Beroemd in Japan Harold H LENSSEN Het is eigenlijk ongehoord! ZINKEN GOTEN Raad Vierlingsbeek vergaderde voor het laatst Henk Hoeijmakers v.o.f. mag keurmerk voeren: Tegelmeester P.Janssen Schaeffers 58 32 26 Huiskamer bridgers opgelet! Scheidsrechters houden Interchalet Kasteelloop 'EEL EN MAAS agina woensdag 24 december 1997 - Pagina 9 De gemeenteraad van Vierlings- ieek vergaderde vorige week don- Ierdag voor de laatste keer. Tijdens die vergadering werd nog iens ouderwets gediscussieerd, net name over de verkoop van het midige gemeentehuis. In de raad werden nogal wat iraagtekens gesteld rond het feit dat le koper, de eigenaar van het zalen- :omplex Concordia, de eerste tien aar, jaarlijks een vergoeding van iO.OOO gulden krijgt. Daar staat dan egenover dat een gedeelte van het rebouw voor verenigingen en jeugd leschikbaar wordt gesteld. Wethouder Litjens erkende daar- iij dat het voorstel geen schoon- leidsprijs verdiende en dat er tij lens de onderhandelingen fouten lijn gemaakt. Piet Bouten vond dat maar niets, lij wees erop dat drie jaar geleden och al bekend was wie de enige lotentiële koper van het gemeente- luis zou kunnen worden. Volgens jtjens was er toen nog geen sprake tan opheffing van de gemeente fierlingsbeek. De raad ging uiteindelijk toch kkoord met de verkoop en de daar- an gekoppelde aankoop van het alencomplex Concordia, waar 'oningen zullen worden gebouwd. De raad ging ook akkoord met de herinrichting van de Grotestraat en Groeningsestraat, waarmee een bedrag,van ruim 3,3 miljoen gulden gemoeid is. De aanbesteding lever de een voordeel van 369.000 gulden op welk zal worden aangewend voor een goede verlichting. Ook de herin richting van de Mgr. Geurtsstraat en het kerkplein in Maashees werd door de raad goedgekeurd. AFSCHEID Aan het eind van de vergadering werd afscheid genomen van een groot aantal raadsleden die in de nieuwe raad van Boxmeer niet terug zullen keren. Daarbij kreeg Harrie Crooymans uit Overloon een koninklijke onderscheiding voor, met een korte onderbreking, 18 jaar lang raadslidmaatschap. In Overloon was hij bovendien beheer der van het gemeenschapshuis en bestuurslid van SSS'18 uit Overloon. Andere raadsleden waarvan afscheid werd genomen waren Erik Willemsen en Jan Lamers, beiden CDA; Piet Ermens en Piet Bouten van de Maaskantfractie, Annelies Fredericy van de Overloonse Fractie, Fun Janssen van Vijf Dorpen Belang en dhr. Ewals van de PK Fractie. Alle zeven hebben zij De gedecoreerde Crooymans uit Overloon vier jaar zitting gehad in de Vierlingsbeekse raad. Jan Koopmans en Geert Jans van de PK fractie namen afscheid van de raad na respectievelijk 16 en 8 jaar lid maatschap. Toon v.d. Pas is sinds 1970 raads lid, weliswaar met onderbreking van een jaar. Twee ambtsperiodes was hij wethouder en hij zal ook in de nieuwe raad terugkeren. Voor zijn staat van dienst kreeg hij de ereme daille van de gemeente Vierlingsbeek uit handen van burge meester Dittner. Laatstgenoemde sneed aan het eind van alle speeches een fraaie taart met het gemeente wapen van Vierlingsbeek aan. SECRETARIS Daags na de laatste raadsvergade ring werd ook nog afscheid geno men van gemeentesecretaris Jan Goossens, die na veertig jaar over heidsdienst vervroegd met pensioen ging. Goossens is sinds 1985 werk zaam als secretaris in Vierlingsbeek. Tijdens zijn afscheidsbijeenkomst kreeg Goossens veel lovende woor den van de politiek, die hem, zoals Jan Koopmans beschreef, als een goede vertrouwenspersoon beschouwden, die midden in de samenleving