Toni Macaroni is swingen niet verleerd Sociale zaken beter telefonisch bereikbaar Gouden Knol voor Gerrit Verkoeijen REGIOKALENDER woningwet wet ruimtelijke ordening wet milieubeheer TAXATIES Telefoon nummer dierenasiel Kerstconcert in Theehuis van het St. Odapark Kerstconcert in kerk Blitterswijck Kerst en Nieuwjaar in cafe De Bonte Koe Politie gaat verbaliseren PEEL EN MAAS woensdag 24 december 1997 - Pagina Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burgemees ter en wethouders van Venray ingeko men bouwaanvragen. - het uitbreiden van de woning met aanbouw met garage aan de Peter Janssen weg 25 te Ysselsteyn tnv P. Smits, Puttenweg 70 te Ysselsteyn; - het bouwen van een vleesvarkens stal aan de Loobeek 3c te Smakt tnv J.A.G. Hendrickx, Laagheidseweg 17 te Venray; - het vergroten van de woning aan de Kogeldistel 38 te Venray tnv P.M.A. Swinkels, Kogeldistel 38; het bouwen van een woning met kantoorruimte aan de Meerloseweg 7 te Oirlo tnv Zanders Pluimveebedrijven b.v., Zandhoek 13a te Oirlo; - het bouwen van een terrasover-' kapping aan de Vijverhof 4 te Ysselsteyn tnv J.A.L. Lemmens, Vijverhof 4. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw aanvragen medewerking te verlenen, het vergroten van de rundveestal aan de Timmermannsweg 113 te Ysselsteyn tnv H.G.M. Pijnenborg, Timmermannsweg 113; - het plaatsen van een berging aan de Smakterveldweg 4 te Venray tnv W.M. Rozijn, Smakterveldweg 4. De op de bouwaanvragen betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 23 december 1997 tot en met 9 januari 1998 voor een ieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen even tuele bedenkingen bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Wet geluidhinder Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat zij voorne mens zijn bij gedeputeerde staten van Limburg een verzoek als bedoeld in artikel 83 van de Wet geluidhinder in te dienen om vaststelling van hogere grenswaarden voor een bovenwoning aan de Maasheseweg 80a te Venray. Het ontwerp voor het verzoek tot vaststelling van hogere waarden ligt ingaande 23 december tot en met 9 januari 1998 ter inzage bij fle afdeling publieksdiensten in de hal van het gemeentehuis. Gedurende deze termijn wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om schriftelijke opmerkingen ten aanzien van het ontwerpverzoek bij burge meester en wethouders in te dienen. Voorts bestaat de gelegenheid om tij dens een openbare zitting, welke zal worden gehouden op 8 januari 1998 om 09.00 uur, op kamer 1.35 van het gemeentehuis, opmerkingen te maken ten aanzien van het ontwerpverzoek. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onder staande bouwplannen bouwvergun ning verleend. - het bouwen van een woning met praktijkruimte aan de Suze Robertsonstraat 8 te Venray tnv S. Bareman, Isabellahof 39 te Venray; - het bouwen van een bedrijfsloods aan de Puttenweg 122 te Ysselsteyn tnv M.L.J. Arts, Puttenweg 122; het veranderen van overkapping in besloten ruimte aan de Hulst 10 te Oostrum tnv Autoschade Venray, De Hulst 10; het bouwen van een woning met aanbouw aan de Suze Robertsonstraat 7 te Venray tnv J.M.G.C. Niessen, Claudiahof 4 te Venray; het aanbrengen deur in toren aan de Grote Markt 24 te Venray tnv Kerkbestuur St. Petrus Banden p/a Stationsweg 119 te Venray; het veranderen van opfokhennen- stal in vleesvarkensstal aan de Hansenberg 3 te Merselo tnv H. Verhoeven, Veldstraat 21 te Merselo; het bouwen van een woning aan de Truus Schröderstraat 7 te Venray tnv J.H.G. Zwijnenberg, Vingerhoedskruid 33 te Venray; - het veranderen van de pluimveestal aan de Meerloseweg 7 te Oirlo tnv Zanders Oirlo B.V., Zandhoek 13a te Oirlo. