappen Taekwondo Stijl en Sparring die 28 dec. jl. werden geor ganiseerd in Nuenen, zijn zowel de Stijl-selectie als de Sparring-selectie van de Venrayse taekwondo vereni ging Tong-il bijzonder succesvol geweest. Maar liefst acht Zuid- Nederlandse titels uit de verschillende categorieën gingen naar de vereni ging- Bij het sparren waren er eerste prijzen voor Maurice Poels in de Senioren A- categorie +83 kg en Paul Nijssen in dezelfde categorie -54 kg. Bij de Junioren was er een eerste prijs voor Yassir Idrissi in de A-categorie -52 kg. Daarnaast waren er eerste prijzen voor Paul Jacobs en Lionel Goorts in resp. de Aspiranten B-categorie -30 kg en de Aspiranten A-categorie -34 kg. Derde prijzen waren er voor Tim de Klein in de Aspiranten A-categorie -51 kg. Bij de Junioren waren er derde prijzen voor Ruud Jellesma, Bas Verzijden en Emiel v.d. Burgt in resp. de B-categorie -56 kg, B-categorie -52 kg en A-categorie -66 kg. Bij het onderdeel Stijl, waarbij de deelnemers stijlfiguren of Poomse's lopen, en beoordeeld wordt op techni sche uitvoering als ook kracht dosering en uitstraling, waren er eerste prijzen voor Stefan van Bakel en Rob Greevink in resp. de Senioren A-categorie tot 30 jaar en vanaf 30 jaar en tevens een eer ste rpijs voor Eric Blaauw in de Junioren A-categorie. Tweede prijzen waren er voor Frans Flinsenberg en Gijs Janssen in resp. de Senioren A-categorie +30 jaar en de Senioren B-categroei -30 jaar. Lasst but not least waren er niet onverdienstelijke derde prijzen voor Peter Manders en Geert Wijnands in resp. de Senioren A-categorie en Senioren B-categorie. BOESKOOL TOERNOOI OLDENZAAL Tevens in december werd het interna tionale taekwondo toernooi om de Boeskool trofee in Oldenzaal gestreden. Dit internationale toernooi, georgani seerd door Taekwondo vereniging Hantei uit Oldenzaal geldt als een van de zwaartste toernooien in Nederland en is voor leden van de Nationale Selectie dan ook verplicht tot deelname. Maar liefst 350 deelnemers uit negen verschil lende landen hadden zich voor dit toer nooi aangemeld. In totaal ging vier prijzen, waarvan twee eerste prijzen, een tweede en een derde prijs, naar de Venrayse vereni ging. Allereerst was Ferrie Greevink, lid van de nationale junioren selectie, suc cesvol in de Junioren A-categorie -78 kg. Met overtuiging wist Ferrie de fina lepartij met 9-0 in zijn voordeel te beslechten. Zijn sportieve en technisch zeer overtuigende optreden tijdens dit toernooi leverde hem tevens de stijlprijs 'Best Vechter van het Toernooi' op. In Op zondag 11 januari zal de jaar lijkse nieuwjaarsreceptie gehouden worden in de Push-Inn. Graag heten wij u allen van harte welkom om 16.00 uur om samen op het nieuwe jaar te klinken. Tot zondag! Schietvereniging Uitslagen: Leunen 2-Venray 1 770-776 Beste schutter: Th. Jansen, 260p. dezelfde categorie, gewichtsklasse tot 66 kg wist Emiel v.d. Burgt de hoogste trede op het erepodium te bereiken. Met 2-1 punten voordeel won hij zijn finale partij van Dennis Beckers uit Den Bosch die als derde eindigde tijdens de laatste Europese Kampioenschappen. Een tweede prijs was er voor Ronnie v.d. Burgt in de Senioren A-categorie +83 kg. Nadat Ronnie de finale bereikt had, blesseerde hij zich en kwam zodoende op een welverdiende tweede plaats uit. Tenslotte was er een derde prijs voor Irma