OPEN EEN VESTIGING JIJ UW KLANTEN THUIS PEEL EN MAAS De tentoonstelling ank neemt afscheid van gezelligheidsmens Venrayse wint zilveren fibula DAK- Polikliniek VVGI ook 's avonds OOK ZO DE BALEN VAN LASTIGE ZONNESTRALEN? FRANSOLIN HUIS HALEN! ™iïl Huurdersraad wordt vereniging Schaeffers PK-plak voor Ad Swinkels _D Lezing chiropractie efpunt Peel Maas. Thuis op internet. Sportgala UW Open dag infocentrum geestelijke gezondheidszorg De rechten van het kind ZONWERINGEN ONDERHOUD 58 32 26 'aginj f 1111 over- 243 Ind.: earner e, toi- ind is ïrwar- l) met n sta lt van •uken, apka- paar- car- toi- legde iw en >ouw- 1e: :amer vrijdag neemt Ad Swinkels :id van de ABN/AMRO en jn relaties. Na 43 jaar ban- gaat de gezellige Brabantse lynaar met vervroegd pen- Swinkels kwam in 1964 voor rst in Venray terecht. Tien jaar oor was hij in zijn geboorte- Uden gestart met zijn carrière li wat toen nog de erdamsche Bank heette. Via elandde hij in Venray waar het or van inmiddels de AMRO juist de nieuwbouw aan de lasingel betrokken had. In y werd hij procuratiehouder net directeur). Swinkels bleef ir in Venray om via Roermond tard in 1983 terug te keren in y, nu als directeur van de 0 bank. In die functie maakte fusie met de ABN mee. Bijna lar geleden deed Swinkels een terug ten behoeve van Martin s. Ad Swinkels bleef wel de :s onderhouden maar de nieu- iirecteur Meehs deed het >ement. MEENS :ns, een geboren Limburger, is arrière gestart bij de AMRO in :rdam. Via Eindhoven en iricht is hij tien jaar directeur :st in Oostburg. Gelijktijdig et afscheid van Swinkels viert n 25-jarig bankjubileum. VERANDERINGEN Swinkels heeft in zijn 43 jaar bank naast enkele fusies ook Ie cultuuromslag binnen het vezen meegemaakt. "Vroeger AMRO een bank voor zaken, particulieren met een flink igen bankierden ook bij ons. paarrekening bestond bij ons iet toen ik in Venray kwam. en meer is de bank gegroeid en algemene bank voor ieder- en ontwikkeling die zich mid- ren zestig inzette",. AUTOMATISERING automatisering heeft binnen inkwezen een belangrijke rol :ld. "Vroeger werd de admini- handmatig gedaan. Als direc- Ad Swinkels neemt afscheid van de ABN/AMRO terwijl directeur Meens zijn 25-jarig bankjubileum viert. teur moest je elk bankafschrift nog handmatig tekenen." vertelt Swinkels. De verhouding tussen administratief personeel en com merciële medewerkers lag in die tijd dan ook op tien tegen een. "Nu is dat omgekeerd". De bank is dus veel commerciëler geworden. "Dat moet ook wel" aldus Swinkels. "Vroeger kwamen de mensen naar de bank. Nu moet de bank naar de mensen toe". SPECIALISME Dat laatste wordt door Martien Meens onder streept. "De filosofie binnen de ABN/AMRO is om zoveel mogelijk specialisten zo dicht mogelijk bij de markt te hebben. Binnen het rayon Venray (twee banken in Venray, een in Bergen) is dat ook het geval. De klant vraagt daar ook om. Zo ook heeft ABN/AMRO een bewuste keuze gemaakt door zich ook meer op verzekeringen te gaan richten." TEVREDEN Ad Swinkels kijkt tevreden terug op bijna 25 jaar bankieren in Venray. Toen ik hier de eerste keer kwam zijn we met haast niets begonnen. Nu bankieren o.a. de grotere bedrij ven van Venray bij ons". Dat Venray twee kantoren heeft is nog het gevolg van de fusie tussen ABN en AMRO. Volgens Martin Meens wordt echter gezocht naar een oplossing binnen het huidige gebouw aan de Julianasingel. Of dat nu nieuwbouw of verbouw wordt is nog niet duidelijk. Meens is zich er echter van bewust dat de locatie aan het Henseniusplein ook niet zo maar opgegeven moet worden. GENOEG TE DOEN Ad Swinkels hoeft zich daar geen zorgen meer over te maken. De afgelopen jaren heeft hij de vlag overgedragen aan Meens en vanaf 1 januari kan hij zich richten op zijn hobby's. Ondanks het feit dat het werk bij de bank meer dan 40 uur met zich meebracht heeft Ad Swinkels in Venray