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen recht streeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemeester en wethou- ders van Venray een gemotiveerd Kom vooral luisteren en meezingen en schuif ook aan bij het kerst- fa rood! bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitge reikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwtoestemming op bouwmelding Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onder staande bouwmelding bouwtoestem ming afgegeven. het bouwen van een doorloop van keuken/garage aan de Mina Krusemanstraat 20 te Venray tnv J.G.H. Ewals, Mina Krusemanstraat 20. Zij die menen door de afgifte van deze bouwtoestemming rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het colle ge van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 6 weken nadat de beschikking is toege zonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagteke ning van deze publikatie wordt inge diend. Venray, 23 december 1997 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van afdeling Bouwen en Milieu, C. Th. van Velzen Vergunningaanvragen Een groot aantal bedrijven en inrichtingen is verplicht om krachtens de Wet milieubeheer een milieuver gunning aan te vragen. In de milieuver gunning worden milieuvoorschriften opgenomen in het belang van de bescherming van het milieu. De procedure kent 2 fasen: 1de fase van het opstellen van het ontwerp van het besluit; 2. de fase van het opstellen van het besluit. Bij iedere fase wordt de beslissing op een aanvraag ingevolge de Wet milieu beheer en de Algemene Wet Bestuursrecht bekendgemaakt (hoofdstuk 13 Wet milieubeheer en afdeling 3.5 van de Algemene Wet Bestuursrecht). Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voornemens zijn een vergun ning krachtens de Wet milieubeheer te verlenen aan: 1Mevrouw J. Heesen, Laagriebroek- seweg 30,5809 ET te Leunen voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieu beheer voor een vleesvarkens- en fokzeugenhouderij, gelegen aan de Laagriebroekseweg 30 te Leunen; 2. M. van Asten, Rouwkuilenweg 30, 5813 BH te Ysselsteyn voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieu beheer voor een vleesvarkens- mesterij en varkensfokkerij annex paardenhouderij, gelegen aan de Rouwkuilenweg 30 te Ysselsteyn; 3. Landbouwbedrijf Bouwman, Puttenweg 82, 5813 BD te Ysselsteyn voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een melkrundveehouderij, gelegen aan de Puttenweg 82 te Ysselsteyn; 4. Maatschap Derikx-Verkuijlen, Volen 6, 5812 AG te Heide voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieu beheer voor een fokzeugenbedrijf, gelegen aan de Volen 6 te Heide; 5. Alcast B.V., Horsterweg 31, 5811 AA te Casten ray voor een nieu we, de gehele inrichting omvatten de vergunning op grond van arti kel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een inrichting voor de pro ductie van aluminium ramen en deuren, gelegen aan de Horsterweg 3 I te Castenray. Dit onder oplegging van voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 23 december 1997 tot 22 januari 1998 in het gemeentehuis, Raad-huis straat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de ove rige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478-523630) kunnen de stukken ook op een an-der tijdstip worden