't Alternatief Feestelijk in wintersfeer Plusmarkt gecertificeerd Auto Arena presenteert de vierde generatie Golf Autobedrijf Strijbosch in nieuw jasje Wereldwinkel Venray Oud papier Omroep Venray programma- info Waarom december de gezelligste maand van het jaar wordt... PEEL EN MAAS donderdag 4 december 1997 - Pagina S De Gouden Vondst IV: Na de opzienbarende vondst van de gouden broche was het de bedoe ling, dat zij als onderdeel van een reizende tentoonstelling enkele jlaatsen in Limburg aan zou doen. /olgens Henk Stoepker. de archeo- oog, zou dan de start in Venray zijn. Om nog steeds onverklaarbare rede nen werd dit later gewijzigd in Venlo en kwam Venray op de laatste plaats. Dit schoot enkele leden van de Archeologische Werkgroep Venray en de groep vrijwilligers in het verkeerde keelgat. Voor het eerst in de geschiedenis legden uit protest archeologische vrijwilligers het schoonmaken en registreren van het verzamelde scherven-materiaal neer. De vrijwilligers mochten veel adhesie-betuigingen ontvangen, want niemand begreep het waarom van deze wijziging. Een troost was de toezegging van juwelier Verlinden, dat hij als doekje voor het bloeden de gevonden broche wel wilde namaken. Samen met zijn meestergoudsmeden is hij toen naar de R.O.B. in Amersfoort gegaan en heeft daar, dankzij de spontane medewerking van Ronnie N. een uitgebreide studie van de broche kunnen maken. Ook konden een aantal foto's gemaakt worden die de gedemonteerde broche in al zijn facetten vast legden. Het unieke van deze foto/reporta ge was, dat ze ook iets van de bin nenkant van de broche liet zien, wat vanzelfsprekend een eenmalige aan gelegenheid was. Met al deze tech nische en visuele aanwinsten toog men Venray-waarts en konden de goudsmeden aan het werk. Menig probleem, dat in de tijd der Merovingers (6e - 9e eeuw) een makkie was, moest nu overwonnen worden. En 't lukte; de gouden broche, die onderhand de eretitel: de gouden Broche van de Vrouwe van Lull" had gekregen, kreeg een mooi zusje, dat gezien mag worden. Dankzij de Winkeliersvereniging in Venray, wordt aan het eind van de actie-periode een gouden broche als hoofdprijs uitgeloot, die gedragen kan worden. Marie Regine, de kleindochter van wijlen de bekende amateur- archeoloog Gerlach van Ass, kijkt vol bewondering naar het alternatief van de gouden bro che. Er voor ligt de in goud draad geborduurde broche van een anonieme Venrayse kunste nares, als een huldeblijk aan de Vrouwe van Lull Bij Intratuin Venray komt u hele maal in de december-stemming. Het groen warenhuis heeft namelijk alles om een kerstgevoel te creëren. Intratuin Venray wil met haar kerst show haar klanten laten zien hoe je het huis en de tuin in een prachtige wintersfeer brengt. Om onze klanten zoveel mogelijk combinatie-ideeën te geven is de kerstshow ingedeeld in verschillen de kleurafdelingen. Centraal in de kerstshow ligt de wintertuin met Christmas Gardens artikelen. Kerstballen, potterie, kaarten, ser vies, kaarsen, servetten, inpakpapier en tafellakens zijn speciaal voor Intratuin vervaardigd in de kleuren ivoor met afbeeldingen van roestige vazen, gevormde buxusboompjes, ornamenten en gietijzeren hekjes. Hier vindt u ook decoraties in lande lijke stijl, zoals bijvoorbeeld kran sen met uien en appels. Natuurlijk zijn wij hierbij de tuin niet vergeten; het is bijvoorbeeld extra leuk om een boom in de tuin te versieren met vetballen, zodat ook de vogels een smakelijke kerst hebben. Verder hebben wij een hoek met kerstglas en