Maassen in de Dames Senioren A-categorie -65 kg. Irma won haar laatste partij van haar Russische opponent op technisch ko! De twee overige deelnemers van Tong-il, Yassir Idrissi en Maurice Poels (resp. Junioren A-categorie -52 kg en Senioren A-categorie +83 kg) verloren helaas in hun eerste partij. Yassir verloor op scheidsrechtersbeslissing en Maurice verloor op punten van de latere winnaar in zijn categorie. NATIONALE DAN-EXAMENS Tevens in de drukke december maand werden de nationale dan-examens geor ganiseerd. Twee taekwondoka's van onze vereniging waren naar een lange voorbereidingsperiode klaar voor hun examen: Ruud Deenen ging voor zijn 4e dan en Stefan v. Bakel ging voor zijn 3e dan. Beide taekwondoka's waren suc cesvol en mochten hun felbegeerde diploma in ontvangst nemen. KUP-EXAMENS In de zaal van de vereniging aan de Leunseweg werden onlangs de kup-exa- mens (band-examens) afgenomen. Hieronder volgen de kandidaten met hun nieuw behaalde gradueringen, wit-gele band, 9e kup: Rachid de Graaf, Marco Aben, Bram Meijer, Stefan Duyn, Kevin Janssen, Lavra Terpstra en Brechtje Terpstra. Gele band, 8e kup: Prijantha Emonts, Fatih Yildiran, Audrey Janssen, Bram Janssen en Wesley Bonants. Geel-groene band, 7e kup: Maarten Sijbers, Mieke Heijnen, Mark Flinsenberg, Nicky Verhoeven, Stef v. Osch, Femke Windsant, Thomas Janssen, Giel Claessens en Kevin Custers. Groene band, 6e kup: Richard Krijgsman, Dennis Flinsenberg, Peggie Gerets, Kim v. Houten en Nicky Pelzer. Groen-blauwe band, 5e kup: Sanne Peeters, Debbie Hellegers, Tim de Klein, Janneke Janssen, Biek v. Dijck, Stef v.d. Laar, Wesley de Jonge en Paul Jacobs. Blauwe band, 4e kup: Johnny Rutten en Keven Goorts. Blauw-rode band, 3e kup: Lenny Couriol Rutten en Bas Verzijden. Rode band, 2e kup: Martijn Merken. Rood-zwarte band, le kup: Gijs Janssen en Angela Hellegers. Mishandeling Maandag 29 december omstreeks 16.15 uur liep een 16-jarige jongen, vanaf het Henseniusplein in de rich ting van zijn bij het postkantoor gestalde fiets. Hij zag drie knapen van ongeveer zijn leeftijd vanaf In den Engel de straat oversteken. Toen hij bezig was met het slot van zijn fiets te openen maakte één van het drietal enkele opmerkingen en sloeg de jongen zonder aanleiding twee keer met de vuist in het gezicht. De dader was tussen de 16 en 18 jaar, vrij fors postuur, lengte 1.80m en had donkerblond haar. Hij droeg een donkere jas met daaronder een gebreide trui (kabelsteek) en een zwart petje met rode klep. De twee de betrokkene was wat kleiner maar verder is geen signalement bekend, terwijl de derde niet aan de vecht partij heeft deelgenomen. Het slachtoffer liep een gekneus de kaak op en moest zich onder medische behandeling stellen. De fiets werd beschadigd en de schade daarvan bedraagt ongeveer ƒ50,-. Er waren vele getuigen van de vechtpartij, maar niemand stak een hand uit. Getuigen kunnen hun waarnemingen aan de politie kenbaar maken onder het beken de telefoonnummer 531111. Bowling Vereniging Venray Uitslagen poule A: Pinhunters-Hit Miss 15-17 Red Arrows-Sch.bedr. Arts 16-16 Winters-Magic Line/Maduro 28-4 BT Feller -Strikers/Groeipunt 30-2 Op de laatste wedstrijddag in 1997 nestelde het team van Winters zich vas ter op de tweede plaats. Vooral Mien van Seccelen was met 3 pers. punten goed op dreef en ook Jan Baltussen