ingezien. Gedurende bovengenoemde periode kan een ieder schriftelijk gemotiveer de bedenkingen indienen bij het colle ge van burgemeester en wethouders bedenkingentermijn). Deze kan hierbij verzoeken zijn persoonlijke gege-vens niet bekend te maken. Een ieder wordt, na telefonische afspraak, ge-durende de bedenkingentermijn in de gelegenheid gesteld met betrek king tot het ontwerp van het besluit van gedachten te wisselen hetzij tot het mondeling inbrengen van beden kingen daartegen. Alleen degenen die bedenkingen heb ben ingebracht op de bovenomschre ven wijze en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instel len van beroep gerechtigd. A.M.v.B.-meldingen Gelet op het bepaalde in de Wet milieubeheer (artikel 8.40 Wm) is bij Algemene Maatregel van Bestuur (A.M.v.B.) een aantal categorieën van bedrijven vrijgesteld van de vergun ningplicht. In deze algemene maatregel van bestuur zijn voor die inrichtingen algeme-ne regels gesteld welke nodig zijn in het belang van de bescherming van het milieu. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er A.M.v.B.- meldin-gen zijn binnengekomen van: 1. T.H.A.G. Swinkels, Scheiweg 6, 5809 EH te Leunen voor het oprichten van een propaantank ingevolge het Besluit opslag pro paan milieubeheer, gelegen aan de Scheiweg 6 te Leunen; 2. Jan Linders B.V., Postbus 72, 5854 ZH Nieuw Bergen voor het van toepassing worden van het Besluit detailhandel milieubeheer op een reeds opgerichte detailhandel, gelegen aan de Stationsweg 39 te Venray; 3. G. Maessen, Deurneseweg 145, 5813 AA te Ysselsteyn voor het oprichten van een propaantank ingevolge het Besluit opslag pro paan milieubeheer, gelegen aan de Deurneseweg 145 te Ysselsteyn. De meldingen kunnen worden inge zien van 23 december 1997 tot 8 januari 1998 in het gemeen-tehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maan dag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478- 523630) kunnen de stuk-kèn ook op een ander tijdstip worden ingezien. Bovengenoemde meldingen moeten nog worden beoordeeld. Venray, 23 december 1997 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen IE SERVICE SSIONELE IRKING DE VOORDELIGSTE Met ingang van 6 januari kunt u de afdeling Sociale Zaken beter telefo nisch bereiken. Daartoe wordt een telefonisch spreekuur ingevoerd. Op werkdagen tussen 9.00 en 10.00 uur, telefoonnummer 523236. Wat houdt dit telefonisch spreekuur in? Vanaf 6 januari 1998 kunt u uw contactpersoon bij sociale zaken tele- fo-nisch alleen bereiken op werkda gen tussen 9.00 en 10.00 uur. Hoewel deze tijd beperkt is tot één uur per werkdag, hopen we dé bereik- baarheid toch te vergroten. Tijdens dat uur wordt het telefoon toestel 523236 van de vakbalie met 2 personen extra bezet. Zij zullen u dan door- verbinden met uw contactper soon. Wie uw contactpersoon is, kun nen zij in de computer opzoeken. We doen er alles aan om u gedu rende dit uur zo goed mogelijk te woord te staan. Wat als u buiten het spreekuur opbelt? Als u buiten het spreekuur opbelt (dus tussen 10.00 en 17.00 uur), krijgt u iemand van de vakbalie sociale zaken aan de lijn. De mensen van de vakbalie zullen veel van uw vragen kunnen beant- woor- den. Voor de vragen die zij niet kur nen beantwoorden, zullen zij u ver- wijzen naar het volgende spreek uur van uw contactpersoon. Als u iemand persoonlijk wilt spreken? Onveranderd blijft dat u de vakba lie op werkdagen kunt bezoeken: zonder afspraak op alle ochten den (9.00-13.00 uur) én maandag