accessoires in de tinten van de winter: kristal, sneeuwwit, zilver en een tikje ijsblauw. Ook trendy kerst- minners kunnen bij Intratuin Venray hun hart ophalen. Voor een inspire rende verzameling windlichten, kaarsenhouders en kerstballen kun nen zij bij het Groene Warenhuis terecht. Daarnaast spelen warme kleuren, zoals bruin- en oranje tin ten een grote rol in onze zorgvuldig uitgezochte kerstcollectie. Óm op ideeën te komen, kunt u het IntraNova Magazine bij Intratuin Venray ophalen met volop tips voor een sfeervolle kerst. DE BOOM De boom is een hoofdstuk apart in de kerstmarkt. Op ruim driehonderd vierkante meter is een groot assorti ment verschillende kunstbomen te vinden in verschillende naaldtypen, kleuren en maten. De kunstbomen zijn van een zeer goede kwaliteit en bij de meeste kunstbomen krijgt u 10 jaar garantie. Kerstkunstbomen zijn te verkrijgen van 0.15 tot 3.70 meter. De echte kerstboom is te vin den op de buitenafdeling van het groene warenhuis. Van tafelboompje tot echt grote kerstboom: bij Intratuin Venray kunt u de boom naar uw keuze vinden. Zoals de Abies Nobilis, die niet uitvalt, of een blauwspar die goed in uw moderne interieur past. De bomen worden bij Intratuin Venray gratis ingepakt, zodat er geen naalden in de auto achterblijven. MINIWORKSHOPS Speciaal voor onze creatieve klan ten organiseren wij diverse miniw- orkshops. In december onder andere adventkransen en kerststukken maken. In februari 1998: de mini cursus snoeien en in maart 1998: kamerplantenverzorging en decora tie. Voor informatie betreft de miniworkshops kunt u terecht bij de klantenservice van Intratuin Venray, ook voor in informatie betreft de bloemschikcursus 1998 kunt u hier terecht. EXTRA GEOPEND Als extra service is Intratuin Venray geopend: zondag 7 decem ber 1997, zondag 14 december 1997, zondag 21 december 1997 van 12.00-17.00 uur. Extra koopavond voor St. Nicolaas: donderdag 4 december tot 21.00 uur, vrijdag 5 december tot 17.00 uur geopend. Extra koopavonden voor de kerst: vrijdag 19 december, maandag 22, dinsdag 23 december tot 21.00 uur en woensdag 24 december 1997 tot 17.00 uur geopend. DEMONSTRATIES Gedurende de koopzondagen zul len er diverse demonstraties gege ven worden op het gebied van adventskransen, kerststukken, geur- schikken, kerstversieringen en ker starrangementen. Kortom, redenen genoeg om een bezoekje aan Intratuin Venray te brengen de komende tijd. Sinterklaas en de inkoop-Pieten Sinterklaas gaat steeds meer genieten bij de inkoopvergadering van zijn Pieten. Op de verlanglijstjes van groot en klein blijkt steeds meer uit de Wereldwinkel te zijn. De inkoop-Pieten ontdekten door hun gegluur dat daar veel te halen is van goedkoop tot duur. Behalve door de goede kwaliteit wordt de Sint nog meer verblijd door he doel waarnaar zij streven: voor de producent een beter leven. Juist met ontwikkelingslanden is het voornaam tot rechtvaardigde handel over te gaan. Door een goede prijs iaat men hen mer ken de waardering voor hun harde werken. Sinterklaas wil nooit verzaken zoveel mogelijk mensen blij te maken, zodat men op twee plaatsen kan genie ten van de geschenken van de WereldWinkel-Pieten vreugde bij groot en klein aan deze kant, maar ook bij de makers in het ontwikke lingsland. Voor hun vooruitzichten op een beter leven wil Sint u graag iets uit de Wereldwinkel geven. Voor meer informatie kunt u met de Wereldwinkel bellen, tel. 0478- 588571 of kom vrijblijvend een kijkje nemen. Het adres is: Henseniusstraat 3a. De