1 ii PEEL EN MAAS Gouden Fibula voor Mevr. Vullings Venrayse scholen actief voor goede doelen SU Zilveren Bömke voor Johan Janssen Nieuwe Jubilarissen bij Havens Voeders Venraynaar krijgt prijs in Haarlem Selm Nelissen uit Oirlo 50 jaar kerkkoorzanger r Uitslag puzzel en N kleurwedstrijd Samenwerking Venray: voor iedereen! Voor als u het nog niet wist: Ike Busser is onze fractievoorzitter Installatie pastoor Ysselsteyn WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Venrayse snookerspeler beste van Limburg Voor mevr. G. Vullings uit de Beethovenstraat kreeg 1997 een "happy end". Uit de grote berg inzendingen (er waren 60.000 kaarten gedrukt) werd zij als winnares van de gouden fibula getrokken. De winkeliersvereniging is zeer content met de actie, die toch als anders dan andere acties beschouwd kan worden. Mevr. Vullings kreeg het klei nood op 30 december overhan digd door Wim Thomassen. Tijdens die bijeenkomst werden nog diverse andere prijswinnaars gehuldigd. Mevrouw Hirdes uit de Serenadestraat mocht een aar dewerk uitvoering van de fibula in ontvangst nemen. Een diner voor twee ging naar de familie Arts van de Zandbleek. Tenslotte werden nog vijf rondleidingen in het museum weggegeven aan A. Hoeijmakers uit Broekhuizen- vorst, de familie Beemer uit Venray, familie Janssen uit Oostrum, André Verbeek uit Lunteren en A. Jenniskens uit Ysselsteyn. een nieuwe kijk k op deuren, Hl serres, kozijnen en dakkapellen Steeds meer mensen kiezen voor aluminium of kunststof als het gaat om deuren, kozijnen, een dakkapel of een serre. Kunststof en aluminium hebben dan ook sterke troeven: duurzaam, onderhoudsarm, gemakkelijk schoon te maken en inbraak vertragend. Rollecate biedt u de keuze uit vele kleuren en profielen. Natuurlijk: altijd van de beste kwaliteit en voor een redelijke prijs. Kempweg 35 T/ACD a 5801 VI Venray ivwi i\rt Te| 0478 539053 S mobiel: 06 -51419976 WJ8MJÏ Op zondag 11 januari a.s. zal pas toor M.G.W. Jenniskens (smm) geïnstalleerd worden als pastoor van de parochie H. Oda in Ysselsteyn. Jenniskens volgt daarmee pastoor Steneker op die vorig jaar met eme ritaat ging. De installatie gebeurt tijdens een H. Mis om 10.45 uur in de kerk van Ysselsteyn door deken Coenen. Aansluitend bestaat de gelegen heid om de nieuwe pastoor in het gemeenschapshuis Smelehof, tot 14.00 uur, te feliciteren. Pastoor Jenniskens (56) is gebo ren in Horst en volgde zijn gymna siale studies bij de paters Montfortanen in Schimmert. Na zijn studie trad hij toe tot deze orde en in 1968 werd hij tot priester gewijd door Mgr. Bluijssen. Na diverse jaren in Afrika te heb ben gewerkt is hij nog tijdelijk ver vanger geweest in de Norbertusparochie in Horst. Zijn laatste functie was directeur van de landelijke Stichting Bond Zonder Naam. Dader aangehouden Maandagavond werd door de politie een 18-jarige Venraynaar aangehouden die verdacht wordt meerdere fietsendiefstallen te heb ben gepleegd en de fietsten te heb ben doorverkocht. De man is in verzekerde bewaring gesteld. Hangende het onderzoek konden geen nadere mededelingen worden gedaan. Johan Janssen (62) is afgelopen zondag door de wijkvereniging Landweert in het zonnetje gezet. Tijdens de nieuwjaarsreceptie van de wijkvereniging ontving Janssen uit handen van voorzitter Jody Curfs het Zilveren Bömke. Het Zilveren Bömke is een onder scheiding die jaarlijks wordt