middag alleen op afspraak op dinsdag middag, woensdagmiddag en don derdag- middag (13.00-17.00 uur) Uw contactpersoon kunt u - spoedeisende situaties uitgezonderd - alleen op afspraak bezoeken. Zo'n afspraak kunt u (telefonisch of in per soon) bij de vakbalie maken. Op deze manier hopen wij u beter van dienst te kunnen zijn. WAO VAN SOEST B.V. Taxaties Advies onroerend goed Kruitweg 13, 5801 XR Venray Telefoon 0478-586408 In een deel van de groene fol ders over het hondenbeleid is een verkeerd telefoonnummer van het dierenasiel in Smakt opgenomen. Het juiste nummer luidt: 636277. Op zaterdag 3 januari wordt in het Theehuis van het St. Odapark te Venray een concert gegeven met als thema 'Liederen in de Kersttijd', aan vang 15.00 uur en de toegang is gratis. Enkele leden van de 'Vrienden van het Lied' uit Noord-Limburg met hun begeleiders zijn een groot uur te belui steren in een programma dat sololie deren en duetten bevat van onder andere Peter Cornelius, Hendrik van Oort, Frank Martin, John Rutter en Betty Roe. Ook oude Poose, Engelse, Duitse en Nederlandse melodieën worden gezongen, soms onbegeleid, soms in een arrangement met a cap- pella-stemmen of pianobegeleiding. Al deze kamermuziek is geschreven voor de Kersttijd; de teksten beschrij ven Advent tot en met Onnozele Kinderen en de romantische sfeer van het kerstfeest in de huiselijke kring. De (amateur-)zangsolisten zijn Bea Vola (sopraan), Lienke Hoebens (mezzo-sopraan), Liduïne Geurts (alt) en Baer Hutjens (bas). De begeleiding is in handen van Leonie Colsen en Marian Salverda (piano) en Lienke Hoebens (dwarsfluit). Inlichtingen tel. 584986. Inbraken en diefstallen In de nacht van vrijdag op zater dag was via de garagedeur toegang verkregen lot een cafetaria aan de Wilhelminastraat. Uit de kamer werd een bedrag van ƒ1.112,- gesto len. Andere goederen als tabak en sigaretten werden niet meegeno men. Bij een inbraak in een tabakszaak aan de Schoolstraat is de dader ken nelijk in zijn werk gestoord. De sponning van een ruit was al verwij derd. Deze poging is in de nacht van vrijdag op zaterdag ondernomen. Van een woning aan de Lupine was de buitenlamp gesloopt. Een bedrijf op het Keizersveld deed aangifte van diefstal van ver schillende planten rond het bedrijf. De waarde van de planten bedraagt ƒ250,-. In de nacht van vrijdag op zater dag werd uit een café aan de Kempweg een bruine leren jas ter waarde van 300,- gestolen. Dit ten nadele van een 24-jarige Venraynaar. In dezelfde nacht werd van een 14-jarige meisje in hetzelfde café haar zwarte jas ter waarde van 200,- gestolen. In een onbewaakt ogenblik was de portemonnee van een 17-jarige Venrayse, in een café aan de Kruisstraat, die voor haar op de tafel lag, verdwenen. Daarin zaten per soonlijke bescheiden, haar huissleu tel, haar bankpasje en wat geld. Attractie bij sixties-festival Al een jaar of dertig maken Toni Macaroni en zijn Swinging de podia in binnen- en buitenland onveilig met hun spectaculaire rock 'n roll-act. Zaterdag 27 december vormt de band de hoofdschotel van de 'Fabulous sound of the sixties night', georga niseerd door de Sixties Music Club Venray. De band ontstond in 1972 en maak te furore op de podia met z'n optre dens. De rock 'n roll werd versterkt door acrobatische acts en zelfs ron kende motoren kwamen de bühne op. Zo ging de band jaren energiek ver der, weliswaar in verschillende samenstellingen. Tot twee jaar gele den de bandleden een bezinningspe- I riode inlasten. Nu