Wereldwinkel is geopend: maandag van 12.00 tot 18.00 uur; dinsdag t/m donderdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 18.00 uur; vrijdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Vlag uit, winkel open! Hondenbeleid Vorige week kreeg ik, en met mij vele andere hondenbezitters een brief in de bus waarin het nieuwe Venrayse hondenbeleid wordt toege licht. Hierop de volgende reactie: dat er overlast van honden is wil ik niet tegenspreken. Deze overlast wordt echter veroorzaakt door een betrek kelijk kleine groep hondenbezit ters), terwijl iedere hondenbezitter hondenbelasting moet betalen. Dit is mijns inziens niet terecht. Als enkel fietsers overlast veroorzaken in Venrays winkelcentrum, hoeft toch ook niet iedere bezitter van een fiets fietsenbelasting te betalen. Dat de hondenbelasting niet bijdraagt aan het beperken van de overlast is inmiddels ook duidelijk, want ondanks herhaaldelijke verhogingen van de hondenbelasting blijft er overlast. Wat wel helpt is het aanleggen van hondenuitlaatroutes, het geven van voorlichting en scherpe controle op de bestaande verplichtingen, zoals aanlijnplicht binnen de bebouwde kom en de zogenaamde opruimplicht. Deze maatregelen kunnen overigens heel goed betaald worden uit de opbrengsten van de hondenbelasting van de vele voor gaande jaren en hiervoor hoeft de hondenbelasting dan ook zeker niet verhoogd te worden. Maar waarschijnlijk is het hon denbeleid niet bedoeld om de over last te verminderen, echter alleen om een verhoging van de hondenbe lasting goed te praten. Een belasting die niets anders dient dan het alge mene potje van de gemeente te spekken en waaraan de ene burger wel en de ander niet hoeft te beta len! Als protest tegen de hondenbelas ting zal ik en ik hoop velen met mij, de hondenpenning dan ook niet afhalen. Paul van Meijel Merselo LANDWEERT III Maandag 8 december halen leden van biljartvereniging DOS wederom het oud papier op in Landweert III. Men wordt vriendelijk verzocht om het papier goed gebundeld vanaf 09.00 uur aan de straatkant gereed te zetten. LANDWEERT I II Op woensdagavond 10 december halen de Zangers van St. Frans oud papier op in Landweert I II. U kunt uw oud papier vanaf 18.00 uur goed gebundeld aan de straat zetten. Alvast bedankt voor uw medewer king. WIJK ZUID Tafeltennisvereniging Red Stars haalt iedere eerste vrijdag van de maand oud papier op in wijk Zuid (tussen Zuidsingel, Prins Bernhardstraat en Nassauplein) tus sen 18.00 en 20.00 uur. In verband met het Sinterklaasfeest wordt in de maand december van de eerste vrij dag afgeweken. De eerstvolgende datum is vrijdag 12 december. Wij verzoeken u vriendelijk uw oud papier voor 18.00 uur buiten te zet ten in dozen, zakken of gebundeld. Ook kunt u oud papier brengen bij de container van Red Stars, Kiosk la, links van de tafeltennishal (nabij Foekepot), alwaar u eveneens oude spullen kunt brengen. Openingstijd: dinsdag van 18.00 tot 20.00 uur. Nadere info bij Jac Linders, tel. 58841 1 of Peter Bouwmans, tel. 589134. Record bij snelheids controles Dinsdag werden weer snelheids controles gehouden. Daarbij werd een record behaald bij de controles op de Deumeseweg waar in verband met wegwerkzaamheden de snel heid is beperkt tot 50 km per uur. Van 11.00 tot 13.00 uur werden er 545 voertuigen gecontroleerd. Daarvan lapten 150 bestuurders de beperking aan hun of haar laars. De hoogste snelheid bedroeg 129 km per uur. Van 13.30 tot 14.20 uur werd gecontroleerd op de Kempweg. Daar passeerden 103 