stond. Goossens kreeg de erepenning van de gemeente Vierlingsbeek en een fraai schilderij van de watermolen in Vierlingsbeek. Vrijdag werd ook bekend dat Odi Boumans, de huidige burgemeester van Boxmeer, ook de burgemeester zal worden van de nieuwe gemeen te. xfi KEUKENINRICHTING (0478) 539020 op afspraak, ook 's avonds Stayerhofweg 2b Wanssum Kerstbomen vernield Eer kerstboom met versiering werd uit een tuin aan de Rozemarijn getrokken en vernield. De vernie ling vond plaats in de nacht van vrij dag op zaterdag. Een voor een woning aan de Hoenderstraat geplaatste kerstboom in een terra cotta pot werd gestolen. De pot werd elders totaal vernield aangetroffen. Ook die diefstal vond plaats in de nacht van vrijdag op zaterdag. Een kerstboom in een tuin aan de Pavanestraat was vernield. Er was behoorlijke schade. In de Van Megenstraat in Leunen werd in de nacht van zaterdag op zondag een kerstboom uit de voor tuin getrokken en op straat gegooid. Ook hier was sprake van behoorlij ke schade. door Toon den Brok In afwachting op een verstandig :n wijs vernieuwd bestemmingsplan lerusalem" na de vele reacties en jede alternatieve voorstellen van ks en rechts wordt de Venrayse leenschap plotseling weer ópge- :hrikt met de mededeling in Peel ;n Maas: "Mére Ancilla en Contrast orden gesloopt Appartenon blijft". Nadat van de kant van de gemeen- e bij herhaling is beloofd dat de letrokkenen zoals de omwonenden :n de stichting Stadspark zouden vorden gehoord, werd de Comissie luimtelijke Ordening, die op de igenda had staan "presentatie stand an zaken" zelfs plotseling gecon- ronteerd met een voorzitter die er ip stond dat er een "principebesluit" ou worden genomen. Een soort ivervalmethode dus. En wat de Venrayse bevolking het neeste verbaasd heeft en ook het meeste pijn gedaan heeft is het feit Jat die commissie in meerderheid ook nog het groene licht schijnt igeven te hebben! Hebben de voorstemmers wel ;weten waarop zij "ja" hebben izegd? Hebben zij zich niet in de uren laten leggen door een mooi ipgevoerde act van een architect en overvalstactiek van de wethou- :r? Het is ongehoord dat deze aktij ken worden toegepast in zo'n ïlangrijke zaken Als er in Tokyo een wereldconfe rentie wordt gehouden over de vraag if we moeten blijven doorgaan in leze wereld prioriteit te geven aan iet economische boven het milieu n als dan vanuit heel de wereld irotestgroepen, zelfsscholieren vorden afgevaardigd om via acties n proteststemmen op te komen egen het als maar voorrang geven lan de economie boven het milieu vordt hier in ons eigen goede en nooie Venray zonder blikken of ilozen zo lichtvaardig als maar nogelijk is omgesprongen met het aatste stukje "milieu" dat er in het lentrum nog over is. Het is niet alleen een onvervang- aar stukje geschiedenis maar ook log eens een stukje natuur, het kost- laarste stukje van de z.g. Groene Wig waar door het dames en heren de gemeente zoveel lippen- lienst aan is bewezen. Want wat zal er gebeuren als de «zalige plannen van onze "beroem- architecten doorgaan? Op papier wordt er een stukje oud ilaveisel (ja zelfs een stukje funde- ing!en de bomen van de Engelse Iuin behouden. Iedereen kan op zijn lompen aanvoelen dat dit praatjes ijn voor de vaak. )ndergetekende_ jtdres Als er een flat komt op enkele meters afstand van die kastanjebo men - op hoe hoge poten dan ook - het zullen die bomen zijn die later een sta-in-de-weg en een voortdu rende ergernis gaan vormen voor de bewoners van deze flat! Er zijn drie mogelijkheden: men past er