is Toni terug, in de jaren negentig-samenstelling. Er zijn twee extra gitaristen toegevoegd en ook aan het repertoire is gewerkt. Gebleven zijn de dynamische en acro batische optredens, waarbij tophits uit de jaren zestig en zeventig in snel tempo de revue passeren. De Sixties Music Club Venray heeft voor derde kerstdag nog twee andere bands uitgenodigd. Dat zijn Danny Everett, een vertegenwoordiger van de typisch Nederlandse rock 'n roll- variant indo-rock. Niet vreemd dat de favoriete artiesten van Danny Everett (naast Elvis natuurlijk) Andy Tielman en Jack Jersey heten. De derde band van de avond komt uit Horst en beslaat al sinds begi jaren zestig: The Sparks. Medio zesti ger jaren was de Horster groep me hun beat en r&b de populairste ban in Limburg en hun faam reikte zeil tot in Hilversum. Weliswaar speeld de groep meer dan twintig jaar niet maar in 1990 kwam het tot een reüm en sindsdien spelen The Sparks wee veelvuldig. In het sixties-circuit, wat hun repertoire is niet veranderd. De Fabulous Sound of th Sixties Night wordt gehouden zaal In den Engel. De avoni begint om 20.00 uur. Kaarten kos ten in de voorverkoop ƒ15,-, aai de dagkassa ƒ17,50. Kaarten ziji verkrijgbaar bij de zaal. Voor infi en reserveringen: 0478 - 58 06 24, Zondag 21 december om 15.00 uur vindt in de kerk van Blitterswijck weer het traditionele kerstconcert plaats. Door de deelnemende muziek verenigingen wordt als vanouds een gevarieerd programma geboden met vocale en instrumentale muziek rond Kerstmis. De St. Annaschool, de drie Blitterswijckse koren en fanfare Moed en IJver, alsmede het Blitterswijckse koperkwartet verlenen hun muzikale medewerking. Ook de fraaie klanken van dit kwartet, bestaande uit jeugdle den van de fanfare, zijn te beluisteren. Uiteraard wordt ook het publiek uitge nodigd om tezamen met de aanwezige koorzangers en schoolkinderen enkele bekende kerstliederen mee te zingen. Na het openingswoord door pastoor Te Boekhorst wordt begonnen met samenzang. Een schoolkoor brengt daarna een drietal kerstliederen ten gehore. Het kerkkoor onder leiding van Jan Alleleyn zingt onder meer een Gregoriaanse introitus. Dameskoor De Engelenbak onder leiding van Riet Gardeniers vertolkt naast een compo sitie van Michael Haydn bedoeld voor de adventstijd ook enkele kerstliede ren uit Polen en Frankrijk. Gemengd koor Erato onder leiding van Jos Wilmer zoekt het onder ande re in de Engelse kerstmuziek, maar sluit haar aandeel af met het bekende Transeamus van H. Cuypers. Het Stille Nacht van Fr. Gruber komt nu eens vanuit een geheel ande re hoek tot klinken. Namelijk in een bewerking (door de Japanse compo nist Iwai) voor fanfare Moed en IJver onder leiding van Math Schreurs zal onder andere deze bewerking ten gehore brengen. Afgesloten wordt dan weer met een gezamenlijk gezongen kerstlied. De begeleiding van de gezamenlijke lie deren zal door de fanfare worden ver zorgd. Aansluitend aan het concert wordt iedereen - uitvoerenden en bezoekers - van harte uitgenodigd op het tradi tionele kerstbrood in het gemeen schapshuis, op slechts tien passen van de kerk gelegen. Kom vooral luisteren en meezingen en schuif ook aan bij het kerstbrood! Het einde van het jaar is weer in zicht en dat betekent dat café De Bonte Koe weer bol staat van de acti viteiten. In een intieme kerstsfeer, met muziek en diverse hapjes zal café De Bonte Koe op kerstavond geopend zijn vanaf 20.00 uur. Op eerste Kerstdag is het de beurt aan Frank en