voertuigen en hier reden 30 automobilisten te hard. De hoogste snelheid bedroeg 75 km per uur. Van 14.30 tot 15.30 uur passeer den aan de Westsingel 226 voertui gen 30 bestuurders reden te snel en de hoogste snelheid bedroeg hier 68 km per uur. Inbraken in kelder boxen In de nacht van maandag op dins dag werd door forcering toegang verkregen tot twee kelderboxen aan de Westsingel. Voor een bedrag van enkele duizenden gulden werden ten nadele van een 64-jarige Venray naar elektrische gereedschappen gesto len. Een 25-jarige inwoner van Venray werd nog erger gedupeerd. Uit zijn kelderbox werd voor een waarde van ƒ3.550,- elektrisch gereedschap gestolen. Wieldoppen gestolen Een 33-jarige Venraynaar deed aangifte dat dinsdagmorgen van zijn aan de Eindstraat geparkeerde per sonenauto twee wieldoppen waren gestolen. Waarde ƒ80,-. Garantie voor voedselveiligheid en hygiëne Plusmarkt Van Dijck uit Venray is als een van de eerste supermarkten in Nederland onderscheiden met het officieel erkende CBL-FoodCert- NL certificaat. Dit certificaat verze kert de consument dat Plusmarkt op en top kwaliteit levert. Het staat voor de zekerheid van voedselvei ligheid en hygiëne. Sinds half december 1995 vallen alle bedrijven in Nederland die levensmiddelen produceren, behan delen, vervoeren of verhandelen onder de HACCP-plicht. HACCP betekent Hazard Analysis Critical Control Points, ofwel risico-analyse kritieke beheerspunten. Dit betekent dat het voedsel bewaakt moet wor den. Niet alleen tijdens het produc tieproces, maar ook tijdens het transport, de opslag en de verkoop in de winkel. Het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel heeft hiertoe de zogenaamde CBL-HACCP-code opgesteld, waarin alle richtlijnen voor supermarkten zijn vastgelegd. De code is goedgekeurd door de staatssecretaris van het Ministerie van Volksgezondheid Erica Terpstra. De Inspectie Gezondheidsbescherming IGB (de nieuwe naam van de vroegere Keuringsdienst van Waren) houdt toezicht op de naleving. Alle bedrijven die zijn gecertifi ceerd, worden geregeld gecontro leerd door het Kwaliteits BewakingsBureau voor Levensmiddelen KBBL. Het certificaat werd uitgereikt door CBL-FoodCert-NL, de stich ting die er speciaal voor is om bedrijven in de voedings- en genot middelensector te onderscheiden, als deze aantoonbaar voldoen aan bepaalde kwaliteitseisen. FoodCert werkt onder toezicht van de raad voor accreditatie (Ministerie van Economische Zaken). Ook andere winkelformules zijn volop bezig met de voorbereidingen die nodig zijn om gecertificeerd te Personeel en directie van Plusmarkt van Dijck met het felbegeerde certificaat worden. Plusmarkt loopt hierbij als formule voorop. Plusmarkt Van Dijck is een onderneming van het eerste uur, die vanuit het hoge basis niveau snel kon worden beoordeeld. STRENGE EISEN Een aantal Plusmarkten, aange sloten bij de landelijke Sperwer Groep, hebben het voortouw geno men om als eerste het certificaat te behalen. Ook alle andere Plusmarkten werken hard aan het behalen van het certificaat, zodat binnenkort de totale Plusmarktformule gecertificeerd is. Plusmarkten doen uitsluitend zaken met leveranciers die volledig voldoen aan alle HACCP-eisen. Het uitgangspunt is eenvoudig. Correcte levering van een optimaal product is de basis. Vervolgens wordt het dan door Plusmarkt op aantoonbaar juis te en onder beheerste omstandighe den bewaard, eventueel bewerkt en verkocht. Op deze wijze is de keten van voedselveiligheid en hygiëne gesloten. De medewerk(st)ers van de Plusmarkt hebben grondige begelei ding en trainingen gekregen met betrekking tot dit onderwerp. Alle Plusmarkten werken volgens duide lijke, schriftelijke interne afspraken, waarin alle eisen staan aangegeven en waar in staat aangegeven wat de beste werkwijze is en hoe fouten verbeterd kunnen worden. En ook al is inmiddels het certifi caat behaald, de opleidingen gaan door.Voor dit jaar staan er drie thema-onderwerpen centraal. 