mocht er zijn met zijn 223-game. Bij Magie Line/Maduro zorgde Han Rooijakkers met zijn 2 punten voor de helft van het puntentotaal. Het Fellerteam schoot geweldig uit zijn slof tegen de Strikers, die alleen Bern van Duuren en Wim Minten een puntje zagen veroveren. Wiel Feller en Theo Goossens waren bij Feller beiden goed voor 3-maal winst op hun directe tegen stander, terwijl Theo ook nog de hoogste serie bij de heren met 586 op zijn naam bracht en samen met Henk Janssen een 202-game scoorde. De Pinhunters had den met John Hellegers wel de man met de hoogste game (235) in de gelederen, wat de winst van de laatste game en de totaalscore opleverde, maar in de per soonlijke "duels" waren de Hit Miss ers net 2 puntjes beter. Beste man bij Hit Miss was Jan Heidens met een 473- serie. De 16-16 uitslag gaf de krachts verhoudingen goed weer tussen de Red Arrows en het Artskwartet. Fien Jenniskens aan Arts-zijde scoorde de hoogste damesserie met 523 en pakte 3 pers. punten en Maria Siebers scoorde bij de Red Arrows de hoogste damesga- me met 199 en was eveneens goed voor 3 pers. punten. Jeugd Van de afgelopen zaterdag gespeelde wedstrijden in de huisleague troffen de topteams een tegenstander uit de onder ste regionen en zetten deze partijen ook in winst om, zodat er zich geen ver schuivingen in het klassement voorde den, zij het dat het verschil tussen de top en de rest alleen maar groter werd. Koploper Mean Team moest aantre den tegen Flying Pins en deed dat met verve. Onder aanvoering van een zeer goed scorende Dave Tijssen (522) werd de tegenstander opgerold en wonnen deze match dan ook vrij gemakkelijk: 27-2. Ook Mean Team-girl Anneke Cremers deed een duit in het winnende zakje door o.a. een nieuw persoonlijk record te laten aantekenen: 163 pins. Space Pins had The Power als tegen stander en dat hebben ze geweten. Power-girl Sandra Minten was zeer goed op dreef met o.a. een nieuw pr (142) en Power-man Jochem Magermans pakte met goede scores alle 3 pers. punten. Ondanks de hevig tegen stribbelende Space Pin Nicky Claessens (met een 148 en 166-game) konden ze maar 2 schamele puntjes bemachtigen. Uitslag: 2-27. De wedstrijd Mixable tegen The Future was de meest spannende van allemaal. De Futuristen wonnen de eer ste en de laatste game en hielden slechts 5 pins over voor de totaalscore door het verlies van de tweede game. Uitslag: 9- 20. Speedballs tenslotte werd ruim geslachtofferd door Bean Team, dat in Ronny v.d. Wielen een perfecte target man had, met zijn uitzonderlijk hoge score van 616 (waaronder een nieuw pr van 230 pins) waarmee hij ook nog eens 3 pers. punten pakte. Ook Tim v. Houdt had een goede dag door o.a. zijn pr scherper te stellen: 132. Uitslag 3,5- 25,5. Stand aan kop: 1. Mean Team 155p; 2. Bean Team 143p; 3. The Future 122p. Hoogste game en serie jongen: Ronny Op 9 januari 1998 is het precies 25 jaar geleden dat de korfbalvereniging uit Leunen - Veulen - Heide opgericht werd. Op deze datum is het zelfs dubbel feest, omdat de vereniging drie leden in haar midden heeft die al 25 jaar lid zijn van Oranje Wit. De drie leden die vanaf de oprichting lid zijn van Oranje Wit zijn José Mulders, Maria Nabben-Geurts en Wies Loonen-Geurts. Uniek is ook dat deze laatste twee dames zussen zijn van elkaar. Deze drie dames zijn zeer belangrijk geweest voor