Jeroen. Deze twee Venrayse muziekliefhebbers zullen op akoestische wijze eigen werk laten horen, afgewisseld met covers, aan vang 20.00 uur. Tweede Kerstdag zal een optreden plaatsvinden van de te gekke cover band Bils Pieces (ex Tuff-e-Nuff). Deze vier avonturiers zullen een zin derende show presenteren waarbij het publiek genadeloos heen en weer wordt geslingerd tussen southern rock (Outlaws), soul (James Brown), latin (Mink Deville) en zelfs jazz (Stevie Roy Vaughan)! Aanvang 20.00 uur, mocht je dit geestelijk aankunnen. Zaterdag zijn we gewoon geopend en zondag staat in het teken van lek ker swingen met de keuze van dj Rick. Maandag 29 en dinsdag 30 decem ber zal het traditionele koétoepen plaatsvinden voor de kaarters onder ons. Oudejaarsavond gaan we knallen het nieuwe jaar in en zijn we tot 06.00 uur geopend. Voor Nieuwjaarsdag zijn twee optredens gepland. Eerst is het de beurt aan Sander en Ralf van de Oostrumse band Grum en daarna als uitsmijter volgt een optreden van de landelijk bekende band Samson's Barber. Broeierige gitaarrockklanken zullen deze avond De Bonte Koe vul len en de entree is vrij. U zie: De Bonte Koe barst van het leven! "De Gouden Knol", de hoogste onderscheiding van de "Kn-rlle- ke's" gaat dit seizoen naar: GERRIT VERKOEIJEN Toen de nu bijna 51 jarige Secretaris van "*t Knölleke" aangaf na 18 jaar te willen stoppen, was dat de reden voor het bestuur om de hoogste onderscheiding die zij kent toe te ken nen aan haar secretaris Gerrit Verkoeijen. Geboren als oudste zoon in een gezin van tien kinderen. Waar vader Sjeng en moeder An Beterams vanaf het begin meegegeven hebben om deel te nemen aan het maatschappelij ke leven en te helpen waar dat nodig is. Zo kon het dan ook gebeuren dat je op heel jonge leeftijd al met de auto ped naar Leunen gestuurd werd om wat boodschappen te doen voor Grootmoeder en dat dit uitgroeide tot knechtje van Ome Frans in zijn slach terij. Na de L.T.S. opleiding werd er op 14-jarige leeftijd d'n bouw ingestapt bij de firma J.P.A. Nelissen, als tim merman. Naast de avondopleidingen bleef de grootste hobby de slachterij. In 1969 werd de zaak van ome Frans gekocht en werd de duimstok omgeruild voor het vlees. Begin jaren zeventig werd hij vaste inwoner van Leunen. Tijdens de tur bulente groei van het bedrijf werd er in 1975 tijd vrij gemaakt om te trou wen met een knollinneke Annie van Osch. In 1976 en 1978 werden John en Martin geboren. 1980 werd een roerig en druk jaar. Gerrit werd uitgeroepen als Prins Gerrit d'n IV. Hij mocht dat jaar twee Boerebruiloftsparen bekend maken en twee maal werden er twee Gouden Knollen uitgereikt. De carnavalsver eniging kreeg nieuwe uniformen en de lste H. Mis was een feit. Op d'n 11 van d'n 11 stopte Piet Beckers als secretaris van de Carnavalsvereniging en voorzitter Lei Jacobs zei tegen Gerrit: "dat is iets voor jou!". Waarop de schoenendoos, met daarin het hele archief, in zijn handen werd geduwd en Gerrit was secretaris. Een secretaris die niet kan typen of met een computer overweg kan. Samen met Lam Classens is hij de oprichter van de liedjesmiddag, wat niet meer uit Leunen weg te denken is. De Plaatselijke Politiek sprak hem wel aan. Sinds 9 jaar is Gerrit lid van de Partij Samenwerking waar hij begonnen is bij de Commissie Openbare werken en nu de ouds zit tende is. Vier jaar geleden is Gerrit gekozen in de Gemeenteraad. Hij is ook plaats vervangend fractievoorzitter en bestuurslid, wat veel tijd in beslag