voor op om te opte ren voor een appartement in deze flat, omdat de zon en het licht uit het zuiden zwaar worden afgeschermd door die hoge kastanjes Een grote strop voor de projectontwikkelaar. men zal, eenmaal in deze flat wonend, zoveel misbaar maken (de een over het vuil, de nader over het licht) dat de gemeente er wel toe over zal gaan om de bomen te kap pen; als de gemeente zich wil houden aan haar "visie" om deze bomen te behouden, zullen er onverlaten komen die "de natuur een beetje gaan helpen" met het trieste gevolg dat er "vanzelf' een ziekte uitbreekt en dat de kastanjes een "natuurlijke dood sterven". Deze gevaren alleen al, die hele maal niet denkbeeldig zijn, moeten voldoende redenen zijn om met de grootst mogelijke zorg het behoud van de huidige Engelse tuin mét galerie, mét atelier, en mét muren te garanderen. Dit stukje is alleen maar veilig als er tussen een eventuele flat en de Engelse tuin de barrière van de galerij blijft bestaan! Venray begrijpt niet waarom zo'n "beroemde" architecten niet in staat zijn om een mooi plan voor 175 wooneenheden te realiseren mét behoud van dat stukje Venray. Nog minder wordt begrepen waarom deze "kundige" architecten dit stukje karakteristiek niet met beide handen aangrijpen om er hun plan een unieke meerwaarde mee aan te verlenen. Als we eerlijk zijn kunnen we het deze architecten eigenlijk niet kwa lijk nemen. Wij geloven nl. dat de schuld en de verantwoordelijkheid voor deze onvergeeflijke blunder in eerste instantie bij de gemeentelijke planners ligt. Zij zijn het die tegen onze architecten hadden moeten zeggen: "Kijk, hier hebben wij een stukje oud Venray. Dat willen wij opgeno men zien in een nieuw bestem mingsplan. Integreer dit in een plan met zoveel mogelijk wooneenhe den,' maar zonder aantasting van de waarde van dit stukje cultuurhisto risch en karakteristiek Venray." Dit is helaas niet gebeurd. De besluiten worden genomen in de raad, voorbereid door de Iandtekening_ Is tegen de bouw van een flat voor het gemeentehuis en tegen de vemieti- ling van de engelse tuin, zoals is voorzien in het ontwerp van het bestem mingsplan "Jerusalem". Zij die al een protesthandtekening hebben ingeleverd hoeven uiteraard niet opnieuw te reageren! (s.v.p. duidelijk geschreven en volledig ingevuld inleveren bij: A.F. den Brok, Kolkweg 14 5802 BK Venray of A. Hijl, Stationsweg 9, 5802 AA Venray of A. Uijterwaal Jurahof 6, 5801 PL Venray of Ch. de Vilder, Biezenvenneke 2, 5802 HN Venray.) gemeentelijke planners en voorge steld door het college van Burgemeester en Wethouders Dit zijn feiten. Maar een ander feit is dat de bur gers van Venray de leden van de raad kiezen en nu is het niets meer dan billijk dat de wethouders en die raad ook luisteren naar wat er onder die burgers leeft! Welnu in één maand tijd zijn er 2600 protesthandtekeningen binnen gekomen. Nu het menens gaat worden, wor den alle burgers opgeroepen om dui delijk te laten weten dat ze dat ze een andere mening hebben. Het kan nu nog, maar het is vijf voor twaalf! Voor de duidelijkheid: Het is natuurlijk niet de bedoeling dat alles blijft zoals het tot nu toe was: een afgesloten, onbekend, voor niemand toegankelijke tuin. Het is de bedoeling dat deze tuin en galerij harmonisch worden opge nomen in het nieuwe plan en dat het aan- en uitzicht van ons mooie gemeentehuis niet wordt geschon den door de bouw van een flatge bouw op die plaats. Het is het dus ook de bedoeling dat de tuin van alle kanten wordt open gelegd, (desnoods 's nachts afsluitbaar). 