Oranje Wit. Alledrie zijn ze als spelend lid begon nen, maar in de loop der jaren hebben zij steeds meer vrijwillig 'werk' voor de vereniging verricht. Zo zijn de dames alledrie (zonder uitzondering) bestuurs lid geweest, lid van de activiteitencom missie, scheidsrechter, (jeugd-)leidster enz. Wies Loonen is momenteel voorzit ter van Oranje Wit. GROEI LEDENTAL Oranje Wit startte in 1972 als dames korfbalvereniging met 35 leden. Dit ledental liep in de jaren tachtig op naar meer dan 160 leden, waarna het ledental Merselose zaken opgelost In de nacht van zaterdag 13 op zondag 14 december werd de bij café Den Tommes in Merselo de door de dorpsraad geplaatste kerst boom vernield. De daders waren in de boom geklommen, hadden de verlichting kapot gemaakt, de lampjes uit de fittingen gedraaid en die op de jeu de boulesbaan kapot gegooid. De schade aan de boom en de verlich ting bedroeg 800,-. De dorpsraad vroed de medewer king van de inwoners van Merselo om de politie bij de oplossing te helpen. 'Want als in Mersèlo nog geen kerstboom meer veilig staat, waar zijn wij dan mee bezig', aldus v.d. Wilen: 230/616; hoogste game en serie meisjes: Anneke Cremers: 163/407. Tijdens een B*toernooi in Amstelveen behaalde Patrick Smits een 3e en Ronny v.d. Wielen een 4e plaats in de categorie Aspiranten C/D. Ze gingen respectievelijk met 854 en 832 pins als 2e en 3e de finale in. In de finale liep het iets minder soepel en daardoor kon Peter Smits uit Den Bosch nog juist voor onze jongens eindigen, zodat alleen Patrick Smits zich als 3e op het podium mocht laten feliciteren. Patrick scoorde in totaal 1501 pins (gem. 166) en Ronny 1462 pins (gem. 162). Bij de Aspiranten A/B behaalde Inge Lenssen een 10e plaats, maar een finaleplaats zat er voor haar ditmaal niet in. Zaterdag a.s. is weer Nationale Trio League. Team I (Inge, Ronny, Patrick en Jacqueline) vertrekt naar Veghel. Aanwezig zijn om 09.15 uur. Chauffeur: Hay L. Team II (Ed, Roger, Danny en Dre) gaat naar Boekei. Aanwezig zijn om 09.30 uur. Chauffeur: Jan E. Bedrijfsbowler wint Kerst/jaarwisselingstoer nooi 1997 De 14e editie van dit voor leden van de Bowlingvereniging en spelers in de Bedrijvencompetitie door de Bowlingvereniging georganiseerde toer nooi, dat in het teken stond van het afscheid van Jack en Els van der Wielen, had 80 deelnemers, waaronder twee jeugdspelers en vijf bedrijfsbowlers. Het was, naast een gezellig, ook een span nend evenement, waarin 32 deelnemers doorgingen naar de halve finale. Bovenaan de lijst prijkte al vanaf de eer ste serie Frank Peters met een totaal van 1113 pins, gevolgd door Twan Verlijsdonk met 1107 en Gerrie Claessens met 1092 pins. Na de halve finale was er aan de kop weinig veran derd, want Frank Peters bleef de leiding behouden met 1824 pins en Twan Verlijsdonk volgde hem op 32 pins. René Geurts had zich naar voren gewerkt en nam met 1736 pins de derde plaats over van Gerrie Claessens. Bert van Elswijk en Truus Claessens plaat sten zich met enkele anderen uit de halve finale van de nummers 17 tot en met 32 in de finale. Deze kreeg nog een extra tintje, omdat hierin de oud-eige naar Wiel Michiels, en de nieuwe exploitant, Jo Magermans, op een baan om de prijzen streden. Twan Verlijsdonk, bedrijfsbowler van het Vincent van Goghteam, sloeg in de laat ste games toe, omdat de