ook maatschap pelijk zijn mannetje gestaan. De Kiwanis, het Boschveldcollege, de Kunstkring Venray, de Stichting tot behoud en restauratie van de beel denschat van de Grote Kerk en niet te vergeten het Rode Kruis zijn enkele instanties die nooit tever geefs een beroep op hem deden. Ook de vastelaovend zit deze gezel ligheidsmens in het bloed. In Uden was hij al mede oprichter van carna valsstichting De Knoerissen en bij de Fiëlhaas mocht hij zeven jaar geleden aantreden als opperboer bij de boerebrulleft. Vooral zal Ad Swinkels met zijn vrouw Anny gaan genieten van de vrije tijd. In Venray, wat hij "zijn tweede heimat" noemt zal hij daar volop de gelegenheid voor hebben. car- 1 amer zéér com- rage, hal met mers •ners. ging. elder ruim- Aid Prime Kompeneej Venray reikt jaarlijks de Aid Prinse Plak uit :en persoon of groep, die zich op bijzondere wijze verdienstelijk of gemaakt heeft, hij voorkeur voor Venray of de regio, waarbij istaat de humor, de levenskunst en het oprecht betrokken zijn bij de én uit. deze streek. zijn bijzonder verheugd de APK-pJak 1998 te mogen uitreiken aan er Ad Swinkels, )66; tiaar :Vehray; Mij werd benoemd tot procurariehotidér; vahbdè; iibank. In datzelfde jaar trouwde hij met Anny, die ook uit Uden nstig is. In i972 vertrok hij weer richting St. Odiliënberg en later naar k1; hi :5983 kwam hij weer naar 'Venray nu uk; draecrai;r van de; i/Amro, henkort zal Ad deze functie neerleggen en van zijn pensioen gaan ten (zie elders in dit blad). In de loop der jaren heeft hij een groot aan- ficties naast zijn normale werk vervuld. Zo was hij voorzitter van 'Venray (Motor ra;. 'o ..ra: Club), secretaris van de Sportraad mr van het Boschveldcollege, penningmeester van de Kiwanis ëpersland Venray, waarvan hij nog steeds lid is en penningmeester ie Tennisclub Venray. Op dit moment vervult hij nog verschillende ursfuncties. Hij is vice voorzitter van hel Nederlandse Rode Kruis fenray. penningmeester van de stichting Venrayse Kunstkring en van chting tot behouden Restauratie Beeidenschap Petrus Bandenkerk. n troetelkind noemt hij het 'Hoerengilde, Herensociëteit en atafel Anno '9Ö; alwaar hij deken van is. Ad zat verder nog in diverse ijke actiecomités. Verder heeft hij nog tijd gevonden een gezin te en en in stand te houden met Aniiy en hun twee kinderen Peter en lies, zijn voor-Venrayse periode had Ad reeds grote belangstelling voor de laovend. Hij heeft namelijk in 1965 in Uden de 'Carnaval ssfichting de risser- mee opgericht. fenray ging nij aan de julianasingel wonen en wérd meteen gestrikt ii. ngmee cret ri vat d optocht ro p lulian ihgéj Als se Knoeris is hij in de loop der jaren tot een echte Piëihaas getransfor- I.; Hij deed dat voornamelijk door gewóón mee te vieren. De kroón pp. 'iëlhaasschap kwam toen hij als Opperboer de Tennisclub door de ebrulM't 1990 loodste. lom èeivmau die aau alfeYriierm voor de APK-plak vüïëcmicn dao' iet unanieme stemmen door de APK als Plakkedrager 1998 is voorge- n. is er trots op aan Ad 'haar' plak te mogen uitreiken op hel jaar- Piakkebab De avond zal muzikaal opgeluisterd worden door eetmiir gio trio geheten Footprint. Zaterdag 10 januari vanaf 20.00 uur bent u arte welkom in de feestzaal van Partycentrum Janssen, Raadhuisstraat fenray. der leiding van ceremoniemeester Jan IV. kanselier Sjef I en deken I zullen de diverse ceremonies worden afgewerkt. De entree is gratis. Inbraak in auto 18-jarige inwoner van iaden (D) deed aangifte van k in zijn aan de Imkerstraat teerde auto. Door forcering legang verkregen. Uit de auto de radiocassettespeler ont- id. Sporttas met inhoud gestolen Een 21 -jarige Venraynaar deed aangifte van diefstal van zijn sport tas met sportspullen vanuit het tas- senrek in de kantine van SV Venray aan de Sportlaan. Chiropractor Benoit Archambeau verzorgt dinsdag 16 december een lezing in de