Verkeersbrigadiers in het zonnetje PEEL EN MAAS Nu nog de gouden fibula CDA VENRAY De medewerkers van de Rabobank wensen u prettige feestdagen, een goed uiteinde en een voorspoedig 1998 Ondernemend Oostrum biedt u net dat tikkeltje meer!' Lopen ten behoeve van de jongeren- bedevaart vneVeis voor Vb fray Je bent een rund als je met vuurwerk stunt!!! Samenwerking Venray: voor iedereen! Rond De Tafel praat over asielzoekers QeCukfig Kerstfeest en een Voorspoedig 1998 Wij wensen U fijne feestdagen en een voorspoedig 1998 LEN MAAS forige week woensdagmiddag rden in het gemeentehuis zo'n entig verkeersbrigadiers door Ihouder Driessen van verkeer iet zonnetje gezet. De gehuldig- J brigadiers zijn al vele jaren als [williger actief om de school- 1| gd een veilige oversteek te anderen. Ijftig jaar geleden werd voor het st de "klaar-overs" ingezet op irsteekplaatsen. Sindsdien is de keersdrukte alleen maar toegeno- n en is de taak van de verkeers- ;adiers er niet gemakkelijker op orden. ien van de langstzittende bri- liers is mevr. Olde Daalhuis. Zij f lijna 20 jaar als brigadier actief, nens b. en w. bood de wethouder reen fraai kerststukje aan. Alle irige aanwezigen kregen van lig Verkeer Nederland een mooi ketje aangeboden. GROTE ZORG och was de wethouder bezorgd r de toekomst van de verkeers- ;adiers. De gemeente investeert jaren veel in verkeers- jigheid. Bij diverse scholen in het l4 irayse zijn echter te weinig of i' s geen verkeersbrigadiers. :ssen wees daarbij naar Oirlo, de kepot, de Petrus Bandenschool, Poelsschool en De Landweert als Wethouder Driessen van verkeer met mevr. Olde Daalhuis knelpunten. Veel ouders en eventu eel ook grootouders, zouden toch eens moeten overwegen zich als bri gadier beschikbaar te stellen om ook hun kind een veilige oversteek te garanderen. Ouders komen vaak met klachten maar steken in veel gevallen zelf geen hand uit voor de veiligheid van hun kind" aldus Driessen. Judith Lucassen, coördinatrice van de Venrayse verkeersbrigadiers geeft daarbij aan dat het om een kwartiertje gaat, nog niet eens elke dag. 270 Het Venrays verkeersbrigadiers- korps telt momenteel 270 volwasse nen, aangevuld met leerlingen van de hoogste klassen. Dat aantal is onvoldoende, zeker gezien het feit dat bij sommige scholen geen bri gadiers zijn. Venray steekt wat dat betreft ook landelijk gezien ongun stig af. Kerstster voor klanten gebruik. Alle bedrijven zijn zoals vanouds uitstekend bereikbaar. Er is ruimschoots gratis parkeergelegen heid aanwezig. Ook de verkeersvei ligheid kreeg extra aandacht. te geven bieden de OOZO en de Rabobank Venray-Oostrum alle inwoners via een huis-aan-huis actie een kerstster aan. Zoals uit bijgaan de foto blijkt, wordt deze geste door inwoners in Obstrum ten zeerste op prijs gesteld. Uit winkelwagentje gestolen Zaterdagmiddag omstreeks 16.45 ir voelde een 44-jarige inwoonster n Veulen in de supermarkt op de ïek dat aan haar jas werd ivoeld'. Ze schonk daar verder en aandacht aan maar toen ze bij kassa wilde afrekenen bleek haar rtemonnee uit het winkelwagentje rdwenen te zijn. In de portemon- t zaten naast persoonlijke scheiden ook een bankpasje en 50,-. 'eel evt Botsing op verkeersheuvel Vrijdagmiddag omstreeks 17.50 uur koorden buurtbewoners een enorme klap die afkomstig bleek te zijn van een botsing door een perso nenauto met een verkeersheuvel op de Oostsingel, ter hoogte van de Henri Dunantstraat. De auto moet behoorlijk beschadigd zijn. Getuigen konden een gedeelte van het kenteken, kleur en merk van de auto aan de politie doorgeven. Fiets vernield Een meningsverschil was in de nacht van zaterdag op zondag omst reeks 02.00 uur oorzaak dat een jon geman, waarvan de identiteit bekend is, de fiets van een 17-jarige jongedame uit Ysselsteyn op het Gouden Leeuwterrein in elkaar trap te. De dader krijgt de politie op de stop voor proces-verbaal en voor vergoeding van de schade. Sinds de eindjaren '80 zijn grote groepen mensen uit allerlei landen op zoek gegaan naar een veiliger en beter bestaan. Duizenden mensen zijn op drift geraakt, opgejaagd, om allerlei redenen. Het kunnen politie ke redenen zijn: op de vlucht voor de gevolgen van een politiek afwij kende mening. Het kunnen econo mische redenen zijn: omdat men op zoek is naar een beter bestaan om elders te proberen