productie bij Frank Peters stokte. Met een totaal van 2442 mocht hij, wel wat onwennig, de hoogste trap van het erepodium bestij gen. René Geurts, die met 247 de hoog ste game van het toernooi scoorde, maakte met deze game de finale nog spannend, maar kwam tenslotte 39 pins tekort maar mocht met zijn gemiddelde van 199,55 terug zien op een geslaagd toernooi. Frank Peters had voldoende voorsprong op de rest van het veld om niet verder te zakken dan een alleszins verdienstelijke 3e plaats met een totaal van 2325 pins. Toon van Seccelen en Bertus Liefting, twee erkende toemooi- bowlers. namen de plaatsen 4 en 5 in, juist voor de verrassend goed spelende Jo Magermans. Gerrie Claessens eindig de als beste dame op de zevende plek en Jan (Kazan) Engels mocht de 8e prijs in ontvangst nemen. Hij en Gerrie kregen ook de prijs voor de hoogste game inclusief handicap in de voorronde met totalen van 263 en 254. Het toernooi werd besloten met het aanbieden van een cadeau van de Bowlingvereniging Venray aan het zeer gewaardeerde scheidende exploitantenpaar Jack en Els van der Wielen. in de jaren negentig bleef hangen op een dikke 100 leden. Het eerste team van Oranje Wit dat 25 jaar geleden begon te spelen in de derde klasse speelt momenteel promotieklasse tijdens de veldcompetitie en (na degra datie in een jaar van vele blessures) eer ste klasse in de zaalcompetitie. NEVENACTIVITEITEN Oranje Wit is een nog relatief jonge, maar actieve vereniging. Er wordt niet alleen gekorfbald, het bestuur wordt ondersteund door verschillende com missies, waaronder een zeer actieve activiteitencommissie. Deze commissie zorgt voor veel nevenactiviteiten gedu rende het seizoen, zoals droppings, kampweekenden voor de jeugd, zes kamp en doeltoemooien en niet te ver geten de acties die worden georgani seerd voorde financiële ondersteuning van de club. FEEST Het 25-jarig bestaan van Oranje Wit zal worden gevierd op zaterdag 28 maart 1998 met o.a. een receptie en een feestavond. een woordvoerder van de Dorpsraad. Dankzij tips en hardnekkig speur werk door de gebiedsmentor van de kerkdorpen kon de zaak worden opgelost al is het einde nog niet in zicht. Twee 22-jarige Merselonaren hebben bekend, maar zij behoren tot een veel grotere groep jeugdigen. Het tweetal heeft zich bereid ver klaard voor de schade (al dan niet met hulp van andere leden van de groep) op te komen. Tegen het tweetal is proces-verbaal opge maakt. Ook zullen zij de rotzooi moeten opruimen. PEEL EN MAAS uw weekblad Wilt U als vereniging scoren bij uw leden? Scoor dan via Trefpunt. Want Trefpunt Peel Maas biedt u een compleet overzicht van alle activitei ten bij u in de buurt. Van de weekaanbieding van uw slager tot en met een electronisch prikbord waarop u uw oproepen kwijt kunt. Natuurlijk kunt u via Trefpunt Peel Maas ook het wereldwijde web op en profiteren van uw eigen e-mailadres. Wat en waar u ook zoekt, u betaalt altijd het lokale telefoontarief. U hebt al een aansluiting vanaf ƒ26,95 per maand. Als u meer wilt weten, vul dan onderstaande bon in: Trefpunt Peel Maas. Thuis op internet. Adres: PC en woonplaats: Tel.: Deze bon opsturen naar Trefpunt Peel Maas Antwoordnr. 1001, 5800 VB Venray. Een postzegel is niet nodig. Ter kennismaking betaalt u de eerste 3 maanden geen abon nementskosten!

Peel en Maas | 1998 | | pagina 13