praktijk in Venray aan de Patersstraat 60. Vanaf half acht geeft hij uitleg over de behandeling van klachten zoals wiplash, hoofd pijn, lage rugpijn, ischias, hernia en nekklachten. De toegang is gratis. Vanwege het beperkte aantal zit plaatsen dienen belangstellenden zich telefonisch aan te melden: 077- 3522956 of 0478-581712. Verloren en gevonden voorwerpen In het tijdvak van 30 november tot en met 5 december kwamen bij de politie aangifte gedaan van vermis sing van de volgende goederen: VERLOREN Damesportemonnee met persoon lijke bescheiden, 60,- en pinpas Rabo; portemonnee met pasje Postbank en ƒ135,-; bankpasjes Rabo; creditcard Generalbank; arm band; gehoorapparaat, grijs deel voor achter oor; duikershorloge Casio; Nederlands identiteitsbewijs; Europees identiteitsbewijs; jas Ideal; gouden halsketting met kruis je en H. Hartmedaillon; map met stalen gordijnstof; oorbel, steker; Nederlands paspoort; Nederlands rijbewijs; verzekeringsplaatje brom fiets DHM 682. GEVONDEN Front autoradio Pioneer; donkere dameshandschoen; jas maat 42 Gerry Weber, geheel doorgestikt in ruitpatroon; trui; bromfiets Vespa Pioaggio, verzekeringsplaatje 1997 PTJ 759; twee collie's, een oudere en een jongere hond; bruin/wit. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politiebureau aan de Leunseweg. Diefstal uit tuin In de nacht van zaterdag op zon dag werden uit de tuin van een 68- jarige Venraynaar aan de Smakter- veldweg diverse tuinversieringen gestolen. De waarde daarvan is niet groot, de ergernis voor de eigenaar des te groter. ilt goed zakendoen en dus zou het mooi zijn als uw producten of diensten daar waren waar uw klanten zijn. dacht u van Trefpunt? Trefpunt is namelijk de enige Internet-marktplaats die specifiek gericht is op Venray en leving. Steeds meer mensen komen er net zo vaak als ze in een winkelstraat komen. Vanuit huis lopen ze (binnen om te zoeken en te vinden, van algemene informatie tot de laatste aanbiedingen van deelnemende rijven. Al vanaf een paar tientjes per maand kan uw bedrijf ook op Trefpunt staan, 24 uur per dag, 7 dagen week bij uw klanten thuis. Waardoor er voortaan ook bij u virtueel gewinkeld kan worden. imeer informatie over presentatie op internet tu terecht bij Peel en Maas Grotestraat 68 Venray, tel. 0478-582727, '04780-510916, E-mail: peelenm@tref.nl Op zaterdag 20 december om 19.00 uur vindt het tweede Sportgala Venray Regio plaats in schouwburg De Beejekurf. Het hoogtepunt van dit gala is de verkie zing van de sportman, sportvrouw en sportploeg van het jaar 1997. Vervolgens kunt u genieten van sportdemonstraties, dans en muziek. De prijzen worden uitgereikt door (ex)-sporters, bestuurders van Venray en sponsoren. Er zijn nog een aantal kaarten beschikbaar voor het publiek. Wilt u dit festijn bijwo nen dan kunt u de entreekaarten, twee stuks per persoon, gratis ver krijgen vanaf heden bij het VVV/ANWB-kantoor, Grote Markt 23, 5801 BL te Venray. De kaarten zijn af te halen zolang de voorraad strekt, dus op is op. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met Yvonne Winnen, tel. 0478-587005. Sinds enkeft weken heeft het Vincent van Gogh Instituut (VVGI) de polikliniek op woens dagavond opengesteld voor patiënten. Het gaat daarbij om een proef van vier maanden. Aan het eind van die periode zal beke ken worden of de openingstijden verder verruimd kunnen worden. Tijdens de avondopenstelling kunnen patiënten terecht met dezelf de vragen en behandelingen als overdag. "We moeten af dat de poli kliniek alleen open is tijdens kan tooruren" laat Paul Dorenbosch van het VVGI weten in het be drijfsblad Impressie. Het VVGI wil hiermee gestalte geven aan meer zorg op maat. Mensen kunnen vaak overdag geen tijd vrijmaken. Een werkgroep heeft zich vervolgens gebogen over andere openstellingsuren. Uit een enquête onder de medewerkers bleek dat vrijwel iedereen achter de plannen stond om de openingstijden te verruimen. De polikliniek is voor lopig op woensdag geopend tot 20.00 uur. PEEL EN MAAS WEEKBLAD DONDERDAG 11 DECEMBER 1997 - NR. 50 HONDERD ACHTTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING S. Bareman uit Venray is de derde winnaar geworden van een zilveren Fibula in het kader van de winke liersactie van de Venrayse onderne mers. B. Lenssen uit Venray kreeg een kunstwerk Fibula en mevrouw Heetkamp uit Venray een diner voor twee. 