'Wij gaan voor koud, schoon en vers'. Op die manier blijven de mede- werk(st)ers alert. Vanzelfsprekend is HACCP geïntegreerd in de vele basisopleidingen binnen Sperwer. Nu het certificaat standaardonder deel van de Plusmarktformule is geworden, weet de consument dat boodschappen doen bij Plusmarkt in heel Nederland aantoonbaar bete kent: boodschappen doen in een schone, nette supermarkt met gega randeerd producten van topkwali teit. Met als gevolg: altijd tevreden klanten. De afgelopen maanden is er bij autobedrijf Strijbosch flink gesleuteld aan showroom, werk plaats en tankstation. Het resul taat mag er wezen. Reden voor de familie Strijbosch om deze week de deuren open te zetten voor iedereen. In 1960 startte de familie Strijbosch een garagebedrijf in Venray, als dealer van het Engelse merk Triumph. Sinds 1974 is Autobedrijf Strijbosch echter Renault dealer. Dit Franse merk geniet, vooral de laatste jaren, een enorme populariteit door de fraaie modellen die op de markt verschij nen. Naast de populaire Twingo en Espace is nu bijvoorbeeld de nieuwe Kangoo te bewonderen in de showroom van Strijbosch. Die showroom is tijdens de ver bouwing flink uitgebreid om de auto's beter tot hun recht te laten komen. Ook geheel vernieuwd is het tank station dat voortaan 24 uur per dag geopend is. Overdag wordt U nog geholpen door de medewerkers, 's Avonds en 's nachts kunt U, dankzij het automatische betalingsverkeer, ook tanken, en goedkoop. Het tank station van Strijbosch is het goed koopst in Venray en omgeving. Bovendien kunt U contant geld spa ren bij Strijbosch voor extra korting. Nieuw is de drive-in-service. Uw auto krijgt een servicebeurt terwijl U kunt genieten van een bakje kof fie. Met deze snelle service wordt ingespeeld op de behoefte van de klanten. Tijdens de open dagen heeft auto bedrijf Strijbosch diverse leuke acties. Zo staan er diverse occasions tegen aantrekkelijke prijzen. Kinderen kunnen leuke prijzen win nen met de kleurwedstrijd terwijl er Milky Way en Skittles acties zijn. De showroom is dagelijks tot 22.00 uur geopend en een drankje en hapje staan voor U klaar. De open dagen bij dit echte fami liebedrijf zijn tot en met 6 decem ber. 'Toen in 1974 na de Kever de eer ste Golf verscheen, kon niemand vermoeden wat een enorm succes dit model zou worden. Wereldwijd zijn er sindsdien 17 miljoen ver kocht. De Golf is uitgegroeid tot een echte allemansvriend; dat zie je ook hier in Noord-Limburg. Intussen staat de vierde generatie Golf bij ons in de showroom. Een schitteren de auto. En geloof me, de Golf is een echte Golf gebleven! Iedereen is welkom om vanaf 3 december in onze showroom aan de Leunseweg 47a in Venray de gloednieuwe Golf te komen bewonderen. Hij is ruimer, luxer en completer dan ooit. Wie de Golf aan een nadere beschouwing onderwerpt, ziet het direct: hij is langer, breder en ruimer dan zijn voorganger. Verkoopleider Edwin Gertsen licht nader toe: 'Ja, het is onmiskenbaar een Golf geble ven. Toch is hij compleet ver nieuwd. Klaar om zijn vooraan staande positie voort te