2e Kerstdag geopend pt ■interieurverzorging Po I i'V Dakbedekkingen B.V. OOKVOOR UW r Begin het nieuwe jaar met een echte Havanna sigaar uw sigarenspecialist •s schoolstraat 18, 5801 bp venray i| tel. 0478 588777 js Vernieling bij Focus Weer moest aangifte worden gedaan van vernielingen rond de bijzondere school Focus aan het Groenewoldsepad. Ook deze keer werd de buitenlamp vernield en werden op de meterkast leuzen en teksten met een viltstift aange bracht. Snel Betrouwbaar REINIGING VAN: KLEDING (VLOER-)KLEDEN DEKENS/DEKBEDDEN (VITRAGE-) GORDIJNEN TROUWJAPONNEN ETC. KLEDINGREPARATIES FOURNITUREN Julianasingel 3, 5802 AS Venray Tel. 0478-582025 De bridgeclub Doublet heeft in overleg met de andere Venrayse bridgeclubs het initiatief genomen om thuisbridgers een genoeglijke bridge avond te bezorgen door koffers samen te stellen met 24 spellen voorgestoken kaarten. Thuisbridgers kunnen hiermee dus echt wedstrijdbridge spelen net zoals dat op de club gebeurt. In principe kunnen alleen leden van een van de Venrayse bridgeclubs er gebruik van maken, maar er mogen ook niet clubbridgespelers deel uit maken van het viertal dat een koffer huurt. Uitsluitend leden van een club kun nen de koffers huren en er verant woordelijkheid voor dragen. Het is voor de goede gang van zaken ook nodig dat er een clublid meespeelt omdat men op de hoogte moet zijn van clubbridge om er een goed verlo pende wedstrijd van te kunnen maken. In elk koffer zit een uitvoerige instructie. Men speelt, zoals op een club, in een lijn van max. 18 paren. Als de 24 spellen door alle 18 paren zijn gespeeld wordt de uitslag berekend en in Peel en Maas bekend gemaakt. Men kan de koffers, voorlopig zijn er twee beschikbaar, reserveren/ver krijgen bij Mevrouw Trudy Jeurissen, Julianasingel 46, tegen betaling van ƒ2.50. Zij is dagelijks vanaf 12.00 uur bereikbaar onder telefoonnummer 588212, uitgezonderd op de woensda gen. Kans op gratis tegelvloer Henk Hoeijmakers v.o.f. mag sinds kort het keurmerk Tegelmeester voeren. De aan de Oude Oostrumseweg 12b te Venray gevestigde Tegelmeester viert dat met een actie waarmee u kans maakt op één van de vele gratis tegelvloe ren ter waarde van ƒ5.000,-. Het wedstrijdformulier is samen met een mooie en kleurrijke brochure over vloertegels verkrijgbaar bij Henk Hoeijmakers. Het keurmerk Tegelmeester is nieuw. Alleen die zaken mogen zich Tegelmeester noemen die zich onderscheiden door kwaliteit en vakmanschap. Dat zijn op dit moment 200 zaken in heel Nederland. Met een uitgebreid assortiment voor iedere stijl en des kundig personeel is de showroom van de Tegelmeester een bron van creatieve ideeën. ZEKERHEID Het keurmerk Tegelmeester staat voor de best denkbare kwaliteit en vakmanschap van de bovenste plank. Persoonlijke wensen worden vertaald naar een advies op maat. Een Tegelmeester geeft ook de zekerheden die u tot in lengte van jaren vrijwaren tegen eventuele gevolgen van onvolkomenheden in het product. WARM EN GEMAKKELIJK Uit onderzoek blijkt dat veel men sen denken dat een tegelvloer koud is. Een tegelvloer neemt warmte weliswaar iets trager op, maar houdt deze veel langer vast. En met vloer verwarming is een tegelvloer eigen lijk ideaal. Want over het gemak van tegels is iedereen het eens. Een uit de hand gelopen kinderfeestje, de hond met modderpoten, een glas wijn dat omvalt? Geen nood, want even dweilen en het leed is weer geleden. Ook voor mensen die last hebben van een allergie kan een tegelvloer een verademing zijn. De keuze in tegels is de laatste