'VIP-rondleidingen' in het muse um vielen onder andere ten deel aan Rob Hermans en de familie Theunissen uit Venray. Louis Rutten overhandigt de zilve ren fibula aan winnares Suus Bareman. Het Informatiecentrum Geeste lijke Gezondheidszorg viert op 12 december haar één-jarig bestaan. Het informatiecentrum is toeganke lijk voor iedereen die vragen heeft of informatie wenst op het gebied van geestelijke gezondheid. Aan deze vorm van dienstverlening blijkt een grote behoefte te zijn. Dit is te merken aan het grote aantal bezoe kers en bellers; het afgelopen half jaar hebben zo'n 1200 cliënten, familieleden, externe en interne hulpverleners de weg naar het IGG weten te vinden. De vragen gaan in hoofdzaak over ziektebeelden en (regionale) behandelmogelijkhe- den.Daarnaast hebben veel vragen betrekking op medicatie, rechten en cliënten/familieorganisaties. Niet alleen het beschikbaar hebben van informatie over een bepaald thema, ook de verwijs- en adviesfunctie in de tamelijk ondoorzichtige wereld van de geestelijke gezondheidszorg blijkt in grote behoefte te voor zien.Elders in het land zien we de ontwikkeling van soortgelijke infor matiepunten. Het afgelopen jaar hebben, zoals gezegd, veel mensen kennis gemaakt met het Informatiecentrum Geestelijke Gezondheidszorg en de reacties zijn zeer positief; voldoende reden om het één-jarig bestaan een feestelijk tintje te geven. Op 12 december is er open dag van 10.00 tot 17.00 uur. Iedereen is van harte welkom. De koffie om wat lekkers staan klaar. Buiten deze open dat is het infor matiecentrum weer op de gangbare tijden geopend: van maandag tot en met donderdag van 09.00 tot 17.30 uur. Het adres is: Informatiecentrum Geestelijke Gezondheidszorg, p/a Vincent van Gogh Instituut, locatie Stationsweg, Stationsweg 46, 5803 AC Venray, tel. 0478-527066. Unicef Het Regionaal Unicef Comité organiseert in onze regio haar jaar lijkse herfstactie, met de rechten van het kind als thema. Door producten van Unicef te kopen steunt u het werk wereldwijd. Er is nog één ver koop van kaarten en andere Unicef artikelen in Venray en wel op zater dag 13 december in de Hema. De verkoop geschiedt tijdens opening stijden van de betreffende winkel. Mocht u tijdens deze verkoop niet in de gelegenheid zijn om kaarten e.d. te kopen, dan kunt u altijd nog terecht bij ons Unicef depot, per adres: mw. A. Mutsaers, Strübenlaan 3, Venray, tel. 0478- 584189. STATIONSWEG 13 VENRAY TEL 0478 515010 Gouden Vondst V: Omdat in tijd van tegenslagen mensen dikwijls vindingrijk wor den, kwam bij de teleurgestelde archeologische vrijwilligers inder tijd 't idee op om iets rond het alter natief van de gouden broche te orga niseren. Het toeval wilde, dat juwelier Verlinden juist voor zijn creatie een podium zocht. Dit vond hij in hotel De Zwaan in Venray. Dankzij de sponsoring van enkele bewonderaars kon ook nog iets aan de aankleding gedaan worden: meer dan 20 groot-formaat foto's zouden de unieke goudsmid-presentatie omringen. Ook werd de "Vrouwe van Lull" in een glazen schrijn in verkleinde vorm tentoongesteld, precies zoals zij indertijd begraven was. Bij de opening van deze tentoon stelling werd in de kleindochter van Gerlach van Ass, een van de eerste archeologische pioniers in Venray Meer dan 1.000 bezoekers bezochten de tentoonstelling, die gratis toegankelijk