uitge reikt aan personen die zich de afge lopen jaren hebben ingezet voor de wijkvereniging en de wijk Landweert. Johan Janssen is momenteel bestuurslid van de wijkvereniging en penningmeester van het Wijkcentrum. Binnen de wijkver eniging wordt hij ook wel de "superledenwerver" genoemd. Zijn inzet heeft de wijkvereniging zeker 450 leden opgeleverd. Sinds enkele maanden is Johan Janssen ook beheerder van het wijkcentrum. Buiten de wijk speelt Johan bij de bowlingclub in Venray waar hij ook toernooien organiseert, penning meester is en jeugdcoach is. Een vrijwilliger pur sang dus, die terecht deze onderscheiding ontving. Fraktie van de Vorle koos UNANIEM Joost van de Vorle Fraktie van de Vorle a|s lijsttrekker anders dan anderen en aktief Tevens wenst de Fraktie van de Vorle U een voorspoedig en gelukkig 1998 WIJ BEKIJKEN HET GRAAG VAN UW KANT. Enkele weken geleden was het weer zover. De "Mannen" en uiter aard ook de dames van Havens N.V. hielden een druk bezocht en bijzon der geslaagd feest in "De Witte Hoeve" te Venray ter gelegenheid van de huldiging van 3 jubilarissen. Herman Pingen uit Maashees en Wim Wellen uit St. Anthonis zijn beiden sinds 1972 bij het Maashese Veevoederbedrijf in de running. Herman Pingen is op diverse loca ties werkzaam geweest in de pro ductie. Daarbij onderstreepte de heer J. Kaanen in zijn huldigingsbe- toog dat Pingen de diverse verande ringen en het automatiseringsproces van de laatste jaren niet alleen heeft aangevoeld, maar daar ook positief en actief op heeft ingespeeld. Zo overheerst hij vanuit zijn 6 meter hoge loskraan de Maas als geen ander. Wim Wellen kent als chauffeur de uithoeken, boerenerven en binnen wegen van de regio als zijn binnen zak. Wim vindt bijna blindelings de weg en is altijd wel in voor een praatje. Het 40-jarig dienstjubileum viel ten deel aan Louis van Osch uit Maashees. Sinds jaar en dag is hij werkzaam bij de hard-graan divisie. De diverse bewerkte graanproduk- ten hebben voor hem geen gehei men meer. Louis, die samen met zijn vrouw, vanaf nu van een'wel verdiende 'rustige dag' gaat genie ten zei de directie toe commercieel- en verkoopwerk te willen verrichten op het rundveebedrijf van zijn schoonzoon in het hem welbekende Denemarken. Naast deze vreugdevolle medede lingen ging de heer J. Kaanen namens de directie in op de turbu lente tijden, die de mengvoederafde ling het afgelopen jaar gekend heeft. Door de Varkenspest, maar meer nog door de door Minister van Aartzen aangekondigde Herstructurering van de varkenssec tor (ervan uitgaande dat dit juridisch juist is, iets waar Havens Mengvoeders grote vraagtekens bij zet) wordt in de komende jaren voor een verdergaande automatisering en een ambitieus investeringsprogram ma gekozen. De secretaris van de O.R., de heer B. Backus, antwoordde daarop dat de medewerkers bij Havens, zowel in het verleden maar zeker naar de toekomst toe, met de veranderingen en uitbreidingen die het bedrijf op het programma heeft staan, positief weten om te gaan. Niet voor niets heeft het bedrijf een respectabel aantal jubilarissen voortgebracht. Sinds 1990 is 22 keer het glas geheven op medewerkers met een 25-jarig dienstverband en 5 maal viel die eer ten deel aan perso neelsleden die 40 jaar aan het bedrijf verbonden waren. Dit laatste zal voor een ieder des te beter slagen als we de tip van Louis van Osch