zetten. Bovendien heeft de nieuwe Golf een ongekend hoog standaard uitrus tingsniveau op het gebied van vei ligheid, duurzaamheid en comfort. De kwaliteit van de Golf staat op hoog niveau. Bijvoorbeeld de volle dig verzinkte carrosserie, waarop wij gerust twaalf jaar garantie dur ven te geven. Zo is alles aan de auto stevig en doordacht. Zo vind ik de transparante koplampunits ijzer- sterk. Een auto dus waarbij degelijk heid en sierlijkheid hand in hand gaan, zonder supermodieus te wor den. De klant wil, immers over vijf jaar niet in een gedateerde ouder wetse auto rijden. Nee, de Golf heeft iets tijdloos. Kijk nlaar naar de vorige modellen van de Golf. De drie generaties blijven gewoon pop ulair, bij jong en oud!' Zoals gezegd is de standaarduit rusting al vanaf de basisversie zeer rijk. Bijvoorbeeld airbags voor bestuurder en voorpassagier, ABS, rondom schijfremmen en een in lengte en hoogte verstelbaar stuur wiel. Edwin Gertsen: 'En omdat iedere klant toch weer eigen wensen heeft, kan men uit vier verschillende uitvoeringen kiezen: de luxe Comfortline, de sportieve Trendline, de exclusieve Highline en natuurlijk de enige echte GTI. Er is al een Golf voor 32.395,- inclusief BTW/B PM. Daarnaast zijn er nog talloze nuttige meeruitvoeringen als een radionavigatiesysteem, aircon ditioning, elektrisch schuif/kantel- dak, regensensor en zij-airbags. Maar allemaal hebben ze dat mooie dashboard. Het mooiste is nog de regelbare blauwe instrumentenver lichting. En het is niet alleen mooi, het zachte blauwe licht zorgt er ook voor dat je alles in een oogopslag kunt overzien, is rustig voor de ogen en komt zo de veiligheid ten goede'. Ook op het gebied van motoren kan de Golfrijder alle kanten uit. 'Kies maar uit de vijf verschillende benzinemotoren. Van de nieuwe 1.4 liter 16 klepper met 75 pk tot de 150 pk sterke 2.3 liter vijfcilinder V5. Stuk voor stuk flitsend, flexibel en zuinig. En de Golf zou de Golf niet zijn als hij ook niet met moderne dieselmotoren zou komen. Drie die sels, namelijk de zuinige 1.9 SDI met 68'pk, de robuuste 1.9 TDI met 90 pk en de snelle 1.9 TDI met maar liefst 110 pk. Alle drie een genot om in te rijden!' zegt Edwin Gertsen enthousiast. Zeker in het jaar dat Volkswagen vijftig jaar in Nederland bestaat, is de introductie van de vierde genera tie Golf een ware mijlpaal. Voor de dealer èn de consument. Onze showroom staat volledig in het teken van de nieuweling. 'We gaan er een echte introductie van maken, want de Golf is niet zomaar een auto. De belangstellenden die vanaf 3 december naar de Golf komen kij ken, zullen versteld staan. De showroom in Venray is van maan dag tot en met donderdag geopend van 09.00 tot 18.00 uur, op vrijdag van 09.00 tot 20.00 uur en op zater dag van 10.00 tot 17.00 uur. 'n Wandeling dur 't Rooise land Donderdag 4 december is het de 100e keer dat het programma 'n Wandeling dur *t Rooise land bij Omroep Venray de ether in en kabel op gaat. Honderd afleveringen heb ben Liesbeth Lucassen en Huub Geurts u meegenomen naar ver schillende plekken in Venray en omgeving en u verbaal laten zien wat u daarna met eigen ogen kon gaan bekijken. Samen met de gidsen die zij hadden op hun tochten door de natuur, langs monumenten van devotie en historie en in de diverse musea praten zij over deze uitzen dingen, over het plezier in het maken ervan en de respons die deze gidsen zelf gehad hebben. Natuurlijk kunnen onze luisteraars ook tijdens de uitzending telefo nisch hun reactie of felicitatie geven via tel. 