het beter te krij gen. Ook humanitaire redenen spe len vaak een rol vanwege hongers nood, voedselgebrek en oorlogsgeweld. Deze mensen zoe ken asiel. Oorspronkelijk betekent asiel: een plaats waar misdadigers of schulde naren niet gevang mochten worden genomen. Een plaats waar je rede lijk veilig kunt zijn. De Nederlandse staat en vele andere landen zien zich gesteld voor een grote opgave. Ze moeten een grote groep van mensen opvangen en dan praten we over grote aantal len: 1990: 20.000, 1993: 35.000 en 1994: 50.000 mensen. Waar moet deze stroom mensen worden opgevangen? Voor hoelang moeten ze worden opgevangen? Welke mensen zijn werkelijk op de vlucht voor oorlog of honger? Welke mensen proberen langs deze weg het economisch beter te krij gen? Wie moet onderzoeken welke mensen wel en welke niet in aan merking komen? In een korte tijd zoveel mensen opvangen en onderzoeken of ze eco nomische of politieke vluchtelingen zijn, zodat de wachttijd draaglijk blijft. Een heleboel vragen... In Rond De Tafel, aanstaande zondag 28 december tussen 10.00 en 11.00 uur probeert men een ant woord te vinden op deze ingewik kelde materie, de cijfers maar vooral ook de gevoelens die dit allemaal met zich meebrengt bij de asielzoe kers en bij de mensen die in het gas tland zijn. Dankzij de inzet van Frans Mingels en met medewerking van 'Heil der Zieken' konden dit jaar zes jongeren mee naar Lourdes. Frans liep de Kennedymarsen in Someren en Melderslo (de Kennedymars in Melderslo liep ook Peter Ewals uit Leunen voor dit zelfde doel) waarbij hij gesponsord werd door diverse firma's ten behoeve van de jongerenbedevaart. Begin oktober vertrok een zestal jongeren richting Lourdes met de jongerenbedevaart van de VNB. Zondag 23 november jl. kwam men nogmaals bijeen, om samen met elkaar nog eens na te genieten van een geslaagde bedevaart. Hoewel men de heenreis vermoeid vond en het verblijf af en toe emo tioneel was, kon men onderling toch spreken van een fijne bedevaart, waarbij de eenheid onderling als heel prettig ervaren werd. Het was als het ware een familiefeest. Enkelen wilden meteen wel terug en waren al volop aan het sparen voor het volgend jaar. Wilmie uit Sevenum had zich aangesloten bij de groep uit Venray en hoewel het voor haar de zevende keer was, wil ook zij volgend jaar weer mee. In het algemeen vond men de Lourdesbedevaart een wereld apart, waarin ziek en gezond zich samen één voelde. Ook in 1998 zijn er weer bede vaarten van de VNB naar Lourdes. In de maand mei gaan er ook pel grims mee uit Venray. Deze bede vaart is van 7 tot en met 14 mei 1998. De volgende jongerenbede vaart is van 10 tot en met 17 oktober 1998. Voor informatie, prospectus en boekingen voor deze Lourdesbedevaarten kunt u terecht bij Heil der Zieken, afd. Venray: dhr. G. Pirlo. Christoffelkruid 50, 5803 CJ Venray, tel. 586018. WOENSDAG 24 DECEMBER 1997 - NR. 52/1 HONDERD ACHTTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Op dinsdag 30 december trekt notaris Paantjens de laatste win naar van een replica van de Gouden Venrayse Fibula. Het gaat dan na vijf zilveren eindelijk om de gouden replica. Voor de uitrei king van de gouden fibula is een feestelijke bijeenkomst in zaal In den Engel gepland. Die begint om 17.00 uur. Ook de winnaars van de zilveren fibula's en de kunst werken, geïnspireerd op de fibula, zijn dan welkom. Tijdens de bijeenkomst op 30 december worden ook de winnaars van de kleurwedstrijd bekend gemaakt. Zij krijgen een speelgoed bon ter waarde van ƒ50,-. Er zijn vier categorieën: 5/6-jarigen, 7/8- jarigen, 9/10-jarigen en 11/12-jari- gen. De winnaars worden bekend gemaakt tijdens een feestelijke bij eenkomst op dinsdag 30 december om 17.00 uur op de Grote Markt in Venray. In de jury zitten Birgit Waals, beschermvrouwe van de Gouden Fibula, Piet Hermans en Wim Thomassen. De originele Gouden Venrayse Fibula is te zien in museum Het Freulekeshuus aan de Eindstraat in Venray. Het is een van de pronk stukken van de expositie 'De weg terug; opgravingen en vondsten langs de A73'. In de hal van de Rabobank Venray is een fototentoonstelling over de opgravingen rond de A73 te zien. Met name die in het Antoniusveld. Deze fototentoonstelling duurt tot 15 januari. De actie van Winkelcentrum Venray rond de Gouden Venrayse Fibula is een groot succes. Tot nu toe werden er 100.000 stempelkaar ten gedrukt. Er is nog niet geteld hoeveel er daarvan al weer vol zijn ingeleverd. De laatste zilveren fibula werd vorige week vrijdag uitgereikt aan Mevrouw Vleeshouwers uit Meerlo heeft deze week de zilveren Fibula gewonnen in de actie van de Venrayse ondernemers. De aarde werken Fibula ging naar mevrouw V.dt Wielen uit Oostrum, terwijl JosE Jaspers uit Ysselsteyn vrijdag een diner voor twee in ontvangst mocht nemen. VIP-Rondleidingen in 't Freulekeshuus waren er voor de dames Peters (Milsbeek), Peeters (St. Anthonis), Voesten, Evers en Scholts (allen uit Venray). Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur Verlichtingscontrole Vrijdagavond hield de politie in het centrum weer een verlichtings controle tussen 20.00 en 21.15 uur. Twaalf fietsers kregen een bekeu ring omdat de verlichting niet in orde was; drie bromfietsers kregen een proces-verbaal wegens het niet dragen van een helm. -IXIVAl Ja ja, zult u denken die kennen we nu wel. Maar weet u ook wat de wettelijke regels zijn die er gelden voor het afsteken en het in bezit hebben van vuurwerk? We zullen er enkele voor u op een rijtje zetten: Vuurwerk mag alleen verkocht worden op 29, 30 en 31 decem ber op de plaatsen die daar een vergunning voor hebben. Deze verkooppunten kunt u herkennen aan het opschrift 'VERKOOP VUURWERK, ROKEN EN OPEN VUUR VERBODEN'. men mag alleen legaal vuurwerk op straat in het bezit hebben: - op 29, 30 en 31 december om het vuurwerk van het verkoop punt via de kortste weg naar huis te brengen. - in de periode dat er vuurwerk afgestoken mag worden. Er mag alleen vuurwerk afgesto ken worden in de periode van 31 december 10.00 's morgens' tot 1 januari 02.00 uur 's nachts. Men mag nooit vuurwerk in het bezit hebben dat niet voldoet aan de gestelde eisen, dit is illegaal vuurwerk (bijvoorbeeld strij kers). Het vuurwerk moet voorzien zijn van een Nederlandstalig eti ket met daarop de tekst 'bestemd voor particulier gebruik'. Men mag alleen vuurwerk afste ken op toegestane plaatsen. Wat gaat het kosten als u zich niet aan deze regels houdt. We noemen de twee meest voorkomende boete tarieven op. Het in bezit hebben van verboden vuurwerk (b.v. strijkers): Leeftijd vanaf 16 jaar 1 t/m 100 strijkers: boete ƒ150,- 101 t/m 300 strijkers: boete ƒ250,- bij 301 of meer wordt de zaak door gestuurd naar Justitie! Afsteken en/of in het bezit hebben van vuurwerk buiten de toegestane tijden: Leeftijd vanaf 16 jaar boete ƒ100,-. Jongeren van 12 tot en met 15 jaar krijgen geen politietransactie aangeboden, deze krijgen de keuze tussen de HALT-afdoening en afhandeling via justitie. In alle gevallen zal het resterende vuurwerk afgenomen worden. Deze regels en tarieven gelden alleen voor de 'eenvoudige' zaken. Als de zaken een ernstiger karakter dragen, bijvoorbeeld bij letsel, scha de of handel, zal er afgeweken wor den van de bovenstaande handelwij ze. De zaak zal dan via de Officier van Justitie afgehandeld gaan wor den. Zo zie je maar dat een eenvoudige overtreding toch grote (financiële) gevolgen kan hebben. Voor jongeren tussen de 12 en 18 jaar is er de mogelijkheid om de straf via het HALT-bureau af te doen. Hier zijn echter strenge voor waarden aan verbonden en het is dus niet voor iedere jongere moge lijk dit traject te volgen. Informatie hierover kunt u verkrij gen bij het HALT-bureau steunpunt Venray. Marktstraat 8a, 5801 BM Venray, tel. 0478-514127. Maar u kunt natuurlijk ook informatie inwinnen bij het politiebureau bij u in de buurt. Een gewaarschuwd mens telt voor twee, is het spreekwoord. Het HALT-bureau wenst u een rustige en veilige decembermaand toe. Aan dit bericht kunnen geen rechten ontleend worden. In parkeergarage geramd Bij terugkeer bij zijn personen auto in de parkeergarage aan de Julianasingel kwam een 26-jarige auto-eigenaar tot de ontdekking dat zijn voertuig, dat hij daar maandag middag omstreeks 14.45 uur had geparkeerd, door een andere perso nenauto was geramd en behoorlijke schade had opgelopen. De politie vermoedt dat de dader dat moet heb ben bemerkt maar 'vergeten' is zijn adres achter te laten. De politie hoopt dat getuigen zich zullen mel den. Gerrit Verkoeijen Peter van der Velden Petra van Lambert Manders Duynhoven

Peel en Maas | 1997 | | pagina 13