neemt. Hobby's heeft hij verschillende, hij leest graag een goed boek en hun tuin wil hij graag steeds iets mooier maken. Maar hun hond, konijnen en kippen mogen ook niet vergeten worden. Sinds twee jaar gaan Gerrit en Annie regelmatig naar hun caravan in Friesland. Waar ze samen veel fietsen en Gerrit nog regelmatig een hengeltje uitwerpt. En als hij daar zit langs de waterkant begint ie te filosoferen, zoals: 'het bestuur is de steel van de paraplu, de commissies zijn de pun ten' of 'Quo'Vadis', waar gaat gij heen! Verder brengt Gerrit samen met zijn twee zonen 'Dagblad de Limburger' rond. Er zijn weinig wisselingen in het bestuur van de Carnavalsvereniging geweest. Volgens zijn eigen zeggen komt dat door de goede samenwer king, hij heeft er altijd met veel ple zier ingezeten en nu nog. Annie weet wel te zeggen dat Gerri met pijn in zijn hart rond d'n 11 va; d'n 11 in 1998 afscheid zal nemen. Dit alles en het feit dat Gerrit nu jaar secretaris van onze camavalsver eniging is en verder nog vele dingei voor de Gemeenschap doet en gedaai heeft, heeft het Bestuur vai Carnavalsvereniging '"t Kn-rlleké besloten om hem te belonen met dl allerhoogste onderscheiding, welki wij in Leunen kennen. Gerrit wij zijn trots zo een mens onze eigen vereniging te mogen heb ben. Op zondag 4 januari a.s. krijgt allen de gelegenheid om Gerrit te feli citeren met zijn onderscheiding "de Gouden Knol", die uitgereili zal worden in Gemeenschapshuis "d Brink te Leunen, om 14:00 uur. Wij hopen dat hij deze hoogsiiË onderscheiding trots en temidden vai T; zijn familie in goede gezondheid noj lang mag dragen. In het kader van de handhaving van de openbare orde en ter bestrij ding van de overlast, heeft politie van de basiseenheid, als gevolg van de vele klachten een overlastproject rond het Gouden Leeuwterrein gestart. Dat betekent dat de politie verbaliserend zal gaan optreden als in die omgeving overlast wordt ver oorzaakt door onder andere geluids hinder of door het zich ongeoor loofd ophouden in parkeergarages, hallen van flats, het urineren, het stationair laten draaien van motoren Paaltjes uit de grond getrokken In de nacht van zaterdag op zon dag werden alle langs de Geysterseweg in Oostrum en de Oostrumseweg in Geysteren ge plaatste bermpaaltjes en verkeers borden uit de grond getrokken. Gemeentewerken is ingeschakeld om de bordjes weer te herplaatsen. Indien er getuigen zijn worden deze dringend verzocht contact op te nemen met de politie. Bromfiets gestolen Een jongedame uit Horst kwam zaterdagavond tot de ontdekking dat haar bij het danscentrum aan de Raadhuisstraat geplaatste Vespa bromfiets verdwenen was. evenementen en activiteiten uit een wijdere regie, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Tweede Kerstdag (vrijdag 26 aecember): Inter Chalet Kasteelloop in Horst, Rondom de Kasteeïse bossen. Vanaf 10.15 uur. Deelnemen kan in diverse categorieën, vanaf 9 jaar tot en met veteranen, Inschrijfgeld 3,50 (junioren), 7,50 (volwassenen)'. Inschrijven bij TrefhoveJ clubgebouw van organiserende vereniging Scheidsrechtersveremging Venray-jl Horst. Voor info: tel. (077) 464 18 03 of (077) 398 58 36. Zondag 28 december: Oudejaarsconference 'Bijgeschaafd' van de jeugdige Boxmeerse cabaretlef Guido Weijers in jongerencentrum Gryphus in Vierlingsbeek. Kaarten kosten J 12.50 in de voorverkoop. Verkrijgbaar bij Gryphus, Grotesuaat 18a of telefo-i nisch via (0478) 63 18 02.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 20