jaren explosief toegenomen. Bij ieder interieur en iedere smaak is de keuze enorm. Uw fantasie is de enige limiet. De speciale Tegelmeesterbrochure kunt u ook aanvragen via het informatie num mer 0411-619519. Op tweede kerstdag houdt de Scheidsrechtersvereniging Horst-Venray weer de tradtione- le cross rondom de Kasteelse Bossen in Horst. Al 25 jaar is de scheidsrechtersvereniging bij deze cross betrokken die eerst in Well werd gelopen, later in Oostrum en sinds 1985 rondom het clubhuis van de vereniging in Horst. De wedstrijden in Horst zijn voor jong en oud. In diverse cate gorieën cq. afstanden kan van start gegaan worden. Om 10.15 uur wordt begonnen met een trimloop van 750 meter voor jongens en meisjes t.m. 9 jaar. Om 10.30 uur is er een loop van 1500 meter voor jongens en meisjes tot en met 12 jaar en tot en met 15 jaar. Om 10.50 uur gaan de dames, heren en veteranen van start voor een cross van 4800 meter. Tenslotte is er voor de heren en veteranen om 11.45 uur een cross van 9600 meter. Inschrijven kan op tweede kerst dag in clubgebouw De Trefhove op het sportpark van VV Wittenhorst vanaf 9.30 uur tot uiterlijk een kwartier voor aan vang van de wedstrijd. Voor meer informatie, tel. 077- 4641803 of 077-3985836. Terra Nova-zanger vermaakt met kerst gasten CenterParcs 'Nieuwe wereld' betekent hun Latijnse naam. In de nieuwe wereld zün ze echter nauwelijks bekend. In Nederland en andere Europese landen evenmin, maar in Japan en andere Aziatische lan den kennen de liefhebbers de melodieuze Amerikaans georiën teerde rockmuziek van Terra Nova. De eerste cd van het vijftal ging daar 40.000 keer over de toonbank. Die cd, Livin' it up', is nu ook in zestien Europese landen uitgebracht. Fred Hendrix, zan ger-gitarist en verantwoordelijk voor de meeste composities van de band, hoopt op 100.000 exempla ren. Begin januari vertrekt Terra Nova voor een aantal optredens naar Japan, waar hun tweede schijf op de markt is. Met kerst staan Fred en z'n broer Ron ano niem ergens in Nederland op een plaza van CenterParcs. (door Bert Albers) Want rijk wordt je er niet van, van popmuziek. Tenminste niet als je geen nummer 1 -hit weet te scoren. En daarvoor moet je bij een grote platenmaatschappij zitten en de juis te muziek maken. Voor een groep als Terra Nova is dat waarschijnlijk niet weggelegd. "Onze muziek zit er net een beetje tussenin", zegt Fred Hendrix (34), afkomstig uit Horst, maar al jaren in Venray wonend. "Te heavy voor de disco, maar niet heavy genoeg voor de echte zware jongens". Niet dat hij er wat om geeft. Terra Nova maakt de muziek zoals ze die willen maken: keurig verzorgde, strak geproduceerd rock. Met op z'n tijd gierende gitaarsoli en af en toe een ballad tussen de up tempo-nummers door. Vakwerk, met echte strijkers en altijd perfecte samenzang, de specialiteit van Terra Nova. Naast Fred bestaat de band uit sologitarist Gesuino Derosas, bas sist Lucien Matheeuwsen en drum mer Lars Beuving. Fred's broer Ron is de toetsenman. Alle leden zijn professionele muzikanten, die met met muziek maken min of meer hun brood verdienen. "Gesuino geeft les, Lucien ook en Lars is verkoper in een Venrayse muziekzaak", zegt Fred. Zelf speelt hij met z'n broer bij CenterParcs. Met z'n tweeën spelen ze, geholpen door de moder ne electronica, een hele avond vol met dansbare top 40-muziek. Fred werkt bovendien nog een paar dagen in de week in het bedrijf van z'n vader. 