512362. Na de 100e uitzending volgt num mer 101 waarin weer in de Geysterse bossen gewandeld wordt. Voor de komende uitzendingen in 1998 staan wandelingen door kerk dorpen van Venray op het program ma. U krijgt dan veel informatie over deze tien dorpen, hun historie, de natuur en nog veel meer. Donderdag 4 december 19.00 uur. Het programma wordt herhaald op maandag 8 december om 18.00 uur. Praatcafé Zondag tussen 11.00 en 12.00 uur is er weer een Praatcafé in café 't Podium. (Zie artikel elders in dit blad.) Omroep Venray is via de kabel te ontvangen op 102.4 en De studio van Omroep Venray is gevestigd aan de St. Antoniusstraat la te Venray, tel. 0478-512362, fax 0478-513656, World Wide Web: WWW.EASY.NL/LOV, E-mail: lovenray@dds.nl De temperaturen dalen, de dagen worden korter en het jaar zit er bijna op. We hebben het over de maand december. Het is ook de maand van bezinning; wat willen we het vol gend jaar veranderen? Geloogd gre nen speciaalzaak Henk van der Rijt heeft een suggestie voor u; breng veranderingen aan binnen uw woning. De heer Van der Rijt: 'Wat is een mooier moment om te veran deren dan voorafgaand aan het nieu we jaar? Een nieuwe impuls voor aangenaam wonen, afgestemd op ieders persoonlijk woonvoorkeur' GEZELLIGE SFEER 'Wij van Henk van der Rijt Meubelen hebben zojuist een deel van de ruimte ingericht met de nieu we collectie geloogd grenen meube len', vervolgt de heer Van der Rijt. 'De nieuwe collectie is duidelijk herkenbaar. Het gaat daarbij vooral om meubelen die strak gelijnd zijn, vergezeld van die gezellige sfeer die altijd al om grenen meubelen heen harigt. Een ideale combinatie voor diegenen die houden van moderne belijning tezamen met de warmte van vroeger. Het is niet de enige verrassing die we hebben in decem ber. We hebben namelijk ook gedacht aan verrassend originele accessoires. Hij zijn leuke cadeau tjes, zowel om weg te geven als om te krijgen. En allemaal voor in de woning'. COMPLEET WONEN Een korte rondgang door de zaak aan de Bergstraat leert, dat men bij Henk van der Rijt Meubelen terecht kan voor compleet wonen. Spiegels, kasten, kapstokken, tafels, secretai res, eethoeken; teveel om op te noe men. De heer Van der Rijt daarover: 'We trachten inderdaad zo compleet mogelijk te zijn. Sinds onze aanslui ting bij Grenen Select zijn de moge lijkheden daartoe alleen maar verder toegenomen. Onze visie is dat ieder een tot een persoonlijke samenstel ling van de woning over moet kun nen gaan. Daarom kiezen we bijna nooit voor meerdere dezelfde meu belmodellen, maar allemaal ver schillende'. Bent u toe aan de gezelligste maand van het jaar. loop dan eens binnen bij Henk van der Rijt aan de Bergstraat 28 te Boekei. Men is aan gesloten bij Grenen Select, voor u een prettige zekerheid. Brand in 'De Wendel' Zondagavond omstreeks 23.45 uur werd brandalarm gegeven in een van de verblijven van 'De Wendel' aan de Wanssumseweg in Oostrum. De bewoners van dat verblijf lagen te slapen met konden tijdig door het aanwezige personeel naar andere ruimten worden overgebracht. Er ontstond geen paniek. De brandweer die met groot mate rieel uitrukte kon de beginnende brand snel blussen. Als oorzaak stelden de deskundi gen vast, moet een brandende siga ret in een stoel zijn gevallen, waar door die stoel in brand is geraakt. Geen van de bewoners liep letsel op. De schade bleef beperkt tot wat rookschade. De bewoners konden later weer naar hun slaapverblijven terugkeren.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 9