was. Vermeldenswaardig is, dat slechts bij één van de bezoekers "de broek is afgezakt", welke feit een leuke publiekstrekker werd! Meer dan eens werd er om een rondleiding gevraagd, waarbij de bewondering voor dit resultaat van de opgravingen, de artistieke creatie en de opbouw van de tentoonstel ling niet onder stoelen of banken gestoken werd. Venray mag inder daad trots zijn op zijn gouden bro che. Gedurende enkele maanden kan men de broche bewonderen op de expositie in het Freulekeshuus, naast vele andere bezienswaardighe den, zoals een brandgraf en een maquette van de opgravingen op het Hoogriebroek. Het boek "De Weg Terug" van H. Stoepker verschaft U nog meer inte ressante gegevens over de opgravin gen langs de A73 - Noord. Binnen de Woningstichting Noord-Limburg wordt momenteel hard gewerkt aan een samenwer kingsverband tussen de Woningstichting Noord-Limburg en de Woningstichting Helden. Intussen is het al gekomen tot een bestuurlijke fusie tussen beide cor poraties. Dat betekent, dat beide corporaties voorlopig juridisch zelf standig blijven en de directies en de twee Raden van Toezicht zijn ver vangen door één directie en één Raad van Commissarissen. Naar het zich laat aanzien wordt binnen niet al te lange tijd de bestuurlijke fusie gevolgd door een juridische fusie. In dit samenwerkingsproces wor den ook de huurdersorganisaties van beide woningcorporaties betrokken. In Helden is dit de Huurdersvereniging en voor Venray en Horst de Huurdersraad. De bevoegdheden van beide organisa ties variëren van het geven van informatie en advies aan de directie tot medebeslissingsrecht. De bedoe ling is, dat na de toekomstige juridi sche fusie de belangen van alle huurders op eenzelfde niveau wor den behartigd. Daarom is het belangrijk, dat de Huurdersraad van Venray/Horst enerzijds en de Huurdersvereniging van Helden anderzijds op één lijn komen. Om dit te bereiken zal de Huurdersraad van Venray/Horst worden omgezet in een Huurdersvereniging met volledige rechtsbevoegdheid en inschrijving bij de Kamer van Koophandel. In een later stadium kan dan de een wording van beide huurdersvereni gingen een feit worden. Het Rijk heeft de woningstichtin- Dakbedekkingen B.V. OOKVOOR UW gen in Nederland meer vrijheid gegeven om een eigen beleid te ont wikkelen, maar heeft daarbij bepaald dat de Woningstichting ver plicht is overleg te voeren met de huurders (of hun vertegenwoordi ging) over zaken, die voor de huur ders van wezenlijk belang zijn. Dat kunnen zijn: huurbeleid, onderhoud, verbeteringen, servicekosten, huur contracten, huurverhoging etc. Om een sterke huurdersvereni ging te krijgen, die namens alle huurders invloed kan uitoefenen op het beleid en beheer van de Woningstichting Noord-Limburg, is het van belang, dat veel huurders van woningen van de Woningstichting lid worden van deze huurdersvereniging. Wanneer men lid wil worden van deze belangrijke gesprekspartner van de Woningstichting Noord- Limburg, kan met gebruik maken van het antwoordformulier in het Infoblad van de Woningstichting of van het formulier hieronder. ANTWOORDFORMULIER Huurdersvereniging Noord- Limburg in oprichting Naam: Woonplaats: Telefoon: denkt erover om in de toekomst lid te worden van de Huurdersvereniging Noord- Limburg wil actief lid worden van de Huurdersvereniging Noord- Limburg (in oprichting) en wacht de uitnodiging voor de oprichtingsvergadering af. S.v.p, vóór 1 januari 1998 ingevuld opsturen aan: Woningstichting Noord-Limburg t.a.v. Huurdersveremging Noord- Limburg i.o. Antwoordnummer 20 5800 VB Venray (een postzegel is niet nodig) Inbraak in personenauto In de nacht van zondag op maan dag is door forcering toegang ver kregen tot een aan de Lupine gepar keerde personenauto van een 23- jarige Venraynaar. Uit de auto werd de cd-speler ontvreemd.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 11