'VANDAAG BEN JE GEWELDIG, MORGEN BEN JE STRONT' Dus 40.000 cd's .verkopen in Japan is geen vetpot? "Dat denken mensen ja", lacht Fred. Hij legt uit dat er veel aan allerlei strijkstokken blijft hangen, dat de groep veel moet investeren en dat het vreselijk lang duurt voordat er überhaupt geld wordt overgemaakt. Hij haalt z'n zak-Japanner tevoorschijn en rekent snel voor dat elk bandlid netto een paar honderd gulden heeft verdiend met hun eerst cd. Misschien wat laag aangehouden, maar de fiscus leest ook 'Peel en Maas'. Je wordt er in elk geval niet rijk van. En dat is ook niet Fred's eerste doel. Leven van z'n eigen muziek, dat is z'n doelstelling op lange ter mijn. Hij heeft in de ruim twintig jaar die verstreken sinds hij z'n eer ste gitaar kocht, geleerd te relative ren. Roem is vergankelijk: "Vandaag ben je geweldig, morgen ben je stront". Hij noemt de Nederlandse platenmaatschappijen op waar Terra Nova de afgelopen jaren heeft aangeklopt. Sony, Polydor, CNR. Hn persifleert hun reacties: "'Aaah, fantaastisch, te gek'. Maar drie maanden later durf den ze hel toch niet aan". LEVEN VAN DE EIGEN MUZIEK, DAT IS DE DOELSTELLING In Japan is de markt heel anders en zijn er wel genoeg liefhebbers voor de gepolijste spierballenrock van Terra Nova. De groep kreeg via een Italiaans platenmaatschappijtje dat hun eerste cd-single had uitge bracht een deal met JVC Victor, nummer vijf van de Japanse maat schappijen. Een contract voor vijf cd's. Na 'Livin it up' (oktober 1996), kwam dit jaar september de tweede cd uit getiteld 'Break away'. Tot nu zijn er daarvan 25.000 ver kocht en Terra Nova kwam op 51 binnen in de album-top 100. In de tussentijd is de eerste cd in de mees te Europese landen uitgebracht. Waar de teller staat weet Fred nog niet. Amerika is de volgende stap voor ambitieuze band. Daar liggen de wortels van Terra Nova's muziek: oudere bands als Boston, Van Halen en Bon Jovi en de jonge garde als Alanis Morissette en Meredith Brooks zijn inspiratiebronnen voor Fred Hendrix als componist van het meeste materiaal. Maar tegelijker tijd barst het daar van de bandjes die allemaal in dezelfde vijver vissen. "Moeilijk om daar voet aan de grond te krijgen", weet de bandlei der, die inmiddels zo'n 500 num mers heeft geschreven. Voor Terra Nova gloort een lichtje aan de Amerikaanse horizon: voor hun eerste Japanse toernee (vier concerten in Osaka, Nagoya, Tokyo en Sapporo) krijgt de groep materië le ondersteuning van de Amerikaanse fabrikant van instru menten en versterkers Peavey. De hele backline op het podium wordt er door Peavey neergezet. Misschien een eerste stap op weg naar de Amerikaanse markt. Fred Hendrix vertrekt komend jaar zeker weer voor een aantal weken naar de States om daar één of meer muziek- beurzen te bezoeken. Maar eerst vertrekt de band half januari naar Japan om met een serie optredens de verkoop van 'Break away' nog wat op te krikken. Dan staat Terra Nova voor zo'n duizend Japanners per avond in het land van de rijzende zon de sterren van de hemel te spelen. Tot het zover is lei den Fred, Ron, Gesuino, Lars en Lucien het leven van een anonieme Nederlandse muzikant. Zo werd afgelopen zondag niet gerepeteerd want drummer Lars had koopzon dag. Direct na afloop van het inter view staat het busje van Ron voor de deur. Gitaren erin en richting Drente waar het CenterParcs publiek ver maakt moet worden. Met Kerst spe len de gebroeders ook ergens op een bungalowpark. Beroemd in Japan is ook niet alles. Fred Hendrix uit Venray, de spil van de vooral in Japan populaire band Terra Nova.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 9