uit het laatste num mer van de bedrijfsblad "De Pers" opvolgen die luidt: "ga altijd met plezier naar je werk". En voor iemand die dat 40 jaar volhoudt is dat in zijn leven een aardige opste ker. Auto beschadigd Een 29-jarige inwoner van Venray deed aangifte dat op de parkeer plaats aan de Poststraat zijn auto met een scherp voorwerp was DONDERDAG 8 JANUARI 1998 - NR. 2 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG De Venrayse oud-leraar Hans van de Venne heeft dinsdag in Haarlem de tweejaarlijkse Haarlemprijs in ontvangst genomen. Van de Ven (52) kreeg de prijs van de Historische Vereniging Haarlem voor z'n bijdrage aan de geschied schrijving van de stad. De prijs bestaat onder meer uit een geldbe drag van 2500 gulden. Hans van de Venne bestudeert al zo'n twintig jaar leven en werk van Cornelius Schonaeus (1540-1611). Deze leraar was in zijn tijd -en eeu wen daarna- een bekend schrijver van Bijbelse toneelstukken. Die stukken werden vooral op Latijnse scholen opgevoerd. Schonaeus, geboren in Gouda, studeerde in Leuven en was als leraar en rector werkzaam in onder meer Den Haag en Haarlem. Hans van de Venne stuitte op de Latinist toen hij zelf klassieke talen studeerde in Nijmegen. De persoon en z'n werk lieten hem niet meer met rust. Vooral ook omdat Hans al snel ont dekte dat biografen en geschied schrijvers die hem waren voorge gaan, niet erg zorgvuldig te werk waren gegaan. Een paar eeuwen lang hadden ze vooral elkaar nage praat en geschreven in plaats van verder onderzoek te doen. Dat deed Van de Venne wel. Daardoor reken de hij onder meer af met de misvat ting dat Schonaeus rijke ouders had, die zijn studie betaalden. "Z'n vader was metselaar en hij kon studeren dankzij een beurs". Ook ontdekte hij dat Schonaeus waarschijnlijk z'n studie in Leuven niet helemaal heeft afgemaakt. In de promotieregisters komt z'n naam althans niet voor. Ook toen hij door ziekte zelf als leraar moest stoppen, zette hij z'n speurtocht naar Cornelius Schonaeus voort. "Een project van de lange adem", noemt de oud leraar het zelf. Dat hij zonder de enthousiaste medewerking van z'n echtgenote nooit had kunnen afma ken. "Als anderen gingen skiën of naar de Costa Bra va dan vertrokken wij naar een of ander archief'. In de loop der jaren publiceerde Hans van de Venne in vaktijdschrif ten over z'n onderzoek. Zo heeft hij alles wat door en over Schonaeus in boekvorm verschenen wel zo'n beetje op een rij staan. Onlangs rondde hij de biografie af, in totaal een pil van 268 pagina's, inclusief de voetnoten. Klaar is dan nog niet met z'n werk rond de Haarlemse leraar/schrijver. Maar iedereen die op een verantwoorde manier verder wil, kan in elk geval beschikken over verantwoorde bronnen. De prijs van 2500 gulden beschouwt Hans van de Venne als een mooie erkenning voor z'n werk. Kinderen van basisscholen in de gemeente de laatste weken van 1997 actie gevoerd om hun leef tijdgenoten hier en elders op de wereld te helpen. Unicef, een basisschool in Tanzania en het Roland MacDonaldhuis profite ren van het werk van De Meent, Coninxhof en de Dr. Poelsschool. Maandag voor kerst was Coninxhof in een marktplein veran derd. Daar brachten de leerlingen de spullen aan de man die ze weken tevoren hadden gemaakt. Honderden ouders, opa's en oma's en andere belangstellenden verdron gen zich voor de kraampjes. De markt werd aangekleed met een loterij, een waarzegger en het Rad van Avontuur. De ouderraad had gezorgd voor een lekkere wafel met een warm drankje. Resultaat van al die gezellige inspanningen was een opbrengst van meer dan 2000 gul den. Dat geld wordt overgedragen aan het Ronald McDonaldfonds. De kinderen van de Dr. Poelsschool aan de Langeweg hiel- Leerlingen van de Dr. Poelsschool dragen hun bijdrage over. den eveneens een kerstmarkt waar ze hun zelf gemaakte kerstversierin gen verkochten. Ook kon de familie komen kopen en tevens kijken naar muziek en opgevoerde stukjes. Aan het einde van de avond hadden de leerlingen 233,50 bij elkaar. Het bedrag werd trots aan een vrijwillig ster van Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties, overhandigd. Op Tweede Kerstdag vierde Selm Nelissen zijn 50-jarig jubileum als kerkkoorzanger van de St. Gertrudisparochie te Oirlo. Tijdens de Hoogmis, die werd opgeluisterd door het Dames- en Herenkoor, kreeg Selm uit handen van pastoor Te Plate een wandbord aangeboden. De kerk neemt in Selm's leven een belangrijke plaats in. Naast zijn kosterschap, al 42 jaar, is hij ook nog organist van het dameskoor en tevens organist/dirigent van het Kinder- en Jong Garde Koor. Vanwege zijn vele werk voor de kerk heeft hij jaren geleden de pau selijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice ontvangen. Ter gelegenheid van zijn 40-jarig ambtsjubileum als koster/organist, in 1995. ontving hij een koninklijke onderscheiding. Verder is Selm ook al 50 jaar lid van de Oirlose muziek vereniging Ons Genoegen. Een bord herinnert Selm Neliissen en z 'n echtgenote voortaan aan het 50-jarig zangersjubileum "Wie op elke vraag een antwoord zoekt Komt tijd tekort!". Dat was de oplossing van de pnjspuzzel in onze kerst- en meuwjaarseditie. Uit de grote berg (236) inzendingen hebben wij drie kaarten getrokken. De win naars zijn Beruie Hoevenaars, Helfrichstraat 24 uit Venray, mevr. A. Drabbels-Direks, Langstraat 118 uit Venray en mevr, J. Peters-Reynders, Hoofdstraat 76 uit Meerio. Zij krijgen alle drie een boekenbon t.w.v. 50 gulden toegezonden. Ook op onze kleurwedstrijd kregen wij veel reacties. We hebben de inzendingen verdeeld tn de categorieën 3 t.m. 4 jaar. 5 t.m. 6 jaar en 7 t.m. 9 jaar. Winnaars zijn geworden de inzendingen van Jeroen Lipman, Kroonkraid 53 uit Venray (3 jaar). Anette Reintjes, De Hoef 11 uit Leunen (6 jaar) en Anouk Vullings (7 jaar), Vicarieweg 34. eveneens uit Leunen. Ook zij krijgen hun prijs toegezonden. Venraynaar Patrick van Belleghem mag sinds eind vorig jaar de beste snookerspeler van Limburg noemen. In een thuistoer- nooi, gespeeld in snookercentrum Safe, haalde Van Belleghem zondag voor Kerstmis de Limburgse titel binnen. De Venraynaar, als negende geplaatst, versloeg in de finale René Peters uit Sittard met 4-1. Patrick van Belleghem over z'n prestatie: "Een titel waarvan ik alleen van kon dromen". Auto in bermsloot Vrijdagavond om 23.00 uur maakte een 41-jarige bestuurder van een personenauto uit Venray op de Lorbaan een stuurfout in een bocht. Hij verloor de controle over zijn auto en kwam in een bermsloot tot stilstand. De bestuurder liep geen noemenswaardige verwondingen op. De auto werd behoorlijk bescha digd. C FjJ Venray Centrum Oostrum Ysselsteyn Leunen Oirlo Merselo Castenray Heide Veulen Smakt Vredepeel

Peel en Maas | 1998 | | pagina 11